|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 20:02:26   
Jetkarmak00
Ja meni se tudi nekako ultiva dopade.. Zanimiva reč. Pri EA bi bilo tudi mene strah malce nelagodnega počutja da ne čutiš nog, hehe. Samo je verjetno odvisno od moči ki ti jo dajo. Nekaterim dajo manj pa čutijoy drugim očitno več. Se mi zdi ultiva glede na zgodbe bolj prijazna tko :)
Punce.. Vse imate majhne sončke.. Pa me zanima nekaj.. Jaz sem bila rojena v dvojezični družini (mami govori angleško, oče slovensko) tako da sem se kot otrok pogovarjala z mamo v angleščini, z očetom po slovensko. Potem šola je druga reč. Vpliv vrstnikov, okolje.. Seveda se navadiš. In tudi mami zdaj v teh vseh letih zna slovensko in doma govorimo v večini (90%) slovensko. Zdaj me pa zanima.. Ker imamo težave z tanajmlajšim.. (4 leta in pol ima) in še vedno nič ne govori slovensko. Razume vse. Oba jezika, karkoli mu rečeš na oba načina. Če ga vprašaš nekaj po slovensko bo on odgovoril nazaj angleško. Mislim, da je velik vplov nanj sploh dal medmrežje, ker je zdaj to največji tabu.. Vse risanke v angleščini. Skratka besede slovenske ne da in ne da iz sebe ven, čeprav je bil tako kot vsi naučen od dojenčka v obeh jezikih.. Ima mogoče kakšna izkušnje z dvojezičnostjo?? user posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 20:24:01   
kirstaklavstaaa
jaz poznam eno punčko iz dvojezične družine ampak je govorila oba jezika in tudi v obeh odgovarjala nazaj. Bila je pa stara 3+ ko je prvič sploh spregovorila. Hm čudnouser posted image pa hodi k logopedu ali h kakšni socialni delavki? Jaz se ne bi kaj preveč sekirala, če razume oba jezika, bo že ko bo prišel v šolo med vrstnike saj ga nihče ne bo razumel user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 20:34:51   
Jetkarmak00
Moral je k socialni delavki, saj ga v vrtcu ni nihče razumel oziroma bolje povedano: niso ga hoteli razumeti z namenom da bi spregovoril slovensko. Pa nič. Enako je tudi socialna delavka govorila z njim, seveda v slovenščini. Vse jo je razumel, seveda. Ampak odgovoril na vprašanje ji je pa v amgleščini. K sreči znajo danes vsi že angleško ampak vseeno. Tako ne bo mogel funkcioniratiuser posted image ko pa ga vpraša nekdo zakaj ne odgovori v drugem jeziku se samo zasmeje, včasih celo reče you wish.. Skratka, ne pove nič na to. Ne vem kaj ima v glavi.. Odgovarja samo po amgleško, čeprav mu vsi govorimo slovensko. Mora razumeti, če ne ne bi smiselno odgovarjal. Zakaj pa ne govori, pa ne vem kaj imajo to v mislih. user posted image malo me skrbi, da bi se sama tudi soočala potem s temi težavami pri otrocih, če bi jih naprej navajala na to.. Skratka če ima kakšna kakšno izkušnjo bom vesela user posted image

Kako si pa ti kaj? Zasledila sem da imaš zdaj plan delati na user posted image ?vidim da že o porodu razmišljašuser posted image In da te je kar strah poroda.. Hhehe.. Mene je bolj strah nosečnosti.. Ali bo vse vredu..pregledi..in ali bo sploh uspelo.. Bomo videli ((: si ravno po M ane, če se prav spomnim? Zdaj pa akcija!! Aja zasledila sem tudi da imaš željo po punčki. Meni je G rekel, akcija vsak dan do pozitivnega testa potem pa abstinencauser posted image potem pa na Brezje kakšno svečko prižgatuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 20:54:07   
kirstaklavstaaa
kaj pa imena, imate otroci slovenska ali tudi tradicijo english style user posted image saj bo, boš videla, mogoče rabi samo čas, prej ali kasneje s ebo moral navaditi, zdaj je še premajhen. Otroci izberejo en jezik in tistega imajo raje in ga bolj uporabljajo, čez kakšno leto bo sigurno osvojil oba. To so malenkosti veš. user posted image

ja res. Zdaj se po user posted image in zdaj akcija!! Oba si želiva punčko, teste že imam user posted image meni je rekla ginekologinja naj pa en dan pred pozitivnem testu preneham s spolnimi odnosiuser posted image

(odgovor članu kirstaklavstaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 20:58:50   
Jetkarmak00
Hja no, kaj pa vem. Slišijo se slovensko, ampak jih tukaj skoraj nisem še zasledilauser posted image Marsija, Inaj, Tai, smo user posted image

Ja ja, je že res. Ti lahko nehaš z akcijo tudi do dva dni pred pozitivnem testu, ampak potem je večja verjetnost, da sploh nič ne bo računaj to je potem več kot 4 dni pred O. user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 21:02:59   
madjanca
"Cool fotr" na fb ima Inaja in Taja (mislim pa, da je z J)

Jaz bi bika tudi vesela puncke, da bi imeli par amapk ne morem nikakor zracunat O tako, da kar bo bo.. 😁

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 21:44:45   
Jetkarmak00
Test si kupi madjanca user posted image potem pa do pozitivnega testa vsaj dan spolni odnos.. Potem pa nič. Probaj, saj nimaš kaj izgubit. user posted image če uspe uspe, če ne pa ne user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 22:05:50   
mimi_ka

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Ja meni se tudi nekako ultiva dopade.. Zanimiva reč. Pri EA bi bilo tudi mene strah malce nelagodnega počutja da ne čutiš nog, hehe. Samo je verjetno odvisno od moči ki ti jo dajo. Nekaterim dajo manj pa čutijoy drugim očitno več. Se mi zdi ultiva glede na zgodbe bolj prijazna tko :)
Punce.. Vse imate majhne sončke.. Pa me zanima nekaj.. Jaz sem bila rojena v dvojezični družini (mami govori angleško, oče slovensko) tako da sem se kot otrok pogovarjala z mamo v angleščini, z očetom po slovensko. Potem šola je druga reč. Vpliv vrstnikov, okolje.. Seveda se navadiš. In tudi mami zdaj v teh vseh letih zna slovensko in doma govorimo v večini (90%) slovensko. Zdaj me pa zanima.. Ker imamo težave z tanajmlajšim.. (4 leta in pol ima) in še vedno nič ne govori slovensko. Razume vse. Oba jezika, karkoli mu rečeš na oba načina. Če ga vprašaš nekaj po slovensko bo on odgovoril nazaj angleško. Mislim, da je velik vplov nanj sploh dal medmrežje, ker je zdaj to največji tabu.. Vse risanke v angleščini. Skratka besede slovenske ne da in ne da iz sebe ven, čeprav je bil tako kot vsi naučen od dojenčka v obeh jezikih.. Ima mogoče kakšna izkušnje z dvojezičnostjo?? user posted image user posted image


Jaz mislim, da je to čisto normalen proces pri dvojezičnih otrocih in da bo do šole sigurno odgovarjal tudi v slovenščini. Moj ima nečaka, ki živi v Španiji, sestra se je tja preselila in poročila s Špancem. Ona s tamalim že od rojstva govori slovensko, ko so vsi trije skupaj in v vrtcu govorijo špansko. Mali je tam do nekje 4 leta prav tako odgovarjal samo v španščini, razumel je pa tudi slovensko, kar si mu rekel. No leyos poleti so bili na počitncah v sloveniji, star je bil takrat skoraj 6 in je super govoril slovensko. Vse bo ok, boš vidla, samo ne ga priganjat, tudi v vrtcu naj ne pritiskajo na njega, da ne bo to povzročilo samo še dodaten odpor.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Bodoče nosečnice 2018
9.1.2018 22:22:37   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Test si kupi madjanca user posted image potem pa do pozitivnega testa vsaj dan spolni odnos.. Potem pa nič. Probaj, saj nimaš kaj izgubit. user posted image če uspe uspe, če ne pa ne user posted image


Takrar, ko sem bila v raznih debatah v pricakovanju dveh crtic so dajale neke fine povezave do 45 ovulacijskih testov z aliexpresa in to.. bi mogla pobrskat, da tam narocim, ker tu pri nas so predragi. Bom se bankrotirala zaradi testov enkrat

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 9:10:51   
Jetkarmak00
Mimika isti primer ja, to pa je vzpodbudna novica :)) hvala user posted image
Madjanca, res je.. Dragi so.. Nekje 10-12e za 5 testov. Ampak saj rabiš samo en paket, a ni tako? user posted image ali pa če poznaš svoje znake ovulacije itd? Tudi to je opcijauser posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 9:20:59   
Jetkarmak00
Madjanca... Lahko pa upoštevaš kitajski koledar za določitev spola user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 9:29:31   
Katte
Jaz sem dala tam nekje 23 EUR za 40 O testov in 6 nos. testov in sicer na plodnost.si. Plačaš lahko z nakazilom, s paypalom ali po povzetju, pride pa nekje po dveh dneh.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 9:46:45   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Katte

Jaz sem dala tam nekje 23 EUR za 40 O testov in 6 nos. testov in sicer na plodnost.si. Plačaš lahko z nakazilom, s paypalom ali po povzetju, pride pa nekje po dveh dneh.


No tole je ze boljsa cena ja :)

Danes ponoci sem dobila koncno user posted image , zdaj pa bomo hopacupa do naslednje in ima, da kaj rata.. neglede na to, kdaj bo O user posted image


(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 11:39:07   
Jetkarmak00
Tole je pa res lepa cena jaaauser posted image noo evo madjanca, akcija!! Na koliko dni imaš user posted image ? Saj bo user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 12:45:12   
Tara9
Jaz sem iz dvojezične družine, sicer slovensko - hrvaške, kjer sta pa res jezika bolj podobna. Osebno nisem imela težav, sem že od vrtca preklapljala med jeziki. Večja hčerkica (aprila bo 3), je do nedavno preferirala hrvaščino, pa tudi razume oba normalno. Enostavno je za vse odgovarjala hrvaško. Otrok si res izbere ljubši jezik, ampak pomoje se na koncu vse popredalčka. Zadnje čase ima preblisk in je začela lepo šaltat, je nič ne silimo. Velikokrat je to še nek mix, ampak vidim, da bo. Jaz mislim, da rabijo čas, eni več drugi manj.

Madjanca ja ultiva mi je bila skoraj bolj všeč, bolj zato, ker nič v križ ne špikajo. Je bil pa porod veliko lažji, tako da ju težko primerjam. In kot rečeno sem dobila samo eno dozo, je tamala prej ven prišla :). Prvi porod je bil grozno naporem, tako da me je ea rešila muk. Težko je bit pameten, vsaki nekaj pomaga in na vsako drugače deluje. Ea zmanjša bolečine, ker manj cutiš spodnji del telesa, ultiva pa te "zadane".

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 14:07:44   
Jetkarmak00
Ja Tara očitno je res tako. Vidim da imate kar izkušnje stem, da na koncu le poznajo in govorijo oba jezikauser posted image če ne drugega bo verjetno v šoli prej ali slej osvojil.. Samo pri kmalu 5 let ne spravi še nič iz sebe. Drugo leto gre v šolo.. Bomo videli. Res da vsak zna angleško danes, ampak tukaj ne bo moral tako funkcionirati, v šoli bo moral narediti slovenščino tako da upam, da bo kmalu to ugotovil in se sprijaznil. user posted image je pa nerodno kar precej, ker že tako velik fant pa se v vrtcu igra raje sam kot da bi v družbi govoril, če pa že ga otroci nič ne razumejo, otrokom odgovarja po angleško. Jaz mislik da je tukaj največji problem ker je danes že vse v angleščini od risank do raznih napisov tudi v trgovinah in mislim, da si vse to zapomni (v javnosti napise, youtube, risanke, knjigice itd) in nekako misli da je to to. Ko pa ga vprašaš zakaj noče govoriti slovensko, ne reče nič. Samo smeje se ali reče you wish. Velikokrat kar ignorira. Soseda je recimo tudi iz dvojezične ampak je stara 3 leta (finska, slovenska) in je govorila že pri 2.letih pa pol oba. Pri nas pa skoraj 5user posted image user posted image

Ja seveda, vsaki drgač pomaga ea ali ultiva. Samo meni bi se šlo kot je predhodnica že omenila za tisti občutek, ki je kar neprijeten da ne bi čutil nog, zbadanje v križ itd. Feeling neprijeten pač :) edino to.
Tara a ultiva ni za lajšanje bolečin? Je bolj za,, zadet,,?

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 14:24:53   
Taja15
No jaz sem imela ea pa sem čutila noge. Sem se sama obračala na bok...edino popadkov nisem čutila. Mi je pa malo pritisk padel po ea samo nič kaj drastičnega. Jaz sem bila zelo zadovoljna z ea in tako kot prvič rodim še 10 krat.
Tudi svakinja je čutila noge. Ne vem zakaj nekatere ne čutijo. user posted image

< Sporočilo je popravil Taja15 -- 10.1.2018 14:25:25 >

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 15:16:40   
pika poka 1
Pozdravljene punce!

Se vam lahko pridružim? user posted image
Doma imamo že enega navihanega fantka, ki je uspel takoj, ko sva se za njega odločila, z možem pa si zdaj že leto in pol želiva še enega otroka, ampak neuspešno.
Nikakor nisem in ne morem razumet kako je to mogoče, ampak vidim/berem, da nisem edina v takšni situaciji. No in zaradi neuspeha, naju je moja G napotila v neplodnostno ambulanto, kjer nismo ugotovili kakšnih posebnih razlogov za neuspeh, edino mož bi lahko imel malo boljši spermiogram.
Predlagali so nama IVF in zdaj smo že tako daleč, da me marca čaka transfer. Zelo si želim, da uspe v prvo! To bi pomenilo, da bi dobila za božička najlepše darilo user posted image
Se pa bojim teh injekcij, ki me še čakajo. Je katera že dala to čez? Je hudo? Stranski učinki? Še katero čaka IVF v MB?

Veselim se klepetanja z vami! user posted image


(odgovor članu Taja15)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 16:51:44   
Jetkarmak00
Dobrodošla pikapoka :)
V prvo je uspelo takoj prvi krog? Čudno, da zdaj pa ne.. user posted image koliko si pa stara? Jaz bom marca začela poskušati prvi krog :) upam da bo uspelo :) zakaj pa imaš šele marca transfer? Imaš že datum?
Anaaa gre na ivf postopek, samo mislim da je v Lj, pa zdaj ne vem kje se je izgubila zadnje dva dniuser posted image user posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 20:10:14   
Annaaa
Evo me... pikapoka...injekcije niso noben baubau..ker so cisto male iglice in jih sploh ne cutis.. punkcija tudi ni boleca..cutis ko prebode..vendar ni hudo.. po punkciji pa ostani doma..ker se razboli in je bolje..da pocivas...
Srecnoooo..

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Bodoče nosečnice 2018
10.1.2018 21:26:13   
Jetkarmak00
Annaa, kdaj boš izvedela če sta oba preživela odmrzitev? :) držim pesti da ti uspeta oba! Z pikopoko pa bova marca trepetale za pluske. user posted image

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.1.2018 7:56:19   
Annaaa
Odmrznejo na dan vstavitve....pomoje...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.1.2018 9:03:02   
pika poka 1
Dobro jutro!

Včeraj nisem mogla na forum, ker mi je napako javljalo.
Jetkarmak00, da ti odgovorim. Ja, pri prvem otroku je uspelo takoj. Ampak res takoj, ko sva se odločila. Res je, da zdaj čisto drugače živiva kot sva pred otrokom. Zdaj je veliko več stresa, tempo, služba, seveda otrok in po moje so tudi ti faktorji razlog...
Stara sem 35 let. Otrok je star 5 let. Marca imam transfer, ker sem zdaj januarja dobila seznam UZ-jev in terapije. Naju pa že od 01.06.2017 vodijo v neplodnostni ambulanti. Ampak preden daš vse te teste skozi, traja kar nekaj časa.
Tako, da če pogledam vse skupaj od začetka obiska ambulante...je pri nama šlo kar hitro. Zdaj imam že vse datume glede punkcije, transferja... Annaaa, ti veš o čem govorim, kajne? user posted image Načeloma nisem imela v planu imet bolniških ali dopustov zaradi postopka,
ampak, če praviš, da po punkciji boli, bi bilo res pametno, da si vzamem fraj dan. Ti bom verjela glede injekcij, hihi user posted image Kdaj imaš datumsko transfer, da bomo stiskale pesti? Te je kaj strah? Ja eksimčke odmrznejo na dan transferja. Želim ti eksimčke TOP kakovosti user posted image

Se tipkamo!

Lp

(odgovor članu Annaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.1.2018 11:40:18   
Jetkarmak00
In kje so najdli vzrok pikapoka? Vzrok da ne uspe? Ali ne najdejo vzroka in je nepojasnjena neplodnost? user posted image kdaj pa imaš ti datume ultrazvokov, transfer ipd?
Anaaa jaa, kdaj je dan D? user posted image

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Bodoče nosečnice 2018
11.1.2018 12:35:02   
Annaaa
Pikapoka...ja na dan punkcije kar bodi doma.. jaz sem sicer sla v sluzbo..ampak komaj prezivela..tako da nikoli vec...
Pojma nimam kdaj tocno imam transfer.. zdj bomo na uz spremljal..kdaj bo ovulacija....

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Sanje o nosečnosti so pozitivne
Se je tudi vam kdaj sanjalo, da ste noseči? Pomenijo te sanje, da si želite otroka oziroma še enega otroka? Preverite, k...
Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?