|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  100 101 [102] 103 104   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 9:04:43   
Jetkarmak00
Ga zavijam v dekco. Kot pismo ja.. Ma ne pomaga nic :) ko ugotovi.. Tako fajn kuka z ocmii.. Zacne jokat.. Gleda ce se premika pomoje.. Ko ugotovi da se ne jok.. =( vrtiljak pa bom. Nastimala ja.. Dobra ideja.. =)


Kaj pa. Ta nosecniska crta. Linea nerga a kaj je... Nad in pod popkom. Meni se vedno ni izginila.. Kdaj naj bi? Katera ve? Če sploh izgine..?

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2526
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 11:46:09   
dorchy24
Nerodka ne v izolo grem rodit in itk mi gledajo prvotni rok bolj tko da je 27.4 .. js sm mela danes ctg pa bris vse kot more bit sm prosla ce bi me pogledal ker mam ponoci kr mocne krce v noznoci pa mu je blo tesko in me ni -.- 


(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2527
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 11:50:22   
jabuk
Jetka: te vaje v tisti knjižici. Ma saj ti rečem, da so vse cimre v sobi imele 3cm razmaka. 😉 Jaz jo dajem v gnezdeca, lupino...mi je zadnjič v postelji tudi jokala, ampak je bil tak nežen jok, sem vedela, da ni lačna, ali pa da bi jo zvijalo in je potem lepo zaspala.


Nerodka: Ja, sorodnica je šla prvič na ta obrat in sedaj drugič bo tudi morala (zgleda je kriva oblika maternice). So ji obrnili in je uspelo in je v roku par dni lepo rodila. Nič je ni bolel obrat.
Ostale: Saj bo, samo še malo. Probajte si še kaj privoščiti. 😉

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2528
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 12:46:38   
Jetkarmak00
Dorchy.. Meni krči niso povzričali odpiranja.. So mi pa tisti krči ki ti otrdi trebuh tudi zgoraj povzročili odpiranje. Tako da če ti celoten trebuh otrdeva zna bit kaj na tem da se odpiraš. Drgač se mi je pa. 14 dni pred porodom začelo z zarezami v nožnici. Tako zsreže kot odvzem brisa.. Za skeli.. Včadih sem kar av zavpila :) potem se je pa tako vse končalo.. Odprta bila že 4 cm, glava nizko. So samo pospešili z infuzijo popadke potem. Sem vam kar malce fouš za ctgje. Kolk časa vam jih pa snemajo? Slišite utripe zraven ali ugasnejo zvoke? 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2529
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 13:28:31   
dorchy24
Ja sprva so bli sam v noznici krci zdj pa ko me stisne me drzi jo 30-40sekund pa cel trebuh otrdi. Zto sklepam da bo slo za odpiranje sam ki mam lenega ginekologa oz povrsnega. Js mam ctg cca 20min, mi pa pusti poslusat srcka . Danes ko sm mela popadki pride tam do 35 ampak kar se tice krivulje nic resnega. V prvo pa sem sla rodit ko je kazalo samo 27 ker se mi ne ze spustil v kanal . Komaj cakam porod in da bo vse za nami . 


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2530
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 14:28:59   
jabuk
Jaz sem tudi imela to špikanje, popadki so mi kazali 120, so bili tudi na ctg-u na manj kot 10minut (v porodni), plodovnica je bila že mlečna- materični vrat sploh še ni bil pripravljen na porod, odprta komaj 3cm...Verjetno, če ne bi imela carskega, bi bila raztrgana (če bi bilo vse Ok, so pa itak rekli, da je bolje, da ni bil vaginalni, ker bi mi znala stena počit).


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2531
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 14:44:11   
dorchy24
Jabuk ampak ti si bla tudi cez rok en lep cajt ne kar sem brala na hitro ? Meni mi je sicer tam do 35 pokazal ampak glih ko sem bla na ctgju me ni nic zvijalo najhuje mi je ponoci al pa ce lezim na boku. Danes mi je vzel bris pa prsvi da se pocasi vse pripravlja moti me pa ker ni pogledal kolko sem odprta ne nic. V 27t ko sem bla v bilnici zaradi krvavega izcedka in krcov so mi rekli da sm ze za pol prsta odprta in da mam zmehcan MV.  Nekateri so res povrsni glede stroke. Zato komaj cakam da bo to za mano.sem pa bila do 35t tudi na Aspirini.


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2532
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 14:48:07   
jabuk
Dorchy: Ja, če si imela probleme, bi te nujno morali pregledati. Mene je moj gin.v prvi nosečnosti neprestano gledal, ker sem bila že v 5m odprta 2cm.

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2533
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 15:30:16   
Jetkarmak00
Ctg pomoje sploh ne zaznava popadkov. Jaz vem da sem bila med porodom priklopljena cel čas na ctg. Pa ko sem imela najhujše popadke mi je risal po 10 - 20 vrednost. Tako da to je en lari fari al ena scena nekje more bit. Haha =) 
Jabuk a ti je una črta pod popkom in nad ko je izginila? Jaz jo imam še vedno vidno.. =) ? Kdo ti pa preveri steno maternice? Meni to ni nihče nič preverjal.. Verjetno si imela kake znake da to preverijo? Glede strganja je pa itak tako. Al si spodaj zašit alpa maš črto od carskiga reza. Čeprav meni je bolje bit spodaj, ker se črta vseeno bolj vidi od cr, kopalke, kratke majice ipd. Se pa vsaka druga strga spodaj. Hehe.. Tut trebuh sem videla pri eni, ko je bila na intenzivni z malim (mali bil v inkubatorju) da je imela trebuh zelo ohlapen. Koža bolj viseča in tako.. Tako da to pomoje vse ostane :) meni se je to kar popravilo.. Ker sem tahujši trebuh "prešpricala" tako da tudi strije nisem fasala nobene. Edino ta razmak imam, pa črtico =)) 
Dorchy.. To je to potem. Ampak boš videla da boš točno vedela kdaj se je začelo. No jaz sem na tvojem mestu (ko se mi je pojavilo otrdevanje celotnega trebuha in krči pa te zareze spodaj) sem šla na pregled kjer so ugotovili odprtost in sprožili potem porod. Tako da mogoče pa pojdi na pregled v porodnišnico =)  tam te bodo sigurno pregledal. 



(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2534
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 16:04:49   
jabuk
Jetka: Ne, jaz nisem dobila te črte, niti zdaj, niti prvič, tak da nimam pojma kdaj to izgine 🤔. Ej, ma jaz imam tako srečo s tem carskim rezom, so mi prvič tak naredili, da je bila skoraj neopazna (so vsi rekli, da imam ful lepo) in tudi zdaj so šli po istem šivu in zaenkrat zgleda lepo. Sem pa prerezana ful spodaj, tak da se pri kopalkah nič ne vidi, ker pokrijejo rez. Eno je bit raztrgana, drugo pa imeti prerez presredka (večinoma ženskam, ki so raztrgana, tudi presredek prerežejo). Kolegica je bila tako raztrgana, da zdaj še po 9ih letih ne more imeti normalno spolnih odnosov, ker jo boli (Je rojevala pri 6cm). Sorry, je pa v takem primeru bolje imeti CR. 😊


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2535
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 16:13:15   
jabuk
Jetka: Aja, steno maternico je pa videla,  ko me je operirala. Mislim, da preko UZ ne morejo videti. Aja, pri carskem ne prerežejo trebuha, ampak tam doli pri vagini (kjer delamo frizurce). 😁

Eto, letos sem bila zadnjič v porodnišnici v mojem življenju. 😊 


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2536
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 18:56:11   
Jetkarmak00
Tako nizko naredijo rez? Zanimivo. Potem pa zakon to itak. Takoj bi podpisala hehhee..


Hmm. Kako težave z odnosi? Saj ti ne zašijejo luknje..?? Hehe =)) Mene nič ne boli. Še celo la] je gre notri ko je vse razvlečeno =PP😁
A dojite al ste na dodatkih tiste ki ste že rodile? 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2537
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 18:57:46   
jabuk
Dojim 😊... mi je tudi prvič uspelo, ker po carskem je to težje. 😊


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2538
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 19:36:10   
KmAlU MaMiCa
Jetka ta crta rabi kar nekaj casa da izgine...jaz sem jo imela se sigurno 2-3 mesece, ce ne se dlje. Otrdevanje trebuha je tudi pri meni vse daljse in pogostejse sam jaz ne grem v porodnisnico dokler ne bo res na hard, ker mi je muka tam sama bit na oddelku in cakat da grem v porodno. Bi raje da pridem, grem v porodno, rodim in je to to. Edinolar me je strah je da zna it ekstremno hitro ker je le tretji porod...joj sam da se zacne cimpreeeeeeej 😊


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2539
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 19:58:11   
LoniRR
Jst imam to crto skoraj do prsi in me prav zanima kdaj bo izginila. Hm jst nimam nobenih cudnih bolecin oz. Otrdevanje je zgolj ko kaj delam. Pri lezanju redko. Se mi zdi da mala malo manj razgraja. Edino me pa dol prtiska oz. Pod trebuhom boli od teze. Joj ce po vsem tem sklepam jst se dva tedna nam rodila. V petek imam rok in bi mi reeeeeeeeeeees pasalo ze kar jutri iti 🙄

Hm jst mislim da he cvetnilist ze v dveh delih ker se ze par dni ne oglasi...Jetkar... ti si rodila v 33tednu a ne? Koliko casa sta pa bila v porodnisnici? 

(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2540
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 20:27:38   
dorchy24
Punce ja sej fora je bla da me je en teden zvijalo sploh na boku in pa ponoci in sm rekla itk mam pregled bo pogledal pa nic. Ctg pa ni nic pokazal. Me pa danes kr je blo ogromno zivcev in stresa kr dobro zvija ce se bo tko stopnjevalo bom pa res sla v bolnico se pokazat ker moj gin je res poseben in len za bilo kaj. 

Kako se pa kaj ostale pocutite?Drugace linea negra ve tudi trajati do 6m po porodu.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2541
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 21:12:20   
Jetkarmak00
Bodoča mamica...

Merkaj ti to hehhee.. Js sm v prvo mela porod samo 4 ure. So bli kar preseneceni.. Kaj bo sele v drugo. Me je kar strah hehhe.. Sm bla pa sprejeta noc prej.. Ker so cakal ce se bi popadki ojacal. Pa se niso.. Tko da so mi jih zjutrej pol umetne nasopal.. Linea je res se vedno prisotna ja.. Ja. 4 dni. Spuščajo po 2 kilah domov kakor vem ja.. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2542
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 22:31:16   
TissaBaby
Jaz imam tudi 27.4. rok :). Meni pa nič ne kaže na porod. Ni otrdevanja, ni lažnih popadkov, samo vedno bolj okorna sem in je tudi hodit vse težje.

Danes sem imela 1. ctg, vse v mejah normale, mi pa danes ni prvič nič UZ naredila, niti ni preverila lege, ne plodovnice. Je rekla le, da moram gibe čutit in to je to. V pon imam spet pregled. Je bil pa mali že na prejšnjih pregledih dol in vse bp, tako da očitno je to bilo dovolj.

Jaz imam tudi lineo negro, sam ni zelo temna. Bomo videli kdaj bo šla.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2543
   RE: APRILČICE 2019
9.4.2019 22:59:54   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: jabuk

Jetka: Aja, steno maternico je pa videla,  ko me je operirala. Mislim, da preko UZ ne morejo videti. Aja, pri carskem ne prerežejo trebuha, ampak tam doli pri vagini (kjer delamo frizurce). 😁

Eto, letos sem bila zadnjič v porodnišnici v mojem življenju. 😊 




Odvisno komu, jaz imam rez nad robom sp. hlač oz. kopalk, ene 2 cm nad dlakami. Cimra pa dva cm nižje kot jaz. Tako da meni se pri kopalkah vidi, zdaj je sicer kar manj vidna črta, prvo leto je bila pa zelo očitna. Ampak bodo letos spet rezali, tako da bom na istem …
Lineo negro sem imela pa tudi nekaj mesecev po porodu vidno, čeprav ni bila ful izrazita.

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 9.4.2019 23:01:36 >

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2544
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 3:45:08   
Jetkarmak00
Pri meni tudi bledi.. Ampak je pa še vedno vidna. No, jaz sem mislila da to takoj izgine.. Pa očitno ne :)
Punce, mam še eno vprašanje.. Za vaša mnenja... Tamal mi zadnje 3 noči (danes 4 noč) spi neomejeno. Okoli 10 ure (nekje do pol enajstih zvečer) je zadnji obrok 100-120 ml. Potem pa se ne zbudi več. Prvo noč sem ga pustila do petih. Drugo noč sem ga zbudila ob štirih.. Tretjo noč spet ob pol petih.. Skrbi me malce ker izpusti cel obrok (obroke ima nekje na 3 ure po 100-110ml) Mislite da ga lahko kar pustim čez noč? Začel mi je spati očitno celo noč, ampak se mi zdi da je še malce prekmalu.. Zdaj bi bil šele njegov PDP (teden dni čez) Na teži sicer normalno pridobiva, patronaža nič ni rekla ravno tako na pregledu pediatrinja.. Vse ok glede teže.. Kaj bi ve? Zbujale ali pustile spat?? 🤔😐😐 


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 2545
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 3:47:52   
Jetkarmak00
Ni pa dojen.. Je na novalacu.. Nisem imela nič mleka..

Čez dan se normalno sam od sebe zbuja.. Mal me pa skrbi za noč kaj je to zdej.. 😑😒 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2546
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 4:57:06   
Nerodka
Jetkrmak00, kolikor jaz vem (sem slišala od par razlišlčnih žensk-patronažna, mami, svakinja, pediatrinja...) obstajajo otroci, ki hitro prespijo celo noč in ni s tem nič narobe. Otrok se zbudi, če kaj ni OK. Menda sem bila tudi sama ena izmed takih dojenčkov..sem od 14.dneva spala celo noč, pa sem bila sicer zelo živahen dojenček. Mislim, da naj te ne skrbi. Vseeno pa vprašaj patronažno sestro, da boš pomirjena.


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2547
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 6:07:33   
jabuk
Jetka: Ravno to sem želela zdaj pogooglat. Moja je tudi danes spala od 21ih-5ih in nisem vedela, ali naj jo zbudim ali ne. 😉 Sem brala, da naj bi spali 18ur na dan, moja niti blizu ni 18im uram, spi krepko manj (Je zmožna biti budna po 6-7ur), kar se mi pa tudi ne zdi ok.


Ribica: No saj, večinoma ne delajo reze tako  visoko, kot je popek. Ti bodo pa zdaj verjetno naredili na isti lokaciji.

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 2548
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 7:19:40   
Sofie


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Pri meni tudi bledi.. Ampak je pa še vedno vidna. No, jaz sem mislila da to takoj izgine.. Pa očitno ne :)
Punce, mam še eno vprašanje.. Za vaša mnenja... Tamal mi zadnje 3 noči (danes 4 noč) spi neomejeno. Okoli 10 ure (nekje do pol enajstih zvečer) je zadnji obrok 100-120 ml. Potem pa se ne zbudi več. Prvo noč sem ga pustila do petih. Drugo noč sem ga zbudila ob štirih.. Tretjo noč spet ob pol petih.. Skrbi me malce ker izpusti cel obrok (obroke ima nekje na 3 ure po 100-110ml) Mislite da ga lahko kar pustim čez noč? Začel mi je spati očitno celo noč, ampak se mi zdi da je še malce prekmalu.. Zdaj bi bil šele njegov PDP (teden dni čez) Na teži sicer normalno pridobiva, patronaža nič ni rekla ravno tako na pregledu pediatrinja.. Vse ok glede teže.. Kaj bi ve? Zbujale ali pustile spat?? 🤔😐😐 





Dojenčki, ki so na adaptiranem mleku hitro prespijo noč. Na internetu imaš informacije koliko mleka mora spiti glede na težo v enem dnevu in si preračunaj. 
Moja je pridobivala na mesec slabih 500g, zato sem jo 1x vmes zbudila. V nasprotnem primeru je ne bi. 

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2549
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 7:21:56   
Sofie



Informacija koliko naj bi pojedli: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?t=5030328#p5030848
Pri dojenih otrocih so seveda obroki drugače razporejeni. 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 2550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  100 101 [102] 103 104   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  100 101 [102] 103 104   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?