|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  56 57 [58] 59 60   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 23:37:57   
LoniRR
http://uz-nosecnost.si/streptokok-b/

Hm najdla en clanek, ki opisuje kar mi je rekla. Le da se mi procent obolelih zdi zelo majhen in zto nam vrjetno ni poznano, ker se o tem ne govori veliko 🤔... nvm kaka je cena tega pregleda. Verjetno da vec kot 50 eur ni. Ce je cena za pregled razvoja ploda 60 eur... 🤗 dvomim da je to drazje, ali pac... glede cepljenja rojenega otroka bova midva dala cepiti za tiste stvari, ki so ze stare in smo jih tudi mi dobili. Nekih novih modernih for verjetno ne bom dajala otroku, razen ce bo puncka se za proti raku na maternicnem vratu.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1426
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 6:33:01   
jabuk
Te črte na trebuhu tudi jaz nimam. Je nisem imela tudi pri prvem otroku :).Jaz sem tudi dobila vabilo za cepljenje proti oslovskemu kašlju, 4 leta nazaj tega ni bilo. Verjetno se ne bom šla. Kar se cepljenja tiče, sem ga cepila za tiste osnovne stvari, pa tudi rota virus. Sem vesela, da sem ga za rota virus ker so otroci pristajali v bolnicah, naš je pa samo driskaril. Drugače pa zdaj prihaja sezona gripe, pri znancih je cela družina doma, so baje dobili rota virus. Tak da me nosečnice se moramo paziti. Pred leti je ena znanka bolna  rojevala in potem je morala še 2m bit z masko v bližini otroka. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1427
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 6:34:40   
Zogica_marogica
Aha ja, verjetni se bova odlocila za to, bomo videli, kaj bo rekla gin. Verjetno to naredi kar ona?Midva bova dala cepit po redni shemi plus se uno kar je za doplacilo, ampak je istocasno kot druga cepljenja (rota virus? Streptokok B? Se ne spmnem...). Morda tudi za klopni meningocefalitis v tisti starosti, ko je zastojn, ker sva tudi midva z mozem zaradi studija in sluzbe. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1428
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 8:02:53   
Jetkarmak00
Jaz ga ne bom cepila.. Pa ne da sem proti, samo sama sem odraščala brez vseh cepiv.. Isto moja brata in pač.. Nikoli ni nobenemu nič bilo.. Še danes je recimo toliko enih alergije, bolečin v želodcih, astme, innvem kaj še vse, kar mi nikoli nismo nič imeli. Vedno smo bli zdravi tko.. Vem da je tanajmlajši v vrtcu med fuuul necepljenimi... Pa je bilo lan hecno da so edino oni ostali v vrtcu, ostali so bili pa čez zimo vedno nekaj prehlajeni.. Tamav ni biu nikoli.. Je kaj na tem ali ni, ne vem, me ubistvu tut ne zanima ker se ne poglabljam v to.. Naj bo kar je.. Vsak ve za svojega otroka kaj bo naredil in kaj mu želi.. Vsak ve najbolš zase :)Meni G sploh ni nič rekel ko sem mu rekla, da nisem bila cepljena. Edino kri mi je vzel za neke ošpice mislm da.. 

Črto jaz sploh nimm spodj pod popkom. Je samo nad popkom. :) ni se mi pa pojavila že v 10t ampak kasneje, okoli 20t malo več mogoče. Ja, te bakterije v urinu mi je hecno da bi bile "panika" 🤔 če ni meni na prvem pregledu nič rekel, niti do zdaj.. Pa sem prepričana da sem jih imela tudi pred nosečnostjo.. A tudi da bodo po nosečnosti hehe :) samo verjamem da je trebs pazit, da ne pride do kakega vnetja ledvic da bi se bakt.širile po sečevodu in tako.. Tale streptokok kot omenjate ene, je mislim da35€ v ZC Dravlje, to pa vem zato ker stalno gledsm tisti cenik ki je tam kadar sem pač tam in vidim nek briz bakterije po 35t. Sam nisem pa čisto ziher.. Noben mi ni pa nič omenil (še) tega da bi se dalo preverjati.. To je tako kot vrat, eni merijo eni ne, vsi pa donosimo😋😉

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1429
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 12:21:54   
rose85
Aprilčice,  ste vse imele ta test za nosečniški diabetes - pitje glukoze? Mene namreč niso poslali, samo iz krvi na tešče mi preverjajo. Kolikor pa poslušam pa kar avtomatsko vse grejo?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1430
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 12:36:25   
Jetkarmak00
Ne. Jaz ga nisrm imela. Preverjajo mi tudi samo iz krvi. Mislim da si lahko vesela da ga nimaš, vsaj jaz se nisem Nič pritoževala nad tem 😄😄

(odgovor članu rose85)
Neposredna povezava do sporočila: 1431
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 13:51:03   
Mišmašek
Ojla, jaz tudi nisem imela tega z glukozo. Po moje če imaš cukr, gledano po krvi, v mejah normale potem ne pošiljajo. Sem pa jaz imela danes pregled in me je skoraj kap na tehtnici. 4 kg sem šla gor v enem mesecu. Sedaj so mi ukazali se izogibat sladkorju in soli. Drugače z otročkom vse ok. 😊 Aja, jaz tudi nimam črte na trebuhu. Lp

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1432
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 13:57:33   
TissaBaby
Bodite vesele, da niste imele. Eni vse posiljajo. Jaz sem imela cuker 4.2 in vseeno me je poslala. Saj nic takega, samo visis tam 3 ure.

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 1433
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 14:15:00   
Zogica_marogica
Tudi jaz sem imela sladkor vedno v redu in je rekla, da pač ona pošlje vse nosečnice, zato je tudi mene. Zelo odvisno od ginekologa do ginekologa...

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1434
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 15:28:50   
jabuk
Tudi moj ginekolog pošilja vse na cuker test. Jaz sem imela 4.2 in me je poslal. Seveda je bil test negativen :)

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1435
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 22:53:33   
LoniRR
Tudi pri meni poslje vse ne glede na  uker iz krvi. Jst sm ga imela 4 pa sem morala na test glukoze. Mislim da je cisto od ginekologa odvisno kako se odloci. Meni je bil naporen ta test ampak zdaj si vsaj v miru priboscim sladko. Hehe tudi jst sm se koncno zredila. Nazadnje sem se v enem mescu 400gramov. Sedaj pa sem dobila 3.5 kg in sem bila iskreno prov vesela da se je malo premaknilo. G. Je rekla da imam do 15kg cez celo nosecnost pufta in da naj bom le pozorna da ne bom prkeoracila. Trenutne teze pa ni nic komentirala. Le posmejala se je in rekla, da sedaj vidim da je bolezen bila kriva za slab dvig teze in da je vse ok

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1436
   RE: APRILČICE 2019
10.1.2019 23:06:04   
TissaBaby
Joj, blagor. Jaz sem po moje ze na +10. Moram se stehtat. Do 4.meseca skor nic, zdej pa v 2 ful. Mi je pa tudi trebuh ful zrastel zdaj, prej res minimalno. 
Za urin me niso nic klicali, ko sem pa jaz, se pa niso javili. Upam, da je ok, ker je rekla, da poklicejo, ce kaj ni ok. 
Danes je fantic ful zivahen, kar mi je ful fajn. Vceraj bil ful miren in sem kar malo paniko sama pri sebi delala. 
Drugace se mi zdi, da mi je v tem tednu malo tezje ratalo ta trebuh nosit, kaj se bo! Ker pred tem tednom sem bila skoraj kot nenoseca. 
Kako se vi pocutite?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1437
   RE: APRILČICE 2019
11.1.2019 7:05:02   
Zogica_marogica
Tissa, super, da niso klicali! Pa saj ce te ne pece... Se mi zdi, da vcasih se kar "spregleda" faktor dobrega pocutja, isto je glede zeleza.. Lahko imas nizko, a se pocutis ok... Jaz sem ok, morda malo utrujena, pestro v sluzbi. Zjutraj mi se vedno zgleda, kot da skoraj nisem noseca, zvecer pa je ze kar "velik" trebuh, verjetno odvisno tudi od utrujenosti misic itd. Bolj me dajejo te krcne zile 🙄 ta teden me je pograbila nabavna mrzlica, tako da imamo zdaj doma ze vse od tosame, tisto malega kozmetike, kar se rabi (ena navadna kremica, ena za ritko pa mandljevo olje), olje za masazo presredka pa se kar nekaj oblacilc. Od ene mamine kolegice se dobimo na posojo, ampak njihov dojencek je bil rojen ravno v drugi polovici leta, tako da bo le nekaj kosov prislo v postev. 
Kako ste kaj druge? Vikend je pred vrati, pa se danes grem na nosecnisko masazo, juhuuu 😁

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1438
   RE: APRILČICE 2019
11.1.2019 9:22:22   
Jetkarmak00
Tiste ki ste dale to že skozi...Tisti pravi popadki.. Kako se zacnejo.?? - blago in potem intenziteta mocno naraste in se stopnjuje- al se že zacnejo kot ful ful mocni krci? Se jih res na zacetku ne da locit od laznih? In potem m jakost ubistvu samo narasca (pri laznih je vedno enaka) 
🤔😄

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1439
   RE: APRILČICE 2019
11.1.2019 21:25:32   
KmAlU MaMiCa
Fulll je tezko razlozit tistim ki se niso imele pravih popadkov kak to zgleda...pol ko boste rodile boste vidle da je tezk razlozit kaka je to bolecina. Jaz bi najboljse takole opisala...pravi popadki se lahko zacnejo kot blagi krci in otrdevanje trebuha...pol se pa stopnjujejo in so vedno mocnejsi in vedno pogostejsi...ne vem kak naj drugace povem...ko bojo pravi bos vedla 1000% 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1440
   RE: APRILČICE 2019
11.1.2019 21:42:14   
jabuk
Ja, ko se na 5min pojavljajo in ne neha, potem bo to to :)

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1441
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 8:10:11   
Jetkarmak00
Jaa ja ja.. To razumem da je težko opisati, tudi jsz bi težko opisals kako zgleda otrdevanje in pa brcike eni ki še ni bila npr noseča. Hehe.. Ne samo tko me je zanimalo kako to gre.. "približen postopek" torej če sem prav razumela se itk začnejo kot blagi in otrdevanje le da se pri pravih popadkih potem to le stopnjuje in intenzivnost in pogostost. Pri lažnih pa itk vse skup mine kot vidim že sama. Saj ravno zato, ker se intenzivnost stopnjuje vsaka ve da je to to, verjetno :D

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1442
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 8:46:36   
Zogica_marogica
Jetkar, se samo 3 mesece, pa bomo tudi me znale povedat hahaaa 😁 se samo meni zdi, da je drugo trimesecje kar svignilo mimo? 😁 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1443
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 8:54:41   
Jetkarmak00
Meni se nasploh zdida gre hitro.. Rada pa bi da bi šlo še hitreje. Hahaha :DD ne bi imela nič proti 😋Kdaj imate kaj pregled? Ga ima katera ta teden?? 😁

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1444
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 9:13:13   
TissaBaby
Jaz imam zdaj spet februarja. Bom takrat v istem tednu kot ste vi zdej. 


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1445
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 11:51:39   
LoniRR
Jst imam naslednji pregled v zacetku februarja ko bom ze v 30tednu. Meni tudi cas kar bezi. Komaj cakam april a dokler je se v trebuscku lahko vsaj vse se pripravim. Haha malo ze casa zmankuje za vse. 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 1446
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 17:15:14   
jabuk
Ja, jaz imam v petek pregled. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1447
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 19:18:51   
KmAlU MaMiCa
Jaz pa v cetrtek hehe...res gre hitro ja...se malo pa bojo koncno tu...pol bo sele fajn 💙💙💙

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1448
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 20:34:24   
LoniRR
Punce, ki ste ze rodile... vem da je potreba vsakega otroka razlicna ampak vseeno me zanima kaj od vse drobnarije pripomockov je treba nabavit. Malo brskam po netu pa je glede teh seznamov vsak malo drugacen. Koliko bodijev dejansko porabi na teden? Ko mi na seznamu pise 8 bodijev se mi zdi res malo. Sj cudno ampak nebi vrada vsak dan praznga stroja prala da bo mel otrok za oblect. Raje cas izkoristim zanj in sedaj nakupim vec. Nimam pa obcutka koliko potrebujem cesa. Potem ali je uporaben glavnik? Sj mogoce so malo smesna vprasanja ampak mi je ze dosti mamic reklo da so kupovale povhn neuporabnih dtvsri ko so sledile tem seznamom. Potem, ce pogledam sezbam za v porodnisnico ali res potrebujem seboj crpalko pa nastavke za dojenje. Kaj ce sploh ne bom mogla dojiti ali pa s tem ne bom imela tezav? Mislim te stvsri bi jst naknadno kupila, ce bi se izkazala potreba. Potem modrcek za dojenje. Ali sportni modrcek ni vredu, ker mi je trenutno zelo udoben? Joj vem kompliciram ampak res ne zelim cesa premalo kupiti ali pa kaj neuporabnega prevec kupiti. Vem da je tezko reci kaj tocno rabis ampak malo pomoci oz. Nasvet bi mi pa zeli prav prisel, ker grem prvic cez to. Ze pri velikodti plenic se mi zatakne haha

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1449
   RE: APRILČICE 2019
12.1.2019 21:17:20   
TissaBaby
Jaz ne bom kupovala glavnika. Ga bom, ce bo imel temenca in bo rabil. Bom pac mojega poslala. Isto s crpalko. Rajsi manj kot vec. Trgovine so povsod in odprte, ne zivimo Bogu za leđima 😁. Jaz bom racunala, da bo vse ok in ne bom rabila 500 enih stvari. Ce jih bom, bom potem kupila. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  56 57 [58] 59 60   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  56 57 [58] 59 60   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?