|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:25:53   
Tara9
Joj punce. Jaz sem tukaj že na leta pa se ne spomnim še, takega prerekanja za brezveze. Jaz sem recimo primer, ko v prvo ni šlo gladko, v drugo pa z enim odnosom. Nikoli nisem bila nikomur fouš zaradi tega ali mu želela kaj slabega. Prepričana sem, da tudi ostale, drugače misleče kot vidve vsem želita samo dobro. Vedno smo se med sabo podpirale in bodrile in spoštovale različna mnenja. Ker pa je več takih, ki imajo malo težavic, pač nekaterim takšna razmišljanja stopijo na živec, nič drugega. Jaz mislim, da zaradi tega nobena ne rabi nikamor odhajat, lahko vse skupaj čvekamo oz čvekate.

(odgovor članu flanelastaarjuha1)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:33:41   
Jetkarmak00
Tara.. Saj smo tudi mi čvekale.. Cel mesec je bilo vse super. Potem sta se pa dve anonimne pojavile ki pač ne preneseta da smo ljudje deljeni.. Jaz spoštujem take ki ne morejo zanositi, onedve pa pač ne privoščita in raje začneta kritizirat kakšna sem in kaj vse.. A sem jaz kriva da jima pač ne uspe?? A moraš zaradi svojega razočaranja povzročit še drugim nevoščljivost? Očitno tako je.. In mislim da je imela flanelaasta prav.. Tiste ki zanosijo in ki nimajo težav niso tukaj.. In to tudi ni prava tema zame in bolje, da si poiščem punce, ki zanosijo spontano in se vključim k njim na forum.. Vse ostale punce so super.. Te dve (ki sta po vrhu še anonimne) pa naj bosta nevoščljive.. Res me ne prizadane. Tako je

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:41:42   
flanelastaarjuha1
jaz sem samo želela, da oddide iz tega foruma ker mislim, da to ni forum primeren zanjo. Bolje, da se pridruži forumu, kjer so punce, ki nimajo težav.....bo sebi in situaciji, ki jo bo imela čez 2 meseca ali 3 naredila več dobrega.....se ti ne zdi da ne spada v taki situaciji, ki jo preživlja zdaj na ta forum in krog oseb z težavami? Ni potrebno biti jezen in nobenemu stopiti na živec.....zakaj? Zakaj se ne sprijaznijta tedve punci s težavami, ki jih pač imata in da Jetkarmak00 ni kriv za to ali rabiš biti zato žaljiv, nevoščljiv???
IZVIRNO SPOROČILO: Tara9

Joj punce. Jaz sem tukaj že na leta pa se ne spomnim še, takega prerekanja za brezveze. Jaz sem recimo primer, ko v prvo ni šlo gladko, v drugo pa z enim odnosom. Nikoli nisem bila nikomur fouš zaradi tega ali mu želela kaj slabega. Prepričana sem, da tudi ostale, drugače misleče kot vidve vsem želita samo dobro. Vedno smo se med sabo podpirale in bodrile in spoštovale različna mnenja. Ker pa je več takih, ki imajo malo težavic, pač nekaterim takšna razmišljanja stopijo na živec, nič drugega. Jaz mislim, da zaradi tega nobena ne rabi nikamor odhajat, lahko vse skupaj čvekamo oz čvekate.


(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:50:59   
Annaaa
Anonimna..zal ne vem kako je pri pingvinckih...
Jih imam prvic... Pomoje nic od hormonov in stopke.. Ne zdi se mi logicno.. Pomoje po ovulaciji transfer..in to je to.. Ne vem.. Ti bom vedla kej vec povedat cez en mesec najbrz...
Ostalo pa ne bom komentirala sploh.. Ta "nova" clanica nima srca...
Delat se norca s tistih..ki ne morejo zanosit...?
Tud priblizno se ji ocitno ne sanja..kaksni obcutki so to..


(odgovor članu flanelastaarjuha1)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:53:45   
Taja15
No bi še jaz dodala svoje mnenje.
Z eno punco od tukaj sve že čvekale in pozna situacijo.
V prvo zanosila takoj prvi mesec,želela punčko dobila punčko.
V drugo sva se matrala 3 leta na koncu ivf sem v 10 tednu. Sicer ivf uspel v prvo.
Kaj hočem povedati? Da se lahko v parih letih situacija obrne in prej brez tezav..naenkrat ne gre.
Tukaj na forumu nas je ogromno z razlicnimi izkušnjami. Mislim da nobena ni ljubosumna pomoje se gre bolj za zelo razlicna mnenja.

Tebi sem pa že rekla, da se sprosti in ne toliko brat in razmišljat ker ni nujno da je to ok, če preveč veš.
Jaz sem že tak primer sem iz zdravstva( gineko področje) in bi bilo bolje da med postopkom ne bi vedela nič. Za mojo psiho...ker sem poznala vse komplikacije in slabe stvari ki gredo lahko narobe.
Še vedno pa mislim, da je ta forum (bodoče nosečnice) iz obeh strani šel v komunikaciji čez mejo.
Moje mnenje.
Lepe praznike.

(odgovor članu flanelastaarjuha1)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 9:56:28   
Taja15
Annaaa šele sedaj prebrala.
Žal mi je za negativen test vendar jaz ne bi izgubila upanja. Prekmalu je.
Srečno

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 10:04:40   
Jetkarmak00
Taja15.. Mogoče bi bilo čudno, če bi me vse to zanimalo kot lajka.. Ampak sem tudi sama v tej zdravstveni stroki in se srečavam z nosečnicami.. Ravno zato me tudi vse to zanima tako poglobljeno... Uživam v tem...verjamem da mi bo uspelo le če bom med takimi, ki bodo razmišljali pozitivno, to definitivno ni več forum primeren načrtovanju nosečnosti.. Ni
Ja tema je res zašla..

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 10:08:25   
Taja15
Potem je pa mogoče res bolje tako kot praviš.
Saj tukaj boš dobila veliko različnih mnenj in vsa ti pač ne bodo vseč.
Brezveze, da se sekiraš.
Jaz zase vem da ko je prislo do tezave pri zanositvi bi bilo bolje da ne bi vedela nič tako kot ostale. Smo si pa različni. :)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 16:58:53   
Katte
Jaz ne zamerim nobeni. Sem imela težave z zanositvijo, splave in UPN. Ampak se tudi zavedam, kakšno srečo imam, da imam dva zdrava otroka. Vem, da je tukaj veliko takih, ki se dolgo trudijo za prvega. Priznam, da včasih nisem razumela, kako je lahko močna želja po tretjem...
Seveda te zaboli, ko je kakšna nova nosečka, tebi pa ne uspe. Vsem ne bo uspelo. Mnogim pa bo in (kot vedno pravim) na koncu bo rezultat vreden vsega hudega. Nima pa smisla v naprej komplicirati. Kaj še vse bo... Če ne bo nosečnosti, če bo in bodo problemi... Ko se otrok rodi, te skrbi še bolj. Ne neha te skrbeti do konca življenja. Pa jih vseeno imamo, je vredno.
Ne vem sploh, kaj sem hotela povedati, sem očitno filozofsko razpoložena, hehe.

No, jaz nisem rabila delati testa, je prišla M, zdaj sem v novem krogu. Res sem upala, da bom ob PDP spet noseča, a tako pač je. Ne moreš vplivati na to, ne glede na to, kako hudo si to želiš.

Annaaa, hudo mi je, ker je test negativen.


_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Bodoče nosečnice 2018
30.12.2017 23:14:00   
Apik
Annaaa in Katte žal mi je za negativne teste in M user posted image

Js sm tudi danes delala test pa je tudi negativen user posted image

Upam da bo januar bolj uspesen za vse nas

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Bodoče nosečnice 2018
4.1.2018 7:18:31   
*mala pika*
Annaaa, mislim nate čez vse praznike. Sicer se ne oglašam veliko na forumu, berem vas pa redno, pa me vseeno zanima, če ni preveč hudo...zadnjič je bil test negativen, si delala še enkrat? Glede na to, da nisi napisala nič novega me malo žalosti, da ni sprememb, sicer bi verjetno takoj sporočila, da je uspelo. Držim pesti in v 2018 bomo imele o čem za klepetati. :) Samo pozitivno naprej.
Vse dobro vsem, negativne komentarje pa kar preskočim, ni vredno. :)

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Bodoče nosečnice 2018
4.1.2018 21:00:53   
kirstaklavstaaa
Midva sva z mojim končno pripravljena tako da greva z naslednjo menstruacijo v akcijo. Imam pa kar velik strah pred vsem tem kako poteka sploh nosečnost, porod, rast trebuha in slabosti. Stara sem 22 let in se z svojimi vrstnicami nimam veliko za pogovarjat o tem zato upam da bo tukaj bolj živahno. user posted image

(odgovor članu *mala pika*)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Bodoče nosečnice 2018
4.1.2018 21:31:24   
Jetkarmak00
Jaz sem bila ravno 24 in grem tudi z februarjem prvi krog :)) eh.. Ne razmišljaj preveč o teh stvareh.. Še vsaka je rodila:) je pa strah itak prisoten, saj prvič sploh ne veš kaj pričakovat. user posted image mogoče se javi kakšna, ki bo kaj več lahko povedala, se pa tudi sama srečavam z kolegicami, ki jih nosečnost in te stvari trenutno še nič ne zanimajo ja :)

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 0:18:05   
madjanca
Ohohoo upam, da bo meni uspelo sodelovati aktivno, ker imam ves cas kaj. Vidim, da sem ravno prave dni bila odsotna po teh komentarjih.. punce, dajmo pozitivno in brez krega.

Kar se tice let.. ko sva midva zacela na bebiki sem jih dopolnila 21. No pri dobrih 23ih sem pestvala mojega fantica. Sem dobrih 10m po carskem rezu in imam se 4 tabletke. Potem pa akcija. Upam, da tokrat malo hitreje... no, marca pa prva od mojih prijateljic pricakuje bebiko 😀😀 in tudi ostalim se zdi zdaj ze zanimivo in se enostavno tudi z njimi pogovarjam o nasemu fantu. Jih zelo tudi zanima kako in kaj (nabirajo malo informacij ocitno), kar jih med mojo nosecnostjo se zdalec ni zanimalo...

Sedaj pa punce veselo v akcijo in boje. V letu 2018 vam zelim cimprejsnje pluske! Vam v postopkih pa to zelim se trikrat bolj! Vsem skupaj nam bo uspelo.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 8:49:54   
Taja15

IZVIRNO SPOROČILO: kirstaklavstaaa

Midva sva z mojim končno pripravljena tako da greva z naslednjo menstruacijo v akcijo. Imam pa kar velik strah pred vsem tem kako poteka sploh nosečnost, porod, rast trebuha in slabosti. Stara sem 22 let in se z svojimi vrstnicami nimam veliko za pogovarjat o tem zato upam da bo tukaj bolj živahno. user posted image


Jaz sem rodila prvič pri nekje tvojih letih. Glede slabosti, ter poteka nosecnosti in seveda tudi poroda...veš to je tako individualno da ni nekega "pravila".
Lahko povem zase. Zanosila takoj v prvo, slabosti prisotne do konca 3 meseca in kar precej...še voda mi je smrdela sploh pa kakšni močni vonji (parfum sploh).
Sam potek nosecnosti brez problema. Uživala do konca, trebuh bil dokaj majhen in sem bila do konca okretna, zredila sem se 13kg (1 mesec po porodu sem imela 2kg manj kot pred zanositvijo)...
Sam porod pa kaj naj rečem. Seveda me je bolelo...popadki so bili precej močni in trajalo je od popadka na minuto do sprejema v porodno sobo 5 ur in sem že prišla utrujena not. Pol sem prosila epiduralno in mi je bila zakon.
Potem brez bolecin do samega poroda. Nič šivana in vse uredu.

Jaz nisem imela težav in tako bi še rodila :)

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 10:48:20   
kirstaklavstaaa

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca

Ohohoo upam, da bo meni uspelo sodelovati aktivno, ker imam ves cas kaj. Vidim, da sem ravno prave dni bila odsotna po teh komentarjih.. punce, dajmo pozitivno in brez krega.

Kar se tice let.. ko sva midva zacela na bebiki sem jih dopolnila 21. No pri dobrih 23ih sem pestvala mojega fantica. Sem dobrih 10m po carskem rezu in imam se 4 tabletke. Potem pa akcija. Upam, da tokrat malo hitreje... no, marca pa prva od mojih prijateljic pricakuje bebiko 😀😀 in tudi ostalim se zdi zdaj ze zanimivo in se enostavno tudi z njimi pogovarjam o nasemu fantu. Jih zelo tudi zanima kako in kaj (nabirajo malo informacij ocitno), kar jih med mojo nosecnostjo se zdalec ni zanimalo...

Sedaj pa punce veselo v akcijo in boje. V letu 2018 vam zelim cimprejsnje pluske! Vam v postopkih pa to zelim se trikrat bolj! Vsem skupaj nam bo uspelo.



ojla. A prav razumem, da imaš še vedno planirati na user posted image Kdaj pa boš začela?

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 10:53:20   
kirstaklavstaaa
Ojla Taja, to si pa ne moreš želeti boljše nosečnosti in poroda kot si imela ti user posted image sem tudi sama razmišljala o epiduralni, ene pravijo da je super da nič ne čutiš in da jo ne zamenjajo za nič potem pa preberš zgodbice od enih da je zaradi tega ravno otrok dobiv okvare možganov in krvavitve ter da je bil ves moder ravno zaradi epiduralne potem pa me je malo strah razmišljati o tem, se pa zavedam da vsega ne smeš verjeti kar prebereš in da nekatere zelo kritizirajo nekatere stvari. A na epiduralni kaj čutiš bolečin ali čutiš popadke in še..a moraš ves čas ležati ali lahko hodiš? Poroda se najbolj bojim ja, imam res velik strah pred tem in sploh pred vsako bolečino. user posted image

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 11:03:12   
Taja15
Ja riziko je itak pri vsaki stvari... tudi carski je riziko pa pač druge komplikacije. Meni je bila epiduralna super. Nič nisem čutila bolečine. Seveda je zgodb ogromno samo jaz pač takrat nisem razmišljala, da bi lahko bilo kaj narobe. Tudi apgar je imela tamala 10.

Jaz sem do sprejema v porodno hodila po hodniku ves čas in predihavala popadke, ker mi je tako najbolj pasalo.
Potem pa ležiš in se vsakih 15min obrneš na drugi bok.
Ne se bat bolečine, ker mine takoj ko zagledaš dojenčka.

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 11:12:17   
madjanca
Kristaklavstaaa, ja se stiri KT mam do konca tablice in potem akcija. Upam pa, da tokrat uspe hitreje ali pa vsaj brez tablet... prva zanositev je bila po Clomidu.

Kar se tice poroda.. tudi sama sem se ga bala ampak se vseeno nisem odlocila za nic protibolecinskega. Dali so mi samo dalantin, ker umetni popadki reeees bolijo. Ampak, ko sem imela pa svoje je bilo boljse. No na koncu se je koncal porod s carskim rezom in k sreci nisem imela epiduralne. Ker ce slucaaaajno epiduralna ne prime, drugega vseeno ne smejo dat in v tem primeru pac cutis, ko te rezejo. Sicer sem.razmisljala o ultivi, po kateri ti lahko dajo tudi druge protibolecinske zadeve ampak se nekako nisem morala odlocit. No na koncu sem imela spinalno analgezijo.

Bolecine po carskem rezu so pojenjale sele po treh mesecih, pol leta sem bila se vseeno kar dosti obcutljiva, zdaj pa me boli samo kadar nimam urejene prebave ali pa prevec nosim malega.

Upam, da bo u drugo slo tam kjer mora it. Vzela pa verjetno ne bom nic. Ampak to bom kasneje razmisljala.. najprej moram zanosit ;)

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 11:20:19   
Taja15
No saj tudi carski je problem potem glede nosecnice...isto lahko zadenejo žilo ob vretencih in pride do hematoma posledicno do ohromitve.
Pač to je rizik ki ga vzames... meni so tudi na zacetku rekli da se zelooooo pocasi odpiram in bi mi dali fejst mocne umetne. Če mi jih ne dajo bi porod trajal predolgo in bi potem lahko bil tudi carski. Sem se potem odlocila da vzamem kar epiduralno, ker sem želela roditi vaginalno.
Je pa ta epiduralna stvar posameznika. Meni je bila zakon. In sedaj tudi razmišljam o njej.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 11:24:32   
madjanca
Ja carski je huda operacija in tudi naprej je hudo okrevanje (ne razumem, kako si zenske zelijo na carski rez in prav iscejo zdravnika, ki jim ga bo predpisal)

Pri meni zal ni slo, ker se je mali zataknil in se zacel dusiti, k sreci je osebje postojnske porodnisnice fenomenalno in so zadeva hitro izpeljali. user posted image

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 11:29:24   
Taja15
Tudi jaz nikoli ne bom razumela kako si lahko želijo carskega. Vem da ponavadi zaradi bolečin...sam pomoje je pa okrevanje po njem veliko daljše kot pri vaginalnem.

Jaz sem tudi rodila v Postojni pa me zanima, če si bila zadovoljna glede dojenja? Meni niso nič kaj pokazale samo nastavek so prinesle in to je to :(

Sedaj razmisljam, da bi sla v Ljubljano samo bi bil rad moj zdraven po porodu v Lj pa to ni mogoče.

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 12:16:32   
Jetkarmak00
Punce.. Od kdaj se pa lahko zbira carski rez? Da punce iščejo take ki bi jim ga predpisall? To pa še nisem slišala..
Taja15.. V Lj ne more biti partner pri porodu zraven? Od kdaj pa to? Si prepričana? Meni je G ki dela tudi v Lj porodnišnica rekel na zadnjem pregledu prejšnji mesec, da je partner lahko zraven le da se to plača.. Ker sem ga spraševala nekaj o šoli za starše pa je rekel da če jo obiskuješ da partner manj plača taxe pri prisotnosti edino to. Kaj vesta o tem??
Tudi sama sem slišala ja, razne komplikacije po EA sam tudi sama ne berem vsega kar nekatere pišejo o tem ker če ne bi me bilo potem še bolj strahuser posted image povsod je pa riziko. Tudi pri naravnem porodu gre lahko kaj narobe.. Meni je kolegica rekla da bo rodila naravno, češ da mora žensko bolet.. user posted image jaz pa seveda nisem tajega mnenja in mi je to mimo.. Zakaj bi bolelo, če ni treba. Ampak kakor kdo.

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 12:38:07   
Taja15
Ne....napisala sem PO porodu. To pa v Lj kakor vem ni mogoče. V Postojni imajo namreč sobo katera se doplača da je mami sama noter in je možnost da je še partner.

Oh kar nekaj jih je, ki so "izsilile" carskega sano zaradi straha pred bolečino.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Bodoče nosečnice 2018
5.1.2018 12:46:58   
Jetkarmak00
Aja po porodu.. Hm.. To pa ne vem kako imajo. Sam mislim da se bi moralo dati, ker svlem govorila pred kratkim z eno ki je rodila v Lj in je rekla da je šu partner domov ko je rodila ampak da mu je sestra rekla da lahko ostane če želi, da bolje bi bilo pa da gre saj naj se spočije žena. Mislim pa da je lahko zraven. Vsaj tako sem razumela ko mi je pripovedovala :) lahko pa da sem kaj narobe razumela. user posted image

(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?