|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  154 155 [156] 157 158   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2013
4.4.2013 13:51:43   
izalina
NiNiBo iskreme čestitke za Njal Pepijna ter da je bil porod tak kot si si želela. To res veliko pomeni....vem iz svoje izkušnje. Sedaj pa veliko cartanja in počitka user posted image Malo sem firbčna...kako pa se izgovori ime? user posted image

Gibi - Svit je bil živahen še takrat, ko sem bila v P in mi je že odtekla voda. Mogoče si pa samo preveč vode popila in si imela poln mehur in je dojenčka to motilo.

No mi smo super...pridno se dojimo user posted image . Kar mi je res v veselje, ker pri prvi ni šlo. Spi tudi kar pridno...razen prejšno noč je hotel biti cel čas na joški. Sem mislila, da jih zjutraj ne bo več user posted image .

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3876
   RE: Aprilčice 2013
4.4.2013 15:51:27   
_CiCika_



nick, starost, kraj, število user posted image

1.4.
Ejla, 2user posted image
*lala*, 23, Logatec, 1user posted image
copi_87
Olivija*
_Cicika_, 1user posted image
micy1

2.4.
barbara_s, 1user posted image
Pulha, 25, Primorska
cvekica, 24, Bela krajina

3.4.
kuverta, 31, Ljubljana
ursika

4.4.
struckaa
doberdan, Ljubljana, 1user posted image

5.4.
Mincaa, 1user posted image
1bebika, 32, 1user posted image
drugič nosečka, 1user posted image
simi5, 1user posted image
missMac, 1user posted image
KarinM

6.4.
anonimna 2011, 27, 1user posted image
Rozica983, Ljubljana

7.4.
anomis24, Jesenice
tanika*

8.4.
*mavrica*
nadinne, 29, Gorenjska, 1user posted image
Soncnica12, Domžale
anonimnauser posted image , 36, 2user posted image
Tanja, 1user posted image

9.4.
trixxy, Ljubljana
lepjedan, 27, Ljubljana
Suzy139, Celje

10.4.
aprilčica1, 20

11.4.
Nejkec, 2user posted image
Lili2010

12.4.
rožica5
skorpijonka3
grašek, 41, 2user posted image
Vesnica80

14.4.
mateja5354, Cerknica
felicia, 31, Ljubljana, 2user posted image
Sportni.ca

15.4.
bilabong
*ninchy, 1user posted image
Pkica, 27, Domžale, 1user posted image
san, Ljubljana, 5user posted image

16.4.
SrčicaSonček, 27, Maribor
jesenika, 26, Notranjska

17.4.
tijati, 1user posted image
Bellika
sonce79, 1user posted image
oska, 31, Domžale, 1user posted image

18.4.
Cherish, 28
lizikaa, 26, Maribor
saby85, 27
Tami.K
Janja Log

19.4.
Dijana_86
sarcy21, 27, Ljubljana, 2user posted image

20.4.
minka tonka, 27, Dolenjska, 1user posted image
Sisy, 33, Ljubljana, 2user posted image
*Lila, 25, Primorska
orsina, 2user posted image
pisanica
Kika86

22.4.
olodum, Primorska
Lala*

23.4.
erikka, Štajerska
anonimna3, 33, Primorska, 2user posted image

24.4.
summer11, 31, 1user posted image
Neli81, Celje, 1user posted image

26.4.
PrincipesaD
soncek78, Primorska, 1user posted image
Adryka, 23 let

27.4.
ROXY_, 32, Celje, 1user posted image
naja17, Gorenjska, 1user posted image

28.4.
klavdyk, Koroška, 2user posted image
natalija.m

29.4.
Februarka08, 2user posted image
top10, 1user posted image

30.4.
nanita, 24, 1user posted image
chatarinchy, 23, Gorenjska

Marec 2013
NiNiBo, Nizozemska, 1user posted image


Skupaj nas je: 89


user posted image
MAREC
02.02.2013
ursika1 (PDP 02.04.2013) LOVRO, 1550g, 43 cm
14.02.2013
Sanjah (PDP 15.04.2013) TAI, 1920g, 43 cm
15.03.2013
katniss (PDP 05.04.2013) ALEKSEJ, 2520g, ?cm
18.03.2013
izalina (PDP 11.04.2013) SVIT, 3840g, 53cm
21.03.2013
Mamaja (PDP 16.03.2013) IVA, 3290g, 53cm
22.03.2013
Tajka (PDP 03.04.2013) MATIC, 3050g, 49cm
23.03.2013
sara0 (PDP 01.03.2013) JULIJA, 3010g, 51cm
31.03.2013
PikicaStonoga (PDP 05.04.2013) ANA, 3485g, 51cm

APRIL
03.04.2013
NiNiBo (PDP 30.03.2013) NJAL PEPIJN, 3720g,

user posted image :6
user posted image : 3


_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3877
   RE: Aprilčice 2013
4.4.2013 16:37:07   
Neli81
NiNiBo čestitke za vašega škrata. user posted image Super tudi za porod, kot si si ga želela. user posted image

No jaz sem pregled dala skozi in sem kr mal depresivna. Sicer mi G ni nič rekel, ampak sem prav slabe volje. Spet sem pridelala 4 kg. user posted image Mi je šlo kar na jok, ko sem se vozila domov. user posted image

Naslednji pregled imam 11.4.

Lepo bodite in se čujemo.

Čaw

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3878
   RE: Aprilčice 2013
4.4.2013 18:18:04   
Mamaja
Ninibo čestitke ob rojstvu krepkega fantiča! user posted image
Sem vesela zate, da ti je tokrat uspel porod, kakršnega si si želela. Samo iz firbca: katero protibolečinsko sredstvo so ti pa dali?
Zdaj pa uživajte doma in se veliko, veliko crkljajte!

Neli te čisto razumem, da si žalostna zaradi kil, ampak zdaj itak nič ne moreš. Morda bodo šle pa po porodu tako hitro dol, kot gredo zdaj gor, oz. še hitreje.

Midve z Ivo zelo uživava doma in se mi zdi, da smo se vsi trije že navadili na nov ritem. Iva se pridno doji in je za zdaj pridna in nekomplicirana dojenčica. Me pa veseli, da ima moj dragi očetovski dopust in mi lahko pomaga oz. vskoči, kadar potrebujem počitek.

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 3879
   RE: Aprilčice 2013
5.4.2013 9:38:22   
grašek
Pozdravljene, aprilčice!
res je to sedaj naš mesec, zaenkrat pa podatki kažejo, da je nekaj aprilčic rodilo v marcu, ena marčevka pa v aprilu. Torej, aprilsko obrnjen svet! Tako kot tole vreme. Sicer si mislim, da imamo tudi še kakšnega dojenčka, ki se je rodil v prvih dneh aprila, pa se nam mamice še niso javile.

Čestitke Ninibo, očitno je tisto luščenje ovojev pomagalo.

Jaz tudi še čakam, do PDP imam še 6 dni, zaenkrat po besedah zdravnika še nič ne kaže. Tudi naša deklica je zelo živahna že ves čas, tudi sedaj se še zelo intenzivno premika, pričakujem, da se ne bo umirila. To mi je fajn, saj vem, da ji je dobro in posteljica še lepo deluje.

Tudi mene najbolj muči zgaga, pa naveličanost in želja, da bi šla rodit, čeprav vedno ostane tudi kanček strahu. Kako bo?

Novim mamicam srečno z dojenčki in dojenjem, aprilčicam pa veliko poguma, pa da tudi tele naše punčke pridejo na svet, sedaj so pohiteli predvsem fantje.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3880
   RE: Aprilčice 2013
5.4.2013 13:01:36   
ROXY_
Deževen pozdrav  user posted image

Ninibo čestitke ob rojstvu sinčka user posted image user posted image user posted image pa seveda za prijetno porodno izkušnjo!!!!!! vse dobro vam želim!!! user posted image user posted image user posted image

mamaja super da ste že ujeli ritem in uživate user posted image user posted image ..nasploh vsem, ki že cartate sem kr malo fovš user posted image

neli81 user posted image ne sekiraj se zarad kg, kakor hitro grejo gor, tako hitro bojo po porodu splahneli..sploh pa ti zastaja voda in ne nabira špeh user posted image ..boš vidla, kak boš hitro spet nazaj v formi!!!! samo, da je z user posted image vse ok...malo še potrpimo, pa bo!!!! js mam tud naslednji pregled 11.4. user posted image

tile 3 tedni se bojo vlekli  kot jara kača, če bo šlo čez rok pa sploh user posted image user posted image ..upam, da se naša pupa odloči malo pohiteti, nouser posted image
zadnje par dni, mi precej otrdeva trebuh, izcedek mam fejst povečan..včeri zvečer me je tudi ene dvakrat tak sumljivo usekalo v križu....pa se potem umirilo...joj, sem neučakana user posted image ..

vreme imamo za vola ubit kaj user posted image , včeri je blo mal lepše, sva bla celo popoldne zunaj s ta malim - pasalo!!!!
zdej pa dokončam kosilo, na hitrco sem popucala po bajti, jutro pa zabušila na dursu user posted image user posted image in banki user posted image ...
sem mogla par stvari še uredit preden grem v Rim user posted image ..že zdele utrujena pa je ura šele ena user posted image , kaj bo šele popoldne....

lepo se mejte!!!










(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 3881
   RE: Aprilčice 2013
5.4.2013 19:22:36   
1bebika
Bravo Ninibo!user posted image user posted image user posted image

No, pa še poročilo. Danes na pdp sem bial na CTG-ju, me je pa tudi celo noč nekaj špikljalo. Pa je nekaj malega pokazalo. Moj super G dr. Likar me je še pregledal in mi pravi, da em odprta tam skoraj 2cm in da grem lahko rodit če hočem. Ne, rečem nočem, grem domov. In pravi da se boji, da se bom samo obrnila in pridem nazaj. :)))) In doma se zdaj moje pikanje samo umirja:))))
V glavnem , po moje psiha dela, ker sem, ko sem bila na CTG-ju poslušala eno prodnico, i je pravkar rojevala in je bilo sila neprijetno in sem zato komaj čakala zbežat domov.
Bomo videli, kaj prinese noč:)

Se slišimo:)

(odgovor članu ROXY_)
Neposredna povezava do sporočila: 3882
   RE: Aprilčice 2013
5.4.2013 20:35:00   
izalina
1bebika - joj tale dr.Likar je res super G. Meni je rekel, ko sem prišla na ctg, ko mi je odtekla voda in je videl, da sem dopolnila šele 36 tednov: 'ja kam se mu pa mudi?' Potem pa v porodni, ko se je rodil in je videl kakšen konkreten fant je, je pa komentiral: 'No zdaj pa vemo zakaj.' Res je umirjen in prijazen.

(odgovor članu 1bebika)
Neposredna povezava do sporočila: 3883
   RE: Aprilčice 2013
6.4.2013 12:32:49   
PikicaStonoga
NO, da se končno javim malo na daljše ... :) S svojo porodno izkušnjo ...

Z miško sva doma in se imamo super! Big sister jo je super sprejela, tako kot smo pričakovali, ker je res težko čakala, da dobi sestrico ;)

Kar pa se tiče poroda, je zgledalo takole ...

v soboto, 30. 3. itak že vsa naveličana (ker sem bila en dan čez rok M, čeprav sem uradno na UZ imela rok šele 5. 4.) sem se sprijaznila, da je lahko dete notri še cel teden, ker ima vso pravico ... in sem kar malo lažje zadihala in se dogovorila z mami, da pridemo naslednji dan knjim na velikonočno kosilo ...

Popoldne smo pa odšli k nečakinji na praznovanje 18 rojstnega dne v Portal ... sej mi ni blo, pa vse mi je blo odveč, samo želela sem, da čas mine ... in smo sedeli in se pogovarjali, vmes ša itak 100x wc ... ker sem pred tednom dni slišala, da rdeče vino pospeši zadevo, sem si brez slabe vesti naročila 2dcl refoška in ker drugače ne pijem, se me kr prijelo haha ... pojedla torto in čakala, da se ostali spomnejo, da bi šli domov (skušaj v avtu smo bli s tašči in tastov in možek in hčrkica) ... kolegica me še heca, naj se najem torte, kaj pa če grem rodit, pa nisem mogla več kot pol kosa vase spravit ... pa dej rodit, kje pa!

Ob pol polnoči meni nekej priteče ... in si mislim, pa kaj zdja a ne morem lulanja zadržat al kaj ... in grem na wc, pridem nazaj in spet malo in spet wc in sem začela sumit in rečem možu (da se nekaj dogaja al lulam al pa mi odtega voda ...) .... vmes se tača spomni, da grmeo domov, ker sem jaz videt utrujena, pa rečem sej ni panike, smo še lahko (sem si hotla dat čas, da vidim, kaj se bo zgodilo, če sem ravno v LJ, da se ne vozim domov 20km pa potem spet nazaj ... nisem pa nikomur povedla, ker potem bi bla cela žlahta na trnih ...) in smo ostali še malo in meni se je kr malo ulilo sem bila mokra skoraj do kolen, samo se pri črni trenirki ni videlo in sem rekla gremo ;)

v avtu sem pa povedala, da jih mož pelje domov, potem pa mene na kontrolo, pa da vidimo ... in mož pelje in ni bila minuta, ko se meni ulije in rečem mož na prvem semaforju obrni in v P :)))) potem me pogledajo in je blo to to, me obdržijo, mož pelje poadko domov in se vrne ...
klistir, antibiotil za streptokok, odprta 3cm, materničnega vratu še 2cm, premlao zmehčano ustje trdo, nepripavljeno ... mojih popadkov pa od nikoder!!! in smo čakali, samo ni blo hudga, samo psihično napodno ...ker sem bila že nekaj ur v porodni, z nekaj popadki, ki so prišli in odšli in nič konkretnega se ni zgodilo, vrnili so se spomini na težek prvi porod, vmes sem jokala in čakala in me je bilo strah, da me spet čaka maraton ... vmes sem pridno jedla homeopatska zdravila za odpiranje, una za bolečine pa ne, ker me niti ni nič bolelo prehudo ...
malo pred osmo zjutraj odprta 4cm, maternično ustje mehko in pripravljeno in sem dobila umetne popadke ... VES ČAS, ampak res ves čas je bila babica Saša z mano ... ne vem, kako bi zdržala brez nje, ker me ke psihično držala pokonci, da se ji ne morem dovolj zahvaliti ...mož me je tud crkljal, samo ona je točno vedela, kaj reči in kaj naredi pri vsakme popadku!!! Imela sem masko in potem še eno protibolečinsko zadevo v žilo ...popadki so se orng začeli po nekje pol ure in potem sem jih predihavala z masko ... je bilo vzdržno, mal sem bla itak zadeta od maske ;) hehe vmes je vedno hodila gledat še ena babica Mojca, tud super ženska, veliko smo se vmes pogovarjali, smejali in kr naenkrat je čas minil in so mi rekli, da bomo potiskali ... nisem mogla verjet!

Od res močnih popadkov do poroda je minilo dobre tri ure!!! Sploh ne vem, kako sem se tako hitro potem odpra in rodila ... bila sem na koncu utrujena, ampak niti približno ne tako kot v prvo ...bog ve, kaj je pomagalo ...mogoče to, da sem v drugo rodila, mogoče akupunktura, mogoče homeopatska zdravila, sigurno pa to, da sem imela babico VES ČAS ZRAVEN!!! Psiha ni pomagala, ker sem bila posrana do kraja ;) Pa mi je uspelo in imam končno na porod LEP spomin! ;)

Na veliko noč, ob 11.45 se je rodila Ana, težka 3485g, dolga 51 cm in z obsegom glavce 35,5 cm. Prava punca.  Naša miška ... 
Kaj več o dojenju in malčici pa kdaj drugič ...  že tako sem se razpisala, ne vem, če se vam bo dalo brat ;)


Pa ni bilo nič potem od velikonočnega kosila, nam je pa zajček prinesel Ano ... nismo mi kr tako ;)

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3884
   RE: Aprilčice 2013
6.4.2013 15:05:28   
sara0
Lep pozdrav drage (bodoče) mamice user posted image

izalina a res?? haha no kakšno naključje... si tudi ti bila zadovoljna s sestrami? Joj meni so tako lepo vedno pomagale kadar sem kaj rabila, pomoč pri dojenju da ne govorimo- sem jih gnjavla dokler se ta mala ni navadla kaj sploh mora delat user posted image in res zelo prijazne!! Moja babica je pa bila Sonja Premrl- ČUDOVITA! na momente sem se med porodom kar zlomila in govorila da ne morem več, ona pa me je prijela za roko in rekla: Zdej boste postala mamica, samo še malo potrpite ker dobite nalepše darilo! ... jooooj pa kr solzne oči sem dobila in začela potiskat ko nora! user posted image res lepa izkušnja...

joj kako lepo je brat vaše porodne izkušnje... poslušam okoli ko zdaj rojevajo kakšne znanke in čisto vse imajo kratke porode-očitno je dobro obdobje za rojevat! user posted image


moja Julija trenutno pridno počiva.. lepotička user posted image
Ponoči imamo nekaj problemov ko je treba zaspat.. jo lepo podojim, mi zaspi v rokah (še prehitro) in ko jo dam v posteljico pa jok in stok user posted image ....kakšen nasvet???
čez dan je pa zelo pridna, samo spi in jeuser posted image

pozdravček vsem user posted image

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 3885
   RE: Aprilčice 2013
6.4.2013 20:16:28   
san
pozdravljene,
na hitro se iz P. 2.4. se je tudi nam pridružilo novo bitjece, prečudovita deklica, 2905g in 49 cm, obseg bucke 34cm. ker je zlatencna sva si prisluzili se solarij;). vec pa od doma.

ninibo cestitke za fanticka, vse dobro na njegovi poti...

ostalim pa srečno :)

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3886
   RE: Aprilčice 2013
6.4.2013 20:27:46   
izalina
San čestitke za princesko user posted image user posted image user posted image . Joj gre mala že na Havaje....Svit je bil tudi pod lučko, celih 30 ur. Je sicer težko, ampak če je treba je treba.

Sara0 - Sonja je bila pa babica pri mojem prvem porodu in je tudi super....vendar če bi lahko še enkrat izbirala, bi raje izbrala Polono.
Mi imamo tudi s tem težave....ker kolikor ga odložim v njegovo košaro, začne jokat. Potem pa kar zraven mene spi, se sploh ne obremenjujem s tem.

1bebika je pa tudi že gotovo v P.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3887
   RE: Aprilčice 2013
7.4.2013 10:05:21   
PikicaStonoga
san iskrene cestitke!!!

kako pa je malcicii ime??


_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3888
   RE: Aprilčice 2013
7.4.2013 11:18:39   
NiNiBo
izalina Njal se izgovori tako, kot se napise, Pepijn, pa p-pajn - uporabljamo pa tako kot pri Neu samo prvo ime.
Mamaja Sem si skusala zapomnit genericno ime pa sem pozabila. Naceloma je bila najbolj na easy varianta, kar so mi lahko ponudili. Ni zmanjsala bolecine, slo je bolj kot ne zato, da sem se lahko bolj sprostila med popadki, kot nekak relaksans. Ceprav ko rojevas, kaksen paracetamol ravno ne pomaga, tako da mora biti kaj bolj mocnega. So mi pa dozo dolocili glede na telesno tezo, pa najprej so naredili CTG ce je vse OK z Njalom. Aja pa ne dajo ko si 7 cm odprt, tudi ne epiduralno. To moram pa se vprasat jutri, ko pride babica zakaj je tako.
sara0 Pri nas je obvezna oprema za ponoci, nekaksna "steklenica" ki ni steklena, ampak kovinska. V njo natocis vrelo vodo, potem jo das v eno tako bombazno vrecko in se segreje z njo posteljica. Tako, da med tem ko ti dojis, s tem pogrejes posteljico, tako da gre otrocek po dojenju v toplo posteljico. Dajo pa potem to flaso, poleg otroka, vendar no zunanjo stran dekice, konkretno stran od otroka, da se ne pregreje. Meni je bilo to cudno za videt, ko mi je kraamzorg to svetovala, ampak sem sedaj to zvecer naredila in sem videla, da mu prav pase iti v toplo posteljico. Tako, da morda ji lahko s "termoforjem" pogrejes posteljico. Kot drugo pa imajo dojencki poskoke v rasti in takrat "nocejo iz joskic", to lahko traja kaksen dan, dva, tri in takrat so pac na joskici, da se uravna povprasevanje in ponudba po mleku. Takrat pa jaz nebi komplicirala, ampak jo imas na joski in zaspi gor - no jaz tako naredim, da imamo potem nek normalen spanec.

pikicastonogica Cestitke in wow kaksna porodna zgodba, super da se ti je izslo po zeljah in imas lep spomin.

san CESTITKE user posted image user posted image , lepo crklanje in srecno zivljensko pot zelim tvoji malcici!

Mi smo super, res tale kraamzor je naravnost bozanska zadeva. Gospa je pri nas od 9 do 15 in vse lepo postima, pospravi, pripravi zame za jest, pomaga pri dojenju - to nama je super steklo, pri malem, vceraj smo se tudi prvic kopali in je mali bil cist na relax. Smo pa ocitno dobili povsem drugacen karakter otroka, kot je Neo. Mi je jasno, da se lahko se vse spremeni ampak Njal, je veliko manj zahteven. Z mojim kar ne moreva dojeti, da je lahko taka razlika. Midva sva avtomaticno pricakovala, da ne bova nic spala, veliko joka, nosenja ipd. sedaj je pa vse konkretno drugace in se nama zdi prav obvladljivo v primerjavi s Neom. Tako, da gre moj jutri bp delat, Neo v vrtec in bomo do konca tedna ze pocasi (seveda ce bo slo tako naprej) ze nekako na nasi stari rutini. Drugi teden sem pa ze prvi sama z obema, saj ima moj neke sestanke dva dni in morla letel v Anglijo. No na to se moram pa se malo psihicni pripravit. Ampak sem rekla mojemu, ce ne bo slo, bom kar tasco poklicala, da bo prisla in, da mi bo malo pomagala.

En lep dan, pri nas je krasen soncek. Moz in Neo sta sla malo na vlak in v Den Haag na potep, jaz moram pa se ene izpite popravit, pa ene seminarske, tako da upam da mi uspe kaj narediti.

Ce ja pa katera na poti v Rim danes pa srecno!

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3889
   RE: Aprilčice 2013
7.4.2013 13:17:14   
1bebika
San čestitke!

Ninibo kak super sistem, ma takoj podpišem! In si bom zapomnila to s toplo posteljico. Saj če malo posmisliš je res logično, od tople mamine kože v rjuhice, ki se ta čas že ohladijo. Ful dobro!

Pikica Stonogica... dobro je šlo! Sem ful vesela zate. Se slišiva kaj!

Izallina, ne moreš verjet a jaz sem še vedno doma :))))) Nekaj poščipa in sem že v prirpavljenosti da grem in potem neha.
Smo pa imeli danes doma dimniški požar in sem sem si mislisla, da še dobro da nisem kje v porodnišnici. Ob 24h je začel piskat alarm (za dim, ki sem ga pred kakim mesecem za 10 e kupila v Hoferju, tako za vsak slučaj) in pridem v očetovo stanovanje (ima v zgorjem štuku  hiše eno malo stanovanjce-tako da imamo prehod k njemu) in totalno v dimu, nisi videl ma niti pol metra pred sabo. Gremo ven in dimnik gori. ŠE zdej ne morem prit k sebi, kaka poteza je bil naup tega detektorja. Če ga ne bi bilo...........In tkao smo potem celo noč bedeli, zato grem zdaj malo zakinkat, pa upam da čim prej v P. No, če ne prej pa jutri. In ker jutri ni mojega G, bo odivisno kdo me bo gledal in kaj se bo odločil. Sicer je glede na NS jutri rok, po M sem ga imela 5., po mojih kalkulacijah (ker imam daljši ciklus), pa bi znal bit tudi 10.

Evo izpoved je končana. Amen.

Uživajte!!!!!!S trebuščki, s štručkami in srečno tistim, ki boste kmalu držale štručke v rokah!

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3890
   RE: Aprilčice 2013
7.4.2013 14:28:24   
sarcy21
No pa smo tudi mi dočakali našega škratka :)

Dolgo smo čakali da našega dojenčka bomo smoznali. 1.4 se je želja izpolnila in naša družina se je dopolnila. Ob 18:15 prišel je Žan in nam polepšal tale dan. Rodil se je pa s 2605g in 48cm :)

_____________________________

13.10 2008 smo dobili sinčka Marka
20.8.2010 smo dobili hčerkico Najo
1.4.2013 pa se nam je pridružil še fantek Žan


(odgovor članu 1bebika)
Neposredna povezava do sporočila: 3891
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 8:00:13   
_CiCika_



nick, starost, kraj, število user posted image

1.4.
Ejla, 2user posted image
*lala*, 23, Logatec, 1user posted image
copi_87
Olivija*
_Cicika_, 1user posted image
micy1

2.4.
barbara_s, 1user posted image
Pulha, 25, Primorska
cvekica, 24, Bela krajina

3.4.
kuverta, 31, Ljubljana
ursika

4.4.
struckaa
doberdan, Ljubljana, 1user posted image

5.4.
Mincaa, 1user posted image
1bebika, 32, 1user posted image
drugič nosečka, 1user posted image
simi5, 1user posted image
missMac, 1user posted image
KarinM

6.4.
anonimna 2011, 27, 1user posted image
Rozica983, Ljubljana

7.4.
anomis24, Jesenice
tanika*

8.4.
*mavrica*
nadinne, 29, Gorenjska, 1user posted image
Soncnica12, Domžale
anonimnauser posted image , 36, 2user posted image
Tanja, 1user posted image

9.4.
trixxy, Ljubljana
lepjedan, 27, Ljubljana
Suzy139, Celje

10.4.
aprilčica1, 20

11.4.
Nejkec, 2user posted image
Lili2010

12.4.
rožica5
skorpijonka3
grašek, 41, 2user posted image
Vesnica80

14.4.
mateja5354, Cerknica
felicia, 31, Ljubljana, 2user posted image
Sportni.ca

15.4.
bilabong
*ninchy, 1user posted image
Pkica, 27, Domžale, 1user posted image
san, Ljubljana, 5user posted image

16.4.
SrčicaSonček, 27, Maribor
jesenika, 26, Notranjska

17.4.
tijati, 1user posted image
Bellika
sonce79, 1user posted image
oska, 31, Domžale, 1user posted image

18.4.
Cherish, 28
lizikaa, 26, Maribor
saby85, 27
Tami.K
Janja Log

19.4.
Dijana_86
sarcy21, 27, Ljubljana, 2user posted image

20.4.
minka tonka, 27, Dolenjska, 1user posted image
Sisy, 33, Ljubljana, 2user posted image
*Lila, 25, Primorska
orsina, 2user posted image
pisanica
Kika86

22.4.
olodum, Primorska
Lala*

23.4.
erikka, Štajerska
anonimna3, 33, Primorska, 2user posted image

24.4.
summer11, 31, 1user posted image
Neli81, Celje, 1user posted image

26.4.
PrincipesaD
soncek78, Primorska, 1user posted image
Adryka, 23 let

27.4.
ROXY_, 32, Celje, 1user posted image
naja17, Gorenjska, 1user posted image

28.4.
klavdyk, Koroška, 2user posted image
natalija.m

29.4.
Februarka08, 2user posted image
top10, 1user posted image

30.4.
nanita, 24, 1user posted image
chatarinchy, 23, Gorenjska

Marec 2013
NiNiBo, Nizozemska, 1user posted image


Skupaj nas je: 89


user posted image
MAREC
02.02.2013
ursika1 (PDP 02.04.2013) LOVRO, 1550g, 43 cm
14.02.2013
Sanjah (PDP 15.04.2013) TAI, 1920g, 43 cm
15.03.2013
katniss (PDP 05.04.2013) ALEKSEJ, 2520g, ?cm
18.03.2013
izalina (PDP 11.04.2013) SVIT, 3840g, 53cm
21.03.2013
Mamaja (PDP 16.03.2013) IVA, 3290g, 53cm
22.03.2013
Tajka (PDP 03.04.2013) MATIC, 3050g, 49cm
23.03.2013
sara0 (PDP 01.03.2013) JULIJA, 3010g, 51cm
31.03.2013
PikicaStonoga (PDP 05.04.2013) ANA, 3485g, 51cm

APRIL
01.04.2013 48cm
sarcy21 (PDP 19.04.2013) ŽAN, 2605g,
03.04.2013
NiNiBo (PDP 30.03.2013) NJAL PEPIJN, 3720g,
02.04.2013
san (PDP 15.04.2013) ???, 2905g, 49cm

user posted image :7
user posted image : 4


_____________________________

Everything is possible.. if you just believe!

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3892
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 9:52:07   
sara0
san in sarcy21 čestitke !!!!user posted image user posted image

Ninibo kje si pa tole stvarco kupila? ...alternativa je pa lahko termoska kajne? pa tudi tiste mehke blazinice imam doma ki jih z vodo napolneš pa tudi greje... postavim dve v posteljico pa bo verjetno enak učinek a?

uff ta noč pa je bila pestra... našp julijo že krči dajejo.. boga se cela napenja in se dere, midva pa ne veva kako ji pomagat. jo dojim, božam, govorim z njo... pa se umiri za 2 min pol pa spet v jok user posted image ... pa tudi čajček janež, kumina, kamilica ji dajem.. ampak ne pomaga. Joj joj.. ima katera podobne težave?-srčno upam da ne no, ampak bi prosila za nasvet tiste ki imate že izkušnje s tem... meni je še vse tako novo, pa hitro se ustrašim takih stvari ko ne vem kaj nardit user posted image

no, pa je končno posijal sonček! kako lepo user posted image z našo pikico se že par dni navajamo na svež zrak- prvi dan je bila zunaj 10 min pol pa vsak dan več. včeraj ki je bilo tako lepo toplo, smo bili pol ure na terasi. komaj čakam da gremo na sprehod user posted image

preživite lep začetek tedna in uživajte v sončku (tiste ki ga imate) user posted image

(odgovor članu _CiCika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3893
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 10:47:54   
katniss
Sara0: Midva ga v nosilko dava in precej pomaga pri krcih. Prav tako mu pomaga, ce ji nogice pokrcene v kolenih drzis, da se ne izteguje.
Sicer pa dosledno kupcka podirat pri nas zelo pomaga, ker nas pije s tako strastjo, da se vse zrak okoli sebe zraven spije. ;)
Upam, da bo kaj pomagalo. Jih je kr hudo gledat, ko se tak mucijo naredit pa ne mores kaj dosti...
Hm te flaske ne vem kje bi v Sloveniji kupila, so pa itak kot en termofor, tako da termoforji tudi delujejo, samo da verjetno ne ostanejo ene 6 ur topli, tak kot te flaske.

user posted image


(odgovor članu sara0)
Neposredna povezava do sporočila: 3894
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 12:52:36   
Vesnica80
Sara0, sicer še nisem poskusila na lastnem primeru, ker še čakam, da se naše dete rodi, sem pa prebrala knjigo Najsrečnejši dojenček daleč naokoli, ki jo je napisal pediater dr. Karp. V njej opisuje 5 korakov, kako pomiriti jokajočega (količnega) dojenčka. Če imaš čas, si tudi na youtubu poglej kako zadeva deluje. Sicer pravi, da moraš na začetku nekaj časa vztrajat, ne obupat, vendar zadeva deluje. Glede na to, da te tehnike izvirajo in daljne preteklosti, od raznih plemen in še danes živečih nekaterih družb, bi vsaj nekaj moralo biti na tem. Sem pa slišala, da že mnogi novopečeni starši te tehnike uspešno uporabljajo. Jaz bom vsekakor poskusila :) Lepo cartanje ti želim in čim več spalnih uric.

(odgovor članu katniss)
Neposredna povezava do sporočila: 3895
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 17:12:15   
NiNiBo
sara0 V Sloveniji nimam pojma kje bi lahko dobila, ampak saj lahko cisto na easy na redis isto s termoforjem.

krci Mi smo delali, kar je napisala vesnica torej kar pise Dr. Karp v svoji knjigi in nam je pomagalo se najbolj od vsega. Ce noces kupovati knjige povej, ti bom napisala kaj moras narediti, drugce sem pa jaz knjigo kupila na amazon uk, mogoce se dobi tudi pri nas kje v Ljubljani v kaksni vecji knjigarni imam obcutek, da je kar popularna zadeva. Je pa tudi veliko na you tube, tako da morda lahko vidis tudi tam. Drugace pa kar je napisala katniss, se 100% strinjam, meni je kraamzorg rekla tudi, da ce bodo kar oba slect pa na toplo kozo k meni ga dat, da to tudi pomaga. Drugace pa jaz sem Nea nosila, nosila in nosila. Ma ni bilo druge, vedi da tudi to mine. Pri nas je bila kriza tam do 3 meseca, potem se je pa umirilo.

< Sporočilo je popravil NiNiBo -- 8.4.2013 17:16:19 >

(odgovor članu Vesnica80)
Neposredna povezava do sporočila: 3896
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 17:36:07   
PikicaStonoga
vesnica inn ninibo, tudi mene zanima, kaj pise v knjigi. je mozno na kratko noapisat?;)


_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3897
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 17:39:23   
izalina
Hej,

sonček imamo user posted image . Danes bila že 2x na sprehodu za slabo urico. Ne morem povedat kako to paše in se že veselim toplejših dni.

Krči - nekaj malega ga zvija...takrat ga vzamem v naročje in pocrklljam. Se kar hitro umiri. Je pa res bogi, ko se res napenja in postane cel rdeč v obrazek in se zvija. Potem pa prdi in se pokaka pa je takoj bolje....tako da ne vem če so to ravno ti tipični krči. Večinoma se pojavijo pol urce do eno uro po hranjenju.

Jaz ga pa kr v njegovo odejico zavijem, ko ga dojim in ga potem tako položim v košaro. Sem pa ugotovila, da veliko bolje spi v košari od vozička kot pa v posteljici. Mu je zgleda posteljica še prevelika in se v njej ne počuti dobro. Tako imam košaro od vozička kar v stanovanju in ko greva ven ga lepo nesem skupaj s košaro dol v klet, kjer imamo parkiran voziček.

Pa neskončno sem vesela, da je rad v vozičku oz. košari. Ker hčerka ni hotela biti in je bil sprehod misija nemogoče. Jok po petih minutah, dokler je nisi vzel ven. Svit pa zaspi brez problema...no vsaj zaenkrat, upam da tako ostane.user posted image

user posted image za hitre porode, pridne in speče otroke user posted image Mi imamo ponoči joška partyuser posted image

(odgovor članu NiNiBo)
Neposredna povezava do sporočila: 3898
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 18:23:45   
Vesnica80
No, bom kar jaz poskusila na kratko napisati o teh korakih pomiritve. Jaz sem knjigo kupila na emka.si, tako da se jo po moje da kupiti tudi v vseh knjigarnah Mladinske knjige. Cena je 23,90EUR.
Torej, gre za 5 korakov, oziroma 5 "š"-jev, o katerih uči dr. Karp.
*Prvi "š" je Štručkanje. Gre za to, da dojenčka povijete kar se da trdno v štručko (v knjigi je prikazano s slikicami, drugače pa najdete na youtube) . To ne pomeni, da boste otroka povile tako, da ne bo mogel dihat :) Poviti ga je treba trdno zato, da se ne razvije. Zakaj? Dojenčki morajo imeti občutek utesnjenosti, tako kot so ga imeli, ko so bili še v našem trebuščku. (dr. Karp namreč pravi, da novorojenčkom manjka četrto tromesečje).
*Drugi "š" imenuje šampijonska lega na trebuhu ali boku
*Tretji "š" je šuškanje, otrokov najljubši zvok, ki ga je poslušal celo nosečnost v maternici. To šuškanje mora biti orng glasno, saj na začetku dojenčki ne slišijo dobro. Namesto šuškanja lahko uporabite tudi sesalec :) Zvok sesalca bi naj tudi pomirjal. Tudi tehniko šuškanja si poglejte na youtube, da boste dobile občutek, kako glasno mora biti.
*Četrti "š" je širokosrčno zibanje...pomeni, da ga zibate ali rahlo tresete, da ustvarite gibe, ki jih je doživljal v maternici.
*Peti "š" je sesanje...na koncu dojenčku ponudite dojko, dudo ali samo prst
To sem res na kratko opisala te tehnike pomiritve. V knjigi je natančno zapisano zakaj te tehnike delujejo, zakaj morajo biti v takem vrstnem redu in podobno.
Na youtube sem poiskala en video dr. karpa v akciji :) http://www.youtube.com/watch?v=ddRkI5wVIqQ
Upam, da sem vsaj približno opisala te korake, čeprav knjiga je res zakon...priporočam :)

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 3899
   RE: Aprilčice 2013
8.4.2013 23:03:11   
san
Hojla mamičke,

midve sva danes končno prišli domov. Bilirubin je sicer padel, amapk morava biti pozorni in če bi bila zopet kaj bolj rumena morava v sredo ali četrtek nazaj. Ime smo ji pa šele danes dokončno določili, ker se nikakor nismo zedilnili, no midva z možem, pa je potem padlo ime, ki ga sploh ni bilo na seznamu, tak oimamo Pavlino Sofijo.

izalina, Pavlina je bila pod lučko dva dni in noči kontinuirano, tretji dan pa sva morali nabrati 12 ur. koliko pa je imel Svit bilirubina? Naša je imela 300 tretji dan, potem pa ji je zelo počasi padal, kljub temu, da se je zelo lepo in veliko dojila in je šla teža lepo gor, pa kakala in lulala je tudi veliko. No, upam, da sedaj tako ostane oz. da bo padal naprej, da ne bo treba nazaj...

sam porod je bil krasen, edino zadnjih 10 minut je bilo napornih, ker zopet nisem imela popadkov, oz. so se kar nehali, kljub dodatku umetnih, jih nisem čutila, pa smo potem kar na "suho" rodili. Babca je povedal kdaj se dogaja in smo pritislkali in potiskali, pa še dve sta pomagali in detece je pokukalo ven. Je bilo pa njo najtežje iztisnit. sem potem izvedela, da zato, ker je bila tako mala in lahka, ker baje če bi imela neko težo, bi sama ven potiskala, tako pa ni. Sem vedno mislila, da je lažje porodit malega otročiča, pa sem se motila :)

Več drugič sem tako utrujena, ker je akcija že odkar sem prišla danes domov.

< Sporočilo je popravil san -- 8.4.2013 23:06:06 >

(odgovor članu Vesnica80)
Neposredna povezava do sporočila: 3900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  154 155 [156] 157 158   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  154 155 [156] 157 158   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?