|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.4.2013 21:00:18   
malaMravljica
Moj vrt je brez snega, jupi. Sem sla pogledat, motovilca polno in rabi se par dni in se bomo veselili. In presenecenje na vrtu, pozabila sem, da sem jeseni posadila cebulo in mislim, da cesen. Vse je ze zunaj in prav lepo je bilo videt.

Za cvetaco ni se nic prepozno. Sedaj enkrat bodo prodajali sadike, kupis in posadis. Saj cvetaca verjetno itak rabi bolj toplo, ponoci bi bilo se cist premrzlo po moje. In cvetaca je tako nezahtevna, sam enkrat zacetek poletja se ( vsaj meni) na njej zaredijo ene gosenice in to morem rocno odstranit, nagravzno delo ampak je treba, ker ta bitja bi drugac cele sadike pozrle. Ko odstranis pa vse ok.

Ko se bo mal ogrelo moram se prekopat vrt, Constanca jaz spet nimam nic za gnojit in jaz v tej dezeli kmecki ej, jezna do fulla. Bom pa koprive namocila in s tistim zalivala. In ko bo mal bolj toplo pa bom kupila nekaj sadik, drugo pa posejala in sadila. Aja, solato pa ze imam v pokriti gredi, sam ni se za jest.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 11.4.2013 21:03:26 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.4.2013 21:21:32   
Tippi
Malamravljica ful je krasno, ko takole zagledaš. Strinjam! user posted image
mi bomo imeli tudi motovilc. u bistvu je že. še kakšen dan, pa je v skledi. drugače se mi je pa poprova meta ful razrasla in bomo imeli čajčkanja naslednjo zimo dovolj! user posted image

Drugače pa mislim, da bo bazilika tudi letos ponorela. meni je že zdaj čisto podivjala, pa sem jo komaj posejala user posted image


(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.4.2013 22:11:34   
takotako
No moram kar povedat-vrt je končno prekopan, pognojen, in jutri začnem delat gradice. Od jeseni imam notri in mi lepo raste česen, pa lilije so mi od laskih 5 se razmnožile na 11. user posted image ...

Por mi raste na balkonu lepo upam da bo drug teden za poflancat. Smo črnooka suzi me neki zajebava noče ven pridet.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Vrtnarjenje 2013
15.4.2013 22:22:10   
constanca
user posted image MM, pri meni isto. Pa se koprive je vcasih tezko najt...Sam lahko leto je to dejansko kar dobro delovalo. Najprej sem nucala za usi odganjat iz fizola, potem pa se za gnojilo. Smrdi, ni kej, ampak je pa dobra in enostavna zadeva. Sploh zame, k se kemije bojim. Ne znam to nucat, ne vem. Smotana pac.

Jest moram pa dalije nasadit. Uh, ma tolk je dela na vrtu. Plevel kar dobro raste:)





(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.4.2013 11:40:22   
barbapapa24
A ima katera zeliščni vrt? Ampak prav na vrtu, ne v lončkih, na balkonu? Zanima me, vem, da se postavlja v obliki spirale, a ne...ampak a more bit ta spirala dvignjena ali je lahko polž samo oblikovan na "ravnem"?
Za vsak odgovor sem vam 100x hvaležna :)

(odgovor članu constanca)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.4.2013 11:49:14   
*miska.mcc*
jaz imam 1 košček vrta zeliščnega. ampak nič kaj posebnega.  nasajeno imam sivko, meto, meliso, rozmarin, šetraj, drobnjak, žajbelj, timijan, baziliko, majaron.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu barbapapa24)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.4.2013 15:36:58   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: barbapapa24

A ima katera zeliščni vrt? Ampak prav na vrtu, ne v lončkih, na balkonu? Zanima me, vem, da se postavlja v obliki spirale, a ne...ampak a more bit ta spirala dvignjena ali je lahko polž samo oblikovan na "ravnem"?
Za vsak odgovor sem vam 100x hvaležna :)

Jaz bom letos prvič sadila/sejala zelišča - kar v vrt, malo mešano (upoštevala bom pravila dobrih sosedov, pa vpliv zelišč na uši, muhe, ... pač da bo pridelek čim boljši)

Danes bomo v njivo sadili krompir - prvič sami zase, ponavadi smo ga imeli skupaj s tastom in taščo. Mož se je odločil, da ne bomo nič škropili proti koloradskem hrošču (tast ponavadi škropi), da bo krompir brez vseh strupov. Pa me zanima, kako ve rešujete problem s hrošči? S tisto koprivno polivko je baje kar nekaj dela ? Pa še smrdi - kam naj jo dam, da bo znosno za dihat?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu barbapapa24)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.4.2013 15:52:44   
*miska.mcc*
mi2 nimava hrošča. oz. lansko leto ga nisva imela. upam, da ga letos ne bo.

razlog je pa baje ta, ker imava njivo na 900 pašenekaj metrov nadmorske visine in da tam hrošči pač ne "rastejo". in res ni bilo niti enega tini mini samcatega.  user posted image

stara mama je imela njivo nizje in krompir poln kolorada. in se spomnim iz mojih otroskih let, ko smo hodili nabirat tele hroščke vsak dan.
nobenega špicanja ali kaj temu podobnega.

pa se mularijo ven spravis in se rekreiras. user posted image

ampak, saj ce pomislim je bilo kar zabavno. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.4.2013 19:51:35   
malaMravljica
O ja, celo otrostvo smo pobirali te nagravzne hrosce v krompirju. Pazit mores, da poberes ze jajca, ki jih zlezejo na spodnji strani listov, ker ce se licinke ze izlezejo kar zrejo liste in vec dela pol s pobiranjem.

Jaz sem pa dobila humus iz komposta in sem danes vse presejala in raztrosila po vrtu, sicer ni bil kompost delan kot je treba, ker tasca vrze notri lih vse. Bo pa vsaj malo pognojeno, pol pa se koprive in bo. Ja, jaz tudi nimam kopriv na pretek ampak nekaj tistih pekocih pa le najdem. No, pa prekopala sem vrt in poravnala, sedaj pa v nabavo sadik in semena posejat. To bo sedaj prav fajn delat.

Punce, kok velike vrte pa imate? Jaz bi mogla prav izmerit kok je, sam jaz sem ga ze povecala in se malo, pa bo enkrat zadosti velik. Se rastlinjak imam obljubljen, jaz nacrtujem se par metrov pokrite grede in tisti spiralast zeliscni polzek imam ugledan.

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 17.4.2013 19:53:39 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.4.2013 9:03:30   
*miska.mcc*
jaz imam zadaj za hišo kaj pa vem ...tam ene 7x3 m. (tam imam zacimbe, paradiznik, solato, mogoce bom dala malo visokega fizola.

pred hiso imam 2x8 rezervirano za roze

pol bova letos prvic pri starem atu zavzela 1 kos njive cca 10, 15 x 10. tam bo tako, kar je treba vsak dan ali 2 plet in zalivat. (kumare, buče, cvetača, brokoli)

pol je pa se tista njiva brez hrošča user posted image . ene  17x 12. tam bo pa krompir, rdeca pesa, cebula, fizol, zelje, koleraba, korenje itd. pač to, kar je dovolj da prides 1x tedensko, ker je kar oddaljeno.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Vrtnarjenje 2013
19.4.2013 21:12:32   
Flavia_

IZVIRNO SPOROČILO: barbapapa24
A ima katera zeliščni vrt? Ampak prav na vrtu, ne v lončkih, na balkonu? Zanima me, vem, da se postavlja v obliki spirale, a ne...ampak a more bit ta spirala dvignjena ali je lahko polž samo oblikovan na "ravnem"?
Za vsak odgovor sem vam 100x hvaležna :)


Spiralna visoka greda ima prav posebno funkcijo "samooskrbovanja", narejena mora biti po pravilih in ni namenjena le zeliščem. Vanjo lahko posadite tudi zelenjavo, ki bo zelo dobro uspevala. Tudi za zališča obstaja priporočilo, kam jih v tej spirali posadite (kaj na vrh, kaj na dno, senčna/sončna stran, ...)

Jaz imam sicer zelišča posajena v skalnjaku user posted image

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu barbapapa24)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.5.2013 21:38:51   
Izabelina
o kako ste pridne!

js sm pa cist navdusena nad ojim mii vrtickom! solatke ze poganjajo, petrsilj tut... mam 3 grahke in nekej cvetac, pa sadike paradiznika so ze not (btw a boste nardile hiske za paradajze? mi letos ne bomo, ker smo jih dokaj neprirocno posadil in bi mogl narest skor za vsazga svojo hisko, upajmo, da ne bojo splesnel)... pol sm posejala spinaco, baziliko... no meta, melisa pa se neka zelisca so pa ze veeelika... pa soncnce so vn prsle user posted image vsak dan hodva z malo gledat kako rastejo nase rastlinice...

aja, se pa vid, da sm totalna abrveznica, ker sm hotela posejat motovilc... in me je mama poducila, da je treba to jeseni...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.5.2013 22:22:07   
takotako
Men je pa glih to fajn k kakšno kiksnem:). pa zdaj so kar kolegice začele vrtnarit in se kar fajn nasmejimo ko hodmo v kontrolo druga drugi.

glede paradižnikov-jaz ti svetujem da jih vsaj z nečim pokriješ ali vsaj malo. še posebej kako dež pada in ni konca videt. moja mami ima hiško in ga jemo do oktobra. jaz si ga bom pa kar na balkon dala da bo na suhem.

drugače so pa tudi men sončnice lepo ven prišle, pa tudi ostalo. zdaj sem še šparglje posadila.

a katera ve kok kej obrodi buča hokaidi?

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Vrtnarjenje 2013
16.5.2013 22:46:59   
malaMravljica
Punce, soncnice so res super lepe ampak poberejo pa ogromno energije in gnojenja vrtu. Ce z gnojenjem nimate tezav kar veselo soncnice v vrt, ce pa ne pa raje ne pretiravajte. Jaz sem jih tudi imela na zacetku vrtnarske kariere, sedaj pa ne vec.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.5.2013 8:48:38   
Tippi
No, mi z vrtički tud lepo napredujemo. Ni še vse, bo pa počasi. zdej je vreme mal posralo plane, ampak v glavnem nam je ostalo še:

Paradižnik je treba presadit, korenje posejat, zelišča (timijan, rožmarin in baziliko), dat v zemljo. Pa papriko moram še vsadit, potem je pa to to. Verjetno se bo še kaj našlo, ampak to je bolj tko, za mojo dušco. Sivko mam v mislih, pa maline, pa še kaj se bo našlo.

Lepo vrtičkajte!

ps. Mi lahko katera svetuje, kaj naj naredim z rukolo. Že drugo leto mi ni uspela, jo požrelo neke mušice user posted image Kaj lahko še naredim? Brez da bi uporabila škropiva. Mogoče bi mi v ''''teglcu'''' rasla normalno, ali mislite, da bi jo tud mušice napadle?

< Sporočilo je popravil Tippi -- 17.5.2013 8:50:02 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.5.2013 9:27:57   
*miska.mcc*
evo še mene! user posted image
krompir - je!
koleraba - je!
rdeča pesa - je!
solata - je!
korenček - je!
rumen korenček - je!
čebula - je!
česen - je!
paradiznik - je!
buče (zelene, pisane, hokaido, jajcevci) - so!
paprike - so!
zelje (sadike) bo danes!
kumare (sadike) bo danes!
špinaca - bodanes!
brokoli - bo 1x v kratkem!
cvetača - bo1x v kratkem!
drobnjak, petersilj, bazilika,timijan, zajbelj, meta, melisa, pehtran - so!

fizol - bo ta vikend!



majkumilu......še mal pa dobim certifikat! user posted image


aja!
grah je tudi.
repa bo1x junija! user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 17.5.2013 9:30:49 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Vrtnarjenje 2013
17.5.2013 9:50:36   
irenav
Hokadio buče - lansko leto sem imela dve- na vsako je bilo cca. 10 bučk. Najbolj so rodile septembra. Na stopnišču sem jih imela do marca- ko so mi počasi začele gniti. Otroka jih nočeta jesti :). Ker sem jih vrgla na kompost jih imam sedaj po celem vrtu. Nekaj sem jih podarila, ostalo bo treba populit (če katera rabi naj sporoči).

< Sporočilo je popravil irenav -- 17.5.2013 9:52:08 >


_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.6.2013 12:44:16   
Izabelina
evo moje poročilo... naš vrtiček je bolj klavrn nažalost, edino kar zaenkrat uspeva so jagode... solata je kr zginla, en dan je še lepo rasla naslednjega dne je sploh ni blo več user posted image peteršilj in špinača lepo rasteta, pa tri grahe mamo so se tut že začel vzpenjat na rogovile... paradajze je napadla na plesn, zaenkrat kaže da bo en sam samcat... pol je pa še T posadila neko solato pa redkvice pa še neki pa tut bolj slabo uspeva... ampak ok, mamo vsaj ful dela s tem bogim vrtom, da nam ni dolgčas1 user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu irenav)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.6.2013 19:56:44   
Flavia_
Naš vrtiček je tudi končno urejen. Vse, kar smo posadili, je prišlo ven in lepo raste. user posted image Polžev nimamo, paradižnik in paprika že cvetita; ena paprika ima že celo plod user posted image Fižol že leze po preklah.

user posted image Je bil pa naš mali letos sam svoj vrtnar in je že marca posadil svoj fižol kar v skalnjak med rože, ha ha. Ko je fižol prilezel ven, nisem imela srca, da ga izpulim, zato sem ga pustila in mu rajši dala oporo. No, ta fižol je sedaj največji, ha ha user posted image

Sem pa letos dobila semena albino rdeče pese, ki naj bi bila bela - to pa še ne vem, ali bo uspelo user posted image Poročam kasneje.

Jagode smo pa tudi že pojedli - prva runda user posted image

lp, flavia

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Vrtnarjenje 2013
11.6.2013 19:59:18   
*miska.mcc*
pri nas tudi vse raste.




vse.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Flavia_)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Vrtnarjenje 2013
18.7.2013 8:46:54   
nyna84
Ta tema je pa čisto zamrla. Ok, glede na vremenske razmere letos, nič nenavadnega. user posted image

Kako vam kaj rase? Pri nas je še kar ok, glede na pogoje.

Imam eno vprašanje za tippi: v vrtu imam koper in timijan (bolj zaradi odganjanja raznih neželenih bitij user posted image ) Kako ju lahko uporabim, ali še bolje, shranim? Koper mi že cveti, je ogromen in sem celo razmišljala, da bi ga likvidirala.
Bazilika mi pa sploh ni prišla iz zemlje. user posted image

Aja, a grah še lahko sejem?

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?