|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 19:53:07   
Apik
Annaaa tudi jaz drzim pesti!

Imam pa eno vprasanje...se je kateri skozi leta spremenila menstruacija (ne po porodu)? Namrec moje M so zadnjih 10 let ubijalsko mocne in trajajo vsaj 7 dni, od tega vsaj 5 dni mocne krvavitve-2 dni pa lahko vlozke menjam vsako uro, poleg tega pa imam prva dva dni zelo mocne bolecine (jemljem protibolecinske tablete na recept)...zdaj ta mesec pa vse skupaj nic...malo krvavitve bolecine tudi znosne, sem vzela samo pol lekadola...vse skupaj pa je trajalo manj kot tri dni :) pa me zanima ce se je kateri toliko spremenilo in je ostalo tako, bi mi zelo olajsalo zivljenje :D

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 20:00:30   
Annaaa
Apik hvala... ❤
Koliko si stara? Jaz imam ze od samega zacetka dolge 7 dni.. imam pa 2 dan najbolj mocno.. tampon in vlozek menjam na 3h..
Kukr pises imas res mocne.. govori o tem s svojo ginekologinjo..
Moja mami je imela tudi zelo mocne..pa je vse ok.. poznam pa eno..ki ni bilo ok..sam baje so nje kr kosi vn padali...

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 20:33:10   
Jetkarmak00
Apik.. To pa je M. user posted image user posted image jaz jo imam komaj 3 dni.. Prvi dan malce močnejša. Drugi dan malo je še, potem je še čisto malo. No tretji dan se pa še toliko pokaže da se ravno poslovi :) prvi dan zamenjam nekje 3 vložke + kar steče v wc, drugi dan enega, tretji dan samo še kar steče v wc. Me je skrbelo itak, da je preveč malo in prekratko ampak mi je G rekel naj bom vesela in se mi smeje user posted image no potem sem rekla če je sigurno da je to okej, pa se je samo smejal no in na moje pregovarjanje naredil UZ, kjer je izmeril sluznico? user posted image in je rekel, da vse štima. Tako M kot si imela zdaj ti jo imam jaz vedno. user posted image nisem pa še slišala, da se je kateri to tako spremenilo v enem mesecuuser posted image verjetno najbolje da res govoriš to z G. Jaz imam eno sosedo, ki je imela podobno M kot jo opisuješ ti, ampak ni bilo ok.. Ni mogla zanosit, ker se je vse splaknilo.. Tako je rekla.. Ena druga pa je bila slabokrvna zaradi tako močne M.
Upam da bo pri tebi vse ok. user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 10:24:16   
kirstaklavstaaa
mimi_ka kaaajjjj!?? paraliziran od pasu navzdol? ojoj.. tega pa nisem vedela. Mislila sem, da moraš ležat pri miru, ker imaš iglo v hrbtu. Ampak, da ne čutiš nog.. Ne vem, če bom še za to. user posted image sem bolj boječa, kar se tega tiče in bi pomoje kar raje prenašala bolečino, kot imela občutek, da sem paralizirana user posted image user posted image To mora biti grozen občutek, vsaj za tiste, ki jih je vsega strah (jaz)user posted image user posted image kaj pa ultiva? Ima katera s tem izkušnje? user posted image
Punce, a katera ve, kdaj se lahko s katero koli preiskavo najprej ugotovi, da si noseč in da je uspelo? 14 dni, da izveš če je uspelo.. ne vem, če bom uspela user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 10:28:04   
kirstaklavstaaa
Jaz sem imela pred 5. leti pri starosti 17 let, zelo močne menstruacije. No ne tako močne kot jih opisuje Apik, bile pa so močne ampak zdaj vidim, da ni bilo to nič user posted image pri 17. letih sem začela jemati kt in potem so bile menstruacije manj trajajoče in manj obilne. Zdaj eno leto ne jem kt imam pa še krajše menstruacije in manj obilne kot pri jemanju ktuser posted image , tako da imam tudi jaz nekaj podobnega kot Jetkarmak00 in sem tudi zaradi skrbi govorila z svojo ginekologinjo. Povedala je, da je vsaka krvavitev od skoraj 0 ml normalna.

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 13:40:49   
mimi_ka

IZVIRNO SPOROČILO: kirstaklavstaaa

mimi_ka kaaajjjj!?? paraliziran od pasu navzdol? ojoj.. tega pa nisem vedela. Mislila sem, da moraš ležat pri miru, ker imaš iglo v hrbtu. Ampak, da ne čutiš nog.. Ne vem, če bom še za to. user posted image sem bolj boječa, kar se tega tiče in bi pomoje kar raje prenašala bolečino, kot imela občutek, da sem paralizirana user posted image user posted image To mora biti grozen občutek, vsaj za tiste, ki jih je vsega strah (jaz)user posted image user posted image kaj pa ultiva? Ima katera s tem izkušnje? user posted image
Punce, a katera ve, kdaj se lahko s katero koli preiskavo najprej ugotovi, da si noseč in da je uspelo? 14 dni, da izveš če je uspelo.. ne vem, če bom uspela user posted image

Ja seveda, pri ea si od pasu dol paraliziran dobesedno..res je malo scary občutek, ampak takrat res nisem sploh razmišljala o tem, hvala bogu da me je rešila ;) drži pa še približno tri ure po tem ko ti jo izklopijo, tako da mene so iz porodne na oddelek peljali na postelji,ker nisem še prav čutila nog. Drugače pa vse podrobnosti o stranskih učinkih izveš na predavanju, ki je obvezno, če se odločiš za ea, za drugje sicer ne vem, v postojni je bilo.

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 14:26:09   
Annaaa
MiMika..to si mrla pa res mocno ea??
Jaz sem.jo mela ze 2x pa sem obakrat noge normalno.cutla...
Nisem.cutla edino popadkov..ostalo pa vse....

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 17:15:57   
mimi_ka
Annaaa nimam pojma res. Sem tudi jaz presenečena, da ste ene pri ea noge čutile. Nam so že na predavanju povedali, da se nog ne čuti, zato tudi ne moreš izbirati položaja za rojevanje ali pa se sprehajati med popadki. Saj ravno to, da nisem čisto nič čutila, je bila meni edina negativna stran ea. Če bi čutila, bi lahko tudi potiskala normalno in nebi bil potreben vakuum na koncu.

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 17:36:12   
aimixam
Pozdravljene, najprej naj vam vsem voščim vesele praznike in čimveč pluskov v tem letu user posted image . Ta mesec sem začela prebirati te forume, ker se mi je podzavestno pojavila želja po user posted image . Zakaj podzavestno in ne zavestno? Zato, ker ni najbolj pravi trenutek, namreč letos zaključujem študij in imam posledično ogromno obveznosti. Naj povem, da sem se do zdej nekako uspešno izogibala nosečnosti po metodi varnih dni, ker si do zdaj nisem želela, pa tudi odnosi niso bli tako pogosti in se s tem nisem pretirano obremenjevala. Od decembra 2017 pa so odnosi na 3 dni, ZM je bila 17.12., ovulacije imam 16 dan torej je bila 1.1 (rekla bi proti večeru), do povišanja temperature je prišlo naslednji dan in pa ponovno včeraj. Po ovulaciji torej 2.1. sem pa ravno imela odnos, ker je pač ovulacija minila in sem predvidevala da je varno. Kot sem rekla ne načrtujem še, želim pa si... z današnjim dnem se mi je pojavila bolečina v želodcu in pa rahla slabost ter zelo pogosto lulanje, kar je pa pri meni še najbolj čudno, ker po domače povedano lulam zelo malo, ker spijem premalo tekočine, prsa so se mi povečala, bolijo me na dotik in pa danes sem opazila modre žile ter napete bradavice ampak ne boleče, vsake tok me špika v jajčnikih ampak vse to pripisujem pmsu. Zavedam se, da ima psiha velik vpliv na vse, ampak dejansko se mi zdi, da niti ne razmišljam toliko o tem, ali pa sama sebi zatiskam oči. Naslednjo rdečko pričakujem 15.1. Ne sprašujem vas, če sem noseča to bo že pokazal test po 20.1 če user posted image ne bo. Zanima me predvsem, če se dejansko pojavijo lahko fizicni znaki predvsem zaradi psihe kot so pogosto lulanje, napihnjenost in pa boleča prsa, ki pa jih prej pri sebi nisem opazila. Menstruacije sem imela prejšnja leta neredne, ampak smo to v zadnjem letu poštimali in imam redne ovulacije in menstruacije na 30 dni... Naj povem da si partner zelo želi otroka, v bistvu imava ravno kar nekaj težav, ker se je po domače povedano naveličal čakat (če bi se njega vprašalo bi jih imela že 5 let nazaj, naravnost obožuje otroke in vem, da bo enga dneva perfekten oče) Sama nekako iščem racionalen razloge za to, ampak po drugi strani se mi pa ideja, da bi bila user posted image čedalje bolj dopade user posted image user posted image .. čeprav dvomim, ker je le preteklo 12 ur od odnosa pred tem je bil pa 28.12. (ampak za tega dvomim da bi semenčice preživele tako dolgo ker sva oba kadilca že vrsto let). Poleg vsega pa imam še manjšo pregrado če se ne motim okrog 1 cm , ki bi jo morala novembra odstraniti, a je prišlo do drugih težav in je nisem. Ubistvu nimam ne konkretnega vprašanja ne nič bolj bi rekla temu, da naglas razmišljam user posted image user posted image , vam pa vsem iz srca želim in sem prepričana da bomo vse enga dneva vključno z mano dočakale user posted image Lep pozdravuser posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 18:43:04   
Jetkarmak00
Aimixam.. Dobrodošla ((:. Glede tvojih znakov, ki jih opisuješ oziroma sprememb ti jaz glede tega ne zna povedati kaj dosti, ker imam sama te znake VEDNO po ovulaciji in do M :) vedmo izstopijo žile, špikanje, lulanje povečano, napihnjenost, obilnekše dojke, boleče itd. :)
Glede user posted image ti pa svetujem, da če si ga želita začnita čim prej delat na tem (ker kot sem se jaz naučila tukaj gor od punc mora biti več sreče kot pameti, da ti kar v prvo ratauser posted image ) user posted image user posted image jaz bom začela na otročku delat februarja-marca prvi krog in prvi poskus. Imam pa tudi še fax za dokončat to leto. Ampak tako ali tako pred novim letom ne boš rodila, če zanosiš čez dva meseca :). Je pa moj partner tudi starejši in si ravno zato tudi bolj želi otroka kot tvoj. Moj je star 30 let, jaz sem 24. Ampak sva skupaj že zelo dolgo, praktično tudi prva partnerja drug drugemu in zato me niti najmanj ni strah, da ne bi bil pravi. Da ti ne bo ušel, če bo moral še čakati. Hehe joke user posted image :) koliko si pa stara?

(odgovor članu aimixam)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Bodoče nosečnice 2018
8.1.2018 19:41:47   
magdalenica
Ja ja, tako sva midva starejšega zakuhala user posted image Sem bila za sveto prepričana, da je OV že mimo in da sva v varni coni (no, ov je bila en dan prej), potem sem pa čez dobrih 10 dni nalulala user posted image :) No zdaj sva s kontra strani OV zanosila :)

(odgovor članu aimixam)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 10:37:12   
Annaaa
A gre katera v postopek zdj januarja??

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 15:45:59   
kirstaklavstaaa
ana kako si pa ti doživljala epiduralno? Si hodila in čutila noge, ker praviš da nisi bila ''paralizirana od pasu navzdol'' kot je bila mimika. Če bi pri epiduralni čutil noge, takoj podpišemuser posted image tako me pa daje slab občutek in mi je kar malo strašljivo biti v takem položaju, da ne čutiš spodnjega dela telesa. Pomoje se jaz poslavljam od epiduralne user posted image koliko časa pa ne čutiš nog? imata izkušnje z ultivo? Berem zelo optimistične rezultate o tej tehniki user posted image Ana nikogar ne poznam za ta mesec. Poznam pa eno, ki je bila prejšnji mesec in ji ni uspelo ampak mislim da ne gre takoj ta mesec ponovno, da mora imeti pavzo 2 meseca kakor sem si zapomnila user posted image vem le to da noče ona zamrznjenčkov ampak samo trenutno pridelane celice ali kako to gre.. zakaj kako ne vem. Koliko zamrznjenčkov pa imaš in koliko ti jih vstavijo? Držim pestke user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 17:56:09   
Annaaa
Zakaj pa noce zamrznjenckov?
Imam 2..upam..da oba prezivita odmrzovanje...
Jaz sem imela 2x epiduralno in obakrat sm cutila noge.. hodila pa nisem..ker ne smes...
Ultive ne poznam...
Komaj cakam da se mi zacne postopek... ❤

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 18:50:26   
kirstaklavstaaa
Kaj pa iztis ali si čutila? Nisi čutila popadkov ali kako? Pravi, da je pred 3. leti imela enega zamrznjenčka in da se ji ni odmrznil ali nekaj takega, ni preživel odmrzitve kakor sem razumela. Zakaj zdaj noče več zamrznjenčkov pa ne vem user posted image Mogoče so kakšni stranski učinki? user posted image Koliko ti jih bodo pa vstavili? Dva? In če se oba obdržita to pomeni dvojčki? Kdaj pa jih dobiš? user posted image Vso srečo ana!user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 18:58:59   
Jetkarmak00
Magdalenca.. Zanosiš, če je vse vredu pri obeh in nimata težav lahko zelo hitro in z malo nepazljivosti. user posted image a si zdaj tudi noseča? Kateri teden? Si v prvo zanosila? Annnnna, ja povej, kdaj imaš transfer pingvinčkovuser posted image da bomo spet držali tačke user posted image user posted image kako pa sploh poteka ta postopek? Kdaj se pa odmrznejo? user posted image

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:02:04   
Jetkarmak00
Kirsta.. Z ultivo nimam izkušenj ampak sem pa slišala da je to zdajnzadnja leta nekaj novega in da jo zelo priporočajo. Dobiš jo kot infuzijo v veno na roki in sam pritiskaš ko dobiš popadek in ti odseka vrh bolečine. user posted image če je bolečina ocenjena z 10 jo ti čutiš recimo 6,7. Poudarjam ti, da sama ne vem kako to izgleda, ampak sem tako slišala in sem samo prenašalec info. user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:12:47   
madjanca
Jaz sem razmisljala o ultivi malo, ampak nisem o njej veliko vedela in se kar nisem odlocila za njo.. mogoce se odlocim v drugo, ce ne bi spet carski rez.

Evo moja menza pa kot, da bi vedela, da bom prenehala s KT. Kar ni je in ni -.- pa bi jo morala ze dobit v ponedeljek po mojih izracunih -.- me je ze strah kaj spet bo. Upam, da ne pristanem spet na dabrostonu za cikluse, ker ga reees slabo prenasam :(

Drugace pa se mi izteka se zadnje tri tedne in potem nazaj na siht, mali pa v vrtec. Kako hitro je sla tale porodniska. Pa ravno, ko je mali postal zanimiv...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:20:38   
Annaaa
Ce odmrzovanje prezivita oba..damo oba not.. in ce se primeta oba..potem so dvojcki ja...
Popadkov pri ea nisem cutila..iztis pa... samo iztis traja ene 5 min..tko da ni blo panike.. tudi prtiskala sem ok.. mogoce zato..ker sem 1 rojevala naravno brez ea..in sem.mogoce ze zaradi tega znala...
Transfer bo 5 dan po ovulaciji..ker so pingvincki stari 5 dni.. tko da bo to okoli 22.1. ;)

(odgovor članu Apik)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:20:42   
Jetkarmak00
Ja pravija ka, naj bi bila ultiva res super nova zadeva :) jaz sem razmišljala drgač o ultivi :) pravijo, da je super zadeva. Pa saj bo že, še vsaka je preživela samo zakaj bi bolelo če majo razna protibolečinska sredstva :) bolj kot bolečine si moramo želeti normalnega poteka poroda, moje mnenje user posted image user posted image
Madjanca.. Yaz kt ješ, če se prav spomnim? Tam včasih M sploh ni, pri meni se ene dvakrat sploh ni pojavila. Pravijo, da lahko M tudi izgubiš. Čakaj, kdaj bi morala dobiti M? user posted image malo slabo te razumem user posted image ti imaš zdaj malega user posted image in jemlješ kt in zdaj bi rada ponovnouser posted image ? user posted image kdaj planiraš, če imam prav? Ta mesec? Imaš od preteklosti pozitivne izkušbje ali si bila na neplodnosti?

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:23:22   
Jetkarmak00
Kdaj pa izveš če se bodo odmrznili? Tam v čakalnici? Ali kako gre to?
Aha. No potem si se le odločila za dvojčke hehhehehheuser posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:30:31   
madjanca
Ja yaz jemljem. Sedaj sem prenehala. V ponedeljek bi morala priti M, da greva potem v akcijo pa je ni.. sem pa se na porodniski od prvega, ki bo februarja eno leto. Je pa prvi bil po clomidu.. najprej sem jemala dabroston za urejanje cikla, ker ni uspelo je naslednja faza clomid. No in v tretjem mesecu jemanja je uspelo. Napotnico sem ze imela za neplodnostno, pa je k sreci nisem potrebovala :)

Anna drzim pesti in ti posiljam kos user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:48:07   
Tara9
Pa se spet jaz malo vmešam. Prvič imela ea, drugič Ultivo. Pri Ea sem čutila noge in spodnji del telesa, popadke prav tako, samo manj intenzivno, meni ne bilo krasno. Bila sem zelo šivana in me do naslednjega dne nič bolelo. Drugič sem prav tako želela ea, vendar je šel porod ekspresno im mi je niso želeli dati, ker naj bi se upočasnil. Dobila pa sem ultivo, vendar tik pred koncem, tako da samo vem, da stisneš na gumb med popadkom in da te v sekundi malo zadane in bolečino zaznavaš na drug način. Meni je bilo fajn, sicer sem uspela stisnit le enkrat, ampak je bila prijetna izkušnja.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:50:23   
Jetkarmak00
Zdaj boš pa začela poskušati nauser posted image brez dabrostona in clomida? Pri prvem ti je potem uspelo nekje v pol leta?
Kaj pa če bi že zdaj poskušala z clomidom, če imaš pozitivne izkušnje pa da ne čakaš predolgo? user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 19:54:56   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Zdaj boš pa začela poskušati nauser posted image brez dabrostona in clomida? Pri prvem ti je potem uspelo nekje v pol leta?
Kaj pa če bi že zdaj poskušala z clomidom, če imaš pozitivne izkušnje pa da ne čakaš predolgo? user posted image


Ja na zacetku brez, februarja pa se moram itak se na bris narocit h ginekologu in se bom z njim pomenila. Ampak najraje bi brez tega, ce se bo dalo.. pa itak ne dajo kar takoj tega. Trajalo pa je leto in pol nekje..



Tara9.. Hmm.. torej si bila bolj zadovoljna z ultivo ce prav razumem?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?