|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: avgustovke 2012
25.7.2012 17:58:33   
Moretta
Hej!

Pandolina: Rok imam 31.8. Zadnja na seznamu. Res je pa, da mi je G v Ljubljani na nuhalni izračunala PDP 24.8., ker je upoštevala datum punkcije in transferja (nosečnost po IVF postopku), moj G pa ga je izračunal po navadnem postopku. Pustimo se presenetiti!

Pozdravček!

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1926
   RE: avgustovke 2012
25.7.2012 18:11:42   
tacanja
Zdravo nosečke!

Da še jaz malo z vami delim moje stanje user posted image . Torej, do PDP je še dobre 3 tedne (18.avgust) in imam občutek da bo naš dojenček ostal pri meni kakšen dan dlje. Mi je ginekologinja na pregledu v ponedeljek rekla da ima še dovolj prostora, tako da po tem sklepam da bom rodila čez rok.
Pripravljeno imamo pa po večini vse, edino globoko košaro še moramo kupit, in spakirat stvari za porodnišnico. Voziček pa smo danes dobili, Muro 4, in komaj čakam da vanj naložim našega bebijauser posted image .
Počutje je pa drugače dokaj vredu. Ne vem zakaj,ampak sem ponoči zelo žejna in hodim non stop pit.. in potem posledično še no stop do kopalnice. Se kateri od vas tudi to dogaja? Zredila pa sem se za 15 kg, na začetku sem imela 50 kg, zdaj pa točno 65user posted image . In me ginekologinja ni nič kregalauser posted image .

Tako, lepo se imejte in upam da nam hitro mine čakanje naših dojenčkovuser posted image

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1927
   RE: avgustovke 2012
26.7.2012 8:57:20   
Maeve
Tacanja meni se dogaja enako user posted image Zbudim se zaradi tega, ker me tišči na wc, potem grem pa še v kuhinjo po kozarec vode.
Glede cukra so ble pa pri meni komplikacije. Pa se mi sploh ne da razlagat. V glavnem deloma je bila moja krivda, deloma pa s strani lekarne, kjer so mi aparat, ki sem ga dobila na diabetološkem centru zamenjali, češ da mi zaradi varčevalnega zakona ne morejo izdati merilnih lističev, da pa mi lahko brezplačno zamenjajo aparat. in jaz sem temu naivno verjela in zamenjala aparat. No in potem ugotovim, da je aparat pri meritvah nenatančen. Ko sem ga pokazala sestri, se je tako razjezila in mi povedala, da mi sploh ne bi smel zamenjat aparata in da so me fajn prinesli naokoli. Seveda gre za privat lekarno, kolikor sem se potem pozanimala na internetu, ki trži oz. je zastopnik za te aparate, ki sem ga dobila v zameno. V glavnem, sovražim farmacevtsko industrijo še bolj kot sem jo prej. Na srečo so mi potem dali moj stari aparat, cuker je sedaj v redu in po mojem ne bo treba na inzulin. Bi bilo res škoda, ker je samo še en mesec.
Tudi jaz imam po večini pripravljeno vse, danes sem oprala še zadnje kose oblačilc. Zdaj pa samo še čakamo user posted image Ampak priznam, me je kar strah. Pa ne samo poroda, velikokrat se sprašujem, če sem pripravljena in če bom znala poskrbeti za malo bitjece ... Verjetno nisem edina ... user posted image Ampak vem da bo vse v redu user posted image
Lep pozdrav vsem souser posted image !

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1928
   RE: avgustovke 2012
26.7.2012 10:33:53   
tapeta
Jaz sem pa danes čisto povožena. Včeraj preden sem šla spat sem mela grozno vrtoglavico. Ko sem se dol vlegla in oči zaprla, sem imela občutek kot da bi bila pijana. Posledično sem slabo spala, ker me je blo strah da je kaj narobe. No, danes se mi vrti ne več, sem pa grozno utrujena, tako da poležavam bolj kot ne. Ne vem no, kaj je to normalno, da se zdaj na koncu mi vrtoglavica pojavi? Komaj čakam jutri, ko imam pregled, da vidim da je vse ok.

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1929
   RE: avgustovke 2012
26.7.2012 12:45:10   
tacanja
Helou,

na spletni strani statističnega urada RS lahko preverite kak pogosto ime boste dale dojenčku. Tukaj pa je še link http://www.stat.si/imena.asp ...Da bo čakanje hitreje minilo user posted image

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1930
   RE: avgustovke 2012
26.7.2012 12:52:13   
Moretta
Hej!
Tapeta Jaz sem se tako pocutila. Zelo mocna vrtoglavica. Imela sem tudi obcutek da mi bo srce ven skocilo. Mislila sem, da je zaradi nizkega pritiska pA je bil kriv hemoglobin. No, jutri bos na pregledu zvedela kaj vec...

Lep dan!

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1931
   RE: avgustovke 2012
29.7.2012 14:20:49   
Toopsy
Hej nosečke

Sporočam vam da danes najin mali Nik praznuje en teden od rojstva:) Počutimo se odlično, mali je pa tako srce da človek ne more verjeti. Rok sem imela 4.8, 22.7 ob 22 zvečer mi je odtekla voda in začela se je akcija. Rodila sem v postojni, vse pohvale od babce, porodničarja, zdravnikov, pediatrov....
Zelo zelo zadovojlna, podaljšati smo morali za en dan, ker je mali dobu zlatenco, ma pri novorojenčkih je to zelo pogosto. Na polno dojim, ima 3 do 4 urne rituale, ma presrečna sva!

Upam da se vse nosečke počutite odlično, tistim pa, ki ste ze rodile, čestitam

Pozdravčki

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1932
   RE: avgustovke 2012
29.7.2012 19:19:54   
Moretta
Draga Toopsy user posted image user posted image user posted image

Cestitke!!! Samo tako naprej!

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1933
   RE: avgustovke 2012
29.7.2012 20:37:25   
moč81
Iskrene čestitke!!! Obilo razvajanja z malim Nikom in veliko prespanih noči!!! user posted image
user posted image za mamico

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1934
   RE: avgustovke 2012
30.7.2012 7:06:31   
Maeve
Toopsy čestitam!!! Super novica!! user posted image user posted image user posted image

Lepo se cartajte in uživajte še naprej!

(odgovor članu moč81)
Neposredna povezava do sporočila: 1935
   RE: avgustovke 2012
30.7.2012 12:16:23   
mancka
Čestitke tudi iz moje straniuser posted image . Ja zdaj se bo pa resno začelo, vsaka od nas se bliža finalu. Sama imam rok v soboto, tako, da me oz. vse lahko prime kadarkoli. Lažne popadke imam zelo pogosto, sploh proti večeru so tudi zelo neprijetni. Če do petka ne rodim, moram v petek baje v porodnišnico..no upam, da bo prej user posted image . Vse me boli, kolena še posebej, ko se je treba iz počepa vstat..ja to so pa nabrane kilce. Vso srečo vsem!

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1936
   RE: avgustovke 2012
30.7.2012 14:15:58   
MADMAX
Toopsy čestitke user posted image !

(odgovor članu mancka)
Neposredna povezava do sporočila: 1937
   RE: avgustovke 2012
30.7.2012 18:53:00   
pandolina
Čestitke toopsy user posted image  
ja, ja vse se bližamo finalu....user posted image
jaz se pa zaenkrat odličnooo počutim....je pa še tri tedne do konca....bomo vidli kak se bo detece odločilo, ali bo kaj prej ali kasnej.....bom pa pogrešala bušijaa, ko se kar navadiš nanj user posted image
se pa sicer kar malo vlečeeee vse skup, ko pripravljeno imamo vse....tak da zdaj samo čakat še...user posted image

(odgovor članu MADMAX)
Neposredna povezava do sporočila: 1938
   RE: avgustovke 2012
30.7.2012 20:11:10   
tacanja
Čestitke toopsy in veselo cartanje z malim Nikomuser posted image

Ostale pa bomo še malo počakale na naše štručkeuser posted image Upam da nam hitro mineuser posted image

(odgovor članu pandolina)
Neposredna povezava do sporočila: 1939
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 8:16:06   
taratanja
Toopsy, iskrene čestitke tudi z moje strani!user posted image
Jaz pa imam ta teden svetovan strog počitek, tako da ostanem 2 v 1 vsaj še do naslednjega tedna, ko bo dopolnjen 37. teden. Ctg mi je namreč že pokazal krčenje maternice, najina pikica je baje z glavico tudi že zelo nizko, čeprav je mat.vrat še zaprt. Sicer nimam kakšnih posebnih znakov, samo občasno me malo špika v križu in trebušček rahlo otrdeva, to je pa zaenkrat tudi vse. No, vsekakor upam, da tako ostane vsaj še en teden user posted image Kako ste pa ostale sonosečke?

(odgovor članu tacanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1940
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 9:21:18   
tapeta
Dobro juto!

Toopsy, iskrene čestitke!!
Ja, zdaj se bo pa začelo dogajt pri nas. Jutri se uradno začne naš mesec. user posted image Jaz jutri dopolnim 38 tednov, tako da sem res že v pričakovanju. Danes imam v porodnišnici pregled, za pregled rasti, zaradi sladkorne. Pa G je še dopisala na napotnico posvet o načinu poroda, ker se ji zdi kar velika glavica. No, to slednje upam, da je v mejah normale in bo lahko šlo naravno.
Pri meni se kaj dost še ne dogaja. Prejšni teden na CTG je bila ravna črta. Danes ponoči se je mali malo raztegoval in me je tak nizko bolelo, ampak je kmalu nehalo. No, saj zdaj se lahko vsak čas prične.
Kako ste ostale? Se že kaj dogaja? Pa tiste, ki ste na FB pobegnile, se javite še kaj!

LP


(odgovor članu taratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1941
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 10:41:08   
proxima
Pri nas tudi že crkljamo (včeraj) enotedenskega fantka po imenu Nino.
PDP je bil 3.8. ampak so nam ves čas govorili, da je večji in da bo prej, potem so mi pa še zadnje dva tedna ugotovili gestacijski diabetes, tako da sva imela čisto na koncu strogo dieto, da ne bi prehitro rasel.
Na rutinskem pregledu 23.7. je ginekologinja ugotovila da malo puščam plodovnico in da sem 3 cm odprta, tako da me je poslala kar v zgornje nadstropje kjer je v Brežicah porodna.
Pred mano so ta dan rodile že tri (kar je veliko za Brežice) in vse fanta. Ko sem prišla na vrsto, sem ob 8h zvečer dobila umetne popadke, čez petnajst minut sem že začutila prvega potem pa je šlo zelo hitro, predrla mi je mehur in kmalu so bili popadki že na 3 minute. Rodila sem ob 23:32, torej po treh urah, sicer je na koncu precej bolelo ampak sem vedela da bo kmalu konec in je šlo, z enim potiskom je pokukala ven glavica, z drugim pa cel Nino. Imel je 3800g in 54cm. Okrog vratu je imel dvakrat ovito popkovnico ampak jo je babica takoj odstranila in kmalu je bil normalne barve.
V porodnišnici sva ostala kar 5 dni, ker je imel težave s hranjenjem: jaz premalo mleka, on premalo volje za sesanje. V domačem okolju pa smo se začeli lepo dojiti, hranim ga na cca 2-3 ure, včasih tudi na 15 minut, kakor so želje. Zdaj sem v službi njegovega veličanstva user posted image
Njegov 20 mesečni bratec ga je lepo sprejel, zaenkrat še ne dojema prav dobro kaj se dogaja, vendar ga mali bratec ne moti in občasno ga poboža in mu pritisne kakšnega lupčka. V glavnem lepo se imamo in uživamo v novem članu.
Srečno vsem nosečkam in mamicam - uživajte z dojenčki!

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1942
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 10:52:53   
taratanja
Proxima, čestitam!!!!user posted image

(odgovor članu proxima)
Neposredna povezava do sporočila: 1943
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 12:39:25   
pandolina
Proxima čestitkeee user posted image

(odgovor članu taratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 1944
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 12:55:05   
Maeve
proxima čestitam!!! user posted image

(odgovor članu pandolina)
Neposredna povezava do sporočila: 1945
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 12:57:58   
tapeta
Proxima, čestitke!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Maeve)
Neposredna povezava do sporočila: 1946
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 15:55:14   
Toopsy
Proxima čestitam!!

(odgovor članu tapeta)
Neposredna povezava do sporočila: 1947
   RE: avgustovke 2012
31.7.2012 22:07:11   
špica84
Proxima iskrene čestitke ob rojstvu sinčka

(odgovor članu Toopsy)
Neposredna povezava do sporočila: 1948
   RE: avgustovke 2012
1.8.2012 0:06:39   
Moretta
Hej!
Proxima Cestitam! Lepo se imejte z novim druzinskim clanom.
Mi smo pA danes imeli rojstni dan hcerke. Kar pestro. Se dobro, da sem imela pomoc... user posted image Zdaj pa sem kar utrujena in grem pocivat... Danes sem zakorakala v 36. teden... Kako si zelim konec avgusta, da vidim to malo razgrajacico. user posted image

Lahko noc souser posted image !

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 1949
   RE: avgustovke 2012
2.8.2012 10:29:47   
Moretta
Avgustovke!!!!

Danes je pa polna luna!!!! Se kateri kaj dogaja?

Mislim, da bom jaz kar naslednjo počakala... user posted image

Lep pozdrav!

(odgovor članu Moretta)
Neposredna povezava do sporočila: 1950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




IME
Mišyka

Prosim, za predloge glede imena za punčko

Eva (66%)

Neža (34%)


Število vseh glasov: 152

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!