|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:01:29   
Pikapolonica
Res ne razumem zakaj. Vse naredim tako kot piše v receptu, pa ne gre in ne greuser posted image . Če dam na dolgi program mi testo preveč vzhaja in pade skupaj (tudi če zmanjšam količino kvasa), če dam na kratke programe je pa zbit. V nobenem primeru pa ni NJAM. No, jaz ga še pojem, mož pa kar nekaj nos viha in meni je seveda hudouser posted image . Pa škoda denarja mi je za to zadevo, če ne dela tako kot sem si želela...

In vaše izkušnje? Pomagajte mi - kaj delam narobe????

LP, user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:05:13   
AnkaM
Peči ga na najkrajšem programu - pri meni je to malo manj kot dve uri. Potem ne pade skupaj:)

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:09:27   
ZARA
Jst ga tud pečem na krajšem programu in mi vedno rata...
Ja ne vem, kaj delaš narobe user posted image  ??!!
Jst sicer ne delam točno po receptu in dam 20ml vode več + eno žličko olivnega olja...mmmmmmmmmmmm, probej...
Srečno, ladybug user posted image !

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:18:58   
nana 27
Živjo! Pri nas je mojster za peko kruha moj možek in kruh mu vedno uspe.Pošiljam ti njegov recept. Imava pa aparat firme bomann. "V posodico (majhen lonček) daš 18g kvasa (lahko tudi 5g suhega kvasa iz vrečke), malo merico oz. majhno žličko sladkorja in 1dcl mlačne vode. Posodico daš na štedilnik na najmanjšo temperaturo, da naraste. V 500g bele moke daš malo več kot malo merico soli in zmešaš. V posodo za kruh (to je tsita, v kateri pečeš) naliješ 2,5 dcl vode (od tega je lahko nekaj mleka), dodaš moko s soljo, narasel kvas iz štedilnika in 2 žlici olja.Pečeš na hitrem programu. Ko je kruh pečen, pustiš še nekaj minut v kruhomatu, nato ga prekucneš na desko in odstraniš metlice in ga daš na rešetke v pečico, da izgubi malo vlage. Pečice vsaj malo pustiš odprto." Ta kruhek zmeraj uspe. Midva ga ne kupujeva več, ampak ga sama doma pečeva. Po svoji presoji in okusu dava noter še dodatke: 3 žlice semen za kruh, ki jih lahko kupiš v trgovini, ovsene kosmiče itd. zelo je važno, da v Kruhomat najprej pride voda oz. tekočina oz. v zaporedju, kot sem ti napisala zgoraj. Tukaj so še ostala razmerja za druge vrste kruha: Koruzni: 150g koruzne in 350 g bele mokeRženi: 200g ržene in 300 g bele mokePolnozrnati: 200 g polnozrnate in 300g bele mokeAjdov: 150g ajdove in 350 g bele moke + skledica narezanih orehovČebulni: dodaš še 200g čebule, ki jo prej popražiš na olju  

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:23:01   
nana 27
- mala merica je zravnana čajna žlička --> toliko sladkorja - malo več kot mala merica je zvrhana čajna žlička :)  --> toliko soli Tudi meni je všeč olivno olje. Ko ti bo prvič uspelo, boš sama odkrila še vrsto okusov in kombinacij. Veliko uspeha!

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 11:33:31   
Aleksandrin
Tudi midva sva rabila nekaj časa, da sva se naučila, kar nekaj moke je šlo v nič user posted image , nato pa se en dan pripravi moj delat- točno tako, kot piše v receptu samo malo količino, krajšim časom in najosnovnejšim receptom (beli kruh) super. Kot ti to enkrat uspe lahko naprej eksperimentiraš sama.
Ne obupaj, ko ti bo uspelo boš presenečena.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 12:58:53   
a.jda
Tudi jaz sem razočarana. probala sem že vse sorte, pa sploh ni dober. Pečem na hitrem programu in je zelo zbit in težek. tudi jaz ga še pojem , moj ga pa noče. Škoda denarja, mi je žal da smo ga kupili.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 14:09:45   
ledenka
jaz pečem približno po receptih iz knjigice, ki je zraven, pa mi kar rata - sam ko prvič mesi, moraš preverit, a ni premalo ali preveč vode. pečem pa kar na tadolgih programih, sicer traja, ampak kar rata.

recept:
350 ml vode
500 g moke (200 koruzne, 200 polnozrnate in 100 pirine - ali druge kombinacije)
1,5 žličke soli
1 žlička sladkorja
1 žlica olivnega olja
kvas iz vrečke
po prvem pisku dodam ponavadi še 100 g mešanega zrnja, ki sem ga namočla v vodo

meni ponavadi rata... kruha sploh ne kupujeva več!
user posted image

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 17:02:08   
ur+sa
zivijo! tudi jaz uporabljam to zadevo.

recept:
*350 mleka
*100 vode
*800g moke (katere koli)
*tavelka zlička soli
*tamala sladkorja
*kvas iz vrečke
*(po potrebi razna semena)

pece se malo vec kot 3 ure, se mi zdi...

LP

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 17:22:07   
Andra
Za začetek je najbolj enostavno, da si kupiš tisto zmes za peko kruha, ki je že vse pripravljeno. Dodaš samp še 3 dcl vode in vklopiš hitri program in zadeva 100% uspe, pa še dober kruh je. Toliko, da dobiš občutek, potem pa začneš mešat in ustvarjat sama.

Pa veliko dobrega kruha!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 17:36:36   
PIKA
Jaz sem z aparatom zelo zadovoljna, v njem kuham tudi marmelado. Recept za beli kruh pa sem napisala pod temo Aparat za peko kruha.

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
5.10.2005 18:14:31   
Primoza
Poskusite v smeri spremembe moke (npr. univerzalna farina), dodajte malo manj moke, kvasa enako, kar en kvader recimo Fale in javite napredek.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
7.10.2005 19:30:22   
k1
jaz mam pa še eno vprašanje - kaj narediti, da se zgorji del tudi popeče - tam ko je okence za not sipat???

pustite? date v pečico??  kaj drugega???

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
7.10.2005 19:41:39   
PIKA
Še 10 min. po končanem programu na program PEKA.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kruh iz kruhomata.... ZAKAJ MI NE RATA!!!!!
8.10.2005 8:31:46   
k1
thx, zlate ste!

(odgovor članu PIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?