|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 12:54:23   
Taja15
No saj za to opcijo se itak še nisva dokončno odločila, ker bo doma še ena punčka in bo šel verjetno h njej.
Po porodu je pa itak lahko še pri tebi. Pa jaz bi rada svojo sobo tudi zaradi obiskov. V Postojni so bili takrat samo 1 uro popoldan. Če si pa sam v sobi so pa skoraj cel dan ( no jaz bi kot obisk itak hotla sam mojga pa tamalo). Ostali lahko počakajo. Pa če bi v Lj rodila bi ziher taščo zagledala tam :)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 14:29:03   
madjanca
ja ne vem od kje nekaterim ideja o tem, da je carski rez lažja verzija poroda, ker sigurno ni. in ženske se odločajo za rojevanje v avstriji, kjer si lahko izbereš carski rez, ampak je plačljiv. ravno zadnjič sem brala en hud članek, kjer je pisalo od kje izvira carski rez. vse imajo v glavi, da je bila to včasih odločitev cesarjev, da kao niso trpele tiste gospe. ampak to sploh ni res. carski rez ima ime po tem, ko so prvič izvedli tak način poroda, ko je umrla mati dojenčka, ki naj bi bil cesar in so na tak način rešili vsaj otroka, da je preživel, da so imeli prestolonaslednika. in še nekaj stoletij so izvajali carske reze samo v primerih, ko je mati umrla, da so rešili nerojenega otroka. če se prav spomnim, je pisalo, da je bil prvi carski rez, ko sta preživela otrok in mati v 16 st. v Švici.

Jaz sem februarja rodila v postojni in nisem želela partnerja zraven, pa je vseeno bil potem zadnjo uro, ker je trajalo cel dan in ni moral več čakat doma pa se je pripeljal tja.. je pa fino, ker je lahko zraven po porodu dve uri, ne glede na to, v katerem delu dneva rodiš. pri meni je bil naprimer do enih zjutraj. zjutraj sem šla v sobo, kjer smo bile tri in sem naslednje jutro prosila za samostojno sobo, ker sem imela slabo izkušnjo s cimrama. žal se nismo ujele in res je bilo mučno. obiskov v samostojni sobi nimaš cel dan ampak dve uri več, kot v skupni sobi. fino je, ker imaš tv, svoj tuš in svoj wc. v drugo vem, da grem takoj v samostojno sobo. nočem še enkrat čez to. je pa lahko partner pri naravnem porodu in pri napovedanem carskem rezu. pri urgentnem pa ne. vsaj v mojem primeru vem, da so mu rekli, da ne sme zraven, kar niti nisem želela da bi šel..

kar se dojenja tiče: ponudile so mi pomoč, da povprašam če jo potrebujem... ampak po carskem rezu itak kasneje dobiš mleko tako, da kaj dosti mi itak niso mogle pomagat, ker so bile moje dojke prazne... in ja jaz sem otroka dala čez noč spat v varstvo. potem sem imela slabo vest, ker sem od povsod dobivala opazke da sem slaba mama, ki je dala otroka že takoj stran. ampak jaz sem vedela, da ko pridem domov, da bova sama in sem si res želela nabrat energije. in tudi bila sem v takih bolečinah, da so lažje skrbele za otroka usposobljene ženske, ker sama bi takrat to težko speljala. in danes, ko pogledam nazaj mi ni žal in v drugo se bom isto odločila.

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 15:19:24   
Taja15
Se strinjam. Tudi jaz sem jo oddala čez noč, ker sem bila precej utrujena in bom to naredila tudi tokrat. Brez slabe vesti saj to je samo par noči.
Skoraj 10 let nazaj je bilo tako, da če si bil sam v sobi si imel obiske od 12 do 18 ure. Očitno so to spremenili.
Samo verjetno je za to sobo precej zanimanja. Si ti jo dobila takoj ko si prosila?

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 15:31:56   
madjanca
Ja zdaj si bli od treh pa do sestih ce se ne motim. Pa takrat so bili se omejeni samo na ozjo druzino, ce se prav spomnim, ker je bilo polno bolezni. No jaz sem itak samo moza zelela, drugi niti niso tezili, da bi prisli. Se doma so nas pustli pri miru :)

Ja takoj, pa mislim da sta bili dve frej takrat. Ampak proti koncu tedna pa se je kar nafilalo, ker so kar po hitrem postopku dajali odpustnice..

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 16:04:05   
madjanca
aja pa danes so mi ruvali zob... RAJE GREM ŠE PETKRAT RODIT (v karkšnikoli verziji), kot spet k zobozdravniku...

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 16:59:06   
Taja15
Sem že slišala to izjavo, da gre raje v porodno kot izpulit zob.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 17:04:31   
kirstaklavstaaa
madjanca kontracepcijske tabletke ješ? Imaš potem še 4 tabletke in potem gresta z prvim krogom ponovno poskušati na še enem?user posted image Kako pa ti je uspelo pri prejšnjih nosečnostih ali si vse spontano zanosila v katerem poskusu? Nisem vedela da obstaja carski rez v AT po želji. Tudi jaz ne bi šla na carski rez, bi se oklepala kar epiduralne glede na to da ti odpravi vse bolečine.
Kakšne izkušnje pa si imela z cimrami, če ni skrivnost za kaj je šlo? O tem še nisem razmišljala ampak očitno je bolje imeti in doplačati za svojo sobo.
Res? Raje bi šla rodit kot k zobarju? user posted image to pa je dober znak user posted image Ali katera ve, se da bolečino primerjat s čim? Z plombo pri zobarju brez injekcije, kakšen zlom ali podobno? Aja, nekje sem ravno pred dnevi prebrala, da so ene punce čvekale na forumu o porodu in o tem, da so rojevale 2 dni?user posted image Imam prijateljico, ki je medicinska sestra na gineko pa je rekla da je to nemogoče saj se mora ženska odpret vsaj cm na uro. Vem da čim manj beri forum to mi je ginekologinja rekla že na odvzemu brisauser posted image ampak vseeno? Tukaj ste prav fajne punce in mislim da ne bi napihovale po nepotrebnem in hvala vsem za pomoč, vprašanj je še neskončnouser posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 17:19:10   
Taja15
Jaz osebno lahko bi rekla, da je bolečina enaka kot pred menstruacijo samo ene 5krat hujša. Isto me pred menstro boli in seka v spodnji del hrbta in tudi popadki so me...samo res da je bolečina hujša.

To, da 2 dni rojevaš...skoraj nemogoče
Jaz sem se odprla v 5 urah samo 2 cm in je bilo to čisto premalo. So rekle nekje 1 cm v 1 uri...vsaj.

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 17:27:45   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: kirstaklavstaaa

madjanca kontracepcijske tabletke ješ? Imaš potem še 4 tabletke in potem gresta z prvim krogom ponovno poskušati na še enem?user posted image Kako pa ti je uspelo pri prejšnjih nosečnostih ali si vse spontano zanosila v katerem poskusu? Nisem vedela da obstaja carski rez v AT po želji. Tudi jaz ne bi šla na carski rez, bi se oklepala kar epiduralne glede na to da ti odpravi vse bolečine.
Kakšne izkušnje pa si imela z cimrami, če ni skrivnost za kaj je šlo? O tem še nisem razmišljala ampak očitno je bolje imeti in doplačati za svojo sobo.
Res? Raje bi šla rodit kot k zobarju? user posted image to pa je dober znak user posted image Ali katera ve, se da bolečino primerjat s čim? Z plombo pri zobarju brez injekcije, kakšen zlom ali podobno? Aja, nekje sem ravno pred dnevi prebrala, da so ene punce čvekale na forumu o porodu in o tem, da so rojevale 2 dni?user posted image Imam prijateljico, ki je medicinska sestra na gineko pa je rekla da je to nemogoče saj se mora ženska odpret vsaj cm na uro. Vem da čim manj beri forum to mi je ginekologinja rekla že na odvzemu brisauser posted image ampak vseeno? Tukaj ste prav fajne punce in mislim da ne bi napihovale po nepotrebnem in hvala vsem za pomoč, vprašanj je še neskončnouser posted image


Ja imam yaz tabletke in se te stiri vzamem in potem v akcijo. Prvega je trajalo leto in pol, zanosila sem po treh mesecih clomida. Ravno sem dobila napotnico za neplodnostno, ko sem zagledala plusek.
Cimre. Oh ena si je bolestno zelela domov (kar razumem, ker jo je doma cakal se en fantek) ampak vseeno ni treba to potem cel dan govorit, kako zelo si zelis domov.. in skos telefonarla in govorila valda samo to. Druga pa je bila paranoicna in prestrasena in nervozna in vse. In tamala se je skos jokala, ker je bila lacna ona jo je imela cel dan na joski, iz bradavic ji je tekla kri kot nora in ta mamica je jokala ves cas. Pac vsak po svoje dozivi poporodno obdobje, razumem.. ampak jaz sem si takrat zelela samo mir. In recimo res sem si zelela sladek caj pa sta onedve zelele grenkega... pogovarjale se prakticno nismo ker nista sploh pokazali nobenega interesa...

Ja moja sestra recimo je rojevala 12 ur. Zacelo se je spontano.. na koncu ji je manjkalo pol cm in enostavno ni slo in so ji naredili carski rez. Jaz sem recimo od prvega popadka do carskega imela nekje 11 ur, so pa mi sprozili porod. Se pa porod steje koliko casa si v porodni uradno. Jaz recimo imam uradno samo 3,5 ure poroda pa so se mi popadki hitro stopnjevali. Dva dni nobena ne rojeva. To je dejstvo! Lahko pa se zacnejo rahli popadki, ki se razvijejo sele po dveh dneh. To pa ja...

No meni so danes ruvali, sedaj ko je inekcija spustila je bolcina bolj moteca, kot tista v porodni.

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 19:47:03   
Anonimen
no da vam še svojo izkušnjo povem... tako kot je drugačna vsaka nosečnost, je drugačen tudi vsak porod.
moja prva nosečnost je bila naravnost čudovita, skos sem bila dobre volje, nobene slabosti ali karkoli od nosečniških tegob. zelo sem si želela rodit naravno, vendar se moja punči ni hotla pravilno obrnit in je obsedela na ritki, tako da sem imela potem napovedan cr. vzela sem spinalno anastezijo, ker sem hotela takoj videt in slišat mojega otroka. vse je bilo bp, tudi po cr nisem imela nobenih bolečin, po 8 dneh sva že šibali po sprehodih :) res sem hitro okrevala in nisem imela popolnoma nobenih težav.
no zdaj v drugo je že nosečnost drugačna, saj me spremlja slabost od 6 tedna dalje. za porod pa še ne vem, kako se bom odločila. po eni strani si želim naravno, ampak me je strah, da bi se kaj zakompliciralo (ravno mesec nazaj sem slišala za en tak primer), po drugi strani bi spet cr, če bi vedela, da bi blo tako super kot prvič, ampak me je tudi strah, da bi bilo okrevanje dolgo in se potem ne bi mogla posvetit otrokoma.
aha še glede dojenja, jaz po cr nisem imela nobenih težav z mlekom, sva se že takoj po porodu dojili, brez nastavkov in brez bolečih bradavic. res pa sem se redno mazala z lanolinom po vsakem dojenju. so nam pa isto vzeli prva dva dni otroke čez noč, tako da se kolkor tolko spočiješ, tretjo noč je bila pa že pri meni.
srečno punce, da boste hitro zagledale +, potem pa čim manj kompliciranja ;)

(odgovor članu madjanca)
  Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 20:41:35   
Jetkarmak00
Ja tudi jaz poznam primere, ki so se po CZ zelo hitro pobrale in ni bilo nobenih bolečin.. Samo je itak pri vsaki drugače lahko.. Lahko da v drugo ne bi bilo tako.. Madjanca imaš težave z ovulacijam? Ali za kaj je clomid? Saj bo pri vseh morajo biti v naslednjih mesecih pluski :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 21:00:36   
kirstaklavstaaa
ja tudi meni se zdi nemogoče, da bi lahko dejansko 2 dni nekdo rojeval in da so to mislile na čas od prvih popadkov. Kakor mi je prijateljica rekla naj bi se morala ženska odpret vsaj 1 cm na uro ja in v najslabšem primeru bi potem moral biti v porodni nekje 7 ur? Pri koliko cm te pa spustijo noter?
Punce malo prehitro vendar vseeno, ste cepile svoje otroke? Jaz se vedno bolj nagibam k ne. Menstruacija je mimo, tako da greva zdaj v akcijo. Juhuuuuuser posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 21:14:09   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ja tudi jaz poznam primere, ki so se po CZ zelo hitro pobrale in ni bilo nobenih bolečin.. Samo je itak pri vsaki drugače lahko.. Lahko da v drugo ne bi bilo tako.. Madjanca imaš težave z ovulacijam? Ali za kaj je clomid? Saj bo pri vseh morajo biti v naslednjih mesecih pluski :)


Okrevanje je tudi odvisno od tega ali gre za napovedan CR ali gre za urgentnega, ko je telo ze malo zmatrano, misice so se ze dobro krcile itd. Mela pa mleka jaz nisem nikoli. Mogoce je k temu, da nisem imela mleka vplival tudi pritisk iz fb skupine Dojiva se, kjer te spravijo s komentarji psihicno na dno. Jedla tablete za laktacijo, crpala med njegovimi obroki, jedla vse stvari, ki spodbujajo laktacijo, gnezdila itd.. ampak je pac moj sine hujsal tako, da smo pristali na am po dveh mescih.

Ja clomid je za spodbujanje ovulacij, ker imam amenorejo. In tudi po porodu stanje ni boljse. Tako, da upam da sem s tabletkami mogoce uredila ciklus. Bomo probali.

Se pa popolnoma strinjam, da nista niti dve nosecnosti in niti dva poroda enaka, prav tako ne celjenje..

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 8:16:06   
Jetkarmak00
Ja tako je, tudi jaz sem slišala, da bi moral biti odprt po 1cm na uro približno. Kdaj te spustijo noter pa pojma nimam:) kot pa slišim od drugih je baje nekje 3cm. Ti boš vse vedela še preden boš noseča:) hehehe.. Sej prav, sej sama sem bila ista, iskala povsod vse informacije, no nekaj sem pa že vedla.. user posted image Kar se cepljenja tiče ti jaz lahko povem svojo zgodbo.. Pri nas smo 3je otroci (24,19, 4 leta) nihče ni bil cepljen nič in nikoli. Res da je stric (brat od očeta) zdravnik in da nas ni oče želel cepiti, mami pa je bila takrat za. Vsak od njiju je imel drug mnenje. Ptlrevladal je očetov in nismo bili cepljeni. Takrat, ko sem jaz hodila v osnovno šolo smo bili necepljeni v razredu trije (2 punce, 1 fant) ni bilo takrat to še tako poznano.. Danes, ko najmlajši hodi v vrtec pa je nekje skupina na polovici. Polovica ja, polovica ne..in da vam povem svoje izkušnje z necepljenjem. Bolana kot resno nisem bila nikoli. Nikoli res nikoli nisem hodila k zdravniku. Pri pediatrinji sem bila na tistih rednih pregledih kot otrok in to je vse. 1x sem bila zaradi noric, in 2x zaradi angine in nekaj tudi zaradi glivic na nogi. Nikoli drugega nič. Kljub temu, da veliko potujem po svetu (tudi nerazviti svet kot je Madagaskar, Tanzanija..) nisem nikoli dobila nič. Vse to pa vem zato, ker sta si starša doma vodila,, dnevnik,, kdaj smo otroci kaj zboleli.. Drugače je bilo pa pri bratu (19). V šoli je pri 15tih letih staknil oslovski kašelj, ampak pred tem je zbolel tudi sošolec, ki pa je bil cepljen in sta imela potek bolezni kar oba enakega. Najmlajši je pa hvala bogu zdrav zaenkrat, niti robčka to zimo še nismo porabili zanj, upam da tako tudi ostane. Tudi jaz bom s tem nadaljevala in svojih otrok ne bom cepila. Moraš pa vedet, da sem sama odraščala s tem in drugega kot to ne poznam. Če pa kaj bereš novice (sama jih ne berem) ampak vidim naslove ko pišejo o epidemijah ipd. Koliko je tega res in kaj je na tem pa nisem pravi naslov :) povedala sem ti samo svoje izkušnje iz družine. Lahko si pa pogledaš, mislim da celo na youtubu film z naslovom Mi ne cepimo. Imamo poznanega, ki nastopa v tem filmu in zato nam ga je oče tudi pokazal, ko sva bila z bratom polnoletna.
Svetujem ti, da se odločiš po svoji presoji kar misliš, da je prav. In ne se odločati glede na moje izkušnje. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: kirstaklavstaaa

ja tudi meni se zdi nemogoče, da bi lahko dejansko 2 dni nekdo rojeval in da so to mislile na čas od prvih popadkov. Kakor mi je prijateljica rekla naj bi se morala ženska odpret vsaj 1 cm na uro ja in v najslabšem primeru bi potem moral biti v porodni nekje 7 ur? Pri koliko cm te pa spustijo noter?
Punce malo prehitro vendar vseeno, ste cepile svoje otroke? Jaz se vedno bolj nagibam k ne. Menstruacija je mimo, tako da greva zdaj v akcijo. Juhuuuuuser posted image


(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 8:23:23   
Jetkarmak00

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ja tudi jaz poznam primere, ki so se po CZ zelo hitro pobrale in ni bilo nobenih bolečin.. Samo je itak pri vsaki drugače lahko.. Lahko da v drugo ne bi bilo tako.. Madjanca imaš težave z ovulacijam? Ali za kaj je clomid? Saj bo pri vseh morajo biti v naslednjih mesecih pluski :)


Okrevanje je tudi odvisno od tega ali gre za napovedan CR ali gre za urgentnega, ko je telo ze malo zmatrano, misice so se ze dobro krcile itd. Mela pa mleka jaz nisem nikoli. Mogoce je k temu, da nisem imela mleka vplival tudi pritisk iz fb skupine Dojiva se, kjer te spravijo s komentarji psihicno na dno. Jedla tablete za laktacijo, crpala med njegovimi obroki, jedla vse stvari, ki spodbujajo laktacijo, gnezdila itd.. ampak je pac moj sine hujsal tako, da smo pristali na am po dveh mescih.

Ja clomid je za spodbujanje ovulacij, ker imam amenorejo. In tudi po porodu stanje ni boljse. Tako, da upam da sem s tabletkami mogoce uredila ciklus. Bomo probali.

Se pa popolnoma strinjam, da nista niti dve nosecnosti in niti dva poroda enaka, prav tako ne celjenje..



Kako pa to da potem jemlješ kt? Če itak nimaš rednih M? In posledično ne moreš zanositi brez O? Ani tako? user posted image sama sem tudi jemala te kontracepcijske tabletke yaz, sam imam pa žalostno izkušnjo z njimi user posted image tudi jaz nisem bila dojena. Mami ni imela mleka v nobeni nosečnosti. Vsi smo zrasli gor na aptamilu user posted image user posted image user posted image nič bat, to ni nič narobe :) pravijo kakor da naj bi ti med nosečnostjo 1x mlek začel teči ven, da je to znak da bi baje lahko dojil, če ti ne pa da ne. Ampak verjamem da so to bolj čenče kot resnica user posted image hehe

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 9:19:06   
madjanca
KT jem, da imam cikluse, ker ce nimam vsak mesec krvavitve, se mi jajceca nabirajo na jajcniku in je potem grozno, ko jo dobim. Imam pa se bris enkrat do konca zime in se bom z ginekologom verjetno pomenila o Dabrostonu za vzdrzevanje cikla oziroma ce obstaja kaj podobnega Dabrostonu, ker sem po njem depresivna... kaksne slabe izkusnjen panimas z yaz, ce ni skrivnost?

To so cence. Meni je kolostrum tekel zadnje tri tedne pred porodom, ko sem rodila pa se je ustavilo. Ampak hvalabogu za dodatke.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 9:54:05   
Taja15

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca

KT jem, da imam cikluse, ker ce nimam vsak mesec krvavitve, se mi jajceca nabirajo na jajcniku in je potem grozno, ko jo dobim. Imam pa se bris enkrat do konca zime in se bom z ginekologom verjetno pomenila o Dabrostonu za vzdrzevanje cikla oziroma ce obstaja kaj podobnega Dabrostonu, ker sem po njem depresivna... kaksne slabe izkusnjen panimas z yaz, ce ni skrivnost?

To so cence. Meni je kolostrum tekel zadnje tri tedne pred porodom, ko sem rodila pa se je ustavilo. Ampak hvalabogu za dodatke.


Res so čenče. Meni ni pa nič tekel pa sem dojila 5 mesecev in dovolj mleka samo se je tamala začela kregat na dojki in jo zavračat...baje, ker sem dobila menstruacijo.

Jaz sem jo cepila po programu in bom tudi naslednjega. Zahtevala sem edino pred vsakim cepljenjem, da je popolnoma zdrava ( kri, pregled zdravnika..
). Je pa to stvar posameznika kako se odloči.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 10:13:21   
Jetkarmak00
Madjanca.. Imela sem tromboflebitis (vnetje žile) na levi nogi pod kolenom. K sreči ni napredovalo v pravo trombozo ker sem bila ma urgenci pravočasno. Tam so mi izmeriti tudi holesterol ki je bil malo čez 7 kar je za 22 letnico itak vse preveč. No in vedeli so kje je vzrok. Takoj sem morala prenehati z vsemi hormonskimi terapijami, vsemi oblikami kt in podobno. Potem so mi na rednih kontrolah spremljali holesterol, gostoto krvi. In vse je padlo na normalo. Bila pa sem kar dolgo na terapiji heparina zaradi tromboflebitisa. Vse skupaj je trajalo nekje pol leta. Zdaj je že eno leto vse ok tudi kontrol nimam več. Grem sama kdaj preverit ker imam velik strah pred tem, čeprav je rekel zdravnik da naj ne bom v strahu ker mi rega zdaj nemore nič povzročit, ko ni več kt. So se pa težave začele že pred tromboflebitisam, le da jih nisem prepisala kot težave povezane z kt. Zadnje pol leta me je neprestano bolel želodec, glavoboli, pojavljati so se začeli rjavkasti izcedki čez cel ciklus ipd. Najprej na nekaj mesecev, potem nekje na 14 dni, potem zadnji mesec že 2x na teden. Potem je bilo pa vsega konec z urgenco in ukinitvijo kt. Nimam kaj, sama sem si kriva da sem jih jemala user posted image če bi mi nekdo znal napovedat kaj bi me čakalo jih sigurno ne biuser posted image user posted image sem jih pa jemala nekje 6let in nikoli pred tem ni bilo nobenih težav. :)
Ja taja15 res je.. Vsak ima drugačne mnenje in glede cepljenja se je itak brez veze sploh kaj pogovarjat ali cepiti ali ne ker tako ali tako bodo vedno eni za, drugi proti. Vsak ima svoje prepričanje pa otroci so itak naši in mi odločamo kako jih bomo vzgojili in med drugim tudi cepili ali ne :) kaj je res in kaj je prav in kaj ne, pa nihče ne more zagotovo vedet. Obstajajo pozitivni primeri od obeh skupin in tudi negativni iz obeh smeri. Me pa čudi, da se vedno več staršev zadnja leta odloča proti.

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Bodoče nosečnice 2018
6.1.2018 21:46:49   
Annaaa
Waaaau..ste se pa razpisale..fajn...
Mala pika..hvala....za tvoje misli...
Ni nam uspelo.. imam tudi ze menstro... zdj gremo v postopek z zamrznjencki...
Porodi...nic prevec razmisljat o tem..ene lahko rodijo..druge tezje..
Vse 3 porode sem imela sprozene.. 1 je bil noro hud... jaz stara 18..mali pa 4kg in 54cm. Na koncu sem imela vakum..
Druga dva poroda z epiduralno..zakon!!!
Upam..da bom imela moznost se 4 rodit..in odlocla bi se spet za epiduralno...
Drzim pesti..da nam uspe...user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 16:43:49   
kirstaklavstaaa
Ja seveda o porodu najbolje nič razmišljati, vendar se ve, da je danes to največji tabu med temami pri pogovorih. Je res, da je različno od poroda do poroda in od posameznice do dojenčka ampak vsem je isto: bolečina. Boleti mora vsako enako, a ni tako? No, enako mora boleti dve ali vsaj podobno, ki imata enak prag bolečine. Zdaj če bi se primerjalo eno ki ima zelo visok prag bolečine in eno, ki že pri močnejšem dotiku skoraj joče, zgodbi obeh ne bosta enaki definitivno, da ne. Zato sama mislim, da je bolj pomembno, da tista, ki napiše ali kdaj govori kakšen porod je imela da tudi pove a je zelo občutljiva, občutljiva ali nič občutljiva - prenese skoraj vse :) user posted image oh saj sem cel filozof user posted image user posted image jaz se tudi oklepam epiduralne, ampak se mi zdi in opažam da so nekateri zelo proti, da lahko to poškoduje otroka in ne vem kaj še vse. Strašijo s tem. Ampak se mi zdi da bom tudi sama kar izbrala to user posted image ali se res proti koncu pojavijo težave ker ne moreš pritiskat? Ali je to spet en lari-fari. user posted image In da moraš čez celotno epiduralno samo ležat pri miruuser posted image Ali ima katera izkušnje z Ultivo?
Koliko so pa bili kaj veliki in težki vašiuser posted image ? No jaz sem zdaj po menstruaciji in ker si želiva punčko sem zgoraj v pogovorih prebrala, da je najbolje imeti spolne odnose do pozitivnega ovulacijskega testa. Sem ga že kupila, pa bomo videli kaj bo. Prvi mesec poskušanja pa bomo videli, ali bo kaj ali ne. Tudi če ne, ne bo nekega velikega razočaranja, saj se mi zdi, da moraš imeti več sreče kot pameti, da ti uspe user posted image user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 17:05:37   
Annaaa
Kolikor jaz vem je epiduralna edina stvar..ki ne vpliva na otroka..
Epiduralna je zakon....

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 17:57:08   
mimi_ka
No pa da še jaz dodam svojo uzkušnjo z epiduralno, ker se je ravno vnela debata user posted image
Jaz sem sicer med prvo user posted image razmišljala, da bom poskusila najprej brez nič in če ne bo šlo, vzamem epidurano, ker v postojni je ta na razpolago vedno. No pa se je na koncu izteklo tako, da sem bila 10 dni čez rok in so mi sprožili, ker ni prav nič kazalo, da bi naš fant hotel zapustiti svoj hotel. Nisem bila niti cm odprta,maternični vrat nič skrajšan niti zmehčan. Ko sem prišla v porodno in meje babica pregledala, mi je takoj predlagalaepiduralno, ker da v takih primerih kot je moj in še prvorodka povrh sprožen porod zeeelooo boli. Vendar moraš biti kljub vsemu vsaj 4 cm odprt preden jo lahko dobiš. No in vam povem da jaz sem šelepri teh 4 cm začela zares čutiti umetne popadke, tako da so me boleli. Zdaj moram dodati še podatek, da imam kar visok prag bolečine, kar je ugotavljala tudi babica, ki jemislila, da si zmišljujem,ko sem ji tri uregovorila, da ne čutim popadkov. No skratka jaz bi same umetne popadke komot prenašala še kakšno uro, ko so mi ponudili ea, vendar pa je bil pri meni drugi problem, ne bolečina. Namreč moje telo je navsa ta zdravila od umetnih popadkov, do nekega zdravila ki mehča maternični vrat reagiralo tako, da sem se začela cela tresti in telo je padlo v nekakšen krč kot obramba pred tem umetno sproženim porodom. Nisem se več odpirala, vse se je ustavilo. Res hvalabogu tskrat za epiduralno, ki me je v sekundi rešila teh muk, kot bi se mi prikazala nebesa user posted image V naslednjih dveh urah sem bila že odprta 10 cm in pripravljena na iztis, vendar pase je takrat spet zapletlo, tokrat zarafi epiduralne. Meni je očitno prijela premočno, da nisem čutila kako potiskati, zato sta mi dve babici skakali po trebuhu, da so malega spravile čim nižje v kanal, potem pa ga je porodničar z vakuumom potegnil ven. Najbolj me je bilo strah, da bo po vsemu temu 10-urnemu matranju poteben cr. In to je z moje izkušnje z ea tudiedina negativna stran ea, da povzroči lahko zastoj poroda in je na koncu potreben cr. Absolutno pa ea nima nobenih negativnih učinkov na otroka, tako kot druge metode lakšanja bolečin, ki te dejansko omamijo. Zdaj v drugo sem tudi prepričana, da bom najprej poskusila brez, seveda če se porod tokrat začne spontano, če bo pa tudi v drugo sprožen,pa bom če se ponovi scenarij od prvič, sigurno vzela ea,s tem da bom anastezistu zabičala, da želim najnižjo možno dozo, pri kateri bom še čutila popadke. Aja, pa pri epiduralni sene moreš sprehajat okrog niti izbirat položaja za rojevanje, ker nog ne čutiš in ležiš ves čas, s tem da se obračaš na levi in desni bok, pa še pri obračanje mi je moral moj pomagati, da mi je zasukal noge, ker sama jih ne moreš,ker si dejansko od pasu dol paraliziran.

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 18:53:14   
Katte
Jaz sem sicer prvič razmišljala o epiduralni, ampak je tako šlo prehitro. Popadke sem imela že na tri minute, ko sem šla v porodnišnico. Ampak se sploh nisem bila sigurna, če je to to. Ker res niso bili močni. Rodila sem v 4 urah od začetka aktivne faze, bila sicer rezana, zares bolelo je pa samo zadnje pol ure. Brez kakršnihkoli protibolečinskih sredstev. Takoj sem rekla, da bi še.
Drugič tako niti nisem planirala epiduralne. Sem pa bila na oddelku od jutra, ker bi mi sprožili zaradi gest. diabetesa. V porodno sem šla zvečer brez kakih resnih popadkov, rodila v 2 urah.
Porod lahko traja dva dni. Ampak ni še to to. Ne boli na ful ves ta čas. So samo popadki, priprava na porod.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 18:54:11   
Katte
Annaaa, držim pesti za zamrznjenčke.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Bodoče nosečnice 2018
7.1.2018 19:16:34   
Annaaa
Katte hvaaala ❤❤❤❤....
Komaj cakaaaam....

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?