|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 18:24:14   
*miska.mcc*
in sicer s 1.1.2012.


jaz sem dala novo vlogo konec avgusta 2009, ko sem rodila tretjega otroka.   vse lepo in prav.

1x februarja 2012 sem dobila novo odločbo ( KI JE NE NAJDEM user posted image )
in to kar avtomatsko, ko so uveljavljali nov zakon o fckng šparanju.

v glavnem. danes sem ostala sem brez OD.   je še katera taka, ki je dobila novo odločbo s 1.1..?
predvsem me zanima, ali ta nova odločba velja 1 leto, ali samo za tale premostitveni čas do ( v mojem primeru)  avgusta.

plus tega. ce sem jaz upravicena do OD od avgusta 2009 ne glede na "novo avtomatsko odločbo".....kaj mi ne bi morali se ta mesec nakazat razliko za avgust?




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 18:41:15   
benika
Na CSD poklič.

Če si oddala v decembru vlogo za znižano plačilo vrtca, so ti na novo preračunali tudi OD. In če si odločbo dobila v februarju kot pravič, bi morala že v marcu dobit OD po novi odločbi. Če februarske odločbe ne najdeš, jo imajo na CSD v tvoji mapi in naj ti dajo duplikat. Tule je nekdo nekaj pobrkljal, ja.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 18:47:29   
*miska.mcc*
ne, Benika. moja mala ni v vrtcu. in jaz nisem decembra ne januarja, ne februarja oddajala nobenih novih vlog.

meni so kar avtomatsko poslali novo odlocbo 1x  februarja, ki je zacela veljat s 1.1. 2012.

za OD.

zdaj pa mene zanima samo, če ta nova njihova avtomatska odlocba brez moje vloge velja do 1.1. 2013, ali samo do poteka moje stare odločbe.


so pa mi s 1.1. tudi spremenili znesek OD.


nebi panike delala. ampak tale OD meni pomeni ful. pa še šola se bo zacela.user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 18:52:56   
benika
Če nisi oddajala nobene vloge, potem ti tudi OD ne bi smeli na novo preračunati oz. nimajo sploh podlage za nov izračun, saj imaš veljavno odločbo do konca avgusta 2012. Poleg tega bi ta mesec vsekakor morala dobiti OD, saj se le ta nakazuje za nazaj. Sej ti pravim, lahko smo me tu pametne, ti pa pojdi na CSD in se tam pozanimaj.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 18:59:14   
*miska.mcc*
ma ja. gledat sem sla ob pol 4ih. in pol klicala na socialno. in itak ni nikogar vec tam.

so mi pa sami od sebe poslali februarja novo odločbo. saj mogoce ne bi vedla. ampak so mi OD kar kokretno zvisali.

ne vem. mogoce so nakazali 15:45. takrat pa sem bila ze doma.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 19:37:34   
NEA_TEJA
Miš sej ni daleč do csd .Uleti tja in zrihtaj jest sem tud na dotičnem csd mogla ke parkrta znor ker se je una dobesedno delala norca pol je pa lahko hitr vse poštimala.Pol me pa poklič pa še na en kofi uletiva.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 20:11:42   
*miska.mcc*
kafe pade. definitivno! user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
13.8.2012 23:16:50   
scorpiogirl
Zadnje čase zmeraj kasneje nakazujejo OD, tako da se ne bi čudila, če so nakazali kasneje user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
14.8.2012 8:25:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

ne, Benika. moja mala ni v vrtcu. in jaz nisem decembra ne januarja, ne februarja oddajala nobenih novih vlog.

meni so kar avtomatsko poslali novo odlocbo 1x  februarja, ki je zacela veljat s 1.1. 2012.

za OD.

zdaj pa mene zanima samo, če ta nova njihova avtomatska odlocba brez moje vloge velja do 1.1. 2013, ali samo do poteka moje stare odločbe.


so pa mi s 1.1. tudi spremenili znesek OD.


nebi panike delala. ampak tale OD meni pomeni ful. pa še šola se bo zacela.user posted image



To pa skoraj ne morem verjeti, da bi ti kar avtomatsko, brez da bi uveljavljala katerokoli drugo pravico po ZUPJS poslali novo odločbo.....

Nekaj me pa bega....pisala si, da si leta 2009 dala vlogo za OD, a od leta 2009 pa nisi vlagala več vlog za OD......?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
14.8.2012 8:41:01   
*miska.mcc*
liliana, avgusta 2009 sem prvic oddala vlogo za OD.ko sem rodila tretjega otroka. potem sem avgusta 2010 oddala novo vlogo. pol sem avgusta 2011 oddala zadnjo vlogo.

konec leta 2011 smo bili upraviceni do dsp. (oba brez sluzbe)  in ko so s 1.1. 2012 sprejeli nov zakon, so mi poslali novi odlocbi za dsp in OD.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
14.8.2012 8:56:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

liliana, avgusta 2009 sem prvic oddala vlogo za OD.ko sem rodila tretjega otroka. potem sem avgusta 2010 oddala novo vlogo. pol sem avgusta 2011 oddala zadnjo vlogo.

konec leta 2011 smo bili upraviceni do dsp. (oba brez sluzbe)  in ko so s 1.1. 2012 sprejeli nov zakon, so mi poslali novi odlocbi za dsp in OD.



Torej si decembra 2011 oddala vlogo za pravico po ZUPJS....in na podlagi tega si dobila februarja novo odločbo o OD....niso ti kar tako poslali nove, brez da bi vlagala nove vloge.....user posted image

Nova odločba o OD pa velja 1 leto...sigurno do 31.12.2012, ker pred 1.1.12 ni mogla stopiti v veljavo.....ni pa nobene odločba "premostitvena", da bi zdaj veljala do preklica stare odločbe......

Da pa boš sigurna, pa idi na CSD in vprašaj.....verjetno si pa že do zdaj dobila tudi OD nakazan......

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vse, ki ste dobile nove odločbe za OD....
14.8.2012 9:28:53   
*miska.mcc*
ja. sem....user posted image

sem klicala in so mi razlozili, da je racunovodkinja malček zamujala z nakazili in da je bilo nakazano pozno popoldan.

pa hvala za vaš čas in odgovore.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?