|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
10.7.2013 15:05:16   
patrino
Je pa folk apatičen, pasiven, udan v usodo, "ker so VSi enaki", bo moral vsak sam vstat s kavča in ne čakat na druge. OK, komur sedanja situacija odgovarja, lahko zaradi mene komot sedi, ostalih pa ne štekam lih.
Ankica moj komentar leti na tole tvoje vehamentno ogorčenje, kako so vsi skupaj apatični in tako naprej...govoriš o tretji osebi, kot da ti ne spadaš zraven oz. da ti prav nasprotno kot tile apatični ljudje, na področju politike in njenih sprememb premikaš gore. Tu se ne gre za osebno deskriditacijo in ne mislim nič slabega. Kvečjemu si mi smešna, ker se ogorčeno jeziš na druge, po drugi strani pa si najverjetneje med tistimi " drugimi " tudi ti. Najlažje je govoriti in obsojati , veliko težje pa kaj konkretnega premaknit, da se kot posameznik lahko sam po sebi izločiš iz gruče apatičnih.

Čisto lahko je nekaj zahtevat , pričakovat, si želet...v smislu, ki si ga ti obrazložil:
. - možnost istočasnega koriščenja porodniške in opravljanja službe. Recimo pri nas bi zelo fajn prišlo, da bi delala oba 4 ure, ostale 4 ure pa bi bila na porodniški.
- večja podjetja ni lahko organizirala varstvo v okviru svojih podjetij. Tako bi bili otroci blizu svojim staršem, mame bi lahko vmes tudi dojile. Zdaj s emi to zdi neizvedljivo. Kdo bo hodil dojiti otroka med delovnim časom, če ima do doma 30km?
- kjer oba starša delata v istem podjetju, se bi ponekod lahko delo organiziralo tako, da bi eden delal 2 dni v tednu, drugi 3 dni, seveda odvisno od same narave dela.
-zelo pogrešam informiranje o možnostih, ki so na voljo,
- močno poenostavljen birokratski sistem - torej tako, da samo enkrat neseš papirje, potem pa zgolj sporočaš, katere dneve si koristil, pa d ani treba vsakič javljat na ZZZS sprememb ipd.

in bi meni in verjetno drugim v večini vse to tudi pasalo- samo to spet pričakuješ, da bodo naredili drugi ( tako kot nas pričakuje večina) ob enem pa se ne šteješ med apatične , temveč želiš delovati kot revolucionar. Polna usta lepih besed ima pač lahko vsak, ki se malo potrudi...


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
10.7.2013 15:36:59   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Za takšne zadeve se določi prokurist, ki za ta čas uradno zastopa dejavnost in tebe. To je čisto lahko družinski član. Na ta način se lahko še vedno izdajajo računi. To je dokaj vsakdanja praksa, ki se jo poslužuje(m)jo marsikatere mlade spjevke.

Sama opravljam tako delo, da za to potrebujem licenco in izdajam uradna poročila z mojim imenom in potrdilom licence. Tega en prokurist, če nima licence ne more, če jo ima, pa raje dela zase - itak.

sazi, torej ti sploh nisi šla na prodniško? Če je en mesec tako kritičen, potem sklepam, da si vse te (mislim na takšne z licencami) sp-jevke sploh ne morejo privoščiti niti nosečnosti in poroda, ker bi sicer propadle? Hm ja, pa vendarle kar nekaj teh žensk vendarle nekako sčara tudi ta čas oz. so nekako preživele. Torej bi pri moških bilo vse skupaj še lažje, ker oni vseeno v tem predlogu zakona niso "obsojeni" na 105 dni dopusta skupaj (kot je pač dolžina porodniške), pač pa samo na 30, ki jih ni potrebno koristi strnjeno v enem kosu. Torej če ženske zmorejo, bi mogoče celo lahko tudi moški?

Ankica, to kar ti naštevaš, je marsikaj že sedaj možno, pa vseeno večina tega očitno ne pozna (jah, pri zadnji spremembi zakonodaje na tem področju očitno ni bilo tako "motečih" elementov notri, da bi se kdo sploh kaj preveč obregnil ob to, pa je šlo vse bolj mirno mimo - no, z izjemo očetovskega dopusta, ki je bil tudi takrat označen za nekaj, kar ne bo zaživelo, kot nekaj, kar je čisto mimo - znano, a?user posted image ), kaj šele, da bi koristila. Skratka - če bi bilo dovolj samo informiranje, bi bile stvari že davno drugačne. Tako pa to pač ni dovolj in če že na Švedskem ni šlo drugače, kot z zakonom, resno mislite, da bo pa pri nas?user posted image
V glavnem pa smo tam - pri kako bi, da ne bi stilu kritiziranja predloga zakona. Pa, malo smešno, še bolj pa žalostno, res ženske najdete tisoč in en razlog, kako je to neizvedljivo pri moških, medtem ko pri ženskah je to starševstvo in služba čisto izi in simpl? In tista statistika o zaposlenih materah - ja, je visok % (sploh če primerjamo s kakšno bolj "tradicionalno" državo), vseeno pa ta statistika ne pove nič o težavah, ki jih imajo ženske v rodni dobi, pa o vrsti zaposlitve (določen, nedoločen del. čas, avtorske, s.p.,...), zahtevnosti delovnih mest, plačilu,... skratka o vseh težavah.
Še enkrat ponavljam - meni se predlog in ideja zakona zdita dobra, seveda je potreben kak popravek, vseeno pa se mi zdi pomemben napredek (ali pa brca v rit marsikomu). In ne, ni malo očetov, ki jih je treba "prisiliti" v srečo s svojim otrokom in ne malo mater, ki jih je treba malo odtegniti od svojih otrok, da bodo tudi očetje imeli možnost preživljanja časa z njimi. Kot že napisano - s stališča otroka to vsekakor ni slabo, še zlasti ne, če bodo očetje koristili več dopusta in tako dobili še dodaten dopust in bo otrok lahko še dlje časa s starši doma. Kar pa je menda dobro, a ne?user posted image


< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 10.7.2013 15:41:26 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   [Brisano sporočilo]
10.7.2013 21:11:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   [Brisano sporočilo]
10.7.2013 21:19:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
10.7.2013 22:23:31   
mateyka
Ankica, mogoče te ne štekajo; a kdo sploh ve kako to zgleda, ko so zakoni preudarni in življenski - težko kakega v sloveniji še srečaš (zakon namreč).

sej bi se smejala, sam..
user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.7.2013 22:24:34 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
11.7.2013 7:03:25   
patrino
Vidim, da se ne poznava osebno, sicer ne bi tako vehementno pisala, kaj najverjetneje počnem in kaj ne.
Ja res te verjetno ne poznam ( sicer kaj se ve- tale virtuala je vsega zmožna) in skozi tvoje pisanje te pač tako razumem.

Nisem ogorčena nad ljudmi, štekam ne te pasivnosti in vdanosti v usodo. Kar ni isto, sam če si ti hočeš tako odinterpretirat, go for it. Sem pa ogorčena nad politiki, t.i. tajkuni ipd., to pa ja.

Mislim, da smo kar vsi ogorčeni nad tajkuni in politiki, samo tisto vstajanje iz kavča in pasivnost je letela na čisto preprost folk, med katerim si tudi ti verjetno. In brez provokativnosti te sprašujem, kako se ti v teh težkih časih otepaš te vdanosti v usodo? Kajti jaz priznam, da se je večkrat težko.

Želim poudariti le eno stvar: da se skuša narediti zakon življenjski, pogleda z več zornih kotov, ne na pol in na hitro samo zato, da se. Torej da bo preudareno narejen, da bo dosegel svoj cilj ter da bo tudi v prakso uveden tako, da bo deloval.

Kar se pa tega tiče, pa mislim da ne rabi biti posebej poudarjeno- tule gor vsi navijamo za to, dam roko v ogenj.

Ankica, mogoče te ne štekajo; a kdo sploh ve kako to zgleda, ko so zakoni preudarni in življenski - težko kakega v sloveniji še srečaš (zakon namreč).

sej bi se smejala, sam..
user posted image

Obrazložitev v sliki in besedi- ne rabi dodatnega komentarjauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
11.7.2013 11:15:32   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
sazi, torej ti sploh nisi šla na prodniško? Če je en mesec tako kritičen, potem sklepam, da si vse te (mislim na takšne z licencami) sp-jevke sploh ne morejo privoščiti niti nosečnosti in poroda, ker bi sicer propadle? Hm ja, pa vendarle kar nekaj teh žensk vendarle nekako sčara tudi ta čas oz. so nekako preživele. Torej bi pri moških bilo vse skupaj še lažje, ker oni vseeno v tem predlogu zakona niso "obsojeni" na 105 dni dopusta skupaj (kot je pač dolžina porodniške), pač pa samo na 30, ki jih ni potrebno koristi strnjeno v enem kosu. Torej če ženske zmorejo, bi mogoče celo lahko tudi moški?

Takrat sem še imela drugo službo. Poiznam pa eno mamico zdaj, ki ni na porodniški (uradno ne), je pa doma z otrokom in dela, da naprej fura svojo dejavnost, "le"porodniške ne dobiiva. V teh časih, ko že itak v večini primerov komaj en konec z drugim skupaj potegneš in je zelo dobrodošlo vsako delo, ki ga dobiš, je vsaka izguba posla lahko hud udarec. In ja, res je težko za 12 mesecev zrihtat in v tem pogledu 1 mesec neaj ne bi bil problem. AMpak gre za to, da imaš lahko že itak s tistimi 11-imi meseci probleme, potem mora pa še oče za 1 mesec čez celo proceduro. Nekateri delodajalci res niso naklonjeni takim zadevam in izvajajo pritiske na zaposlene. Ja, je pravica ampak kako je v praksi...

Meni se tudi ta ideja iz zakona ne zdi slaba za večino populacije in se strinjam, da potrebuje kak ata brco v rit, da se malo bolj aktivira. moti me ta prisila, ki bo nekatere postavila v slab položaj, ker tega enostavno ne bodo mogli izvesti. Urejeno bi moralo biti tako, da kdor tega ne bi izkoristil ne bi bil ob vso "ugodnost".

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 0:08:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ankica, mogoče te ne štekajo; a kdo sploh ve kako to zgleda, ko so zakoni preudarni in življenski - težko kakega v sloveniji še srečaš (zakon namreč).

sej bi se smejala, sam..
user posted image



Kot da je v sloveniji pa vse v tako groznem stanju, da se ne more preziveti......in da le v slo imamo korupcijo in podobne forei......res je prvak ene stranke prejel podkupnino.......dala pa mu jo je firma iz drzave z visoklimi etičnimi standardi in preudarno ter zivljensko zakonodajo.....prav tako se. eticnia avstrija z vsemi stirimi brani razkriti svoje. imetnike bancnih racunov.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 0:14:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Meni se tudi ta ideja iz zakona ne zdi slaba za večino populacije in se strinjam, da potrebuje kak ata brco v rit, da se malo bolj aktivira. moti me ta prisila, ki bo nekatere postavila v slab položaj, ker tega enostavno ne bodo mogli izvesti. Urejeno bi moralo biti tako, da kdor tega ne bi izkoristil ne bi bil ob vso "ugodnost".


a ni bilo prej govora o tem, da mora biti zakonodaja sprejemljiva za vecino populacije.....?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 10:05:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Ankica, mogoče te ne štekajo; a kdo sploh ve kako to zgleda, ko so zakoni preudarni in življenski - težko kakega v sloveniji še srečaš (zakon namreč).

sej bi se smejala, sam..
user posted image


Kot da je v sloveniji pa vse v tako groznem stanju, da se ne more preziveti......in da le v slo imamo korupcijo in podobne forei......res je prvak ene stranke prejel podkupnino.......dala pa mu jo je firma iz drzave z visoklimi etičnimi standardi in preudarno ter zivljensko zakonodajo.....prav tako se. eticnia avstrija z vsemi stirimi brani razkriti svoje. imetnike bancnih racunov.......



torej replika na moj del da nimamo več veliko preudarnih in življenjskih zakonov, je da ni tako grozno, da ne bi mogle preživet in da so itak tudi druge države skorumpirane?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 10:46:05   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Meni se tudi ta ideja iz zakona ne zdi slaba za večino populacije in se strinjam, da potrebuje kak ata brco v rit, da se malo bolj aktivira. moti me ta prisila, ki bo nekatere postavila v slab položaj, ker tega enostavno ne bodo mogli izvesti. Urejeno bi moralo biti tako, da kdor tega ne bi izkoristil ne bi bil ob vso "ugodnost".

a ni bilo prej govora o tem, da mora biti zakonodaja sprejemljiva za vecino populacije.....?

Če je za večino sprejemljivo, vseeno ni fora za tisto manjšino, ki ima že zdaj probleme, potem bi imeli pa še večje. Moti me, ker je večina zakonov sprejeta na horuk s pogledom samo z enega zornega kota. Upoštevajo en vidik, vidijo, da je v tem primeru vse super in veselo potrjujejo.

Če gledam samo s svojega stališča, bi lahko rekla, da mi je vseeeno, saj sem s porodniškimi zaključila.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   [Brisano sporočilo]
12.7.2013 19:45:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 21:46:11   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Kje lahko naredimo spremembo? Gandhi, en zelo moder človek je rekel, da če želiš spremembo, bodi sprememba. Lahko čisto na mikro ravni ali pa makro, če ima kdo interes biti direkt v levjem žrelu al kako se že reče.


Gandhi je celo takole rekel:
Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

tako da.. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 22:04:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


torej replika na moj del da nimamo več veliko preudarnih in življenjskih zakonov, je da ni tako grozno, da ne bi mogle preživet in da so itak tudi druge države skorumpirane?


Ne......ni ga zakona, ki se ga tako ali drugace ne bi dalo izrabiti......problem. nastopi, ko je vec tistih, ki izrabljajo, kot tistih, ki so posteni in ko se. taka zloraba zakonov zacne. v. druzbi sprejemati kot iznajdljivost in postane skoraj ze vrednota.....in se potem vsaka omejitev te t.i. iznajdljivosti s strani drzave steje. kot nezivljenjski zakon in imamo. referendum.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
12.7.2013 22:14:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Kje lahko naredimo spremembo? Gandhi, en zelo moder človek je rekel, da če želiš spremembo, bodi sprememba. Lahko čisto na mikro ravni ali pa makro, če ima kdo interes biti direkt v levjem žrelu al kako se že reče.


Gandhi je celo takole rekel:
Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

tako da.. user posted image


no....a ni on izhajal ravno iz tega, da spremenimo najprej sami. sebe in da je ravno to vecji in bolj velicasten boj kot pa teznja po spremembi sveta.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   [Brisano sporočilo]
13.7.2013 8:15:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 11:32:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Kje lahko naredimo spremembo? Gandhi, en zelo moder človek je rekel, da če želiš spremembo, bodi sprememba. Lahko čisto na mikro ravni ali pa makro, če ima kdo interes biti direkt v levjem žrelu al kako se že reče.


Gandhi je celo takole rekel:
Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

tako da.. user posted image


no....a ni on izhajal ravno iz tega, da spremenimo najprej sami. sebe in da je ravno to vecji in bolj velicasten boj kot pa teznja po spremembi sveta.......


to ti tako poenostavljeno vidiš.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 11:34:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.....ni ga zakona, ki se ga tako ali drugace ne bi dalo izrabiti......problem. nastopi, ko je vec tistih, ki izrabljajo, kot tistih, ki so posteni in ko se. taka zloraba zakonov zacne. v. druzbi sprejemati kot iznajdljivost in postane skoraj ze vrednota.....in se potem vsaka omejitev te t.i. iznajdljivosti s strani drzave steje. kot nezivljenjski zakon in imamo. referendum.......


naivna si, če misliš, da se ne da pisat in sprejemat zakonov, ki podpirajo krajo državnega premoženja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 12:02:19   
takotako

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Meni se tudi ta ideja iz zakona ne zdi slaba za večino populacije in se strinjam, da potrebuje kak ata brco v rit, da se malo bolj aktivira. moti me ta prisila, ki bo nekatere postavila v slab položaj, ker tega enostavno ne bodo mogli izvesti. Urejeno bi moralo biti tako, da kdor tega ne bi izkoristil ne bi bil ob vso "ugodnost".

a ni bilo prej govora o tem, da mora biti zakonodaja sprejemljiva za vecino populacije.....?

Če je za večino sprejemljivo, vseeno ni fora za tisto manjšino, ki ima že zdaj probleme, potem bi imeli pa še večje. Moti me, ker je večina zakonov sprejeta na horuk s pogledom samo z enega zornega kota. Upoštevajo en vidik, vidijo, da je v tem primeru vse super in veselo potrjujejo.

Če gledam samo s svojega stališča, bi lahko rekla, da mi je vseeeno, saj sem s porodniškimi zaključila.




No tako moj si ni vzel niti očetovskega po porodu, pa zaradi tega ne morem rečt da ne skrbi za otroka. Z nama je in skupaj delava ko je pač doma. Ja je res da otroka jaz večkrat previjem, pa vstajam,itd. Sam ne vem če si pa čisto vsako stvar lahko razdelimo na pol. On pa naredi, se igra z otrokom druge stvari.
In pri nama je že tako da če bi on mogel vzeti si ta mesec, bi ostal brez službe, ali pa bi doma tok delal da itak tamali ne bi mel nič od njega. Če nekdo ni z otrokom ko je v službi še ne pomeni da ne skrbi za njega. pri nas še teden dopusta težko izvedemo skup. Gremo pač večkrat za par dni...
Tko da tisti ki ne skrbi za otroka naj rajši dobi brco od svoje žene ne pa od države...


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 12:39:03   
patrino
No tako moj si ni vzel niti očetovskega po porodu, pa zaradi tega ne morem rečt da ne skrbi za otroka. Z nama je in skupaj delava ko je pač doma. Ja je res da otroka jaz večkrat previjem, pa vstajam,itd. Sam ne vem če si pa čisto vsako stvar lahko razdelimo na pol. On pa naredi, se igra z otrokom druge stvari.
In pri nama je že tako da če bi on mogel vzeti si ta mesec, bi ostal brez službe, ali pa bi doma tok delal da itak tamali ne bi mel nič od njega. Če nekdo ni z otrokom ko je v službi še ne pomeni da ne skrbi za njega. pri nas še teden dopusta težko izvedemo skup. Gremo pač večkrat za par dni...
Tko da tisti ki ne skrbi za otroka naj rajši dobi brco od svoje žene ne pa od države...

Oprosti, ampak mislim, da ste žal tudi med tistimi, ki rabijo malo brce od države. Očitno si ne znata ustvariti prioritet v življenju ali pa vama otrok in vajina družina to ni. Bodi prepričana, da verjamem, da si je težko pri določenih poklicih, zaposlitvah, obrteh vzeti nekaj dni prosto. Saj verjetno ni prestolonaslednik ali pa svetovno znan kirurg, ki se vsakdan bori za življenje drugih, ali vojak v tujski legiji (pa še vsi ti si privoščijo nekaj časa skupaj s familijo)...Verjetno je kakšen izmed mnogoterih obrtnikov, ki mislijo, da noben biznis ne smejo izpustiti iz rok- lahko pa izpustijo dragoceno otroštvo svojega otroka. Vendar tisti, ki pravi, da ne more pokoristiti nekaj prostih dni po porodu ali si v celem letu ni sposoben izboriti, zorganizirat, vzeti en teden skupnega dopusta z družino, ima precej večje težave pri sebi, kot mu jih ponuja tale predlagani zakon. Saj ni rečeno, da si mora dopust privoščiti sredi glavne poletne sezone- teden dni le z družino je dobrodošel skozi celo leto.
Mislim, da se je škoda usajat na državo, temveč se raje pripravi na " brco", da boš možu to dopovedala. Seveda moraš to prej v glavi razčistiti sama- če ne bosta krepko brco dobila čez par let nazaj od svojih otrok- pa zato ne bosta mogla kriviti države.
Kot vidim se najbolj oglašajo tiste, ki so nekako sprijaznjene oz. se jim zdi čisto samoumevno, da bi se morali vsi državni zakoni prilagajati njihovim družinskim navadam in odnosom, da bi se pa sami malo bolj prilagodili zakonom, se končno sprijaznili, da bodo kljub mnogoterim zakonom stil življenja v družini vozili oni, to pa ne.
Bom takole rekla- ženske, tudi, ko ste otroka delale, ga niste naredile same in si je vaš dragi takrat nakako lahko vzel čas in spustil kakšen biznis mimo....kaj ko bi ga še zato, da tega otroka malo bolje spozna, preživi nekaj več časa z njim, osebno spozna, da se vse da, če se le hoče.
Ne pravim, da je predlog zakona enkraten (to sem že parkrat povedala), pravim pa, da je poleg vsega enkraten pokazatelj , kako imajo nekateri sfaljene družinske odnose, vrednote, prioritete in kako kot ponavadi pričakujejo, da jih bo rešil nekdo drug in ne sami.

< Sporočilo je popravil patrino -- 13.7.2013 12:41:35 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 13:07:57   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom takole rekla- ženske, tudi, ko ste otroka delale, ga niste naredile same in si je vaš dragi takrat nakako lahko vzel čas in spustil kakšen biznis mimo....


Za to je včasih dovolj 3 minut, celo med delovnim časom, v pisarni... user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   [Brisano sporočilo]
13.7.2013 13:20:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 13:35:27   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom takole rekla- ženske, tudi, ko ste otroka delale, ga niste naredile same in si je vaš dragi takrat nakako lahko vzel čas in spustil kakšen biznis mimo....


Za to je včasih dovolj 3 minut, celo med delovnim časom, v pisarni... user posted image



Si pa radodarna s časom user posted image . Tudi 10 sekund je dovolj user posted image .


Pa ajde no... da se umakne vse pomembne papirje, pripravi teren, zapre vrata, obrne listek CLOSE! ipd user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 14:43:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Bom takole rekla- ženske, tudi, ko ste otroka delale, ga niste naredile same in si je vaš dragi takrat nakako lahko vzel čas in spustil kakšen biznis mimo....


Za to je včasih dovolj 3 minut, celo med delovnim časom, v pisarni... user posted image



Si pa radodarna s časom user posted image . Tudi 10 sekund je dovolj user posted image .


Pa ajde no... da se umakne vse pomembne papirje, pripravi teren, zapre vrata, obrne listek CLOSE! ipd user posted image


še dobr, da si za to ni treba "fu-kniško" vzet, kot npr. porodniško - bi še tukaj bili vsi pametni in doktoriral kako ne izkoristimo vsega časa primerno..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.7.2013 14:44:14 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Očetje bodo morali za vsaj en mesec na po...
13.7.2013 15:05:52   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

"fu-kniško"


Za to bi si morala zaslužiti nagrado RR za izjavo leta! user posted image

zamisli, kako bi folk gledal tiste, ki je nikoli ne bi izkoristili ali pa celo prosili za podaljšanje fu-kniške user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?