|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 22:05:52   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Sicer pa naj bi bilo po psiholoških analizah v politiki in finančnem sektorju nadpovprečno veliko psihopatov. Ne unih, ki so nasilni, ampak pač ljudi, ki vidijo zgolj sebe in nimajo nobene sposobnosti empatije, ne vidijo potreb drugih ljudi (v temu primeru državljanov). In takim ljudem ne gre za delo, za dosežke, gre se samo za to, da čim dlje in čim bolje živijo, četudi na račun drugih in vse svoje delovanje podredijo izpolnjevanju svojih potreb. Njim dol visi, kaj si narod misli, ker vidijo samo sebe. Težko to razumeti, če si sam lih kontra od tega.


Točno tako.
Sem zadnjič gledala en dokumentarec o Rockefellerju. Dečko je uspel s svojim znanjem, iznajdljivostjo, nekim naravnim talentom za podjetnost. In obogatel. Toda to mu ni bilo dovolj, vedno več in več je hotel. Posel zanj ni bil več posel, ampak je bila igra, šahovska igra. In glavni cilj ne denar, ampak uničiti nasprotnika. Točno s temi besedami je komentiral njegov uspeh tudi en ugleden ameriški podjetnik.

Torej pri teh narcisoidnih, nesočutnih tiranih sploh ne gre več za željo ali potrebo po kopičenju denarja, ampak za težnjo po (pre)moči. In zanje je vse igra. Denar imajo (torej socialno in eksistenčno varnost zagotovljeno), zdaj lahko samo še igrajo ruleto smrti.
Vemo pa, da take igre iz ljudi delajo odvisnike. In odvisniki so bolniki, kajne?!

Jaz, dobesedno gre za bolnike. Ne pa za ugledne politike/podjetnike/finančnike/gospodarstvenike. Za patološke bolnike gre.


a ne veste? klinično se jim reče psihopati. samo noben normalen noče verjet da smo ugrabljeni v tale primež od bande psihopatov na oblasti. ker, če ti ne bi, zakaj bi oni to sploh delal? zveni neverjetno..

aja, sej si že omenila v prvem stavku. user posted image ja, težko verjet, samo smo kot družba ugrabljeni od psihopatov. rothschild-i so tudi eni izmed njih..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.5.2013 22:08:16 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 22:13:29   
mateyka
no, če se komu da, priporočam, zelo zanimivo:
http://www.knowledgeoftoday.org/2012/05/money-masters-origins-political-power.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 22:28:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

viš, tle pa verjetno ne veš (pa sej ni čudno, v sloveniji tega ni nikoli bilo), da take stvari mora država onemogočit. tako kot sem rekla za črno delo na švedskem. to je država sestavila plan tako da nihče ni več imel ne interesa ne profita delat na črno in v 10 letih je izginilo. ga praktično ni. isto je s socialnimi transferji - tukaj se ne da tako goljufat kot v sloveniji.



No, pri nas so zdaj začeli sestavljati plan za izpodbijanje dela na črno......

ne. samo bi imeli alt_ernativo v človeku ki ni bil vpleten v kako sranje.


Tudi mi smo imeli......je kar nekaj takih strank kandidiralo.....nekaj novih obrazov je bilo tudi v vladi in parlamentu.....pa so vsi morali oditi.....jih niso marali ne politiki stare garde in ne volilci (tistih 50 %, ki gre volit)......

ah vidiš, tle je pa keč - ne bi jim bilo treba nič zahtevat. bil bi v zaporu.


Bingo....pri nas pa človek niti do obtožbe ne pride, ker pride do procesnih napak.....če pa je obtožen, pa izpuhti......

švedi so recimo striktni z gospodarstvom v nulo. nekak se zavedajo da je to ednio kar je važno da ne grejo v maloro. in se noben ne zeza s tem. niti se ne more.


....vendar na švedskem država ni lastnica polovice gospodarstva in bank v državi.....

no, recimo plačilna nedisciplina - enostavno tako podjetje na švedskem ne bi moglo funkcionirat. država ne bi pustila. pa jih tukaj tudi brigajo davki (kot v sloveniji). celo večje imajo kot pri nas. samo se država tudi zaveda da ne more učinkovito pobirat, če ni discipline. da se potem zgodi kaos in nimaveč kontrole nad gospodarstvom.
sounds familiar?


Normalno, da imajo večje davke, saj socialni sistem zahteva visoke davke......

Ker pa je pri nas država lastnica večine podjetij, je omogočila ena vlada direktorjem območnih enot DURSA odlog dolga......in so se prispevki leta in leta odpisovali....pajdešem, strankarskim kolegom......

pri nas je pa točno to - nedisciplina in sedaj je problem pobirat davke. zakaj bi ti dala državi davek, če te ona ne ščiti pred neplačniki, ti pa moraš davek plačat na neplačan račun??!! seveda delaš na črno. ker ti vsaj ni treba še dodatno državi plačat, če te kdo nategne. premisli.


E vidiš, tu pa naletiš na vrednostno in moralno komponento pri človeku.....če ti je mar za svojega delavca, mu v duhu solidarnosti in socialne varnosti plačaš prispevke in davke......če pa ne, pa se zgovarjaš zgolj na požrešno in lakomno državo, na druge, ki goljufajo in z njo opravičuješ svoje kriminalno dejanje.....kakorkoli se tebi zdi beseda kruta, neplačevanje prispevkov delavcu je kriminalno dejanje......

Drugače pa je kar nekaj podjetij, ki plačujejo davke kljub plačilni nedisciplini in ne dela na črno.......vsak ima možnost, da se sam odloči.....ali bo nepošten kot drugi, ali bo pošten.......samo izigravanje in nespoštovanje zakonodaje se je v Sloveniji vsidralo v naša mišljenja že tako močno, da je to postalo vrednota.....



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
21.5.2013 23:16:05   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
švedi so recimo striktni z gospodarstvom v nulo. nekak se zavedajo da je to ednio kar je važno da ne grejo v maloro. in se noben ne zeza s tem. niti se ne more.


....vendar na švedskem država ni lastnica polovice gospodarstva in bank v državi.....


država je kar vpletena v gospodarstvo. manj kot prej, samo ni zanemarljivo. največja švedska banka je v lasti države. železnice, vsi rudniki (Kiruna, Aitik npr.) imajo tud državne firme zraven. imho je to irelevantno, če ima državni aparat dobro izvedbo zakonov (potem tud privatnike poštima).


sam, ti praviš da nima veze kaki so zakoni, ker ljudstvo mora bit pošteno in solidarno (in da so kriminalci če goljufajo državo). po drugi strani pa tud če so zakoni nori, nehumani, nelogični, imajo luknje in ne moreš prit do svoje pravice in furat zadevo (firmo ipd.), naj bi kr jo (nekak). ne vidim preveč smisla v tem..
podobno kot na uni drugi temi (te je ronja spraševala), verjetno tud tle nimaš konkretnega odgovora za posameznika...

kaj naj bi potem po tvoje storil ta model?
http://www.siol.net/novice/crna_kronika/2010/03/samomor_iz_stozic.aspx
pa tile:
http://www.rtvslo.si/slovenija/obupani-obrtniki-v-cerknici-v-14-dneh-ze-dva-samomora/251233

in takim praviš, naj bodo solidarni in izplačajo delavca? a ni jasno da oni sami nimajo? pa še zapor jih čaka verjetno.. sam tebe to ne skrbi preveč. verjetno zato ker imaš službo izven slovenije in te neizplačilo plače ne skrbi preveč..
kako bi rekla Frodo? s polno ritjo je lahko srat? a ni enkrat neki podobnega izjavila? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.5.2013 23:17:59 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 0:11:01   
nejcko
Se popolnoma strinjam z Mateyko. Bistvo je v sistemu. Sistem pa naredi, ureja in vodi vodja/gazda/vlada/direktor ... In je na tem mestu kot zgled in kot odgovorni. To je moč, ki poganja kolo. Kakor ga poganja, tako se vrti.

Pri nas pa vodilni (večina njih) niso ne za zgled, še manj da bi bili odgovorni. In logična posledica je iztirjeno kolo. Ne more biti drugače. To gre po čisti logiki narave.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 0:48:34   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ja....

recimo tiste podjetnike, ki v življenju niso zaposlili delavca, so ga imeli ali na črno ali preko študentskega servisa, sebi nakazovali minimalni dohodek, delali na črno......kričijo pa "socialna država"....

Tiste, ki so zlorabljali socialni sistem, se namerno niso zaposlili (ja, tudi taki so, ne moreš verjetiuser posted image ), ker so dobili večje otroške in nižji vrtec.....pa kričijo hočemo socailno državo.....

Tiste, ki so se zakreditirali za 1200 EUR na mesec, pa je eden izgubil službo pa bemtijo čez državo, ker jim ne omogoči dostojnega življenja.......

Tiste, ki zaslužijo 2000 EUR na mesec, pa so pred meseci bemtili "naši otroci so v šoli lačni, ker jim država ne subvencionira 16 EUR malice na mesec......

Tiso polovico volilnih upravičencev, ki že leta niso šli na volitve, potem pa bemtijo čez politčno kliko in zahtevajo zamenjavo politikov.......

In konec koncev tudi tiste v javnem sektorju, ki zahtevajo zgolj svoje pravice (v stilu nismo mi ustvarili krize), niso pa sposobni spregledati, da tako dolgo več ne bo šlo......ker to, da je plača 5. v mesecu na njihovem računu ni zgolj od boga dano.......

Zdaj pa kaj konkretno pa naj Ronja stori, da kriza v Sloveniji mine, ji jaz ne morem povedati......jaz lahko povem le zase......in če sem se recimo jaz izogibala plačevanju davkov, če sem izigravala socialni sistem, če sem se zakreditirala, sem lahko toliko poštena vsaj do sebe, da sebi priznam, če že pred drugimi ne morem, da je krivda za "propad" socialne države tudi moja in ni zgolj Jankovič ali pa Janša kriv za to......

Najenostavneje je pa s prstom kazati na druge......in si izmisliti nekega sovražnika ljudstva.....to preko medijev ponavljati, da večina ljudstva to vzame za sveto resnico......veliko lažje, kot si priznati lasne napake in prevzeti odgovornost za njih......



ce smem bi se podpisala...

btw... kot zaposlena v JU, cist na najnizjem polozaju kolkor je sploh mogoc (sem sodniska pripravnica), lahko iz prve roke povem, da se pasove zateguje tam, kjer najbolj nepotrebno... pri tistih ki dejansko delajo najvec in imajo najvec stikov z ljudmi (s tem ne mislim sebe, temvec vecinoma ljudi po uradih (obstajajo tudi izjeme, ki so cepljeni proti hitrosti in ucinkovitosti). Kot drugo pa je tudi stos v tem, da pripravniki ne moremo printat, niti osnovnih zadev ne (recimo nase pisne izdelke, ki jih moramo na mesec tolk in tolk napisat, da dobimo potrdilo), ker nam zaradi varcevanja ne pripada toner in jih moramo pobirat iz smeti (delajo tolkor kolkor si lahko predstavljate). Manjka papir, pisarniski material, novembra smo na sodiscu morali sami si zrihtat toaletni papir (ok sej je blo smesno), Ipd neumnosti. Nocem jamrat, hocem samo povedat, da se spara na povsem napacnih koncih, ljudi kjer se jih resnicno rabi, se odpusca, ni denarja za osnovna sredstva, obenem pa tisti na vrhu vlecejo mastne dnarce za malo manj kot nic dela (v mislih imam ministrstva ipd. Rok v katerem resijo doloceno pritozbo na posameznem ministrstvu je zlo zgovoren). Poleg tega pa je najbolj zaalostno, da morajo mladi, izobrazeni kadri delati zastonj. Zakaj ze? Posledica dejanj, ki jih je ze lilijana opisala.... Glih tolk. Za stanje v drzavi niso samo "uni tam gor k so kradli" krivi, ampak tudi mi, Slovencelni sami, ki nam je grozno tezko placat osnovne dajatve in davke, vsi bi samo meli, ampak strasno tezko pa tud kej dali v sistem, za splosno, javno korist.... in pol bomo jamrali, da so ceste zanic, da je zdravstvo zanic, da je solstvo zanic, da je blablabla zanic.... Hjah... Think about! Volenti non fit iniuria.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 0:51:26   
BellaB
... aja pa da ne recem se par krepkih na racun zakonov, k jih mamo... cloveka prime obup... prav WTF varianta.

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 0:55:34   
AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: BellaB
ne moremo printat, niti osnovnih zadev ne (recimo nase pisne izdelke, ki jih moramo na mesec tolk in tolk napisat, da dobimo potrdilo), ker nam zaradi varcevanja ne pripada toner in jih moramo pobirat iz smeti (delajo tolkor kolkor si lahko predstavljate). Manjka papir, pisarniski material, novembra smo na sodiscu morali sami si zrihtat toaletni papir

Delam v javni upravi, pa na takšne ekstreme še nisem naletela. Seveda se varčuje tudi pri nas, ampak da bi bilo pa treba komurkoli karkoli pobirati iz smeti oz. da bi morali sami prinašati WC papir...

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 7:54:04   
aprilčica07
Še ena, ki dela v JU. In ja na žalost so take stvari, kot jih opisuja Bella tudi meni znane. To se ne bo dobro končalo. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 8:55:29   
ronja
nejcko in mateyka, znanstvene raziskave potrjujejo vajino teorijo - delali so sicer na manjši skali - na podjetjih, vendar je bil trend zelo očiten: če je bilo vodstvo skorumpirano, so goljufali tudi vsi nižji, ko so bili ti pošteni, tudi nižji niso goljufali, isti ljudje, samo druga "vlada". Verjetno kombinacija tega, da pri goljufivem vodstvu nisi tako motiviran, hitro ljudje začnejo razmišljat: če oni, zakaj ne bi še jaz, če itak ne poslušajo nobenih dobrih idej itd... pri poštenih pa je nekak nečastno, da bi te dobili, tako da še tisti, ki bi si to sami zaradi sebe kradli, si v tem primeru ne upajo.

Se pa vseeno strinjam z lilijano, da se vsak odloči po svoji vesti in da ni prav se zgovarjat samo na vlado. Rečt, da ni mela nič pri tem, je pa bedarija. In po svoje tudi razumem ljudi, da ne plačajo davka za račun, za katerega niso prejeli denarja. Drugo so pa razne mahinacije in to bi bilo treba res izkoreninit, s študentskim delom v prvi vrsti. Pranje denarja bi se precej komot zaustavilo. Zakaj je bil potreben referendum za malo delo, mi še zdaj ni jasno... A je ta sistem zdaj boljši?

lili, ko sta bila župana izvoljena, povprečen človek ni imel pojma, v kaj vse sta vpletena. Verjetno ne bi volili ljudi, ki so vpeleteni v take reči, če bi zanje vedeli (za jj ne vem - zanj se je to vedelo že prej in zato mi ni nikoli jasno, kako ga kar še volijo... saj ga niso slovenci preiskovali, ampak čisto neodvisna policija...)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 10:09:59   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

država je kar vpletena v gospodarstvo. manj kot prej, samo ni zanemarljivo. največja švedska banka je v lasti države. železnice, vsi rudniki (Kiruna, Aitik npr.) imajo tud državne firme zraven. imho je to irelevantno, če ima državni aparat dobro izvedbo zakonov (potem tud privatnike poštima).



Ni irelevantno.....ker je pomembna izvedba zakonov....izvajajo pa zakone ljudje (in delajo procesne napakeuser posted image .....poglej si naše neodvisno sodstvo in tožilstvo).....in to je olajšano še posebno takrat, če je investitor država, če je banka država, če sta glavna podizvajalca prijatelja od župana ali sta mu dolžna uslugo......če je en sodnik ali tožilec prijatelj enega drugega.....

sam, ti praviš da nima veze kaki so zakoni


Nisem rekla, da sploh nima veze kaki so zakoni.....(mimogrede, ko sem takrat, ko je šel kak zakon na referendum in smo imeli volilci možnost odločati o njem.....pisala o določenih členih, katerih aplikacija v praksi bi lahko bila problem (in običajno je bil problematičen ravno tisti del zakona o katerem niso mediji poročali oz. kar je bila osnova za odločane tiste peščice, ki so pač šli na referendum) me je večina tu gor "napadla", da preveč kompliciram, da to sploh ni pomembno, ker se pač k vsakemu zakonu sprejme dopolnilo, da je to pač čisto normalno)......govorim, da je problematična izvedba zakonov.....izvedbo zakonov pa udejanjajo ljudje, zaposleni v javnem sektorju......

Ni zgolj krivda v imaginarnem pojmu sistem in zakon.......

ker ljudstvo mora bit pošteno in solidarno


Nekoč lani si že govorila, da ravno ta kolektivizem manjka v Sloveniji......user posted image

In to je tista konkretna rešitev, ki jo jaz predlagam......da smo pošteni in pošteno solidarni.....ne morem pa jaz prisiliti ne Ronje, ne tebe, ne kogarkoli drugega, da to sprejme......ker za nepoštenost in krajo ni opravičila.....tudi če moj šef krade, imam jaz še vedno možnost, da ostanem poštena.......za preživetje bo, ne bo pa za luksuz......recimo na zavodu za pokojninsko in invalidsko zavarovanje se mi zdi, je bila dnevna poraba wc papirja 20 rolic na zaposlenega dnevno.......pa ga vseeno niso vsi nosili domov, eni so se odločili, da bodo pošteni, eni pa so se odločili tako, da niso tako nori, da bi ga kupovali, ker itak vsi kradejo, pa bom še jaz....kaj je pa rola papirja na dan.....

po drugi strani pa tud če so zakoni nori, nehumani, nelogični, imajo luknje in ne moreš prit do svoje pravice in furat zadevo (firmo ipd.), naj bi kr jo (nekak). ne vidim preveč smisla v tem..


In ravno v tem je smisel....ker če masa ljudi ima poštenost kot vrednoto, ne bo izvolila nepoštenega politika......

Tudi firme v Sloveniji lahko furaš na pošten način.....res je, da zaslužka takoj ni, da prva leta tam preživiš 10 ali 12 ur na dan....čez nekaj let se ti pa obrestuje, če delaš pošteno.....samo mi bi radi na pošten način v trenutku obogoteli....to pa ne gre.....k temu pač gre ogromno odrekanja......

podobno kot na uni drugi temi (te je ronja spraševala), verjetno tud tle nimaš konkretnega odgovora za posameznika...


Glej, konkreten odgovor, kaj naj Ronja ali ti fizično storiš, ti ne morem dati.....ker najbolj konkretno, kar lahko tebi odgovorim je, da "spremeniš razmišljanje", zdaj ko si sama zapisala, kaj te moti (ko si bila tiho, tega nisem mogla) in opravičuješ krajo s krajo drugih.....ker ko ne bomo več volili nepoštenih politikov, bo tudi izvedba zakonov potekala bolj pravično......

In za posameznika, nimam konkretnega odgovora.....tudi ti ga nimaš......ker zgolj sprememba zakonodaje ni konkreten odgovor za aplikacijo v prakso.....zakone namreč sprejemajo tisti, ki jih volimo......volimo pa ljudje take kot jih pač že 20 let volimo.....

kaj naj bi potem po tvoje storil ta model?
http://www.siol.net/novice/crna_kronika/2010/03/samomor_iz_stozic.aspx


Ja mateyka, vsak samomor (tudi tisti, ki ga naredi človek zaradi neizpolnjene ljubezni) je tragičen.....

Drugače pa iti v tak projekt, kot je bil Stožice, brez centa lastnega denarja in delati vse na kredit.....se na žalost ne more končati drugače kot se je.....in vsi so delali tako....potem je pa vsem denarja zmanjkalo.......

In Jankovič je še vedno župan.....praktično nihče ne zahteva njegovega odstopa.......če pa že kdo, pa je takoj "fanatičen janšev glasnik"user posted image

In ljudje smo pač zahtevali izgradnjo stadiona, ker ga je pač politika obljubila v svojih predvolilnih obljubah, od politike tudi zahtevamo, da si politika obdrži lastniše deleže v gospodarstvu....in politika pač uporabi ves svoj vpliv za izgradnjo štadiona in izkoristi ves svoj vpliv, ki ga ima v gospodarstvu in bankah in terorizira podizvajalce.....

Torej, če ljudje po eni strani zahtevamo, da mora biti vse politična odločitev, se ne moremo po drugi strani pritoževati, če se zadeve fiančno in računsko ne izidejo......

a ni jasno da oni sami nimajo? pa še zapor jih čaka verjetno.. sam tebe to ne skrbi preveč. verjetno zato ker imaš službo izven slovenije in te neizplačilo plače ne skrbi preveč..
kako bi rekla Frodo? s polno ritjo je lahko srat? a ni enkrat neki podobnega izjavila?


Ker gre v zadnjem delu zgolj za provokacijo ti na to ne bom odgovorila.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 10:13:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

lili, ko sta bila župana izvoljena, povprečen človek ni imel pojma, v kaj vse sta vpletena. Verjetno ne bi volili ljudi, ki so vpeleteni v take reči, če bi zanje vedeli (za jj ne vem - zanj se je to vedelo že prej in zato mi ni nikoli jasno, kako ga kar še volijo... saj ga niso slovenci preiskovali, ampak čisto neodvisna policija...)


Povprečen je človek je imel pojma......vendar povrečnega človeka takrat to ni motilo......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 11:41:16   
ronja
In Jankovič je še vedno župan.....praktično nihče ne zahteva njegovega odstopa.......če pa že kdo, pa je takoj "fanatičen janšev glasnik

jaz se na politiko res ne spoznam, ampak kolikor sem zasledila, naj bi lj. občina plačala gradnjo, vendar izvajalci niso naprej plačali podizvajalcem - ali ni tako? Glede vseh skorumpiranih politikov smo se pa že zdavnaj strinjali, da morajo odstopit.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 11:42:54   
ronja
Povprečen je človek je imel pojma......vendar povrečnega človeka takrat to ni motilo...

Lili, mislim, da smo ljudje precej bolj naivni kot ti misliš... Problem je tudi, kadar imaš na izbiro dve slabi opciji... izbrat pa moraš. In če oboji kradejo, zbereš tistega, ki se ti zdi, da bo zraven tega vsaj še kaj naredil...

< Sporočilo je popravil ronja -- 22.5.2013 11:51:02 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 11:57:24   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Nekoč lani si že govorila, da ravno ta kolektivizem manjka v Sloveniji......


jup user posted image

... zdaj ko si sama zapisala, kaj te moti (ko si bila tiho, tega nisem mogla) in opravičuješ krajo s krajo drugih....


ne nakladaj. nič ne opravičujem kraje. kažem na razloge kraj. ne govorim da so opravičljivi. to ti sama trdiš, če jih človek samo omeni.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 12:01:23   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Povprečen je človek je imel pojma......vendar povrečnega človeka takrat to ni motilo...

Lili, mislim, da smo ljudje precej bolj naivni kot ti misliš... Problem je tudi, kadar imaš na izbiro dve slabi opciji... izbrat pa moraš. In če oboji kradejo, zbereš tistega, ki se ti zdi, da bo zraven tega vsaj še kaj naredil...


ah, saj veš da to zanjo ni opcija:
.....ker ko ne bomo več volili nepoštenih politikov, bo tudi izvedba zakonov potekala bolj pravično......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 14:19:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


ne nakladaj. nič ne opravičujem kraje. kažem na razloge kraj. ne govorim da so opravičljivi. to ti sama trdiš, če jih človek samo omeni.


Okuser posted image ....ja, vendar za primere kraj, ki sva jih obdelovale ni bil razlog preživetje in izkazovanje državljanske nepokorščine.......pri redkih, redkih posameznikih......pri večini je bil razlog kraje zgolj pohlep.......





< Sporočilo je popravil liliana -- 22.5.2013 14:24:43 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 14:24:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Povprečen je človek je imel pojma......vendar povrečnega človeka takrat to ni motilo...

Lili, mislim, da smo ljudje precej bolj naivni kot ti misliš... Problem je tudi, kadar imaš na izbiro dve slabi opciji... izbrat pa moraš. In če oboji kradejo, zbereš tistega, ki se ti zdi, da bo zraven tega vsaj še kaj naredil...


ah, saj veš da to zanjo ni opcija:
.....ker ko ne bomo več volili nepoštenih politikov, bo tudi izvedba zakonov potekala bolj pravično......


Na Švedskem in mogoče še v kateri evropski državi, bi "umazani" politik sam odstopil......iz preprostega razloga, ker bi drugače volilci zapustili stranko......pri nas pa politiku v bistvu tega ni treba......

Drugače pa Ronja....le v drugem krogu predsedniških in županskih volitev sta 2 kandidata (se sicer zgodi, da za župana kandidira le en kandidat, vendar bolj redko)....na zadnjih parlamentarnih volitvah je recimo kandidiralo ene 20 strank......torej nista bili le dve opciji......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 15:11:41   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
....ja, vendar za primere kraj, ki sva jih obdelovale ni bil razlog preživetje in izkazovanje državljanske nepokorščine.......pri redkih, redkih posameznikih......pri večini je bil razlog kraje zgolj pohlep.......


moram rečt, da ne vem točno kaj si obdelovala. jaz gledam povprečje; lahko rečem da poznam več ljudi v težavah zaradi stanja kot pa pohlepnih bogatih kradljivcev. je pa res da jaz nisem ena vip-ovka, ki bi se družila ali prebivala s kradljivci in bi jih posledično veliko poznala.. a ti jih? teh bogatih samohranilk, veliko poznaš?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 16:00:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt, da ne vem točno kaj si obdelovala. jaz gledam povprečje; lahko rečem da poznam več ljudi v težavah zaradi stanja kot pa pohlepnih bogatih kradljivcev. je pa res da jaz nisem ena vip-ovka, ki bi se družila ali prebivala s kradljivci in bi jih posledično veliko poznala.. a ti jih? teh bogatih samohranilk, veliko poznaš?


http://www.ringaraja.net/forum/m_5979387/mpage_1/key_/tm.htm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 18:42:40   
mateyka
nikjer na linku nisem videla da bi ti zapisala koliko jih poznaš... sicer ne vem če ima še smisel o tem debatirat, nič se sama ne zjasniš koliko jih ti prijaviš... če je to tema ki si jo obdelovala... torej uno temo obdeluješ na tej temi, je to to?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 19:28:22   
liliana
Ravno nekje na tej temi (na linku zgoraj) sem pisala, da je lažne samohranilke do začetka lanskega leta bilo praktično nemogoče prijavljati (tedaj so spremenili zakonodajo in ni več toliko lažnih samohranilk).....in jih zato nisem mogla prijaviti......

Prej sem pa že številčno napisala (s številko 4......) zato ne bluzi nekaj v tri dni na pamet.......koliko teh izigralcev zakona sem prijavila.....poimensko ti jih ne bom poimenovala, ker ravno zaradi tebe ne bi rada imela Pirc Musarjeve za vratomuser posted image .......

Link sem ti pa dala zato, ker si ti govorila o povprečju oz. ko ljudje izigravajo zakon zaradi preživetja oz. ko so v težavah.....in sem predvidevala, da če že meni ne verjameš, da boš soforumašicah verjala.....

Sem pa zdaj preletela še druge strani na tej temi na linku zgoraj (prej sem samo prvo) in mi je jasno, zakaj ne vidiš več smisla v debati.......user posted image




< Sporočilo je popravil liliana -- 22.5.2013 19:31:06 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 19:53:31   
mateyka
glej, jaz nič ne bluzim, te pa sprašujem. a spet mal preveč trdiš za ene stvari, ki jih človek samo vpraša? ne bom pa brala 10 strani, če mi ne daš linka do svojega posta (na uni strani te pač ni bilo). niti nisem pričakovala imen. ok, zdaj jih lahko prijaviš? super. to se mi zdi prav fino. upam da si jih, te ne bom nič karala user posted image
povprečja na RR forumu pa nekak ne bi posploševala na slovenijo, hvala - res pRRava RReala lol user posted image
jaz čisto verjamem da se mora osebna odgovornost začet pri posamezniku, sej to veš. samo ljudje se drugače obnašajo kot posamezniki in drugače kot množica in v skupini. psihologija množic je drug svet, drugačna znanost kot posameznik (lahko si prebereš kaj na to temo, je ful zanimivo). in to slabost iskoriščajo ljudje, ki želijo moč in oblast. zato je tako kot je.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 20:28:33   
liliana
Številka 4 je pa zapisana na tej temi.......na tej ali pa na prejšnji strani......user posted image

Če imaš interes pa lahko najdeš, kar sem na temo lažnega samohranilstva pisala tudi že na RR kar nekajkrat, v tej temi na linku in še na kaki......ne samo jaz, tudi druge forumašice.....in pri lažnem samohranilstvu se ni se šlo za nekaj ljudi in ni se v tem primeru šlo za socialne probleme.....zaradi tega so lani tudi uvedli že pred prijavo enostaršavske družine preverjanje le-te.......

in še enkrat, ni se šlo za posploševanja RR foruma v realo (na kar spet provokativno ciljaš), ampak sem ti link dala zato, da se ne gre zgolj za mojo izmišljotino in da ne trdim nekaj tja v tri dni.......

jaz čisto verjamem da se mora osebna odgovornost začet pri posamezniku, sej to veš. samo ljudje se drugače obnašajo kot posamezniki in drugače kot množica in v skupini. psihologija množic je drug svet, drugačna znanost kot posameznik (lahko si prebereš kaj na to temo, je ful zanimivo). in to slabost iskoriščajo ljudje, ki želijo moč in oblast. zato je tako kot je.


Ja ful zanimiva je ta psihologija množice......sem videla, kot sem preletela temo izpred nekaj mesecev in to temo......user posted image






(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Zmanjšanje JU/JS? Ali spanje na lovorikah?
22.5.2013 22:40:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pravis da taksne poznas. Koliko taksnih si prijavila? Ce jih nisi vse po vrsti "si drzala vreco" in si ne zasluzis socialne drzave, ker tvoja dejanja kazejo nasprotno od tega kar govoris.


4......


Super! Ko bos znala povedat katere podatke o osebi - goljufu si morala podati in komu, ti bom morda se verjela.

Drugače pa vidim, da si zaključila v svojem slogu.....ponovno vehementno z diskreditacijo in poveličevanje lastnega ega......kapo dol še enkrat....tvoji izvirni zaključki me vedno impresionirajo......user posted image


Diskreditiras samo sebe.

No, zdaj mi je pa koncno jasnozakaj si dolloceno uporabnico RR razglasila za zelo uspesno posameznico, ki je uspela in je uspesna ne glede na to, da nima izobrazbe - delala je na crno, ni placevala davkov, racun ji je blokirala davcna zaradi davcnih dolgov... Kako se vidiki spremenijo...


Aja, pa da ne boš potvarjala dejstev....nisem je proglasila za uspešno (če se ne motim, sva si s tem enkrat že prišli na jasno in se obe strinjaliuser posted image ......


Mocno se motis:


12.5.2011 12:25:55
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Sedaj pa cakam, da mi pokazete malo bolj ekstremen primer - nekoga, ki je v zivljenju uspesen (s katerim bi se sami komot zamenjali), izhaja iz okolice , ki nic ne da na izobrazbo ( recimo romska skupnost),je brez izobrazbe
in je mocno razgledan
, tako, da z razgledanostjo kompenzira pomankanje izobrazbe.

Ce ga ne "najdete" - teorija o nepovezanosti izobrazevanja, razgledanosti, splosne druzbene uspesnosti itn.. ne bo drzala.



nick uporabnice....oprosti, da te bom imenovala, mam občutek, da ne boš zamerila, da te javno izpostavljam.....vendar Frodo želi primer.....user posted image



proglasila sem jo za razgledano, za osebo, ki zna priti do informacij, čeprav nima formalne izobrazbe, gleda na to, da je imela takrat končano le osnovno šolo......ker smo takrat govorili o tem, da splošna izobrazba in razgledanost gresta z roko v roki oz. da ni nujno, da je tako.......in če si me kdaj brala, ko sem replicirali tej dotični uporabnici, se njeni iznajdljivostjo izogibanja plačevanja davkom nisem nikoli pritrjevala in sem ji to tudi nemalokrat javno povedala,.......zato ne provociraj s takimi podlimi........


Ne ocitaj mi podlosti ker sem te spomnila na tvoja lastna stalisca oz. besede. In ker se naprej prihajas sama s seboj in s svojimi stalisci v konflikt - na nekatere so ti ze obrnili pozornost (ter zaradi dvomljivo resnicnih izjav, da nisi nikoli imela kredita, da delis usodo delavcev prekmurskega gospodarstva ipd, ter nakladanju v stislu da je ocitno , da nisi seznanjena z gospodarstvi , ki jih dajes za primer - ampak se ti samo zdi kako je to pri njih, skratka nakladas ko foka) ne mores biti resen in dostojen sogovornik.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?