|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decemberčki 2016
11.2.2017 12:07:13   
lastovica
Jst jem še elevit, ker mi je pač še ostal. Samo ga ne vsak dan, ker ali pozabim ali pa se ne morem spomniti ali sem ga tisti dan že vzela ali ne, potem pa raje ne vzamem, da ne bi dvakrat vzela... user posted image

Sem pa že razmišljala tudi o igralnih podlogah. Mogoče jo bom kupila v prihodnjih 14 dneh. Bom pa najverjetneje vzela kar od Tiny love. Trenutno pa še ne kaže zanimanja za igrače...

Naša bo naslednji teden stara 2 meseca....je pa zadnje dni zelo neješča....interes pokaže na 3-4 ure, ampak še takrat poje bolj malo....verjetno ni nič narobe...user posted image Saj verjetno bo spet prišel dan, ko jo ne bo mogoče nasititi.... user posted image

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: decemberčki 2016
11.2.2017 12:29:00   
cebela321
Ojjj. Mi imamo igralno podlogo od tiny love ki ima na sredini veliko opico. Moram povedat da ga že 14 dni dajem na podlogo na hrbet in zeloooo uživa. Učasih pa tudi na njej zaspi. Pod podlogo imam še gumiasto igralno podlogo za na tla, da ni tako hladno. Uglavnem tej opici ima za povedat 1000 in eno stvar. 😀. Bomo pa 20. stari 2 meseca.
Kar se tiče vitaminov, jih jaz ne jemljem nič. Jedla sem celo nosečnost femibion, ker sem bila po elevitu zelo zaprta. Sedaj se pa trudim z raznovrstno prehrano.

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: decemberčki 2016
11.2.2017 13:04:15   
Kraljica Mama
Lastovica...pozabljivost ja...to tudi mene včasih zafrkava drugače, pri tabletah sicer ne, ker jih vzamem zjutraj ob zajtrku user posted image
Cebela321...naš bo tudi star 20.tega 2 meseca user posted image ...kak hitro mine...
kako tršo gumijasto podlogo imaš pod igralno blazino? sem gledla te puzlle iz pene pa piše, da so vse od 10.mesecev naprej user posted image ..pol pa nevem...
To od Tiny love igralno podlogo pa še imam od prvega sinčka in jo bom res vsak čas uporabla za najmanjšega bauca user posted image

(odgovor članu cebela321)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: decemberčki 2016
11.2.2017 13:11:35   
cebela321
Ja to imam... puzzle. Ne vem zakaj je nad 10 m naprej, ko pa vsi priporočajo da daš otroka na tršo podlago. Mogoče zato da ne pride v stik z usteci al kako. Nimam pojma.
Ja že 2 meseca bosta stara. Kje si ti rodila???? Tudi v lj?

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: decemberčki 2016
11.2.2017 13:22:24   
Kraljica Mama
Ne,jaz sem v Mbuser posted image

(odgovor članu cebela321)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: decemberčki 2016
14.2.2017 22:06:32   
Nollina
Pozdravljene po dolgem casu user posted image

Berem, da ste pridni, lepo rastete in se crkljate 😊 nasa bo v petek, 17. dva mesca stara - noro cas leti..naslednji teden imava slikanje kolkov..hmm, me prav zanima kako bomo to prestali..?.. drugace pa mala lepo raste, opazam da se nekaterim cuncam ze lahko odpovem.. user posted image glavco ze kar !epo drzi sama, obcasno jo se mal zanese, tako dajo se vedno "cuvam"..imava igralno podlogo tiny love in prav uziva ob vseh zvokih, ki jih povzroca user posted image spimo lepo, cez dan sicer vedno manj, ampak zdej k je sonck, gremo vn in v vozicku odspi do hranjenja (2-3ure), ponoci je tudi pridna, vecinoma spi od cca.23h/polnoci pa do cca.5h, tako da super!user posted image
Ampak problem je pa zvecer: hranjenje okoli 19h/20h, po hranjenju ne zaspi, ce pa je pa to za 15minut..okoli 22h pa jok in lakota-malo pri meni poje in ko se sama odklopi, kupcka podremo in grem pripravit mlek v flaski (ker je zgleda prelena da bi pri meni jedla??) in potem je na flaski pol ure, tudi vec..spije cca 50ml in pocasi zaspi okoli 23h/polnoci..seveda v narocju ker drugace je jok - vem, napaka!..torej vse skupaj traja cca 4ure da gremo zvecer spat..
groza..nisem navdusena..vem da je se mala in da bo bolje, ampak vas prosim za nasvet - delamo kaj narobe? Oziroma kaj naj spremenim da bo lazje zvecer?ker si predstavljam, da tako kot se bo navadila, tako bo naslednje dve, tri leta in tako kot je zdej, ni najbols..

Hehe no tocna kot ura..ze klice user posted image ! Hvala za odgovore in nasvete!!

Mirne noci vam zelim!! user posted image

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: decemberčki 2016
14.2.2017 22:32:42   
Zabica000
Zivjo. Mi imamo igralno podlogo tiny love, vendar mu ni vsec bit tam, zacne po par min jokat. Imamo pa na previjalni montiran vrtiljak iste znamke in nad tem pa je navdusen. Sicer mene mal ovira k se mi vse tiste zivalce vrtijo pred ocmi konga previjam, samo edino tko se zamoti da ga lahk v miru zrihtam.
Drugace jaz se vedno jemljem elevit, zato ker mi je se ostal in ko mi zmanjka ga ne bom vec kupovala.
Glede odpravljanja spat je pri nas tud podobno. Zacnemo ob 22/22.30 in se najprej podojimo. Ker pri meni ne poje dovolj, mu dam potem se 60 flaskice do sedaj sem mu dajala svoje mleko, ta teden pa mi je kr malo zacelo primanjkovat, tako da dam novalac (po aptamilu se tako kremzi in ga sploh ne mara, tako da smo mogli takoj po drugega). Potem sledi previjanje in nato ga dam spat. Spi pri nama na sredini. Noce pa sam spat, tako da se ulezem zdraven njega, mu dam dudo in ga drzim za rokico. Ta cas pride oci v poslo in potem okrog 00/00.30 zaspita. Jaz pa grem potem se pod tus pa crpat mleko, vcasih se na hitrco kaj postorim in je ura skoraj 2 ko grem spat. Prvo bujenje imamo okrog 3/4, drugo okrog 7/8, oci gre v sluzbo, midva pa zaspiva se do 10/11 in potem prakticno ne spi vec do vecera. To je nas urnik, ja ni ravno primeren, ga probamo spremenit pa kakorkol obracamo, vedno zaspimo tako pozno. Se pa tudi jaz bojim da ga bomo razvadili, ker ce nekdo ne lezi z njim in ga drzi za rokico, noce zaspat in zacne jokat... Tako da kak nasvet bolj izkusenih bi tudi meni prav prisel...

(odgovor članu Nollina)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: decemberčki 2016
15.2.2017 22:59:42   
Nina33
Čer!
Naša je končno zaspala, za koliko časa je sicer vprašanje, a se bom pustila presenetit (včasih rata tut 5-6 ur v kosu, bolj verjetno bo hotela pit okoli enih, dveh ponoči). Moram pa napisat svoje mnenje o spanju, drgač sama ne bom mogla spat user posted image
Mislim, da nobena ne dela nič narobe, niti ne bo nihče "razvajen" zaradi tega niti ni nujno, da bo tak ritem "osvojen in ohranjen" kaj dlje kot nekaj tednov/mescev. Edini nasvet (kao), ki ga imam, je to, da se greste neko rutino, kdaj pa dete potem dejansko zaspi... pa ni v rokah staršev (ni nekega "zveličavenga recepta" zaradi katerega bi si lahko pripisovali zasluge za lepo spanje otrok, niti ni "antirecepta" zaradi katerega bi morali imet občutek krivde). Pri prvem sem bila zihr, da bo vse narobe, ker je zaspal samo med dojenjem in spal (večinoma) samo v naročju ali ob meni, če sem ga dojila leže. Pa ni (star je 8 let in že vsaj 6 let lepo brez problema zaspi v svoji postelji po objemu in lupčku za lahko noč), samo to težko obdobje se lažje preživi, če se ne psihiramo preveč. Fino je, da se "gre spat" vedno ob neki približno enaki uri (pri nas je to še vedno med 19-20), kar ne pomeni, da bo otrok takrat kar sam zaspal, le nobene "zabave" ni več potem, le "nujne" zadeve, narejene čimbolj "dolgočasno". Pri nas npr. gredo fantje spat ob svoji uri, Mari je medtem običajno budna z atijem, potem jo prevzamem jaz, on se gre pa še malo s pobi pogovort (moške zadeve user posted image user posted image ). Vmes se midve "spucava" (jo umijem, previjem) lepo počasi, potem pije pri meni in običajno medtem zaspi... za 10-15 minut user posted image Gre nazaj k meni v naročje, lepo v mraku (midva gledava kaj na TV, brez zvoka), včasih kaj popije, večinoma ne. Čez čas ji ni več OK, in jo gre on nosit (ker je presita, bi sicer še kaj popila, a jo potem šraufa) in včasih tako zaspi, včasih ne. Običajno se vsaj joka ne. Nato jo okoli 22-23 še 1x previjem, gre pit k meni in zaspi (kot nocoj) in potem vidimo.. trenutno je budna že nekaj minut, ko tole spišem do kraja, gre k meni v naročje na še eno dozo, če bo treba (včasih tud nazaj zaspi), mogoče jo bo treba nosit, a vem, da bo v končni fazi zaspala. Potem sledi še eno nočno hranjenje kar ob meni, nato spiva skupaj do jutra (sva v dnevni še, da ne motiva ostalih preveč, pobe ima čez noč, če je kaka sila, moj čez). In me čisto nič ne skrbi, da bi tako "ostalo" ali da bo razvajena... ker ne bo. Vem. user posted image
Eko, zdej moram pa it, da se ne zbudi preveč.
Lepe sanje in mirno noč vsem!
P.S. O, kolk sem se razpisala user posted image user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: decemberčki 2016
16.2.2017 8:09:43   
lastovica
No, to sem sedaj tudi že sama ugotovila, da dejansko, ko že misliš, zdaj je pa to to, je drugo noč že drugače. user posted image Sicer jo sedaj nazadnje previjamo ob 22h, mož jo nahrani in potem uspava, med 1h in 2h pa je ponovno lakota....če je mož takrat še pokonci, jo on nahrani, pa si jaz vmes mleko sčrpam, tako zapravim pol ure....če pa jo hranim jaz, gre pa takoj 3/4 ure. Potem je pa odvisno kdaj se ponoči zbudi....če je to okoli 4h, jo nahranim, sebi mleko sčrpam, pa greve potem še malo zaspat - do 8h mi je celo dvakrat uspel - , če je pa tako danes, ko je bila ura 5.30, potem pa jaz po celotni proceduri vstanem, ker je itak ura že okoli 6.30. Razen, da sem nekako uspela danes vidt, da je ura 3.30 in sem se potem po eni uri čudila, kako da je zunaj že tako svetlo....šele potem sem ugotovila, da tudi na uro ne znam gledat....user posted image

U glavnem, lahko rečem, da imam srečo, da je naša zelo pridna...Se ponoči vsaj lahko naspim.
Je pa danes stara 2 meseca in bo za darilo dobila igralno podlogo user posted image (to je zgolj naključje)...upam, da jo bo uporabljala....pa še posteljico ji grem kupit, ker je zibka že malo tesna...imajo v bc akcijo za velikost 140*70. Pa jo bo lahko imela kar za dolgo, dokler ne dobi svoje sobe in ta velike postelje.

Kako pa ste ve kaj? Uživate s svojimi sončki na sončku....je res super vreme....

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: decemberčki 2016
17.2.2017 15:50:24   
Anibani
Živijo! Midve sva praktično cel teden uživali na sončku le danes nismo odšle ven ker močno piha.. Včeraj sva šli v Tivoli in grem zadaj za tem gradom tivoli ali kar koli pač že je ko prileti za menoj pes in skače okoli vozička in mene. Lastnik se je sicer opravičil češ da je zamenjal za njihov voziček ali kar koli pač vendar mi je žal da nisem odvrnila nazaj zakaj ga nima privezanega in da tukaj pes ni nič kriv.. Tudi sama imam psa doma ki je sicer pri starših saj ga tukaj v šiški ne morem dati nikamor, stanovanja pa tudi ni navjen in ga spustim le če vem da ni nikogar v bližini ker nikoli ne veš kako bo odreagiral saj ni navajen pasje družbe no razen par kužkov ki so na vasi mesto je pa absolutno drugače..
Glede spanja je zelo pridna samo kadar je kaj v plenici se vklopi alarm... Drugače pa glede hranjenja na žalost nimam več mleka sem si pa zjutraj sčrpala samo 20 ml iz obeh tako da zaenkrat ostane le dojenje 1 x na dan..
In kako ste ostale? Lahko bi se enkrat dobile da se dokončno spoznamo in stkemo prijateljstva tudi v živo ne samo preko spleta... Sem pa pred kratkim izvedela da bom že 2 teta za kar se zelo veselim še posebno ker je sestra hotela upoštevati partnerjevo željo oz ukaz naj naredi splav in smo jo uspeli prepričati da otroka obdrži tako da bomo imeli oktobrčka... Uživajte na sončku...



< Sporočilo je popravil Anibani -- 17.2.2017 15:55:15 >

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: decemberčki 2016
17.2.2017 18:42:06   
Bigmamma
https://www.facebook.com/Vanella-422916374713552/
Pozdravljene. Se opravičujem, ker vdiram v temo. Sama sem bila junijka 2016, imam se soncico iz leta 2014, kljub temu pa si utrgam cas za izdelovanje trakcev in spangic s pentljicami. Prosim, malo si poglejte, morda pa najdete kaj za vase dojencice ali kot ideja za darilo. Hvala!

(odgovor članu Anibani)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: decemberčki 2016
2.3.2017 17:46:57   
Kraljica Mama
Hello..eto midva prihajama od 2.posvetovalnice. Pravijo,da sva pridobila premalo na teži user posted image ...se izključno dojiva...Vedno sem ga pristavljala na zizo,ni glih nek jedec, imava tudi dudo in zadnje čase mislim,da ima krče...zato sem mu dala tudi kuminov sirup...kaj delam narobe? A je imela katera podoben primer?

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: decemberčki 2016
2.3.2017 20:53:56   
Nina33




user posted image


5.12.2016
user posted image Anibani, PDP 5.12.2016
Julija, 4065g, 55cm

7.12.2016
user posted image Nina33, PDP 4.12.2016
Mari, 3070g, 50cm

8.12.2016
user posted image TejaM, PDP 6.12.2016
Zala, 3630g, 51cm

10.12.2016
user posted image Rdeca, PDP 4.12.2016
"princ"

12.12.216
user posted image Snickers933, PDP 20.12.2016
Gašper, 3110g, 50cm

16.12.2016
user posted image lastovica, PDP 31.12.2016
Špela, 3010g, 48cm

17.12.2016
user posted image Nollina33, PDP 20.12.2016
Kim

20.12.216
user posted image cebela321, PDP 20.12.2016
Val, 4170g, 54cm
user posted image Kraljica Mama, PDP 18.12.2016
"fantek", 3510g, 52cm

22.12.2016
user posted image Zabike, PDP 29.12.2016
"punčka", 3490g, 50cm

29.12.216
user posted image Zabica000, PDP 23.12.2016
Tim, 3420g, 53cm

30.12.216
user posted image tincy83, PDP 25.12.2016
Maks, 3600g, 53cm




6 user posted image , 6 user posted image







(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: decemberčki 2016
2.3.2017 21:15:50   
Nina33
Čer!
Seznam sem malo "bliže" prestavila, da bo bolj pri roki user posted image
Kraljica Mama, mislim , da ne delaš čisto nič narobe. Sicer nisi napisala nobenih mer, a vseeno - če otrok ni neki zahiran, če samo ni "po jusu", se jaz sploh ne bi nič sekirala. Bi kaj "lepega" povedala o pediatru/inji, pa tut ne bom, ker je morda samo tako malo "pogovorno" padel stavek, da je premalo pridobil . Ljudje smo različni, in vsi (no, večinoma user posted image ) normalni: tko tisti na sredini kot tisti na 95i ali 5i percentili (o tem koliko različnih krivulj obstaja pa sploh ne bom). Prvi sin npr. je rastel lepo po srednji krivulji, drugi je "padel" čisto na dno, a po zaslugi super P ni bilo nikoli nobene panike, malo več spremljanja teže, kak pregled krvi več in to je bilo to (pa je imel ob letu le 7,7 kg in 71 cm, rojen z 2,8kg in 50cm), tretji se je pa redil kot pujsek inbil na zgornji meji "normale"... pa so vsi trije čist OK, zdravi. V glavnem - če ni krize (kar je ni, a ne?), se ne sekiraj. Jaz tudi kakega AM ne bi dodajala, bi ostala na dojenju.
Mi smo kar OK drugače, 2. posvetovalnico imamo čez 2 tedna, čez enega pa UZ kolkov. Punca je pridna, spanje ponoči je že kar dobro, čez dan se mora veliko dogajat (kar ni problem user posted image ), smeje se veliko, zadnje dni tut zelo glasno, odkrila je in roke in noge, čeblja že dolgo kar konkretno... ni nam hudega user posted image
Kako ste kaj ostale? Tole sonce zadnje dni je mene kar oživelo, komaj čakam pravo pomlad user posted image
Miren večer in lepe sanje vsem!!!

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: decemberčki 2016
3.3.2017 9:27:36   
Kraljica Mama
Ja...hvala za odgovor Nina33...
Tako je bilo...v prvem mesecu sva se zredila 1 kg...zdaj v drugem pa 340 g.
Je pa res da nevem ali je imel krčke ali ne in sem mu dala sirup na dudiko..drugace je bil dobre volje...zizo sem mu vedno ponudila,ko je zelel pa jo je vcasih spuscal...tako sem mu to dala user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: decemberčki 2016
3.3.2017 10:58:39   
Nina33
No, ok, to je res bolj malo za en mesec (po mojem občutku). A ti niso nič svetovali kako naprej? Pri nas so takrat pred leti najbolj gledali na otrokovo živahnost/odzivnost in pa znake zahiranosti (kar se z glave spomnim je šlo za napetost/izgled kože, dolžino okončin, obliko sklepov in še kaj verjetno... nobena znanost) in ker je bilo vse OK se ni kompliciralo. Sicer je poba začel "štrajkat" takole pri 4-5 mesecih, se ni zredil v dobrem mesecu, mescu in pol skoraj nič (kakih 100g), le zrasel en cm al dva (so svetovali gosto hrano, ker je bil že tolk star, a ni šlo...) Je še zdej bolj droben, a poln energije (in nad hrano tut še ni tolk navdušen).
Tega s sirupom sicer ne razumem najbolje, a pomoje nima veze s pridobivanjem? Če se ti zdi, da zaradi dude s tem sirupom gor potem manj pije, mu to ukini. Sama z dudami nimam izkušenj, te kapljice proti krčem sem jim dajala al direkt v usta ali pa sem jih nakapala na bradavico. Mogoče poiskusi tako? In če mogoče si višek mleka izčrpaj in mu ga po flaški ponudi? Tudi s temnimam izkušenj, a mogoče mu bo tako lažje več spiti (tebi zih ne bo lažje, in baje se kar navaijo na bolj enostaven cucellj tko de...).
Držim pesti, da se čimprej uredi tole, da se ne boš presekirala preveč user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: decemberčki 2016
6.3.2017 14:18:01   
Anibani
Živjo! Vem da malo zamujam z odgovori ampak konec februarja je bil za nas kar pester... In sicer smo pristali na ifekcijski zaradi bronhiolitisa k sreči samo z infuzijo. Začelo se je soboto popoldan ko je jokala 2 uri skupaj. V nedeljo zjutraj je imela zamašen nosek. Zvečer smo šli na urgenco od tam na pediatrično kliniko kjer se je začela še daviti. Z odgovorom da ni še šlo na pljuča so nas po 4 urah čakanja poslali domov. V ponedeljek smo odšli k osebnemu pediatru ki je zopet rekel da je le prehlad in ji dala inhalacijo z fiziološko raztopino... V torek zjutraj sva ji dala jest 130 kot ponavadi spije. Nakar se ji zaleti in v loku vse poleti ven. Bruhanje se je nadaljevalo še čez dan. Zvečer smo šli na metelkovo in so nas poslali na infekcijsko za infuzijo. Tako da sva bili nakoncu sprejeti v bolnico kjer so zjutraj ugotovili bronhiolitis... Hvala bogu sva imela z možem toliko pameti v glavi in hkrati odprte oči da smo letali okoli zdravnikov če ne bi lahko pristali na kisiku ali pa še celo na pediatrični... Tako da vztrajajte...

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: decemberčki 2016
8.3.2017 14:57:16   
Nina33
Oj!
Anibani, tega pa ni bilo lepo prebrat user posted image . Upam, da je zdaj že vse OK in da se takle ne ponovi user posted image user posted image user posted image . Ko tako mali zbolijo, je res obupno... no, saj je v bistvu kasneje tut grozno (lahko), a jih k sreči večinoma ne podre tako zelo.
Kraljica Mama, kako sta pa vidva? Držim pesti za en tak zagon rasti, da bo tudi jusu všeč user posted image user posted image
Kako lepo vreme je drgač danes, sva s punco kofetkali zunaj na klopici pod drevesom, prav fino je (bilo) user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Anibani)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: decemberčki 2016
13.3.2017 14:21:36   
Zabica000
Zivjo punce. Da se tudi jaz malo oglasim. Pri nas vse super, vsak dan vozickamo po soncku in je vse drugo kot prej k je bil mraz pa virusi. Sva oba dost manj sitna kot pozimi. :) Mali na polno raste pa ful se smeji, gruli pa ne se ravno najbolj. Zdravi smo, edin tu pa tam se mu pred spanjem slina nabira in malo hrope, ampak ni hudega in naj ne bi bil nek problem. Se vedno je ful aktiven in zivahen in dost manj spi v primerjavi z drugimi, ampak je buden vedno bolj priden in se tud sam ze zamoti. Drgac pa se ful rad vozi v avtu in na splosno zelo rad pohaja, kar mami cist ustreza. :) Tako da naju za vikende tati okol vozi, cez teden pa vozickava tu okrog. S telovadbo se nisem zacela pa sem bila prej zelo glasna, ampak nimam casa pa niti volje ne lih najbolj. :) So sli kg pa kr lepo sami dol, mam se 2kg viska in glede na to da sm jih mela +19, se pocutim super. Mleka mi malo zmanjkuje, ker mali ful je, tako da 1-2 obroka dnevno dobi tudi nadomestek, se pa zdraven kr kremzi pa ceprav je lacen. Naravno je le naravno zgleda... No lepo se imejte in uzivajte v teh soncnih dneh.

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: decemberčki 2016
16.3.2017 9:23:10   
lastovica
Punce, lepo da se se katera kaj oglasi....preberem vas, napisat pa casa nimam. :) nasa ima danes 3 mesece, pred tednom dni nazaj se je pa koncno dojit user posted image crpam si se vedno, ker nasa nimravno nek jedec, tako da slucajno je ostanem brez....uzivajte se nsprej v soncku, ki je res postal velikodusen s svojimi zarki user posted image

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: decemberčki 2016
16.3.2017 13:06:09   
Nina33
Pozdravljene!
Najina pikica je imela prejšnji teden UZ kolkov, ki so super, včeraj pa drugo posvetovalnico (pri dobrih treh mesecih ima 5460g in 61cm, OG 40,5cm, baje OK user posted image ). Na srečo ni (še in trkam da tako ostane) prehlajena al karkoli in so jo tudi v prvo cepili, bilo je malo joka, a se je hitro potolažila, nima nobene otekline tam in je nogica nič ne boli (po naslednjem/ih cepljenju/ih se to rado pojavi) niti povišane T°, je super dobre volje. Je pa kljub bolj nežnim meram kar močna punca, ko jo je pediatrinja želela dat na bok, se je kar sama naprej na trebuh obrnila, je P ornk prestrašila user posted image In svoje roke res z zanimanjem gleda in se "jezi" nanje, ko je ne ubogajo - danes je v ležalniku na vsak način hotela "prijeti" eno ribico, ki z loka visi pa ji ni najbolj šlo, je krivila prstke, mahala s celo roko, za trenutek celo prijela, a se je ribica zmuznila (je iz blaga drugače, ni spolzka user posted image ) in jo je pošteno zjezal, tak prav poseben zvok je spuščala user posted image
Sonce je pa res prav fajno, a vseeno še vedno čakam pravo pomlad (al pa kar poletje user posted image Najini fantje spet neki krehajo, najmlajši je spet doma zaradi tega, najstarejši je na ventolinu, se hodiva "kazat" k zdravnici, koliko/če mu pomaga... ni mi dolgčas na noben način user posted image ) Prav sita sem že teh viroz.
Lep dan vsem!

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: decemberčki 2016
16.3.2017 13:11:19   
Nina33
Aja, Lastovica, ne razumem najbolje tega z dojenjem - je zalaufalo, višek pa shranjuješ za sušne čase? Al sem narobe razumela?
Zabica000, super za izgubo kg, jaz sem še kar na 60ih (kilah, plusa je nekaj manj user posted image ), trebuh me že začenja motit (a zaenkrat še ne toliko, da bi s kako "hudo" vadbo začela, še s takimi heci se mi ne uspe zabavat user posted image ).
Kraljica Mama, kako ste?
Anibani in ostale, vse ok, zdravi, a ne?

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: decemberčki 2016
16.3.2017 20:51:51   
lastovica
Nina - vidim, da sem se tudi malo zatipkala, to je pa, če na tablici pišem....včasih si na koncu še izčrpam, da mi količinsko še vedno enako dosti proizvaja, pa potem spravim. Sicer imam spravljeno v hladilniku največ en dan. Ker ne vem, koliko ravno mala tako poje, pa ne želim, da bi bilo potem kdaj premalo....sicer sem si danes samo enkrat sčrpala, se mi ni dalo več....je to že pravi mali luksuz, ker prej je bilo pa vedno pol ure črpanja in najhuje je bilo to počet sredi noči....sedaj jo ponoči po potrebi samo priklopim in zaspim...pa mislim, da tudi mala zelo hitro zaspi....po moje se prisesa samo za tolažbo user posted image

Jaz sem bila tudi še v nosečnosti pristaš telovadbe po porodu, sedaj sem pa včasih že od sprehoda tako zmatrana, da se mi ne da...no, nekajkrat sem, samo sem malo obupala... kile so pa sedaj take kot prej user posted image

Punce, oglasite se še kaj ostale, da slišimo kako so vaši sončki

Aja, Nina super za kolke, malo manj pa za te viroze. Pri nas smo na srečo vsi zdravi...Pozdravite se čim prej..

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: decemberčki 2016
20.3.2017 17:11:04   
Kraljica Mama
Hello, hello mamice user posted image
kako ste? midva sva super, sicer se še dojiva in dodajamo am, kar pa sem sprejela in je ok...
sicer bom videla kako naprej, v sredo imava posvetovalnico spet in bomo vidli kaj pravijo...imava tudi cepljenje in me zanima kaj pravite na cepljenje proti pnevmokoku, boste dale cepit svoje sončke?
user posted image

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: decemberčki 2016
20.3.2017 20:20:23   
Nina33
Čer user posted image !
Lastovica, super user posted image Je mnogo lažje, ko zalaufa, ne? In tudi zbujanje ponoči ni taka štala, če malo bitje spi zraven. Mene sicer še vedno boli križ/trtica/medenica (težko se zravnam npr., na žalost sem pač dosti skonjena ali čepe) in sem zaradi +/- negibnega ležanja potem, ko mala pri meni "konča" ponoči, zjutraj pogosto vsa trda in me potem vse boli... Upam, da so kaj tudi hormoni še krivi in da se moja "vezivna zrahljanost" kaj porihta, kaka telovadba mi pa tut ne bi škodila (če se ob tem znebim še šlaufkov - tolk bolš user posted image )
Kraljica Mama, fino, da sta OK, da zadeve laufajo. Držim pesti, da bo v sredo kilaža fantiča po okusu pediatra user posted image .
Proti pneumokoku pa nisem nobenega cepila, niti proti rotavirusom (pred leti so zelo tudi to propagirali), v bistvu so cepleni le osnovno... o, najmlajši sine še to ne, ker nikakor ne pridemo zdravi do tja - zdaj smo zmenjeni, da ga kar pripeljem cepit, ko se mi bo zdel dovolj zdrav, nič določanja datuma niti ič klicanja prej, samo uletiva user posted image . Smo že vsi vraževerni, ker je na dan, ko bi ga morali cepiti do sedaj skoraj vedno bil bolan (star je 3 leta in je bil celo 2x cepljen do sedaj... ).
Drugače se pa virozic še nismo čist znebili, a ni več krize. Zadnje dni Mari spet neki "šraufa", kakala ni že od torka, a ima trebuh mehak in neboleč, le plinov (obupno smrdljivih user posted image ) ima ogromno in jo zbudi to in je poj slabe volje. Sem bila zihr, da smo že ven iz tega, ker je pred tem že lepo redno kakala... In to pot je niti sladka voda ni pognala. Še kak dan počakam, poj ji pa bolj sirup kot sladko vodo uturim, pa da se spuca (do 10 dni naj bi bilo pri samo dojenih to nekakanje še OK, lula pa dovolj).
Ja, in lasje so mi začeli izpadat user posted image Sem upala, da to pot ne bo tega "guljenja" pri meni. Saj ni tolk krize, a ker imam kar dolge lase, se jih vidi povsod, po kavču, v umivalniku, po tleh... brez veze (o tem, kok jih je na povštru, rajš ne pišem).
Eko, spet sem bila "kratka" user posted image
Lep večer!
P.S. A se mogoče preselimo na "Starši čvekamo"? Al nas bodo še tolerirali tukej user posted image ?

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?