|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prilivi na TRR
11.6.2012 21:59:05   
Pinkyca
imam eno vprašanje za tiste, ki se razumete na te stvari in sicer;
vsak mesec mi mož nakazuje na trr denar za gospodinjstvo
sedaj pa me skrbi ali se ti zneski meni štejejo kot prihodek
in bomo zaradi tega na slabšem pri odmeri OD?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prilivi na TRR
11.6.2012 22:22:31   
tinatona
Hej!

Ta nakazila ti bodo sigurno šteli v dohodek.

LP

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prilivi na TRR
11.6.2012 22:28:27   
Pinkyca
user posted image user posted image user posted image
hvala za odgovor

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prilivi na TRR
11.6.2012 22:32:46   
Jantar
No jaz se pa tule z Tinatono ne bi čist strinjala,nisem pa 100%. Sam imam pa info,da če je to kot prenos med računi,da se ne sme šteti,da štejejo se samo prelivi tretje osebe od katerega se smatra kot dohodek/dodatni zaslužek kar pa prenos med računi ni,saj bi se po tem takem lahko štel en dohodek tud 10x.
Sem jaz tudi na istem in imam itak namen to na CSD preverit kako in kaj.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prilivi na TRR
11.6.2012 22:33:51   
Tasika
Ne delat preplaha, no!
Osebna nakazila na TRR niso prihodek.

Pri izračunu Od se gleda dohodninska napoved (prihodki iz naslova plač, honorarjev, najemnin,...), bančne obresti in ostali dohodki, ki jih IZPLAČEVALCI (delodajalec,...) javljajo na DURS. Upošteva se tudi premoženje (denar na TRR, nepremičnine,...) ampak samo t.i. fiktivne obresti od tega premoženja.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prilivi na TRR
11.6.2012 22:39:06   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

Ne delat preplaha, no!
Osebna nakazila na TRR niso prihodek.

Točno tako. Ne zganjat panike. Sploh ne za brez veze.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prilivi na TRR
12.6.2012 6:39:33   
ajataja
Zakaj se pa pol tisti dohodki štejejo,ko jih položiš na otrokov račun,pa jih tudi daš vstran od svoje plače user posted image ma ne razumem jaz tega najbolj user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prilivi na TRR
12.6.2012 7:44:08   
Masha_M
Pa saj to vam poskušajo dopovedat. NE štejejo se TISTI dohodki na otrokovem računu, ampak fiktivne OBRESTI od tega denarja....

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prilivi na TRR
26.6.2012 0:15:10   
tinatona
Meni je kolegica nakazala 150€, ker sem ji nekaj preko Ebaya naročila, pa so mi šteli za dohodek, tko da...

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prilivi na TRR
8.7.2012 0:23:22   
Aisha86
Mi2 sva v začetku leta menjavala banko in zaradi nevem-česa-že nisva položnic plača dva meseca...plača je ostala gor in zdej nam v odločbi pišeta te dve plači pod prihranke!?!?!

Mi zna katera svetovat, če ima smisel, da napiševa pritožbo...ker zdej s tema odločbama (vrtec in OD) so nas pahnili prav na rob preživetja??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prilivi na TRR
8.7.2012 15:58:44   
Balerina
Zgoraj je bilo vprašanje če bo to šteto kot dohodek pri dohodnini; ne
Se pa seveda šteje kot dohodek efektivne obrasti od denarja, tudi na TRR, pri izračunu za denarno pomoč, plačilo vrtca, otroški dodatek, torej kar delajo na CSD. Vendar se upošteva ''le'' fektivne obresti od tega denarja ne pa celoten znesek. Torej če ti je kolegica nakazala denar ravno v času ko je banka pobirala podatke za CSD potem ja je ta denar naveden v obločbi kot dohodek pa imaš napisanih nekaj Eur (obresti od 150Eur) in ne celoten znesek. Tudi če sta imela denar od plač na računu seveda se to upošteva ker se upošteva stanje na TRR v določenem trenutku, in še sta imela tekrat toliko denarja na TRR se upošteva za izračun fektivnih obresti celoten znesek.
Če pa sprašuješ za denar ki ti ga mož mesečno nakaže ti pa ga mesečno porabiš pa se to ne bo upošteval saj ne bo naložen na TRR torej tudi obresti ni.

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prilivi na TRR
8.7.2012 16:43:22   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Aisha86

Mi2 sva v začetku leta menjavala banko in zaradi nevem-česa-že nisva položnic plača dva meseca...plača je ostala gor in zdej nam v odločbi pišeta te dve plači pod prihranke!?!?!

Mi zna katera svetovat, če ima smisel, da napiševa pritožbo...ker zdej s tema odločbama (vrtec in OD) so nas pahnili prav na rob preživetja??? user posted image user posted image user posted image


Sicer razumem in verjamem, da je v teh časih marsikomu res težko in da tudi nekaj 10 EUR pomeni poslabšanje družinskega proračuna, ampak glede na zgoraj zapisano:

Težko verjetno, da bi vas samo ti dve "pozabljeni" plači pahnili na rob preživetja. Namreč 2 povprečni plači na računu prineseta manj kot 80 EUR fiktivnega prihranka na letni ravni. Pa če predpostavimo, da ste trije, to znese 2,22 EUR dohodka na družinskega člana na mesec več. V za vas zelo neugodni varianti, bi bila razlika samo za 1 razred, če bi bili resnično na robu razreda (torej za manj ko 2,22 EUR mesečnega dohodka na družinskega člana). Razlika v enem razredu pa verjetno ne pomeni razlike, ki bi nekoga pahnila na rob preživetja.

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prilivi na TRR
8.7.2012 23:08:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Pinkyca

imam eno vprašanje za tiste, ki se razumete na te stvari in sicer;
vsak mesec mi mož nakazuje na trr denar za gospodinjstvo
sedaj pa me skrbi ali se ti zneski meni štejejo kot prihodek
in bomo zaradi tega na slabšem pri odmeri OD?user posted image



Ne bodo se šteli...itak jih boš vsak mesec sproti porabila za gospodinjstvo....tako da ti niti fiktivnih obresti ne bodo mogli obračunavat......

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prilivi na TRR
10.7.2012 9:02:29   
Aisha86
Sazi, to kar si ti napisal je zelo nepremišljeno! Sama vem koliko prihodkov imam in koliko odhodkov. Moja služba je na nitki, sem za 4h zaposlena. Mojemu so znižali plačo in ravno tako se ne ve če bo podjetje preživelo. Imamo kredit za navadnga Opla, imamo najemnino in ubijalske stroške tega stanovanja. To, da ne bom prišparala niti evra na mesec že vem. Bojim pa se vsakega dodatnega stroška...ker če nas zabaše...nevem, mogoče imaš pa kej fraj placa, da se preselimo k tebi, seveda na tvoje stroške??

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prilivi na TRR
10.7.2012 9:04:34   
Aisha86
2x

< Sporočilo je popravil Aisha86 -- 10.7.2012 9:05:59 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prilivi na TRR
10.7.2012 9:56:46   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Aisha86

Sazi, to kar si ti napisal je zelo nepremišljeno! Sama vem koliko prihodkov imam in koliko odhodkov. Moja služba je na nitki, sem za 4h zaposlena. Mojemu so znižali plačo in ravno tako se ne ve če bo podjetje preživelo. Imamo kredit za navadnga Opla, imamo najemnino in ubijalske stroške tega stanovanja. To, da ne bom prišparala niti evra na mesec že vem. Bojim pa se vsakega dodatnega stroška...ker če nas zabaše...nevem, mogoče imaš pa kej fraj placa, da se preselimo k tebi, seveda na tvoje stroške??



Ne najdem, kaj je bilo tako nepremišljeno. Pa nisem komentirala tvoje situacije, ampak situacijo druge forumašice, ki je prišla do zaključka - po mojem računu (glede na podatke, ki jih je napisala), da jih je 2,22 EUR fiktivnega prihodka na družinskega člana pahnilo na rob preživetja in razmišlja o tem ali naj da pritožbo, ker zdaj tega denarja ni. Moj sklep je bil, da če ni čisto na robu razreda (in to zamanj kot 0,1%) razlika v teh prihrankih, ki jih ni več, ne bo pomenila spremembe razreda.

In res ne vem, s čim sem si zaslužila, da se obračaš name, kot na osebno napadalko na vaše družinske razmere. Pri nas je dobolj prostora za nas, da živimo lepo in dokaj udobno. Nimamo niti ene dodatne sobe več, kredita imamo pa toliko, da bo ga z veseljem delila še s kom :-)

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prilivi na TRR
10.7.2012 10:28:31   
Anonimen
Aisha86, jaz bi napisala pritožbo. Zgubit nimaš kaj. Pojasnila bi, da je to plača in tudi razložila, zakaj je denar ostal na računu (menjava banke).

Premoženje, ki se upošteva:

- denar na transakcijskem ali drugem računu, hranilne vloge in druga denrana sredstva po izjavi posameznika (prihranki, ne na primer plača),

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/

(odgovor članu Aisha86)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prilivi na TRR
10.7.2012 11:41:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Aisha86

Mi2 sva v začetku leta menjavala banko in zaradi nevem-česa-že nisva položnic plača dva meseca...plača je ostala gor in zdej nam v odločbi pišeta te dve plači pod prihranke!?!?!

Mi zna katera svetovat, če ima smisel, da napiševa pritožbo...ker zdej s tema odločbama (vrtec in OD) so nas pahnili prav na rob preživetja??? user posted image user posted image user posted image


Aisha,
pritoži se, saj v skladu s 1. odstavkom 3. člena tega k zakonu pripadajočega pravilnika ne bi smeli upoštevati plače kot prihranke

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?