|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
17.12.2013 8:30:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nasilje nad ženskmi itd
17.12.2013 8:41:53   
dota
.... in poanta je... kaj?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
18.12.2013 11:11:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dota)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
18.12.2013 11:16:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 11:52:06   
ronja
Christin, čeprav se mi smilijo ljudje, ki so podvržene nasilju, pa se strinjam s tabo, da je treba najprej pomislit na otroke. Mislim, da bi večina teh žensk dobila moč za resnično zapustit takega partnerja, če bi vedele, da bodo sicer ob otroke (in bi se to tudi res zgodilo sicer). Mislim, da sicer rejništvo ni idealna oblika, vendar je verjetno vseeno boljše kot pa gledat doma pretepanje (ali bit celo deležen tega). Ne razumem teh žensk, da ne sprevidijo, kaj delajo svojim otrokom in da jim je za to manj mar kot za to, kar jih veže na nasilneža - tega ne bom nikoli štekala. Nočem obsojat, vendar bi vseeno potegnila črto in če se one ne morejo rešit, bi rešila otroke.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:02:31   
Lukka
Nasilje ni hec. In kljub temu, da si kot avtorica želela to dat zgolj ven in nas praktično nisi vprašala po mnenju, ti bom napisal svojega.

Včasih nekoga ljubimo tako močno, da niti brca, klofuta, ali celo kaj bolj perečega, ne omaje ljubezni. Celo več, včasih jo poglobi. Nekoč sem se pogovarjal z enim psihoterapevtom, da je k njemu hodila ena punca, ki je stalno imela težave z nasiljem. Zanimivo z vsemi partnerji. Kot bi nekako sama klicala to nesrečo nad sabo. Težavo so odkrili mnogo kasneje. Ko je bila zgolj deklica se je nihče ni dotaknil, nihče je ni objel, nihče je ni pobožal. In ko se je še v osnovni šoli podila za fanti, jih je ščipala (tiste ki so ji bili všeč) fantje so jo seveda nazaj mahnili, klofnili ali pač enostavno odrinili stran. Njena podzavest je dotik fanta, čeprav kot klofuto, dojela kot dotik in možgani so pretvorili nekako takole: "sigurno me ima rad, ker se me dotika".

So pa to zelo težke stvari. Po eni strani, zakaj nekateri ostanejo s takimi ljudmi. Pač ostanejo. To je stvar osebne odločitve.
Sam sem imel tudi težjo preizkušnjo na začetku moje veze z zdajšnjim možem. Hudo preizkušnjo. Sam sebi sem dal, in seveda njemu, še eno priložnost. Vendar so tudi priložnosti omejene. Seveda v okvirih mogočega in dostojnega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:06:53   
ronja
Lukka, jasno je, da imajo ženske, ki to dopuščajo, težave iz otroštva. Ampak te težave je treba rešit. Če jih ženska ne more ali noče rešit, pa je treba rešit njene otroke, da ne gledajo tega in nimajo potem oni težav kasneje, ki jih mogoče ne bojo mogli/želeli rešit... in se krog obrne. Enkrat ga je treba presekat. Otroke je treba odstranit iz nasilnega okolja pa pika. Ne sme gledat, kako oči lomi mami rebra, ker zanj to pač ni "da jo ima rad, ker se jo dotika" -otrok to doživlja kot grozno stisko in tega ne smemo dovolit, pa pika! Ni tu debate! Zakaj ženske dovolijo to, zakaj se vračajo, lahko debatiramo, da je pa treba otroke odstranit, pa ni debate. Če ona hoče, lahko živi s to zverino, vendar otroci nimajo tam kaj delat, dokler se oba ne spremenita in konec.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:15:08   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lukka, jasno je, da imajo ženske, ki to dopuščajo, težave iz otroštva. Ampak te težave je treba rešit. Če jih ženska ne more ali noče rešit, pa je treba rešit njene otroke, da ne gledajo tega in nimajo potem oni težav kasneje, ki jih mogoče ne bojo mogli/želeli rešit... in se krog obrne. Enkrat ga je treba presekat. Otroke je treba odstranit iz nasilnega okolja pa pika. Ne sme gledat, kako oči lomi mami rebra, ker zanj to pač ni "da jo ima rad, ker se jo dotika" -otrok to doživlja kot grozno stisko in tega ne smemo dovolit, pa pika! Ni tu debate! Zakaj ženske dovolijo to, zakaj se vračajo, lahko debatiramo, da je pa treba otroke odstranit, pa ni debate. Če ona hoče, lahko živi s to zverino, vendar otroci nimajo tam kaj delat, dokler se oba ne spremenita in konec.


user posted image

Tako.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:15:32   
Lukka
Škoda je, da nekateri starši enostavno nimajo več razsodnega mišljenja, ko se znajdejo v krogu nasilja. Gre za tabu (žal še vedno) temo, ki enostavno staršem v glavi prebija na način - "ah tiho bodimo, saj ni nič, nič ni, vse je ok, jutri bomo šli na tobogan, pa bo vse ok, pa oči nas bo na pico peljal, vse bo pozabljeno. ne, ne, ne, nič se nismo tepli..."
Ja, otrok pa vse to črpa in to ni prav. To nikoli ni prav. Zakaj nekdo da roko na drugega - o tem se da debatirat, ampak kako da nekomu enostavno ni jasno, da je v istem prostoru še otroček, mi pa tudi ni jasno. Je res jeza do dotičnega tako močna, da se ne znajo brzdat pred lastnim sinom, lastno hčerjo?

Po drugi strani pa spet odvzem otrok. In spet bodo organizacije vpile - zakaj jih je pa treba odvzet, saj so luštna družinica, sosedje bodo vpili, kako se lepo s kolesom po trgu vozijo... Dvolične stvari res no. Je pa tako - če bi jaz imel to moč bi naredil sledeče. V trenutku ko si pritegnil partnerja - psihiatrija! To je konec koncev resna težava, prestrašil si otroka, poškodoval partnerja, takoj k psihiatru! Veste kako bi se zmanjšalo vse to? Zelo! Ljudje bi se bali, brez skrbi. Nasilje še vedno jemljemo kot nekaj - se zgodi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:24:16   
ronja
Škoda je, da nekateri starši enostavno nimajo več razsodnega mišljenja, ko se znajdejo v krogu nasilja.

niso ga meli že, ko so se odločili za tega človeka.

Po drugi strani pa spet odvzem otrok. In spet bodo organizacije vpile - zakaj jih je pa treba odvzet, saj so luštna družinica, sosedje bodo vpili, kako se lepo s kolesom po trgu vozijo...

Če češ moje mnenje: mislim, da csd premalkokrat vzame otroke, ne prevečkrat. Verjetno se res kdaj zmotijo in to je grozno, vendar to, da pustijo otroke v takih okoliščinah, ko vsi vejo, da nekaj ni ok, je pa nedopustno! In veliko staršev je na ven krasnih, pa so doma grozni - briga me, če pravijo, da so luštni skupaj - sem imela sošolko, ki je imela krasnega očeta... ki je njo in njeno sestro in mamo silil v absurno hujšanje. Pa še celo znan ugleden in spoštovan gospod je bil. In ona že na faksu, pa še vedno ni mogla iz tega in je hujšala ko nora! Ne, vseeno mi je, kako so luštni, kako so uglajeni, kakšne vere ali nevere so, vseeno mi je, kakšno izobrazbo imata starša, če sta onadva vegija ali vegana ali karkoli... Otroci imajo pravico rast v zdravem okolju! To ne pomeni, da se starša ne smeta nikoli razjezit, da jih je treba vzet, če nekdo v besu pošteno zakolne ali kaj takega... ne, razumem, se zgodi. Ne sme bit pa to način delovanja, na dnevnem redu ali pa tepež, prisila, tiranija, psiho. Saj te stvari se zelo hitro čutijo, dostikrat še preden govoriš s človekom. KO pa s takim otorkom govoriš, veš. Veš, da je nekaj narobe!

Briga me za sosede in babice in zgražajočo se javnost! Otroke je treba zaščitit! In na csdjih morajo bit ljudje, ki jim bo za to najbolj mar!

In mislim, da bi mame našle v sebi moč, če bi morale izbirat med otroci in njim. Ker jim pa ni treba, pa grejo po tem, kar jim je lažje. On jim da nekaj, kar rabijo in se pač vračajo. Razumem, ampak otrok se pa ne sme vračat v to, pa konec! Tudi če zgledajo ful luškani in nihče drug ne ve, kaj se dogaja za 4 imi stenami.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:25:58   
ronja
Sama bi vrnitev otrok pogojevala z zdravljenjem obeh staršev - terapija, da se reši vzrok - zakaj on tepe in zakaj ona pusti, da jo tepe. Ko to predelata, bosta mogoče čisto lepo funkcionirala skupaj, če si bosta potem sploh še všeč... Vendar so to težke stvari in večina ljudi se jih celo življenje noče pritaknit in rajši trpijo. Ok, njihova pravica, da izberejo, kar želijo. Nimajo pa pravice otrok (pa tudi svojih ne) v to vlečt, pa pika.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nasilje nad ženskmi itd
18.12.2013 12:27:00   
Lukka
Ja, zelo lepo si napisala ronja! Podpišem vsak stavek!user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?