|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 9:28:39   
Pupa1
Seveda ni merilo in se čist strinjam s teboj. Malo sem zašla s teme, ker sem razumela z nekaterih postov, da nekateri niti staršev oz.ožje družine ne pogostijo, kot se šika. Drugo so ogromna družinska praznovanja, kar je spet čisto druga dimenzija in jaz jih ne bi bila sposobna izpeljati, priznam. Vsa čast avtorici uvodnega posta, da ji uspe. Mora pa misliti tudi nase in če ji ne paše, se ne rabi opravičevati, itak.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 9:37:29   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Seveda ni merilo in se čist strinjam s teboj. Malo sem zašla s teme, ker sem razumela z nekaterih postov, da nekateri niti staršev oz.ožje družine ne pogostijo, kot se šika. Drugo so ogromna družinska praznovanja, kar je spet čisto druga dimenzija in jaz jih ne bi bila sposobna izpeljati, priznam. Vsa čast avtorici uvodnega posta, da ji uspe. Mora pa misliti tudi nase in če ji ne paše, se ne rabi opravičevati, itak.


Pa zakaj bi morala pogostiti družino, sploh pa, kot se šika? A ni rojstni dan osebni praznik, ki ga ima vsak pravico praznovati ali pa ne praznovati, tako kot se njemu zdi prav in s tistim, s katerimi si on želi.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 9:56:50   
Pupa1
Zato,ker je to lepo. Seveda pa imaš vso pravico,da praznuješ tako, kot želiš. Oziroma ne praznuješ. Pri meni ne gre za vprašanje pravice. Gre za običaj, tradicijo in tudi željo, da vsak rd nazdraviš z bližnjimi, jih ob tej priliki lepo pogostiš..
Aja,zakaj se spodobi? Zato, ker se in pika.
To je samo moje mnenje, veš.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:01:40   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Zato,ker je to lepo. Seveda pa imaš vso pravico,da praznuješ tako, kot želiš. Oziroma ne praznuješ. Pri meni ne gre za vprašanje pravice. Gre za običaj, tradicijo in tudi željo, da vsak rd nazdraviš z bližnjimi, jih ob tej priliki lepo pogostiš..
Aja,zakaj se spodobi? Zato, ker se in pika.
To je samo moje mnenje, veš.


Ej štekam. Razumem. S piko vred. user posted image Ljudje imamo to različno, veš. Nekaterim tradicija in običaj nič ne pomeni. Tudi lepota je zelo relativna. Kar je tebi lepo, meni mogoče ni, in obratno. Tako da to je vse bolj stvar okusa, če se lahko tako izrazim. In če tebi praznovanje veliko pomeni, niti ni pomemno zakaj, potem je to super. Bi se pa izognila tihemu obsojanju, da tisto nasprotno pa ni super. Tebi že ne, ampak na splošno, pa s tem ni nič narobe, če kdo ne praznuje. Niti se mu to ne zdi grdo. Si se pač nerodno izrazila, drugega šuma v tej najini komunikaciji ne vidim. user posted image

Aja. Pika. user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 10:03:33 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:09:23   
Pupa1
Sem sedaj prebrala še od Hope.
Ja,saj nimam nič proti bobi palčkam haha, samo priznam, da je meni nerodno, če mi dajo to na mizo. Nič ne rečem, mislim pa si svoje,ja.Ne gre toliko za to, da bi se kdo nažrl od tatarca ali lososa, saj veš, da ne, no, gre predvsem za to, da se malce potrudiš in pokažeš določeno mero spoštovanja, še sploh če pridejo prijatelji, s katerimi se morda ne vidiš vsak mesec.

Spet, to je moje mnenje, brez zamere.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:25:49   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Sem sedaj prebrala še od Hope.
Ja,saj nimam nič proti bobi palčkam haha, samo priznam, da je meni nerodno, če mi dajo to na mizo. Nič ne rečem, mislim pa si svoje,ja.Ne gre toliko za to, da bi se kdo nažrl od tatarca ali lososa, saj veš, da ne, no, gre predvsem za to, da se malce potrudiš in pokažeš določeno mero spoštovanja, še sploh če pridejo prijatelji, s katerimi se morda ne vidiš vsak mesec.

Spet, to je moje mnenje, brez zamere.



Spoštovanja se ne kaže s hrano. Mogoče pa ti raje pokaži določeno mero spoštovanja do drugih, ki ti postrežejo palčke. Ne vem zakaj bi ti moralo biti nerodno, ker si postrežena s palčkamiuser posted image . Mogoče kdo nima denarja za kaj več, mogoče komu ni všeč pršut, mogoče ni utegnil v trgovino, mogoče pa kdo misli, da si niti ne zaslužiš več kot palčke... še dobro, da imaš svoj krog prijateljev, da te tak pedenajouser posted image .

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:30:54   
Tippi
Spoštovanja se ne kaže s hrano. Mogoče pa ti raje pokaži določeno mero spoštovanja do drugih, ki ti postrežejo palčke. Ne vem zakaj bi ti moralo biti nerodno, ker si postrežena s palčkamiuser posted image . Mogoče kdo nima denarja za kaj več, mogoče komu ni všeč pršut, mogoče ni utegnil v trgovino, mogoče pa kdo misli, da si niti ne zaslužiš več kot palčke... še dobro, da imaš svoj krog prijateljev, da te tak pedenajouser posted image .


1. Bingo!
2. Bingo še enkrat! Ali pa mu obisk kot tak, z bobipalčkami, z objemom in toplo besedo, pomeni veliko več, kot cela kitara pršuta na mizi.



< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 10:32:05 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:44:09   
Pupa1
Matr, ste ene hitro užaljene. Očitno ste se prepoznale not, pa le niste tako gotove vase...
Vredu no, bobi palčke so zakon, pa zraven kozarec vode.. Ali pa še to ne. Jupi!

P.s. Hope, pri mojih prejšnjih postih, mnenjih so izvzeti tisti, ki si tega ne morejo privoščiti. Itak, da če je stiska z denarjem, tega nihče ne pričakuje..
Imaš pa prav o tistem, da si morda mislijo, da si ne zaslužiš več kot bobi palčke. No, pa smo spet pri spoštovanju, a ne..


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:45:50   
tečla
Pupa marsikdo ne ve kako stakniti začetek meseca z koncem. Če se zate šika vsakemu obisku postreči lososa in tatarca potem izvoli. Jaz grem na obisk zato da sem v družbi z tistim k kateremu sem prišla na obisk, ne zato da bo miza polna. In če kdo prihaja k meni in pričakuje nevem kakšn pogostitev potem naj raje ostane doma. Sicer se družim z ljudmi ki imajo ista ali podobna načela kot jaz in se prav fino počutim pri njih tudi če so na mizi "samo" grickalice in voda.
Pa sem zelo rada gostiteljica, obožujem kuhanje (pospravljanje malo manjuser posted image ) a to še ne pomeni da se bom raztrgala na MOJ dan. Takrat je na mizi to ker je MENI všeč. In avtorici teme je vse skupaj odveč....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 10:59:12   
Tippi

Matr, ste ene hitro užaljene. Očitno ste se prepoznale not, pa le niste tako gotove vase...
Vredu no, bobi palčke so zakon, pa zraven kozarec vode.. Ali pa še to ne. Jupi!


Ah ja user posted image Sem gruntala, ali ti sploh odgovort na tole, ali ne... pa naj bo user posted image

Mogoče pa smo tako razumevajoče in se znamo postaviti v kožo tudi drugače mislečih, drugače živečih. In smo v tvojih besedah, ne prepoznale sebe (pa tudi če bi se, konec koncev revščina ni sramotna in posledično tud gostoljubnost ni nekaj kar je MUS), temveč smo v tvojih besedah (vedno bolj se zapletaš!), prepoznale zaničevanje tistih, ki ne zmorejo, ali pa samo ne želijo (češ, da to ni spoštljivo) in ne živijo skladno s tvojimi prepričanji. In to je narobe. Prej spoznaš, da smo ljudje različni, z različnimi načini življenja, bolje zate. Lažje ti bo. Pa verjamem, da nisi slaba osebica, le nekatere stvari v življenju še nisi dobro razdelala in predelala. Pa to ni nič narobe, le dozoreti je treba. In boš. Verjamem, da boš. user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 11:01:08 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 11:07:50   
Pupa1
Draga Tipi, tole tvoje pokroviteljsko pisanje je malce nadležno, še sploh, ko pomislim, da sem verjetno precej starejša od tebe in z več življenskimi izkušnjami. Nikogar ne zaničujem, morda si samo mislim, da gostoljubje pač ni njena vrlina, da je slaba gostiteljica. Nikogar pa ne zaničujem.
Še enkrat: revni so izvzeti,tu sploh ni dileme.
Veš, morda pa to pride z leti. Saj verjetno tvoji starši, če ste dobili kakšne obiske, tudi niso dali le oiškotov oz.bobi palčk na mizo, kaj? Morda si samo mlada...in še to spoznanje pride..

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 12:36:26   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Draga Tipi, tole tvoje pokroviteljsko pisanje je malce nadležno, še sploh, ko pomislim, da sem verjetno precej starejša od tebe in z več življenskimi izkušnjami. Nikogar ne zaničujem, morda si samo mislim, da gostoljubje pač ni njena vrlina, da je slaba gostiteljica. Nikogar pa ne zaničujem.
Še enkrat: revni so izvzeti,tu sploh ni dileme.
Veš, morda pa to pride z leti. Saj verjetno tvoji starši, če ste dobili kakšne obiske, tudi niso dali le oiškotov oz.bobi palčk na mizo, kaj? Morda si samo mlada...in še to spoznanje pride..



Se opravičujem, če je delovalo pokroviteljsko. To vsekakor ni bil moj namen. Dopuščam tudi možnost, da sem napačno ocenila tvojo starost, no, vsaj po pisanju sodeč, se mi je pač zdelo, da morda kot mlada ženska, vidiš pomembnosti drugje. In pri tem zabetonirano sstojiš, in nikakor ne sprejemaš, da nekdo živi drugače. To sem pač razbrala iz tvojih odgovorov. Pojdi brati še enkrat, in boš videla, kje si se med vrsticami zaštrikala.


Kaj pa vem. Mogoče sem res mlajša od tebe, mogoče ne, pomembno je, da spoštujemo en drugega, ne glede na starost in da neke bobipalčke niso odraz spoštovanja, ampak da le to, vidiš v drugih stvareh. Samo to sem želela povedat. Pa itak se ne boš strinjala z mano. Ni panike.

Ej, bogato obloženo mizo ti želim med prazniki in seveda veliko spoštovanja in miru!


< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 12:37:50 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 12:40:06   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Ja,to je pa prav lepo,Hope. Čeprav pri večini ženski je tko,veš, da če se ji ne ljubi niti za rd povabit in postreči,potem ne verjamem, da je baš neka huda gostiteljica drugače.
Na splošno moram reči,da pravih gostiteljic ni več veliko,pa imam ogromno kolegic, znank. Ženske ne znajo niti postreči več tako, kozt se spodobi. Ene bobi palčke na mizo in sok,pa to je to...Pa ne samo za kakšen rd ali posebno priložnost. Tudi tko, če prideš samo na napovedan obisk. Ne vem, pri nas doma je miza vedno obložena, dam kakšne dobrote na mizo (losos, tatarc, pršut; karkoli), ker s tem pokažem tudi spoštovanje do obiskov.. Tako so me navadili doma.In vidim , da je vsak zelo vesel tega, sploh moški del obiskov, bi rekla, haha. Takoj zmanjka :)


Sem se prav nasmejala ob tem komentarju. user posted image Veš, to kako praznuješ rojstni dan, če ga sploh, ni nobeno pravo merilo, kakšna gostiteljica je ženska. Gre čisto za stvar navade, tradicijo, običaj. Leta tudi veliko prinesejo s seboj, med drugim tudi življenjske izkušnje, ki žensko oblikujejo in si postavi prioritete v življenju. Verjamem, da je za tako žensko, praznovanje rojstnega dne nizko na lestvici življenjskih prioritet. Če se že zgodi rojstni dan s pogostitvijo, takšno in drugačno, se zgodi zato, ker je vsem fino. Njej, njeni družini in gostom. In se ne zgodi zato, da bi ženska dokazovala, kako dober gostitelj je (z noro dobro kuho in noro veliko število gostov user posted image ). S tem si res malo kiksnila.

Samo praznovanje v osnovi ni nič slabega, če je v mejah normale. Če pa to pomeni, velik finančni zalogaj, kar 400 eur zagotovo je, in če to pomeni neko obveznost, in ne zato, ker si dejansko to želiš (pri avtorici posta je že zaznati odpor, tudi zaradi vedno bolj zahtevnih gostov), potem je praznovanje reda radi, da o tistem "kaj bodo pa drugi rekli" sploh ne govorim, in ne zato, ker je to lepo in fino in zabavno in družinsko in in in.


Podpis pod tippi

Tudi jaz postrežem kdaj samo s palčkami ali kokicami, pa četudi imam v hladilniku kaj bolj konkretnega za pod zob. Mislim kam pa smo prišli, da bom zdaj vse strehla s tatarcem, ap lososomuser posted image IN če nekdo pride na obisk samo zato, da se bo nažrl, pol naj sploh ne hodi. Na obisk gremo zato, ad se družimo, zato pa imamo toliko druženj, ker nam je to všeč. Tudi jaz ko grem na obisk ne pričakujem polne mize, pričakujem pa da se bomo imeli fajn pa naj so to plačke ali losos, voda ali vrhunsko vino.


user posted image
Ne, Hope2, vedno moraš imeti v hladilniku zaloge pršuta in lososa, za primer obiskov. Da ne bodo užaljeni user posted image user posted image Pa ne pozabi na melono in grisinije, pršut sam po sebi ni nič posebnega. user posted image
Kdor pride na obisk zato da bo jedel, naj gre v gostilno. Če pride z namenom, da nas vidi in da lahko poklepetamo, bo zadovoljen tudi s kokicami (pri nas še nikoli niso ostale, ko sem jih naredila user posted image )

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 12:49:05   
Tippi
Veš, morda pa to pride z leti. Saj verjetno tvoji starši, če ste dobili kakšne obiske, tudi niso dali le oiškotov oz.bobi palčk na mizo, kaj? Morda si samo mlada...in še to spoznanje pride.


Oprosti. Sem spregledala tvoje vprašanje. Da, moji starši so dobivali raznorazne obiske. V večini so bili na mizi piškoti ali kakšno pecivo. Da, včasih tudi samo bobipalčke. Včasih samo kava. Nebošverjela!! user posted image Nekateri obiski so bili tudi ob bolj obloženi mizi, ampak to NE zaradi spoštovanja do obiskov kot takšnih, ampak zaradi vezi, ki so jih imeli med seboj ti ljudje. Ker so si bili všeč, simpatični, so se radi družili, dobro jedli, klepetali in se ob tem zabavali itd. Pri družini je bilo isto. Če je nekdo z mano v sorodu, še ne pomeni, da ma apriori več pravic, kot nekdo, ki je "samo" prijatelj. In jaz delujem podobno kot so moji starši. Pomembna mi je vez. Vse ostalo je "za publiko".

In za konec. Govora je bilo o praznovanju rojstnega dne in neki obveznosti, iz spoštovanja do drugih, da jih moram povabiti, ker drugače jih ne spoštujem. Še več. Tudi na tak način dokažem, da sem dobra gostiteljica. A dej no. user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 12:53:03 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 12:50:42   
Pupa1
Tipi,saj je ok. Pač imamo različna pričakovanja, različne poglede na to, kaj se spodobi in kaj je tudi odraz spoštovanja. Seveda je spoštovanje več kot to, o cemer tu razpravljamo, ampak je pa TUDI to. Moje mnenje. Morda produkt moje vzgoje, dvomim pa, da sem edina, ki tako razmišlja.
Ne govorim o nenapovedanih obiskih, govorim o napovedanih, načrtovanih, in ne, ne govorim o žretju, kot se je ena izrazila, govorim o tem, da jih lepo postrežeš. Ja, to pomeni, da ne samo z bobi palčkami.
Vsak naj pa dela tako, kot dela, seveda. Nobenega ne zaničujem. /sam svoje mnenje pa ja lahko imam, porkalapipa:)







(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:00:20   
Pupa1

Glej, saj k meni tudi če pride kolegica na obisk, na eno čvek kavico, kot jim jaz rečem, seveda dam piškote na mizo in kavo, torej nič pretiranega.Če pa pridejo kakšno soboto popoldne družinski prijatelji, pa vem, da bodo ostali vsaj dve do tri ure, takrat pa pač se malo izprsim oziroma se potrudim s kakim narezkom, lososom...Eni se pa ne, so jim bobi palčke zadostne. Vredu. Tudi prav. Za njih mislim.
Meni je to odraz gostoljubja, tako pač je.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:05:40   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Tipi,saj je ok. Pač imamo različna pričakovanja, različne poglede na to, kaj se spodobi in kaj je tudi odraz spoštovanja. Seveda je spoštovanje več kot to, o cemer tu razpravljamo, ampak je pa TUDI to. Moje mnenje. Morda produkt moje vzgoje, dvomim pa, da sem edina, ki tako razmišlja.
Ne govorim o nenapovedanih obiskih, govorim o napovedanih, načrtovanih, in ne, ne govorim o žretju, kot se je ena izrazila, govorim o tem, da jih lepo postrežeš. Ja, to pomeni, da ne samo z bobi palčkami.
Vsak naj pa dela tako, kot dela, seveda. Nobenega ne zaničujem. /sam svoje mnenje pa ja lahko imam, porkalapipa:)




Malo za šalo. user posted image Jaz tud bobipalčke znam lepo postrešt. Vsako zavijem v luštn barvn celofan, zraven ti še kaj zapojem, pa je lepa postrežba user posted image Jaz pač ločim lepo postrežbo in gostoljubnost, od tega, koliko keša se bo v hrani znašlo na mizi.

Če boš na mizo dala pršut (sploh tistega, tadragega!) in postregla goste, ker si jih povabila, zato ker se spodobi (se navezuje na avtorico posta), potem je zame ta postrežba vse prej kot lepa. Čeprav pršut verjetno bolj lepo diši, kot ene bobipalčke zavite v lepe trakce user posted image

A čutiš razliko?

Pa ja, maš prav, vsak po svoje. Sem pa vesela, da nimam takih gostov, ki pričakujejo, da se bodo najedli nevemkakšnih dobrot, ampak nas pridejo objet. Ni treba posebej poudarjati, da ravno takšni, ki dajejo objeme, z njimi tudi skupaj jemo. Ali pa tudi ne. Včasih dobijo samo bobipalčke. Brez trakcev user posted image Vse odvisno od dogovorov in okoliščin.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 11.12.2012 13:12:59 >

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:08:27   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Draga Tipi, tole tvoje pokroviteljsko pisanje je malce nadležno, še sploh, ko pomislim, da sem verjetno precej starejša od tebe in z več življenskimi izkušnjami. Nikogar ne zaničujem, morda si samo mislim, da gostoljubje pač ni njena vrlina, da je slaba gostiteljica. Nikogar pa ne zaničujem.
Še enkrat: revni so izvzeti,tu sploh ni dileme.
Veš, morda pa to pride z leti. Saj verjetno tvoji starši, če ste dobili kakšne obiske, tudi niso dali le oiškotov oz.bobi palčk na mizo, kaj? Morda si samo mlada...in še to spoznanje pride..



Sem morala kar parkrat prebrat odgovore... Pa se še vedno čudim, kako ste nekatere user posted image evo zahtevne, nikoli zadovoljne, nehvaležne gostjeuser posted image Hm, jaz na obisku ne zahtevam popolnoma nič, razen kozarca vode. Vse, kar je nad tem, je dobra volja gostitelja in za kar sem sicer hvaležna, nikakor pa tega ne zahtevam oz. nimam nobenih "svojih misli" o gostitelju. Pa saj nisem prišla jest in pit, pač pa se družit, pogovarjat (ok, izjema so vnaprej napovedana kosila, pikniki, pa še to res v omejenem obsegu). To so me naučili moji starši, enako pa bom tudi jaz svoje otroke! Ja, obiski pri moji starših in ostalih sorodnikih in drugih so pač bili navadno taki, skromni - pijača in piškoti (smo pač bili vsi sladkosnedni in je tega vedno bilo veliko, bobi palčk pri nas skoraj ni bilo, je pa zmagal pri meni čipsuser posted image ), izjemoma je bil kakšen narezek oz. pokušina kakšne doma narejene stvari in to je to! Tudi praznovanja rojstnih dni pri nas niso bila v navadi oz. vsaj ne v nekem velikem obsegu. Tudi midva z dragim ne praznujeva svojih RD kaj posebej - mogoče kakšna tortica s sorodniki (če so slučajno pri nas, sicer pa pri njih) in to je to. Praznovanja otroških RD pa so pač takšna, da je torta obvezna in bistvena, ostalo pa je navadno kak narezek oz. nekaj na hitro za odrasle sorodnike in njihove otroke.
Sem se pa spomnila rojstnega dne otroka, približno enako starega, kot je en moj. Bilo je poletje in smo bili zunaj na vrtu, kjer se je mularija ograla na igralih in v peskovniku, pijača je bila sok, pivo in vino, hrana pa so bile pice s sosednje picerije in potem na koncu še sladoled - kornetki za otroke. V glavnem vse ok - imeli smo se super - dokler nisem naslednji dan izvedela od drugih povabljenih, kako slabo je bilo - ni bilo torte(to bi pa ja moralo obvezno biti, ker je bil njihov otrok potem čisto razočaranuser posted image ), pic je bilo zelo malo, pa niso bile ravno dobre...skratka po njihovo nič ni bilo ok.user posted image V glavnem - od takrat teh tazahtevnih tudi jaz ne vabim nikamor več! Meni je pač bolj pomembno,d a se imamo dobro (tako odrasli, kot otroci), glede ostalega pač nisem nikoli bila zahtevna! Če pa so drugi, naj se pa kar sami lepo zabavajo!

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:20:00   
Tippi
Ja,saj nimam nič proti bobi palčkam haha, samo priznam, da je meni nerodno, če mi dajo to na mizo.


Nerodno? Kako to misliš? Zardiš? Gledaš v tla? Pliz razloži, razsvetli me, zakaj bi ti bilo nerodno, če ti nekdo postreže s kavo in bobipalčkami? (jeb..emti... kdo je omenil te bobipalčke? namreč mi jih sploh ne jemo, kokice pa že. Je samo luštn primer user posted image )

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:30:12   
Pupa1
Ja,saj, Tippi, pri nas pa pričakujejo verjetno poleg zabave in druženja tudi malo pojedino, ampak meni je to v ponos, mislim jim ne štejem za slabo... Pa moški del obiskov , no pa tudi ženski (samo itak, da moški rajši jedo, ponavadi)vedno pove, da sem izvrstna gostiteljica. Saj eno ne izključuje drugega, pravzaprav, kvečjemu dopolnjuje.
Potem te pa ti isti kolegi povabijo na obisk in dobiš servirano na mizo sok in bobi palčke. No, takrat se malo zamislim, priznam. Gre za to, da se gostiteljica ne potrudi ma nič. Dvakrat sem to doživela in ja, sem bila razočarana. Pa nisem prišla jest, da ne bo kakšna v luft skočila haha. Gre za spoštovanje, da kaj pripraviš, da ti je mar obiskov, da jih malo pocrkljaš s kakšno dobroto, a navsezadnje tudi za princip, no, ker jih sam vedno lepo postrežeš...
No, upam, da so vsaj nekatere razumele moj point.




(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:31:11   
Leela
Pia, če že moraš imeti praznovanje v tako velikem obsegu si vsaj olajšaj stvari. Naredi enako pogostitev vsako leto oz. zelo malo spreminjaj. Vsem okusom ne moreš ustreči in če tako jamrajo so malo nesramni. Pa čimveč kupi, če se da. če je že point v tem, da se srečate potem hrana niti ni tako pomembna.

Če grem jaz na kakšen obisk mi je nerodno, če mi postrežejo z biftkom ali lososom in podobnim. Mi je kava, čaj in kakšen biskvitek super. Edino, če bi prav posebej z namenom povabila recimo na klobase, pršut itd. torej kaj prigriznt. Če pa mislim obisk je to zame kofe, piškot in kakšne borovničke naprimer (če pašejo), včasih pa samo malinovc.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:40:54   
Pupa1
Meni je nerodno, ker njej (gostiteljici)ni haha.. Ker ne dojame...
Ne, ne zardim, tolk mi pa spet ni nerodno..


(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:51:46   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Pupa1

Meni je nerodno, ker njej (gostiteljici)ni haha.. Ker ne dojame...
Ne, ne zardim, tolk mi pa spet ni nerodno..




In zakaj sploh so takšni obiski, če se ne počutite dobro en z drugim? Kaj je na mizi, je čist nepomembno. Ali bi se pač potem bolje razumeli (govorim o pomembnih vezeh), če bi se tudi bolj bogato postregli? Evo, to je točno to, kar nikoli ne bom razumela. Zakaj sploh hodite potem en k drugemu na obisk, če ni globjega odnosa (kolegialnega, prijateljskega, družinskega)??? Zaradi tradicije??? A dej no user posted image Kakorkoli men to velik pove o človeku. Pa brez zamere user posted image

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 13:52:34   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*


Letos razmišljam, da bi za tistih 400€, ki jih zapravim za praznovanje porabila zase za svojo dušo in šla nekam kjer mi ne bi bilo potrebno poslušati joj a to pecivo si naredila prejšni mi je bil boljši, lani si imela obložene kruhke zakaj imaš letos narezek. npr. lansko leto se je neomejeno spilo vodke letos bi wiski. Groza! Vsako leto razmišljam si zapisujem za vsakega posebej kaj pije kaj je ali je vegeterjanec ali mesojedec, da vstrežeš vsem mi je postalo mučno! Nihče ne ceni mojega truda, sploh domači velikokarat kako pikro spustijo. Nihče pa se ne ozira na to, da je to moj dan.



Hu, takšnole vsoto se pri nas ponuca za okrogle fešte 20, 30, 40... in to izključno zaradi nas samih. Men so všeč praznovanja mojega rojstnega dne, ker rad žarim in pijem točeno pivo doma, da bi pa tkole ujčkal goste mi pa na misel ne pride. Pri meni se dobijo ribe na žaru in čevapi in pljeske, hektolitre piva in mogoče kak vinček za dame. Tastari se najemo, napijemo, otroc se imajo fajn in to je to in to delam izključno zaradi sebe, ker mi je to fajn.

Moj nasvet. Telih 400 EUR ponucaj za nekaj, kar je tebi kul. Lohk daš otroke tašči, pa gresta s tvojim na romantični vikend recimo. Boli te za vse dolge nosove, to je tvoj dan.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ko ve praznujete rojstni dan
11.12.2012 14:03:53   
Pupa1
Hodimo na obiske, saj so moški prijatelji, in smo potem po sili razmer tudi žene prijateljice. Hec.. Ne, je ok, smo prijatelji.
Pa saj ni zaradi tega pod vprašajem prijateljstvo, samo debatiramo. Nimam teh oseb nič manj rada, imam pa svoje mnenje o njih kot gostiteljih. Da so slabi haha. Kar je res, je res.
Ok, zdaj pa bom res nehala, počasi postajam RR zasvojena

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?