|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 10:50:10   
Maeve
Hehe, jaz tudi user posted image Čeprav me pa lažni popadki malo bolj pogosto dajejo user posted image Uf, kar ne morem verjet, da smo tik pred zdajci!!! Sem navdušena, hkrati pa malo preplašena user posted image joj kako bo fajn štručko končno v roke prijet! In kako se počutite ostale? Jaz sem super, edino ponoči je cel projekt da se z enega boka na drugega premaknem. Pa roke imam malo mravljinčaste, se mi zdi da mi rahlo zatekajo. Drugače je pa vse odlično, v ponedeljek imam pregled - ctg. Komaj čakam
user posted image
Pozdravček vsem!

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1951
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 11:54:01   
urssi
pozdravljene in čestitke vsem novim mamicam! Tudi naš mišek se je odločil, da nas bo presenetil in malo pohitel. Pridružil se nam je v soboto, 28.7. Porod je bil ekspresen, saj si do zadnjega trenutka nisem priznala, da je to to. čeprav me je že bolelo za znoret. Ko so bili popadki na dve minuti pa sva se le odpravila v porodnišnico in po pol ure v porodni sva dobila najinega user posted image . Malo imava težav z dojenjem in spanjem ponoči, a upam, da se bo to tudi to hitro uredilo.

Držim pesti za vse ostale, ki še čakate na svojeuser posted image !

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1952
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 12:26:39   
tacanja
Helou,

pri meni ni nič... Sicer pa je do roka še 16 dni user posted image Ostale ste vredu? Kateri zatekajo noge ali ima kakšne druge nevšečnosti? Midva s trebuškom se zaenkrat še kar dobro drživauser posted image

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1953
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 13:19:14   
moč81
Proxima iskrene čestitke!!!!! user posted image

(odgovor članu proxima)
Neposredna povezava do sporočila: 1954
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 13:52:27   
moč81
Ussi iskrene čestitke!!! user posted image

(odgovor članu urssi)
Neposredna povezava do sporočila: 1955
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 13:56:34   
moč81
tacanja blagor tebi!!!! Jst mam do roka še 18 dni pa že kak teden ni spanja ponoči, noge mam zatečene ko slon user posted image pa vedno več lažnih popadkov je,... danes ponoči je bla katastrofa,...bolel križ, v spodnjem delu neznosna bolečina, trebuh trd sam otročku je pa nekak še ratalo divjat. Tak, da čakamo in cartamo hčerkico dokler ne dobi družbe.

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1956
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 14:53:16   
Maeve
urssi čestitke!!!user posted image

(odgovor članu moč81)
Neposredna povezava do sporočila: 1957
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 15:56:51   
ladydi69
tacanja- ja tudi meni zatekajo noge v tej vročini,gležnjev sploh ne vidim,ponoč vsako uro na WC,ter mravlinčaste roke...PDP pa imam 13.8,bomo vidli kaj in kako naprej..

mene zanima,če katera ve kako je če ne rodiš na rok,a te pošlejo v P,najbližje so jesenice
pa še to,če je katera pred kratkim  rodila na jesenicah, a ste dobile paket,kaj notri in kdaj...hvala

lp user posted image

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1958
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 16:01:28   
Doria
O, vidim, da ste nekatere že pridne mamice! Iskrene čestitke vsem, cartajte se in uživajte s svojimi otročki!

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 1959
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 16:49:43   
ladydi69
urssi-čestitke user posted image ,kje pa si rodila? in paket si dobila user posted image

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 1960
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 20:46:53   
taratanja
Urssi, čestitke tudi z moje strani!user posted image
No, mene do uradnega roka čaka še 23 dni, vendar upam (tudi glede na napovedi ginekologinje in ctg-ja), da bo vseeno kaj prej user posted image Drugače pa mi v zadnjih nekaj dneh precej otrdeva trebuh, pa kolki me zjutraj dokaj močno bolijo. Je pa tudi pri meni tako, da se nekako prepletata dva občutka - strah in hkrati želja, da bi mala kepica vendarle že pokukala na svet. user posted image
Ladydi69 - kolikor je meni znano, se v primeru, da greš čez rok, moraš vsaki drugi dan zglasit na pregledu v porodnišnični ambulanti, kjer se potem glede na stanje odločijo, kako postopati naprej. Vsekakor pa te ne pustijo čakati več kot 14 dni čez rok user posted image

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 1961
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 23:50:40   
Moretta
Čestitke novim mamicam!!! user posted image user posted image user posted image

Jaz sem danes bila na G pregledu... razočarana 100%. Zaradi dopusta ginekologa nisem bila na pregledu en mesec. Sedaj sem v 36 (2) tednu in sem pričakovala, da mi bo naredil UZ, pogledal plodovnico, izmeril user posted image . Prosila sem ga za samoplačniški bris za streptokok B, ki mi ga je naredil. Nič od UZ-ja (zadnji je bil v 30. tednu), čeprav sem od samega začetka vodena kot rizična (splav dvojčka v 6 tednu in krvavitev do 17 tedna, pozna leta, zanositev po IVF-ju). Preveril je srčni utrip (to lahko tudi sama naredim z Angel soundom), izmeril trebuh, rekel, da je dobro postavljena in konec. Omenila sem mu, da se mi zdi, da se je kar spustila. Potrdil je. 3x sem ga vprašala za UZ, pa je rekel, da zavarovalnica ne krije stroškov UZ-ja po 30. tednu in da ga on gratis ne bo delal, ter da so jim itak plače znižali... Kaj pa naslednjič? Ne! Halo!!! A je tako težko umirit nosečnico z parminutnim UZ-om?! Vprašala sem ga koliko stane samplačniški UZ pa je odgovoril okrog 30 evrov (preverila 35). Skoraj sem ga hotela vprašati, da ga opravi pa sem si mislila, da bi itak to na hitro zrihtal. Tako sem se že naročila samoplačniško v Umagu (zadnjič sem tudi tako naredila, ker nisem bila mirna. Veliko sem probala v tej nosečnosti...user posted image ), ker vem da mi bo naredila kompleten UZ in da bo pregled trajal dobrih 30 min. Zdravstveni sistem me pa tako jezi user posted image . Plačaš obvezno zavarovanje + dodatno in si pol moraš doplačat še kup drugih pregledov. Ne vem. Če denarja nimaš, lahko samo prosiš, da rodiš zdravega otroka. A ni to žalostno? Mislim, koliko stane en aparat za UZ? Če ne bi bila na koncu nosečnosti, bi ga sama kupila in bi potem prostato možu pregledovala! user posted image
Na koncu mi je dal karton, jaz pa: "kaj pa napotnica za P?" On: "Saj se vidimo čez 2 tadna... Je še zgodaj..." Še dobro, da mi je sestra rekla, da so izvidi hemoglobina in urina v redu, ter da je pritisk ok. Za težo pa je rekla, da je 3 kg v enem mesecu mal preveč. Pokazala sem ji roke in noge. Drage souser posted image , ne morem stisnit pest od zatečenosti in bolečin!!! Zjutraj je najhuje. Vse bom pretrpela za mojo pikico! user posted image

Lahko noč!

(odgovor članu taratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1962
   RE: avgustovke 2012
3.8.2012 7:14:44   
Doria
Ojoj Moretta, drugo me ne preseneča, ker sem tudi jaz dala kup dodatnega denarja za preiskave (NS, DHT, 4D uz, test za streptokok, akupunktura, dodatni UZ...), ampak napotnico za v porodnišnico bi pa po moje morala dobiti po napolnjenem 32. tednu!

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1963
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 7:49:03   
tacanja
Moretta, tole pa ni bilo luštno prebrat. Upam da so te vsaj v Umagu pregledali tako kot je treba. Sicer pa mislim da imam jaz napotnico za porodnišnico in rešilca že od začetka junija. Je pa moja ginekologinja ful uredu, ker mi je čisto usakič na hitro naredila ultrazvok, glih toliko da je slišala srček in zmerila obseg trebuščka. Imam pa v ponedeljek pregled in me prav zanima če bo naše dete kaj prej prišlo na svet ali pa še bo vztrajalo do roka (in mogoče še kakšen dan preko)user posted image
Se je katera že 100% odločila za epiduralno? Jaz še razmišljam ali bi jo uzela ali ne. Soglasje imam podpisano ampak še ne vem ali bi se odločla za njo. Če bodo popadki prehudi jo verjetno vzamem... ne vem.
Uglavnem, lep trebuščkast vikend vam želimuser posted image

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 1964
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 8:33:01   
Doria
Ojla punce,

meni se je pa včeraj začel čep luščit. Morda kaj bo ta vikend?

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1965
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 12:18:37   
Toopsy
Hej hej nosečke:)

Upam da vam ni preveč vroče in da ste na hladnem. vem da sem jaz na koncu prov trpela, tok sem tezko prenačala vročino, zatekala sem ko pr norcih in vse me je bolelo.

Doria ko se je men čep odlušču, mi je zvečer odtekla voda:)
Moretta meni je g v 37 tednu po 5 tednih od pregleda izmerila samo pritisk in zvagala, sem bla zlo razočarana, do ctgja še prišla nisem. pa sem ze rodila in vse je bilo uredu. vem da je smotan, da je fajn čimveč vedit in bit pomirjen, ma mam občutek, da če vse poteka brez problemov, ne delajo nekih pregledov in pustijo, da se vse dogaja kot se mora.

Heh jaz imam danes uradno rok, jutri pa praznujemo 2 tedna:) ooo punce, super je, telesno se že zlo dobr počutim, dobila sem zeleno luč, da grem lahko že na sprehod. šivi se mi tudi lepo celijo, svetujem da se čim večkrat tuširate, dojimo se na 3 urce, ostalo pa mali lepo spava. optimistično sem računala na uporabo racmank, ma 3kilsko štručko, sploh zdaj ko je tako vroče, matrat s tako velikimi pleničkami.....sva se odločila da kasneje, ko bo večji.

Bodite lepo, uživajte še v zadnjih trenutkih s trebuščkom, in želim vam, da se boste čimprej crkljale doma

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 1966
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 13:01:35   
tacanja
Toopsy in Doria, kako pa zgleda če se ti čep začne luščit? Jst ne bi rada kakšnega znaka poroda spregledala in me zanima kako je s tem? user posted image

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1967
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 13:10:55   
Doria
Čep... ob dveh sem šla spat iz dnevne v spalnico, vmes grem še na wc, nakar vidim na dnevnem vložku roza sledi. V urinu v wc-ju se je videlo, da je roza sluz. Jaz sklepam, da je čep. Prejšnjič ga je bilo malo več.

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1968
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 13:18:51   
.bina.
pozdravljene souser posted image ...
od 15.7. pa do 30.7. sem ležala v bolnišnici...prvo so mislili da imamm vnetje sečil in nevem še česa a dejstvo je da me je vse bolelo zaradi mehčanja materničnega vratu...zdaj pa me na 2 dni pošiljajo domou in nevem kaj naj naredim ker niso več normalni..na ctg-ju kaže popadke in tamale ne čutim kot bi jo mogla...oni pa mi govorijo da je vse v redu, zdaj pa sem resno začela razmišljat o drugi porodnišnici, pa čeprav sem od slovenjgraške oddaljena le 10km.

imela sem cimro ki je bila v 29 tednu nosečnosti, 2 dni je ni nihče pregledal,, opravil nobenega ctg-ja in ne ultrazvoka, pa čeprav so vedeli da ima maternični vrat dolg LE 15mm...en večer ji oddteče voda in kar naenkrat PANIKA...sestra je morala poklicat zdravnico iz porodne sobe ki je prišla cela krvava, zdravnica Kardoš Mohorko ki pa je bila dežurna na oddelku pa je le pogledala skozi vrata in mirno odšla nazaj spat...peljali so jo v mariborsko porodnišnico kjer je rodila 40cm dolgega in 1262g teškega fantka...

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1969
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 13:36:42   
tapeta
Hej! Tudi jaz sem še v enem kosu in nič kaj ne kae, da bi se kaj začelo dogajat. Me malo skrbi glede poroda, ker ima otrok malo večjo glavico, ampak upam da bo šlo gladko. Bi pa že šla rodit ja.

Bina, če te fejst skrbi, se greš mogoče res v drugo P pokazat. Maš vso pravico it drugam, pa četudi je malo dlje oddaljena od tvojega doma.

Čestitke vsem, ki ste že povile svoje štručke!!

(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 1970
   RE: avgustovke 2012
4.8.2012 15:51:13   
Moretta
Dober dan souser posted image in mamice!!!

Doria in Tacanja Včeraj sem klicala v ambulanto in povedala, da mi je čudno ker nisem še dobila napotnico za v P, saj bi jo morala dobiti že v 32. tednu. Kaj pa če se zgodi kaj prej? Sestra mi je rekla naj se ne sekiram, ker me bodo v P itak sprejeli in da bodo njih poklicali da jim pošljejo. Jaz pa se sprašujem: "A je tako težko napisati eno napotnico???" Vem pa da bodo v P obračali z očmi in meni delali sive lase, ker sem prišla brez napotnice... Brez veze.
V Umag grem v sredo, G me ni mogla prej sprejet. Po navadi pa mi pregled zelo dobro opravi. Tako bom vsaj vedela, kje sem (koliko je user posted image težka, če je dovolj plodovnice...).
Tacanja Me veseli, da je tvoja G v redu, čisto profesionalna. To sem tudi jaz hotela: en hitri UZ, da potrdimo da je vse ok. Moja sestra je imela istega ginekologa pred 8. leti, en splav za sabo, on ji je meril trebuh, poslušal utrip in zaključil z "Vse je v redu..." V 6. mesecu pa ugotovi z UZjem, da otrok fuuul zaostaja v rasti. Pol pa je morala v Lj na amniocentezo, kordocentezo... in druge preglede. Takrat so ji tudi rekli, da, če bi izvidi ne bili v redu, lahko splavi. Na njih je morala čakati 3 do 4 tedne, se pravi da je bila v 7. mesecu nosečnosti... Mislim... kakšen splav! Morala bi roditi! No, vse je bilo ok. user posted image Otrok se je rodil čez rok. Bil je pa malo manjši, 2,5 kg. Z rednim UZjem pa bi lahko G opazil, da zaostaja in bi jo mogoče že prej poslal na amniocentezo... Jaz v 1. nosečnosti nisem imela težav. Vse je bilo bp pa nisem težila, zdaj pa mi marsikaj gre na živce.

Grem!

Pozdravljene!


(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 1971
   RE: avgustovke 2012
6.8.2012 10:35:50   
pandolina
Hei, hei....je že kaj novega pri kakšni souser posted image ? Pri nas se še nič kaj ne dogaja, čeprav že koomaj čakamo user posted image
Vročina je že rahlo neznosna ali ne? user posted image
Vsem, ki so že mamice iskrene čestitke user posted image  pa veliko lepih trenutkov  z user posted image
Morreta upam, da se stvari uredijo tako kot je treba, veliko sreče!

Lep in ne prevroč dan vsem user posted image

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1972
   RE: avgustovke 2012
6.8.2012 11:36:53   
zebr4
Živjo souser posted image .

Da se še jst en mau pofočkam po izjemno dolgi odsotnosti s foruma.
Mi ravno vstopamo v 38. teden, tako, da nas še čisto malo časa loči do najlepšega trenutka v življenju.
Kar se tiče zatekanja, jaz sploh nevem kaj to je user posted image , je pa res, da mi mali včasih ponagaja in pritisne na živec v dimljah tako, da sploh hodit user posted image e morem.
Še malo, še malo, komaj čakam, da spoznam svoj zakladek user posted image

Želim vam vsem čim lažji porod in veliko lepih trenutkov!

< Sporočilo je popravil zebr4 -- 6.8.2012 11:38:30 >

(odgovor članu pandolina)
Neposredna povezava do sporočila: 1973
   RE: avgustovke 2012
6.8.2012 13:39:34   
ladydi69
Hojla so user posted image
No jaz imam do roka še teden,vendar nič ne kaže da bo kaj...Jutri še CTG,pa da vidimo če s ekaj bliža.Moj prvi je bil na rok,za tega pa will see....
Zanima pa me ,ko bom rodila kako naj oblečem novorojenčka v tej vročini,kaj naj dam na njega ko bom šla domov iz porodnišnice.Bodi pa nogavičke in tanko kapico,ali tanke žabice pa bodi...kako ste ve?? Hvala

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1974
   RE: avgustovke 2012
6.8.2012 14:54:26   
Toopsy
hej hej!
Ena je spraševala za čep, pri meni ni bilo nič krvavo ali roza, opazila sem sam zlo gosto sluz na hlačkah, in sem vedla da je to to. to sem mela tko cel dan, zvečer mi je odtekla voda. zdaj ko gledam za nazaj, vem, da se neda spregledat začetka, jaz sem bla mal panična cel teden, ker sem mislila da mi ze odteka voda, ma ko mi je, verjemte, tega ne moreš spregledat, ker se kar ulije. vode je res veliko.

kar se pa oblačil tiče iz porodnišnice, jaz sem mela dva paketka, enga 50 enga 56 velikega. pa vse je blo ful nepraktično za oblečt, tako da na koncu je imel mali oblečen bodi, svetujem vam da se ga oblači od spredaj, se pravi ne čez glavo, ker se boste ful namatrale. pol je mel pa še žabice in obvezno štumfke in kapico. pokrila sva ga pa še z eno dekico in to je to. ne rabte ga ful oblačit, ker je vroče, da se ne začne kuhat v avtu. v porodnišnici so na začetku prakticirali 2majčki pa hlačke, potem 1majčka in hlače in je to čist dovolj.

upam da sem kaj pomagala.

aha pa gibi otročka se na koncu nosečnosti zelo spremenijo, saj jim zmanjkuje prostora in so gibi drugačni in manj čutni. glavno je da ga čutite približno 10 na dan

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 1975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?