|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2017
16.10.2016 19:17:34   
_tjasa_
Pozdravljene! Javlam se Vam po doooolgeeeem časuuuu.... nekaj me zanima.... toksoplazmozo sem prekužena, danes pa že zadnjič sem pojedla po 6 kruhkov bifteka... A je kakšna nevarnost za okužbo? Sem brala na medover.net da če si prekužen, da ne rabiš biti v skrbeh.... seveda se bifteka več NEEE dotaknem

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Februarke 2017
16.10.2016 19:42:23   
zaspana zvezdica
Če si prekužena pol glede tokse ne rabiš skrbet. se pa uživanje surovih mesnine v vsakem primeru odsvetuje. Še vedno se lahk okužiš z listerijo.

(odgovor članu _tjasa_)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Februarke 2017
17.10.2016 10:02:39   
ziraf
živjo. upam, da ste imele lep vikend :) in kolko je videt, dobimo danes sonce, tako
da lep začetek tedna (:
rada bi vprašala, a hodi katera na kakšno telovadbo? ali morda telovadite same?

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Februarke 2017
17.10.2016 11:47:29   
MladaMamiMojca
ziraf jaz ne hodim na telovadbo, se poslužujem sprehodov po vsakem obroku - zaradi nosečniške sladkorne, pa še moja hči ima vsak dan obveznosti, tako, da sem kar leteča, čeprav sem zdaj doma, mi telovadba ne bi znesla,

sonček ?? ja super je, naj se takšno vreme ponovi februarja user posted image

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Februarke 2017
17.10.2016 13:06:39   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: _tjasa_

Pozdravljene! Javlam se Vam po doooolgeeeem časuuuu.... nekaj me zanima.... toksoplazmozo sem prekužena, danes pa že zadnjič sem pojedla po 6 kruhkov bifteka... A je kakšna nevarnost za okužbo? Sem brala na medover.net da če si prekužen, da ne rabiš biti v skrbeh.... seveda se bifteka več NEEE dotaknem


Kar nekaj - zakaj ga sedaj nebi jedla več? Kot prvo, moraš o tem razmišljat preden ga poješ in ne šele potem. Kot drugo pa se nimaš kaj sekirat - če imaš že protitelesa za toxo lahko ješ normalno tudi te surove mesnine ipd.

(odgovor članu _tjasa_)
  Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Februarke 2017
17.10.2016 18:07:43   
ziraf
user posted image ja, dopoldne je bilo prav fino sonce. sprehodi so tudi super telovadba, jauser posted image jaz vidim, da ne morem kaj dosti hodit, me spodaj boli, tako da sem bolj počasna in previdna.
sem pa začela hodit na vodno vadbo in mi je super. tale voda zmaga. nekaj moram telovadit. prej sem skos kaj športala in mi je to zdaj kar malo čudno. na začetku mi je bilo tako slabo 2 in pol meseca, da res nisem mogla drugega kot ležat, sedaj pa je dosti bolje, tako da probam nekaj migat, če se da. kakšna joga tudi ne bi bila slaba user posted image
lep večer imejte.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Februarke 2017
20.10.2016 13:27:33   
mtob
Pozdravček punceuser posted image
Eko tudi jaz po dolglem času nazaj :) Morfologija je za mano, seveda vse vredu :) Edino kar je imam slabši hemoglobin, nakar so mi dali tablete železa, ki so mi naredile velike probleme (driska in zelo boleč želodec) nato so mi zamenjali za sirup in le tega sedaj dobro prenašam. Zanima me če ima še katera te težave in kaj jeste in pijete? Prav tako imam sedaj zaradi tega sirupa probleme z zaprtjem in napenjanjem user posted image Ima mogoča katera kakšen dober nasvet kaj naj jem? user posted image
Drugače pa sem jaz po oblačila predvsem kupila v H&M in sem zelo zadovolnauser posted image
Naša pikici pa se že pošteno premika, da ne govorim kaj dela ko zasliši glasbo user posted image user posted image .
Na telovadbo hodim vsak ponedeljen in je res super, ko je lepo vreme pa še kak sprehodek user posted image

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Februarke 2017
21.10.2016 9:37:39   
MladaMamiMojca
mtob super za morfologijo user posted image , kar se tiče železa in zdravljenja le-tega, s tem res nimam nobenih izkušenj, kar pa se tiče oblačil pa ja, tudi sama se poslužujem H&M trgovine tako za sebe, kot tudi za oba moja otroka (mojo hčerkico in user posted image v trebuščku)

me je moja G ponovno poslala v ambulanto za rizične nosečnice, zaradi vsega skupaj, sladkorna - inzulin, visok pritisk, nekaj v zvezi s pretoki in žilami, kaj jaz vem, skratka, sem na bolniški, predvidoma do konca nosečnosti oz. poroda

tudi moja user posted image veselo brca, mislim, da bolj kot je brcala prva moja princeska, sem pa že veliko nabavila, oblačila imam že skorajda vse, morda še kakšen kompletek, ki mi bo padel v oči, vso kozmetiko, pleničke že imam, previjalno z banjico tudi, zase sem tudi že poskrbela s tosamini izdelki, črpalko, blazinicami za dojenje, zdaj še samo večji nakupi, kot je voziček, posteljica, posteljnina in že čakamo na novega članauser posted image user posted image
lepo bodite in uživajte v brcikah user posted image

(odgovor članu mtob)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Februarke 2017
21.10.2016 9:50:19   
mava1975
Za železo priporočam sok Aronije, kupiš v Sanolaborju, sicer drag, vendar učinkuje...0,33 spiješ po obroku, fantastično ti uredi prebavo, vitamina C več kot limona, torej super...ga pa moraš redno piti in nekaj časa, da popraviš železo...jaz ga redno in nimam težav z železom...sestra je imela tako slabo kri, pomanjkanje železa, da ji ni pomagalo nič niti tablete, niti transfuzija, s tem sokom si je čist uredila...tudi druge nosečke ga pohvalijo

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Februarke 2017
21.10.2016 12:02:57   
madjanca
Sok aronije se lahko kupi tudo v kaki bolje zalozeni ali pa vaski trgovini (dosti povprasevanja starejsih) in za manjso ceno.

Kako pa sem vam vsem fous. Jaz nic ne cutim :( samo krci ob nepravilnih gibih in peče me v spodnjem delu trebuha. In to je to. Pa sem cutila mehurcke in vse. Zdaj od zadnjega pregleda naprej pa nic vec :(

Po kilazi nisem sla se veliko gor, no razen ce sem sla v zadnjem tednu... trebuscek pa kar raste.. tako, da sem zaenkrat s tem zadovoljna. Moram pa nosit nosecniske hlace ker imam v omari same z visokim pasom (sem ena tistih, ki se oblaci kot nona.. 😂) in seveda nobenih ne zapnem.

(odgovor članu mava1975)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Februarke 2017
22.10.2016 9:18:47   
mtob
Trenutno sem na soku rdeče pese,ki si ga mesam z stisnjeno limono. Sirupa se ne posluzujem prevec ker nisem navdušena nad temi umetnimi zadevami. Pocakala bom do naslednjega pregleda ki ga imam 10.11. Če takrat ne bo boljse grem potem po priporocan sok... Bomo videli.. Kaj pa glede napenjanja ima še katera težave? Jaz sem zadnic imela tak pritisk v trebuhu da sem mislila da bom rodilauser posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 10:09:36   
Limoncap
Pozdravljene punce, kako ste? Jaz sem prezivela vikend paket v bolnici, zaradi bolecin v spodnjem delu trebuha podobne menstrualnim. Zdravniki niso ugotovili, zakaj bi se to pojavljalo, urin je ok, primanjkuje pa mi zeleza in malo sem slabokrvna. Dobila sem eno tabletko na dan zeleza in zraven sem si kupila magnezijeve sumece tablete. Priporocate kaj za slabokrvnost? Pocivam kolikor se da, bolecine so prisotne se minimalno, ampak zraven zivahnega 3 letnika, ki sva vecinno casa sama je tako.

V petek imam ponoven pregled, takrat bom tudi vprasala za potrditev spola. Po nuhalni naj bi bil user posted image , ampak na morfologiji ni moral tega potrditi, ampak sej veste, kako je nuhalna...morda je odpadel user posted image .

S kilogrami sem na 7 +, kako pa ste ve kaj?

Lepo bodite in bozajte svoje busije.

Ta post ze pisem tretjic, ker sem vedno stisnila preklici, namesto potrdi user posted image

(odgovor članu mtob)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 10:29:53   
zaspana zvezdica
Upam, da bo vse ok.

Poleg že zgoraj omenjenih živil, ki pomagajo pri slabokrvnosti je pomembno uživanje rdečega mesa (najbolje govedine), suho sadje, stročnice in oreščki (predvsem mandlji). Kot je blo pa že napisano pa najbolj pomaga sok aronije.

Ampak v nosečnosti, ko so potrebe večje in če že pride do slabokrvnosti se v večini primerov težko uravna samo s prehrano.

Kar se pa spola tiče, je pa na morfologijo mene čakalo presenečenje, je naši punci v času od nuhalne lulček zraseluser posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 19:10:41   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Limoncap

Pozdravljene punce, kako ste? Jaz sem prezivela vikend paket v bolnici, zaradi bolecin v spodnjem delu trebuha podobne menstrualnim. Zdravniki niso ugotovili, zakaj bi se to pojavljalo, urin je ok, primanjkuje pa mi zeleza in malo sem slabokrvna. Dobila sem eno tabletko na dan zeleza in zraven sem si kupila magnezijeve sumece tablete. Priporocate kaj za slabokrvnost? Pocivam kolikor se da, bolecine so prisotne se minimalno, ampak zraven zivahnega 3 letnika, ki sva vecinno casa sama je tako.

V petek imam ponoven pregled, takrat bom tudi vprasala za potrditev spola. Po nuhalni naj bi bil user posted image , ampak na morfologiji ni moral tega potrditi, ampak sej veste, kako je nuhalna...morda je odpadel user posted image .

S kilogrami sem na 7 +, kako pa ste ve kaj?

Lepo bodite in bozajte svoje busije.

Ta post ze pisem tretjic, ker sem vedno stisnila preklici, namesto potrdi user posted image


huh tudi jaz imam bolečine podobne menstrualnim krčem poleg otrdevanja trebuha. me mora skrbeti? user posted image mene je strah, kaj mi bo povedala g v sredo na pregledu. še dobro, da ga imam pred inventuro. če bi šla naslednji teden bi me sigurno dala na bolniško.

drugače pa za kilograme ne vem, ker se mi je pokvarila tehtnica. upam, da le ne bo prehudo. sicer v noge me kar nekaj pobira, samo trebušček pa raste in raste =)

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 20:02:31   
Limoncap
Ah madjanca jaz mislim, da se ni za igrat..mene je scipalo ene 3 dni in pol ponoci ful mocan krc..zato sem poklicala g pred pregledom, ki bi ga mogla imet sele jutri, in je rekel naj se pridem pokazat. Mi je naredil uz cez trebuh in vaginalnega, dal napotnico za bolnico pod nujno za kri in urin, tam so mi se vzeli bris. So me vso natancno pregledali, ampak razloga se vedno nevem..user posted image . Mislim, da boljse, da kar pocivas, meni sta ta 2 dni v bolnici samo koristla, se dobila spamex. Danes ko sem s tamalim pa spet bolj aktivna in vec na nogah pa je busi prej bil spet cist trd 😕. Sem se imela 2 tedna nazaj lazne popadke, ki so bli kar boleci, ki naj nebi bili...drzi se in porocaj.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 20:25:09   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Limoncap

Ah madjanca jaz mislim, da se ni za igrat..mene je scipalo ene 3 dni in pol ponoci ful mocan krc..zato sem poklicala g pred pregledom, ki bi ga mogla imet sele jutri, in je rekel naj se pridem pokazat. Mi je naredil uz cez trebuh in vaginalnega, dal napotnico za bolnico pod nujno za kri in urin, tam so mi se vzeli bris. So me vso natancno pregledali, ampak razloga se vedno nevem..user posted image . Mislim, da boljse, da kar pocivas, meni sta ta 2 dni v bolnici samo koristla, se dobila spamex. Danes ko sem s tamalim pa spet bolj aktivna in vec na nogah pa je busi prej bil spet cist trd 😕. Sem se imela 2 tedna nazaj lazne popadke, ki so bli kar boleci, ki naj nebi bili...drzi se in porocaj.



jaz imam pregled pojutrišnjem, do takrat mislim, da bom zdržala. me pa skrbi kako bo naprej. samo res si ne morem privoščit bolniške user posted image upam, da bo buscopan pomagal in da je za vse kriva le kakšna lunca user posted image

seveda bom poročala, tudi tebi pa želim čim manj bolečin..

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Februarke 2017
24.10.2016 20:58:59   
Limoncap
Drzim pesti, da ni nic resnega. Do takrat pa si kupi kaksne magnezijeve sumece tablete, ki pomagajo pri lajsanju krcov.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Februarke 2017
25.10.2016 12:22:19   
_tjasa_
Zivjo punce..spet jaz...danes sem imela pregled in mi je g
Rekla za mirovanje in brez spolnih odnosov..sedaj pa me zanima kako ste ve ravnale ko vam je to rekel g
Namrec je to vse zaradi maternicnega vratu ki je meril 2.39.. Hvala za pomoc jaz sem cist obupana..aja..g.je dodala da ce se nebom pazla da mi grozi predcasni porod

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Februarke 2017
25.10.2016 15:07:30   
madjanca
Jah nic potem pa se bosta samo igrala user posted image

Drugace bi jaz kar upostevala njen nasvet. Vprasaj pa jo na naslednjem pregledu, kako je stanje. Prijateljici se je namrec ob pridnem lezanju podaljsal user posted image

(odgovor članu _tjasa_)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Februarke 2017
25.10.2016 21:12:02   
zaspana zvezdica
Tudi moj maternični vrat je kratek, meri 25mm. Tako,da se tudi jaz trudim počivat pa progesteronske svečke sem dobila.
Po mnenju nekaterih strokovnjakov, npr. Pušenjaka, je da je skrajšan MV, v primeru da je v 23. Tednu krajši od 15mm.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Februarke 2017
26.10.2016 10:59:33   
_tjasa_
Zaspana zvezdica ja res je, tudi jaz sem to brala in zdaj več sama nevem kaj je dobro in kaj ne... Je pa tudi napiso da počitek sploh nič ne pomaga, ampak najbolj pomaga to da ni spolnih odnosov. Jaz sem že čist iz sebe, ker samo ležat pa tudi ne morem... Pa če na hrbtu ležim mi trebuh ful otrdeva:/

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Februarke 2017
26.10.2016 13:34:01   
zaspana zvezdica
Tud jaz sem enako zmedena glede počitka... Ampak vseen zdaj za vsak slučaj poskušam dovolj počivat (ne uspeva ravno najbolj), vseen rajši sledim navodilom svojga G kot pa navodilom s foruma.

(odgovor članu _tjasa_)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Februarke 2017
3.11.2016 12:22:11   
Limoncap
Hei, kako ste? Vse je spet zamrlo user posted image . Moji krci, zaradi katarih sem bila v bolnici so se poboljsali, so se minimalni. Izvid brisa mi kaze neko okuzbo, tako da sem dobila antibiotik in mislim da se bl zdaj lepo vse uredilo.

Prejsnji teden sem sla na 3d, ampak se je mali skrival za rokicami in se popkovnico je imel cez obraz tako da smo prestavili na jutri, ce morda nebo tako sramezljiv.

Madjanca kako so pa tvoji krci kaj?
Zaspana zvezdica a je boljse kaj ko pocivas?

Lepo bodite in pridno bozajte svoje busije

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Februarke 2017
3.11.2016 12:37:01   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Limoncap

Hei, kako ste? Vse je spet zamrlo user posted image . Moji krci, zaradi katarih sem bila v bolnici so se poboljsali, so se minimalni. Izvid brisa mi kaze neko okuzbo, tako da sem dobila antibiotik in mislim da se bl zdaj lepo vse uredilo.

Prejsnji teden sem sla na 3d, ampak se je mali skrival za rokicami in se popkovnico je imel cez obraz tako da smo prestavili na jutri, ce morda nebo tako sramezljiv.

Madjanca kako so pa tvoji krci kaj?
Zaspana zvezdica a je boljse kaj ko pocivas?

Lepo bodite in pridno bozajte svoje busije


Res ne vem ali nas je februarja tako malo, ali so vse pobegnile na fb...

Ja z mojimi krcii je bolje. Se pozna, da precej vec pocivam in tudi na sihtu hodim namesto tecem. In maggnezija vec pijem. Tudi samo pocutje se je izboljsalo, samo apetit se mi je spet ustavil. Zgleda da nas dojencek pritiska na zelodcek in enostavno nisem lacna in tudi ne pojem veliko.. kar je fino za nepridobivanje odvecnih kg user posted image

Drugace pa sem trenutno brez izbranega ginekologa in sploh nimam datuma... pa kar nikjer ne pridem na vrsto, razen v Logatcu, kjer pa ziva vec ne prestopim praga, dokler bo tam ta dr. Irina Vostrueva. Tako, da sem kar malce zivcna kaj bom naredila. Ampak nekaj se bo ze reslo, se zmeraj se je user posted image

Kaj ve punce se vse delate ali ste ze kaj na bolniskah. Jaz sem ravno danes sanjala, da so me dali z novim letom. To bi bilo super user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Februarke 2017
3.11.2016 13:51:33   
zmešana
Ojla, punce!

Po daljšem času, se vam tudi jaz malo oglašam. Preberem vas še, za računalnikom sem pa (razen v službi), bolj malo. Na telefonu mi je pa tečno tipkat na forum.

Limoncap, lepo, da je s krči bolje :) Zaspana zvezdica, upam, da bo vse ok. Sporoči malo. _tjaša_ tudi tebi želim, da bo vse ok.

Sama sem pa kr fajn :) S kilogrami sem na 5+ in jutri vstopam v 24. teden . Pa nekako teh 5 niti nisem občutila do zdaj. Počasi pa se mi dozdeva, da vse hlače postajajo podobne pajkicam :P. Trebušček pridno raste in je prav lušten. Tak idealen za skodelico čaja odložit :) Upm, da se ne razlezem preveč do konca. Nočem komplicirat, niti obremenjena nisem bila nikoli s težo, ampak vseeno si želim, da se ne bi preveč zredila.

Na morfologiji je bilo vse ok in tudi počutim se tako. Močno upam, da tako ostane. Videti je, da se na nuhalni glede spola niso zmotili, tako da še vedno pričakujemo malo akrobatko :)

madjanca, upam, da najdeš ginekologa čimprej. Mogoče bi šlo tako, da bi poskusila prvi pregled samoplačniško, pa če bi te potem vpisali kje? Upam res, da se uredi čimprej, da te ne bo žrlo.


Lepo se imejte!


(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?