|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znižanje plačila vrtca za novega otroka-datum...
26.6.2012 9:19:35   
keira1977
Pozdravljene,

v septembru bomo vpisali novega člana v vrtec. Na sestanku so nam rekli, da moramo na CSD oddati vlogo za znižanje konec julija. Zanima me katero stanje na računu bodo upoštevali za izračun (datum), ker pri odločbi ki sem jo komaj dobila ne najdem nikjer napisanega datuma stanja na računu od koder so izhajali.

LP s
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
26.6.2012 10:35:21   
petea
stanje na TRR in vrednost ostalega premoženja se gleda na dan oddaje vloge

(odgovor članu keira1977)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
28.6.2012 15:39:08   
amii

IZVIRNO SPOROČILO: petea

stanje na TRR in vrednost ostalega premoženja se gleda na dan oddaje vloge



....zato sem jaz oddala priporočeno vlogo včeraj.
Zdi se mi neumno da bi oddala vlogo v dnevih ko imava z možem plačo na TRR, ker teden dni kasneje trajniki in krediti itak vse poberejo, tak da na koncu meseca ni več €

Nam v vrtcu so rekli naj oddamo vlogo čim prej, ker imajo na CSDju gužvo in se lahko zgodi da ne bo pravočasno rešena. Ko sem klicala na CSD so rekli naj oddam v avgustu (saj jih razumem gužvo imajo pa dopusti so....). Jaz pa sem samovoljno oddala včeraj.

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
5.7.2012 21:49:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
5.7.2012 22:03:13   
blaža
Ne vem kdaj so meni gledali, a ugotovili so, da imam 600e prihrankov!! In teh 600e prihrankov sem itak porabla za hrano in položnice še isti mesec!user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
5.7.2012 23:24:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: flower

IZVIRNO SPOROČILO: petea

stanje na TRR in vrednost ostalega premoženja se gleda na dan oddaje vloge


Meni so gledali na dan, ko je bila odločba izdana.


nam so upoštevali stanje na dan oddaje vloge; tako je tudi pravilno glede na 19. člen ZUPJS:

'19. člen
Premoženje se upošteva tako, da se dohodki oseb povečajo za fiktivno določen dohodek, in sicer v višini letnega zneska obresti, izračunanih od vrednosti premoženja, ki se upošteva po tem zakonu na dan vložitve vloge, razen pri ugotavljanju upravičenosti do denarne socialne pomoči, varstvenega dodatka, subvencije najemnine, pravice do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev in do pravice do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje. Pri tem se upošteva povprečna letna obrestna mera za gospodinjstva za vezane vloge nad 1 letom do 2 leti za leto pred letom vložitve vloge po podatkih Banke Slovenije. Če med vložitvijo vloge podatek o tej obrestni meri še ni na voljo, se upošteva podatek za predpreteklo leto.'



IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Ne vem kdaj so meni gledali, a ugotovili so, da imam 600e prihrankov!! In teh 600e prihrankov sem itak porabla za hrano in položnice še isti mesec!user posted image



Pravilnik o načinu upoštevanja dohodkov pri ugotavljanju upravičenosti do OD ... (UL RS, št, 93/2011) pravi v 3. čenu:
'(1) Premoženje po tem pravilniku predstavlja vse nepremično premoženje, osebna in druga vozila, vodna plovila, lastniški deleži gospodarskih družb ali zadrug, vrednostni papirji, denarna sredstva na transakcijskem ali drugem računu, kadar ne predstavljajo dohodka skladno s pravim odstavkom 12. člena Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Uradni list RS, št. 62/10 in 40/11; v nadaljnjem besedilu: ZUPJS), hranilne vloge in druga denarna sredstva (v nadaljnjem besedilu: prihranki) ter drugo premično premoženje, s katerim upravičenec razpolaga na dan vložitve vloge, v primeru pridobitve premoženja po vložitvi vloge do izdaje odločbe pa na dan pridobitve.'

Ker prvi odstavek 12. člena zakona med drugim navaja obdavčljive dohodke, kamor spadajo tudi plače, teh zneskov plač po mojem mnenju ne bi smeli upoštevati kot premoženje

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
12.7.2012 21:13:03   
Dorianna

IZVIRNO SPOROČILO: amii

Nam v vrtcu so rekli naj oddamo vlogo čim prej, ker imajo na CSDju gužvo in se lahko zgodi da ne bo pravočasno rešena. Ko sem klicala na CSD so rekli naj oddam v avgustu (saj jih razumem gužvo imajo pa dopusti so....). Jaz pa sem samovoljno oddala včeraj.


V tem primeru ni izgovor gužva, ampak računalniški program, ki vam bo tako prepoznal, da je otrok vstopil v vrtec avgusta in ne septembra.
Tako je meni rekla delavka na CSDju, ko sem hotela že konec junija oddati vlogo za drugega otroka, ki vstopa v vrtec septembra. Vlogo moram oddati šele avgusta, da bo program 'prepoznal' vstop v vrtec s septembrom in ne prej in bo lahko delavka pravilno vnesla podatke.
Če vas pa skrbi pravilni obračun plačilnega razreda oz zamuda pri izdaji odločbe pa itak ni nobene panike, ker velja 30% zneska, ki pripada plačilnemu razredu, ki ga plačujete za prvega otroka.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znižanje plačila vrtca za novega otroka-d...
12.7.2012 22:07:36   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Dorianna

IZVIRNO SPOROČILO: amii
Nam v vrtcu so rekli naj oddamo vlogo čim prej, ker imajo na CSDju gužvo in se lahko zgodi da ne bo pravočasno rešena. Ko sem klicala na CSD so rekli naj oddam v avgustu (saj jih razumem gužvo imajo pa dopusti so....). Jaz pa sem samovoljno oddala včeraj.


V tem primeru ni izgovor gužva, ampak računalniški program, ki vam bo tako prepoznal, da je otrok vstopil v vrtec avgusta in ne septembra.
Tako je meni rekla delavka na CSDju, ko sem hotela že konec junija oddati vlogo za drugega otroka, ki vstopa v vrtec septembra. Vlogo moram oddati šele avgusta, da bo program 'prepoznal' vstop v vrtec s septembrom in ne prej in bo lahko delavka pravilno vnesla podatke.
Če vas pa skrbi pravilni obračun plačilnega razreda oz zamuda pri izdaji odločbe pa itak ni nobene panike, ker velja 30% zneska, ki pripada plačilnemu razredu, ki ga plačujete za prvega otroka.



Kakšne podatke o otroku pa mora delavki na CSD prepoznati, da lahko izda odločbo ?!? Ne razumem, zakaj bi naj bilo to pomembno.
Njena naloga je, da si pridobi podatke o prihodkih staršev za leto 2011 in premoženje družine na dan oddaje vloge.

Vrtec pa bo začel pošiljati položnice za oskrbnino naslednji mesec, ko bo otrok dejansko v vrtcu.

Da pa na vlogah niso znali pripraviti alineje, da vlagatelj napiše, od katerega datuma se začne določena sprememba (nekateri otroci začnejo obiskovati vrtce tudi sredi leta), jao user posted image
Seveda pa sedaj lahko nastane težava, ker mora CSD najprej izračunati nov OD, ki se lahko spremeni zaradi otrokovega začetka obiskovanja vrtca, tega pa ne morejo storiti, če ne vedo, za koliko mesecev morajo korigirati višino zneska za tistih določenih 20%.

Noben zakon ne omejuje, da daš vlogo prej - bolje tako, kot pa da zamudiš rok; ne razumem, zakaj se jim zdi tako logično, da ljudje pa lahko potem celo večnost čakajo, kdaj bodo dobili odločbe.

(odgovor članu Dorianna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?