|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:54:31   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.


Kje? Me prav zanima kje sem se spustil na čisto osebno raven...kje?

Jooj Kalbo- to sva že dala skozi- parkrat. Ne bom brskala pod drugih temah- brez tega se spomnim da sem jih bila na vseh Lukkčevih temah deležna kar nekaj- direktnih v srce.
Na tej temi tudi ni šlo brez "osebne ravni". Če sem, te prav razumela tvoja oznaka "fanatična vernica" in vprašanje " a si ti na drogi?" nista leteli na mojo mamo ali koga drugega, temveč na mene osebno. Se motim? Aja, to zate ni žaljitev. Zame pa definitivno je in če bi te dobila v roke, bi ti namilila usta. Brez pardona.


O tem nebi, kaj bi ti, če bi me dobila v roke.

Droga bi bila osebna žalitev samo v primeru, da si zdravljen odvisnik, tako je pa opazka letela na post, ki mi ni bil čisto jasen. Droga je pa tud kava, alkohol in podobno, tko da če samo to dvoje najdeš ti gre precej slabo. Že na tej 35 strani imaš lep primer zagovarjanja svojih stališč, čeprav se ne strinjam z njimi, brez osebnih udarcev pod pasom.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 901
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:54:38   
chezAnA
rija, oba duhovnika, o katerih govorim, da sta bila tudi cerkveno sankcionirana, sta bila obsojena pred sodiščem. Na pogojno kazen nekaj let.. Bolano, ja. /tole je resničnonekaj, kar bi bilo treba spremeniti/ In zdaj je ta čas že minil. Cerkvena kazen pa še vedno ostaja in bo ostala do konca. Onemogočen jima je stik z otroki, prepovedano jima je javno delovanje in če se stvar še ponovi, bi bila tudi odstranjena iz duhovniškega stanu. NE razumem, kaj tu ni jasno?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 902
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:59:28   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

, kaj tu ni jasno?



številka, številka....user posted image

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 903
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:01:30   
chezAnA
jah, no. Na srečo osebno poznam le dva

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 904
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:04:18   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

jah, no. Na srečo osebno poznam le dva


še večja sreča bi bila, če bi ne poznali nobenega user posted image

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 905
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:05:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.


Kje? Me prav zanima kje sem se spustil na čisto osebno raven...kje?

Jooj Kalbo- to sva že dala skozi- parkrat. Ne bom brskala pod drugih temah- brez tega se spomnim da sem jih bila na vseh Lukkčevih temah deležna kar nekaj- direktnih v srce.
Na tej temi tudi ni šlo brez "osebne ravni". Če sem, te prav razumela tvoja oznaka "fanatična vernica" in vprašanje " a si ti na drogi?" nista leteli na mojo mamo ali koga drugega, temveč na mene osebno. Se motim? Aja, to zate ni žaljitev. Zame pa definitivno je in če bi te dobila v roke, bi ti namilila usta. Brez pardona.


O tem nebi, kaj bi ti, če bi me dobila v roke.

Droga bi bila osebna žalitev samo v primeru, da si zdravljen odvisnik, tako je pa opazka letela na post, ki mi ni bil čisto jasen. Droga je pa tud kava, alkohol in podobno, tko da če samo to dvoje najdeš ti gre precej slabo. Že na tej 35 strani imaš lep primer zagovarjanja svojih stališč, čeprav se ne strinjam z njimi, brez osebnih udarcev pod pasom.

Ne izmotavaj se ker dobro veš da vsi izgovori, ki jih flancaš niso vredni odraslega človeka. Jaz ne zanikam svojega stila pisanja, poudarjam le, da tisti, ki se najbolj svetohlinsko usajate udarjate prav tako pod pas, samo mislite, da vas nihče ne opazi. Fej fuj- kako si lahko takšen, da ne priznašuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 906
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:11:20   
RIJA*
brez veze, brez veze user posted image še citiranje mi ne gre danes....

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 29.5.2014 18:12:44 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 907
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:17:57   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

jah, no. Na srečo osebno poznam le dva


še večja sreča bi bila, če bi ne poznali nobenega user posted image

še veš ne, kako všeč bi mi to bilouser posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 908
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:27:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


torej hodijo primeri NAPREJ od ljudi, ki so osveščeni in ne več tako bogaboječi in se upajo postaviti proti cerkvi in jih več ni mogoče utišati. zelo dvomim, da bi cerkev to dala v javnost, če bi ne bila prisiljena user posted image


Seveda zato......saj običajno primeri "hodijo" naprej zaradi drugih, ki so ozaveščeni......zato se pa ozaveščamo......posamezne institucije, od podjetij, do državnih institucij bi najraje vso nesnago pometli pod preprogo.........

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 909
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 18:57:42   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ne izmotavaj se ker dobro veš da vsi izgovori, ki jih flancaš niso vredni odraslega človeka. Jaz ne zanikam svojega stila pisanja, poudarjam le, da tisti, ki se najbolj svetohlinsko usajate udarjate prav tako pod pas, samo mislite, da vas nihče ne opazi. Fej fuj- kako si lahko takšen, da ne priznašuser posted image


Ti, zdele te mam pa poln kufer. Jest da se izmotavam? In moji odgovori niso vredni odraslega človeka? Veš kaj moj jezik je bil vedno oster in tega nikol nisem zanikal in tak je tud v reali in pri meni ljudje vedno vedo pri čem so, samo nikoli se pa nisem spustil v norčevanje v stilu, kakršnega si si privoščila z Ronjo, ne na spletu ne v reali in to ni bil nikakršen stil pisanja, ampak nesramnost. Če se voziš po AC in vsi bedaki vozijo po napačni strani in ti nekaj trobijo in mahajo, poglej, če nisi ti slučajno na napačni strani AC.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 29.5.2014 18:59:34 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 910
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 19:17:34   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ne izmotavaj se ker dobro veš da vsi izgovori, ki jih flancaš niso vredni odraslega človeka. Jaz ne zanikam svojega stila pisanja, poudarjam le, da tisti, ki se najbolj svetohlinsko usajate udarjate prav tako pod pas, samo mislite, da vas nihče ne opazi. Fej fuj- kako si lahko takšen, da ne priznašuser posted image


Ti, zdele te mam pa poln kufer. Jest da se izmotavam? In moji odgovori niso vredni odraslega človeka? Veš kaj moj jezik je bil vedno oster in tega nikol nisem zanikal in tak je tud v reali in pri meni ljudje vedno vedo pri čem so, samo nikoli se pa nisem spustil v norčevanje v stilu, kakršnega si si privoščila z Ronjo, ne na spletu ne v reali in to ni bil nikakršen stil pisanja, ampak nesramnost. Če se voziš po AC in vsi bedaki vozijo po napačni strani in ti nekaj trobijo in mahajo, poglej, če nisi ti slučajno na napačni strani AC.


Ja ti se izmotavaš in ne, nisi le oster, temveč tudi žaljiv. Pa poln kufer gor ali dol. Če sem jaz Ronji ob vprašanju kaj ona dela tako revolucionarnega v zvezi s kriminalom, da lahko nabija očitke meni- cinično navrgla, če morda štrika škrate in je to po tvojem žaljitev. Kaj je potem po tvoje zmerjanje mene s fanatikom in drogerašem. Se ti zdi tvoj greh manjši? Oziroma imaš fris, da boš priznal, da žališ in ne le ostro odgovarjaš? Kaj je bolj osebnega? Kaj je bol žaljivega? Kaj lahko označiš le za ostro komentiranje in kaj za žaljenje? Definitivno vodiš na celi črti ! In ne muti kdaj bi bila oznaka z drogerašem žaljivka in kdaj ne. To je žaljivka in s tem namenom si jo tudi napisal.
In tale avtocesta je tako bog primer kot tiste vrtnice v čip celofanu. Lahko pa ti še jaz eno metaforo navržem.:Veš, če hodiš okrog smrdljivega kupčka in stopiš vanj, ne bo pomagalo, če si daš gor sončna očala. Še vedno bo čisto enako smrdelo in te bodo vsi zavohali.user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 911
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 19:30:06   
kalbo
A veš, če prilimaš smajli ni nič lepše je samo še bolj patetično.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 912
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 19:33:01   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

A veš, če prilimaš smajli ni nič lepše je samo še bolj patetično.

Res?? Nisem vedela. Hotela sem ti le ponazoriti kakšen izraz imam tule pred ekranom, ko vidim kako se izmotavaš iz godlje in kako ti dviguje pokrov, ker ne maram kupiti vsega kar poceni prodajaš user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 913
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 19:43:01   
kalbo
Ne laskaj si, nimam niti najmanjšega razloga, da bi se TEBI izmotaval. Lohk pa sanjaš še naprej.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 914
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 19:52:19   
patrino
Seveda nimaš nobenega vzroka se izmotavat pred mano. Važno je da si pošten do sebe in da se lahko mirne duše pogledaš v špegu. A se lahko?
Sicer pa- lepo je bilo debatirati s tabo- sedaj šibam- deca priganjajo.
Še zadnji patetični vložek :user posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 915
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 20:06:38   
kalbo
Temu ti praviš debata? Maš pa nizka merila. In ta vložek ni bil patetičen, očitno nimaš pravega slovarja. Moja deca pa že spijo.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 916
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 22:34:34   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



realna? ko mi bo nekdo dokazal obstoj boga, bom verjela, sicer pa mislim točno to, kar sem napisala. enako imarginalen kot božiček, miklavž...



Rija, Rija, zdaj ga pa res biksaš! Miklavž imaginaren?! http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Nicholas To je pa glih tako kot da bi trdila da je npr. Primož Trubar izmišljen user posted image user posted image Hecam se, ne zdaj popenit user posted image

Aja, če si pa mislila marginalen, ti pa povem, da pri nas vsaj decembra ni čisto nič marginalen user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 917
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 22:36:21   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....




Sicer pa, kaj ko bi zdaj, ko je Rija le izpljunila, kar ji je očitno ležalo na duši vseh 37 strani, končali s tole "debato" ...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 918
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 23:07:46   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: pomlax



ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si j
Sicer pa, kaj ko bi zdaj, ko je Rija le izpljunila, kar ji je očitno ležalo na duši vseh 37 strani, končali s tole "debato" ...



Hehe meni to ne lezi nikjer , ker vanj ne verjamem. Ampak da ne bo zaj kera zalostna kot otroci ko ubejo, da bozicek ne obstaja :)

Za tistega v rovaniemiju pa sem slisala, ja. :))))

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 919
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 9:12:56   
alda
Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 920
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 9:24:14   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image


draga alda, upam, da te to ne bo zaznamovalo do konca življenja in da sem ravno jaz, ki nosim tako slabe novice user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 921
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 10:56:20   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image


draga alda, upam, da te to ne bo zaznamovalo do konca življenja in da sem ravno jaz, ki nosim tako slabe novice user posted image


Rija grem zdaj bulerje obut in jokat v gozd, ker me sram pred drugimi!!

Sem pa že nekaj sumila, da nista resnična, ko mi kljub pridnosti že nekaj let nič ne prineset_a-ampak upala pa sem še vedno.
zdaj pa še upanja nimam več user posted image  user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 30.5.2014 10:57:20 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 922
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 11:37:34   
mateyka
ne vem no, meni je pa ful neokusno, da se norčuje iz verovanja/neverovanja drugih, glede na to da se ne da nič dokazat. ne kaže ravno zrelost razmišljanja dotičnega, ko se norčuje kot da ima prav, čeprav se ve, da se ne njegovega ne nasprotnega ne da dokazat. agnostik vsaj ve, da ne ve in to sprejema, tole posmehovanje tukaj je pa rahlo žalostno..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.5.2014 11:38:06 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 923
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 11:44:26   
ronja
In ja, kolikor vem, te tudi iz društev izključijo, če počneš kaj, kar jim ne paše, torej imajo svoje, interne kazni.

PO tej logiki torej cerkvi paše, da nekateri župniki zlorabljajo otroke. Ker jih ne izključijo... Pa ne mislim, da bi cerkev morala izključit pedofile, ker dejansko nakam po odsluženi kazni morajo it in se mi zdi en zaprt samostan še najboljša rešitev - dejansko je tam bolj malo otrok okoli - manj skušnjav in manj možnosti, da ga kdaj spet zanese. Bunimo se, ker eni še naprej delajo kot duhovniki, ZDAJ!

In kaj potem?
Zdravljenje, podpora, pomoč, da najde tehnike, da se odvrne od tega, da bi to še kdaj naredil in da bi sprevidel, kako zelo to vpliva na žrtve.

Taka je teorija.

V teorji tudi kristjani ne delate zlega in sploh noben kristjan v teoriji ne zlorablja. Mi smo čisto za teorijo, bunimo se nad prakso. POglej par strani nazaj, obsojen pedofil deluje v drugi župniji, imaš ime, priimek, ime župnije in celo njegovo sliko.

Chezana, verjela ali ne, mislim, da je boljše, da je taka tema dolga 36 strani s svakojakim obkladanjem, kot pa da je ni. Ja, mislim, da pomaga, če otroci vidijo take teme na netu, ali vejo, da se starši o tem pogovarjajo,... ker jim bo lažje povedat takoj, ko se zgodi prva sumljiva zadeva in ne bojo trpeli dokler ne bo popolnoma nevzdržno. Okrevanje je potem lažje in hitrejše, posledice manjše, pedofila se prej odstrani in ima manj možnosti, da še komu to naredi, itd... Večina pedofilov, sploh v cerkvi in družini, namreč ne zlorabi otroka prvič "do konca", ampak se stvari stopnjujejo. Zakaj pravim sploh v cerkvi in družini? Ker je to pri naključnih pedofilih, ki zvlečejo otroka iz ceste v graben ali med garaže, precej drugače - imajo eno priliko in jo poizkušajo izkoristit čim bolj. Medtem ko ljudje, ki delajo/živijo z otroki, to delajo počasi in premišljeno, stopnjujejo svoje vedenje, da žrtev ne dojame, kam drsi, čeprav čuti, da ni prav.

Poglej, tvoji otroci verjamejo v Dedka Mraza, vile in škrate, moji pa ne. Verjamejo pa v Boga. Pa zato ne eni ne drugi v resnici niso drugačni.

Se strinjam, ampak velika večina vernikov je precej užaljena, če rečeš, da je bog pravljica;). Ampak če to napišemo, je to "nespoštovanje vere". To je nespoštljivo, če napišem jaz, je ok samo, če napišeš ti. Kaj točno je bilo iz moje strani nespoštljivo? To, da mislim, da je veliko kristjanov svojega denarja vrednih? Nekateri verniki si jemljejo pravico, da imajo svoje običaje in jih ne sme imet nihče drugi, ker so pač njihovi in je to "nespoštljivo". Pa čeprav so običaji od daaaaleč nazaj, daaaaaleko pred to vero in Kristusom, ki ni mel z njimi nič, ker jih takrat cerkev še ni prevzela od poganov.

Patrino, kaj točno je bil balast in neresnica? Ti dam citat, kjer si rekla, da kristjani delate to in to in ne delate tega in tega? S čim točno se ne strinjaš? Da bog ne bi hotel, da se to dogaja? Mater, noben dober bog ne bi hotel, da se to dogaja! Zato pa mislim, da ga ni - ker če bi bil, bi kaj naredil, ne bi čakal in bi rekel: "klinc, svobodna volja naj ima svoje omejitve, otroci pa zato ne bojo tako trpeli!"

čežana, saj ne bi bil problem, če bi cerkvena sledila civilni...samo zaradi cerkvene do civilne največkrat ne pride, to je problem te teme....đ
ni dodatna, ampak prva...in nočeš kapirati.....

Pooodpis!

Ni bilo prav. Ni bilo prav.

Chezana, ne preteklik, sedanjik: NI PRAV. Ker to se še dogaja, poglej par stani nazaj, prosim, tam, kjer se je oglasila Christin prvič. In nad tem se bunimo.

nedokazljiv in nezanikljiv atm (na nek način podobno kot schrodinger's cat, haha

Kot vile in škrati in špageti pošast. Nobene ne moreš dokazat ali ovršt. Samo tega ne smeš primerjat, ker potem si pa žaljivuser posted image . Tega ne razumem.

Rija, nama je bog imaginarna osebnost, njim ni. In tudi če ga res ni, jim lahko vera vanj daje upanje in moč, da delajo dobro. Sama imam tu mnenje south parkovcev: "To, ali je nek lik resničen ali ni, ni tako pomembno. Na večino od nas je veliko bolj vplivalo nekaj imaginarnih likov kot pa večina realnih oseb, ki smo jih srečali." S tem se zelo strinjam. In nimam nič proti dobrim imaginarnim likom, ki te kaj dobrega naučijo in ti kdaj pomagajo, pa če veš, da so imaginarni ali ne. Sama bi težje preživela brez par knjig (in likov v njih) ko brez pol učiteljev (realnih). In se strinjam tudi v tistem delu, da je vseeno, če je vse za lase privlečeno, (ker imajo za najine pojme vse vere precej za lase privlečene detajle), pomembno je, kaj ta vera ljudem daje. In sem vesela, kadar jim daje nekaj dobrega.

S tem ni nič narobe. Narobe je pa, če pričakujejo, da je za nas bog tudi nekaj posebnega in ga ne smemo mi sami enačit z vilami in škrati. Zakaj ne bi smelo bit to meni vse isto? Ok, tebi, chezana, ni, ampak zakaj te to užali, če bi sama to rekla (ali če to reče rija mal bolj na šarf?) Mene ne moti, da ljudje ne verjamejo v to, v kar verjamem sama (pa sem tudi zelo v manjšini pri večini svojih prepričanj;).

V bistvu že "civilna" kazen mora vsebovati to, da se takemu duhovniku prepove opravljanje duhovniškega poklica.....tako kot "civilna" kazen vsebuje v primerih zdravnikov, odvetnikov itd., če se njim dokaže določena težja krivda, da ne smejo več opravljati svojega poklica...

POdpis. Kljub temu bi pričakovala od ustanove, ki se hvali s tem, kako dobra je, da bi tudi sama poskrbela za to, tudi če jim ne bi nekdo tega prepovedal. Ampak problem je to, da ne dovolijo civilnemu sodišču delat svojega dela.

to bi bilo vse lepo in prav, če bi cerkev kot ustanova, sploh dovolila, da se najprej civilno sodi...pa ne, sama sebe smatra za višjo inštanco...

In še en podpis.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 924
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 11:47:53   
ronja
ne vem no, meni je pa ful neokusno, da se norčuje iz verovanja/neverovanja drugih, glede na to da se ne da nič dokazat.

Meni se zdi še bolj neokusno, če se kdo norčuje iz pedofilije... (in očitno tebi tudi, ker si kar planila, ko je pomlad napisala malo preveč dvoumen post).

Ljudje se norčujejo tudi iz stvari, ki so dokazane boljše tako: "kaj kompliciraš s hrano za dojenčka", itd... Pa je dokazano, da je fajn mal komplicirat, da tako manj otrok dobi alergije itd...

Problem je, da čežana lahko napiše, da je isto to, da moji tamali verjamejo v dedka Mraza, če bi to napisala jaz, bi se pa usulo, da sem žaljiva (je bil že zelo podoben primer na rr, čeprav nisem sama tega napisala, ampak ne vem, kdo že). Ne smemo rečt, da so to pravljice in ne sme nam bit rojevajoča devica mit, ker je to žaljivo. Tega ne razumem.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?