|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 14:40:46   
knorbalbo
Pozdravljeni, mi smo imeli to smolo, da sva na Hraškem morali s hčerko biti par dni v bolnici, jaz sem pač ostala tam z 2.letnim otrokom in so mi potem na izhodu ponudili račun za doplačilo. Zdaj pa me zanima, glede na to, da sva obe s hčerko imeli kartici ZZZS za tujino, če je možno da zahtevam povračilo stroškov tu v Sloveniji ali od ZZZS ali od odatnega zavarovanja, ali se to (bivanje matere z otrokom v bolnici) tudi pri nas doplačuje? Če ima katera izkušnje bi bila vesela kakšnih informacij!

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 14:44:54   
čipka
Ali si se zavarovala prej za tujino? Jaz sem ravno včeraj se zavarovala na vzajemna TUJINA , ker bomo šli na 14 dni na Hrvaško, in se nikoli ne ve če se karkoli naredi ( kot ti praviš bolnica itd..) in da nam ni treba plačevat. Sem pa zavarovala mene, njega in otroka, tko da sem dala 21 € za 14 dni Hrvaške. Po moje ne boš mogla zahtevat nazaj, če se nisi zavarovala in če si imela samo kartico.

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
25.7.2012 14:57:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čipka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 14:59:08   
čipka
http://www.vzajemna.si/zavarovanja/vzajemna-tujina/

še link, pa na levi imaš cenik, če se boš še kdaj hotela zavarovat. Pa ne samo pri vzajemni, lahko tut pri drugi, če imaš tam zdr. zavarovanje sklenjeno.

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 15:10:58   
liliana
Za Hrvaško si s kartico ZZZS upravičena le do nujnih zdravstvenih storitev po predpisih Hrvaške.....zato so ti tudi ponudili doplačilo za tvoje bivanje z otrokom, ker to ni nujna storitev.....

Za tujino (odvisno od države, v EU je spet nekoliko drugače) oz. Hrvaško, se je potrebno dodatno zavarovati pri zavarovalnicah, če želimo, da se bodo krile tudi ostale storitve, ki niso nujne...

Od ZZZS pa ne boš mogla terjati povračila za storitve, ki niso nujne.....


(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 19:20:31   
knorbalbo
Aha, ok, hvala za info. Jaz sem bila pač prepričana, da je s to kartico, ki jo naročiš za tujino, pač krito vse kar bi bilo krito pri nas, če bi vedla, da ni in da je treba tudi za Hrvaško doplačat dopolnilno zavarovanje (kot to počnem če grem v države, ki jih ta kartica ne krije) bi to sigurno storila. Sedaj je pa itak ža prepozno. Bom pa vseeno klicala na ZZZS, stane me nič, dobim pa lahko veliko, če slučajno po kakšnem čudežu dobim kaj nazaj. Lp

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 19:40:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: knorbalbo

Aha, ok, hvala za info. Jaz sem bila pač prepričana, da je s to kartico, ki jo naročiš za tujino, pač krito vse kar bi bilo krito pri nas, če bi vedla, da ni in da je treba tudi za Hrvaško doplačat dopolnilno zavarovanje (kot to počnem če grem v države, ki jih ta kartica ne krije) bi to sigurno storila. Sedaj je pa itak ža prepozno. Bom pa vseeno klicala na ZZZS, stane me nič, dobim pa lahko veliko, če slučajno po kakšnem čudežu dobim kaj nazaj. Lp


Ko na internetu na straneh ZZZS naročaš to kartico za zavarovanje, ti za vsako državo piše, kaj vse "krije"......

Na čudež pa ti le upaj.....vprašaš pa seveda lahko, samo dvomim, da boš kaj dosegla.....če storitev ni tretirana kot nujna, se lahko na trepalnice postaviš, pa ne bo nič....jaz poznam družino, ko se je eden zelo poškodoval na morju in je imel le to kartico.....tisti mesec dni v bolnici je bilo krito iz zavarovanja brez problema, rešilca na ljubljanski klinični center pa so morali 2000 EUR plačati sami, pa niso mogli nič....rešilec v tem delu pač ni bil več nujna storitev.....rešilec iz kraja nesreče do hrvaške bolnice pa je bil krit iz zavarovanja oz. te kartice ZZZS, ker je šlo za nujno storitev.....tako do gre.....


(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 20:53:09   
knorbalbo
liliana; pa dobro no, sem sam napisala da pač bom probala, če bo šlo bo, če pa ne pa pač ne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tujina in plačilo zdravniških storitev?
25.7.2012 22:37:36   
liliana
Glej, samo ti probam povedati, da ne upaj preveč......in ti pač razložiti, kako zadeva funkcionira.....glede na to, da te pa ne zanima, pa me ignoriraj in zgolj kliči na ZZZS pa upaj na čudež.....user posted image

(odgovor članu knorbalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?