|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
15.7.2017 12:50:40   
dansas
Upam, da nisem naredila napačne reklame za večji otr. dodatek, če otrok ne gre v vrtec, ampak tako je bilo pri tamali. Rodila se je junija in je drugo leto nisem dala z majem/junijem v vrtec ampak s septembrom. No nekako mi je uspelo pozabit pravočasno oddat subvencijo za znižano plačilo, potem me je pa še na CSD moj uradnik razsvetlil, da bi lahko imela višji otr. dod. ker je bila tamala doma do septembra, meni je pa že junija potekla porodniška. Če pa še tako velja, pa nisem ziher. Se splača pozanimat na CSD.

Ha, ha, pikica, potem je tetka lahko pri dveh naenkrat na obisku? user posted image Jaz sem ravno danes dobila M, zaenkrat je samo rjavkast izcedek.
Jaz sem tudi brez malih animatorjev, znajo bit kar koristni user posted image . Škoda za telefon. Jaz sem ravno včeraj nesla hčerkinega na popravilo - isto se ji je razbil na morju user posted image Bom dala samo 20 € za pregled kaj bi bilo treba zamenjat user posted image , šele potem pride popravilo...

rumena, jaz imam pa ravno obratne probleme s tehtnico kot ti. Samo brez mlečnih izdelkov si, pa si tako shujšala? Saj se tudi najde čokolada in piškoti brez mleka user posted image .

Ribica, tudi če bo fuzbaler ne bo nič narobe, ni pa to moja prva želja user posted image

Nastja, nosečka, kako si? Upam, da te nič razne nosečniške nevšečnosti ne tarejo. Je že čist dovolj, da moraš za devetmesečnika skrbet user posted image


(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1126
   RE: Oktobrčki 2016
15.7.2017 16:57:27   
nastja1
pikica4 hehe moj tudi za vse okrivi zobke. če je daj siten ali pa ne spi ponoči, vedno so zobki user posted image joj to je super če ste imeli nekaj dežja. pri nas taka suša. smo se pogovarjale s sosedo, pravi da se ji je vso sadje začelo sušit. user posted image naš nas zaenkrat še nič ne grize user posted image uh ja itak mobitel je zakon al pa računalnik.. se lump odplazi do mizice, se lepo dvigne in razbija po tipkah. je že eno vn povleku user posted image kar se pa tiče M jaz sem imela 2 pa še to manj kot pred nosečnostjo.. sedaj pa spet mir user posted image

malinca07 našega tudi pikajo komarji pa imamo od raida za vklopit. sm sedaj še kupila en sprej zanzi pediatric če bo kaj pomagalo. če ga niso 10x piknili user posted image

ribica naš uboga za določene stvari, za ene pa ko da me ne sliši.. za tv pa tiskalnik uboga da nesme blizu... ko pa vidi radio pa zvočnike.. bi pa vse naredu da pride do njih, tudi plezu po omaricah user posted image groza, ga skus morm imet na očih, je že ko raketa.. ooo super za "mama" user posted image

dansas haha ja še malo pa bo subsaharsko.. mislim da zdej ta teden ko prihaja novi vročinski val user posted image hjo jz sploh nevem kaj čem oddat na CSD.. če mi bo ratalo da sem do porodniške doma ker imam toliko dopusta pa če mi bo kak mesec hotela napisat bolniško, ga še nebom dala v vrtec in bi oddala za večji dodatek.. če pa bi šel v vrtec pa morm za znižano plačilo vrtca.. nevem. user posted image ohoo že na flavto igra mali S user posted image
oh ne omenji kako sem.. do včeri je bilo vse ok... sedaj pa glavoboli in slabosti.. sem zjutraj tekla na wc, sem vso večerjo dala ven.. in se je mali T iz dnevne sobe priplazu do wcja, se vsel k vratom in me tk začudeno gledal. pol me je pa še začel oponašat user posted image

rumena1 ojoj to pa imate kar težave. upam da nebo kaka huja alergija user posted image no tudi naš je danes ponoči padel iz postlje.. ampak sm ga tako hitro dvignila da je komaj odprl oči da je pogledal kaj se dogaja in spal dalje.. ker se v spanju skus premeta. je pa bil pri meni v postlji ker je moj v nočni in smo se crkljali.. pa čeprav sem dala ob strani materinsko blazino, nevem kako je šel čez njo :/

punce lep dan.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1127
   RE: Oktobrčki 2016
15.7.2017 23:29:54   
rumena1
madonca otroka sem šele zdajle uspela spravit spat. mala je bla čist budna, je kr skakala okrog, sinko je pa spal v avtu popoldne in itak ni bil zaspan.

Dansas o ja, sem nagruntala js čokolade in piškote brez mleka, drugače ne bi preživela. Sem se pa še jajc izogibala drugače. Js sem včasih smotana, ker premalo jem. Fora je v tem, da jem ful počasi, potem pa mi ne rata vedno jest tulk cajta, da bi se res najedlauser posted image Se sliši hecno, ne znam prav pojasnit.

Punce naša biba je čist ponorela. Če mi zaspi na veliki postelji, ko se ona zbudi kr gre, še preden jo js slišim. Sem jo že 3x našla čist na robu postelje. Huh. Se je pa frajerka začela danes v posteljici dvigovat. Js jo dat v posteljo, da bo šla spat, ona pa se lepo dvigne, se začne prijemat za ograjico in se kr vstaja. Me je skor kap danes. Potem se pa še tako veselo reži zraven. seveda, kaj ji je uspelo,da je vesela. Ji moramo jutri postejo znižat. A ve ste že znižale ležišče? Sem jo pa gledala danes v avtu. Jo je cela jajca polna. Jo še nismo dali v sedež, ker je tako zadovoljen sopotnik. Nikol se ne buni. Joče samo če je lačna ali pokakana. Sinkotu smo mogli celo pot pet. če smo hotli kam pridet. Sva bla oba že čist zahripana, pa tisto na kmetiji je lepo sva pela vse živali kar sva se jih spomnala, potem pa kaseto obrnalauser posted image . Raste mala ni kaj,


Grem spat, da ujamem kaj spanca.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1128
   RE: Oktobrčki 2016
16.7.2017 0:19:37   
Ribica **
Pikica, jaz sem tudi doma jamrala, kako "že vsi znajo to in to, samo naša še ne", pa je v roku 14 dni vse osvojila. Res, čez noč se nauči nove stvari. Danes je cel dan čebljala nove zloge, edin mama pa ni rekla, lumpa, je nisem nič pustila jokat v posteljci, da bi me klicala. user posted image Če ji rečem, da naj reče mama, mi nazaj govori ba, ba, ba. Pa tudi en mesec je razlike med Nežo in Svitom, Pio in tri tedne med mojo.

Sem že zaprla računalnik, da grem končno spat, pa sem videla mail o novem odgovoru od rumene, pa je računalnik vseeno hitreje kot telefon. user posted image Mi smo spustili posteljico ko smo prišli iz morja, ker se je tam začela na noge postavljat, je pa nisva dala čisto do dol ampak na srednjo višino. Ko stoji, ji pride ograja nekje do sredine prsnega koša. Upam, da se ne bo kdaj skotalila čez. Na moji postelji je pa čez dan ne upam puščate same spat, ker je včasih tiho kot miška, ko se zbudi in je v hipu na robu postelje. Zadnjič skoraj na wc nisem upala, ko sva bili sami doma. Prepleza itak vse kovtre, tako da nastja - materinska blazina je mačji kašelj za tele oviratlonce. user posted image Mi je pa blazno težko zdaj, ko je spuščena posteljica, ker jo imava čisto zraven najine postlje, okrog katere je majhna polička. Ful jo težko notri dajem ali ven, me boli križ, radosti majhnosti. Včasih jo skoraj vržem tiste zadnje dva, tri cm, ko ne dosežem ali jo čudno primem. user posted image Na srečo zaspi naprej, tudi če se predrami, ko jo odlagam ali prestavljam. Danes jo je mož uspaval v najini postelji, pa sem mu rekla, ko je zaspala, da naj jo da v njeno .. ne, se mi kr smili, pusti jo še mal. user posted image Pa res ni problema, če jo premakneš.

Lupinico imamo še vedno, je še več kot dovolj prostora. Itak je do 13 kg, mislim, da ima s 7,7 še nekaj fore. user posted image Za v večji sedež je še premajhna, smo poskusili, pa nič se mi ne mudi z nakupom, ker sem zdaj kupila marelo. user posted image Se je pa danes spet drla v avtu, ko sva bili sami, pa še zadaj jo moram vozit, ker ne moremo airbaga spredaj izklopit (v dve leti starem družinskem avtu user posted image ).

Ah, jaz sem tudi lačna zadnje dni, nimam časa si vzet ali se mi pa ne ljubi, pa rada imam mir za pojest (in za internet user posted image ), tega je pa zadnje dni bolj malo. Potem pa ker čez dan premalo pojem, takole pozno lačna ratam ali še huje ponoči/zgodaj zjutraj, ko jo dojim in/ali hranim/podim spat psa. Saj bodo tudi kile in obloge prišle nazaj, ko bom 8 ur+ sedela v službi.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1129
   RE: Oktobrčki 2016
16.7.2017 8:11:42   
pikica 4
dobro jutro.

sem bila pridna včeraj, sem zapravljala. sem šla v kranj po sedež. tegale sem kupila https://www.babycenter.si/britax-romer-avtosedez-king-ii-ats-mineral-purple-498011.html , nazaj grede se je že v njem peljala, ker sem imela za v kranj musko. nazaj grede pa mi je zaspal po 5 min. tista lupinca ni bila udobna tale sede je pa kot bi se na oblaku peljala. hm samo moj ima ogrodje sivo na sliki je pa belo. naša ima neuradno 8 kg, pa še ni 9 stara, ampak jaz imam dovolj dretja v avtu zato sem zamenjala. pa bom vidla. sem pa stol kupila še na bom katerega da občina, tako da sem ga dobila po gorenjskouser posted image sem pa zraven kupila še en traktor od tomija ima živino na prikolci se pa bojo ko se oglašajo, pa sploh ni bilo poceni.eh ne zmam zbirat igrač. ima samo ropotulje, moram kaj za fino motoriko nabavt.

ribica katero marelo si kupila? ne verjamem da boš dobila obloge, ko boš v službi za hrano ne bo časa, ko boš prišla domov boš imela opravke in igro z E, tako, da kar boš pojedla bo izhlapelo, po mojih izkušnjah. jaz sem se po porodu zredila za 7 kg, ampak mi nekaj hormoni nagajajo pa je dohtarca rekla, da ko jih s tableti uravnam, da se bo počasi vse uredilo. nobene hlače mi niso prav z majicam še gre. a res ne moreš izklopiti, pa jaz sem lahko pri 14 let starem, pri tem mlajšem se pa tudi da. je pa res ja mogočoče pa bo čez 1 mesec na vaši stopnji razvoja, se tolažim, da je od bučke pa pač malo pohitela.

jaz jo tudi založim z mlazino, se bom odvadla pa raje posteljo k steni potisnila.

rumena imaš pa pridno deklico.

nastja je bolje a se slabosti ponavljajo, do kdaj je že rado slbo tam 3 mesece ane?

dansas naključje obe imava obiskuser posted image sedaj se bo pa za merkatuser posted image . ma saj pri meni se je tud tako začelo ponoč se je pa kar zlivalo in sem se res ustrašila, ampak je že dobro. a res samo za pregled toliko denarja. moj je imel mojega starega, tako da vrednost ni velika, je pa zanj neprecenljivo, sedaj je brez telefona. mu bom nekaj morala vzeti, saj naročnino ima samo nima obremenjene s telefonom. ponavadi se ne splača popravljati, sploh če je steklo. imam dva fanta pa noben ni navdušen nad fuzbalom, igrata ga rada, tekme so jima pa dolgočasne za gledat, mogoče zato ker njun oče tudi ni navdušen na nogomet.

bučka kako?

jaz imam posteljo še vedno pod naklonom, pa sem mojmu rekla par dni nazaj da naj prešrauba, jo pa ne bom spustila čisto do podna.

grem na teraso na kavico moj že čaka.

Lep danuser posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1130
   RE: Oktobrčki 2016
16.7.2017 8:33:47   
Malinca07
Jutro punce..kako? Js sem naspana in spocita, je moj vceraj in danes ob 6h, ko se je mala zbudla jo pobasal in sta sla uzivat, js sem pa lahka spala, kot vcasih :) je pasalo :))

Dansas ja, kar skupi bomo nardili vse. Sj bo bol festica, ne festa :) noben od naju nima neke velike zlahte, tak da nas ne bo velik.

Oh, zivljenje brez m, kaj je ze to? Js sem jo dobila kar hitro po porodu..mislim, da mala se tri mesece ni bila stara.

Postelco sem js prestsvla na cist spodnjo varianto. Mala ni tok mala vec :) ko se postavi na nogice ji lih ucke ven iz postlce gledajo :) je posrecena..in hitra! Ponoci, ko se zbudi za dudo je ze na nogicah, preden pridem js do njene sobice in ji jo dam :)
Je pa pogumna, po stanovanju jo je polno in ob vsem, cimer se lahka dvigne ona stoji :) se mi zdi, da se sam govorim ne, padala bos, ne, to je fuj, ne, udarla se bos..tak da ja, tud pri nas je ne aktualen..ampak ga niti malo ne uposteva :)

Ooo Ribica, to pa je verjetno najlepse slisat? :) js se cakam na te besede..se ni niti blizu. Pri nas je samo bla bla, ba ba, pa pa in ta ta. O crki m ne duha ne sluha :)

Moja se kak teden vozi v avtosedezu. Se tud nima 9kg ( je pa zelo blizu:)), ampak voznja z jajcko ni bila vec vzdrzna. Se mi je zacela jokat, ko sem jo sam noter dala. Zdej je pa super, nobenga joka, mala opazuje okolico, se zaigra in ja, cudezi se dogajajo, tud zaspala je ze v avtu :)) sem si kar mal oddahnala, da je tak, ker me je mal skrbela voznja na morje, ampak ocitni bo slo :)

Pikica uzivaj v kavici ;) js se kar lenarim v postli :)

Lep dan vsem!

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1131
   RE: Oktobrčki 2016
16.7.2017 23:47:55   
Ribica **
Pikica, fajn zgleda sedež. Jaz sem ravno danes mojo gledala, ko je spala v lupini, pa ima še precej lufta. Kupila sva pa mutsy nexota, sem se malo jezila po spletu glede popustov. user posted image S tem obstoječim sem končno zadovoljna, druge marele mi pa niso všeč, možu tudi ne. Ta ima pa še kako pomanjkljivost za velikega vozička odpravljeno (recimo daljša streha). Pa sem z dvema vozičkoma še vedno na nižji ceni kot pa bi bila z bugaboojem. user posted image

Malinca, tudi meni E ponoči vstaja, če je ne slišim takoj, potem itak stoji. Pa bravo za očija, da te je pustil spati!
Moj in mala sta bila danes spet v ZOO-ju, je ful uživala. Priporočam, če vam je kak manjši bližje kot ljubljanski, pa še bolje. Karte so kar drage, mislim, da je 8 € odrasla vstopnica, midva sva kupila znižano letno zdaj, kar je enakovredno ceni treh obiskov. Mož jo je že dvakrat koristil, tako da jo je že skoraj prinesel not. user posted image Jaz sem pa likala ta čas, pa kosilo začela pripravljat, je bilo fino.

Zdaj pa še kar vedrim pokonci, sem jezna, ker ne morem šivat. stroj sem imela na servisu in zdaj mi nekaj ne dela, ne znam sama naštimat, še ne vem točno, kako bom jutri to rešila, glede na lokacijo, delovni čas servisa in dejstvom, da sem sama z malo in brez avta. Pa moram nujno tri stvari v tem tednu zašit.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1132
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 12:23:00   
pikica 4
ribica pa meni je všeč voziček, se super zloži. pa še moderen izgled. pa saj ni drag. če hočeš res marelo so po 60 eur, sam tisto je res za 5 min otroku ni ravno udobno notri. no jaz sem ga gledala v bc je nekaj znižan. v živo še ne. jaz sem pri prvih dveh tudi imela bolj orenš marelo, saj jo kar za nekaj časa rabiš. eh tale moj traktorski vozek mi zasede cel prtljažnik, zato gledam marele. če grem v trgovino moram dat po sedežih nabavljeno. pa vedno moram sedalo stakniti, drugaše ne gre v avto, sita sem ga. se tameledva komaj skirce notri stlačita, ampak smo se zverziral. v živalskem vrtu pa res že nisem bila dolgo. jih peljem še to poletje. ampak obvezno med tednom, za vikend je več ljudi?

malinca super moža imaš vse pohvale. a vaša je tudi že v sedežu. a ni fajn, nič dretja, meni je super. mah ja fletn je brez M, ni skrbi, tko fajn, sedaj pa zopet... važn je da se imate fajn, pa saj si boste naredili ane na fešti.

po mojih prošnjak je končno spustil posteljo iz naklona, skoraj do podna, med sredino in podnom je. ampak moja še leži nič ne vstaja.

imam polno časa ko sem sama, pa malo stare grehe pospravljam in rihtam, od papirjev, do šivanja, ampak na roke šivanja...

a jim ve še kar vodo dajete za pit, pa katere flaške imate. men tale od aventa na cucelj skos spušča.

pri nas so tako fajn hladne noči, se da spat.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1133
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 12:53:42   
bucka*
He he pikica, jst tud sivam (tud na roke) :-)

Mi smo bli pri nasih cez vikend, puncka se je zrihtala, sem bla kr malo jezna nase da sem jo takoj h zdravniku vlekla, ampak ce je pa celo noc jokala user posted image sm bla zihr da so useska spet. Alpa vsaj zobki. Pa se nic... je pa zanimivo, doma se dvigne skoraj ob vse, tam se pa ni hotla. Ni tako pogumna kot od malince. Pa se je ful zelela, je iskala nekaj dovolj sigurnega, pa ni nasla. Edino v posteljici je kraljevala na nogah :-)

Tudi jaz jo imam ze v avtosedezu, se mi je v lupinici gor dvigovala, ni hotla bit vec not. Se mi pa ne zdi predrobna za v avtosedez, pa je manjsa od vasih user posted image
Sem jo zadnjic neuradno merila... 71cm in 7400g ampak zelo na hitro, ne vem ce je tocno.

Pikica, zanima me glede hormonov, si bla to pri osebni zdravnici? Sem ze jaz hotla it, pa nisem vedela, a me bo cudno gledala, a je kaj na tem? Ker tudi jaz se redim, kar vsak mesec dobivam kile gor, pa ne jem sladkarij, niti sadnega jogurta vec, pa tud na splosno se mi zdi da ne jem tok ogromno, da bi se mogla redit. Poleg tega mi pa se razpolozenje niha, imam zelo mocen pms, pa ze dooolgo casa imam obcutek, da mi necesa manjka. Sem ze takrat jedla tiste A-Z tablete, pa pol nehala, ker se mi je zdelo da tamalo zvija po njih. Zdaj pa tudi, ko so tamali kri vzeli, sva dobili izvide in sem videla da ima hemoglobina samo 105. Sem gledala v trgovini sok rdece pese, pa pise gor, da je primeren sele po prvem letu. Sm pri mamici nafehtala malo tamalih pes, da skuham in probam ce bo jedla. Jaz pa sumenke. Pese ne maram.

Ribica, tole je za nazaj... mislim da bo samostojno jedla sele nekje po prvem letu. Jaz sem fantku dala svojo zlicko, da je raziskoval, z eno sm ga pa futrala. Puncka pa se ne kaze interesa :-) zal mi je za stroj.

Pikica, jaz nimam flaske, tudi fantek mi je samo iz kozarca pil. Sem poskusila, pa je vedno iskal nacine, kako pripravit vodo, da bo puscala, nikoli ni pa pil user posted image

Tko da mislim, da bo tud ona brez...
Aja, posteljico imamo tudi mi na tleh, sem mojmu takoj ko se je dvignila rekla da mora spustit, pa se mu ni dalo... naj se se malo navadi je rekel... potem pa drug dan sedimo pri kosilu, ona se dvigne na zaboj... pa nisem nic komentirala. Jo je videl. Po kosilu je sel po orodje in spustil posteljico brez besed user posted image

Najbrz sem pol pozabila. Mogoce se kasneje kaj komentiram...

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1134
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 13:06:26   
bucka*
Aja, marela.. pri nas je ze dooooolgo v mareli je prakticna, lahka, pa nikjer tko se ne vozim, da ne bi slo. Smo jo ze cist zmahal, ker je bla ze pri fantku rabljena :-)
Sem dala notr podlogo od fantkovega avtosedeza, da je malo bolj na "ozko" in ji ful pase :-) vozicka sportni del skoraj nisem uporabljala. Mamo pa navadno, tako: http://m.bolha.com/igrace-otroska-oprema/otroska-oprema/vozicki/moon/vozicek-moon-marela-1324494266.html?aclct=1500188818

Sam ne vem... kokr gledam pk netu, ne vem ce novo sploh se prodajajo takouser posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1135
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 14:33:31   
nastja1
živijo punce.
podatki za tabelo.. 9 mesecev... 10,700kg.. 75 dolžina. je rekla P da je en velik zdrav fant user posted image

ribica ja kot praviš, vse ovire že preplezajo user posted image jz ko vidim na videokameri da se zbuja grem hitro do njega ker kaj pa veš kaj bi lump ušpiču user posted image je pa tk zanimivo ko kam grem jaz, on pride za mano. zdej ko se tk premika, me več ne spusti iz vidnega polja user posted image ojoj kdaj mi več nimamo lupince. sej lepo če še želi biti v njej user posted image uh jaz nevem kdaj bomo šli mi prvič v zoo z njim. ko smo bili zadnjič pri mojih pa sm ga nesla pokazat ovčke pa kokoške pa muce... ojoj nevem česa se je bolj bal. in ko zanalaš so vse ovce v eno začele blejat da se je T cel tresel user posted image

pikica o zelo lep avtosedež. huh slabosti naj bi se nehale pri 3h mescih ja.. pri T se je to malo dlje vleklo. joj še 3 dni do pregleda. me bo kr pobralo do takrat user posted image mislim da samo jaz čakam 3 tedne na 1 pregled. drugje te takoj naročijo user posted image ja jaz mu dajem samo vodo.. spije 2-3dl na dan. imam pa tist kozarček z ročkami od nuka takšen
https://www.bimbo.si/nuk/steklenicka-za-ucenje-nuk-knjiga-o-dzungli-150ml

zdej ga pa treba dat spat že kriči user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1136
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 16:33:12   
Malinca07
Cist na hiter, da se pohvalim...E je dobila zobeka! :) ampak zgori :) js sem skoz gledala pa cakala, da prkuka spodi, pol pa presenecenje, se pokaze zgori :)

Tud js ji dam za pit vodo, spije tud nekje 2dcl na dan, mam pa isto flasko kot Nastja in je super. Ne tece ce obrnes pa ful lepo pije sama iz nje :)

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1137
   RE: Oktobrčki 2016
17.7.2017 23:07:27   
rumena1
Hej punce!

Danes smo imeli pregled pri alergologu. Sem šla zjutraj k naši zdravnici po napotnico, da mi je dala pod nujno. Sem vprašala še sestro potem za datum za sistematiko, ker je prejšnji teden imela 9 mesecev. Mi je dala datum za septemberuser posted image . Čakalnica pa itak prazna. Ne razumem, koliko časa pa vzame da jo ga na vago , zmeri višino in obseg glave. Kr neki. No so jo pa danes v celju. Ta novi podatki so pri 9 mesecih 8330 kg, 70 cm. Bučka sem gledala tvoje zadnje mere, je naša pravi krofek proti vašiuser posted image .
Deklici so vzeli kri, dali smo v analizo blato, naredili bodo cel kup testov in preiskav. Zdravnica je bila zelo prijazna in je vse lepo razložila. No, vsega čisto nisva razumelauser posted image .

Naša deklica zelo veliko popije, po približno dve steklenički na dan. Imamo pa dve, eno sem kupila od baby love- dm in mi je super, ker se nepoliva vode če jo okol obrača, ima pa mehek nastavek za pit. Drugo je kupila babica od nuka, ta pa ima trd nastvek za pit in poliva če jo obračas. Obe ima rada-. Za na pot mi je ljubša dm-ova, ker se ne poliva.

Vidim, da se pogovarjate o marelah. Mi je pri prvem nismo imeli, so mi pa zanimive. Večkrat grem iz vasi samo v trgovino z avtom in mi je res nerodno voziček vlačit ven in not, potem pa dam malo v kenguruja in kupim najnujnejše. Mogoče bomo kupili kasneje, se mi zdi malo hitro, čeprav je res za na hitro fajna. Hmmmm. Sem že pasla zijala na bolhi zdajle.

Dansas in pikica nehajta se pogovarjat o rdeči tetkiuser posted image . Me že cel vikend špika čudno po trebuhu, pa ne vem al zato, ker vidve to omenjata al se res hudiča kej pripravlja. Upam, da ne. Sem imela po prvi nosečnosti mir več kot eno leto. Zdajle na poletje pa itak ni čas za take heceuser posted image

Sem js ena buča, prav zdaj sem pri smeškotih videla napis "več smeškotov" meni pa ni bilo jasno, kje jih dobite. Lubi jezus, sem js za luno. user posted image user posted image

Naš dedi pridno gradi v spodnjem nadstropju spalnico. Mislim, da bi naslednji teden že lahko bila končana in se bomo selili. Sej ne morem verjet. Pri 35 letih, dveh otrocih bom prišla do svoje prve spalnice. Ima boga. Res se veselim. Zdej malo tolikokrat zbudimo, ko hodimo v kuhinjo čez dnevno, kjer spiva. Še malo. Pa še terasa se nam bo povečala. Čista preserancija.

Dosti besed naj bo, grem še malo zjala past na bolho, potem pa spat.user posted image Sem mogla še enega novega poiskat.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1138
   RE: Oktobrčki 2016
18.7.2017 9:21:25   
pikica 4
user posted image rumena no samo da imaš sedaj smeškote, jaz sem šele na srečanju izvedela kje se vidi kdo je prisoten na temi, to je zgoraj, prej sploh opazila nisem. super rumena vam privoščim, vem kako je če ti otroka vedno nekdo prebuja in ninaspan. sporoči kako boste spali prvo noč. a kar eno leto si imela mir pred M, pa ves čas dojila gotovo ane? jaz sem tudi malo bolho gledala za marela, ampak mislim da bom šla po novo pa potem prodala. pri fantih sem jo tako zmatrala, da ni bila za prodajo, tle ko je ena pa mogoče bo. super, da si naletela na prijazno zdravnico, so pa vse sorte dohtarji, kot naletiš. sporoči ugotovitve na kaj je alergična.

ooo malinca user posted image zobka mate, pa zgoraj, jaz sem tudi pri N samo spodaj gledala. bpste šli pa z obratne smeri, na koncu bojo vsi zrasli. aja bučka a gledaš tudi zgorajuser posted image . sedaj je samo še bučka brez zob.

hvala za inf. za flaške je ceneje prašat kot pa vse sprobavat katera teče. meni popije samo 100 tm okol, ampak ker teče ji jaz ponujam, jo ne pustim na tleh, drugače je vsa mokra. bom danes premenjala jaz tole.

nastja hvala za slikovno inf. bom lažje najdla. ooooo še 2 dni imaš, sporoči kako je bilo. naša se ne boji živali jih ima cel kup okrog sebe malih in velikih, fanta sta dobila kmečka zajčka za ven, za med počitnicami, sta tako scrkljana zajca, kakor jih data tako ostaneta samo da se čohata. se vidi da jih otroci skos po rokah valjajo. N pa ne pustim šlatat, jih samo gleda. ampak ona bi kar roke steguje. sta pa izbrala lepe oba sta bela pa sive repke imata. pa jih vsak dan futrata, skrbita za higieno, no kar preveč se jima godi. po travi jih spustita... če ni navajen verjamem, da se je ustrašil, so ovce kar glasne.

bučka luštno marelo imaš, tako je imela tud kolegica pa je zadovoljna. jaz sem kupila tisti lonček v dm pa sem ji ene parkrat dala, pa je takoj vse polila. pri fantih sem tudi dilgo imela flašo, je ne bom silila se bo že naučila. ona bi še cucija, no al pa jest da ni toliko preoblačenja. N ima svojo žličkok že sedaj pa mi packa občasno po skledi, ampak jaz imam itak pri vsakem hranjenju 2 m2 okrog nje packarijo, tako da se ne pozna če se malo žlička po skledi. moje mnenje je, da bolje da se otroka pelje k zdravniku zaston, kot pa da jo ne bi peljala pa da bi bilo kaj narobe. saj oni zato tam so, vem, da lahko kakšno bolezen od zdravnika domov prinese ampak mislim, da je prav da si jo peljala.

sva danes spali itak v moji postelji do pol osmih, pa potem pride moj ko en medved in jo zbudiuser posted image , sem ga koj okreglauser posted image . ampak jaz se prehitro ohladim. mi reče če bom kavo pa sem že dobra.

LP

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1139
   RE: Oktobrčki 2016
18.7.2017 10:31:00   
Ribica **
Hehehe, pikica, kot en medved user posted image Pa saj to je fajn, da se ne muliš predolgo. Jaz sem specialist v tem. user posted image
Bučka, že en čas ni več te moonove marele s polnim ročajem, jaz sem jo uporablajal pri družini, kjer sem deklici čuvala, super se je obnesla. Mnogo bolje koz zapp. user posted image

Malinca bravo za zobek! Moji E pa najprej zgornji dvojki rasteta, mož pravi, da sta že obe zunaj, jaz pa samo eno zatipam, itak mi ne pusti gledat. Danes je spet jokala ponoči oz ob 5h in 5:30, sem ji zobe namazala, pa je nazaj zaspala, prej pa nikakor. Moram še calgel nazaj v hladilnik dat.

Sva hoteli it ven, pa mi je padla iz banjce iz tuškabine (imamo ta večjo), ko sem si zobe umivala. user posted image user posted image user posted image Jo vzamem s seboj, da mi ne dela neumnosti po stanovanju (skoz psu teži, pa jo ima pes malo dovolj, moram pazit), pa zraven sem stala in evo, vseeno je padla direktno na glavo na ploščice. user posted image Pa ko se je pomirila, je zaspala, jaz sem pa malo nervozna, čeprav vem, da je včeraj še malo prej mi v naročju zaspala v dveh minutah in da je vse ok z glavico, samo vseeno .. Tako da nisva šli nikamor, sem jo dala v posteljo spat.

Dajte mi nekaj povedat okrog mleka - danes delam rižev narastek za nas, pa bom dala ga tudi mali, sem riž skuhala na riževem mleku. Mož mi pravi, da bi ga lahko na navadnem, da saj kaj pa je sladoled drugega kot pa navadno mleko, pa ji ga lih tako dajem. A je to res vse eno in isto oz. ali bi že lahko na navadnem mleku skuhan in potem pečen riž ji dala? Sladoleda ji zdaj že ene dva tedna ziher nisem dala, kadar sem ga jaz jedla. Ji ga bom naredila iz jogurta in sadja raje.

Flaško ima tudi moja E tako od Nuka in od DM-a s podobnim cucljem. Sem kupila tudi magični lonček od Aventa (od Pupe88 prav lepo pije iz njega), pa ji nekak ne gre oz. dela tako, da si vodo ven zlije in jo ven pljuva. user posted image Popije pa ene 2dl vode na dan.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1140
   RE: Oktobrčki 2016
18.7.2017 13:08:41   
dansas
Da pokomentiram malo še za nazaj - sem zadnjič pozabila: Bravo očkati, za uspavanje in da lahko mami malo dlje spi... Enim je jasno, da: happy wife, happy life user posted image user posted image Čista resnica!
BTW, kako pa jih očkati uspavajo? In kako ve? Ker, naš fant nima dude in obvezno rabi joško, da malo poziza, potem ga moram pa še zibat da zaspi, običajno tako, da si ga položim na trebuh, ker se sicer ne more umirit - se preobrača po celi postelji user posted image . Skratka, zakompliciran proces. Stalno razmišljam, kako bo spanje v vrtcu funkcioniralo user posted image Moram nekaj pogruntat ta mesec do vrtca...

Je pa ta teden noro gibalno napredoval user posted image Poleg tega, da se je začel sam vsedat in polahko plazit, ga je sedaj dobesedno polno vsepovsod. Ste komentirale kako se vam motajo pod nogami v kuhinji, pa sem hotela že napisat, da pri meni pane, pri nas pa nimamo takih težav, da se čist lepo sam igra pri svoji škatli z igračami. Malo morgen, še isti dan se je začel okrog mene motat po kuhinji in predale odpirat in iz nizkih polic vse sebi na prste zmetat user posted image . Ko se tuširam pride za mano v kopalnico in se z glavo v školjko buta ali pa seveda odpira omarice,... Ga je mož včeraj videl po enem tednu in ko se je mali začel puzat, mi mož kriči: Glej ga, ga vidiš! user posted image Ja pa seveda ga vidim, saj ga nisem pustila samega cel teden, ko ostalih ni bilo. No, punc še vedno ni. Pridejo danes zvečer. Se mi zdi, da jih že en mesec ni, ne pa samo en teden.

Malinca, bravo za zobek. Ja, tile zgornji znajo kar presenetit, ker se jih ne vidi tako kot spodnje. Mene so tudi. Ribica, pri vas boste imeli pa malega vampirčka? user posted image Moji nečakinji so isto najprej zgoraj dvojke zrastle, je bila ko mali volkec, hi, hi... Mleko, hja, jaz bi raje uporabila riževo. Pa tudi sladoleda mu še ne dam. Ga bo še tako dovolj pojedel. Pa stalno je šmrkast in po malo kašlja, tako da se že v principu izogibam hladnih stvari. No, sej mu ga dam - prefiltriranega in predelanega v moje mleko user posted image

Marele nisem nikoli imela. Ni bilo potrebe. Sicer imam tudi jaz "traktorski" user posted image voziček, tako kot pikica, ampak mi je super fajn. Prostor za njega je v garaži, da bi ga pa pogosto s sabo v avto jemala, pa ga ne. V bistvu ga pri S še največ okrog v avtu prevažam, ampak ker več nimam malega cliota, to sploh ni problem. Pa zelo malo se samo po asvaltu prevažam. Ko gremo na sprehod, gremo vedno na makadam. Tam pa nimam kaj z marelo iskat. Rabim svojega terenca. Tudi sicer sem zelo zadovoljna z njim - je zelo okreten, lahek glede na velikost, edino senčnik/strehica me moti. Pri sosedi sem videla da ima voziček s tako krasno strehico, se lahko skoraj čisto do sedeža čez potegne, pri našemu vozičku pa ne naredi nobene pametne sence user posted image .

Nastja, u to pa so mere. V velikosti je dohitel našega, po kilazi ga je pa že dolgo nazaj prešišal user posted image Kr orng dec user posted image .
Ja, še malo pa bo 20.7. tukaj. Ga tudi jaz s tabo nestrpno čakam user posted image Te nosečniške preglede je bilo tudi meni vedno težko dočakat. Mislim, da se bomo lahko vse brez težav poistovetile s tabo, ko nismo bile dolgo nazaj tudi me noseče user posted image

Kozarček sem mu jaz kupila od nuka s trdim cucljem. Ker še ne zna ven povlečt vsebine, če je gor varovalo, da se ne poliva, sem jaz varovalo kar dol vzela in lepo pije. Samo samemu pa zdaj ne morem dati za pit (čeprav zna), ker se cel polije. Če ne sebe, pa vse naokrog, ker po uporabi lonček zabriše čez celo stanovanje user posted image user posted image Dajem mu pit pa vodo (je ne popije ne vem kaj, veliko manj kot vaši) je pa tudi že dobil sveže stisnjen pomarančni sok - tega zna pa boljše pit kot vodo user posted image user posted image

pikica, lep avtosedež. Jaz sem ga kupila že pri taprvi in mislim, da je to edina stvar, ki je zdržala od prve pa do četrtega. Je pa na srečo take barve, da je tudi za fanta primeren.

Rumena, bravo in trikrat hura za lastno spalnico. Pa še večja terasa, bogovsko user posted image

padci - vsi otroci so mi že padli iz postelje. Iz zakonske, se je pa tudi zgodilo, mislim, da pri tamali, da je zgrmela preko ograjice na otroški posteljici direkt na glavo user posted image . Na srečo ni bilo hujšega... Sem bila pa najbolj v šoku, ko je S padel iz postelje pred cca 2 tednoma. Spi na zakonski postelji, ki je potisnjena v kot, se pravi iz dveh strani je stena, na drugi strani je nizka omarica, samo pri nogah je nezavarovano, ampak zmeraj polagam kovtre, da ga ne bi čez zaneslo (naš 2 tedna nazaj še ni tako gibčen, da bi jih lahko preplezal). Skratka, prepričana sem bila, da mi ta otrok pa ne bo padel iz postelje! Ampak je našel luknjo v sistemu - dobesedno... Na eni strani v bistvu ni stena ampak so cevi od radiatorja, tako da ne more bit postelja potisnjna čisto do stene. Tiste cevi sem nekako zavarovala s kartonom in oddejo, ampak je ostala taka majhna špranjica (cca 10 cm), da mi še zdaj ni jasno, kako je lahko tam not padel - padel je pa tako, da se je najprej čisto v odejo zavil in šele potem iz postelje padel. Sem šla gledat dol, če je vse v redu, se mi je zdelo, da nekam dolgo spi in me skoraj kap, ko slišim neke priglušene zvoke (probal se je oglašat, pa ni mogel, ker se je čisto zavil v tisto odejo) in nikjer ga ni bilo videt, ker je bil pod posteljo! Da sem prišla do njega, sem mogla umakniti omaro, posteljo in ga odviti iz odeje. Revež je bil v takem šoku, da sploh jokal ni. Še zadušil bi se lahko tam spodaj...babyfon se ni oglasil, ker ni nič zaropotalo, ko je padel, ker je bil zavit o odejo in ker se ga ni ven slišalo kako joka user posted image Mislim, da mi je ta dogodek vzel kako leto življenja user posted image Sedaj je postelja zagrajena z varnostnimi ograjicami še pri nogahin pri radiatorju.

< Sporočilo je popravil dansas -- 18.7.2017 13:12:51 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1141
   RE: Oktobrčki 2016
18.7.2017 13:25:44   
dansas



user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 66 cm, 41 cm
4. mesec: 7170 g, 66 cm
5. mesec: 8070 g, 68 cm
6. mesec: 8800 g, 72 cm, 44 cm
9. mesec: 9680 g, 75 cm, 45 cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm
3. mesec: 4790 g
5. mesec: 5585 g, 63 cm
6½ meseca: 6245 g, 66 cm
9. mesec: 7780 g, 71 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm
4. mesec: 5940 g, 63 cm
5½ meseca: 6720 g, 64 cm
6½ meseca: 7360 g, 66,5 cm
9. mesec: 7730 g, 70 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm
4½ meseca: 8200g in 66 cm
6. mesec: 9300 g, 71 cm
9. mesec: 10,7 kg, 75 cm

Pupa88 : DEKLICA ()
ob rojstvu: 2710 g, 48 cm
1. mesec: 3490 g, 51 cm
2. mesec: 4390 g, 58 cm
3. mesec: 4930 g, 61 cm
4. mesec: 5860 g, 63 cm
5½ meseca: 6960 g, 65 cm
9. mesec: 8400 g, 75 cm

13.10.
rumena1 : VITA (39+0)
ob rojstvu: 2990 g, 51 cm, 32,5
1. mesec: 4290 g, 54 cm, 35,5
2. mesec: 4920 g, 57 cm, 37
3. mesec: 5750 g, 62,3 cm, 39
6. mesec: 7430 g, 66,2 cm, 41
9. mesec: 8330 g, 70 cm

28.10.
pikica4 : NEŽA (37+4)
ob rojstvu: 2990 g, 49 cm
2. mesec: 5300 g, 58 cm
3½ meseci: 6250 g, 62 cm
4½ meseca: 6850 g, 65 cm
6. mesec: 7680 g, 68 cm

30.10.
Malinca07 : ELA (38+2)
ob rojstvu: 3500 g, 52 cm
1. mesec: 4260 g, 54,5 cm
2. mesec: 5290 g, 58 cm
3. mesec: 5930 g, 61 cm
4. mesec: 6550g, 65 cm
5. mesec: 7050 g, 67 cm
6. mesec: 7400 g, 70 cm

4.11.
bucka* : EMA (38+4)
ob rojstvu: 3090 g, 52 cm, 35,5 cm
2. mesec: 4950 g, 59 cm, 37 cm
3. mesec: 5700 g, 60 cm, 39 cm
4. mesec: 5900 g, 63 cm
5. mesec: 6500 g, 65 cm



(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1142
   RE: Oktobrčki 2016
19.7.2017 12:24:30   
Pia*
Mi2 imava kozarcek od zirafe Sofie. Pije ce ji ga dam jaz, drugace leti po stanovanju, sva ze brez enega rocaja. Pa od aventa sem ji kupila. Mi je vsec, ce ga se bolj mrcvari voda ne stece ven. Mora ustnik prav stisniti z usti, da pride voda ven.
Pri meni pije samo vodo. Pa se to je bolj ko ne bogo.

Ribica jaz bi se na rizevem mleku. Jaz ji sladoled delam sama. Sem kupla v at. V eni trgovini nastavke za lucke. Pa ji zmiksam sadje pa dodam navadni jogurt na kokosovem mleku ali pa rastlinsko mleko (rizevo, kokos). To mi obozuje, da bi ji sel meso tako v rit pa ne!
Mi se zopet ukvarjamo z zobki. Prav boga je.
Sva kupila gel, da ji mal dlesni hladi ampak nasa gospodicna s tako tezavo odpira usta, da komaj dosezem dlesni. So pa zobki tko lustni k so ko ene male zagice.

Ribica enako je meni Pia. Dala sem jo v banjico v tus kabino ampak se je ven skotalila za keks. Sicer joka ni bilo ( ta otrok ima res visok prag bolecine, se s kaksno igraco tako poci po glavi pa nic-skratka ni po mamiuser posted image )

No meni se nic ne mota pod nogami. Pa bi si zelela, da bi bil kaksen napredek. Mi gre pa blazno na zivce, ker jo vsi kabli tako zanimajo. Pa pilot, mobitel (ji je moj kupil mobitel igraco ga se pogleda ne, 2x ga je pes dobil skoraj v glavo, 1x pa jaz v noge), vticnice so tudi super. Morava vse zascititi.
Posteljico smo dali cist na tla, ker se prime in dvigne.
Z bazencka se mi tudi prime za rob in dviguje. Sedaj, ko je to pogruntala se mi sploh noce vec igrati ampak same traparije bi pocela.

Puzava pa se vedno ne. Mi je rekla svakinja, da ji je njena mama rekla, da ne ona in njeni sestri niso puzale.

Meni pa na fizioterapiji vstrajno, da se ne sme dvigovati, da mora puzati. Tako, da sploh ne vem kaj naj...

Sibam kuhat. Jaz ne vem ampak pri nas jemo kosila, ki so max v 45min skuhana in pripravljena. Tko, da izvirna res nisem.
Vcasih sem se kruh pekla in pecivo sedaj ne morem nic.



< Sporočilo je popravil Pia* -- 19.7.2017 12:28:29 >

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1143
   RE: Oktobrčki 2016
19.7.2017 15:10:57   
pikica 4
pia ja pravjo, da eni nič ne puzajo in takoj shodijo.tega kozarčka pa ne poznam.

ribica mleko je drugačno od mlečnih izdelkov so že vsi predelani in jih otroci lažje prebavijo. sem vedla točno zakaj pa sem pozabila, jaz bo počakala do 1 leta. je vse vredu, ima buško?

dansas o tale mali mojster pa zna, samo da je vse vredu, je pa veliko prigod. eh, ja moj ne pozna tega reka user posted image , ampak mi sedaj malo zmanjaka živcev za večerno uspavanje, pa mi sem pa tja on uspava. to se pravi, jaz joj zrihtam dam v posteljo potem pa on po potrebi hodi gor da jo malo poboža pa pokrije če trmari. če to ne zaleže se pa v posteljo uleže samo da vidi da je en tam, in jo ne uzame ven samo kaj ji pove, tamala pa trmari ampak pri njem ne doseže dviga iz postelje. jaz jo še vedno enako uspavam čez dan ko parkrat zazeha ali oči pomane, ali glavo na ramo položi jo nesem v posteljo, včasih zaspi takoj drugič se pa dere pa jo pustim 10 min da se dere potem grem pa še enkrat gor pa jo lepo poravnam pokrijem pobožam in grem, pa se še malo strmari in zaspi vedno v 20 min. če se dere dalj jo grem pa iskat. ne uspe mi vedno sploh, če grem po opravkih in je že prepozno za uspavanje. se mi pa čudno zdi zadnje čase potrebuje več spanca kar trikrat gre spat. zvečer pa šele ob 22. potem pa jaz seveda poiščem kakšen napet film, in je ura pol polnoči ko grem spat, zjutraj sem pa..... gibalno je pa vse osvojil v kratkem času, bravo. ste že imeli kaj dežja?

mala mi spet spi.

sem bila v dm na hitro sem kupila dm flašo od nuka je pa ni bilo. bom probala pa da vidim. pa sem vzela eno kašico prav na hitro z banano in gresom od dm, pa piše da je notri posneto mleko, bom morala počakat še malo jo ne upam dat. eh moram v trgovini začet brat ne pa smo gledat od koliko mesecev.

katere kašice jim dajete za večerjo?

nastja še 1 dan, no jutri, sporoči kako je bilo. a ti je tvoj že zrihtal namakalnega?





(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1144
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 14:45:07   
Ribica **
Jaz ji dajem to DMovo z banano za večerjo, pa riževe kosmiče na riževem mleku, gres na riž.mleku, pirin zdrob ... Če kaka zelenjavna juha ostane, pa včasih tudi to. Njena.
Potem kaj več napišem, zdaj grem probat jo uspavat, ker bi jaz tudi malo spala. :)

Sem skuhala rižev narastek na riževem mleku potem, pa ni hotela jest, ga je ven pljuvala. Pa je bil precej sladek. Je pa samo zelenjavno juho tist dan, tudi ok.

Nastja, čakamo novičke. :)

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1145
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 15:24:42   
darhaha84
Se opravičujem ker vdiram v temo. Včasih malo pogledam vašo temo, ker imam doma oktobrko 2014 in se je lepo spominjati časov, ko sva bili še doma… No, doma pa imam tudi fantka 2011. Tako, da sem ju imela za primerjavo user posted image Pišem vam zaradi Pie, no moja je Lia user posted image  V glavnem Pia nikamor se ti ne mudi. Naša punca je bila razvojno kot tvoja + dermatitis in alergija na mleko. Nekje od 6 mes. dalje sva hodili na fizioterapijo. Ko smo bili julija na morju (torej je bila stara skoraj 9 mes.) še ni stabilno sama sedela. Nekje v začetku avgusta je sama sedela in potem se je v roku enega tedna tudi sama usedla ter se dala na kolena. In pri tem smo obstali, do septembra, ko je šla v vrtec. V vrtcu se ni plazila. Potem se je nekaj začela vleči po trebuhu, da se je tam lahko premikala. Ker se seveda vzgojiteljice niso mogle posvečati samo naši princesi, ampak se je morala tudi sama potruditi, da je kam prilezla, doma je jokala pa jo je že en odnesel do želenega ciljauser posted image Enkrat konec oktobra je začela vstajati (za svoj 1. rojstni dan se še ni plazila, niti stala). Shodila je pri 14,5 mes. in od takrat hodi stabilno in ni kaj dosti padala. Je zelo previdna, se vedno pazi kam stopi, skoči. Dočim bratec je skoz potolčen, ker samo pada user posted image splazila se je sedaj user posted image hec… Pred hojo ni puzala. Na fizioterapiji je poudarjala, da mora puzati, vendar ni hotela. Vaje sva delale, da sva okrepile mišice in da ji je potem prav prišlo pri nadaljnjem razvoju. S hranjenjem sva imele težave, ker ni hotela nič jesti. Za zajtrk je vedno jedla rižolino oz. dm kosmiči (3 žita) na riževem mleku. Kruha ni spravila dol NIČ, vedno se je davila. Meso NIČ. Sadje NIČ + alergija na mleko. Meni se je že mešalo, kaj ji naj dam. Ne riž, ne testenine NIČ. Malo krompirčka in kolerabe, peso, brokoli. Od sina tega nisem bila navajena, ker je ful rad jedel . Porodniške nisem imela podaljšanje, zato je morala v vrtec. Jaz sem bila čist paf, ker sem si mislila – joj, kaj bo ta otrok jedel… potem na sestanku izvem, da imajo 4 * na teden za zajtrk kruh (ki ga naša ne je…) in 1* mlečno (oz. ona prilagojeno). Res je, da je nekje 4 mesece sestradana hodila domov, ker tam ni hotela kaj dosti jesti. Doma itak, drugega kot flašo mleka ni hotela (kot dojenček). Potem, pa je počasi začela jesti in sedaj lahko rečem, da je vse (tudi solato je spomladi začela). Sedaj je zelo živahna punčka, jezikava in v motoriki boljša od bratca. V trupu veliko bolj močna in stabilna. Kar je opazil že trener tenisa (bratec hodi na tenis in včasih ga prideva malo prej iskat in dela zaključne vaje zraven). Tako, da Pia ne sekiraj se, vse bo še prišlo. Važno, da napreduje. Pod nogami se ti bo tudi potem motala. Aja, pa alergija na mleko ji je pri nekje 2 letih izzvenela.
Srečno punce in uživajte še na porodniški. Meni je druga minila 1,2,3,…, ko sem šla v službo se mi je zdela kot da sem bila na dopustu. Edino doma je bila potem kriza cca.6 mes., kar sem pričakovala po 1 izkušnji…


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1146
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 16:55:56   
Ribica **
O, darhaha84, lepo, da si se javila. user posted image Jaz sem tudi včasih malo pošpegala k nosečkam '17. user posted image

Pia, ja, eni se pač ne plazijo, nimaš kaj. Pa prisilit ga morda niti ne moreš. Jaz sem te dni malo s sestro klepetala, pa je ta večji ful hitro sedel, pri 6m (oba sta; nista se pa še znala sama usesti), ampak je bil pa sicer precej len dojenček in sta vse stvari osvojila precej kasneje kot E. Pa tako sem se sekirala tri mesece nazaj ... user posted image

Uspavanje - podojim jo in ležim zraven, jo božam, pojem ali mrmram pesmice, ona pa odvisno od zaspanosti - mirno leži zraven in takoj zaspi, se plazi čez mene, meče dudo po tleh, hoče dol s postelje, me cuka ipd. To traja od pol do ene ure včasih. Vmes jo dam v njeno posteljco, da še tam demolira stvari. Ko zaspi, jo prestavim v njeno posteljo, sploh zvečer, čez dan ne vedno. Tudi če se zbudi, je načeloma ok in zaspi nazaj. Nosit se ne pusti, razen če jo nosiš v pokončnem položaju in omaga na rami.
Mož jo uspava podobno, se uleže zraven, jo boža in ji mrmra neke pesmice. Ampak včasih zahteva mamo. user posted image
Je pa spet sitna za spanje v vozku, danes je celo zaspala in to v sede. S tubo lepila v roki, ki je ni hotela spustit vse od trgovine. user posted image

Dansas super za gibalne napredke! Saj se še spomniš mojega travmiranja, potem je pa v 14 dneh in čez noč vse znala. Zdaj tako luštno čeblja, ma, da, ta, be in še ene par zlogov. Živali ima ful rada. Uf, verjamem, da te je skoraj kap! Mene tudi zdaj en dan, fantov ni bilo doma, jaz sem šla pa cunje obesit, mala je ostala sama, ker je spala. Pa pridem nazaj in je ni nikjer v posteljci, pa jo najdem čisto pri nogah počez obrnjeno, pa še gledala je. Ni bilo videt, da bi jokala, ampak mi je kar pulz narastel in slaba vest.

Za mleko sem že prej napisala in ja, tudi meni se nikakor ne mudi s tem in menim, da je sladoled predelano mleko. Ne zdaj da bi ji ga načrtno dajala, ampak na morju smo ga vseeno malo več jedli kot doma in je čisto nora nanj. Imam tudi jaz modelčke iz Ikee, bom ji naredila iz grškega jogurta in sadja kak sladoled, moram pobrskat za recepti. user posted image Ni občutljiva na mrzlo, tudi jogurte in kdaj kako sadje ji dam direkt iz hladilnika. Ne verjamem v to, da prehlajen človek ne sme mrzlih stvari, hehe.

Zobki - dvojka in enka sta tik pred tem, da prebijeta dlesen, res jo boli, ker je sitna, zdaj gre na bolje. Eno tubo calgela sva že porabili, sem šla po novo. Ji mažem, ker menda mehča dlesen. Buška je pa ok, je že ni več. user posted image

Jaz sem odspala eno uro, mala pa še spi. Danes sva pohajkovali pet ur dopoldne naokrog v tej vročini, je bila kar pridna, samo naveličana vozička, ker ji nisem pustila zunaj po tleh plazit. user posted image

(odgovor članu darhaha84)
Neposredna povezava do sporočila: 1147
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 17:32:13   
nastja1
živijo punce samo na hitro.. več se kaj javim ko bom imela več časa...
no ja.. mala pikica je šele 6 tednov stara, ampak srček smo že videli. ni pa zanositev po M, tako da bomo gledali po velikosti.. PDP naj bi bil 15.3.
imam 1.8. zopet pregled ko bo malo bolj vidit. user posted image

upam da uspem še danes kaj napisat.. vse me lovi. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1148
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 17:47:28   
Ribica **
Nastja važno, da je srček. :) čestitke!

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1149
   RE: Oktobrčki 2016
20.7.2017 18:18:58   
Malinca07
Nastja cestitam! :) najlepsi zvok, je slisat srcek, ko bije :)

Uspavanje, js jo dam v postlco pa dudico, jo primem za rokico pa ssss-kam in ponavadi zaspi v parih minutah. Ce sm zamudila njeno uro za spat pol mal dlje traja. Isto je zvecer, s tem da takrat je lazje, ker dobi se flaso in je cist omoticna, tak da jo tud sam odlozim, dam dudo in zaspi. Se pa vedno, ampak cist vedno po pou ure prebudi in ji je treba dat se 1x dudo. To nism se ugotovila zakaj vsak vecer po 30min jok...

Marele pa js ne bom kupla, ze tk se nikol ni prevec rada vozla.v vozicku tak da dvomim, da bi blo z marelo kaj drgac. Sem pa nabavla smart trike, trikolesnik, upam, da bo tam noter kaj rajse. Pa se fajn je, raste z otrokom in je nekje do 3.leta primeren. Bomo vidli :)

Ko je z govora o rizevem mleku..kiro jim pa devate?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  44 45 [46] 47 48   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Za deklico
pipika 13

Katero ime vam je najbolj všeč?

Julija (41%)

Rebeka (15%)

Zoja (44%)


Število vseh glasov: 481

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!