|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:07:03   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

pastetka, pretiravas.


A res? Zakaj si tisti, ki se prerine v vrsti zasluži opozorila bolj kot tisti, ki odvrže papirček. Izpostavi katerikoli drugi primer iz mojih navedenih primerov.
E, tukaj vam besede, kjer ste me obsodile, da poskrbim samo za svojo rit, drugače pa gledam dol, pade v vodo. Zakaj torej vse po vrsti ne obsojate, jih učite olike, ampak samo tistega, ki stoji pred vami ali ima/dobi več kot vi?

To o prijavi soseda, ker zaliva travo, so se zadnjič menili tu pri nas. Prav tako o prijavi kršitve hišnega reda in kurjenju. Saj mi itak ne boste verjele, da ne pretiravam in da je vse resnično, kar sem napisala.

Ankica, za katere bi ti "šla" v mojem primeru "na shod"? user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 12.9.2012 21:17:29 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:10:51   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Jaz bom se izpostavljala? Ne hvala.


potem pa tko povej user posted image jz bi se in se izpostavljam. vcasih cist donkihotovsko, ampak marsikdaj z rezultatom in to je ena taka sladka zmaga user posted image egotrip, ce ze hoces user posted image


To si lahko privoščijo tisti, ki živijo v velikem mestu in ne na selu user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:15:30   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Madona, potem bi morala na poti do službe se samo prerekati in opominjati. Ne hodi po travi, poberi papirček, ne hodi po kolesarski stezi, ne vozi se po stezi, če pelješ v nasprotno stran, halo tipček, pokaži roko, če zavijaš, kaj rineš pred mene, zakaj rineš na poštnem okencu papirje čez mojo ramo, če vidiš, da jaz tam čakam. Halo kavo sem pred njim naročila. Halo CSD sosedov mulec se pri treh letih sam igra zunaj pred blokom, ravno sem videla, kako je mati otroku naložila na rit, pa sosed je kupil novega mercedesa, vrtca pa imajo manj kot jaz, ... Stranka šefu ne plača računa, vidim jo pa da na veliko zapravlja in jo dam v izvršbo, kaj bom čakala.... Stopim na prehod za pešce in mimo šibne avto..., ker beseda ne pomaga, se verjetno moram pognati za njim, da se postavim zase in druge, da tega več ne bo počel.... Pa vsi drugi tudi... Prijavim soseda preko ceste, ki zaliva vrt v času suše,pa drugega soseda, ki je ravno zakuril staro travo, pa še soseda v bloku, ker krši hišni red ... Madona,pa zadnjič je ena soseda dala mladoletnici alkohol za piti, to moram tudi prijaviti....

Načeloma je to vse družbenokoristno.

A je to lajf? A vas to res osreči? user posted image

Če bi vse te dogodke s presledkom, nekaj časa tu, na RR opisala, in spraševala za mnenje, bi dobivala odgovore, da nekaj naredi, da ukrepaš. Ko pa si tak napisala v enem odstavku, pa na daleč izgleda za nekatere pretiravanje. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   [Brisano sporočilo]
12.9.2012 21:19:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:22:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Če vidim da se nekdo trudi, državne institucije, kdorkoli, bom pomagala. Če ne, v čem je smisel? Jaz bom se izpostavljala? Ne hvala.


Veliko se jih ne in imaš prav, da take lenobe ne podpiraš. Njih bi bilo treba zamenjati, potem bi tudi opravili za kar so plačani, brez tvojih prijav.



To bi bilo krasno. Samo kaj ko se v veliki večini nič ne naredi in nobenega odgovornega ne zamenja, če se jih malo ne podreza.


Kar, podrezajte jih močno,  mogoče namesto egotrip izletov usmerite energijo tja, kjer je potrebno - če se čutite odgovorni za svet okrog sebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:22:44   
Paštetka
Lulu, vse to sem doživela danes in včeraj. Tudi tisto s sosedom in mercedesem in nižjim računom vrtca, pa ko vem kaj je po poklicu. Da ne bom napisala še dogodka, ko sem bila z otrokom pri zobozdravniku prejšnji teden in včeraj. O tistih, ki jih pa dnevno srečujem v službi, bom pa itak tiho, ker me veže molk.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:38:07   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Tudi na policijo čakam in pričakujem, da ulovi morilca nekoga in ne jemljem stvari v svoje roke. Tudi od sodišča pričakujem, da naredi odgovorno in ne jemljem v svoje roke pravice. 


Ce ne odpres ust in ne poves kaj je narobe ter se ne zelis izpostaviti in povedati kaj je tisto kar se ti zdi, da ni prav - niti policija , niti sodisce ne moreta nic!


Ne želim spreminjati državnih institucij, niti kogarkoli drugega, pričakujem pa, da je njegova naloga, odgovornost, da poskrbi za vse enako in enakopravno, če ne samo pravično.


Jaz pricakujem, da policija najde tistega, ki mi je ukradel kolo. Vendar ce sem lopova videla in ne zelim povedati policiji in ne njemu, da sem ga videla - in zgolj cakam , da policija ugotovi, da je meni nekdo ukradel kolo in kdo je to bil... globoko sem prepricana, da iz te moke ne bo kruha.
Ce pa "povem" lopovu, da mu ne bom  dopustila, da kar tako ukrade moje kolo in se zaderem da naj ga pusti dokler istocasno klicem policijo - imam velike sanse, da ga izpusti iz rok in pobegne....


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:38:30   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Lulu, vse to sem doživela danes in včeraj. Tudi tisto s sosedom in mercedesem in nižjim računom vrtca, pa ko vem kaj je po poklicu. Da ne bom napisala še dogodka, ko sem bila z otrokom pri zobozdravniku prejšnji teden in včeraj. O tistih, ki jih pa dnevno srečujem v službi, bom pa itak tiho, ker me veže molk.



Verjamem.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:40:20   
2sneg13
Kako pa naj bi delovalo vse skupaj, da prijaviš anonimno? Je to sploh izvedljivo? Bi bilo res zanimivo vse skupaj opazovat vse lažne samohranilke in ostale izkoriščevalce.user posted image Še na RR jo lahko prebereš katera je . Zanimivo.user posted image še sama sem bila šokirana, ko tako javno piše kakšno stanje imajo doma ...

Drugače pa za debato lahko rečem samo, da ste zašle s teme.user posted image o vsem kar se pogovarjate je kultura (bonton) samega človeka.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:45:49   
Paštetka
Sneg s številkami... user posted image (zakaj nimaš enostavnejšega nika) user posted image itak, da smo zašle. Ne ti zdaj meni o bontonu, kulturi, ker to pišem že 5 strani user posted image user posted image

Frodica, ne bluzi, ker sem že vse razložila user posted image . To je itak vse jasno. Ni dileme. OK? user posted image

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:46:14   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Uškinamama, prav, jaz tudi poskrbim zase, za svojo familijo. Samo ne na tak način.
Boš prevzela odgovornost, če se nekomu vtrga zaradi tega, da ga prijaviš in ti pretepe hčer? boš prevzela odgovornost, da tisti, ki se prerine na banki naprej ali CSD-ju potegne pištolo, nož in nekoga ubije. Jaz ne, ker nisem zato tam, da bi delala red.
Folk je zaradi finančne stiske vse bolj obupan in počne take nepremišljene stvari, da se lahko zjočeš. Vsak dan vidim (služba).
Zato pravim, ne hvala, to pričakujem od nekoga drugega. In če mi kaj ne paše lahko to tudi zahtevam pisno, ustno, da to naredi tisti, ki je za to tam odgovoren.
Jaz ga sigurno ne bom prijavila, če ima nekdo večjo dobrobit od mene, se je znašel... Verjamem, da vsak pride na mino.
Bom pa prijavila, če se nekdo fizično ali psihičo znaša nad otrokom ipd.



Odgovornih za kulturno obnasanje ni. Trgovka ni dolzna ukvarjat se z budalami s katerimi se ti noces. Ni za to tam. Varnostnik je proti krajam, ne za prerivanje preko vrste. Enako na uradih itn. Kulturna druzba je skupek vseh posameznikov in zgolj obnasanje posameznika, ki bo  na splosno negativno sprejeto in bo obsojevano s strani drugih posameznikov bo obrodilo z ravnijo obnasanja, ki je za vse sprejemljiva. Tudi opominjanje na nekulturno obnasanje je sistem vzpostavljanja eticnih in moralnih norm v druzbi - morda najmocnejse, vendar "pohlevnost" kriticne mase posameznikov, ki se ustavijo na individualni ravni in skupnosti ne vidijo kot lastne odpira prostor, ki nagrajuje nezazeljeno druzbeno obnasanje. Bolj toleriramo nezazeljeno obnasanje, bolj ga omogocamo. In ko bo nekdo (pretiravam) posilil tvojo hcer, ker ni ona tam da ga uci da se to ne pocne, temvec ustrezni organi.. se bo zgodba spremenila. In spet bodo neki drugi odgovorni organi za to odgovorni...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:49:09   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Pravljica, ko misliš, da se da prevzgojiti. . Ta ki bo to naredi 5x bo še 10 in 20_x_ tudi naredil.

Ne, bistvo je, da prevzameš odgovornost za svoja dejanja in ne za dejanja drugega in še to nase.


Zakaj prevzgajati? Ce ne dovolim, da mi nekdo vzame torbico je to prevzgoja? Ce ne dovolim, da me udari je to prevzgoja? Ce ne dovolim, da mi krade cas je to prevzgoja? Ce ne dovolim, da cakam kot budala ker je nesramen je to prevzgoja... IMO ne - je stvar moje odlocitve kaksno obnasanje od okolice sprejmem in kaksno ne.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   [Brisano sporočilo]
12.9.2012 21:51:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:56:25   
2sneg13
prodajalka ne bo nič rekla, ker za tistih 500€, ki jih dobi pri plači in tveganju, da se ji kaj zgodi za vogalom, je raje tiho. In tako bo dokler bodo po svetu zrak mešali taki nekulturneži. Pika!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 21:59:27   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Kako pa naj bi delovalo vse skupaj, da prijaviš anonimno? Je to sploh izvedljivo? Bi bilo res zanimivo vse skupaj opazovat vse lažne samohranilke in ostale izkoriščevalce.user posted image Še na RR jo lahko prebereš katera je . Zanimivo.user posted image še sama sem bila šokirana, ko tako javno piše kakšno stanje imajo doma ...

Drugače pa za debato lahko rečem samo, da ste zašle s teme.user posted image o vsem kar se pogovarjate je kultura (bonton) samega človeka.


IMO je problem v tem, da so te "prevare" oziroma "iznajdljivosti" kompleksne in ponavadi imajo ozadje, ki podpada pod pristojnost vec razlicnih sluzb - sociala, davki, itn. Sem zacela razmisljati, da bi bilo najbolje kar na kaksno poslansko skupino se obrniti, da razkrivajo gnilost sistema - po potrebi.... Pa najdejo 10 laznih in so face... :)

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:03:40   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Od pristojnega, odgovornega, od tiste osebe, zakona, pravilnika, uredbe...ki lahko to uredi pričakujem, da uredi stvari, da se ne bodo dale kršiti in da bodo pravila, zakoni, predpisi... veljali za vse enako. To jaz pričakujem.







Paštetka, pripišem še to, če boš razumela. Če ti ni dano, pa tudi okej user posted image

NI ga zakona, predpisa, ali uradnika, ministra, ki ga LAŽNIVCI, IZKORIŠČEVALCI ne bi mogli oguljufati. Če obstajajo ljudje , ki dajejo lažne podatke za pridobitev socialnih transferjev in temu rečejo "luknja v zakonu " in ljudje , ki kradejo naš denar , mi pa jim dajemo konsenz, s tem , da smo tiho oziroma jim rečemo , da "so se znašli" lahko napišemo SUPER zakonw, samo ne bodo pomagali. Lažnivci bodo še vedno lagali....

In , če ne bi bilo lažnjivih lopovov, tudi ne vem kakšnega nadzora ne bi potrebovali...ratujemo pa policijska država s kopico zakonov....

To sem želela povedati, ko sem napisala, da je potrebno odgovornost prejeti nase/ zase.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:06:11   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

prodajalka ne bo nič rekla, ker za tistih 500€, ki jih dobi pri plači in tveganju, da se ji kaj zgodi za vogalom, je raje tiho. In tako bo dokler bodo po svetu zrak mešali taki nekulturneži. Pika!


In nekulturnezi bodo obstajali, dokler jih bo druzba tolerirala in bo tiho - druzba je pa vedno in vedno bo skupek posameznikov. In ker vzgojiteljica, uciteljica, varnostnik... ne bodo nic rekli, ker je tveganje, da s ejim kaj zgodi preveliko.... bodo vse vec taksnih nekulturnezev.
In zato pravzaprav se nekdo upa celo javno razlagat kako zlorabljajo sistem in kradejo iz zepov "kulturnih" drzavljanov, ker se vsi bojijo kaj bo za vogalom. Ce pa kljub 500-im evrom ne bi raje bili tiho, bi se Tisti , ki zlorabljajo in kradejo bali, kaj bo za vogalom ker bi bil ze 100 krat prijavljen in pod drobnogledom. 

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:11:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Začneš s papirčkom in narediš nekaj tisti dan in se boš bolje počutila. En papirček več v smeteh namesto v travi.
Naslednji dan tistemu, ki prehiteva v vrsti poveš svoje - se postaviš zase.
Tretji dan stopiš do policista, če bi lahko malo večkrat stali tam pri prehodu, sploh zjutraj, ko so na cesti otroci (pri nas recimo lih zaradi pobude staršev policisti stojijo cel september na vseh prehodih za pešce, kjer otroci prečkajo cesto na poti v šolo - nekdo je moral posredovati in vsi so veseli, otroci so varni, promet umirjen,...)
Četrti dan lahko recimo pomagaš starejši gospe čez cesto. tebi ne bo nič koristilo, se bo pa ta gospa fajn počutila in imela lepši dan.
Na koncu boš mogoče kaj spremenila celo na občini, kak brezvezni pravilnik ali nerazumljiv obrazec...


Kateri dan pride jutri na vrsto?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   [Brisano sporočilo]
12.9.2012 22:15:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:31:40   
Stanislava_
Kateri iz tvojega plana dobrih del?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:47:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Vidiš, paštetka, toliko primerov si naštela, začeti je pa vedno treba z majhnimi stvarmi.

Začneš s papirčkom..


res je! moj mož je vsakič (v sloveniji) pobral vse papirčke na igrišču (ki jih nismo mi nasmetili), da so se otroci lahko igrali. drugi (slovenski) starši so raj otrokom govorili naj ne prijemajo smeti user posted image in so ga začudeno gledali ko je to počel. kmalu sem še jaz začela pobirat smeti ko sem šla s tamalo tja ko sva šle same - me je okužil, nisem jih mogla kar gledat user posted image
tako se začne.. in kultura naroda ima možnost da se dvigne. ne gre drugače kot skozi nas same user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.9.2012 22:48:09 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
12.9.2012 22:52:16   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
tako se začne.. in kultura naroda ima možnost da se dvigne. ne gre drugače kot skozi nas same user posted image


In si šla... mi pa ostali v smeteh. Pridi kmalu na obisk user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:07:53   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
tako se začne.. in kultura naroda ima možnost da se dvigne. ne gre drugače kot skozi nas same user posted image


In si šla... mi pa ostali v smeteh. Pridi kmalu na obisk user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Prijava zlorabe socialnih transferjev?
13.9.2012 8:12:11   
Tutan
A rabi kdo povzetek? user posted image

< Sporočilo je popravil Tutan -- 13.9.2012 8:19:40 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   [Brisano sporočilo]
13.9.2012 8:12:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?