|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  99 100 [101] 102 103   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
4.4.2019 21:44:55   
Cvetnilist
Bomo videli, mogoče pa res. user posted image Čep mi je že šal, križ me boli, krče imam občasno tako da ja. Upam samo, da ne bom preveč čez rok. No, te pri nama niso držale te stare vraže, če nama obema kaže nasprotno od dejanskega. user posted image Tako kot si napisala, glavno je, da bodo naši otročički zdravi!user posted image To pa imaš tudi prav, da morata z možem tudi še malo uživat. user posted image

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2501
   RE: APRILČICE 2019
4.4.2019 23:16:54   
LoniRR
Hahaha punce tudi pri meni so vse vraze po vrsti padle. No ja edino mozolji so bili na mestu pa se to ipazam da zaradi stresa v sluzbi, ker jih ze dolgo ni vec toliko. Kvecjemu sm pa ke ksn. Uf jst komaj cakam na novega otrocicka, ce gledam na tole nosecnost. Res sem imela sreco in me porod ne bo odvrnil od tega misljenja. Vse se vsaj 1x z veseljem ponovim. 

Hm tudi sama postajam sebi neznosna. En dan pospravljam in drugi pocivam ko me kriz matra. Spim ze bolj slabo. Glede obcutljivosti pa opazam zadnje dni pri sebi da me takoj prizadene, ce je kdo slabe volje in da sem cisto zalostna, ce komu kaj ni kej vsec. Drugace sem na luftar clovek in se gladko nasmejim in ne obremenjujem. Sedaj pa sem cisto kontra. Ce bi se kdo poleg mene kregal ali bil jezen name bi verjetno planila v jok. Pa sem clovek ki redko joka... ali se katero cudno spika v noznici. Kr stisne me skupaj. Pa je mala ze prej mi na zivce doli pritiskala da me je kr zelektrilo ampak tole sedaj me pa kr k krc zvije ko me doli spikne. Jst imam PDP jutri teden in res upam da bo vsaj ksn dan prej in ne kasnej 😍

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2502
   RE: APRILČICE 2019
5.4.2019 13:58:26   
jabuk
Olja punce, sem vas na hitro preletela..mala ne spi toliko, tak da počivam ko počiva. Če bo vse ok, jutri odhajam, če Ne, pa si kak dan več.


Moram reči, da sem pozitivno presenečena nad lj, sem v 2.nadstropju v A in B oddelku zelo prijazne sestre. Res je da sem 2. tukaj in mi je že zato lažje, ampak pri sinu je bilo ful gužve, zdaj je pa bolj mirno in se ti tudi posvetijo.
Je pa rekla operantka, da je dobro, da sem imela cr, ker je bila stena maternico tanka in bi se lahko pri porodu kaj zakompliciral. Je pa tudi rekla, da mi ne priporoča še enega otroka, ker ni vse ok (mi2 sva se itak odločila za 2). Zdaj še uživam v hotelu porodnišnica, ker sem zadnjič tukaj. 😊
Želim vam res lep porod, brez komplikacij 😊

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2503
   RE: APRILČICE 2019
5.4.2019 15:56:36   
Mišmašek
Ojla jabuk, super, jutri že domov. Komaj čakaš verjetno ne? Je že prav da se odpočiješ ko je prilika za to. Vidiš, še dobro da si potem na koncu imela cr. Vse se zgodi z nekim razlogom in v tvojem primeru so ti verjetno rešili maternico in v skrajnem primeru tudi življenje. Samo da je šlo vse srečno mimo in da si ti sedaj že ok! Vidve uživajta v crtanju maksimalno. Mi danes že celi dan ko je tako vreme. 😉


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2504
   RE: APRILČICE 2019
5.4.2019 15:59:30   
jabuk
Ja, upam da grem domov. :)...Pri sinu sem bila še 2 dni notri zaradi zlatenice in še jaz sem dobila neko vnetje.


Je bila pa mlečna plodovnica, kar pomeni, da je bila mala pripravljena na porod, kar je super. :)

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2505
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 7:26:23   
Nerodka
Živjo punce!

Do sedaj sem vas le brala. Rok imam sice v začetku maja, ampak se zna zgoditi, da bom rodila v aprilu (se mi malo napoveduje carski rez). Se v smem pridružiti pri klepetu? V skupini majcic nas je tako malo, da debata nikakor ne steče:(

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2506
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 8:18:07   
Mišmašek
Ojla Nerodka, seveda, dobrodošla! 🤗 Kateri teden pa si? Iz katerega konca slo? A je to tvoj prvi otročiček? Joooj malo sem te zaslišala, hja radovednost 🙈


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2507
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 8:19:11   
Mišmašek
Jabuk, a si že doma? Upam da uživate že v domačem okolju! 😘


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2508
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 10:01:40   
jabuk
Hej mišmašek, ravno včeraj prišla domov. Imamo se super. 😊


Nerodna, če te karkoli zanima glede carskega reza, sva ga z mišmašek dala obe čez in naju lahko vprašaš. Jaz sem prvič rodila s splošno anestezijo, zdaj pa z spinalno. ☺

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2509
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 18:38:36   
dorchy24
Hej punce js sem bla z vami cisto na zacetku ker sem mela prvoten rok 27.4 potem so mi ga prestavili na maj ampak glede na vse bo verjetno aprila kot je bil tudi prvi zato se vam pridruzujem nazaj. Vsem iskrene cestitke katere ste ze mamice. Js nestrpno cakam in res upam da bom v roku 2 tednov rodila. Za mano je ena pestra nosecnost ,nakratko imam 10ss in eno izgubo v 5mescu. Zdaj je blo pestro od izcedkov in vsega ampak ok sem zdaj v 38t :) 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2510
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 19:30:19   
LoniRR
Dorchy tebe se pa spomnem. Sem zelooo vesela, da si prisla tokrat srecno do konca in da je vse OK. 

Nerodka pozdravljena. Jaaa punci vesta, da sta doborodosli tukaj cetudi nista aprilcici. Imamo ze februarcka in tudi 2 marcka. Kar se pa mene tice pa mi je popolnoma vseejn kateri mesec ste. Debata in izkusnje, ter menjava mnenj vedno prov pride 😍
No jst ze komaj cakam da grem. Jutri bomo upam da zakljucili z renovacijo in potem upam, da mala pohiti, ker sem ze pocasi odvec sama sebi. Hm punce kako je s temi pregledi. V petek imam PDP in v sredo spet pregled pri svoji G. Nazadnje sem ga imela sedaj v petek in je bilo vse OK. Kdaj nastopim s pregledi v porodnisnici? 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2511
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 19:53:20   
KmAlU MaMiCa
Pozdravljene vse stare/nove...vec nas je bolj bo zabavno in itak vec mnenj in izkusenj je vedno fajn. Jaz jutri stopam v 39 teden...tudi jaz ze odvec sama sebi, komaj ze cakam da se zacne kaj dogajat. Glede pregledov imam jaz jutri zadnjega pri svoji ginekologinji potem pa verjetno na pdp v porodnisnici zacnem. Vsaj taka je praksa tu v celju. Upam sicer da nas princ pride prej ker ono cez rok je res muka pol...vsaka 2 dni ctg in si res ze nervozen. Mene sicer na trenutke kar konkretno zareze spodaj ampak se pa ne ponavlja konstantno in mali je se tako aktiven da nic kaj ne kaze da bi kaj bilo v kratkem. To cakanje res ubija...sem kat fous nasim aprilcicam ki ze cartajo svoje soncke😉


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2512
   RE: APRILČICE 2019
7.4.2019 20:45:08   
dorchy24
Bodoca mamica1  hvala smo upali do konca da nam uspe pa smo nekako prisli do konca.zdj pa upam da bi v teh 2 tednih rodila se pred veliko nocjo :) ooooo ste pridni da mate ze clane sam da so ok :) kako se ve pocutite ,vas kaj mantrajo krci, mene me zdaj ze en teden dol stiska in popusti ,imam pa v torek pregled pa ctg bomo vidli kako in kaj . 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2513
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 15:02:32   
Nerodka
Hvala vsem za dobrodošlico. Sem s severne primorske, ravno danes sem nastopila porodniško, tako da se je zame začel 37.teden. Pričakjem pa prvega otroka. Rok imam 6.maja.

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2514
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 16:31:51   
Jetkarmak00
Dobrodošle nove:)! Puncee še mal.. Pa bo konec za vse :) mnei čas tako beži... V nosečnosti pa se mi je vleklo in vleklo.. Zdaj pa se mi zdi, kot da bi včeraj rodila. Mi smo že n skoraj 4 kilcah. Hehe. :) poje pa že 150 ml na obrok. Glede na to da sva startala z 20ml na dve urci.. Je zdej že cel požeruh :)  glavco že obrne, dolg časa drži.. Čez dan pa komaj še kaj prespi 😑😁.. Hitro gre hitro.. 
Meni so n pregledu po porodu ugotovili razmak trebušnih mišic za 3 cm.. Kaj ve katera kaj to pomeni? Baje to že v nosečnosti merijo ampak meni ni nihče nič. Raztrgana sem bila pa ful.. Sploh nevem kako bi se končalo če bi bila na rok.. Drgač pa vas spremljam z branjem. Sploh ko pišete kako močne so brcike.. Ctgji.. No sama nisem nič od tega dajala skoz pri ginekologu.. -. - 
Cr mam pa tudi jaz npovedan za naslednjo nosečnost :D

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2515
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 17:37:06   
LoniRR
Hehe tudi mene tako dol pritiska da me je v preponi rahlo boli ko predolgo stojim. Teza dela svoje. Mala ima ze cez 3kg hehe

Jetkar... verjetno mislijo diastazo. Gre za razmak trebusnih misic. To je nam pri telovadbi vsakic preverila. Sama tega nimam. Je pa rekla, da tiste, ki imajo gre zelo tezko nazaj, ce sploh gre. Pa omejene so pri dolocenih vajah v nosecnosti. So pa te misice ki se razmaknejo podpora notranjim organom. Nocem te karkoli medicinsko zavajati tako da si raje sama preberi. Ni pa prijetno, ce je razmika veliko. Ce se prav spomnem je pa to lahko kar problem v naslendji nosecnosti glede bolecin v hrbtu...

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2516
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 18:11:54   
jabuk
Jetka, to diastazo 3cm imam tudi jaz, pa obe cimri v sobi sta imele po 3cm razmaka...s časom bo šlo nazaj, zgleda da večina žensk to ima.


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2517
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 21:28:41   
dorchy24
Nerodka js mam drugi rok 6.5 prvotni pa 27.4. Sicer vse kaze da je vecji pa da bo prej,tudo v prvo sem rodila v 38t. Zdaj pa komaj cakam ds bo mimo ker me mantra nestabilna medenica in imam zelo obupne bolecine ,ponoci ce spim je to 2 uri in to je to :(  vsem pa ki ste ze mamice vam tko zavidam <3


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2518
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 22:01:09   
Jetkarmak00
Mamica.. Jabuk...

Jaa jz sm prebrala da naj to ne bi bilo vredu. Teli razmaki. Grejo lahko nazaj.. Ampak mislim da sek jaz že preveč čez nosečnost da kar se je popravilo se je...??! Ta razmak naj bi imela 3 prste al 3 cm? Nevem. Kako to merijo.. Edino vem, da težav nimam nič. Trebuh je videti vredu.. Le zakaj majo te mišice tako zvezo v tem? Kaj pa če negre nazaj in tako ostane? Pri Pušenjak sem prebrala da to ni nič takega kot pravi jabuk.. Ampak na eni drugi strani sem pa prebrala da to naj spet ne bi bilo tako ok... 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2519
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 22:27:02   
jabuk
Pušenjak je strokovnjak, bolje njemu verjeti, kot člankom. Moja sestra je po dvojčkih imela 5cm, zdaj so te dvojčki že šolo obvezni in nima nobenih težav. Jetka- si dobila kake vaje od fizioterapevtke, jaz jih imam?...Men je rekla fizioterapevtka, da bi se čez pol leta to moralo poznati.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2520
   RE: APRILČICE 2019
8.4.2019 22:36:49   
Jetkarmak00
Ja ko sem bla v porodnišnici je pršla v sobo itak fizioterapevtka in smo mogle delat ene vaje v postli. Pa neke letake dobile.. Pa keglove vaje pa vse.. Sam nič nisem delala jaz tega. Hehhe..

Kakšne vaje bi mogel delat? Maš ti kej? Ti maš tut 3 cm razmaka potem če te razumem? Ja Pušenjak je napisal naj bi blo to kao estetskega pomena.. Men so dal fizioterapijo na napotnico ker sem se tok pretrgala pr porodu. Ampak nisem šla. Ker mi je rekel G da če ni težav z uriniranjem in odvajanjem da ni potrebe.. Nič ni bilo p govora o teh mišicah.. To sem izvedela šele na pregledu da naj bi imela. Nisem dobila nič drugega kot pregled čez en mesec. Hehe
Jabuk.. Dej mi pouej pa tiste k ste že rodile.. Kaj naredit da se ne bo samo po rokah nosil..?? Nama bodo roke odpadle... Zaspi samo na rokah.. Ko se usedeš začne "kukati" in ko ugotovi da si pri moru se začne jok.. Ko vstaneš in hodiš ponovno zaspi.. Ga daš v posteljo.. Ko ugotovi (nekje čez 5 minut) spet jok.. Mal smo ga razvadl ker je bil mal božčk mejčkn :) ampak zdej mi pa to mal narobe že hod.. Eni praujo pusti da se zjoka.. Sem že probala.. Pa nevem. Nemorm ga pustit tko močno jokat.. Kakšn nasvet? Nujnoooo :) zj je že tok velk pa to. Da je tut vedno težje ga nosit. Ma že skor 4 kile hehhe.. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2521
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 6:54:11   
dorchy24
Jedkamar pri nas je pomagalo prvi mesec da sm ga v pismo zavijala.in ke ful bolj mirno spal, pa vrtiljacek z glazbo. Sicer malo ce pojokca ni hido dokler ni prav histerije.. al pa kak gugalnik da si omislis nekateri imaj oto zelo radi,mi nismo meli srece z tem.. kar se tice diastaze je pa tko da nekaterim se po porodu sama povrne v prvotno stanje zato ker so itk misice prozne nekaterim pa ne, je pa dobro ce se ti ne met nekoga da ti pomaga z pravilnimi vajami . 


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2522
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 7:32:24   
Nerodka
Punce, imam eno vprašanje za vas. Kdaj so se vam dojenčki zasukali v pravo lego (če so se)? Je katera šla na zunanji obrat v Ljubljani? Moj dojenček je namreč že sedaj samosvoj in se ni še obrnil. Jutri imam pregled, na katerem se bomo zmenili z ginekologinjo kako naprej (zunanji obrat, carski rez). Hvala vam za vaše izkušnje :)

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2523
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 7:35:20   
Nerodka
Dorchy24...sem videla, da imava isti dan rok..mogoče se srečava v porodnišnici. Kam greš roditi? Jaz v Ljubljano.


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2524
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 9:03:12   
LoniRR
Hm nerodka pri meni je bila mala ze zelo kmalu obrnjena na glavo. Mislim da od ene 26 tedna dalje ze. 
Hm kje je cvetnilist? V nedeljo je imela rok. Mogoce je pa tudi ze rodila... 😍
Jst pa danes komaj stojim. Tako me kriz zategne da me se noge ne ubogajo. Vceraj sem pretiravala ampak sem pa vsaj do konca uredila in pospravila in je sedaj vse pripravljeno. 😀

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  99 100 [101] 102 103   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  99 100 [101] 102 103   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?