|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kosila?!!?
3.11.2005 12:33:12   
Anonimen
Zaradi pomanjkanja idej, kaj skuhati za kosilo, se obračam na vas..user posted image

Enostavno ne vem več kaj naj kuham, skos se mi zdi, da jemo eno in isto.user posted image

Enkrat špagete, zrezke, hrenovke, palačinke, pohan sir, juhice, kakšne zavitke, cmoke, kakšno rižoto... pol je pa konec in se kar ponavlja..user posted image

Torej, kaj kuhate??user posted image

jaz ne vem več..
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 12:46:40   
Anonimen
ISTO SE SPRAŠUJEM K TI..S TEM DA ME ŽE MAL MN MORA TLAČ K MOJA JUŽNA MORE BIT FERTIK V MAX POL URE. ŠE TO JE PREVEČ. SEJ DAM PRIDEMO ŠELE OKOL (matr črke se opravičujem) pol 5h pol pa skuhat pa vse popedenat je pa že večerja! pa sam za naju kuham, tko da pol ne vem kaj nej tamali nardim za večerjo. mogoče bi lahko jedla najino južno okol 6h se prav da more počakat kako uro?

ma ne vem več! js hočem kuharjaaaaaaaaauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 12:47:31   
Minkaa
Na žalost moram rečit da je pri meni nekako podoben problem. Madonca smo neizvirne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 12:58:17   
Marogica
Ja res smo neizvirne, kajti tudi pri meni je tako. Vsak dan se isto sprašujem oz. poteka približno tako: ker sama nimam ideje, kaj bi kuhala, vprašam moža, kaj bi jedel (dobra finta, ne?). A tudi on mi odgovori, da ne ve, kaj bi jedel, ker vse kar skuham je dobro. (njegova dobra finta, ne?) TOrej sem zopet na začetku.
Ker že veliko let kuham, pogledam dostikrat v hadilnik in napravim kakšen "mix" večih receptov skupaj, ali pa jemo približno tako, kot ti, biba 12.
X-variant testenin, meso, kakšen golaž paprikaš, sezonska hrana(beluši, divjačina, krvavice), 1x na teden ribe......., dokler ne pride odrešilna nedelja, ko kuha moja mama.
Kaj hočemo, očitno nam je to usojeno.
Pa dober tek vsem skupaj

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Minkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 13:10:33   
Pinga
No, vidim da nisem edina, ki ji je zmanjkalo idej in potem jemo stalno isto

Ampak mi danes jemo nekaj, kar je  meni zelo njam, je hitro pripravljeno in ni ko se kuha oz. peče ni potrebno zraven stat.

Na koščke razrežem ena piščančja prsa, dodam malo soli, po želji popra, mlete kumine, mletega česna, vegete in malo olja. Prav tako na koščke razrežen surov krompir, na rezine eno rdečo papriko in eno bučko. Vse skupaj zmešam, dam v lončeno posodo in pečem cca 40 minut.

Pa dober tek.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 13:11:19   
marty5
No, jaz sem tudi ugotovila, da kuham vedno isto - po moje v 1 mesecu se ena vrsta obroka obrne 3×...

En povprečen teden zgleda tako:
ponedeljek: "recikliram" nedeljsko kosilo (meso z juhe prepražim s čebulo, papriko in še kakšno zelenjavo, naredim malo omakice, zraven pa pire)
torek: zrezki v omaki s tortelini/rižem/svaljki + solata
sreda: testenine s paradižnikovo omako+solata
četrtek: zelenjavna mineštra + nekaj mesa za mojega (če ni mesa, za njega ni obroka)
petek: rižota z morskimi sadeži ali gobicami ali mesno-zelenjavna
sobota: kaka jota ali pašta fižol.... (večje količine za skrinjo)
nedelja: se pustiva povabit k enim ali drugim staršem oz. tipično kosilo: goveja juha+meso+krompir
Te jedi varirajo še s kakšno lasagno - idealna, če drugi dan nimam časa, ker jo pripravim večer prej), grah, čufti, popečeno meso in pomfri, polpete in krompirjeva solata.

To je skoraj vse, kar kuham. In moj ima podobno foro - ko ga vprašam, kaj bi jedel, reče, da mu je vseeno - grrrrrruser posted image , kako me razjezi s tem. Obvezno pa mora bit meso zraven - skoraj vsak dan. Kak dan že prešvercam brez, ampak redko. Večino stvari pa moram pripravit prejšnji večer ali zjutraj, da potem samo končam. Delam namreč  nekje do 17ih in je že tako bolj večerja kot kosilo.
No, saj bom kmalu na porodniški, pa bomo jedli ob bolj normalnih urah - upam user posted image


_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 14:10:15   
petra a
zgleda da je povsod enako

pri meni ne vžge če vprašam kaj bi jedel, ker vedno reče da mu je vseeno in da je vse kar naredim dobro user posted image

ne jeva kosil, pač pa večerje, si pa kar pripravim v glavi jedilnik za cel teden naprej, tako da mi potem ni treba vsak dan sproti tuhtati, pa nekaj na hitro mora biti

ta teden:
ponedeljek-špageti z tuno
torek-sva mislila iti na pico, pa sva pri starših dobila mesni ragu, tako da sem zakuhala samo še makarone (matr, 2x zapored testenine user posted image )
sreda-krompirjeva solata in mesne polpete
četrtek-riž in piščančji zrezki z gobami
petek-oslič in krompir z blitvo
sobota-puran in pečen krompir
nedelja-goveja juha, pražen krompir in meso iz juhe

tudi pri nas ne zmoremo brez mesa, zmeraj pa mora biti obvezno zraven tudi solata, pa še kaj za posladkat, brez tega tudi ne gre


(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
3.11.2005 14:30:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petra a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kosila?!!?
3.11.2005 14:37:43   
tejča
Jaz pa po pravici povem da ne kuham. Sama jem toplo malico v službi, moj gre ponavadi na kakšno malico zunaj, tako da samo včasih pripravim kakšno stvar, npr. palačink se nama zlušta, riževega narastka, štrukljov, cmokov. Ob sobotah pripravim kakšne špagete ob nedeljah pa v kolikor ne povabita mama ali tašča, običajno spečem krompir in kakšno meso, solato in juhico.

_____________________________

Naj bo vsak dan zase lep. Posrbite za to!

(odgovor članu petra a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kosila?!!?
4.11.2005 1:52:37   
KODA
Če imate radi kislo smetano in šunko,bo to šlo.
Najbolj okusno je,če delaš z pečeno slanino,vratino,lahko tudi šunko.To narežeš na majhne koščke.Prepražiš,da zarumeni.Dodaš moko,še malo popražiš.Nato dodaš kislo smetano,zmešaš,zaliješ z mlekom in posoliš po okusu.Potem pa vidiš kako se gosti.Po potrebi zaliješ z mlekom.Za orientacijo(50-60dkg slanine,zadostuje za cca3 ljudi).Kuha se na majhnem ognju in večkrat je treba pomešat.1cela kisla smetana,mleko pa po občutku,ko vidiš kako se gosti.Dobiš okusno polivko za testenine ali njoke.Ko se servira,se pa še z parmezanom posuje.Narejeno to imaš v 15minutah.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tejča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kosila?!!?
4.11.2005 10:19:07   
Anonimen
Nama so se včeraj zaluštale kranjske klobase. Danes bomo torej jedli kranjske hrenom, juho in solato.
.
Včeraj kosilo:Sesekljana pečenka + kuhana zeljenjava + goveja juha
Sreda: piščančja prsa na žaru + riž + prežganka
torek: kuhana govedina s hrenom  + juha + restan kropir
pondeljek: pečen piščanec s pečenim krompirjem + juha
nedelja: pečenka + goveja juha
sobota: nabodala + česnova juha

++++++++  solata seveda

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kosila?!!?
4.11.2005 10:59:11   
ninocka
jst tud ne vem kaj bi kuhala...user posted image
uceri smo meli svinjske zrezke natur, siroke rezance v drobtinah in gratinirano zelenjavo,
v sre smo meli zelenjavo s drobtinami, brokolijevo omako, texaska rebrca in pecen krompir.
Dons bomo meli pa nimampojma kosilo user posted image . Mi ne pase meso al pa zrezki, druzga pa itak ne vem kaj bi skuhala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kosila?!!?
4.11.2005 11:28:21   
Anonimen
no men je pa kuj mal laži sam da sem doma. dons sem namreč na bolniški za tamalo k sem jo okol dohtarjov vlačla dopoldne vso pikčasto. zdej sladko drnjoha js bom pa šla skočit in skuhat: krfjolno juho pa por bom dala še not. pa mal zmiksala pa mal kisle smetane not da bo kremna, pol pa še na kocke narezan krompir, korenje in piščančja prsa vse skup fliknem v ror mal povegetam pa mal petršilčka gor pa spečem mljask. zravn pa zelnata solata s paradajzom in koruzo.
sem prov vesela da sem doma! :) a grem lohk že na porodniško..kje je še april

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?