|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: rolanje
4.4.2014 10:34:07   
ronja
Meni so taki cukri - v bistvu sva se za otroke (da je pravi čas) odločila zaradi enega plavalnega tečaja, v katerem sem učila. Tamali so tako brez zavor in tako iskreno spontani - te objame, ko te prvič vidi, mu sušiš glavico, pa jo kar nasloni nate... Ful cukrčki! Potem ga moraš pa vrnit staršemuser posted image . In pridem domov iz enega takega tečaja in rečem lubiju: "joj, veš, kaj so cukri, bi kar mela enega!" In on pravi: "Ja, pa ga narediva:)" no, tako sva se midva zmenla za otrokeuser posted image Ful ni bilo težko, haha. In nama ni bilo nikoli žaluser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: rolanje
4.4.2014 12:29:47   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej botruje temu višji, solidarnostni cilj......bom šla tudi jaz kupit tiste famozne tablete in napitke za hujšanje, ki se oglašujejo v Lady (da v mesecu dni izgubiš 10 kg, ješ pa tako kot običajno), da bom podpirala male s.p.je.......user posted image



Da se vključim :-) Pač vsakdo išče svoj prostor pod soncem. In ne, naš s. p. je tako mali in 'lokalno' naravnan, hja, bi bila pa vesela, če bi nas recimo država monopolizirala in omogočila nesluten zaslužek (kot se to res dogaja na nekaterih področjih). Nekdo se je šolal, hodil na faks zato, da lahko poučuje, pa ne dobi službe v JU... In precej takih punc dela prek 'našega' s. p. Ampak ne bom zdaj o tem.
Ja, mi smo se SAMI naučili plavat, kolesarit, rolat (sicer pri 21-ih, ampak ok :-)), nordijsko hojo smo pač po svoje delali itd. Je pa res, da jaz še zdaj ne znam pravilne tehnike žabce (in je večina ne zna,), pa jo plavam... Bom reživela z njo...
Je pa na sami družini, ali spodbuja šport sama ali preko kakega učitelja. Seveda je izbira pri vsakem, enim se pač ne da, ne znajo, žal jih vedno več tudi nima sredstev ali pa časa... Pač se vsak sam odloči...
Svet gre pač naprej. Tudi plenice papmerske še 15 let nazaj niso bile tako samoumevne, kot so danes, kaj šele mobitel, ki zna vse... Da ne govorim o kozmetičnih posegih, frizeraju - nepredstavljivo več kot še par let nazaj zdaj zapravimo za te bedarije...
Tako da še se nekje pustimo marketingu nategniti, je ok, sprejemljivo, če pa recimo pri športu, pa ni?
Glede na raziskave, ki so nam jih lani na usposabljani interpretirali na FŠ, smo bili pred 30 leti otroci bistveno bolj gibljivi, vitki in motovorani za gibanje v vseh moćnh oblikah, plezanje, plazenje... Deca ne znajo več počepati pravilno, se kotaliti ipd. Pa kaj, boste rekli... no, upam, da nam tega v prihodnosti ne bo treba več uporabljati in lahko te veščine zakrnijo..
Tega, roko na srce, pri veliko večini ni več, svet se prehitro vrti :-)
Še enkrat, čestitke vsem staršem, ki jih sami učite - iz takšnih in drugačnih razlogov.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: rolanje
4.4.2014 13:30:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita


Svet gre pač naprej. Tudi plenice papmerske še 15 let nazaj niso bile tako samoumevne, kot so danes, kaj šele mobitel, ki zna vse... Da ne govorim o kozmetičnih posegih, frizeraju - nepredstavljivo več kot še par let nazaj zdaj zapravimo za te bedarije...
Tako da še se nekje pustimo marketingu nategniti, je ok, sprejemljivo, če pa recimo pri športu, pa ni?



Saj nisem nikjer rekla, da ni sprejemljivo.....samo primerjavo sem dala......sem pa še vedno mnenja, da se predšolski otrok lahko "nauči" gibati v domačem okolju......in da iz tega institucionaliziranega športa delamo blazno famo......

In kot si sama zapisala, vsak se znajde po svoje.....če je nekdo, ki ima razne licence za poučevanje tega pač tako tržno usmerjen, bo iskoristil priliko, da bo preživel sebe in svojo družino in promoviral to kot dobro in skoraj nujno potrebno.....pač izkoristi tržno priložnost.....to je pa marketing....in marketing današnjega časa je tudi to, da "ustvariš potrebo" pri ljudeh......da ljudje dobijo občutek, da ne morejo normalno funkcionirati brez določenega izdelka ali storitve......


Glede na raziskave, ki so nam jih lani na usposabljani interpretirali na FŠ, smo bili pred 30 leti otroci bistveno bolj gibljivi, vitki in motovorani za gibanje v vseh moćnh oblikah, plezanje, plazenje... Deca ne znajo več počepati pravilno, se kotaliti ipd. Pa kaj, boste rekli... no, upam, da nam tega v prihodnosti ne bo treba več uporabljati in lahko te veščine zakrnijo..


Pa to klju vsem poplavam organiziranih vadb in vsem plastičnim plezalom in toboganom.....prostega letanja otrok, padanja otrok, plezanja po drevesih pa več skoraj ni......ker tam ne sme, ker psi lulajo, drugje ne sme, ker se umaže....super je pa v šoping centru v igralnici, ker mimogrede stakne kako uš ali virus.....











(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: rolanje
4.4.2014 15:41:16   
HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pa to klju vsem poplavam organiziranih vadb in vsem plastičnim plezalom in toboganom.....prostega letanja otrok, padanja otrok, plezanja po drevesih pa več skoraj ni......ker tam ne sme, ker psi lulajo, drugje ne sme, ker se umaže....super je pa v šoping centru v igralnici, ker mimogrede stakne kako uš ali virus.....


No, pa sva našli stično točko :-) O tem govorim :-) Če imaš možnost, da ti deca tekajo po travi in plezajo po drevesih, jaz res dobim košpice, ko eni cele dneve šetajo po Cityjih ipd. (ja, vem, ker grem včasih, ko delam čez vikedn, tja jest :-), pa hodit ne znajo. 3-6 so pa zlata motorična leta, ko lahko otroku res eksponeentno razviješ določeno sposobnosti, kis e kasneje v življenju več ne dajo nadoknaditi (no, to vsaj učijo študente na FŠ :-))))
Ja, če gledaš tehnično, res 'ustvarjamo' neko ponudbo, ki pa se velikokrat razvije iz potrebe :-)
In kot se meni zdi neumno zapravljat čas in denar za belo obrobljene nohte (ja, smo iz provinciale :-)), je nekomu glupo dat otroka na tečaj.
K sreči pa imajo oboji stranke, plačujejo prispevke, in vse, akr si državica še iz tako neznatne dejavnosti z veseljem odreže stran :-)








(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: rolanje
4.4.2014 19:17:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

In kot se meni zdi neumno zapravljat čas in denar za belo obrobljene nohte (ja, smo iz provinciale :-)), je nekomu glupo dat otroka na tečaj.




Jaz bi denar še nekako dala za obrobljene nohte.....dve uri za obrobo nohtov vsakih 6 tednov pa nikoli.....user posted image ...bi verjetno prej dala 3 letnika v ABC gibanja.....user posted image

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: rolanje
4.4.2014 21:12:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Glede na raziskave, ki so nam jih lani na usposabljani interpretirali na FŠ, smo bili pred 30 leti otroci bistveno bolj gibljivi, vitki in motovorani za gibanje v vseh moćnh oblikah, plezanje, plazenje... Deca ne znajo več počepati pravilno, se kotaliti ipd. Pa kaj, boste rekli... no, upam, da nam tega v prihodnosti ne bo treba več uporabljati in lahko te veščine zakrnijo..


Pa to klju vsem poplavam organiziranih vadb in vsem plastičnim plezalom in toboganom.....prostega letanja otrok, padanja otrok, plezanja po drevesih pa več skoraj ni......ker tam ne sme, ker psi lulajo, drugje ne sme, ker se umaže....super je pa v šoping centru v igralnici, ker mimogrede stakne kako uš ali virus.....



Osnova gibanja je gibanje samo, svobodno in skladno s seboj. Gibanje v tri dni, po domače norenje user posted image . Osnova je tudi ljubezen do gibanja, želja po telesni svobodi, ki jo aktivnost prinaša.

Vadba je nadgradnja. Ampak brez osnove je tudi nadgradnja prazna. Še pri športu je osnova pri vseh športih povsod enaka - lahek tek in osnovne raztezne vaje+počepi+sklece+trebušnjaki.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: rolanje
4.4.2014 23:23:34   
ronja
In kot se meni zdi neumno zapravljat čas in denar za belo obrobljene nohte (ja, smo iz provinciale :-)), je nekomu glupo dat otroka na tečaj.

Zanimivo, meni je pa zadnjič ravno ena punca, ki dela na kmetiji rekla, da ima vedno urejene in nalakirane nohte zato, da se ne vidi na njih, da je rila po zemlji. To mi je vedno zanimivo, kako en in isti argument (smo iz podeželja) ljudje čisto različno interpretirajo glede iste zadeve (zato si ne mažem nohtov/zato si mažem nohte).
Pa si sama še nisem nalakirala nohtov in nimam nič proti, če si kdo jih, prav lepo in zanimivo zgleda, rada pogledam:).

Lili, je pa res, da je razlika, kje živiš. ok, po drevesih lahko povsod plezajo, ker jih imaš v parkih, vendar so različno primerna (tam, kjer smo prej živeli, so bila vsa drevesa visokodebelna - torej da so imela veje tako visoko, da otroci niso mogli gor), pa vseeno je drugače, če imaš vrt in pošlješ otroke pač samo ven ali pa če živiš v bloku in je pozimi vse skup res malo težje oz. si lahko manj časa zunaj (ker pač nimaš zraven doma s svežimi cotami, da bi lahko preoblekel otroka, ki je padel v lužbo), dal toplo pijačo tistemu, ki ga zebe itd... V takih primerih je lahko telovadnica prav fajn rešitev. Ali za malo socializacije, kadar otroci niso v vrtcu, recimo. Ali če se mama ubija na rolerjih, dete bi se pa to rado naučilo. itd...

PS: pa kaj res ljudje hodijo po šoping centrih z malčki? A ni to šus v nogo? Mislim, kdo bi si želel to? Ok, greš, ko moraš, kaj pa češ... Ampak da bi šel tja tako, za zabavo... ne vem no... Saj otroci se povsod znajo zabavat, to ne rečem, samo kot starš ves čas malo gledaš, če je to zabavanje ok tudi zaposlenim v trgovini... ni to glih nek čas na off... mislim - a ni v parku lažje? Gledaš samo, da ne bojo dol padli, ne pa še, da ne bojo česa polomili, umazali, potolkli...

PS: moja tamala je danes iz drevesa padla - a dobim plus al minus pike zdaj?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: rolanje
5.4.2014 10:15:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS: moja tamala je danes iz drevesa padla - a dobim plus al minus pike zdaj?user posted image


Z moje strani plus user posted image .

Ma to moram še osvojit v tem življenju, plezanje na drevesa..nikoli mi ni šlo, razen na češnjo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: rolanje
7.4.2014 9:16:47   
HuAnita
No, pa imamo tržno nišo:
plezanje na drevesa za ženske +30!
(če se boste prehitro naučile, bomo iznašli nove kategorije, recimo, na gladka ali hrapava stebla, na drevesa s krošnjamu, iglavce, master tečaj pa bo plezanje na visokorasle kaktuse..)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: rolanje
7.4.2014 9:21:09   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS: moja tamala je danes iz drevesa padla - a dobim plus al minus pike zdaj?user posted image


Z moje strani plus user posted image .

Ma to moram še osvojit v tem življenju, plezanje na drevesa..nikoli mi ni šlo, razen na češnjo.



ti grem za inštruktorico user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: rolanje
7.4.2014 11:12:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

No, pa imamo tržno nišo:
plezanje na drevesa za ženske +30!
(če se boste prehitro naučile, bomo iznašli nove kategorije, recimo, na gladka ali hrapava stebla, na drevesa s krošnjamu, iglavce, master tečaj pa bo plezanje na visokorasle kaktuse..)


Nimaš jeuser posted image ..... na drevesih preti nevarnost klopov.....user posted image ...pa umažeš se......

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: rolanje
7.4.2014 11:37:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ti grem za inštruktorico user posted image


rija*,
a je število feferončkov v tvojem avatarju kakorkoli povezano s številom kakšnih novih veščin, ki si jih v določenem času na novo osvojila? user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: rolanje
7.4.2014 12:03:35   
ronja
plezanje na drevesa za ženske +30!
(če se boste prehitro naučile, bomo iznašli nove kategorije, recimo, na gladka ali hrapava stebla, na drevesa s krošnjamu, iglavce, master tečaj pa bo plezanje na visokorasle kaktuse..)


Ti, jaz bi se pa res rada naučila plezat na palme - saj veš, tako kot uni domorodci, ko grejo ko opice gor! Palma nima vej, kar po deblu grejo, si pomagajo z eno krpo ali pa kar samo z rokami... To mi pa niti pod raznone bi šlo, mi je pa fascinantno! Če boste to ogranizirali, pa pridem:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: rolanje
7.4.2014 19:14:55   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS: moja tamala je danes iz drevesa padla - a dobim plus al minus pike zdaj?user posted image


Z moje strani plus user posted image .

Ma to moram še osvojit v tem življenju, plezanje na drevesa..nikoli mi ni šlo, razen na češnjo.



ti grem za inštruktorico user posted image


Kdaj so češnje zrele?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: rolanje
7.4.2014 19:39:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Ti, jaz bi se pa res rada naučila plezat na palme - saj veš, tako kot uni domorodci, ko grejo ko opice gor! Palma nima vej, kar po deblu grejo, si pomagajo z eno krpo ali pa kar samo z rokami... To mi pa niti pod raznone bi šlo, mi je pa fascinantno! Če boste to ogranizirali, pa pridem:D.


Idi v telovadnico, pa za začetek plezaj po drogu......verjetno je podobno....gladko......user posted image in ko boš naslednjič v Tunisu na palmi poskusiš ali pa si kakega domorodca najameš, da te nauči.....baje so zelo voljni deliti svoje izkušnje.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: rolanje
8.4.2014 15:34:42   
ronja
Kdaj so češnje zrele?

Junija. Ampak če bi ti gor lezla, ne bi veliko češenj dol prišlouser posted image .

Idi v telovadnico, pa za začetek plezaj po drogu......verjetno je podobno....gladko...

Mnja, že po drogu mi ne gre ne vem kako dobro... Palma je pa še debelejša in ne moreš tako kot po drogu gor - nanje plezajo tako, da se s stopali oprejo gor, ne da stisnejo drog med stegni kot na drogu...
Domorodci pa... ja, saj verjamem, da so zelo pripravljeni inštruirat... samo ne vem, če se ne bi tile drogovi/debla v prevodu preobrazili v kaj drugega:D. Ampak ko bom naslednjič v Tunisuuser posted image , se pa ziher spomnim tvojega nasveta in obljubim, da bom probala prilest na palmo:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 116
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?