|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 18:23:51   
Ribica **
Jaz kupujem hoferjevega, dmovo mi je zanič.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1151
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 18:41:03   
Malinca07
Hvala, bom ja tud hoferjevga probala. Na dm-ovem celo pise zadaj, da ni za dojencke.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1152
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 19:44:57   
bucka*
Hej hej punce!
Joooj, kar ne najdem casa za komentirat, berem pa skoz :-)
Rizevega mleka jaz ne uporabljam, ker mi ni treba. Mogoce bi za njo vseeno lahko kuhala na njem...user posted image
Kasico za vecerjo imam dm-ovo z gresom, ampak brez banane. Ne vem pa, kaksno mleko je notri, nisem brala. Vcasih dam se kaj zraven, pretlaceno banano, ce vem da je bolj lacna ali pa kaksne ostanke jutranjega sadja, kadar mi cisto malo ostane. Za vecerjo mi poje komaj ene slabih 100ml, za zajtrk in kosilo pa 200+ :-) danes je jedla isto rizotko kot mi, samo da sem nam kasneje solila. Nic nisem tlacila, samo meska sem dala na manjse koscke. Se mi je super zdelo :-)

Dansas, svasta, kaj vse se tebi ne zgodi s tem otrokom :-) verjamem da si potem premlevala kaj bi bilo, ce bi bilo... ampak k sreci je bli vse ok!

Nastja, super za srcek! Saj tedni niso tako pomembni, vazno da je ok! :-)

Jst sm pa danes huda sama nase, sem tamalo pustila v vozicku spat in sem bla notr ful pridna, sem sesala in pospravljala... ona pa zunaj na oblacnem... prejle sem pa opazila, da jo je po lickih kar fejst sonce opeklo user posted image mi ni blo na misel, da je v bistvu na "soncu", ker se ga pac ni videlo. Ah, sej bi se pobarvala na blond, pa mojmu ni vsec :-)

Nasa obozuje zivali, za vikend pri nasih je bla sitna in nikakor ni dala miru, potem sem jo dala pa v marelo in jo tko obrnila, da je putke gledala in je bla cist mirna, potem pa zaspala :-) ze takrat, ko sva skrbeli za zivali, je morala biti pri kozah, pa je bla cisto pridna. Zunaj ograje, seveda, tamalga mi je enkrat koza butnila :-) mam posnetek :-)

Gotovo sem marsikaj pozabila, ene dvakrat sem ze probala pisat, pa mi potece seja. Pol pa zgubim voljo :-)

Pia, si bla na Gorenjskem??

Uspavamo se mi zaenkrat se ok, cez dan zaspi med igro v posteljici, zvecer pa tudi.... po dojenju jo odlozim vcasih spi, vcasih pa se ne. Nikol drame :-), hvala bogu.

Je pa drama, ce kaj prepovem! O moj bog, kaksne izpade ima ta otrok ce kaj ni po njeno!! Se tavelik ni tak! Besedo "ne" vzame kot vic, se mi nasmehne in pocne isto... ko jo dvakrat umaknem pa jok in dretje.
Mogoce se to: fantka sem v tem obdobju navadila na dve opozorili. Ena je "ne", druga pa "pazi". Ko se je naucil, da pazi pomeni udarec, me je brezpogojno ubogal. Za ne pa kakor ga je picilo. Mogoce kateri pomaga, ker meni je bil pazi zelo prakticen :-) hitro se je naucil pomen besede :-)

Zdej morm pa sibat, bo cas za vecerjo in ostale priprave na spanje :-)

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1153
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 23:19:17   
dansas
Riževo mleko jaz tudi kupujem hoferjevo,ampak mi še ni kliknilo, da bi šla brat kaj piše na embalaži!? Da ni primerno za dojenčke! Svašta,kaj pa je potem notri... Mogoče pa potem tudi hoferjevo ni primerno user posted image

Moji mali animatorji so nazaj in so zelo koristni,je pa zato stanovanje 3x bolj razmetano ...

Nastja,super za srčka user posted image . To je res lepo slišat. Meni se zdi pa super,da si šele 6 tednov noseča, ker nisi nič "zamudila" user posted image . Sem bila pa tudi jaz 2x marčevka. Sicer sem potem 1x postala februarka,1x sem pa ostala marčevka. Btw, Marčevke 18 so tudi že aktivne user posted image

Bučka,ta je pa dobra... tamalga je koza preganjala,vi ste ga pa snemal user posted image
Ima pa tudi naš rad živali. Si je danes skoraj vrat izpahnil,ko se je tako vrtel,da bi bolje mačko z mladički videl user posted image
Bučka,jaz sem se kar navdila,da si vedno varnostno kopiram svoje pisanje- vsake toliko ctrl +c stisnem,ker je tudi meni že večkrat seja potekla user posted image

Moja tetka se je kar hitro poslovila in tudi nič kaj močna ni bila. Če bi bili vsi obiski taki ne bi imela nič proti user posted image

Očitno je naš otrrok edini brez dude med oktobrčki user posted image . Včasih sem jo res preklela (npr. ko jim je med spanjem kar naprej ven padala, jaz sem jo mogla pa pobirat), ampak v splošnem je tako koristna za uspavanje. Sem si večkrat z dudo podaljšala spanje,zdaj pa druge (bolj utrujajoče) trike uporabljam...

Ln,naj bo mirna noč

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1154
   RE: Oktobrčki 2016
21.7.2017 7:48:44   
bucka*
Jutro! Na brzino, dokler se risanke lavfajo... mam sinkota ob petkih kar doma. Prejsnjic sm hotla se cetrtek, pa je puncka zbolela...

V glavnem, dansas, seveda ni nihce pricakoval, da ga bo sla koza butnit. Nas ne butajo. Njega je izkoristila, ker je bil majhen in prirocen :-) snemala sem, ko jih je bozal in ona je sla tko lepo proti njemu, on je stegoval rokice, potem pa kar naenkrat: bum! V stotinki sekunde :-)

Na posnetku se slisi vzdih moje mami, potem moj, potem njegov jok (vsega par sekund), pol smo mu sli pa seveda pomagat user posted image

Pikica, se enkrat poglej dmovo kasico... na moji sem sla vceraj brat... pise: psenicni zdrob, nadaljevalno mleko (posneto mleko..... in tako dalje), tko da je najbrz nadaljevalno mleko sestavljeno iz posnetega mleka in to je ok. Je prilagojena mesanica.

Zdej pa sibam, zajtrk vabi, potem pa igrisce :-)

Pikica, do kdaj mas fanta na morju? Mogoce izkoristiva za kaksen sprehod/klepet?

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1155
   RE: Oktobrčki 2016
21.7.2017 10:08:17   
nastja1
živijo punce. najprej hvala vsem za čestitke. sedaj sem pri eni novi G ker je šla moja v penzijo in je namesto nje prišel moški pa sem se morala prepisat ker nočem moškega. je pa ena fajn, se pa vozi baje iz brežic in dela samo 1x na teden user posted image ima pa veliko slabši UZ ker pri T se je v 6 tednu vse lepo videlo jasno tudi un mehurček, tuki je pa bolj megleno. sem se kr ustrašila ko sem pogledala da imam spet blighted ovum (nosečnost brez ploda). pol je pa malo približala in mi je kar kamen padu s srca user posted image

malinca super za zobek. hehe zanimivo da je zgoraj pokukal user posted image

ribica jaz kašice ponavadi delam kar na navadnem mleku pa malo razredčim z vodo. ja sem pa videla da na dm-ovem piše da ni za dojenčke user posted image

dansas moj ni še nikoli malega uspavu, edino ko je bil še majhen dojenček ko je takoj zaspal. user posted image jaz ker ga več ne dojim, ga malo v naročju pozibam 5min in zaspi. more me pa obvezno držat za obraz pa vlečt za ustnico, drugače ne zaspi user posted image hehe je mali S hitro napredoval. sej je pravi fant user posted image ojoj ko sem brala o padcu iz postelje.. a mali S kje vse najde luknjo user posted image sm kar kurjo polt dobila pa šla previrjat če mam jaz kje kako luknjo da bi tako padu user posted image a vse pride z odraščanjem. men je rekla mama da ko sem bila majhna sem si dala špago mod rulet okoli vrata, in sem pala, in me je potegnilo da sem se skoraj zadušila. joj madona. user posted image

bucka ojoj ta posnetek bi morala dat na skrito kamero user posted image upam da ga ni fajn butnila.. user posted image

zdej pa morm njegov spanec izkoristit za kuhanje kosila.. joj samo me čez dan taka utrujenost lovi pa glavoboli, in slabost kar čez cel dan.. user posted image
punce držite se senčke.. mi smo včeraj imeli spet 36 stopinj.. groza user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1156
   RE: Oktobrčki 2016
21.7.2017 12:02:11   
Pia*
Darhaha84 joj hvalaaaa za za besede. To je balzam za duso mame katera misli,da je pa samo njena tako zelo posebna, da cisto nic ne bi ona pocela. Se kaj se oglasi. Je fino prebrati,da obstaja se kaj upanjauser posted image .
No za porodnisko je pa tudi mene strahuser posted image .

Jaz uporabljam od alpro ali isojo. In iskreno povedano tudi jaz nisem prebrala, kaj pise na dm ali na katerem koli drugem.user posted image .
Sem prav sibala odpret hladilnik in brati.
Malinca hvala za opozorilo.

Pikica kako se vam obnese novi stolcek? Jaz tudi gledam tega. Me pa zanima ali se ga da obrniti v obe smeri? Ne vem kje je moj ujel, da naj bi pripravljali neki novi zakon, ko bo se morali otroci do ne vem katerega meseca voziti nazaj obrnjeni ( tako kot so v lupinici).
Tudi mi2 imava tako kot Erin se kar nekaj prostora v lupinici. Bomo se malo pocakali in spremljali akcije. Si moram se malo v at. Pogledati ker so v vecini kar cenej kot pri nas.
En primer: lekarna! V vecini vse kupim v at. Ampak si pogledam tudi cene pri nas. Sploh,ko imam cas in cakam,da mi zmesajo negovalno kremo. Skratka cene so od 2-10eur ceneje kot pri nas. Za izdelke,ki jih kupujeva mi2. Kapljice, kreme za dermatitis, krci, soncna krema,probiotik... vcasih sem prav presenecena,glede na to da imajo v Avstriji visji standard.

Malinca katerega ste pa kupili (tricikl), mi tudi to gledamo saj marela po nasem koncu sploh ne bi prisla v postev. Vozicek ji je pa totalno nezanimiv. Vedno moram imeti psa,da je vsaj zdrzno.

Nastja zelo sem vesela zate.user posted image . Vidis sedaj pa lahko mirno uzivas v nosecnosti. Upam,da te slabosti in glavoboli minejo,ker se predobro vem kako je bilo meni do 7 meseca.

Mi2 prav uzivava na Gorenjskem. Zrak je veliko boljsi kot stajerski haha...

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1157
   RE: Oktobrčki 2016
21.7.2017 20:24:36   
dansas
Nastja, meni se je tudi vedno kamen od srca odvalil,če je bilo vse ok na prvem pregledu,ker takrat ko sem imela ss,se je ravno na 1.pregledu izkazalo,da srček ne bije user posted image . Kaj pa je to b... ovum? Prvič slišim.
Jaz tudi ne bi bila pri moškem G. Sem šla enkrat,pa hvala lepa,ne bi več. Se mi je zdelo,da je kar šaril spodaj,ko je moja G to na brzino opravila. Mi ni bilo nič prijetno.
Ste pri vas tudi kaj "naš"požar vohali. Joj kako grozen steber dima se je včeraj valil. Zjutraj je pa prav smrdelo. Sem šla danes samo 2x na hitro ven,pa še to ne bi šla,če ne bi mogla it s psom.

Bučka,saj tisto je bil hec . Kao,kako se ti lahko kaj takega zgodi,kar je meni še posebaj jasno user posted image ,ko mi otroci pod posteljo padajo user posted image user posted image . Jaz imam pa posneto kako tamala na nos zleti... sem jo ponosno snemala kako se plazi,pa je ravno na nos zapikirala...

< Sporočilo je popravil dansas -- 21.7.2017 20:26:45 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1158
   RE: Oktobrčki 2016
21.7.2017 20:56:57   
Ribica **
Dansas, blighted ovum je prazna vrečka, ko se razvije samo rumenjakov mehurček, plodek pa ne. Tudi meni je moja prejšnja G ro diagnosticirala, na urgenci se je pa jasno videl plodek, še tik pred abrazijo so neko rokico omenjali. Potem sem jo zamenjala. Jaz sem imela od 30. tedna dalje moškega G, samo v leonišču te itak nič ne gledajo, še z vnetjem me ni, tako da mi je bil ok. Tak na izi. :) tudi na Pagu sem šla k dežurnemu G v Novalji, saj mi ni bilo ravno ok, ampak je bil zelo prijazen, skoz se je hecal in nežen. Kar za mojo G ne morem rečt, pri njej me vedno vse boli, pa me med porodom ni niti malo, vsaj spomnim se ne. Pa pri prejšnji me tudi ni bolelo, tako da moški G niso vedno napačni, ni pa to moja prva izbira. Tega edino iz leonišča bi sicer z veseljem imela za mojega G. So tudi druge zadovoljne z njim.

Mah, jaz ji nočem dajat skoz iste večerje, pa načeloma ne dajem sadja. Sem kupila pa zdaj frutkovo kašico za lahko noč in je ogabna. Zgleda kot cement, pa tudi E je ne mara flih in itak ima dodan sladkor.

Pri nas je grozno vroče, itak, beton se ne shladi.

Dansas, sem visela za požar, groza.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1159
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 8:54:02   
nastja1
pia to si pa nebi mislila da je v avstriji ceneje. super da si blizu pa da greš lahko iskat. user posted image ma ja, upam da ta slabost nebo dolgo trajala, ker mi kr vso voljo pa energijo pobere user posted image

dansas ma ja mislim da so te pregledi na začetku najbolj stresni user posted image ja tk ko je rekla ribica.. vrečka in rumenjakov mehurček je, ploda pa ni. in ko to pride, ti test pokaže + . na pregledu pa prazno. user posted image joj do nas še dobro da niprišel ta dim.. ojoj je fajn gorelo ;/

ribica o dobro da so šli še enkrt gledat. jaz sem tudi v bolnišnici še 2x zahtevala da preverijo pred čiščenjem.. ampak ni bilo nič..

se je pa naš mali končno naučil lepo se vsest kadar stoji.. včasih se je kar vrgel na rito.. sedaj se pa tako počasi spušča ko da gledaš počasni posnetek user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1160
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 9:08:26   
Ribica **
Nastja, saj pri meni ni bilo nič takrat, se je nehal razvijat. Tako da ja, sem imela vsakič visok pritisk do polovice nosečnosti, če je vse ok. Vsakič sem šla na pregled s strahom, če je dojenček še živ, če je srček. Sem šla pri 7t na samoplačniški UZ, ko se mora srček že videt zagotovo, ker sem vedela vse datume. Nič kaj luštno. Meni je bilo pri E slabo čez cel dan in ful sem bila utrujena do 12. tedna, potem je šlo na bolje, končno. Vsak dan po službi sem spala ali pa hodila spat ob 22h zvečer, cel mesec nisem šivalnega stroja prižgala, pa še nič sladkega nisem jedla, ker mi je bilo zanič. In to meni, odvisniku od cukra. :)

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1161
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 11:26:32   
Pia*
Ribica moja izkusnja je identicna. Jaz se se dabes spomnim noci pred nuhalno. Bruhanje, hud glavobol, niti sekunde nisem zaspala... skratka tako strah me ni bilo nikoli se.
Vem, da sem po nuhalni spala celi dan. O tem kako me je bilo pa strah iti na preglede sploh ne bom pisala.
Tako, da jaz sem se pred morfologijo trepetala od strahu. Umirilo se je sele, ko sem videla kako trebuh rase. Ampak tisti crvicek me je pa stalno mucil.
Se v porodni sem govorila "sej jaz bom ze nekako samo, da je z njo vse vredu".

Pri nas je bila danes budnica zgodnja. Sva bili zi ob 8h nazaj iz konkretnega sprehoda. Se najedli, naigrali sedaj pa pociva.

Uspavanje sem pozabila komentirat.
Nasa Pia je zaspala tako, da smo jo nosili. Potem sem se jaz odlocila, da teh slabih 8kg res ne morem vec nositi ( sploh ce je noc katastrofalna). In smo jo uspavali tako, da jo bozam. Sem pa zraven nje dokler ne zaspi, ker ona bi se praskala( ceprav jo ne srbi) tako se mi uspava sama (avto, vozicek...). To sem zacela ta tedn ukinjati. Nic praskanja tudi jaz jo vec ne praskam ( to sem delala skoraj vse noci, Pia je spala jaz sem bila pa ko zombi). In sem imela 2noci grozne od joka do kricanja. Vceraj in danes sva pikice namazale, spile malo vode in je naprej zaspala.
Upam, da bomo praskanje cisto ukinili.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1162
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 19:06:15   
pikica 4
oj,

darhaha mene tudi zanese na druge teme, rada preberem porodne zgodbe, in nosečke.

nastja čestitam važno da je srček. pri meni se tudi ni dobro videlo sem morala čez 14 še enkrat prit. sem pa imela do neže ginekologinjo grobo..., pri neži sem pa zamenjala za gienkologa ojoj, kakšna razlika lepše dela, bolj se mi je posvetil na vsakem pregledu me je založil s slikami, prejšnja mi je rekla, da se itak nič ne vidi, pa še ceno mi je povedala koliko stane. kle je blo vse zaston, ga tudi prosila nisem za slike je kar dal.

jaz neži proseno kašo in gres skuham na vodi potem ko se ohladi pa adaptiranega primešam.

dansas naša je tud brez dude pa bi mi prišla prav ker ko jo odložim potrebuje res pikico da bi naprej spala, jo mal za bok primem pa porukam včasih gre včasih ne.

bučka fanta jutri prideta. sem mogla napolnit hladilnik pa njune brloge sm v nulo zrihtala sedaj tele dva dni. je kar pasal oddih.bi blo fajn mal počvekat.


(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1163
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 21:02:15   
bucka*
Joj punce, preden sem bla aktivna na tem forumu, si nisem predstavljala, da je odstotek ssjev in drugih zapletov tako velik. Glede na to, da sem se vec kot dve leti trudila za prvega srcka, si sploh ne morem predstavljat, kaksna bolecina bi sledila, ce se tisti dve crtici na testu ne bi razvili v plodek in utrip... En velik objem vsem vam in vasim angelckom user posted image

No zdej pa h tem angelckom, ki jih imamo doma... pri nas spet bolezen, tokrat fantek. Zvecer siten, ponoci se zbudi in hoce lulat, pa zacutim da kar zari... spet 39 vrocina, zjutraj bruhal, dopoldne spet vrocina kdovekoliko... upam da se bo pri tem zakljucilo, da ne bo slo na puncko ali name... sm glih rekla mojmu... ni niti sezona viroz, pa smo spet skoz bolni... se en pokazatelj vec, da sem se prav odlocila, da puncka ne gre v vrtec, jaz bom pa vec doma. Ko je sluzba, vsaka taka vrocina, ko otrok ne more v vrtec, prinese s seboj en kup usklajevanja...

Punci se je pa naucila (koncno) bravo bravo in zdej vsa ponosna ploska :-) ko jo pohvalimo, pa tolce z rokami v tla od navdusenja :-) borbe ob prepovedih se nadaljujejo, jst sploh ne bi smela nikomur nic rect po novem. Drugac je pa zlo zadrzana, z veseljem se dviguje samo v posteljici, drugje je se precej previdna.
Zobkov se nimamo, pa gledam povsod, tudi zadaj user posted image

Pikica, dejva se zmenit en dan drug teden, bom videla kako bo moj frej. Da ne bo prej konec porodniske user posted image

Aja, glede shranjevanja... sem skos na telefonu, tko da ne vem, kako bi vmes shranila kar pisem... (zato tud zmerej pisem brez sumnikov, da ne traja predolgo) :-)

Uzivajte punce, jutri bo se lepo, potem pa malo osvezitve, ker bo tudi fajn... kupi cunj vabijo user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1164
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 22:38:39   
Ribica **
Ooo, jaz komaj čakam tole osvežitev, ker je grozno. Nisem ljubitelj vročine, danes smo šli dopoldne na sprehod v mesto in smo bili čisto vsi kot popisane muhe, od moža do psa, vključujoč naju s tamalo. user posted image Če bi bili še 10 min zunaj, bi se pomojem v lužico stopila. Potem pa še mali vragec (angelček, mhm user posted image ) ni hotel zaspat, očitno je par žličk limoninega sladoleda prijelo, sem jaz prej zadremala kot ona, samo gospodična je spala dve uri, jaz sem pa vstala, ker je bilo treba it v trgovino. Potem sem jo 10 minut budila, da smo šli na piknik.

A katera ve, a pesin sok lahko zamrznem? Bi ga zamrznila kot ledene kocke. Ji dam po dve žlički zdaj v kosilo, ampak soka je seveda cel liter, manjkajo pa 4 žličke. user posted image Sokov ji pa nočem dajat po flaški, bi ji dala po žlički ob malici, pa noče. Moramo kupit jutri pomarančni sok ali kaj takega, da ga vsaj midva kak kozarec spijeva. V tej vročini ne bo sile, če se malo telesna temepratura zniža. user posted image

Danes in včeraj je pojedla konkretno porcijo kosila, za zajtrk sva pa odkrili jogurt, ki ji gre v rito. V Hoferju sem našla neke domače jogurte z ene kmetije, iz senenga mleka, pa ji je borovničev zelo všeč, ga pojé dober dl naenkrat. Kar je proti 5-6 žličkam grškega jogurta z dodatkom vanilijevega precejšen napredek. Večerje pa slabo jé, precej butično, pomojem okrog 100-120 ml riževega mleka in kosmičev/kašice z AM. Itak se potem podoji. Danes je na pikniku pojedla še eno kosilo - krompir, bučke, sir z žara ji je zelo všeč, pa malo piščančjega nabodala.

Bučka, čim prej se pozdravite! Statistika s SS je pa kar žalostna, ja, 1 od 4 menda. Težav z zanositvijo je pa še več. Ampak meni zdaj ni več težko, odkar imam E, prej mi je bilo pa precej. Nisem se še toliko navezala na tisti plodek v trebuhu kot na idejo, kako bo. Zdaj pa niti pomislim ne kaj dosti, vem pa, da me bo naslednjič isto strah. Samo naslednjič bom najmanj pet nosečniških testov polulala, ker imajo 5 različnih v lekarni, pri E sem pa samo enega z Ebaya in potem CB. user posted image user posted image user posted image Me je mikalo proti koncu nosečnosti, ko sem našla v lekarni celo polico teh zadev, probat, če še vedno user posted image pokaže. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1165
   RE: Oktobrčki 2016
22.7.2017 23:06:11   
dansas
Joj,kak grozen zrak je bil danes pri nas. Me je že ponoči grozen smrad zbudil,sem šla vsa okna zapet-to je samo dva,ki sem jih pozabila zvečer na kip odprta,pa je vseeno grozno smrdelo po stanovanju. Es grozen smrad po zažgani plastiki in bog ve še katerih strupih... jaz sem bila vsa iz sebe,ker seveda je že polno teorij,kako so goeli strupi iz tovarne zdravil Krka user posted image . Če ne bi bila ravno tastarejša bolna, bi popokali in šli na bazen (po moznosti kar notranjega user posted image ) ali na Kolpo. Na sečo se je potem čez dan razkadilo...
Da ne omenjam,da imamo še vedno tako sušo kot že zelo dolgo ne. Baje, da je bilo 2003 strašno sušno...no,sedaj je še bolj user posted image Zanimivo,da drugje po slo pa niti ne.

Bučka,na telefonu lahko tudi kopiraš-malo dlje na tekstu držiš prst in se ti ponudijo možnosti. Jaz potem izberem označi vse in kopiraj.
Meni se tudi ni sanjalo,da je toliko ss-ov. Je skoraj vsaka mamica s kako neprijetno izkušnjo.

Nastja,naj čim prej minejo ti neprijetni stranski učinki nosečnosti. Meni pa v prvi in drugi nosečnosti sploh ni bilo slabo,edino mogoče sem bila malo bolj utrujena do tretjega meseca (v drugo več ne,ker ni bilo časa user posted image ). Pri tretji sem pa imela večerne slabosti,ne jutranje. Pa še to sem pogruntala,da moram jest zvečer,da mi ni slabo. Sej čudno,da sem se potem tako zredila.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1166
   RE: Oktobrčki 2016
23.7.2017 22:30:19   
rumena1
Hej punce!

Je danes nedeljsko zatišje, jaz se pa spravljam pisat že par dni. Sem zvečer čist crkjena in nimam volje. Tale pasja vročina je res neznosna.

Ta teden smo dobili iz celja pošto. Ko smo šli na alergološke teste, je rekla zdravnica, da bodo naredili cel kup preiskav (dali smo dva vzorca blata). Prva pošta je prišla že ta teden. Dobili smo obvestilo, da je bila deklica okužena z bakterijo kampilobakter. Do okužbe pride s hrano(perutnina) ali zaradi higiene rok. Deklica daje vse v usta, tako, da je to zadnje, S hrano skoraj nemogoče, meso dobi domače od prababice, hrane pa nikoli ne pogrevam. Od vseh možnih bolezenskih znakov je imela na srečo samo drisko. Če ne bi dali v tako podrobno analizo niti ne bi vedeli za okužbo. Deklica je ta itak že prebolela, zdravi pa se načeloma ne. Jutri morem poklicat, ker delajo neko raziskavo ta tole okužbo. Bom videla kaj jih zanima. Ostale rezultate testov še čakamo. Mi je pa dalo misliti: sem oprala vse kocke (4 vrsteuser posted image ), vse dinozavre in druge živali, cel vozni park avtomobilov, jutri nadaljujemuser posted image .

Ta teden smo se šli prvič kopat z deklico ( v domačem bazenu itak uživa), drugače bi nam že karte potekle. Mala je uživala, fanta sta se pa navozila po toboganih. Prav pasalo je.

Sem dolžna še za nazaj napisat uspavanje kako poteka. Meni zaspi ali z dojenjem ali v vozičku. Zvečer jo dajo ata spatuser posted image . Odkar se dviguje, vstaja in podobne traparije namesto, da bi ležala, traja dlje, da zaspi. Dobi dudico, naštimamo ovco da špila, potem pa čakaš, kdaj se bo naveličala vstajat in rovarit. Sem probala zadnjič js jo uspavat tako. Katastrofa. Vstajala, jokala, duda vn, kr neki. Ne vem kolikokrat sem jo položila v postejo. Na koncu sem čist obupala in jo je dal ata spatuser posted image . je zgleda bolj miren zraven, mene je prav razkurilauser posted image .

Nastja čestitam za uspešen pregled. Verjamem, da se ti je odahnilo. Jaz sem bila tam nekje do 12 tedna prestrašena, če bo vse ok. Tko smo jo čakal potrem pa kar nisem mogla verjet, da je to to. Pa še nekaj težav sem imela in seveda tudi potem preiskav, ampka je blo vse ok. Mora bit pa naporno z malim dojenčkom prenašat vse nosečniške tegobe. Upam, da jih bo čim manj.

Koliko obrokov imate kaj za mladičke punce. Midve 3, včasih tudi 4. Odvisno, kdaj vstane in kolikokrat jo dojim čez dan. Zjutraj ( če rata) riževo mleko in milupa kosmiči (dam notr kak keks od gracerale), sadje, kosilo, večerja pa podobno kot zajtrk (delam različne mešanice).

Sem pozabla, kaj vse sem še hotla napisat.user posted image Zaenkrat tole. Evo sirena, Šibam

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1167
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 8:01:55   
Malinca07
Dobro jutro :) dez in ohladitev..kak pase! :)

Da se na zacetku kar pohvalim..prvic je celo noc prespala moja cebelica! Od 20.00 do 6.50. Brez zbujanja, brez hranjenja. Upam, da ni sam izjema bla in postane tole stalnica :)

Pia, ne vem ce bi ti povedla, kir tricikl smo kupli, ker si zalila stajerski zrak :)) hec..:) Tega imamo: https://www.babycenter.si/smart-trike-tricikel-deluxe-roza-606121.html. Je sicer od 10 mesecev naprej..ampak mislim, da ni problem tud mal prej, sploh ker ze tak lepo sama sedi. Dobijo pa v septembru enga cist novga, ki bo zlozljiv pa malenkost drazji od tega.

Rumena, mi2 imama 4 obroke + flasa zvecer pred spanjem. 5 jih je bilo prevec, ni hotla jest, zdej pa na 4 ure je in poje konkretno vsak obrok.

Joj, tale teden bo se pester, komaj cakam, da mine sobota, potem pa 14 dni morja! :)

Je ravno nehalo dezevat..sibama do trgovine po sadje za malico :) lep dan vam zelim.

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1168
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 9:50:43   
Malinca07
https://www.babycenter.si/smart-trike-tricikel-deluxe-roza-606121.html
Se enkrat posiljam link, sem vidla, da prejsnji ni ok.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1169
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 12:55:11   
pikica 4
Cakam da se mala naspi v vozku.

Ja tale ohladitev je prav pasala.

Tale tricikel fajn zgleda. Mogoce bi ga jaz tud raje namesto marele.kar sem gledala marele so bolj neokretne tale moj vozk pa premaga vse terene.

Spanje ja, super za spanje malinca, mi spimo zadnje case loceno. Se mi vsaj 5 krat na noc zbudi ko imam dovolj jo pa dam k sebi.moz pa itak uide na kavc da se naspi.ampak ker mala spi pri meni spi do 8 in mi dopoldanski spanec zadnje dva dni ukinja. Mi kar manjka ker sem kaj postorila.

Nastja super, saj bodo slabosti minile.

Rumena moja ima dojenje, sadje, kosilo, sadje, vecerja in ce znese se dojenje za uspavanje. A sedaj se je prebava cisto uredila? Eh sej ne mores nic nasa ima tudi vse v ustih.






(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1170
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 15:38:51   
Pia*
Malinca hahahaha ( ce mene tok vrocina ubija).

Odlicn je!
Jaz sem gledala tega
https://www.mimovrste.com/tricikli/feber-tricikel-easy-evolution-rdec
Pa mislim,da se ga ne da razstaviti. Jaz pa da mojemu se kaj postavim pred avto, ko bomo sli na morje bo zivcnega fasal.
Ucitno samo jaz vlacim od a do ž sabo. Ampak pri meni je vedno "kaj pa če" in sploh ne znam malo spakirat. Sedaj,ko je pa Pia pa je se 100x slabse.
Moram se malo prebrati navodila in preuciti + in -.

Je pa zelo lepe barve! Prav čudovit je. Rdeča mi nekaj ne potegne. Moj ima pa itak zeljo,da se razstavi na prafaktorje. Barva in oblika ga sploh ne ganeta. Meni je pa vazno,da je varen in lepuser posted image .

Ta ohladitev tako pase. Koncno lahko normalno diham.

Dansas sem videla na 24ur,da imate v vasem koncu kar kaoticno stanje.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1171
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 22:53:34   
nastja1
živijo punce kako ste? joj jaz vas vedno berem pa sploh ne najdem časa pisat.. ali pa že začnem pa me moj neki rabi, al mali začne po meni plezat, al telefon zvoni... vedno nekaj. user posted image zdej je pa moj v nočni, mali spi..tako da končno mir user posted image

bučka ojoj kako je fantek? upam da ste že zdravi. hehe kaj pa veš.. mogoče bo pa kak kočnik prvi vni user posted image

ribica oho pol je vaša mala dobro jedla na pikniku. user posted image ah jz več sploh ne zaupam tem testom ko se kupijo... ker pri T sem imela First sign iz DM pa sta 2 pokazala - , bila sem pa noseča 6tednov user posted image zato sem ga šla zdej naredit kar k sestri v ZD user posted image

dansas kako je z zrakom? še smrdi? joj ne omenji suše.. ja baje je na dolenjskem in v beli krajini najhuje.. sej ni čudno.. madona zemlja kar poka od suše.. sedaj ko je pa od danes napovedan dež, smo pa kar podrli rastlinjak in naj dež zaliva.. moj je itak skus v službi in sem bila spet jaz tista ko sem morala zalivat pa sm se razjela, in rastlinjaka končno več nimamo user posted image je pa spet un hudil od voluharja pršu... me skor kap. pol vrta pojel.. 3 sadike kumare, 1 zelje in 5 sadik rumenih paprik.. al sem nametala spet tistega želeja v rove pa naj zdej prživi user posted image .. grrr . enega smo že odstranli.. vprašanje koliko jih je še. user posted image user posted image ajoj jz pa kr skus jem.. res da količinsko manj, ampak bi pa vsako uro jedla user posted image

rumena1 ojoj sploh nisem pomislila na take okužbe.. user posted image mene itak moj skus priganja da čistim pa razkužujem hišo.. ampak nikdar ne veš.. upam da bojo ostali testi ok user posted image super da ste uživali na bazenu.. jaz tudi navijam da bi se šli čez vikend malo osvežit v toplice. upam da rata user posted image o super za atka da jo uspava user posted image

glede obrokov.. jaz dam 3 glavne obroke in 2 malice.. s tem da zjutraj ob pol 7h in zvečer ob 8h še dobi flaško. ( včasih še ob 12h če je lakota user posted image )

malinca oo super za tako noč. želim vam jih čim več takih user posted image ta tricikel se mi pa super zdi. mi tudi še 14 dni pa morje. že komaj čakam user posted image

pikica hehe pri nas je isto. če se velikokrat zbuja, moj kar pobegne v dnevno sobo user posted image jaz tudi ko ga več nemorem uspavat v posteljci, ga vzemem k sebi in takoj zaspi. ma ja upam da čim prej minejo slabosti, še bolj pa utrujenost.. se včasih počutim ko da me je kamion povozu user posted image

zdej pa hitro spat, ker itak se bo mali kmal zbudu in se bo hotel crkljat user posted image
mirno noč punce.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1172
   RE: Oktobrčki 2016
24.7.2017 23:40:29   
Ribica **
Hehe, Pia, naš avto se je čudežno skrčil za na morje. 😀 smo morali moja starša vzeti s seboj, da smo jima dali pol prtljage, res pa da pes zavzame pol prtljažnika + voziček (ta problem smo zdaj rešili z nexom).

Uf, Malinca, bravo za celo noč! Ne vem, kdaj bom jaz to dočakala.

E ima kar precej obrokov, poje po malo. Zjutraj se dojiva, ob 8:30-9:00 je zajtrk (kot v vrtcu) – jogurt, jogurt s sadjem ali jogurt s kosmiči. Poje tri zvrhane male žličke jogurta naenkrat, če je borovničev ali vanilija (kupljen), ga poje 100-150 g. Seveda, ker je sladek. Moram to ukinit in dodajat 1 žličko sadnega, dve navadnega – to tudi jé brez težav, samo zdaj sem imela ene domače, tega pa ne upam več dni ji dajat.
Potem ima ob 11h malico, samo sadje.
Kosilo med 13.30-14.00, včasih se še podoji med malico in kosilom.
Po popoldanskem spanju je dojenje ali malica (ostanki kosila, kako sadje), okrog 19h večerja, okrog 20-20.30 dojenje, ki se periodično ponavlja do spanja. To zdaj zgleda tako, da je na vseh štirih in z vrha lovi bradavico. Sila neprijetno včasih in itak da se tako ne more dojit. Potem pa še zadnje dojenje takle čas.
Ponoči kakor je, včasih se doji ob 2-3h še enkrat, včasih šelE ob 5-6h.

Sem pa danes čakala dve uri in pol na pregled pri kardiologu (kontrola, vse ok), pa je sestra na ekg-ju takoj rekla, če še dojim, da zakaj nisem povedala, pa potem dr. Isto. Hja, ne vem, vmes sem, pa sem vseglih še eno uro čakala. Tako da tiste, ki še dojite in če kje zase čakate – imamo prednost. Še vse potencialne varuške so na morju, je moral mož prit domov iz službe, potem pa takole.

Nastja, zdajle trpim s tabo, mi je slabo že ene pol ure, me že cel dan nekaj prebava muči. Sem mislila preskočit dojenje, pa je mala se zbudila ob uri. Je p danes kar boga s temi zobki, ta druga dvojka je že en teden »tik pred« in še kar ni zunaj, pa se mi je zdelo zjutraj, da jo čutim, ko se ji mazala dlesen. Mi ne pusti gledat. Je bila pa danes cel dan not, ne spomnim se kdaj je bilo tako. Pomojem petič njenem življenju. 😊

Mirno noč

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1173
   RE: Oktobrčki 2016
25.7.2017 15:48:09   
pikica 4
Fanta imam doma in s tem sploh ne toliko pranja, so bolj kratke hlace in majice pa ne zasedejo toliko prostora v stroju. Imela sta se pa super v koloniji.sla sta prvic zato mi je bilo neprijetno inpravita da nibdrugo leto sla zpet.

Danes je bil prijetno hladen dan za sprehod, sta me spravila pes do mcdonaldsa, tamaledva sta jedla jaz sem pa capucino pa je bilbres dober malo maj ga je kot bele kave, res okusen pa ne drag, grem se na kavo tja.tamaledva sta pa kljub svojim letom happy meal, hja sedaj se igracke ze valjajo.hoje imam priblizno slabe pol ure ce grem res pocasi. Se vedno nisem sirnega burgerja probala.drugic.

Dansas kaksen je zrak, je bolje.

Bucka ste se pozdravili? Jaz imam s podobnimi virozami slabe iskusnje smo vsi zboleli.

Nastja eh no sem bila prepricana da ti bo naredil namakanje. Pri nas vsak ravno dezuje.

Ribica je E poje malo sem gledala ko si imela malico seboj, jst nasi dam dopoldne jabolko in hrusko plus malo zita.gotovo pride tam okrog slabih 150 ml. Pa razlicno poje vcasih vse drugic pol pusti. Hvala za ideje za zajtrk cez ene par dni zacnem. Midve se tudi dojiva odvisno od dneva, zjutraj in zvecer cez dan pa odvisno od njene volje. Sem pogledala tale vas novi vozicek se res fajn zlozi boste prihranili pri prostoru. A pa res pomaga tale gel za zobe, ta srednji je N videl da ji spodaj trojke ven rinejo jaz se nisem gledala.je aitna mi niti v postli noce vec zaspat.

Zopet cakam da se mala naspi v vozicku, danes s to razliko da me ze malo zebe zunaj.gre ze pol ure dez pa ni sonca.

Pia do kdaj ste na gorenjskem?


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1174
   RE: Oktobrčki 2016
25.7.2017 21:22:47   
rumena1
Dež, dež, dež... Kako paše ohladitev, pa tako prijetno je poslušati šumenje dežja.

Punce pa kaj mate to za ene otroke, ki spijo ponočiuser posted image . Naša gospodična se cele noči zbuja in se doji. Po novem pa še bedi sredi noči. Že tri noči (pol 6, pol 5, danes pol 4) se zbudi in ona čist resno uraduje po komodi, ki jo imam pri postelji. Po približno eni uri, ko predvidevam, da bi se lahko mali vrag utrudu jo pa položim, da bova šle spat, pa kaj hujšega. Kriči. Tako mlado dete pa zgleda križ boli, ker se za boga noče vležt. Podobna zgodba je na previjalni. Kr gor, gor... Aha, še to, midve itak spiva od prvega dojenja skupaj v veliki postelji, ata spi zraven sinkota v njegovi sobi, tko, da mi zmanjkuje idej.

Js nadaljujem s čiščenjem našega doma, ampak mi počasi zmanjkuje volje, sem pa velik naredila.user posted image

Marele, trikolesniki, kaj vse nimajo za te ljube otroke. Mi smo doma na vasi in za te pogoje je moj stari štirikolesnik z napihljivimi gumami najboljši. Mi je sestra preden sem rodilo posodila svojega. Lepšega, novejšega... ampak se ga ne morem navadit, je čist preveč mesten zame in za ta teren. Pa še emocionalno sem vezana na tega, ker smo ga imeli že pri sinu. Imamo pa pohodni nahrbtnik, nam je danes končno uspelo it v gozd. mala je bila hudo zadovoljna v njem, sinko je tudi priden za hodit ratal. Je pasalo razmigat stare kosti.

Danes imava obletnico najinega začetka. Sva se malo spominjala časov pred otroci. Se še komi spominjam kako je bilo.

Aha, pikica sem ti dolžna še en odgovor. Več kot eno leto sem imela mir pred M ja. Sina sem dojila dve leti.

Grem počivat, danes zelo zelo hitro zame. Grem malo na kavč tv pogledat, če je kaj. Že celo večnost nisem sedela pred tv-jem. Pa knjigo moram prebrat, mi že pišejo iz knjižnice, da morem vrnit.

Lepo spite. Ribica in Nastja vajina zapisa sem brala ob 4 zjutraj. Bi kej napisala sredi noči, pa je tamala glavni akter pri telefonu. Je slike gledalauser posted image Upam, da se pri nas tudi zgodi kak čudež.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?