|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Študentka, partner zaposlen v AU, ostala sem ...
4.7.2012 12:43:30   
Aurora00
Lep pozdrav!

Rodila sem 12.5. in ko sem oddala vlogo z rojstnim listom za starševski dodatek, so me na CSD zavrnili, da mi le ta ne pripada, ker partner (ne živiva skupaj) dela v Avstriji in mora on vložiti vlogo za porodniško v Avstriji...ker sem sedaj čisto zmedena in nimam pojma, kako to urediti, me zanima, če je bil kdo v podobni situaciji, kako naj uredim, da bom dobila porodniško, saj mi vendar pripada, če sem rodila, ali? Koliko bi potem dobila porodniške v AU (oz. moj partner) in kdaj dobim nakazano?

Upam, da je še kdo bil v podobnem zosu ....hvala vsem za pomoč!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 12:54:12   
nyna84
To pa tudi meni ni jasno. Saj si na porodniški ti in ne tvoj partner ... zakaj naj bi torej on oddajal vlogo za porodniško? user posted image
To je mal mimo. Starševski dodatek ti pripada (razen če bo res partner koristil porodniški dopust namesto tebe?).

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:02:16   
Aurora00

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

To pa tudi meni ni jasno. Saj si na porodniški ti in ne tvoj partner ... zakaj naj bi torej on oddajal vlogo za porodniško? user posted image
To je mal mimo. Starševski dodatek ti pripada (razen če bo res partner koristil porodniški dopust namesto tebe?).


ne, partner dela dalje....dobila sem razlago, da gre za DODATEK, tako kot otroški je tudi starševski dodatek in vsi dodatki se koristijo preko njega, ker jaz nisem zaposlena, torej je dolžna plačati avstrija in ne slovenija...zdaj pa razumi kaj! user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:15:31   
gsatalema
pokliči ali pojdi osebno še enkrat tja. Nj ti podrobneje razložijo kako in kaj... To sicer slišim prvič...

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:20:00   
poopsie95
Jaz sem bila glih danes na socialni, sem spraševala tudi za to in ti starševski dodatek pripada, če imaš status študenta/dijaka in če si brezposeln. Ne vem, kaj ima partnerjevo delo tukaj veze, meni noben ni to nič omenil in tudi nikjer ne piše...?

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:31:09   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: poopsie95

Jaz sem bila glih danes na socialni, sem spraševala tudi za to in ti starševski dodatek pripada, če imaš status študenta/dijaka in če si brezposeln. Ne vem, kaj ima partnerjevo delo tukaj veze, meni noben ni to nič omenil in tudi nikjer ne piše...?

Po mojem nobene, ker starševsko nadomestilo niti ni odvisno od dohodkov, ampak je fiksno,

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu poopsie95)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:48:03   
ajataja
Bo kar držalo tako kot so ti povedali,ker je partner zaposlen gor ti pa tukaj nisi zaposlena je za vse socialne transferje primarna država v kateri dela partner.Starševski dodatek in otroški dodatek boš dobila gor.Naj gre partner na njihov Finanzamt in se tam pozanima kaj je treba oddat za starševski dodatek jaz ti lahko samo povem za otroški dodatek.Zna pa bit gor problem to da nista na istem naslovu,naj gre čimprej in se pozanima ker zna tole še kar trajat,ker rabiš en kup papirjev preden skup vse spravišker moreš tudi v Slo potrdit določene zadeve in pol tu čakaš pol pa še gor da vlogo rešijo pa še dopusti so zdaj tak da nekje dva meseca sigurno traja.Nakazila so pa gor vsak drug mesece in to zdaj v Juliju potem pa v septembru in decembru,lahko da boš še ujela september drugače boš mogla pa čakat do decembra.user posted image Kako je pa z otroškim dodatkom,a tistega še tu dobivaš?Čimprej ga prekini ker nisi upravičena do njega in znajo pol fajn zakomplicirat.
Je pa tak zakon od 1.5.2010

< Sporočilo je popravil ajataja -- 4.7.2012 13:49:18 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:56:49   
nyna84
Ajataja, ampak saj niti ne živita skupaj .... on je po zakonu v bistvu samo oče njenega otroka, za kar bi moral plačevati preživnino.
Če bi živela v skupnem gospodinjstvu, bi mi bilo jasno, tako mi pa ni.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 13:57:15   
Aurora00

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Bo kar držalo tako kot so ti povedali,ker je partner zaposlen gor ti pa tukaj nisi zaposlena je za vse socialne transferje primarna država v kateri dela partner.Starševski dodatek in otroški dodatek boš dobila gor.Naj gre partner na njihov Finanzamt in se tam pozanima kaj je treba oddat za starševski dodatek jaz ti lahko samo povem za otroški dodatek.Zna pa bit gor problem to da nista na istem naslovu,naj gre čimprej in se pozanima ker zna tole še kar trajat,ker rabiš en kup papirjev preden skup vse spravišker moreš tudi v Slo potrdit določene zadeve in pol tu čakaš pol pa še gor da vlogo rešijo pa še dopusti so zdaj tak da nekje dva meseca sigurno traja.Nakazila so pa gor vsak drug mesece in to zdaj v Juliju potem pa v septembru in decembru,lahko da boš še ujela september drugače boš mogla pa čakat do decembra.user posted image Kako je pa z otroškim dodatkom,a tistega še tu dobivaš?Čimprej ga prekini ker nisi upravičena do njega in znajo pol fajn zakomplicirat.
Je pa tak zakon od 1.5.2010


vidim, da se spoznaš na tole...ja, obrazec 411 smo že poslali v lj, tam pa imajo čas do 12. avgusta, da uredijo in poštemplajo...kako dolgo pa traja v avstriji, preden se uredi? dolgo? uf, upam, da septembra že dobimo...a bom potem dobila še za nazaj porodniško? najrbž ja ne? kolikšna pa je vsota? v sloveniji je starševski po novem 250eur....ne, ne, v sloveniji nič ne prejemam, niti otroških, vse bova dala gori...tako so nama povedali

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 14:00:35   
Aurora00

IZVIRNO SPOROČILO:
Ajataja, ampak saj niti ne živita skupaj .... on je po zakonu v bistvu samo oče njenega otroka, za kar bi moral plačevati preživnino.
Če bi živela v skupnem gospodinjstvu, bi mi bilo jasno, tako mi pa ni.



nyna84, baje da ni pomembno...ker sem jaz tudi rekla, da ne živiva skupaj, pa je rekla, da to nima veze....on je oče in to je dovolj user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 14:02:35   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Ajataja, ampak saj niti ne živita skupaj .... on je po zakonu v bistvu samo oče njenega otroka, za kar bi moral plačevati preživnino.
Če bi živela v skupnem gospodinjstvu, bi mi bilo jasno, tako mi pa ni.

To je v Avstriji vse drugače,tudi če bi plačeval preživnino za otroka,mama ne more sama nič on je gor zaposlen in vse dobi on,če pa se mama zaposli pa je treba javit v 8 dneh in se gor vse prekine in dobi vse tu.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 14:11:10   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: Aurora00


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Bo kar držalo tako kot so ti povedali,ker je partner zaposlen gor ti pa tukaj nisi zaposlena je za vse socialne transferje primarna država v kateri dela partner.Starševski dodatek in otroški dodatek boš dobila gor.Naj gre partner na njihov Finanzamt in se tam pozanima kaj je treba oddat za starševski dodatek jaz ti lahko samo povem za otroški dodatek.Zna pa bit gor problem to da nista na istem naslovu,naj gre čimprej in se pozanima ker zna tole še kar trajat,ker rabiš en kup papirjev preden skup vse spravišker moreš tudi v Slo potrdit določene zadeve in pol tu čakaš pol pa še gor da vlogo rešijo pa še dopusti so zdaj tak da nekje dva meseca sigurno traja.Nakazila so pa gor vsak drug mesece in to zdaj v Juliju potem pa v septembru in decembru,lahko da boš še ujela september drugače boš mogla pa čakat do decembra.user posted image Kako je pa z otroškim dodatkom,a tistega še tu dobivaš?Čimprej ga prekini ker nisi upravičena do njega in znajo pol fajn zakomplicirat.
Je pa tak zakon od 1.5.2010


vidim, da se spoznaš na tole...ja, obrazec 411 smo že poslali v lj, tam pa imajo čas do 12. avgusta, da uredijo in poštemplajo...kako dolgo pa traja v avstriji, preden se uredi? dolgo? uf, upam, da septembra že dobimo...a bom potem dobila še za nazaj porodniško? najrbž ja ne? kolikšna pa je vsota? v sloveniji je starševski po novem 250eur....ne, ne, v sloveniji nič ne prejemam, niti otroških, vse bova dala gori...tako so nama povedali

Ja E 411 je za otroški dodatek pa e 401 še potrdiš na upravni enoti .Pa avstrijske obrazce moreš dobit in tiste izpolnit kaj vse je še treba priložit ti vse tam piše.Jaz sem čakala pole iz Lj dober mesec in pol še odgovor iz avstrije malo več kot en mesec.Kot sem rekla za starševski dodatek pa ne vem kaj dosti,ker ga nisem dobivala tudi koliko ga je ne vem,lahko pa malo pobrskaš po njihovi spletni strani za otroški dodatek vem da je vse napisano in verjetno je tudi za ostalo.

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 14:20:43   
Aurora00
Ajatutaja,

potem ste še tako hitro dobili...svakinja je čakala na otroške pol leta....je pa dobila potem vse za nazaj...sem pa klicala prej še v Lj na CSD in so mi vse razložili...tako kot za otroške je tudi za to porodniško potreben obrazec 411, tako da mi bo ona sedaj še enega samo prepisala, ko prejme tega, ki sem ga poslala in potem nam pošljejo domov, s tem da otroške uredima na Finanzamtu, porodniško pa mora urediti na Gebietskrankenkasse (tako mi je povedala neka gospa, ki se ukavrja prav s temi meddržavnimi pravicami)...baje naj bi bila vsota (če uredima za eno leto, ker gori imaš možnost dobivat 1,2 ali 3 leta) okrog 900eur??? toliko??? o marička, me je skoraj kap! pa saj noben ne živi v AU, meni je tudi to skregano z logiko...bomo videli, kako hitro bodo šli papirji...aja, kaj pa če jaz v tem enem letu diplomiram? spremeni kaj situacijo ali je za brezposelne isto, v primeru, da se prijavim potem na zavod?


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 15:09:52   
mercii
ce bos zamudila za September,bos dobila vse za nazaj.
Kar se tice otroskih doklad to urejas na Finanzamtu,tam izpolnis formular,je pa res da mores dati potni list,kopijo bancne,ter seveda medlzetl-to je list ,ki dokazuje kje je otrok prijavljen,in to vsi ziveci v Avstriji morajo imeti,tak da bi ti to znalo delati probleme.Kar se tice finanzamta hitro resuje zadevo,ko dobis od njih odlocbo ,s to odlocbo gres na krankaso.Otroski dodatek,ki ga predas na finanzamtu se imenuje familienbehilfe in je znesek vsak drugi mesec okrog 327eurov.Na krankasi pa urejas KArenz - to pa je porodniska,ki tebi pripada, ,ce se odlocis na 2 leti in pol je mesecno okrog 450eurov,sam to pa zdj ne vem ce ti pripada.

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 15:15:56   
mercii
Glede na to da si rodila 12.5.2012 ti bojo vse za nazaj dali, in sicer od 12.5.2012 kar ti pripada.

(odgovor članu mercii)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 15:35:43   
Aurora00

IZVIRNO SPOROČILO: mercii

Glede na to da si rodila 12.5.2012 ti bojo vse za nazaj dali, in sicer od 12.5.2012 kar ti pripada.



Mercii, vidim, da dobro poznaš stvari...a mormo biti vsi skupaj prijavljeni? zdaj sva otrok in jaz v svojem gosposdinjstvu, moj partner pa pri svojih v svojem gospodinjstvu...da ne bodo kaj komplicirali gori...

drugače pa HVALA PUNCE za pomoč! :) zlate ste! :)

(odgovor članu mercii)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 17:15:07   
mercii
Bolje je ce ste vsi prijavljeni na enakem naslovu.

http://www.bmwfj.gv.at/Familie/FinanzielleUnterstuetzungen/familienbeihilfe/Seiten/Anspruchf%C3%BCrB%C3%BCrgerausdemEUEWR-RaumundderSchweiz.aspx

Tukaj ti vse pise v nemscini,skratka pravico imas. Prevedi si prek googla. Za karenz pa nisem ziher,mislim da more otrok biti rojen v Avstriji,mores met njihov Mutterkindpass,Zavarovanje,vse mores met v Avstriji.
Zdaj ne vem ce ti bo Finanzamt zahtevu potrdilo od otroka s katerim lahka neomejeno zivi v Avstriji,to potrdilo velja za Svicarske in Eu drzavljane.Njega tudi mores predloziti na finanzamt,ter seveda rojstno list,poleg vseh stvari ki sem ti jih prej omenila.

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
4.7.2012 17:41:01   
mercii
Tukaj ti vse pise za porodnisko oz, kinderbetrunsgeld

http://www.bmwfj.gv.at/Familie/FinanzielleUnterstuetzungen/Kinderbetreuungsgeld/Seiten/GrenzüberschreitendeSachverhalte-WohnenundoderArbeitenimAusland

(odgovor članu mercii)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
5.7.2012 6:59:43   
ajataja
Koliko znaša otroški dodatek si lahko pogledaš tukaj https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/8/Seite.080711.html
Tudi če diplomiraš se nič ne spremeni dokler se ne zaposliš ostane tako,ko pa se boš zaposlila v sloveniji pa moraš to javit takoj ker ti bodo gor ukinili in boš dobivala spet v slo.Dobiš pa za vse nazaj,razen če si zdaj tu dobila že kak otroški dodatek pol bodo naredili poračun in izplačali samo razliko.

(odgovor članu mercii)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
5.7.2012 7:00:51   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Koliko znaša otroški dodatek si lahko pogledaš tukaj https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/8/Seite.080711.html
Tudi če diplomiraš se nič ne spremeni dokler se ne zaposliš ostane tako,ko pa se boš zaposlila v sloveniji pa moraš to javit takoj ker ti bodo gor ukinili in boš dobivala spet v slo.Dobiš pa za vse nazaj,razen če si zdaj tu dobila že kak otroški dodatek pol bodo naredili poračun in izplačali samo razliko.

Porodniške ne boš dobila gor ,ampak samo starševski dodatek.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
5.7.2012 15:36:32   
Aurora00

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Koliko znaša otroški dodatek si lahko pogledaš tukaj https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/content/8/Seite.080711.html
Tudi če diplomiraš se nič ne spremeni dokler se ne zaposliš ostane tako,ko pa se boš zaposlila v sloveniji pa moraš to javit takoj ker ti bodo gor ukinili in boš dobivala spet v slo.Dobiš pa za vse nazaj,razen če si zdaj tu dobila že kak otroški dodatek pol bodo naredili poračun in izplačali samo razliko.

Porodniške ne boš dobila gor ,ampak samo starševski dodatek.



Kako pa se reče ta starševski dodatek v nemščini in koliko znaša?

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Študentka, partner zaposlen v AU, ostala ...
6.7.2012 13:43:14   
Aurora00
evo informacije s prve roke...je bil partner danes na finanzamtu in na gebietskrankenkasse in ne pri OD in ne pri SD ni potrebno imeti skupnega bivališča, važen je le rojstni list, ki dokazuje, da je otrok njegov

(odgovor članu Aurora00)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?