|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 7:52:05   
Jetkarmak00
Zogica, kot js poznam handling je to dvigovanje, polaganje otroka. Kako ga dvigneš od podlage, položiš.. Kako ga previjaš - da ga obračaš v kolkih iz leve na desno in tako naprej.  Drugače čisto enostavno.. Takoj ga osvojiš.. 😋

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1401
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 7:53:16   
Jetkarmak00
https://www.babybook.si/pravilno-dvigovanje-in-polaganje-dojencka-med-0-3-meseci/


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1402
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 8:14:52   
Zogica_marogica
Mhm ja, te videje sem gledala, sej v osnovi mi je jasno, ma sem mislila kako je bilo v praksi vadit na unih gumijastih hehe. Itak tudi v vecini porodnisnic to uporabljajo? 😊Jaz upam, da nas ne bo podedoval po meni in mozu, ker sva bila oba nadpovprecno velika in tezka. Je pa velika razlika v rejenju med nosecnostjo, jaz sem na spodnji meji, mama in tasca pa sta obe sli konkretno preko 20kg. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1403
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 8:32:26   
Tela*
Pri meni je tak da sem v 26 tedenu 3 dan, vse meritve so za 28 teden 2 dan, razen trebuscek je za 25 teden 5 dan, tak da mi ne gre skupaj.. Je pa njegov bratranec imel isto, lahko je dedno, ni se pa za zanasat mi je rekel ginekolog.. Pa tisti povecan pretok v zili glave mi ni najbolj jasen kaj bi naj to pomenilo, mogoce mu je povecan vnos sladkorja pognal kri po zilah..😊

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1404
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 8:41:19   
jabuk
Oj punce, jaz grem pa zdaj na pregled, ker se mi je včeraj pojavila bliskavico pred očmi, pa še 1kg imam več kot včeraj, pa je rekla med.sestra, da je bolje, da pridem takoj na pregled in preverijo zaradi suma na preeklampsijo, ki sem jo.pa imela v prvi nosečnosti. Nimam pa pri sebi merilca tlaka.  V prvi nosečnosti nisem opazila nekih znakov preeklampsije, edino na vsake toliko časa sem imela bliskavico za kratek čas, ampak nisem dala velikega pomena na to. Potem sem.prišla na reden pregled in sem v 1 mesecu skupno pridobila skoraj 10kg, krvni tlak je bil vsakič višji in ko sem mu omenila bliskavico je bil jezen, zakaj mu nisem omenila. In ker sem bila tik pred rokom, me je poslal rodit.Jaz handlinga ne znam. Hvalabogu je bil prvi otrok  tak krepak in močan, da je moj način handlinga bil zanj vredu :). 

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 1405
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 9:13:06   
Cvetnilist
Se strinjam s tabo Bodoca mamica, ze tako preplačujemo to naše zdravstvo, potem pa v takih primerih še šparajo na nas... res se mi zdi to vse skupaj rahlo mimo. Včasih vem, da so nosečnici pripadali 3. ultrazvoki, zakaj pa so šli nato to spremeniti pa mi tudi ni jasno. Saj enako je z nuhalno svetlino, ginekolog ti jo toplo priporoča ampak plačat pa si jo moraš sam. Saj ko so ukinili ta 3. ultrazvok, so verjetno načrtovali, da si bodo ženske tako ali tako plačale.
Je pa res predvsem odvisno od ginekologa, poznam jih kar nekaj, ko so jim ultrazvok delali na vsakem pregledu. Meni žal ne. Edino vaginalno mi ga je naredila 2x dodatno ampak to je bilo verjetno samo zaradi merjenja materničnega vratu.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1406
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 10:18:28   
Jetkarmak00
Ja res je.. Nuhalno se jim ubistvu sploh ne splača dajat kot brezplačno ker zdaj ko ni brezplačno prav fajn služijo. Zakaj bi šli sebi v ogromeeeeen minus in bi dali nuhalno kot obvezen UZ. Logično. Tako pač je. Bi pa js priporočala drgac  tistim ki nimate meritev kontrol rasti pri svoji G da greste nekje okrog 30t res na en pregled kontrole rasti ker recimo meni je zdaj ugotovil da je bil obseg trebuha pri nuhalni in morfologiji nadpovprečjem, zdaj pa je na 25% mislim da.. Kar je ok, ampak ni več v liniji z obsegom, ki je bil.. Kaj se bo razvilo se bo pa videlo konec Januarja :) Tako da, če ne greš ne veš tega..in se splača it.Verjamem pa da niso G nič krivi, da nam ne delajo ultrazvoke.. Oni se pač morajo držat določenih pravil in to je tko.. Krivo za to je pa ministrstvo.. Tako da na svojega G nisem jaz nič "jezna" ker nima nič s tem.. Žal. 
Jabuk srečno. Mislim, da bi morala meti pri potrjeni preeklampsiji še kak znak ne samo bliskavica.. Jaz imam visok tlak nekje 145/95 pa dosti hude glavobole, tud vidim nekaj slabše, otekam v levo nogo sem opazila.. Pa mi ne potrdijo dokler ni v urinu tistih je**nih proteinov.. Tako da mislim ds mora bit pogoj tisti urin.. Ps še to ne minimalno prisotnih. Tako da če boš imela urin ok, močno dvomim da ti bodo v porodnišnici kaj ukrepali. No vsaj meni ne, samo spremljajo.. Sicer se pa ob nakhujšem scenariju da ti to potrdijo ne sekiraj ker v teh tednih preživijo in niso več tko mejhni.. So že velikiii. Jaz sem bila v 31t (30t4d, 42cm,1300g tko neki..)...tako da mene ne bi bilo poroda jič strsh. Bolj bi me bilo strah da mi tiste inekcije za pljuča ne pozabijo dat..😒. Srečnooo :) 🤩

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1407
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 13:42:20   
jabuk
Olja. Vse ok :). Me bo pa drug teden vseeno dal na pregled krvi pa tak, ker je bilo v prvi nos.tudi vse Ok, potem v 9m pa se je vse začelo. :)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1408
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 13:47:42   
Cvetnilist
No jabuk super, sem vesela, da je bilo vse ok! user posted image

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 1409
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 15:24:50   
LoniRR
Ojla. Tudi za mano je pregled. Ponovno na hitro pogledala srcek in gibe. Mi zajamrala da kljub omejitvi zdravstva glede UZ mora vsaj na hitro pogledati otrocka in njegovo lego. Naslednji redni pregled imam cez 4 tedne in cez 6 tednov samoplacniski pregled, kjer bi podrobno pregledala rast otroka. Ostalo pa imam super. 😉

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1410
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 16:00:16   
Jetkarmak00
Mamica... Super da je vse ok. Pa lepo od G da je vseeno preverila z ultrazvokom.. :) lepo da si se odločila za samoplačniško preverjanje.. Jaz grem tudi samoplačniško na te rasti ploda.. Zdi se mi zanimivo.. Sploh ker sproti ves koliko raste, kje kaj manjka in podobno.. :)Kaj pa zelezo? Urin? Vse ok? 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1411
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:00:52   
KmAlU MaMiCa
Ej punce ka se kateri ze pozna ta crta sredi trebuha? Jaz zaenkrat se nimam nic sem pa prej mela pri obeh nosecnostih...pa se ne spomnem tocno kdaj se mi je zacela pojavljat. Ze ma katera?

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1412
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:17:31   
LoniRR
Meni se vidi pod popkom crta ze dolgo. Nvm tocno od kdaj ampak ze zihr vsaj en mesec. Ene dva tedna.mazaj pa tudi nad popkom. Jetkarmak... urin, zelezo, pritisk in sladkor vse ok. Sm vesela, ker ma moja G.tako misljenje glede UZ. Mi ke.pa danes omenila, da je cepljenje proti gripi in oslovskemu kaslju in pa po 35 tednu pregled za neko bakterijo in ce jo mas se otrok pri porodu okuzi. Ta pregled za to bakterijo je samoplacniski. Katera ve kaj bolj o tem pregledu in cepljenju? Kaj mislite? Se splaca ali je to bolj bla bla?

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 1413
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:25:06   
Cvetnilist
Jaz nimam črte. user posted image Niti nič ne kaže na to, da se mi bo sploh pojavila. user posted image Sem pa brala, da ni nujno, da jo sploh imaš. Je pa tudi ena vraža, da če ženska nosi fantka bi naj imela črto, če pa punčko pa ni nujno da jo dobi. Ampak to je seveda samo vraža haha. user posted image
Bodoca mamica, jaz nič ne vem glede tega cepljenja. user posted image Mi ginekologinja ni še nič omenila.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1414
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:26:25   
TissaBaby
Jaz črte nimam, upam, da je tudi ne bo :).

Bodoča mamica 1... misliš na streptokok? Jaz sem o tem slišala, nimam pa pojma za kaj se gre, ker še nisem niti približno tam :).

Jaz se nalivam z vsemi možnimi pijačami, držite pesti, da bo urin jutri ok.

Danes sem imela v šoli za starše dihanje in tel.aktivnost med nosečnostjo, pa še nekaj o matičnih celicah. Faaaajn :).

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1415
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:29:27   
Jetkarmak00
Jaz mam tudi ze crto.. Dolgo casa.. Hehe :) nekje cca 22t sm jo dobila.. Tm nek.. 
Glede cepljenja nic ne vem. Mi niso niti nic omenjali.. Se pa ne mislim cepit cetud bi mi omenjali hehe :) zakaj pa naj bi se cepil prot kašlju? Do zdaj ga nism imela ga bom pa zdaj v teh dveh mescih dobila? 😤😒... Spet hocjo sluzit... 😋Glede bakterije pa tudi nic ne vem. Vidla sm da ponujajo preverjanje bakterije okol 35t ampak nvm ce bi sla na to? Oziroma kaj naj bi ta bakt.ubustvu pomenila? 😒

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1416
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:50:30   
Cvetnilist
Jaz sem tudi mnenja da je verjetno to cepljenje kar nekaj, še posebej če je plačljivo. Če bi bilo za nosečnico nujno potrebno bi bilo zagotovljeno zastonj. user posted image In verjetno tudi za otroka ni ravno najbolje, da se telo v času nosečnosti dozira z nekim cepivom... Je pa to seveda samo moje mnenje. user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1417
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:50:37   
Jetkarmak00
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=11131319


Tukaj odgovarja G, o cepljenju proti kašlju. Sliši se dobro, za tiste, ki imate namen cepit otroke. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1418
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:52:06   
LoniRR
Kar se cepljenja tice je na racun zdravstva. Glede te bakterije pa je zaenkrat se za placat, da ti bris vzamejo in dajo v analizo. Baje pa da je zdravstvo ze sprejel, da bo krilo zavarovanje. Samo se v veljavo mora stopiti. Pri tem ne gre za ns da zbolimo ampak kao otrocek, ker nima razbitega imunskega sistema. Posledica teh bolezni oz. Bakterije je pa od prizadetosti do smrti. Nvm jst sm skepticna do teh ceplenj. To so neke moderne fore in mi niso prevec vsec...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1419
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 21:53:34   
LoniRR
Tissa vse bo ok. To nas sam malo pod stres spravljajo da nam ni dolgcs. Meni G. Vsakic poudari da morm spit 3litre na dan tekocine. To ni misljeno sokovi pa take fore ampak voda, caj. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1420
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 22:14:55   
Jetkarmak00
Ja cepljenje je zastonj ce sem prav prebrala.. Glede na to da ga Pušenjak priporoča potem mora že bit ok če je to napisal. Mislm da tiste, ki imate namen cepit otroke, nima to kaj škodovati :)Jaz na to ne grem, ker ga tudi cepit ne mislim. Protiteles pa tudi sama nimam ker nisem bila cepljena. Če bi pa imela namrn malegs ceoit, bi se pa odločila za to, kar predlagajo tudi G. 

Tissababyyyy.. Vem kko ti je. Sploh ponoči ko si vsake 2 uri na wc. Hehe. Jaz sem kar nehalapitpo 9uri. Da lahko ponoči vsaj spim.. Me kolki bolijo, ko ležim na enem boku.. Kriza kr 😒Vse bo ok jutr. Ne boj se bakterij sploh če te nič ne peče.. :) saj jih imam jaz tudi..

Bakterija se preverjs okol 35t ja sem videla.. Nisem pa slišals da bi loh pršlo tudi do tragičnih dogodkov če bi jo slučajno imel? 🤔

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1421
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 22:33:19   
LoniRR
Hvalaaaa za link 😉Hm meni je rekla, da med porodom dajo antibiotik v primeru da jo imas,ker prej ni dobro in da v nasprotnem otrok to bakterijo dobi v porodnem kanalu. Ker nima razvitega imunskega sistema pa lahko vodi od slepote, gluhosti,..., in do smrti. Morm malo vec izvedeti preden se bom odlocla. Ce gre to za redkost je popolnoma nekaj drugega kot ce je to vedno posledica...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 1422
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 22:49:10   
Cvetnilist
Bodoca mamica, včasih vseh teh opcij sploh ni bilo in so se rojevali zdravi otroci. Nekaj je mogoče res na takih stvareh ampak dosti pa tudi napihnejo zaradi farmacije. Za to bakterijo in da se otrok okuži v porodnem kanalu sem zdaj prvič slišala od tebe. Slišala sem že, da je bilo kaj narobe z otrokom, če je ženska v nosečnosti dobila kakšno vnetje, ki se je razširilo na otroka, to pa slišim prvič. Drugače delam s populacijo s posebnimi potrebami in še nisem slišala da bi bil kakšen otrok ˝prizadet˝ zaradi takšne okužbe. Ne rečem, možno je in ne mislim se delati pametne ampak malo te želim pomiriti, da morda ni vse tako kot predstavijo ginekologi. Meni naprimer ginekologinja tega sploh ni omenila kot možnost. Verjetno je res odvisno od ginekologa. user posted image

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1423
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 22:50:32   
Cvetnilist
Malo res prenapihujejo te bakterije. Kolikor berem nas ima večina te bakterije v urinu in verjetno to res ni nič takšnega.

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 1424
   RE: APRILČICE 2019
9.1.2019 22:53:23   
Zogica_marogica
Hmmm jaz imam crto od 9 ali 10t ze? 😁😁😁 Ampak sele par tednov nazaj je zrasla nad popek. Pa to je se ok, bolj mi je bedno da cutim eno krcno zilo, ocitno je v nastajanju. Pa nosim ze tri tedne kompresijske nogavice 🙄

Jaz sem mojo zdravnico in ginekologinjo vprasala glede cepljenja nosecnic in obe sta rekli, da ni potrebno, da edino ce bi imela tako sluzbo, kjer bi imela veliko stika z ljudmi. Da naj raje pazim nase, razkuzujem roke, se izogibam stiku z bolnimi ljudmi (predvsem med domacimi) in pogosto za 5 min zracim doma in v sluzbi. 

Za tole bakterijo za testiranje pa prvic slisim. Koliko stane? Mislim, da bi se jaz kar odlocila za testiranje.. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 1425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  55 56 [57] 58 59   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?