|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:35:40   
princess13
Se opravičujem, 2x mi je poslalo user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:37:08   
buubikaa
Če katero zanima...

Maribor >> http://bibaleze.si/clanek/rubrika/nosecnost/nase-porodnisnice-maribor.html

Ptuj >> http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/nase-porodnisnice-ptuj.html


user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:39:15   
HeLenčica

IZVIRNO SPOROČILO: princess13

Je pa kolegica, ki je marca rodila v MB rekla, da so jo prestavljali malo na pručko, malo na bok, pol je ležala, sedela...v glavnem bila je v vseh možnih pozah user posted image

Kaj partnerji bodo zraven pri porodu? Jaz brez mojega sploh ne grem rodit user posted image


Odlično, če so tako fleksibilni (menjave poz). Na programu je danes tudi ogled porodnišnice, si videla?

Moj bo zraven, seveda, mi je pa hecno, ko se pogovarjam z nekaterimi in jim je to, da bi bil partner zraven, čisto tuje. Meni je pa tuja misel, da bi bila noter, v takem intimnem, enkratnem dogodku sama v družbi neznanega medicinskega osebja.

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:43:49   
princess13

IZVIRNO SPOROČILO: buubikaa

Če katero zanima...

Maribor >> http://bibaleze.si/clanek/rubrika/nosecnost/nase-porodnisnice-maribor.html

Ptuj >> http://bibaleze.si/clanek/nosecnost/nase-porodnisnice-ptuj.html


user posted image


Moj bog kak meni to grozno zgleda user posted image

(odgovor članu buubikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:45:49   
HeLenčica
V tem članku piše, da je v MB epiduralna na voljo non stop. Sicer jaz je ne mislim koristiti ampak ne vem če to drži. Poleg tega (preverjena informacija od kolegice, ki je rodila pred nekaj dnevi) ob normalnem porodu in če je vse ok, mamico in otročka odpustijo že 48 ur po porodu (to delajo po novem).

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:46:09   
princess13
HeLenčica, ravno gledam program. Super, da bo ogled porodnišnice. Se že veselim user posted image
Kaj jutri spet imamo? Ob 19h?


(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:49:30   
HeLenčica
Ja jutri je ob 19h.

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 11:50:09   
buubikaa

IZVIRNO SPOROČILO: HeLenčica
ob normalnem porodu in če je vse ok, mamico in otročka odpustijo že 48 ur po porodu (to delajo po novem).


Ja, tudi meni je bilo čudno, da bi bile mamice z otročki noter 4 dni, če je vse vredu... user posted image

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 12:14:24   
princess13
HeLenčica, sem mojemu poslala po mailu program za šolo v službo in me kliče, pa reče, da on ne misli tam telovadit user posted image user posted image Ker piše Telovadba v pozni nosečnosti, pa je mislil, da to pomeni v praksi user posted image user posted image Kaki lolek user posted image

Se pa strinjam, da če je z mamico in bebiko vse ok, da naj gresta čimprej domov. Ponavadi je bilo minimalno 3 dni. Še v babybook-u 2012 piše pod MB, da je ležalna doba 3 dni.

Boste kaj prakticirale to olje za masiranje presredka al pa čaj iz malinovih listov za mehčanje materničnega vratu?
No jaz sem si včeraj nabavila to olje v DM za 10,80€. Če lahko kakorkoli pomagam pri temu, da me ne bi rabli rezat, pol bom to tudi naredila, ker res nočem bit rezana user posted image

(odgovor članu buubikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 12:18:26   
HeLenčica
Hahaha, kaka faca je tvoj user posted image . Ja jaz sem tudi kupila to olje od Welede za presredek. Pa si včasih že zdaj masiram če se spomnim (mam še čas). Je pa vprašanje koliko ti to lahko "pomaga", zagotovo je presredek bolj mehak in prožen ob pravilni negi. Še bolj pomembno pa je tvoj odnos s katerim greš rodit: te je strah, si sproščena, zadovoljna, računaš na "olajševalce" zdravil in podobno. user posted image To je seveda samo moje mnenje, rodila še nisem user posted image

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 12:21:42   
bodoča mamii
Anonimna ja iz makol user posted image komot kaka pijačka.

jas se še pa nič ne odločam za porod še mam malo časa user posted image
ve ko boste šle prej rodit boste pol nam svetovale kak se naj odločimo user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 12:38:27   
Pikica_82
Pred 3 leti je blo pred epiduralno obvezno predavanje. So vse razložili, kako poteka, pa praktični prikaz, v kakšni pozi moraš bit ob vbodu so nardili. In nekaj smo mogli podpisat, se ne spomnim več, kaj je pisalo. Potem pa smo meli še individualni posvet z A, kjer je pogledala materinsko, vprašala o poteku N in še enkrat na vsaki posebej pokazala pozo ob vbodu. Potem pa so te na nek seznam dali, in ko si prišel v P, so poklicali A (je prišla, tudi če je bila že doma). Samo zdaj ne vem, če ta prednostni seznam še prakticirajo (saj pravim, mam bolj stare podatke user posted image ) Domov pa so nas takrat tud ful hitro spuščali, ker je bil ful naval. Jaz sem bla recimo po porodu še 12 ur v porodni sobi, ker na oddelku ni blo prostora. Je blo prav fajn, so me ful razvajali user posted image  Zdaj pa greš po dveh dneh domov ja, čeprav se osebje baje ful bori proti temu ukrepu UKCja, ker majo baje ful več povrtanic s težavami od takrat dalje.

Moj gre z mano v porodno, je že rekel user posted image


(odgovor članu bodoča mamii)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 13:37:21   
HelenaLena
Ne da bi strašila, saj najbrž se to ne dogaja pogosto, ampak zadnjič mi je sestrična rekla, da je kolegica zaradi epiduralne bla po porodu 2 meseca v komi, ker je bla na nekaj alergična. Teh alergij pa očitno ne morejo prej ugotoviti, samo na pogovor greš k anesteziologu in podpišeš papir. Verjetno je to res redek primer, ampak me je do neke mere vseeno ustrašila, tako da bom rajši potrpela. Kolegice so vse mele naravni porod, potem bom jaz tudi preživela,kaj naj rečem user posted image .
Ste doble Baby Book pri ginekologu? Tam točno piše za vsako porodnišnico v Sloveniji, kaj ponuja in kaj se plača oz. ne plača. Drugače pa vam pošljem te informacije.

V šoli za starše so govorili o epiduralni o slabostih in prednostih, pa kdaj je na voljo v MB, pa statistika žensk, ki so se odločile za le-to. Pa neke priročnike so delili. Čas je, da jih poiščem pa malo preberem user posted image .

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 13:39:12   
HelenaLena
Moj bo prisostvoval pri porodu, tudi jaz ne grem brez njega user posted image . Ampak se je sam odločil, silila ga nebi.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 13:53:51   
princess13
HelenaLena, tudi moja kolegica, ki je rodila v SG ima za sabo negativno izkušnjo glede epiduralne. Ne vem kak je lahk mela tak glupega anesteziologa, da ji ni znal dat injekcije. Ker to moraš baje dat tudi v določenem trenutku...No v glavnem, pol mu je nekak uspelo, ampak babica ni znala namestit vakuma na glavico od bebike in se je še tam zapletalo...Je rekla, da je bil res katastrofalen porod.
Vem, da je majhen % tistih, ki imajo po epiduralni težave, ampak meni je že dovolj, da vem, da lahko gre kaj narobe, zato sem prepričana, da se zanjo ne bom odločila.

HeLenčica, ravno sem opazila, da imamo 22.8. v šoli praktične vaje glede nege dojenčka user posted image Jaz res ne bi rada tam pred vsemi previjala dojenčka, ker si bom sramoto naredila user posted image

Katera od nas Štajerk sploh ima prva PDP? user posted image

(odgovor članu HelenaLena)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 15:04:42   
orhidelija
Tudi jaz sem štajerka, rok pa imam 20.9. in že komaj čakam, da zagledam svojo štručko :).
Jaz sem šolo za bodoče starše dala skozi že junija v UKC MB. Princess13 pri praktičnih vajah samo ona pokaže kako je treba, ti samo gledaš. Bi pa bilo fajn, če bi lahko tudi mi probali, ampak ni prostora.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 16:45:29   
HelenaLena
Princess13, v bistvu bo sestra sama pokazala, kako se previja. Razen, če ma kdo izrecno željo, da bi sprobal. Tako je bilo maja, tak da bo verjetno sedaj isto. Ker je prevelika skupina in je nemogoče. Mi smo se že tako razdelili v štiri skupine in je potekalo 2 termina. Trajalo pa je slabo uro.

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 16:47:09   
HelenaLena
Zenkrat je videt, da ma orhidelija prva PDP user posted image .

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: **Noseče Štajerke**
8.8.2012 16:53:00   
anch23
Živjo sonosečke! user posted image Ena štajerska nosečka več se je pridružla forumu. Sem iz Mb, oz. okolice. Stara sem 21, in pričakujem prvega navihančka. PDP imam 10.03.2013. user posted image
Zdi se mi super, da se "srečujemo" na teh forumih, saj izveš veliko koristnih nasvetov in informacij.
Tak, da se že veselim nadaljnega branja z vami. :D
Lep dan še naprej in da bo pri vseh v nosečnosti vse ok. =)

(odgovor članu orhidelija)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 8:20:02   
Anonimen
bodočamamii, ja super, pol sva pa res blizu user posted image
Kdaj imaš PDP? Jaz šele 5.4.2013 user posted image

(odgovor članu anch23)
  Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 9:19:54   
HeLenčica
Dobrodošle "nove" Štajerke! Lahko bi si uredile seznamček, ne? Da bi vedele kam katera spada user posted image .

Princess, očitno se nisva videli, nisem pričakovala da bo 100 ljudi na šoli user posted image . Sem pa videla tvoj podpis v knjigici. In kako se ti je zdelo?

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 9:33:22   
princess13
Dobro jutro nosečke!

A ni fajn spat, ko je tako vreme? user posted image Idealno za nas nosečke user posted image
Sem že razmišljala o seznamčku. Ga zna katera naredit? user posted image

HeLenčica joj ja, mene je skoraj kap, ko sva prišla v predavalnico. Koliko ljudi!!! user posted image Sedela pa sva v prvi vrsti, čisto levo user posted image
Kako se mi je zdelo? Tak tak no. Ne preveč zanimivo. Mogoče je tu pa tam povedala kaj takega kar je pritegnilo mojo pozornost, drugače pa ni bilo ravno zanimivo. Moj je celi 2 uri jamral kak mu je tečno, pa kak bi šel ven, itd. Verjamem pa, da je za fante to še 10x bolj tečno kot za nas.
Pol bo verjetno boljše, ko bomo gledali filmček o porodu, pa ko se bo govorilo o negi dojenčka...

Kaj na predavanje o epiduralni boš šla septembra?
Na ogled porodnišnice si šla včeraj? Midva nisva šla...
Kako se je pa tebi zdelo? user posted image

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 9:45:01   
HelenaLena
Ste meli gužvo v šoli? Pol je blo isto kot pri nama user posted image . Maribor in okolica očitno res ni tako malo user posted image .
Mojemu je tudi blo vsake tolko tečno. Včasih se je zgodilo, da bi skoraj zaspal user posted image ampak smo preživeli. Naporen dan v službi pa pol še sedet v predavalnici 2 uri ni glih mačji kašelj user posted image .
Filmček o porodu bo fuuul kratek pa vsi so bli prestrašeni. Meni nebi blo treba tega kazat, ker itak ne boma vidla, kaj se tam doli dogaja user posted image .
Super vreme je. Jaz bom še šla malo počivat, ker sem bolj slabo spala. Moj je bil ful zmatran in potem smrči in ni šans, da zaspim user posted image .

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 9:50:53   
HeLenčica
user posted image Jutro babe user posted image  Bom se jaz poskusila pozabavat s seznamčkom, čeprav nisem sigurna da ga znam naredit user posted image .

Princess....ja, noro veliko nosečk je user posted image . Nama je tudi blo tečno (vse te stvari že vem), sva šla nekje ob 19.15....itak sva se zmenila da greva prvič pogledat, potem pa samo na tista predavanja ki naju zanimajo. No, ker sklepam, da njega ne zanima najbolj psihološka priprava na porod bom danes vzela raje mamo zraven, ki je cela navdušena če je lahko udeležena pri nosečnostnih aktivnostih user posted image . Na predavanje o epiduralni pa ne grem, ker je nimam namena v nobenem primeru uporabiti, tako da....sem pa že slišala "kritike", da epiduralno tukaj v MB predstavijo kot veliko reklamo, samo kaj, ko moraš potem od 8h do 16h roditi user posted image

Film o porodu me zanima, čeprav sva si midva že ogledala kar nekaj filmčkov o tem: na http://www.babycenter.com/pregnancy-labor-and-delivery imaš filme naravnega poroda, carskega reza, poroda z epiduralno in ful veliko, če katero zanima. Pa tudi sicer je fajna stran z mnogo informacijami.

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu HelenaLena)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: **Noseče Štajerke**
9.8.2012 10:11:37   
HeLenčica
Tistega prvega napisa ki se da not kot slika ne znam naredit :) Vse ostalo bi še šlo. Zna katera druga?

_____________________________

Po dolgem čakanju sva dočakala dan, ko se nama je pridružil mali škrat.

(odgovor članu HeLenčica)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?