|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 8:46:19   
Bina01
Krasno da imamo temo hujšanje . Sem bila že obupana glede mojih kil.

Imam pa malo drugačno hujšanje, ker mi ločevalna dieta ne leži.
Po porodu me je blazno začel boleti križ. Ponoči me je tako bolel, da sem komaj vdihnila. Podobne težave je imela tudi moja prijateljica, zato mi je svetovala tibetanske vaje.

No, pred tremi tedni sem začela s temi vajami. Zjutraj vstanem pol ure prej, da lahko telovadim. Po telovadbi popijem mlačno limonado ali kakšen drug naravni sok. 2x na dan pa grem na sprehod z vozičkom.Živimo pa v Višnji gori, kjer so sami hribi in je bore malo ravnice. Odpovedala pa sem se samo sladkarijam.

Spremembe pa so neverjetne. Jaz se nikoli ne tehtam, ker me vaga spravi ob živce, ampak se vedno merim (okoli boka, okoli pasu in stegna). V treh tednih sem izgubila po 3 cm in zdaj lahko končno oblečem hlače, ki sem jih nosila pred nosečnostjo.

Počutje pa je fenomenalno. Vsi okoli mene so opazili, da sem dobre volje in sproščena. Kljub neprespanim nočem, čez dan zdržim brez težav. Sem polna energije in moja znamenita večna napetost je izginila. Prav tako pa tudi nimam več bolečin v hrbtenici. Dodala sem še nekaj vaj za trebušnjake in utrjevanje hrbtnih mišic.

O moji jutranji telovadbi sem možu povedala šele čez en teden, ko me je ves začuden spraševal kako to, da se že cel teden smejim in sem dobre volje.

Jem pa 3x dnevno, običajno hrano. In še sama komaj verjamem, da je tako malo potrebno, pa so tako velike spremembe.

Vsem sotrpinkam v kilah želim veliko uspešnega hujšanja .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 8:56:58   
Anonimen
Bravo. Kakšne pa so te tibetanske vaje?

(odgovor članu Bina01)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:07:37   
Pinga
Ja tudi mene si navdušila. Kako se izvajajo te vaje in ali je nujno da jih delaš zjutraj ?

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:10:02   
CUKRČEK
oj, tudi jaz bi rabla nekaj takega, ker mi ločevanje ne diši, orbitrek pa ne zadostuje za večjo izgibo kil.
Daj daj, povej povej!!!

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:36:56   
Mariposa
Evo punce, vaje

    Pet tibetanskih vaj ali pet obredov pomlajevanja so preproste telesne vaje tibetanskih menihov. Tisocletja jih ze izvajajo kot rituale in so del njihove tradicije, ki se prenasa iz roda v rod. Vsi so poskocni in mladostnega videza, med njimi ni opaziti starcev; s pomocjo teh vaj in z zdravo prehrano so sposobni zaustaviti ali vsaj upocasniti proces staranja.


    Tibetanske vaje pomlajevanja nam vracajo vitalnost in zivljenjsko energijo, nase telo pa postaja vse bolj zdravo in elasticno in se scasoma znebi nepotrebnih snovi. Te vaje lahko pomagajo vsakomur, ki jih izvaja redno, da se bo pocutil veliko mlajsega in zdravega in bo tak tudi videti.


    Vaje izvajamo zjutraj, ko je nase telo na najnizji tocki dejavnosti, brez sile in naprezanja, sprosceno in ritmicno. Vsako stopnjo vaje izvajajmo samo do tocke, ko postane neprijetno. Dihajmo globoko, s celimi prsmi, v enakomernem ritmu. Vaditi moramo redno, ce se da, na tesce, ali pa pred tem popijemo kozarec (mlacne) vode.


    Poslusajte svoje telo in stevilo izvajanj uskladite s svojimi sposobnostmi. Prvi teden izvajajte vajo trikrat, drugi petkrat in tako naprej do enaindvajsetkrat (ce vam ustreza, lahko vec tednov vadite po 5x ali 7x ali 9x).





1.

Tibetanske vajeS to vajo pospesimo pretok energije v telesu.
Stojimo sprosceno in umirjeno, roke iztegnemo v odrocenju, prsti so skupaj, stopala pa v sirini ramen.
Zavrtimo se v smeri urinega kazalca. Ne vrtite se v nasprotni smeri in ne pretiravajte z vrtenjem.


2.

Tibetanske vajeLezimo na hrbtu na ravni in trdi podlagi.
Dlani polozimo poleg nog na tla.
Vdihnemo, hkrati dvignemo noge (ce vam ne gre takoj z iztegnjenimi nogami, jih pokrcite v kolenu) in glavo cimbolj priblizamo prsim.
Zadrzimo dih, nato pa glavo in noge med izdihom pocasi spuscamo.


3.

Tibetanske vajeSedimo na peti ali klecimo na tleh s spodvitimi prsti na nogah, hrbtenica je vzravnana, dlani pa polozimo na ritnici.
Med vdihom pocasi potiskamo glavo in vrat kolikor mogoce nazaj in zadrzimo dih.
Med izdihom pocasi polozimo glavo na prsi.


4.

Tibetanske vajeSedimo na tleh, stopala so v sirini bokov, dlani na tleh ob stegnih, glava pa na prsih.
Vdihnemo in hkrati dvignemo telo naprej in gor, glavo potisnemo mocno nazaj in napravimo most.
Za trenutek zadrzimo dih, potem pa se, med izdihom, usedemo v prvotni polozaj.


5.

Tibetanske vajeTelo je v loku naslonjeno na iztegnjene roke in spodvite prste na nogah.
Med vdihom se opremo na roke in noge (pete ostanejo na tleh), visoko dvignemo medenico, naslonimo glavo na prsi in zadrzimo dih.
Med izdihom se spustimo in glavo potisnemo cimbolj nazaj.



    Vajam lahko tudi sami dodate kaksen polozaj, v katerem se pocutite dobro (sama na koncu, po 5. vaji, vedno dodam se polozaj "macke"; te vaje so razvili menihi, in ker so moski, se mi zdi smiselno, da dodam ≈mackoÓ, saj je to izredno dober polozaj za medenico in kriz, kar je cesto velik problem zensk). Tudi pri tem morebitnem dodatnem polozaju morate biti pozorni na dihanje. Dihajte tako, kot ste se v tem polozaju naucili oz. kakor sicer dihate pri izvajanju tega polozaja, in ga pac ponovite tolikokrat kot pred tem pet tibetanskih vaj.


    Po zakljucku vaj se vsaj za nekaj trenutkov ulezite na tla in se popolnoma sprostite. Ce boste redno vadili vsaj mesec dni in zaceli tudi na druge nacine skrbeti za svoje telo, boste kmalu opazili prve spremembe na telesu. Zaceli boste izgubljati odvecno tezo, telo bo dobivalo skladnejso obliko, pocutili se boste prenovljeni in okrepljeni.


(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:38:11   
mojchka
V knjigi Vrelec mladosti so opisane...
Pa jaz imam skenirane iz nekaga malega koledarčka... v *.rtf formatu... če katera želi, naj mi pošlje svoj e-naslov...

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:38:38   
Mariposa
No, glede na to, da slikice ne delajo imate tu link,..ki pa ga ne znam naredit aktivega

http://www.lunin.net/zdravje/slo/TelovadneVaje/TibetanskeVaj e/

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:40:05   
Mariposa
Aja, pa tam pred e morate presledek izbrisati,ne vem od kje se je pojavil

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 9:41:12   
kapica
Meni so taksne vaje tudi pomagale. Sicer jaz nisem hotela vec shujsati, temvec samo telo "oblikovati".
In ze od januarja delam taksne vaje, moje se imenujejo Callanetics. Na zacetku sem mislila da je to samo nekaj za stare, ampak ko sem videla koliko sem izgubila celulita, sem bila se bolj navdusena. Traja pa 45min. Lahko pa tudi samo vaje za trebuh ali noge po 20 min vsako delas. Je vec moznosti.
Meni zelo ugaja, ne vsak dan, ampak trikrat na teden po eno urco je dovolj. Priporocam vsaki, ki si vzame samo par uric na teden zase.

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 12:57:12   
bobek05
Mariposa, koliko časa pa izvajaš posamezno vajo?? Če traja vse skupaj 45 min, kaj potem je za vsako vajo ptrebno porabit 9 min???

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Hujšanje malo drugače
12.9.2005 13:03:27   
Mariposa
Jaz teh vaj ne izvajam, ker raje zjutraj dlje spim So pa prijateljice začele s tremi ponovitvami, potem 4 in tako tudi do več kot dvajset ponovitev teh vaj, in tako se časovno nabere tudi kaka urica. So pa res vse poročale o pozitivnih učinkih teh vaj

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Hujšanje malo drugače
14.9.2005 6:14:04   
Bina01
Bojevita, katere vaje pa so Callanetics in kje se dobijo?

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Hujšanje malo drugače
17.9.2005 22:27:35   
kapica
Bina, ne vem kako naj povem kaksne vaje so to tocno, ampak gre za "pulziranje". To pomeni da eno vajo oz. en gib izvajas do 100krat. Seveda pocasi od zacetka in vedno vec. Gre za raztezanje, hrbtenico in misice, da res delajo.

jaz sem to enkrat slucajno kupila v trgovini z Cd-ji, potem sem pa na Amazon net stran pogledala in si narocila se skrajsan program. To pomeni 20 min. kaseta samo za trebuh in ena kaseta samo za noge. Obstaja jih pa se vec, meni je pa ta dolga 45minutna se najboljsa, ker zajame celo telo.

Poglej na internetno stran za Amazon, bo sigurno kaj pokazalo, natancneje naslova zal ne vem.
Poskusi, ne bo ti zal, ce imas 2-3 krat na teden eno urco casa samo za sebe, ti priporocam.

LP,

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?