|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Migranti?
19.10.2015 8:31:15   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Mogoče se je pa Merklova v Turčiji celo kaj dogovorila......in bo končno počasi konec tem ilegalnim prehodom mej.....




Merklova? u wish....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Migranti?
19.10.2015 11:22:14   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ker so nastanitvene možnosti polne, je končno čas, da jih extremno humanitarni levičaji začnejo naseljevati v svoje dnevne sobe.
mam že skopirane naslove nekaterih, da jih razdelim med migrante, ki jih bom srečala....gps pa imajo itak vsi na iphonih....

jih bodo pričakali odprtih rok, z rostbifom in tortami....


Ne bo šlo, ker ti ljudje nočejo ostati v njihovih udobnih dnevnih sobah, ampak hočejo v obljubljeno deželo, pred tem pa morajo prečkati nekaj mej, tudi našo.

Če to ni farsa!

Številke enostavno ne gredo skupaj. V Hrvaško vstopa tam cca 5.000 ljudi na dan, mi bi jih lahko sprejeli cca 2.500, Avstrijci potem cca 1.500. Po tem sistemu se začne kopičenje, domnevam da vlada strah med 'begunci', da bo obljubljena dežela vsak čas zaprla meje in bodo tvegali vse živo, samo da pridejo pravočasno tja.

Hrvati seveda pritiskajo, da se jih znebijo, ker njim kar padajo notri. Mi jih že zdaj sprejemamo več, kot jih je Avstrija pripravljena sprejeti... pravijo, da bodo, če bo treba, zaprli mejo, samo ne vem, ker množice se bodo odpravile peš in pritisnile na mejo, ki ni zavarovana. Naši humanitarci ne bodo odprli dnevnih sob, ampak se bodo najbrž začeli na glas dreti, kako moramo vse sprejeti in omogočiti, da gredo tja, kamor želijo.

Lahko samo upamo, da bodo naši resnično vztrajali, da je dovolj kapacitet da se zavaruje meja. To seveda pomeni, da bo na Hrvaškem kaos in potem bo morala Angelca nekaj storiti. Najbrž bo končni rezultat, da bo zaprla meje, ampak vprašanje kdaj in kaj vse se bo vmes še zgodilo.

Sita sem tega sprenevedanja, te farse, teh brezveznih epičnih potovanj. Oni hočejo v Nemčijo, če jih Nemčija hoče, naj se vzpostavi koridor. Dokler pa bo Nemčija, kot kmečka nevesta tam cincala, ker enkrat potrebuje delavce, drugič je nadvse humanitarna in tretjič popolnoma obupana, ker 'vsega ne zmore sama', se bo ta agoinja vlekla.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Migranti?
19.10.2015 13:44:35   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ker so nastanitvene možnosti polne, je končno čas, da jih extremno humanitarni levičaji začnejo naseljevati v svoje dnevne sobe.
mam že skopirane naslove nekaterih, da jih razdelim med migrante, ki jih bom srečala....gps pa imajo itak vsi na iphonih....

jih bodo pričakali odprtih rok, z rostbifom in tortami....

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Migranti?
19.10.2015 18:18:51   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zakaj so tiho? ker nas deklarirajo za rasiste user posted image





Ahmmm ... zelo zanimiv prispevek user posted image

https://www.facebook.com/SlovenijaZavarujMeje/videos/vb.883280435054871/901331883249726/?type=2&theater



hahaha, se mi je zdelo, da levičarji samo bluzijo....user posted image mogoče so celo na kakšnih opojnih substancah user posted image


Najprej sem se posnetku iz srca, do solz, nasmejal. Potem pa sem si mislil....F#$K, sej tile nam med drugim sprejemajo zakone, okvirje našega življenja, vsakdana. Opa, tole pa ni več smešno.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Migranti?
19.10.2015 18:31:41   
Bralec

IZVIRNO SPOROČILO: onka

Jaz pa mislim, da se je začela načrtna islamizacija Evrope.... Torej, "begunci" lahko prestopajo mejo brez listin, za njih ne veljajo zakoni. Največ od teh je moških, ki bi morali ostati in pomagati domovini. Verjamem, da je resničnih beguncev mogoče kakih 10%. In kar se mi zdi najhuje, da Evropa s svojimi dejanji dobesedno pripomore pomaga drveti proti svojemu koncu. Najbolj pa me boli ukinitev svobode govora na teme beguncev. Za doseganje ciljev je potrebno najprej zrušiti svobodo govora. Tko da Živela Evropa, dokler bo.



O tem je pisala Oriana Fallaci že 20 in več let nazaj. Takrat ji je eden Imamov zelo prijazno razložil situacijo, nekako v "lejte gospa, mi bomo vas in vašo Evropo osvojili z vašo pomočjo, s pomočjo vaše demokracije - niti naboja nam ne bo potrebno izstreliti" stilu... Seveda ko je novinarka to obelodanila so nad njo takoh razglasili fatvo...

(odgovor članu onka)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Migranti?
20.10.2015 11:14:24   
ronja
V bistvu se vse od začetka strinjamo, samo da ste ene malo bolj realne in poučene o zadevi od začetka: nobena ne bi pravih beguncev poslala nazaj na vojno območje, vsem se pa zdi normalno, da se morajo o tem, da so Sirijci izkazat z dokumenti, poznavanjem jezika itd... Meni je bilo to tako logično, da sploh nisem pomislila, da ne delajo tako, kar mi je še zdaj znanstvena fantastika, čeprav vidim, da je res... Ekonomski imigranti pa bi morali it tako kot vsi ostali: če si recimo najdem delo v Franciji, bom najprej uredila vse papirje in potem šla tja živet, ne bom kar prišla tja s kufri in to je to. Ne vem, zakaj bi za ekonomske migrante veljala drugačna pravila kot za nas. Begunci so seveda drugo, ker če bežiš pred vojno, je prav, da ti nekdo pomaga.

Meni recimo se niti sanjalo ni, da sprejemajo ljudi brez kakršnega koli dokumenta, da je vseeno, kateri jezik govorijo, kako delajo en z drugim in z otroki. Kar s mene tiče - če prekršiš red, pravila, ki so tam zaradi varnosti, te vrnemo nazaj, od koder si rekel, da si prišel in se znajdi kakor veš in znaš na tistem vojnem območju, iz katerega si bojda doma. Ni mi jasno, da recimo Švedi padejo na gladovno stavko, ker "begunci" ne marajo, da jih nastanijo v nekem kraju bogu iza nogu. Ja, lej, če ti ni všeč tu, pa ne jest, to pa ni več moj problem. Hoteli ste varnost in dobili ste jo. Pravila pa moramo upoštevat vsi in vsi sicer plačamo kazen za to.

Ločevanje migrantov po veri, se mi zdi čisto skregano - če ne morejo živet skupaj, ne bojo mogli živet v sekularni Evropi in lahko grejo samo nazaj. Toleranca do nasilja minimalna. Pa saj si nihče ne želi, da se priseli kup agresivnih ljudi. Jasno bi moralo bit pokazano, kakšno vedenje je tu sprejemljivo in da se vse ostale vrne.

Če bi bežala pred vojno, ne bi pričakovala nekega štandarda v nastanitvenem centru. Bila bi vesela, če bi mi dali za jest in dovolj dek, da nas ne bi zeblo... Ni mi čisto jasno, od kod ljudem take ideje, kaj vse bi jih moralo tu čakati... Saj tudi ostali evropejci ne živimo tako zelo drugače...

Torej pa tako, jaz pravim, da se tudi slovenci mnozicno selijo za delom v Nemciji, ceprav bi lahko sli v mnogo drugih evropsih drzav, pa izberejo Nemcijo.

Blizu je in veliko se nas je učilo nemško, zelo redki pa francosko ali špansko (pa Španija trenutno tudi ni ravno ekonomska tarča trenutno). Višje so skandinavske dežele s svojimi jeziklomljivimi jeziki, ki jih velika večina slovencev ne zna, nemško pa vsi za silo znamo, to ti da malo občutka varnosti...
kaj pa če izberejo kjer je ponudba glede na izobrazbo, ki jo imajo in jezik ki ga znajo?mislim, da so faktorji zelo drugačni kot v primerih drugih narodov - koneckoncev je recimo že tradicija in bližina eden od njih. če primerjaš z anglijo, si iz nemčije v nekaj urcah že pr mami na kosilu...

podpis.

Rusi so sploh ene zanimive živali, še od carskih časov dalje.

Kolega plezalec je rekel, da je na večtisočakih vedno neverjetno,kako pridejo Američani vsi v najnovejših opremah, z ne vemkakimi proteinskimi šejki, vso možno tehnologijo, ki jo nosijo šerpe, vsi nabildani, ker so mesece trenirali... Rusi pridejo pa z malo pivskega trebuščka, v zlizanih gojzerjih, s čikom v ustih in vodko pod pazduho in so vedno prvi na vrhu (in dol). Da mu ni jasno, kako, ampak da je vedno tako. Meni so Rusi simpatični, ne vem, ali zaradi podobne kulture ali je to še indoktrinacija iz oš, ko smo se učili partizanske zgodbice:D, ampak kjerkoli sem jih srečala, smo se vedno fajn razumeli, s slovani smo bili vedno blizu - nisem pa tak idealist, da bi pozabila balkansko vojno, vem, da se slovani precej pobijajo med seboj.

Sem pa pripravljena plačevat višjo ceno dobrin, če bi to pomenilo, da se ljudem na drugem koncu boljše godi (ne eliti, ampak večini).

Težave, ki jih posledično Evropa zaradi tega ima oziroma jih lahko ima, so absolutno previsoka cena, ki bi jo lahko dolgoročno plačali za kratkoročno cenejšo nafto.

Se strinjam, tudi z ekonomskega vidika se nam na dolgi rok ne splača.

Da pol ljudi na zemlji dokaj ugodno živi, mora nekdo trpeti.....idealnega sveta ni......vsaj 2 avta pri hiši, ki te morata pripeljati do vhoda v trgovino in do vrat službe, do vhoda v šolo......centralno ogrevanje na dokaj poceni plin in olje(ko si recimo omislimo celo tak luksus, da se je potrebno ogrevati tudi sedaj, ko je v hiši 19 ali 20 stopinj, da mora na termostatu stati vedno 23 stopinj)....to pač "stane", če nam nam nafta ne teče iz pipic kot voda.....in kolateralna škoda našega egoističnega udobja je pač to, da nekdo trpi....to moramo potem znati tudi sprejeti......

Jaz bi rajši, da ne bi. Sovražim mraz, ampak se mi to ne zdi dovoljšen razlog za to, da bi pa zato nekdo trpel, no! A ne bi bilo za vse boljše, če bi mi imeli malo manj, pa bi bili ljudje na drugem koncu sveta srečni in radi živeli tam? Dolgoročno prav gotovo. In vseeno bi rajši, da tudi moji otroci s svojimi otroci živijo v miru in se mi malo nižji standard ne zdi taka strašna cena za to. In glede na to, da smo precej na dnu po standardu, se mi zdi, da se to nikomur pri nas ne bi toliko poznalo, kot bi se poznalo tistim tam - seveda pa ne bi smeli vsi vmes pobrat vsega dodatka od višje cene...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Migranti?
20.10.2015 11:16:10   
liliana
Jaz pa vseeno mislim, da ne gre za nobeno islamizacijo........ampak si nemčija "kovači" delovno silo.....v 60 letih je nemčija dosegla svoj gospodarski razcvet ravno z delovno silo iz turčije, jugoslavije, italije, španije....sedaj dela isto....in vse ostale države le "pomagamo" nemčiji....itak je najpomembnejši gospodarski partner....

Prehod delovne sili so "odprli", sedaj pa ga bodo začeli nadzorovati...ograja z madžarsko in napoved gradnje med hrvaško in srbijo, dogovori merklove z erdoganom, verjetno tudi z grki...

Po mojem ne gre za nobeno zda ali islamsko zaroto, ampak za čisto dolgočasno gospodarsko zadevo, da evropske države ohranijotaksno gospodarsko moč, kot jo imajo....zda pa ne koristi tako zelo obubožana evropa....nekdo vseeno mora kupovati zda proizvode....

< Sporočilo je popravil liliana -- 20.10.2015 11:17:02 >

(odgovor članu Bralec)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Migranti?
20.10.2015 11:18:41   
nejcko
O, ronja ... dobrodošla v realnosti user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Migranti?
20.10.2015 11:26:21   
nejcko
Liliana, a ti kaj spremljaš tuje časopise, nemške?

do neke mere tvoja trditev gotovo drži, drži pa tudi dejstvo, da so se Nemci fejst zakalulirali, kar (sicer neradi) celo sami priznavajo. Če bi res želeli novo delovno silo, bi to naredili kot nekoč, ne pa s tako masovnim in nenadzorovanim priseljevanjem. Kajti šele zdaj spoznavajo, kakšnega vraga so naselili v svoji deželi
Ugotovili so, da je skoraj polovica ljudi nepismena (torej jih morajo šele izobraziti - na svoje stroške, kaopak), kar pomeni spet zaposliti cca 20 000 učiteljev (na svoje stroške, akopak).
Ugotovili so, da jih morajo nekm naseliti, stanovanj ni, torej jih morajo šele zgraditi (na svoje stroške, kakopak).
Ugotovili so, da je vsaj 30-50 % teh prišlekov trajno nezaposljivih, kar pomeni za državo samo dolgoročen strošek, ki ne bo ničesar prispeval k dvigu bdp-ja.

Tako na kratko.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Migranti?
20.10.2015 11:32:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz bi rajši, da ne bi. Sovražim mraz, ampak se mi to ne zdi dovoljšen razlog za to, da bi pa zato nekdo trpel, no! A ne bi bilo za vse boljše, če bi mi imeli malo manj, pa bi bili ljudje na drugem koncu sveta srečni in radi živeli tam? Dolgoročno prav gotovo. In vseeno bi rajši, da tudi moji otroci s svojimi otroci živijo v miru in se mi malo nižji standard ne zdi taka strašna cena za to. In glede na to, da smo precej na dnu po standardu, se mi zdi, da se to nikomur pri nas ne bi toliko poznalo, kot bi se poznalo tistim tam - seveda pa ne bi smeli vsi vmes pobrat vsega dodatka od višje cene...


Glede na to, da se menimo o hotelski animaciji v krompirjevih počitnicah, se nismo tako na dnu.....

In izredno redki so se pripravljeni odreči delu svojega standarda, da bo lahko ismail v afganistanu ali zulu v somaliji bolje živel....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Migranti?
20.10.2015 12:27:05   
ronja
Lili, govorila sem o naši družini, ne o slovencih na splošno - mi ne sanjamo o hotelskih animacijahuser posted image , samo info posredujemuser posted image . Mi smo čisto uradno precej na dnu (ne skrivamo nobenega premoženja, ne igrava se samohranilstva ali karkoli takega), pa se mi zdi, pa bi še vedno bila pripravljena plačevat ves luksuz (tudi nafto) dražje, da bi bili zulujci in ismaili bolj srečni tam, ja. Meni se to ne zdi tako čudno. Razumem ljudi, da če imajo denar, da si privoščijo kaj - to je edino prav, hvalabogu da si, kako bi sicer zalaufali gospodarstvo? Tudi mi si v okviru svojih možnosti:).

Samo se mi zdi čudno, da bi bil kdo res proti, da bi si kdo res želel, da bi ta kriza trajala, da bomo imeli cenejši plin in nafto in bo zato vsa energija cenejša (vem, da to za sabo potegne še ostalo). Jasno pa, da si vsi privoščimo kaj, kar si lahko - tudi zulujci si, pač v okviru svojih možnosti. kaj je veliko, pa je stvar socialnega okolja, elektrika tu ni standard, v afriški vasici pa...
Ti se ne bi bila pripravljena odrečt koščku svojega standarda za to? Ali kdo drug na tej temi? Verjetno ne bi bila nobena proti, ne?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Migranti?
20.10.2015 12:27:08   
ronja
O, ronja ... dobrodošla v realnosti user posted image user posted image

To ste me že pred par stranmi potegnile v ta drek:D. Ne, resno, zazvenele so mi aldine besede in takrat sem začela spremljat... Ko sem ugotovila, da se zgodba res ponavlja, da nekam čudno vedno na teh ogromnih ladjah vedno otroci umirajo... no, to mi je bilo čudno. Pa prebrala sem vse, kar ste navesile. Obe strani mora človek razumet. Je pa fora besed: ko rečeš beguned imaš sliko nekoga, ki beži, ne ekonomskega migranta. Ne morem bit proti beguncem. Lahko pa sem za jasno priseljevanje, to mi je bilo čisto nelogično, da se dogaja kar tako, brez vsega, brez papirjev, brez vsega... Saj ni vseč divji zahod...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Migranti?
20.10.2015 12:44:44   
Vijoličarka
Lili, vsekakor tako kaže, da ima Nemčija neko ekonomsko računico (ki jo dela brez krčmarja – dejstva, ki jih je navedla Nejcko).

Zato pa že ves čas pravim, da je tale kaos cena, ki jo plačujemo za neko na pol premišljeno idejo. Šlo je od ust do ust in zdaj je življenjski moto pol sveta: Nemčija (prosto po Mravljici).

Islamizacija ni načrtna, vendar prihaja kontingent, na katerega učitelji že čakajo. In skupaj bodo močnejši, predvsem pa bodo ustrahovali tiste v svoji sredini, ki bi želeli sprejeti evropske vrednote. Še vedno pa mislim, da tisti končni rezultat, ki se ga je bati, ni Islamizacija sama, ampak nemiri, kaos in vzpon skrajne desnice.

Veliko je odvisno od tega, kako bo Nemčija postopala odslej naprej. Predvsem proti skrajnežem in nasilnežem, ki ne bodo dovolili tistim, ki si resnično želijo postati del Evrope, da svobodno dihajo.

Kakor berem, vse kaže, da obstaja velika verjetnost, da bo Hrvaška zaprla meje oziroma postavila ograje. Potem jih bo morala tudi Srbija. In zanimivo se mi zdi da se zelo malo poroča o preiskavi o tihotapcih.

Veliko bi pomagalo, če bi Nemčija javno oznanila, da ljudi več ne more sprejemati in pika. Dokler tega ne bo jasno in glasno povedala, bo tale nesmisel trajal.

Naši so zdaj aktivirali vojsko in menda se razmišlja tudi o ograjah.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Migranti?
20.10.2015 13:20:14   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Lili, kar tebi ni jasno, še marsikomu ni.

Mogoče so bili vsi skupaj pod vplivom romantičnih humanistov, ki še vedno vztrajajo, da so VSI begunci, pa da je Evropa dolžna sprejeti vsakega, ki to želi in mu dati vse, kar si želi in ko potem en tak revež izdela orožje iz pohištva, da se spravi nad kristjana (ki je pobegnil iz matične države, ker je imel tam težave, ker je kristjan in upravičeno pričakuje, da bo imel v eni Nemčiji mir), je treba razumeti, da je to pač 'njegova kultura' in oh in sploh ga je treba razumeti. On pa razume samo to, da so tile Evropejci bedaki in da jih lahko obrača, kot se mu zazdi, ker je nedotakljiv, če že hoče kdo kaj spraviti malo razuma v njegovo glavo, je pa takoj Naci in če ta revež nekako ne more dojeti tega čudnega novega sveta, pa prekleto dobro pozna vse pravice in kako je treba protestirati, zbujati pozornost in sočutje in zahtevati absolutno svobodo zase.

Malo sem poslušala te ljudi iz AI in oni vztrajno iščejo najbolj ganljive zgodbe, ki jih potem projicirajo na vse in hočejo, da se vsem v vsem ugodi, brez pogojev in kje se bodo našla sredstva je pa trivialna stvar. Spet ena Mati Tereza varianta. In ob vsem tem sočutju in humanizmu puščajo na cedilu tiste, ki so najbolj pomoči potrebni, ki so travmatizirani, izčrpani in se ne morejo soočiti z nasiljem 'sobeguncev', zaščite pa jim ti romantični humanisti ne nudijo. Torej, slika mrtvega otroka: JA! Analiza, zakaj je ta otrok umrl – s tem se pa ne bomo ukvarjali. Nič ne bomo o pomanjkanju solidarnosti med 'begunci' samimi o tem, da koristolovci ustrahujejo in kradejo prav tiste ljudi, katerih ganljive zgodbe beremo, kako šikanirajo nemuslimane, geje – vse ranljive skupine in ne prinašajo nič dobrega. Vse je treba gledati z razumevanjem.

Vendar ljudje po vsej Evropi mislijo in diskutirajo drugače, kot hoče narekovati uradna politika in mediji. In ti ljudje imajo volilno pravico. Podpora Angelci je padla. Nemci so se začeli praskati po glavi. Kakor bi dobrodušno sprejeli od vojne utrujene in travmatizirane ljudi in jim pomagali, jim ne gre skupaj, zakaj zdaj lepo število 'beguncev' zganja nasilje, meni da je treba v Nemčijo zanesti njihove vrednote (prav zaradi katerih je ta del sveta lahka tarča interesov ZDA) in nima nobenega spoštovanja do vrednot in pravil države gostiteljice. Ko se mnenje volivcev obrne, je treba ukrepati. Pa tudi, najbrž so tudi policisti širom Evrope zelo znervirani. In, kakor bi radi, teh zgodb ne morejo skriti. V Nemčiji so bili problemi z integracijo že prej, kar lepo kaže dokumentarec, ki sem ga posredovala par strani nazaj. ' Laissez-faire, laissez-passer' , ker imajo reveži pravice, ni dal dobrih rezulatov. Ker so volivci znervirani, so to zdaj pripravljeni priznati tudi (nekateri) politiki.



Bolje se nebi dalo povedat. Sam nekaterim to ne gre v kišto nikakor.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Migranti?
20.10.2015 16:37:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Liliana, a ti kaj spremljaš tuje časopise, nemške?

do neke mere tvoja trditev gotovo drži, drži pa tudi dejstvo, da so se Nemci fejst zakalulirali, kar (sicer neradi) celo sami priznavajo. Če bi res želeli novo delovno silo, bi to naredili kot nekoč, ne pa s tako masovnim in nenadzorovanim priseljevanjem.

Tako na kratko.


Jaz sem v začetku tudi najprej mislila, da so se zakalkulirali......sedaj pa vse manj mislim na to......ampak so glavni povod dali oni......turki se jim selijo nazaj v Turčijo......delovna sila iz noviz EU držav se ne priseljuje, kot so mislili......zato so se poslužili masovnega in nenadzorovanega priseljevanja......birokracija za začetnih pol milijona novih delavcev pač traja precej časa.......

Ugotovili so, da je skoraj polovica ljudi nepismena (torej jih morajo šele izobraziti - na svoje stroške, kaopak), kar pomeni spet zaposliti cca 20 000 učiteljev (na svoje stroške, akopak).
Ugotovili so, da jih morajo nekm naseliti, stanovanj ni, torej jih morajo šele zgraditi (na svoje stroške, kakopak).
Ugotovili so, da je vsaj 30-50 % teh prišlekov trajno nezaposljivih, kar pomeni za državo samo dolgoročen strošek, ki ne bo ničesar prispeval k dvigu bdp-ja.


Tudi Turki so bili nepismeni in nekateri družinski člani celo trajno nezaposlijivi......tisti, ki so iz Sirije in so pripotovali v prvem "rukeru" z nekaj 1000 EURi v žepi, pa so bili pripadniki srednjega sloja iz Siriji, tudi izobraženi......ker Sirija je imela močan srednji razred.....

Kar pa piše po nemških medijih je pa lahko enako kot pri naših mogoče......da nekdo diktira, kar se piše......moramo tudi vedeti, da tako masovno priseljevanje vzbudi rast ekstremnih desničarjev po državah......in marsikdo to izrablja tudi v predvolilne namene......

p.s.: pa da ne bo spet kakšnih insinuacij, da podpiram to ilegalno in masovno priseljevanje......ne, ga ne....skušam ga zgolj razumeti brez kakšnih težkih teorij zarote........seveda obstaja možnost, da se motim, vendar kot se razkriva zadnje čase se mi vse bolj dozdeva, da EU tu ni žrtev, vsaj ne žrtev drugih, ampak žrtev sama sebe, ko je z igranjem na humanitarnost in človekoljubnost prebivalcev po Evropi privabila pod pretvezo begunstva k sebi delovno silo in izigrala na ta način svoj lastni pravni red......



(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Migranti?
20.10.2015 16:47:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Lili, vsekakor tako kaže, da ima Nemčija neko ekonomsko računico (ki jo dela brez krčmarja – dejstva, ki jih je navedla Nejcko).

Zato pa že ves čas pravim, da je tale kaos cena, ki jo plačujemo za neko na pol premišljeno idejo. Šlo je od ust do ust in zdaj je življenjski moto pol sveta: Nemčija (prosto po Mravljici).




Jaz pa zadnje čase mislim, da je bilo kar premišljeno.......ker Grki in Turki niso tega storili kar tako sami od sebe.....da bi to maso spustili naprej.......in čeprav ne gre zanemarjati vpliva interneta, dvomim, da bi ljudje šli zgolj zaradi enega spota v Nemčijo......

Islamizacija ni načrtna, vendar prihaja kontingent, na katerega učitelji že čakajo. In skupaj bodo močnejši, predvsem pa bodo ustrahovali tiste v svoji sredini, ki bi želeli sprejeti evropske vrednote. Še vedno pa mislim, da tisti končni rezultat, ki se ga je bati, ni Islamizacija sama, ampak nemiri, kaos in vzpon skrajne desnice.


V Nemčiji je kar precej Turkov, pa ni islamizirana.....res je pa, da gre za državo z izrednim nacionalnim ponosom, ki je mogoče za slovence nepredstavljiv........

Kakor berem, vse kaže, da obstaja velika verjetnost, da bo Hrvaška zaprla meje oziroma postavila ograje. Potem jih bo morala tudi Srbija. In zanimivo se mi zdi da se zelo malo poroča o preiskavi o tihotapcih.

Veliko bi pomagalo, če bi Nemčija javno oznanila, da ljudi več ne more sprejemati in pika. Dokler tega ne bo jasno in glasno povedala, bo tale nesmisel trajal.


Javno oznanila Nemčija tega ne bo.....se bo pa dogovarjala na tajnih sestankih s predstavniki držav.......saj Orban tudi ni gradil ograje brez nemšekga blagoslova........bodi brez skrbi......

Spustili so pretok..zdaj bodo pa začeli uravnavati pritok v EU......saj zato se pa verjetno Merkelca toliko z Erdoganom srečuje.....in bomo dobivali ograje.....pa meje nazaj......



(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Migranti?
20.10.2015 16:51:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Ti se ne bi bila pripravljena odrečt koščku svojega standarda za to? Ali kdo drug na tej temi? Verjetno ne bi bila nobena proti, ne?


Tako kot ti ne......ker jaz nisem idealist.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Migranti?
20.10.2015 19:06:23   
Vijoličarka
JOj, Lili, kar dlake mi gredo pokonci. Vseeno mislim, da jim je vse skupaj ušlo iz rok, vztrajajo pa zaradi svojega interesa in pri tem jih prav malo briga, če delajo kaos po celi Evropi pod krinko humanosti. Mislim tudi, da so sprožili val, ki ga ne bodo mogli kar ustaviti, ko ga bodo hoteli in to jim počasi postaja jasno.

Vseeno, še vedno mislim, da bi šli lahko direktno v begunska taborišča in tam opravili svoje. Ampak takrat najbrž ne bi mogli terjati od celotne Evrope, naj jim pomaga kriti stroške.

Mislim tudi, da so bili gasterbajterji iz biše Juge, pa Turki tudi, malo drugačen material v šestdesetih letih.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Migranti?
20.10.2015 20:02:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Mislim tudi, da so sprožili val, ki ga ne bodo mogli kar ustaviti, ko ga bodo hoteli in to jim počasi postaja jasno.



Dokler je Nemčija še lahko "filala", so bile ograje antievropske, nacioonalistične, rasistične in še marsikaj......danes, ko mora Nemčija "filati" po pameti in zmerno, pa so ograje že opcija in bodo izgleda postale realnost......torej, ustavljajo in se da ustaviti....ne pa z danes na jutri.....

In trenutno dogovor med državami mora potekati......zato, da ne ostane preveč migrantov v eni državi.....da sprejmeš toliko oz. malo več, kot jih pošlješ skoraj istočasno naprej.....ostanejo potem samo kvote.....torej vse je dogovorjeno, delamo v bistvu uslugo Nemčiji, ker mi ob svoji brezposelnosti in gospodarstvu, ki ga itak skoraj ni, delovne sile ne rabimo (smo se sigurno že za kaj zdilali, tako pač to gre, ali je to arbitraža, ali kako podjetje, ki ga ne bomo prodali, ali ne vmešavnje v slabo banko......)

Vseeno, še vedno mislim, da bi šli lahko direktno v begunska taborišča in tam opravili svoje. Ampak takrat najbrž ne bi mogli terjati od celotne Evrope, naj jim pomaga kriti stroške.


Po moje ne moreš kar tako v begunsko taborišče in tam dati delovne migrante na orient ekspres ali na avion in jih prepeljati v Nemčijo......v tem primeru morajo ti ljudje skozi nekaj mesečne birokratske postopke, da dobijo dovoljenje za delo, vizo itd.........delovno migrant pod pretvezo begunca, pa se lahko skoraj prosto giblje po svetu.....ker beži od vojne oz. rešuje svoje življenje.....vendar kot si prej rekla, mogoče bodo naši vnuki šele ali pa že lahko brali (resnico) o tem, kaj je sprožilo eno največjih migracij v novejši zgodovini.....

Mislim tudi, da so bili gasterbajterji iz biše Juge, pa Turki tudi, malo drugačen material v šestdeset_ih letih.


Sigurno.....tudi naši starši oz. stari starši so bili takrat drugačen material kot smo mi danes.....




< Sporočilo je popravil liliana -- 20.10.2015 20:04:37 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Migranti?
20.10.2015 21:32:15   
nejcko
Boga mi, jutri nas bodo preplavili user posted image

20.45: Na skrajnem vzhodu Hrvaške v Tovarniku so začeli vkrcavanje beguncev na danes že četrti izredni vlak, ki jih bo odpeljal proti Sloveniji. Kot poroča hrvaški radio, so poleg tega iz začasnega tranzitnega centru v Opatovcu proti slovenski meji danes poslali skoraj 30 avtobusov z begunci.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Migranti?
22.10.2015 8:19:22   
mateyka
recimo dam primer - ko se Turki in Kurdi kregajo med sabo tud na švedskem, samo v novicah je pa to bolj ali manj hush hush, osamljen incident in izjema, samo en stavek na tretjji strani....itd:
https://www.youtube.com/watch?v=WTt5h26B-0k

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Migranti?
22.10.2015 12:50:59   
nejcko
mateyka, si videla - pregazili nas bodo user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Migranti?
22.10.2015 19:59:28   
Vijoličarka
Tole mi ni všeč.

Citiram iz 24 ur:


Evropska komisija: Vzpostavljanje koridorjev ni rešitev

18.48: Viri pri Evropski komisiji posebej izpostavljajo, da je bil nedeljski vrh EU-Balkan sklican z namenom pomagati Sloveniji in kot odgovor na njen poziv, da je potrebno usklajeno ukrepanje. Od njega tudi ni pričakovati kakih novih zakonodajnih ukrepov, ampak predvsem zavezo vseh sodelujočih držav, da bodo sodelovale in se vzdržale enostranskih ukrepov.

Neuradno se v EU zavedajo, da je Hrvaška v minulih dneh sprejemala takšne neusklajene ukrepe in ni ustrezno sodelovala s Slovenijo. Komisija ravnanja Hrvaške javno ne kritizira, ji pa ni izrekla izrecne podpore in pohvale, kot jo je Sloveniji.

Kot zagotavljajo v komisiji, se se razmere na grški in italijanski zunanji meji EU urejajo in se nadzor vzpostavlja. Poudarjajo pa tudi, da do takrat vzpostavljanje nekakšnih koridorjev, po katerih bi vse begunce vodili neposredno v Nemčijo, pač ni rešitev.


Dogovor je bil, Hrvaška, kot EU članica se ga ne drži. Gospoda Evropska to vedo, ampak ker oni nimajo problema na dvorišču, se ne bodo o tem prav nič uradno izjasnili. Četudi pošiljajo ljudi dobesedno plavat. Čim bomo pa mi samo nakazali, da bi zaprli meje, nas bodo pa verjetno z gnojnico polili.

Edina normalna rešitev bi bil koridor, pa da združino tiste, ki jih vabijo in tiste, ki si tja goreče želijo, brez da se izčrpava tranzitne države in predvsem, brez da se ljudi pošilja v mrazu, dežju, v strahu in nervozi čez nekaj državnih mej. Predvsem bi bil to znak, kakršnega sta na koncu svoje kalvarije dali tudi Avstralija in Kanada: če boste prišli na tak način, vas ne bomo sprejeli. Dokler tega signala ne bo, se bodo ta epična potovanja nadaljevala.

Lahko samo upamo, da se razmere na grški in italijanski meji urejajo, ker tam se vse začne. Upamo. Naivno.

Prav nič jim ne zaupam. Tole lahko še nekako preživimo, ampak če zaprejo meje, mi pa nekaj deset_ tisoč obupanih ujetih notri - nočem niti pomisliti na to.

Upam tudi, da se naši dobro pogajajo, ker tukaj so nas tako izkoristili, da je treba nekaj pametnega iztržiti.

Pa Avstriji ne bi nič zamerila, če se bo zavarovala. Oni so kasirali od začetka, iz Madžarske in zdaj iz Slovenije. Nemčija pa se še vedno spreneveda in cel evropski vrh z njo.




< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 22.10.2015 20:00:57 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Migranti?
22.10.2015 20:08:06   
mateyka
ja, še tašča mi je danes rekla. user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Migranti?
22.10.2015 20:11:35   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Čim bomo pa mi samo nakazali, da bi zaprli meje, nas bodo pa verjetno z gnojnico polili.


ja, bu-hu no, pa kaj pol - kaj bojo naredli? isto kot hrvatom in madžarom - mogoče nič?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?