|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 10:57:58   
nyna84
Pozdravljene,

glede na trenutno epidemijo virusa me zanima, kje se je že pojavil? A spet prenapihujejo zadevo?
Mogoče bi bilo fino, če bi se tu obveščale o novih pojavih, lokacijah, kjer se je bronhiolitis pojavil in o poteku bolezni (npr. če je otrok hospitaliziran).

Prvi primeri, izpostavljeni pri novicah so bili v Lj. Še kje?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 11:03:38   
Doll
Čisto vsako leto razhaja bronhiolitis,zato ni potrebna šele sedaj panika. Manj brat takšne novice,ker samo škodujejo.
Traja do pozne pomladi.
In ja,zadevo prenapihujejo ,zato da se takšne novice berejo,saj to je point .. na žalost

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 11:11:48   
mamica deklicam
doll se strinjam s teboj, da ni potrebno, da paničarimo.

Drugače je bil pa sedaj smrtni primer iz Kamnika, od koder smo tudi mi doma. Pa starejšo hčerko vseeno vsak dan peljemo v vrtec. Me je pa malo zvilo, ko sem slišala to novico, ker je mlajša ravno toliko stara kot je bila nesrečna deklica in je tudi imela slab mesec nazaj probleme z virozo in bronhitisom. Sem točno vedela kaj preživljajo ti starši.

Kakor so povedali na televiziji, je to lahko samo splet okoliščin, na katere ne moremo vplivati. No lahko zračimo prostore, poskrbimo, da so otroci čimbolj zdravi...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 11:34:19   
razglednica
no mene pa zanima, samo zaradi bronhiolitisa je uboga deklica umrla, ali je bilo kaj drugo vmes. po moje ne more kar tako, ima bronhiolitis in te niuser posted image

user posted image moja je tudi imela bronhiolitis, končale sva v bolnici, je pa res da za virozu nič ne dajo, vendar sem jaz kar osebno šla dežurnemu, seveda težila v tri dni, ker me je grozno bilo strah, kaj naj ukrepam, je pa prvi otrok in normalno je da ne veš, kako pa kajuser posted image


(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 12:05:51   
Doll
http://www.dnevnik.si/zdravje/med-majhnimi-otroki-razsaja-bronhiolitis

Po tvoje je po tvoje,statistika govori drugače
Tukaj imaš v tej zloženki statistiko od 2002 do leta 2007

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:xURj0IBzoMIJ:www.zzv-lj.si/promocija-zdravja-in-zdravstvena-statistika/zdravje-v-vrtcu/dosedanja-izobrazevanja/respiratorneokube2011pdf.pdf+statistika+bronhiolitisa&hl=sl&gl=si&pid=bl&srcid=ADGEESjWapq-LMlmEuRL9D07VpMGAQSI1ey1xpB5ZfzX5uGCnhvi-dHaNTdM3Sdh6XhQyTufoW3L9uN72MlZjO_UQCLT_k3nTC0pvH4c8pNk9g5pumZy5NyuFy2SMgqQ-ctgOtYTVW91&sig=AHIEtbRKew7LLZwwbf8Pp41lhAajvi2eIQ

< Sporočilo je popravil Doll -- 7.1.2013 12:08:56 >

(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 12:23:55   
nyna84
To, da zadevo prenapihujejo oz. da je bila izpostavljena zaradi smrti deklice, mi je jasno (novinarji pač).
Ampak glede na to, da je moja mlajša alergik in astmatik, mi pa ni ravno vseeno. Smo v zadnjem letu namreč dali čez že 5 bronhitisov (enega tudi v bolnišnici).

Tisti, ki imate sicer zdrave otroke, verjamem, da vam je vseeno, če razsaja še en virus več, nekaterim pa ni. Zato sem predlagala, da če še koga zanima, da bi lahko spremljali potek virusa.
V vrtcu sem jih prosila, naj opozorijo, če se pojavi, da jo pravočasno umaknem iz vrtca. Ena prednost je edino ta, da ji 2x dnevno merimo pef.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 13:02:50   
Arwenko
Jaz mislim da kak primer najdeš pa ama čisto povsod, saj to je tipičen zimski virus.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 14:01:34   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

To, da zadevo prenapihujejo oz. da je bila izpostavljena zaradi smrti deklice, mi je jasno (novinarji pač).
Ampak glede na to, da je moja mlajša alergik in astmatik, mi pa ni ravno vseeno. Smo v zadnjem letu namreč dali čez že 5 bronhitisov (enega tudi v bolnišnici). In zakaj te ravno sedaj taka panika grabi? zato,ker so se novinarji obesili na smrt otroka, nič drugega. ker kot smo že rekli virus ni nič novega.Kje si bila lani,zakaj lani ni bila takšna panika pri tebi?

Tisti, ki imate sicer zdrave otroke, verjamem, da vam je vseeno, če razsaja še en virus več, nekaterim pa ni. Zato sem predlagala, da če še koga zanima, da bi lahko spremljali potek virusa. Tudi čisto zdrav otrok lahko umre,tako da je ta stavek čisto out
V vrtcu sem jih prosila, naj opozorijo, če se pojavi, da jo pravočasno umaknem iz vrtca. Ko se pojavi jo pravočasno ne boš mogla umaknit ;) Ena prednost je edino ta, da ji 2x dnevno merimo pef.


kakorkoli,svetujem ti,da takšne zgodbe ne bereš.
Če te pa tako skrbi za hčerko ,jo pa vzameš iz vrtca !!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 14:17:10   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

To, da zadevo prenapihujejo oz. da je bila izpostavljena zaradi smrti deklice, mi je jasno (novinarji pač).
Ampak glede na to, da je moja mlajša alergik in astmatik, mi pa ni ravno vseeno. Smo v zadnjem letu namreč dali čez že 5 bronhitisov (enega tudi v bolnišnici). In zakaj te ravno sedaj taka panika grabi? zato,ker so se novinarji obesili na smrt otroka, nič drugega. ker kot smo že rekli virus ni nič novega.Kje si bila lani,zakaj lani ni bila takšna panika pri tebi?
Kdo govori o paniki? V življenju še nisem paničarila. Jaz govorim o informiranju. Ker nočem spet pristati v bolnišnici user posted image

Tisti, ki imate sicer zdrave otroke, verjamem, da vam je vseeno, če razsaja še en virus več, nekaterim pa ni. Zato sem predlagala, da če še koga zanima, da bi lahko spremljali potek virusa. Tudi čisto zdrav otrok lahko umre,tako da je ta stavek čisto out Seveda, ampak nekatere skupine so pač bolj rizične.
V vrtcu sem jih prosila, naj opozorijo, če se pojavi, da jo pravočasno umaknem iz vrtca. Ko se pojavi jo pravočasno ne boš mogla umaknit ;) Pri takem mišljenju pridemo do tega, da se bolne otroke lahko vozi v vrtec, ker so bili tako ali tako kužni že pred izbruhom bolezni. Torej ko imajo virus niso nič bolj nevarni. user posted image

Ena prednost je edino ta, da ji 2x dnevno merimo pef.


kakorkoli,svetujem ti,da takšne zgodbe ne bereš.
Če te pa tako skrbi za hčerko, jo pa vzameš iz vrtca !!



_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 14:46:56   
aprilčica07
Nič fanj niso te bolezni, res ne.. Me je prav iz tira vrglo, ko sem prebirala o smrti   te deklice. Sploh zaradi tega, ker je naša v letu 2011 prebolela precej teh stvari (dvakrat hospitalizacija zaradi dihalnih stisk, zadnja v mesecu avgustu, ko je blo zunaj 30 stopinj), user posted image  , pa pljučnica, pa uroinfekti (5x sva bli v B)...

V vrtcu sem vprašala kako je, pa so mi zagotovile, da še ni "panike", vsaj v našem koncu (okolica NG). Če bo tega dosti, bom tamalo zagotovo ven vzela, ta velikega pa sploh, ker čakamo na operacijo.  

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bronhiolitis - kje razsaja
7.1.2013 15:07:40   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nič fanj niso te bolezni, res ne.. Me je prav iz tira vrglo, ko sem prebirala o smrti   te deklice. Sploh zaradi tega, ker je naša v letu 2011 prebolela precej teh stvari (dvakrat hospitalizacija zaradi dihalnih stisk, zadnja v mesecu avgustu, ko je blo zunaj 30 stopinj), user posted image  , pa pljučnica, pa uroinfekti (5x sva bli v B)...

V vrtcu sem vprašala kako je, pa so mi zagotovile, da še ni "panike", vsaj v našem koncu (okolica NG). Če bo tega dosti, bom tamalo zagotovo ven vzela, ta velikega pa sploh, ker čakamo na operacijo.  


Mene iz tira vrže vsakič, ko slišim o smrti bilokaterega otroka (pa je lahko tudi s Kitajske). Zato 24ur.com ne berem več, ker dnevno vsebuje take člankeuser posted image user posted image
Tudi mi smo z Goriškega konca (40 km severno user posted image )

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?