|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
6.1.2006 20:37:44   
napa
so bili vaši malčki tečni, preden so pokukali prvi zobki? Ali so se ponoči pogosteje zbujali? Kateri geli oziroma mazila, ki se dobijo pri nas, najbolje blažijo bolečine? Hvala za odgovore!

< Sporočilo je popravil Seven -- 7.1.2006 11:24:44 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko časa...
6.1.2006 21:52:34   
N&N&D
Ja pri nas se to kar vleče že od 6 meseca. Nekaj dni je ok, potem pa spetuser posted image . Včasih tudi ponoči slabše spimo. Uporabljam pa Calgel in zaenkrat kar pomaga, ne pa vedno. 1x smo morali ponoči dati tudi Calpol, ki je tudi proti bolečinam, ker ni nič drugega pomagalo.
lp Nataša

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko časa...
6.1.2006 21:56:32   
KODA
Glede spanja ni bilo nobenega problema.Edino slinila sta se in rokice tlačila v usta.Pa vse sta nosila v usta.Tamlajši je prvi zobek dobil pri enem letu.Glede na to,da se je slinit začel pri 4 mesecih je to kar dolgo trajalo,da se je pokazal prvi zobek.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko časa...
7.1.2006 9:57:58   
Anonimen
Začelo se je nekje pri 5 mesecu. S slinjenjem, tlačenjem rokic v usta, tlačenjem vsega v usta in drgnjenjem dlesni ob karkoli je prišlo pod roke user posted image
Na svoj pol rojstni dan (6.mesecev) je dobi prvi zobek, čez dva dni tadruzga, zdaj je pa 5 dni od tega in se že dogaja tazgorji...poje neverjetno veliko. Kaka normalno. Edino kakšne 3 tedne prej je imel rdeče mozoljčke okoli ust, pa rdeča lička. Vročine pa ne. Spali smo pa tko-tko. Siten je pa zdaj, ko mu očitno res poganja že zgornji zobek.
Samo 1x sva mu namazala s Calgelom 8pa še to čist čist mal), pa 1x sem mu dala pol žličke Dalerona, ker ga je očitno tako bolelo.
Pa ne smeš vsake sitnobe pripisovat zobkom. Vsak se kdaj pa kdaj malo siten zbudi user posted image

Držim pesti, da bodo čimprej pa čim manj boleče!

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
7.1.2006 23:42:31   
bobek05
Naš je bil tečen ko user posted image drugače pa nobene driske ali vročine.. Ko mu je bilo najhuje sem mu par dni dajala 1x na dan Daleron sirup proti bolečinam, drugače pa tudi Calgel in kroglice Osanit..

Aja, Tinka... po dveh dnevih je nehal tulit tako da sem potem itak prenehala s kroglicami...

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
8.1.2006 4:33:58   
hubi
Naš frajer je star 4 mesece pa iam že 2 zoba. Tečen je pa že 14 dni ko user posted image . Pa še ponoči nekaj štrajka. Pa vse tlači v usta, pol pa tuli zravn.user posted image

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
8.1.2006 13:48:52   
katarina j.
Moj je pred dvema dnevoma dobil prvi zobek, danes ima 6 mesecev in mam občutek, da bo drugi kmalu pokukal ven. Uporabljamo calgel. Je zelo siten in ponoči se skoz zbuja in joka-ma pa hkrati še norice, tako, da ne vem kaj ga bolj moti.user posted image

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
8.1.2006 15:06:37   
bombonček
Naša palčica pravkar dobiva svoj tretji zob tako da je ker malo jokava vendar pa dlesni mažemo z gengigelom baby in res pomaga.

(odgovor članu katarina j.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
9.1.2006 11:30:36   
Pupica
Pri prvih  zobkih nismo niti vedli da so pokukali na dan. Kupila sva calgel za vsak primer, vendar so nama svetovali da ga uporalbjava le dokler ni prvi zob vzuni, potem pa ne več, ker bvaje uničuje sklenino.
K sreči potem ostali zobki niso povzročali težav.

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
8.1.2007 15:04:42   
tasha23
Živ, mi se tudi že ubadamo z zobki,  naš palček še ni doplnil 3 mesece in že poganja prvi zobek. Začel se je neznosno sliniti in rokice tlačiti  v usta, najhuje je ko začne jokati od lakote in ko ga prsitavim na dojko najpraj zagrabi nato takoj izpusti in JOČE, da se nam trga srce... Zobek se že vidi in več je zunaj več ga muči: danes je celo driskico dobil user posted image , božček, upam, da bo kmalu zunaj in ga ne bo več toliko mučil, se veda dokler ne bo tudi drugi začel...

_____________________________

Mama je v manjšini ampak nič zato, se pa bo razvajala....

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
8.1.2007 15:26:32   
sami_y
Moj mali sonček pa ima dva meseca pa si je pred štirimi dnevi začel rokice "jest", pa slini se ful, pa tečn je ko user posted image , malo drema, malo joka, malo drema, malo joka... Hvala bogu da ponoči spi. Se mi je zdelo, da je to lahko od zobkov, verjetno pa še ne bo tak hitro ven pogledal.

(odgovor članu tasha23)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko časa...
8.1.2007 15:36:27   
Luskan
Sunqueen, a mozoljčki okoli ust so tudi lahko znak, da bodo zobki ven pogledali? To pa zdaj prvič slišim, zanima pa me zato, ker ima Jaka sicer zelo lepo kožo, zadnje dneve pa ima nekaj rdečih mozoljčkov okrog ust, pa tudi vse, kar mu pride pod roke, da v usta, slini pa se zmerno, nič posebnega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko časa...
9.1.2007 11:05:53   
Baucka
Naša se je tudi slinila pri 3 mesecih in še pediatrinja je v posvetovalnici rekla, da ne bo več dolgo ko bodo zunaj zobki.

Prvi zob pa je dobila pri 8 mesecih. Tako da niso za  vsako slinjenje in tečnobo krivi zobki. Zato pazljivo pri gelih in protibolečinskih sredstvih.

Naši user posted image imajo pač različna obdobja tečnobe, pa nam žal ne znajo povedat kaj jih muči. Starši pa nato sklepamo velikokrat napačno.

Ko je Ema pri 6 mesecih povsem spremenila vzorec spanja, prej je spala kot angelček, sem že doktorate delala. Kupla novo odejo in spalno vrečo, ker sem mislila, da jo zebe. Jo nehala par dni hranit z gosto hrano in jo izključno dojila, ker sem mislila, da jo črviči. Pa ni nič pomagalo do sedaj.

Upam, da bomo kmalu boljše spali.

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
17.3.2008 11:40:44   
Maryanne
IZVIRNO SPOROČILO: tasha23

Živ, mi se tudi že ubadamo z zobki,  naš palček še ni doplnil 3 mesece in že poganja prvi zobek. Začel se je neznosno sliniti in rokice tlačiti  v usta, najhuje je ko začne jokati od lakote in ko ga prsitavim na dojko najpraj zagrabi nato takoj izpusti in JOČE, da se nam trga srce... Zobek se že vidi in več je zunaj več ga muči: danes je celo driskico dobil user posted image , božček, upam, da bo kmalu zunaj in ga ne bo več toliko mučil, se veda dokler ne bo tudi drugi začel...
[/quote


Ola!

Naš mali je star dobra dva meseca in imamo enake probleme, kot si opisala zgoraj, samo da se zobka niti ne čuti... ostalo je pa vse isto, joče, roke tlaći v usta...ne more sesat, drema, toda ponoči lepo spi... Zaima me, kako dosežete, da se vaš malček naje? Ker mene že zelo skrbi, da ne poje dovolj...

(odgovor članu tasha23)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
17.3.2008 11:48:51   
jaša2
ja, naša je ful tečna, preden dobi zobek. samo cartlala b se, nič ji ne paše, čezdan je ful dremava, nima pravega apetita, slabše spimo...ji pa mažem dlesni s calgelom, samo ne pomaga za dolgo. zvečer pred spanjem ji pa ponavadi v teh hudih dnevih dam calpol, da malo boljše spi.
slini se pa zdaj, ko dobiva zobke, sploh ne!slinla se je ful pri 2m, pa smo že takrat sumli na zobke, pa je prvega dobla pri 8,5m.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
27.3.2008 0:22:17   
hillmagic
Moja user posted image  tudi tlaci vse v usta in prav hecna je ker bi vse dala v usta. Silni se pa toliko da moremo doma hodizi v skornjah po stanovanju...user posted image hec. Zobka se nimamo Je pa stara 5 in pol. Dobila sem  gel Calgel pa ji  ga namasem po dlesni, ko vidim da je cisto prevec razdrazena in se praska po licku in joka. Pol je pa mir nekaj casa.  

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
27.3.2008 7:41:27   
Anonimen
Tečen je bil ja, pa tudi ponoči smo slabo spali. Ampak smo preživeli. user posted image  Mazala sem z Gengigelom, samo ne vem, če je sploh kaj pomagal. user posted image

(odgovor članu hillmagic)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvi zobki in tecnoba, gel za dlesni
28.6.2010 14:10:36   
Biba Buba
Zivjo!

Moja soseda 15 mesecniku nasprica tam kjer bo zobek pokukal s prsilom od Tantum Verde(za grlo), zadevica baje ful pomaga. jaz pri svojemu nisem se probala, bom pa... Tisti gel nic ne pomaga, vsaj mojmu ni!




(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?