|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: avgustovke 2012
6.8.2012 16:50:10   
pandolina
Ja glede oblekic....jaz sem pripravila body s kratkimi rokavi pa čez kompletek, dolgi rokavi in dolge hlače, nogavičke, copatke in pa kapico...jaz upam, da bo tak vredu. Je pa res, da v tej vročini res neveš kaj bi...še zase človek ne ve kaj bi dal nase kaj šele za novorojenčka, sploh če se prvič spopadaš s tem user posted image

glede gibov pa....naš otroček je najbolj dejaven, ko se mami uleže, pa trebuh kar zaboooli včasih user posted image  ampak je pa fajn občutek čutit nežno bitje v sebi user posted image

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1976
   RE: avgustovke 2012
8.8.2012 8:16:46   
Maeve
Pozdravljene!

Pandolina mene tut včasih kar malo zaboli ko se otroček pretegne s celim telesom user posted image pa moj dragi je čist fasciniran, ko premakne nogico, se začuti podplatek (če si pravilno predsstavljam) user posted image Še bolj fletno pa bo, ko ga/jo bom lahko zares pobožala po ta pravem podplatku, vživo user posted image
Jaz sem pripravila bodi s kratkimi rokavi, žabice, jopico, kapico. Štumfkov nisem dala, ker žabice pokrijejo nogice, mogoče ne bi bilo slabo, če spakiram zraven še copatke ... Aja pa odejico seveda.
V ponedeljek sem imela pregled, sem mislila, da bo ctg, pa mi ga je prestavila za 14 dni. Je pa zato naredila uz in je vse tako kot je treba user posted image itak verjetno vidijo po plodovnici, če se kaj dogaja.
Lep dan želim vsem souser posted image !

(odgovor članu pandolina)
Neposredna povezava do sporočila: 1977
   RE: avgustovke 2012
10.8.2012 13:51:36   
Moretta
Pozdravljene souser posted image in mamice!

Je kaj novega? Vse je tako tiho tukaj... user posted image

Pri meni je (bilo) kar napeto. V soboto popoldne sem začela čutiti neredne popadke, ki so se zvečer umirili, da bi se v nedeljo zgodaj zjutraj spet pojavili. Tako sva se odločila za P na pregled. Ctg je pokazal neredne popadke, odprta 2 prsta v 36 (5) tednov nosečnosti. Zadržali so me v P na opazovanju. Morala sem samo počivati. Popadki so bili vedno neredni (kot menstrualni krči, malo močnejši), v nedeljo ponoči kar močni. Odluščil se je čep. V ponedeljek sem dobila Buscopan, katerega sem jemala še v torek, ko so me poslali domov. G me je pregledala, odprta sem bila 3 cm, CTG je spet pokazal neredne popadke (blage, srednje in 2 močna).
Zdaj sem doma. Počivam in čakam. Če se popadki pojavijo na 10 min, moram pohitet v P. Enako velja tudi če mi odteče plodovnica ali ne čutim plod. Situacija je pa zdaj dokaj mirna. Sicer sem zakorakala v 37. teden in ne bi smelo biti panike. user posted image

Oblačila za iz P: jaz sem za user posted image pripravila body s kratkimi rokavi pa čez bombažni pajacek, nogavičke, kapico, majčko in dekico. Pri nas je danes 31C, prejšnje dni do 35-36.

To je pa vse!
Grem spet v vodoravni položaj... user posted image

LP

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1978
   RE: avgustovke 2012
11.8.2012 18:17:14   
Maeve
Uf Moretta tole ste imeli pa res pestro! Upam, da je vse v redu, mogoče pa res že prej ugledaš štručko user posted image
Pri meni nič novega, edino lažni popadki so pogostejši. Pa ogromno strij se mi je naredilo po trebuhu okrog popka - nad in pod. Pa mažem vsaj dvakrat na dan, če ne še večkrat. Ja no, kaj čmo. Upam, da bodo čimbolj zbledele.
Z mojim uživava še zadnje dni, greva na krajše izlete in se že veseliva, da bova hodila na izlete z najino štručko user posted image Ravno danes na Pokljuki (ki jo imava sedaj skoraj na dlani odkar sva se preselila) sva ugotavljala, da bo super teren za vozičkanje, naslednje leto bomo pa verjetno poleti že lahko šli na kako lažjo turo v hribe (za dobre pol ure). Se že res veselim user posted image

Uživajte souser posted image !

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1979
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 7:38:03   
zebr4
Dobro jutro souser posted image !

Mi odštevamo, še 12 dni. Nič kaj ne kaže na to, da bi mali želel zapustiti AI hotel mama,mu je očitno preveč fino notri user posted image
Danes CTG in UZ opravimo, da vidmo, če se že kaj dogaja, čeprav glede na moje občutke mislim, da še nič ne nakazuje na porod.

Glede oblačil pa sem jaz pripravila sledeče:
*vse v velikosti 56, ker bo mali velik sodeč po gin izračunih
*bodi kratek rokav, bodi dolg rokav (glede na vreme)
*kompletek (hlače in jopa)
*nogavičke
*kapica
*dekica

Jaz sem že tako neučakana. Sobica je pripravljena že 2 meseca in vsa ostala oprema tudi, zdaj pa samo čakat......

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1980
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 8:04:12   
tacanja
Dobro jutro!

Tudi pri nas pridno črtamo dneve na koledarju... še 6 jih je do rokauser posted image . In tudi pri meni še ni nobenih znakov da bomo zibali kaki dan prej. Trebuh sicer je malo nižje, vse ostalo pa je isto. Jutri imam pregled, tak da bomo videli kako naš otroček raste in se debeliuser posted image .
Oblačila sem pa tudi jaz pripravila št. 56... nogavičke, rokavičke (če bodo nohtki predolgi), kapico, dekico, pajacek in 3 bodije (dolgi, kratki in brez rokavov- nikoli ne veš kako vreme bo) in pa jopico ter hlačke. Nekaj bomo že skombiniraliuser posted image .
Prejšni teden sva iz sobice v spalnico prestavila previjalno in pa posteljico. Posteljica je trenutno ob nogah, samo jo bova prestavila na mojo stran postelje, da imam bebico čim bližje in da jo lahko dam k sebi ne da bi se vstala. Kako pa imate ostale s tem?
Nič, grem zajtrkovat... me čakajo kosmiči user posted image
Čim manj nestrpono čakanja vsem sonosečkam user posted image

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1981
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 8:30:40   
tapeta
Dobro jutro!

Vidim, da pri nekaterih že dogaja, pri drugih pa še zatišje. No pri meni tudi zatišje, dva dni pred rokom. Sem že čisto naveličana čakanja in si želim, da bi se vsaj kaj že začelo. Sem res upala, da bom rodila par dni pred rokom, tako kot prvič, pa tokrat nič ne bo.user posted image Niti nakazuje se nič ne, edino povečan izcedek (prozoren ali bel ter lepljiv, včasih tudi bolj voden). Tudi jaz vsake tolko malo paniko zganjam, če ni kakšna plodovnica, ampak ne gre nikoli za večjo količino naenkrat. Pa možek me miri, da je bilo prvič isto, takrat se je enkrat precej ulivalo iz mene in sem šla se v P pokazat, pa ni bilo to to. Ampak ženska mora vedno malo paniko zganjat. user posted image

Jutri imam pregled pa bomo videli kaj in kako. Čeprav nazadnje sem imela samo CTG, G me je pa kar na hitro odpikala. user posted image

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1982
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 8:41:45   
leonoral
Dobro jutro tudi z moje strani,

Tudi pri nas je še 5 dni do roka,danes ob 12h pa pregled....upam,da se že kaj dogaja,ker sem sedaj že res neučakanauser posted image .
tapeta...tudi pri meni je malo povečan izcedek-vcasih bel ali malo rumenkast, vcasih pa tako voden,da tudi jaz takoj šibam gledat če je slučajno kaka plodovnicauser posted image .
Še malo pa smo na cilju....lepo boditeuser posted image

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1983
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 9:20:28   
zebr4
tacanja tudi midva bova posteljico in previjalno vsaj prvih 5 mesecev imela v spalnici ob sebi, ker ne bi mogla spat, če bi bil otrok v svoji sobici. Bo pa njegova posteljica čisto ob najini in stran od okna. Trenutno še nisva vsega prestavila v spalnico, ker je tako lepo hodit gledat otroško sobico v celoti. Včasih sedim par ur v sobici in berem, mi ji tako fino, ne znam opisati (mogoče sem malo čudna user posted image )

Uživajte še zadnje dni kot user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: tacanja

Dobro jutro!

Tudi pri nas pridno črtamo dneve na koledarju... še 6 jih je do rokauser posted image . In tudi pri meni še ni nobenih znakov da bomo zibali kaki dan prej. Trebuh sicer je malo nižje, vse ostalo pa je isto. Jutri imam pregled, tak da bomo videli kako naš otroček raste in se debeliuser posted image .
Oblačila sem pa tudi jaz pripravila št. 56... nogavičke, rokavičke (če bodo nohtki predolgi), kapico, dekico, pajacek in 3 bodije (dolgi, kratki in brez rokavov- nikoli ne veš kako vreme bo) in pa jopico ter hlačke. Nekaj bomo že skombiniraliuser posted image .
Prejšni teden sva iz sobice v spalnico prestavila previjalno in pa posteljico. Posteljica je trenutno ob nogah, samo jo bova prestavila na mojo stran postelje, da imam bebico čim bližje in da jo lahko dam k sebi ne da bi se vstala. Kako pa imate ostale s tem?
Nič, grem zajtrkovat... me čakajo kosmiči user posted image
Čim manj nestrpono čakanja vsem sonosečkam user posted image


(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1984
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 18:16:25   
Maeve
Hehe, nisi čudna, tudi jaz se skoraj vsak dan sprehodim do otroške sobice in kar stojim noter, mal pogledam po predalih, kjer so spravljena oblačilca in se topim zraven user posted image Moja mami mi je zadnji prinesla košek, kjer sva spala oba z bratom. Ta bo v najini spalnici, ampak ga še nisva prestavila tja, niti oblekla, da se ne bi preveč naprašil. Bom še malo počakala :) Previjalno bova pa verjetno imela kar v otroški sobi, upam, da se bo obneslo. Nad njo sva montirala eno ne preveč močno lučko, bo po mojem prav prišla ponoči.
jaz imam pa še natanko 13 dni do roka, naslednji pregled pa danes teden. Me prav zanima kaj bo.
Oblačila sem pa pripravila št. 62, a mislite, da bo preveliko? Kaj manjšega pa skoraj nimam, en bodi z dolgimi rokavi št. 50, ampak ta bo sigurno premajhen. Sem ga kupila po morfologiji, ko še nisem imela niti najmanjšega pojma o teh številkah ... user posted image

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1985
   RE: avgustovke 2012
13.8.2012 19:42:57   
tacanja
Jaa, tudi jaz grem večkrat v sobicouser posted image sicer je zdaj malo bolj prazna brez previjalne in posteljice, ampak je vseeno super občutekuser posted image . Imamo noter parkiran voziček tak da občasno nardim krogec po sobici da preverim če je še v voznem stanju, preverim če so vse cotke na svojem mestu in pocartam še kakšno plišasto živalico ki je pripravljena za detece. Sem jih vse preprala in "sterilizirala" ali kako bi temu rekla. V Mullerju sem kupla neko tekoče stredstvo ki ga daš namesto mehčalca v predalček, in naj bi uničil vse bakterije. Tak da sem na ta način oprala vse stvari (posteljnino, brisače, oblačilca, igrače, tetra plenice...).
Zdaj pa samo še čakat... Drugače pa še zelo dobro čutim premikanje, čeprav sem brala da je zadnje tedne miganje dojenčkov po trebuhu manj intenzivno. No, pri meni to ne veljauser posted image
Uživajmo še zadnje dneve z našimi trebuheciuser posted image

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1986
   RE: avgustovke 2012
14.8.2012 7:55:06   
zebr4
Maeve po moje ni nič hudega, če imaš predvsem št.62, boš pač malo rokavčke zavihala in bo ravno tako vredu. Jst sem malo preveč komplicirala in sem celo kupila dva kompletka št newborn (48-50) in zdaj vem, da to sploh nikoli ne bo oblekel, ker bo velik okrog 53 cm.
Midva sva se odločila, da prestaviva tudi previjalno,ker je malo predolga pot do otroške, pa šeoba sva ful zaspanca user posted image .

tacanja hehehe tudi jaz preizkušam svoj novi "ride" po hiši in ga vozim gor in dol ..... Kako pa se imenuje to tekoče sredstvo, ki si ga kupila v Müllerju?
Moj mali tudi še zelo veselo miga, včeraj na ctg-ju je tisti pas kar prestavljalo na vse strani. Ctg ni pokazal nič posebnega, razen to, da se mali še vedno dobro počuti notri, naslednji ctg imam v ponedeljek.

Zdaj grem pa k frizerju, da si še osvežim barvo preden rodim, ker potem nekaj časa ne bom mogla do frizerja (vsaj prvih 6 tednov predvidevam).

Lep sončen dan vsem skupaj!


IZVIRNO SPOROČILO: Maeve

Hehe, nisi čudna, tudi jaz se skoraj vsak dan sprehodim do otroške sobice in kar stojim noter, mal pogledam po predalih, kjer so spravljena oblačilca in se topim zraven user posted image Moja mami mi je zadnji prinesla košek, kjer sva spala oba z bratom. Ta bo v najini spalnici, ampak ga še nisva prestavila tja, niti oblekla, da se ne bi preveč naprašil. Bom še malo počakala :) Previjalno bova pa verjetno imela kar v otroški sobi, upam, da se bo obneslo. Nad njo sva montirala eno ne preveč močno lučko, bo po mojem prav prišla ponoči.
jaz imam pa še natanko 13 dni do roka, naslednji pregled pa danes teden. Me prav zanima kaj bo.
Oblačila sem pa pripravila št. 62, a mislite, da bo preveliko? Kaj manjšega pa skoraj nimam, en bodi z dolgimi rokavi št. 50, ampak ta bo sigurno premajhen. Sem ga kupila po morfologiji, ko še nisem imela niti najmanjšega pojma o teh številkah ... user posted image


(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1987
   RE: avgustovke 2012
14.8.2012 12:23:10   
tacanja
Zebr4, tistemu pralnemu "sterilizatorju" se reče Impresan (hygiene spuler). Sem ga pa našla s sklopu pralnih praškov. Se mi zdi da je tudi vonj oblačilc bolj svež in deluje bolj čisto.
Zdaj pa kuhat kosilouser posted image
Pazite svoje trbuščkeuser posted image

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1988
   RE: avgustovke 2012
15.8.2012 15:00:45   
Toopsy
Hej hej!
Evo naš Nik pa je v 3 tednih pridobil že cel kilogram in super napredujemo s kilažo in dojenjem.
Glede velikosti oblačilc, najin je imel slabe 3 kilogramčke in je bil velik 50cm, tako da je bil oblečen v 50 velikost, no zdaj je že na 56. dosktkrat se zgodi, da ultrazvoki niso točni in zelo težko napovejo tezo otroka, ma se mi zdi imet bodije in zabice v 56 kr praktično. ker drgač mali kr plava not in pri nama, če je imel prevelike hlače, se je že zgodilo, da je imel obe nogice v eni hlačnici.

Nosečke držte se, ste že skoraj na cilju tako da veliko sreče

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1989
   RE: avgustovke 2012
16.8.2012 10:20:00   
Maeve
Toopsy to je pa super, da tako lepo napredujete user posted image In ravno na to sem pomislila, kot si omenila - da bo v žabicah št. 62 kar plaval. Bom še ene hlačke zraven za vsak slučaj naštimala, sicer so tut št. 62 ampak zgledajo precej manjše. Pa pri hlačkah lahko vsaj hlačnice zavihaš, če so predolge.

Včeraj sva v sobici nad previjalno nalepila nalepke z afriškimi živalcami in prav luštno zgleda user posted image

Komaj že čakam, da dobimo štručko v roke user posted image user posted image

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1990
   RE: avgustovke 2012
16.8.2012 19:27:22   
leonoral
user posted image pozdravljene...

Kako ste kaj?kako se počutite?
No pri nas doma še kar čakamo, smo dva dni pred PDP-jem pa še nič kaj ne kaže na prihod naše malčiceuser posted image user posted image .
Sem pa jaz že tako nestrpna, črvinči me v trebuščku kot neka trema pred prvim zmenkomuser posted image .
Malo se že čuti,da mala pritiska na dol, o pravih popadkih ali pa vodi pa ne duha ne sluhauser posted image . No pa če smo 9 mesecev zdržale bomo pa še par dni ane?

Zdaj grem pa kar na sladoled, se mi je zaluštalouser posted image .
Pridno se čuvajte pa javite če bo kaj novega.

LP

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1991
   RE: avgustovke 2012
16.8.2012 21:46:11   
zebr4
...... mi smo 8 dni pred PDP in ravno tako še ni nič ne kaže na akcijo. Hja smo zdržale 9 mesecev, ampak tile zadnji dnevi se mi najbolj vlečejo, počutje je sicer o.k. ampak to čakanje ubija. Mali je ves čas tako aktiven, da me kar precej zaboli, ko me brca. Danes pa imam občutek, kot, da že cel dan brca in še nič ni spal, vedno ga čutim precej močno, če sedim,ležim ali hodim. Si ne predstavljam kako obremenjujoče je tistim,ki morajo šteti premike.
Še malo in bomo na cilju.

Lep preostanek večera vsem souser posted image .

(odgovor članu leonoral)
Neposredna povezava do sporočila: 1992
   RE: avgustovke 2012
17.8.2012 7:42:01   
Maeve
Zebr4 naše dete je tut zelo aktivno. Včeraj sem komaj zaspala, ker so bili gibi tako močni in tut mene kar precej zaboli ... Me prav zanima, kako bo ko pride ven iz trebuščka, če bo tudi tako živahen user posted image Ker bomo potem bolj malo spali
user posted image

Se strinjam, tut mene to čakanje ubija, tile zadnji dnevi se resnično vlečejo ...

Uživajte souser posted image !

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1993
   RE: avgustovke 2012
17.8.2012 19:36:09   
tacanja
Halo sonosečke user posted image
Jaz imam jutri rok in bom še par dni čakala na svojega sončkauser posted image Danes na pregledu v porodnišnici še ni nič kazalo na to da bi se kaj odvijalo, plodovnice dovolj in vse ostalo še na svojem mestuuser posted image Meni se je prejšnji teden bolj vlekel kot pa ta, se mi zdi da sem bolj mirna zdaj zadnje dneve.
Lepo bodite in pozdrav trebuščkomuser posted image

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1994
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 8:23:26   
tapeta
Dobro jutro!

Samo da javim, da smo pri nas prejšni teden dobili fantiča. Dan pred rokom smo ga dočakali. user posted image

Čestitke vsem, ki ste v tem času postale mamice!
Ostalim pa želim, da čimprej stisnete svoje štručke k sebi.

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1995
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 10:55:46   
zebr4
Čestitke tapeta za sinčka. user posted image

Danes ctg ponovno o.k. brez posebnosti. Z ginekologom sva se dogovorila, da če se do sobote(pdp) ne bo nič zgodilo, mi bo v torek ali sredo, če bom želela sprožil porod, ko je on dežuren v bolnišnici. Bi bila zelo vesela, da bi mali počakal do torka, ker imam res top ginekologa in bi si zelo želela, da je prisoten pri porodu. Torej v ponedeljek po ctg se dogovoriva in če ne prej bomo v torek ali sredo že dočakali naš mali zakladek.

Božajte svoje bušije kmalu jih ne bo več user posted image

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1996
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 14:48:08   
.bina.
pozdravljene punce...no po dolgem času se oglašam z novičko sicer malo pozno pa bo že...
8.8. smo ob 17.04 povili malo Lino :)
zdaj sma stari 12 dni in sma čisto vredu...me pa zanima če katera od vas pozna kakšen dober recept proti krčem... ;)

čestitkevsem ki ste že rodile in vso srečo tistim ki še vedno božate svoje trebuščke user posted image

(odgovor članu zebr4)
Neposredna povezava do sporočila: 1997
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 17:00:37   
Maeve
Tapeta in .bina. čestitke!!! user posted image
Jaz sem bila danes na pregledu, plodovnice je bolj malo, tako da sem naročena na amnioskopijo čez en teden, če ne bom vmes že rodila. Upam, da bom user posted image No, bomo videli ... user posted image
Drugače sem pa tako vesela, prav razganja me od energije, ker vem da smo tik pred zdajci in res že komaj čakam najino štručko user posted image
se slišimo user posted image

(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 1998
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 19:27:18   
moč81
Čestitke tapeta za sinčeka! user posted image Bina iskrene čestitke tudi tebi za hčerkico! user posted image
Danes imam rok in sem bla na ctg-ju pa še nič ne kaže na prihod dojenčka. Sem upala, da bo enako kot je blo pri hčerkici prej pa noče in tole čakanje malce ubija... res komaj čakam štručko v naročju.
Je pa tudi res, da uživam v božanju trebuščka in lupkanju od hčerkice.
Uživajte souser posted image in čim lažje prenašanje te vročine! user posted image

(odgovor članu .bina.)
Neposredna povezava do sporočila: 1999
   RE: avgustovke 2012
20.8.2012 21:23:50   
radirka
Zdravo, tudi mi se selimo od septemberčkom h vam saj nas je naš mali Franci prehitel in se je odločil da prijoka na ta svet že v avgustuuser posted image Srečno vsem ki ste že skoraj na cilju najlepšega potovanja!user posted image

(odgovor članu moč81)
Neposredna povezava do sporočila: 2000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?