|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   verjetnost zanositve ?
9.10.2012 16:42:24   
uporabnik271
Pozdravljeni,
mene pa zanima kakšna je verjetnost da bi moja punca zanosila. In sicer imela sva spolni odnos v nedeljo. Takrat sem storil napako za katero nisem vedel da je ne bi smel narediti. Kondom sem najprej obrnil narobe in ko sem opazil da ne gre gor, sem ga obrnil in uporabil.
Najprej sploh nisem pomislil na to da ne bi smel tega naredit, šele pol sem razmišljal da to verjetno ni vseeno, zato sem malo pogledal po navodilih in opazil, da je to velika napaka.
Ker je bila nedelja, so bile vse lekarne v okolici zaprte in nisva mogla iti po tabletko brez da bi straši to ugotovili, zato sva počakal na naslednji dan, tako da je jutranjo tabletko vzela 24ur po spolnem odnosu.

Sedaj me pa zanima kakšna je verjetnost da bi zanosila, saj sem bral, da kasneje ko vzameš tabletko več je tveganja in me malo skrbi ker sva oba še premlada za take stvari.
Menstruacijo naj bi dobila čez 6 dni (15. oktobra) spolni odnos pa sva imela 7. oktobra.

Kakšna ideja ?


Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 16:55:43   
Anonimen
Mislim, da je možnost zelo majhna.

1. spolni odnos sta imela 8 dni pred menstruacijo. Večina žensk ima ovulacijo (plodni dnevi) 9-16, v povprečju pa 14 dni pred menstruacijo.
2. ko si napačno nadel kondom, se je na njegovo konico mogoče preneslo le malo predsemenske tekočine. Oploditev z njo je sicer možna, ampak manj verjetna.
3. tabletko za po odnosu je treba vzet v roku 72 ur. Če jo je vzela že 24 ur po odnosu in po zaužitju ni bruhala ali imela driske, potem je tableta učinkovala.

Skratka, "nesreča" se je zgodila v neplodnih dnevih, s predsemensko tekočino, pa še postkoitalno kontracepcijo sta uporabila.

(odgovor članu uporabnik271)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 17:10:47   
Tippi
Kot je že anonimna napisala, podpišem točko 2. in 3. v celoti. Na prvo se pa ni za zanašat, ker so ovulacije zelo različne. Jaz sem jo imela sedmi dan po končani M in zanosila, čeprav bi po vseh pravilih morala ovulacija biti kar precej kasneje user posted image Da obstaja možnost dveh ovulacij v enem ciklusu, pa tud ni slabo vedet.

Jaz mislim, da sta lahko s punco pomirjena in da nista noseča. možno je pa vedno. narava dela čudeže user posted image Ampak to bosta vedela šele, ko bo prišla ali pa ne bo prišla M. še par dni in se bosta lahko pomirila. Drugič pa previdno! user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 17:13:31   
uporabnik271
Ja zdej je že en dan po tem ko je vzela tabletko in ni nič bruhala in tudi nobene slabosti, tako da tabletka naj bi res učinkovala.
Sem pa nekje na internetu zasledil da v prvih 12 urah tabletka učinkuje 95%, po 48h 85% in po 72urah 70% če se ne motim. Tako da me to malo skrbi.

Res je da je verjetnost dokaj majhna, ampak pri tej starosti je že najmanjša napaka lahko usodna za oba, saj sva še oba v srednji šoli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 17:18:38   
Tippi
Res je da je verjetnost dokaj majhna, ampak pri tej starosti je že najmanjša napaka lahko usodna za oba, saj sva še oba v srednji šoli.


Verjamem, da so to skrbi, ki naj rosno mladih ne bi obremenjevale. A tako pač je. Če izbereš spolnost, se je treba zavedat tud posledic. Pa itak to veš. Sej ti nisem mama user posted image

Želim le povedat, da super da uporabljata kondome (nikoli jih ne pozabita, če si ne želita otrok!), le mogoče še več previdnost. itak pa sem prepričana, da vaju bo ta štorija fejst prizemljila in bosta še bolj previdna. če bi se pa res zgodilo? tudi o tem se je treba pogovort čim prej tem boljš. mogoče je zdej prava priložnost, da spregovorita tudi o tem, kaj bi naredila, če bi zanosila?

(odgovor članu uporabnik271)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 17:51:10   
uporabnik271
ja dokler je tko da pač ne zanos je use uredu.
Če pa bi slučajno zanosila pa sva se že zmenila da takoj poveva staršem pa gremo skupi do zdravnice ali ginekologa na posvet itd. Najverjetneje bi naredila splav, saj je to njena želja. Jst se strinjam s tem, ker met otroka pri 16letih ni lih uredu za najino prihodnost ...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: verjetnost zanositve ?
9.10.2012 20:23:59   
TomTaylor
Čutim, da nista noseča. Brez skrbi. Naprej pa po pameti, punca naj pa stopi do gin. po kontracepcijske tabletke.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu uporabnik271)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: verjetnost zanositve ?
10.10.2012 6:48:21   
Zora*
Za v bodoče bi vama, tudi glede na vajino starost in predvsem, ker še nočeta imet otroka, svetovala kombinacijo: kontracepcijske tabletke in kondom.
Sedaj bosta pa kmalu vedela, da ni noseča user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: verjetnost zanositve ?
10.10.2012 10:39:20   
ronja
uporabnik, mislim, da imata zeloooooooo male možnosti, da bi zanosila, točke je lepo razložila anonimna. Sicer pa se splača imet pkk (postkoitalna kontracepcija, jutranja tablekta) kar doma za vsak slučaj - tako ti ni treba letat k zdravniku, če se slučajno zgodi, da kondom poči ali karkoli drugega ne štima. G. navadno ne komplicirajo glede tega, vsaj če punca ne je tega non stop ampak ej to res za "emergency". Naj punca reče g., če ji da tabletke az vsak slučaj.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uporabnik271)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: verjetnost zanositve ?
12.10.2012 17:17:47   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

uporabnik, mislim, da imata zeloooooooo male možnosti, da bi zanosila, točke je lepo razložila anonimna. Sicer pa se splača imet pkk (postkoitalna kontracepcija, jutranja tablekta) kar doma za vsak slučaj - tako ti ni treba letat k zdravniku, če se slučajno zgodi, da kondom poči ali karkoli drugega ne štima. G. navadno ne komplicirajo glede tega, vsaj če punca ne je tega non stop ampak ej to res za "emergency". Naj punca reče g., če ji da tabletke az vsak slučaj.



hja, sam se jih ne sme jemat kot bombončke. Zato jih tudi zdravnik ne predpisuje "za vsak slučaj". Sicer se pa dobi v lekarni, brez recepta. Za 14 eur/tabletka.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: verjetnost zanositve ?
12.10.2012 18:16:12   
ronja
vsaj če punca ne je tega non stop ampak ej to res za "emergency"

Bilo že napisano;). Sicer pa večinoma dajo 2 oz. 4 tabletke za vsak slučaj (odvisno ali moraš vzet po 2 naenkrat ali samo po eno) - tega potem ne moreš jest kot bonbončke, ker imaš samo za 1x.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: verjetnost zanositve ?
12.10.2012 18:21:08   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

vsaj če punca ne je tega non stop ampak ej to res za "emergency"

Bilo že napisano;). Sicer pa večinoma dajo 2 oz. 4 tabletke za vsak slučaj (odvisno ali moraš vzet po 2 naenkrat ali samo po eno) - tega potem ne moreš jest kot bonbončke, ker imaš samo za 1x.


Lahko, so punce ki to uporabljajo kot redno in edino metodo kontracepcije. pa grejo vsakič v drugo lekarno pa je to to.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: verjetnost zanositve ?
16.10.2012 20:02:08   
j.b.
No zdej nas pa zanima, ali je punca dobila menstruacijo ali ne? user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: verjetnost zanositve ?
16.10.2012 21:44:36   
uporabnik271
čisto sem pozabil na tale forum k sm zvedu da je dobila menstruacijo :D
Tko da je na srečo vse kot sva želela, za naprej pa bova po pameti in bom upošteval nasvet da to tabletko kupim za vsak slučaj če se to ponovi, tako da jo bo vzela res v najkrajšem možnem času :)

Hvala za zanimanje :)

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?