|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
11.7.2017 12:57:49   
dansas
Nastja, ravnokar sem videla, da je sedaj že odprta tema februarčki 2018 user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1101
   RE: Oktobrčki 2016
11.7.2017 18:24:39   
Ribica **
Samo zadnje vprašanje komentiram - pes in tamala sta super, sem pričakovala slabše. Ona ima psa itak zelo rada, ful se ji smeje, jo boža po tačkah, občasno jo "tepe" tako kot npr. Po mizi, nas ipd ker še ne zna božat,
pes je pa zelo potrpežljiv. Pazim, da nista sami in da tamala ne nagaja psu (rep, ušesa, gobček).

Še mere našega drobižka - 70 cm in 7730 g. Ostalo pa zvečer pokome.tiram, nekdo po meni pleza.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1102
   RE: Oktobrčki 2016
11.7.2017 20:49:09   
nastja1
živijo punce kako ste? upam da vas ni danes kako neurje dobilo. pri nas bilo cel dan 35stopinj. moj pa polagu tlakovce od 7h vjutro pa še zdej ni konec user posted image tast pa samo ponavlja da kako bi še en prav prišel da bi vozil beton (ker ponavadi to jaz delam), sedaj mu je pa čudno ker ne user posted image bo že naslednji teden vedu zakaj user posted image

joj ene ste res boge s to službo user posted image upam da se vam po vaših željah izteče, da vas nebojo preveč zaje*** user posted image

pikica oo sej lepo da bi se tvoja mala sm crkljala. mamina mazica user posted image user posted image ma jz mu dam kake lonce pa posodice pa kuhalnico in on razbija. user posted image joj čas pa res prehitro beži.. naš ima jutri 9 mesecev user posted image

tudi jaz sem hotela čim prej v hišo..pa sva z mojim spala skoraj na tleh (potem bila zaradi ledvic v bolnici user posted image ) imela sva poljski wc.. za kuhnijo pa samo en plinski kuhalnik. joj ko se spomnem.. user posted image ampak sva bila takrat sama pa je bilo vseeno. user posted image upam da bote imeli čim prej vselitev user posted image

dansas no super za malega S user posted image zdej bo vsak dan hitreji in bolj aktiven user posted image super da si dobila vrtec tam ko mislila. pa da imaš tako blizu. jaz imam tudi vrtec 5min peš user posted image oo potem imate že moške debate.. ja sej zdej je bil revež med samimi babmi. končno en ko bo na njegovi strani in bo z njim gledu fuzbal user posted image hm glede foruma. bom še malo počakala da se kje še pofočkam.. vsej do pregleda user posted image

ribica lepo da se tako razumeta user posted image ii 7kg. kdaj smo mi imeli 7kg user posted image pri 6h mescih je bilo 9300 user posted image joj bi jih baš rada videla skupaj.. skoraj enako stara pa takšna razlika v kg. naš ima sigurno več kot 10. bomo videli v ponedeljek ko ima sistematski user posted image

jo mislim da je moj počasi končal. treba dat večerjo. revež se vni mantra, mali spi, jz pa na forumu. to pa ni lepo od mene user posted image noćka

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1103
   RE: Oktobrčki 2016
11.7.2017 22:27:36   
Pupa88
Zivijo,

Evo so nase mere za tabelo: 9m (jutri) 8400g in 75 cm

Lp

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 1104
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 10:17:42   
dansas



user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 66 cm, 41 cm
4. mesec: 7170 g, 66 cm
5. mesec: 8070 g, 68 cm
6. mesec: 8800 g, 72 cm, 44 cm
9. mesec: 9680 g, 75 cm, 45 cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm
3. mesec: 4790 g
5. mesec: 5585 g, 63 cm
6½ meseca: 6245 g, 66 cm
9. mesec: 7780 g, 71 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm
4. mesec: 5940 g, 63 cm
5½ meseca: 6720 g, 64 cm
6½ meseca: 7360 g, 66,5 cm
9. mesec: 7730 g, 70 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm
4½ meseca: 8200g in 66 cm
6. mesec: 9300 g, 71 cm

Pupa88 : DEKLICA ()
ob rojstvu: 2710 g, 48 cm
1. mesec: 3490 g, 51 cm
2. mesec: 4390 g, 58 cm
3. mesec: 4930 g, 61 cm
4. mesec: 5860 g, 63 cm
5½ meseca: 6960 g, 65 cm
9. mesec: 8400 g, 75 cm

28.10.
pikica4 : NEŽA (37+4)
ob rojstvu: 2990 g, 49 cm
2. mesec: 5300 g, 58 cm
3½ meseci: 6250 g, 62 cm
4½ meseca: 6850 g, 65 cm
6. mesec: 7680 g, 68 cm

30.10.
Malinca07 : ELA (38+2)
ob rojstvu: 3500 g, 52 cm
1. mesec: 4260 g, 54,5 cm
2. mesec: 5290 g, 58 cm
3. mesec: 5930 g, 61 cm
4. mesec: 6550g, 65 cm
5. mesec: 7050 g, 67 cm
6. mesec: 7400 g, 70 cm

4.11.
bucka* : EMA (38+4)
ob rojstvu: 3090 g, 52 cm, 35,5 cm
2. mesec: 4950 g, 59 cm, 37 cm
3. mesec: 5700 g, 60 cm, 39 cm
4. mesec: 5900 g, 63 cm
5. mesec: 6500 g, 65 cm




(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1105
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 10:41:04   
dansas
Pupa, vaša je pa ful velika! Kaj bi šele bilo, če bi jedla user posted image . Sem šla iz firbca v tabelo rasti gledat (prva tabela), pa je vaše dete po višini na 98 percentilu! Ribica, glede na tabelo, je E v zlati sredini, tako da očitno le ni tak drobižek.

Pri nas je strašno sušno, trava čisto požgana, na vrtu zemlja razpokana, tisto kar ne zalivam, se je čisto posušilo (nekatere rastline so se celo kljub zalivanju posušile user posted image ). 500 l sod za seževnico je do konca izpraznjen že en teden in ko je bila tista strašna nevihta štiri dni nazaj, sem jo jaz komaj čakala, ker se je naredil ogroomen oblak, tak čez celo Slo in je potoval od S proti J. Ponavadi se nas manjše plohe kar ognejo, tale, sem pa rekla, nas bo pa ziher dosegla. Sem spremljala padavine po radarski sliki padavin, in kaj se je zgodilo?! Čim je oblak prišel nad Nm, se je raztrgal in čisto izpuhtel... Včeraj, ko je spet tako divjalo neurje po celi Slo, povsod oranžni alarmi, so pri nas zapadle točno tri kapljice user posted image NE moreš verjet. Bi bilo boljše, da toča pade - ta bi se stopila in vsaj malo namočila user posted image Nastja, pri vas pa je bil dež včeraj, ne?

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1106
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 10:44:36   
nastja1
dansas ne omeni vremena.. user posted image tud naša cisterna 1000l je samo še 50l notr (glih še dns za zalit rastlinjak), tudi meni so se tako lepe hortenzije posušile, pa sm 3x na teden zalivala.. user posted image lahko pa da so zgnile ker od kar moj zaliva, bi jih znal tudi preveč zalit. user posted image
pri nas včeri ni bilo niti kapljice.. okoli nas proti metliki je tako bliskalo pa sm rekla da končno malo dža.. fige.. ko ti praviš.. 3 kapljice.. user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1107
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 10:51:22   
rumena1
Evo, da se pofočkamuser posted image . Sistematiko bova imeli drug teden, tako da pošiljam podatke za nazaj

13.10 2016 VITA (39+0)

OB ROJSTVU: 2990G, 51 cm, og 32,5
1. mesec: 4290g, 54cm, og 35,5
2. mesec: 4920g, 57 cm, og 37
3. mesec: 5750g, 62,3cm, og 39
6. mesec: 7430g, 66,2cm, og 41

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1108
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 11:20:38   
pikica 4
no sedaj imam pa vse za na morje za otroke, so bili danes zadnji opravki jutri pa odrineta. N po temule soncu seboj jemljem je ćisto zmatrana, mi sedaj spi. se je pa lumpa nekako navadla da jo po 20 min pridem v posteljo iskat, če ne zaspi in mi kar dežura tako da se mi izogne spancu, potem je seveda sitna, ampak dalj jo pa ne bom pustila jokat. danes je kar spala ponoči, upam da pri tem ostane. moj pravi, da so zobje on vse okrivi zobe, jaz pa mislim da je le vročina.

eh dansas kje so tisti časi ko je zaspala na joški, sedaj mi redko uspe. bravo mali S pa kar čez noč, super ne bo treba na telovadbo vozit. jaz tudi čakam kdaj bo stuhtala kako se puza.

pri nas je pa kar bilo nekaj ploh, redno skoraj vsak dan zaliva dež. hudih neurij pa ni bilo. jaz letos nimam zalivanja, zelenjavo kupujem kar v trgovini, drugo leto, sem pa vsaj rože dala na okna. spomladi bom prva sadila.

pupa res sta visoki pa še od dansas, a se za fante drugače gleda.

rumena imava enako porodno težo. joj kakšen drobižek je bila sedaj pa že kar fino brcne in s celo roku uščipne.

sem mislila da me bo kaj grizla ko bojo zobe, pa me je samo v ramo ene dvakrat, vas kaj grizejo?

nastja danes ji dam lonce pa kuhovnice na tla pa da vidim razplet koliko časa ji bo zanimivo. nekako si pa mala lasti moj mobitel, je pri vas tudi tako? sem včeraj videla ja da so februarčki že aktivni. nasplošno jih pa na forumu malo ostane, grejo vse na fb.

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1109
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 12:59:50   
Pia*
Pikica jaz sem ji vzglavje bistveno zmanjsala. Ima se eno manjso brisoco pod jogijem,da je glih za vzorec. Sem pa to naredila iz enakega razloga, ker je imela glavo dol noge pa v zraku.

Pikica in bucka za vaju imam eno manjso prosnjo.

Moji prijateljici se je v vasih koncih izgubil pes. Po imenu kika-Bostonski terier (manjse rasi, crno-bele barve) z oranzno vratnico. Izgubila se je v nedeljo. Je pa zelo bojeca, navajena bivanja v stanovanju.
Prosim, ce bosta kar koli videli me poklicita.
Prijateljica je obupana ze 3dni jo isce, obesa letake...
Skratka zgolj informativni.

Hvala

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1110
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 13:07:32   
Malinca07
Vase puncke so pravi drobizeki..moja je pri 8.mescih velika prb. 74 in ima 8400 g -izmerjena in stehtana doma :) se lahka kosa z S in T :)

Nase noci so se kar slabe..ne vem kaj jo spet muci, pa tak lepo ko je se spala. Sem pa opazla dva pika od komarja zjutri..lahka da jo to moti. Morem zvecer kaj proti komarjem vklopit.

Hehe Pikica, tud pri nas je isto - mobitel je njena najljubsa igraca. Z lonci in podobnimi stvarmi se ne zamoti, sploh ce je kje na vidiku telefon ali daljinc :)

Dansas, konec meseca mamo festo. Sam krst ni tok stresn, tud zupnik je vredu. Naredili bomo pa na soboto, da smo sami v cerkvi, ne v nedeljo ko je pol se cela vas tam :)

Oo debate o sluzbi in vrtcu... :( kdaj je minalo, da smo ze skor tam..sem pa ravno vceraj dobila odgovor, da je s 1.10. sprejeta v vrtec..se sam cakam katerega. Eden je kar zraven bloka, se minuta do njega ni in upam, da dobi tega. Bo lahka sla sama jaz pa jo bom skoz okno gledala :))

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 1111
   RE: Oktobrčki 2016
12.7.2017 17:41:58   
bucka*
Samo na brzino...
Pia, bi blo fajn da napises kje tocno iscete psicko, med nama s pikico je namrec 40km razlike, nisva ravno sosedi user posted image
Poleg tega sem blizu glavne ceste po zgornjesavski dolini in bi tezko v mojo blizino zalutal pes. Z veseljem pa obvestim znance naj bodo pozorni, samo povej kje se isce....

Tudi pri nas plohe skoraj vsak dan, ze en mesc nisem zalila vrta. Raste pa ko zmesan tudi plevel, izgleda kot da so vrtnine ponesreci vmes :-)

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 1112
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 11:23:53   
Pia*
Bucka iscejo jo; Korensko sedlo, Kranjska Gora, gozd Martuljek in Planica.

Videna je bila na vseh teh lokacijac. Nazadnje v Kranjski Gori v torek.

Sem vceraj potem razmisljala in mi je celo kapnilo,da ne morata biti prav blizu, ce je pikica v okolici Radovljice.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1113
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 13:11:25   
bucka*
Pia, v kranski gori imam tasco in tasta, domacina, lahko malo povprasata. Daj mi na ZS kontakt lastnice, ali pa na telefon, mas v zs mojo telefonsko...

Drugace sva ble pa z malo E. danes v dezurni, je celo noc prejokala. Zvecer sem dala sirup in potem se zjutraj. Ima slabo kri, ampak "se ni" za antibiotik. Bova vidle kaksna bo. Zdej greva spat, upam da uspe :-)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 1114
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 14:19:43   
Ribica **
Pia, vsi na policijski postaji Kranjska Gora so obveščeni o psički in so pozorni, sem včeraj na FB znanki poslala in mi je to napisala.

Pri nas se je lepo shladilo, je bila ena ploha.

Ojej, bučka, pozdravita se hitro.

Dansas, oo višini je E na 50. percentili, po teži pa na 25. V zadnjih dveh mesecih in pol se je zredila 300 g, ampak manjše obroke jé (z izjemo kosila sem in tja) in skoz miga. Pa ji čisto nič ne manjka, vsak mi reče: "O, vaša pa rada jé", še moja mami ni mogla verjet, da ima tako malo kil, ker ne zgleda. Ampak saj - porodna teža je bila meni res čudna, to zdaj je bolj verjetno. :) je bila najtežja med puncami ob rojstvu, zdaj pa najlažja, še Pia jo je prehitela za 5 dek 😁

Se pozna, da sem bolj na izi zadnje dva tedna, sem postala lena. 😁 Ampak je tako prav, preveč sem skoz hitela, zdaj pa malo uživam. Tik tak bo jesen tu in nove obveznosti. Mala se spet veliko sama zamoti, čisto preveč trdno že stoji na svojih nogah, upam, da ne bo shodila še ene tri mesece. Se mi nič ne mudi, že zdaj jo komaj lovim. Najraje se plazi pod mizo, ko kuham se plazi med mojimi nogami, med kolesi od vozička ipd. A vaši kaj upoštevajo ne in ne sme, če jim nekaj prepoveste? Ker E se smeji nazaj, odkimava ne ne in še naprej dela prepovedane stvari. Občasno sicer uboga, recimo zdajle, ko sva zaprli predal od previjalne.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1115
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 16:05:09   
Pia*
Hahahah 5dag. Kako sem se nasmejala.

Ribica Pia je enaka. Ko recem ne, z glavo odkimava in to stvar se vedno pocne. Blazno se zabava, ko recem mami bo huda. Imam obcutek, da ji da ta stavek se vecji zagon za poceti traparije.
Pri meni v sekundi vse zmece. Od psa posodice mi obrne okoli. Tudi ze sedela je v njih. Dudo namaka v njeno vodo. Zanimive so njene igrace. Skratka za traparije je zelo dojemljiva in jih zeloooo hitro osvoji. Upam, da bo npr. Pri postevanki tudi tako dojemljiva.

Vcasih se mi pes prav smili. Ce ne isce hrane pa isce igrace ali posteljo. Jih pa locim, ce nisem zraven. Sami jih nikoli ne pustim. Ker pia je mali grobjan. In jo skos cuka in stalno ji vratnico vlece. Vidim pa da ko ima dovolj cukanj od pie se pes sam odstrani.
Jo ucimo bozat ampak tako kot je ribica napisala. Nasa posteno udari ali pa uscipne. Trenutno je aktualno pa-pa vsakemu da pa-pa. Se,ce jo iz enega prostora v drugega nesem da psu papa ali pa igracam.
Telovadiva redno. Je pocasi viden nek napredek. Kobacava se ne. Pa tudi trebuscek ni vec problem. Se tudi sama v spanju da na trebuscek jn tako spi naprej.

Mogoce vas pa cez kaksen mesec ujameva v razvoju.

Jaz sem oddala papirje za porodnisko ( je to ene solate). Skratka celi pok enih dokazil in papirjev.
Sedaj pa cakamo kaj bodo odlocili.

Pri nas je tudi dez jupiiiii se je shladilo. Pia spi. Po katastrofalni noci je seveda utrujena.

Do polnoci je spala.potem sva pa imeli zabavo do 4:20 :(
Srbele so jo nogice in rokice pa sem jo mirila, obkladke delala, bozala...skratka groza!! Koza je lepa, srbi jo pa za znoreti.

Ah ja grem hitro nekaj v usta vrsti, da bova potem se malo aktivne.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1116
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 17:00:53   
dansas
Tudi pri nas plohe skoraj vsak dan, ze en mesc nisem zalila vrta. Raste pa ko zmesan tudi plevel, izgleda kot da so vrtnine ponesreci vmes :-)

ha, ha, nekaj podobnega je bilo s plevelom tudi pri nas, ko smo prišli z morja. Potem sem ga divje pukala 2 dni, zdaj pa smo prišli nekje na običajno dozo user posted image Najbolj mi gre na živce poljski slak - bolj ga pukam, slabše je, ker iz konca, ki je ostal v zemlji potem zraste še več novih rastlin user posted image . Ali pa muhvič - tega imam tudi za izvoz. Sem pa videla pri sodelavki v solati take male mesnate listke in bolj gledam tiste listke, bolj se mi zdi, da se meni doma tak plevel razrašča po celem vrtu (meni do sedaj neznana sorta). Pa mi razloži, da je to užitno (očitno! ;) in baje ful zdravo. Od takrat naprej tolščak tudi jaz namesto, da bi ga iztrebljevala, nabiram za v solato.

Kar se pa vremena tiče, pa ne morem verjeti, da živimo v isti mali Sloveniji! Pri nas ni deževalo od kar smo prišli z morja, ko smo pa bili na morju, je pa le enkrat. Tale osvežilen dež, ki je bil pri Pii in Ribici, je do nas prišel le kot rahlo mrženje. Nič vse skupaj. Sva bila takrat ravno na sprehodu in se nama ni niti domov mudilo. Še malo pa se bo podnebje pri nas spremenilo v subsaharsko user posted image

Mali opomnik za tiste, ki boste dale svojega otroka v vrtec: ne pozabite oddati vlogo za znižano plačilo vrtca (tako, kot sem ga jaz pri tamali user posted image ) in še za tiste, ki svojega otroka NE boste dale v vrtec: vam pa pripada malenkost višji otroški dodatek od dneva, ko vam poteče porodniška.

Malinca, a potem boste fešti kar združili?
Komarji, mah, ne omenjaj tega vraga! Glede na to, koliko jih imamo zunaj, sem lahko samo vesela, da jih ni več notri. Je pa S tudi popikan.
Tvoja punčka je tudi velika. A te "neuradne" user posted image podatke vpišem v tabelo?

Bučka, kako se je potem izšlo s tamalo?


< Sporočilo je popravil dansas -- 13.7.2017 17:02:39 >

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 1117
   RE: Oktobrčki 2016
13.7.2017 21:57:30   
rumena1
naši princesi tudi dopovedujemo kako se obnaša. Boža boža bratca, ga začopati za lase, preži na njega ko maček na miško. Pa se jo je že malo prijelo. Sicer pa kako ne bi, bratec tako zavpije, da se ta reva ustraši in potem oba tulita. Drugače pa ja, moja očala zjutri so ji strašno zanimiva, se učimo ne, ne sme, aha, pa seveda v kopalnici gre prvo do wc ščetkeuser posted image . Počasi že kapira. V usta nosi pa čisto vse, sem ji včeraj ko kužku jemala stvari ven iz ust, kaj vse je našla na tleh, pa sem posesala prejšnji večer.

Pri nas stanje ostaja enako, danes sem klicala zdravnico za rezultate blata. Spet kri, cel dan kaka, jo previjam ko zmešana, driska, normalno, driska... Sva zmenjeni da zjutri pokličem, bo preverila če delajo alergologi jutri v celju, in da bo dala pod nujno za teste. Prav jezi me že tole. Tri tedne se že previjama ponoči in potem seveda bediva. danes sva imeli še posebej pestro, najprej se srota pokakat ni mogla in je jamrala, potem se je pokalala pa nazaj ni mogla zaspat. Sem šla vmes v koplanico in se je samo zaslišalo bum. Seveda še s postelje je padla. Zgleda, da mora vsak otrok 1x padet. No je pa potem hiter zaspalauser posted image
Bučka kako ste vi?

Pia kulk prej je treba oddat za podaljšanje porodniške? Me zanima samo za info, glede na težave, ki so se pojavile, da malo vem.

Lepo spite, grem spat, da se vsaj malo spočijem do naslednjega bujenja in naslednjega in naslednjega...

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1118
   RE: Oktobrčki 2016
14.7.2017 8:22:16   
Ribica **
Uf, danes je pa tako mrzlo, da obe sediva v puloverju doma. Seveda obe premalo pokriti ponoči in je čisto mrzla. Ampak bolje kot vročina! :)

Ojej, rumena, si ne predstavljam vaših težav. Upam, da čim prej ugotovite, kaj ji ne paše.

Komarji ... Danes sem ga od 1h do 1:30 lovila po spalnici, seveda me je pičil in ravno sem zaspala, ko me je zbudil zzzz.

Jemanje stvari iz ust je poznano, imata pa tamala in pes eno skupno igračo - gumijasto palico. Psu ni kaj dosti zanimiva, E pa zelo. :)) drugih pa ne pustim.

O, že knjige preklada, eno polico njenih jih pustim, kartonke že sama gleda, najbolj všeč sta ji punčka in fantek v knjigici. Je pa dva dni nazaj čist od orhideje strgala na pol, zraven mene je sedela na kavču in za sekundo sem se obrnila. ☹

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1119
   RE: Oktobrčki 2016
14.7.2017 12:13:36   
dansas



user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 66 cm, 41 cm
4. mesec: 7170 g, 66 cm
5. mesec: 8070 g, 68 cm
6. mesec: 8800 g, 72 cm, 44 cm
9. mesec: 9680 g, 75 cm, 45 cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm
3. mesec: 4790 g
5. mesec: 5585 g, 63 cm
6½ meseca: 6245 g, 66 cm
9. mesec: 7780 g, 71 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm
4. mesec: 5940 g, 63 cm
5½ meseca: 6720 g, 64 cm
6½ meseca: 7360 g, 66,5 cm
9. mesec: 7730 g, 70 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm
4½ meseca: 8200g in 66 cm
6. mesec: 9300 g, 71 cm

Pupa88 : DEKLICA ()
ob rojstvu: 2710 g, 48 cm
1. mesec: 3490 g, 51 cm
2. mesec: 4390 g, 58 cm
3. mesec: 4930 g, 61 cm
4. mesec: 5860 g, 63 cm
5½ meseca: 6960 g, 65 cm
9. mesec: 8400 g, 75 cm

13.10.
rumena1 : VITA (39+0)
ob rojstvu: 2990 g, 51 cm, 32,5
1. mesec: 4290 g, 54 cm, 35,5
2. mesec: 4920 g, 57 cm, 37
3. mesec: 5750 g, 62,3 cm, 39
6. mesec: 7430 g, 66,2 cm, 41

28.10.
pikica4 : NEŽA (37+4)
ob rojstvu: 2990 g, 49 cm
2. mesec: 5300 g, 58 cm
3½ meseci: 6250 g, 62 cm
4½ meseca: 6850 g, 65 cm
6. mesec: 7680 g, 68 cm

30.10.
Malinca07 : ELA (38+2)
ob rojstvu: 3500 g, 52 cm
1. mesec: 4260 g, 54,5 cm
2. mesec: 5290 g, 58 cm
3. mesec: 5930 g, 61 cm
4. mesec: 6550g, 65 cm
5. mesec: 7050 g, 67 cm
6. mesec: 7400 g, 70 cm

4.11.
bucka* : EMA (38+4)
ob rojstvu: 3090 g, 52 cm, 35,5 cm
2. mesec: 4950 g, 59 cm, 37 cm
3. mesec: 5700 g, 60 cm, 39 cm
4. mesec: 5900 g, 63 cm
5. mesec: 6500 g, 65 cm





< Sporočilo je popravil dansas -- 14.7.2017 12:14:22 >

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1120
   RE: Oktobrčki 2016
14.7.2017 18:40:03   
dansas
Nisem mogla prej pokomentirat, ker je imel moj fantiček mladiček druge plane z mano user posted image

Rumena, kaj ste že prej imeli take težave z blatom in driskami? Tale kri v blatu mi grozno zveni user posted image

Verjetno ste spet povsod imeli dež, no pri nas ga ni bilo. Se je pa ohladilo. Paše.Še posebej ponoči, ker ni treba vsa okna odpret in jih ponoči zapirat in spetodpirat po potrebi user posted image

Ja, pri nas so prepovedane stvari tudi jako zanimive: kamin, copati, stvari na nizkih poličkah,... user posted image Bomo, ko bo kurilna sezona, morali fajn paziti in zavarovati dostop do kamina, ker tale naš je pravi piromanček. Mimogrede se dokoplje do vžigalnika in rokavic za drva in jih gloda. Grebljico za pepel sem mogla že pospraviti na varno. In tudi knjigice-kartonke ima rad, samo ne za brat, ampak za strgat user posted image . Je ena že čisto polimana. Sej ima rad, da jo gledava, samo še bolj zanimivo jo je odpirat, zapirat, okrog prevračat... in boga kartonka ni tako trpežna, da bi vse to "mučenje" zdržala user posted image . In da se še malo pohvalim - ne samo da že beremo, tudi na inštrumente že igramo user posted image user posted image . Je par dni nazaj iz škatle z igračami od punc povlekel blok flavto in jo seveda dal v usta (itak! ;) in čisto ponesreči pihnil vanjo, da je zapiskalo. Seveda sem se mu nasmejala, mu zaploskala in ga spodbujala, da naj še piha. Zdaj sva že natrenirala, in ko vidi flavto, jo prime in zanalašč pihne vanjo user posted image . Tako da z vrtcem ga vpišem še v glasbeno user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1121
   RE: Oktobrčki 2016
14.7.2017 22:12:56   
rumena1
Dansas pri pol leta starosti se je pojavilo čudno zelenkasto blato ampak krvi ni bilo. Pri sinu se je to začelo pri 4 mesecih, sem šla na dieto brez mleka in je bilo potem ok. Teste za njega smo delali pri pol leta ampak so bili negativni. Fora je ve tem, da ti testi niso ziher. Lahko so lažno pozitivni ali lažno negativni. Zaradi tega razloga nisem težila pri mali, da bi šli teste delat. sem opazovala kao reagira njeno telo. Skratka pti mali sem šla pri pol leta potem na dieto brez mleka ion blato je blo ok. Kasneje so se začeli pojavljati lišaji na koži. Itak,. da je neka alergija sam kaj. Tele čudne driske stiske so pa ene tri tedne zdej, zato sem tud šla preverit blato in vse ostalo. Gremo v pon na testiranje. danes niso delali. Upam, da ni gluten , ker potem pa za boga milega res ne vem kaj bom jedla. Se mi zdi, da sem itak skos neki lačna, ne glede kaj in koliko jem. Ko na vago stopim se pa itak zgrozim. kakšni problemi kajuser posted image

Nasi deklici so tudi že zanimive kartonke. Ribica naša pa najraje gleda muco in psa. Smo na vasi veš, zatouser posted image . Vse jo zanima, vse igrače razmeče in pregleda in seveda vse poslini. Bratec se je skoraj sprijazniluser posted image . O dansas se moram pa tud js pohvalit, naša je bla pa že ene 3x na kahlici. Ko vidim, da se začne napenjat jo dam sedet, se pokaka, ampak nima volje preveč časa sedet na njej. Sina smo dali že pri 8 mesecih, ker se je vedno polulal, ko smo dali pleničko dol. Revež se sedel ni čist stabilno. Pri njemu smo pa začeli tako, da smo knjige brali na kahlici. Še zdaj mu beremo na stranišču, pravljic mu ni nikoli dovolj. No, ampak z lulanjem ima pa še zdaj težave, podnevi in ponoči. Ni pri nas to glih recept pa uspeh. No za branje žeuser posted image .

Grem počivat, lepo bodite in sladko spite.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 1122
   RE: Oktobrčki 2016
14.7.2017 22:36:45   
Ribica **
Rumena, saj moji je tudi pes daleč najbolj zanimiv od vsega. In smeti, mogoče bo pa smetarka. 😁😁😁

Dansas, super, bo pa pač umetnik, ne pa nogometaš. Luštni so, ko toliko novih stvari spet obvladajo.

Jaz sem pa po treh tednih am-am in mma in ammmm in podobnih glasov danes dočakala mama. 😍 To, da je spala v celem dnevu samo pol ure, pa raje pozabim. Pa ob 19:30 mi je zaspala v bobi - za pol ure. 😈 smo imeli potem obiske, se je cel večer zabavala.

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 14.7.2017 22:37:48 >

(odgovor članu rumena1)
Neposredna povezava do sporočila: 1123
   RE: Oktobrčki 2016
15.7.2017 10:25:59   
Pia*
Dansas lahko kaj vec napises o tem? Sama sploh nisem vedela,da dobis vecje otroske, ce otrok ne gre v vrtec ali pa sobvencija. Pa to velja za vse otroke ali zopet gledajo dohodke starsev?

Rumena meni to smrdi po alergiji. Ko s Pio hodiva v ukcMb je z nama v bolnici tudi ena puncka, ki na km in jajca odreagira s hudo drisko. Moji ven udarijo flekci po kozi, njihova pa odreagira z drisko.
Mogoce malo preglej kaj bi ji lahko skodovalo po cem imata najvec tezav.

Za podaljsanje porodniske. Jaz sem izpolnila vse obrazce za podaljsanje porodniske. Ene 5 jih je. Vsi so pod st. S-1do S-4
Pediatrinja je kartoteko sprintala, dodali sva vse izvide iz bolnice.

Sedaj pa cakamo!


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1124
   RE: Oktobrčki 2016
15.7.2017 10:32:43   
pikica 4
oj,

sem bila pametna ene par dni nazaj, da tetke še ni. hja je prišla ampak res se mi kar zliva kot pri čišči. ne vem mi je kar malo čudno. ste ostale katere jo že imate v normalnih količinah dobile? pri prejšnjih dveh je bila normalna, samo nisem tako dolgo dojila.

moje dva fanta sta že v koloniji vreme imata super, sta pa imela težave že na avtobusu je en mlajšemu mobitel razbiluser posted image , tako da je bil žalosten jaz pa še bolj ker bo spet strošek, so pa mobiteli na lastno odgovornost vzeti sabo tako da nimam kaj. mi je bilo pa ne prijetno do popoldneva potem ko me je starejši klical in sporočil da se imata super fajn. šele sedaj vidim kako sta mi zabavala malo sta super animatorja. jih kar išče s pogledom, pa kakšen mir je kar preveč.

rumena ojoj to bo umetnost odkriti, ampak mi je rekla da kri naj bi pa pokazala alergijo, če je ali ni. ne vem.nam so kri jemali. kahlica, jaz sem jih na kahlico dajala še le pri....hm, ne vem kar bom rekla bom mem udarla je že dolgo nazaj nehla sta stroške s plenicami delati pri slabih treh letih. punce naj bi prej nehale bom vidla. saj jo vidim ko se napenja da kaka, ampak mi še ni do kahlice.se mi zdi da je za N še prezgodaj.

ribica user posted image bravo mala E. čarobne besede mama. naši občasno uspe reči mimi ampak mislim, da ne misli še mene. meni grejo najbolj na živce tisti mali komarji, ko ti brenči okoli glave, prižgeš luč ga pa ne najdeš. beseda NE, hja ne vem ali je naključno ampak mi gloda tole peno za na tla pri kraj, ko ji rečem ne to pa ne smeš, se med tem ko v miru naprej gloda usteca smejejo.me kar ignorira.jo moram dati stran od roba.

dansas upam da ti dež čimprej zalije vrt, pri nas je bil včeraj cel dan, prav prijetno, pa končno ohladitev, čeprav drug teden zopet nekaj napovedujejo. ja super je tole poghruntal s flavto. nisem vedela da dobim ve otr. dodatka, če ne gre v vrtec, hvala.

bučka si me nasmejala s povrtninami in plevelomuser posted image . kako ste sedaj ste vredu?

vsi ste že mobilni pa naša N si je pa res vzela čas povetovalnico imam šele konec avgusta.

kartonke, jaz jih imam še od bratcev, pa jih moram malo presortirati, saj so ene že malo načete in je bila nekaj časa nazaj N pridna in žulila dlesen pa le pogledam, mi je pa knjigo jedla, večinoma sem jo dobila ven, malo sem jo pa dobila na plenički. knjige so načete že od bratcev, tako da je bolje da novo robo nabavim. ne bo tako hitro zmehčala s slino. pa jo nisem dolgo pustila.

se že oglaša. pa kako more tako slabo spati zadnj ečase. aja smo pa dobili drugi zobek.

želim vam miren vikend.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 1125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?