|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Potek pogodbe o zaposlitvi za dol. čas, bolni...
8.12.2012 16:47:01   
mojcav84
Prosim za informacijo...

Pogodba o zaposlitvi za določen čas mi poteče: 03.01.2013 (ta dan sem še v delovnem razmerju, zaposlena sem bila dve leti);
Predviden termin poroda: 01.03.2013 (torej nastop porodniške 28 dni prej, to je 01.02.2013)

Sedaj me pa zanima sledeče:
Kaj če grem npr.s 03.01.2013 direktno na bolniško za en mesec (do nastopa porodniške, oziroma se pravi za 30 dni od 03.01.2013, torej do 01.02.2013 ): Bolniško mi tedaj krije do 30 dni Zavod za zdravstveno zavarovanje.

Kako pa je s porodniško, kako se mi obračunava? Ali se mi bo osnova za izračun vzela povprečna plača zadnjih 12 mesecev ali se smatram za brezposelno? Mi sploh pripada porodniški dopust?
-kako je z delovno dobo, glede na to, da mi je pogodba o zaposlitvi prenehala? Mi teče med porodniško?

Bi bilo morda namesto na bolniško se bolje prijaviti na zavodu?

Za odgovor že vnaprej hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Potek pogodbe o zaposlitvi za dol. čas, b...
8.12.2012 17:17:49   
Penny

Če si bila zaposlena 2 leti, ti pripadajo še 3 meseci nadomestila od Zavoda. Vsaj 1 mesec lahko izkoristiš takoj, ostala 2 meseca pa se ti verjetno zamrzneta in izkoristiš po preteku porodniške, ampak vlogo moraš pa oddati v 30 dneh po preteku pogodbe o zaposlitvi, drugače ti vse propade.
Ne, med porodniško ti ne teče delovna doba, ker ne boš imela veljavne pogodbe o zaposlitvi za ta čas.
Glede izračuna porodniške pa ne vem ali se kljub nadomestilu smatraš kot brezposelna ali ne. Če si zaposlena ti vzamejo zadnjih 12 plač, če si brezposelna pa je ena posebna formula, pobrskaj po sorodnih temah v forumu, o tem je bilo že kar nekaj govora.

(odgovor članu mojcav84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Potek pogodbe o zaposlitvi za dol. čas, b...
8.12.2012 18:42:19   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: mojcav84

Prosim za informacijo...

Pogodba o zaposlitvi za določen čas mi poteče: 03.01.2013 (ta dan sem še v delovnem razmerju, zaposlena sem bila dve leti);
Predviden termin poroda: 01.03.2013 (torej nastop porodniške 28 dni prej, to je 01.02.2013)

Sedaj me pa zanima sledeče:
Kaj če grem npr.s 03.01.2013 direktno na bolniško za en mesec (do nastopa porodniške, oziroma se pravi za 30 dni od 03.01.2013, torej do 01.02.2013 ): Bolniško mi tedaj krije do 30 dni Zavod za zdravstveno zavarovanje. Je možnost.

Kako pa je s porodniško, kako se mi obračunava? Ali se mi bo osnova za izračun vzela povprečna plača zadnjih 12 mesecev ali se smatram za brezposelno? Mi sploh pripada porodniški dopust? Glede na to, da boš po zaključku zaposlitve prejemala še nadomestilo za brezposelnost, se boš še vedno smatrala kot ''zaposlena'' oseba. Prav tako se ti bodo štele v obračun tvoje plače - nadomestilo boš dobila za nazaj, ko boš že na porodniškem dopustu. Ko boš nastopila dopust, ti bo nadomestilo mirovalo, po koncu porodniškega dopusta (ki ti seveda pripada) pa ga boš pokoristila do konca.
-kako je z delovno dobo, glede na to, da mi je pogodba o zaposlitvi prenehala? Mi teče med porodniško?
Glede tega nisem čisto prepričana; zagotovo ti teče pokojninska doba neprekinjeno, za delovno dobo pa ne vem.

Bi bilo morda namesto na bolniško se bolje prijaviti na zavodu?
Ne vem odgovora na to vprašanje; če imaš možnost koristiti bolniško, ti bo več nadomestila ostalo za čas po porodniškem dopustu - seveda, če boš lahko koristila bolniški dopust. Na izračun porodniškega nadomestila v tvojem primeru ne bo vplivalo (sem že napisala - za obračun se ti bodo štele plače).

Za odgovor že vnaprej hvala.



Pa seveda se ne pozabi po preteku zaposlitve / bolniške prijaviti na zavod za zaposlovanje!

< Sporočilo je popravil petea -- 8.12.2012 18:43:00 >

(odgovor članu mojcav84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Potek pogodbe o zaposlitvi za dol. čas, b...
9.12.2012 22:25:34   
zvezdica05
Bila sem v enaki situaciji, kot si ti sedaj. Na bolniško moraš (!) it v času trajanja delovnega razmerja in jo potem 'potegneš' še tisti en mesec na ZZZS. Dobila boš 80% plače. Porodniško boš dobila normalno, povprečje 12 plač, pri tebi se bodo štele od decembra 2011 do novembra 2012. Na zavodu vprašaj, kdaj se moraš pri njih prijaviti (razloži situacijo), ti pa zagotovo ostanejo tri nadomestila za po porodniški.

(odgovor članu mojcav84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Potek pogodbe o zaposlitvi za dol. čas, b...
10.12.2012 17:03:39   
tijati
ali lahko še meni katera pomaga

od 1.1.2012-31.9.2012 sem bila zaposlena
1.10.2012-31.12.2012 3 mi priprada zavoda...in kaj naj naredim z meseci janu., febr.,marec.....namreč 17.4.2013 ima rok...

imam možnost da me zaposlijo, koliko to pridejo stroški, kdaj me morajo zaposliti...že s 1.1.2013??čisto sem zmedene pa kličem na CSD pa mi sploh ne razložijo....po domače.....kaj se mi splača, če mi katera lahko pomaga....
aja bruto se m imela 830...in pa ali je razlika če se zaposlim s 4 urnim delovnikom...se zelo pozna

hvala

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?