|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Psihično nasilje nad otrokom
23.4.2004 12:10:24   
Pandi
Naš starejši hodi v 1. razred devetletke. Pred pričetkom šolskega leta se je v sosesko vselila družina z enako starim dečkom. Opazila sem, da ga sosedov otrok skozi izsiljuje kot npr.: Reci mamici, da bi lahko šel k vam!... Daj vprašaj če je še kaj sladoleda.... oziroma izvaja (kot rečejo psihologi: psihično nasilje, čeprav mi je to kruta beseda za otroka): Si dal pa bratca lulat, baba, baba, hahahaha. Tega je ogromno in počasi me je začelo motiti. Ne vem, kako naj odreagiram, vedno pa sem rekla, da se zaradi otrok ne bom kregala. Vidim pa, da moj otrok trpi, saj je določene stvari začel zavračati (zaščito pri rolanju, ker ga bo sosed zafrkaval, naprimer). Predstavljajte si, da se igrajo vzunaj in naš otrok 10x pokliče v pol ure, če lahko naredi to in to (za stvari, za katere on ve, da mora vprašat, ga pa nagovarja sosedov fantek).
Prav tako ga v igri izloči, sploh če so prisotni starejši otroci: Ti se pa že ne boš igral z nami! oziroma: Tega pa ti ne znaš! in podobno.

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem: lepo prosim.
Sama pa vem, da kaj prav dosti ne bom in ne morem storiti, rada pa bi vedela, kako lahko pomagam svojemu otroku.
Hvala!!!

Saša.a
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Psihično nasilje nad otrokom
23.4.2004 12:25:11   
mala maja
Ja tud jaz imam velikega v prvem razredu devetletke in enak problem. Vendar je ta sosedov fantek dve leti starejši.
Se sicer zelo lepo zastopita, vendar pa ga včasih kar kaj prime in začne izivati.
Tako kot praviš ti dej mami vpraš če ma kaj sladoleda, ali pa tik pred večerjo dej mami reč za piškote pa sok.
No jaz pol sok dam piškote pa ne in naredi potlej tak "psihični pritiskˇna našega da jih pol kar sam vzame ne glede na to da ve da bo kaznovan.
No in k stvari kako to mi rešimo:
-pazimo da se čim manj družita
-nakajkrat sem fantku kar rekla da pač naš tega ne sme
in da če hoče on to narediti ali pa dobiti naj kar
gre domov in prosi svojo mami (seveda je odgovor:
jaz tega ne smem), ga je precej minilo ker sedaj vidi
kako in kaj
-ko mi je bilo pa vsega dost ko se je začelo dogajati
enako s malim samo da tokrat je bil zraven še
naš tavelik in mu "solil pamet" sem pa
zaropotala in poklicala sosedo na en kofetek in ji
vse lepo razložila in sedaj je precej bolj mir in
ne boš verjela da se sedaj prav zastopijo in lahko se
igrajo tudi po eno uro brez konfliktov.Ne vem mogoče
je sosedov fantek to obdobje prerasel ker sedaj tudi
on pazi da naš tavelik ne dela tega.
Ja naš se je začel enako obnašati do sosedovega
fantka kateri je eno leto mlajši od njega

Pogovori se s sosedovim fantkom, drugače pa probaj z njegovo mamo. Mislim pa da imajo te naši 6-7 letniki en tak obdobje da to počnejo.
No to je moje menje

LP pa čimanj problemov s .

(odgovor članu Pandi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Psihično nasilje nad otrokom
4.5.2004 13:40:27   
Pandi
Malo me je čas hecal, saj veš: delo na vrtu, pa vzdrževanje našega domka... No, zdaj sem tu.
Maja, hvala ti za odgovor. Veš, tudi jaz sem opazila, da se je stanje malo normaliziralo. Sem pa naredila takole: malemu sem povedala, da nimamo časa vsak dan oz. kadar si zmisli , da se igra pri nas. Mali mi je zameril tako, da si ne predstavljaš. Vendar sem enkrat, ko je naneslo, njegovemu očiju povedala, zakaj me ne mara (je opazil) .
Naš ta starejši pa opažam, da se je začel malo postavljat zase in mu počasi že kakšno zabrusi nazaj. Sem se pa nečesa naučila: ko sta skupaj ju ne smem imeti preveč zamar, da se sama zmenita (zelo težko sem se tega naučila, saj je to moj taprvi in bi ga imela po moje skoz pod nadzorom - pa to ne gre!). Sem pa zadnjič slučajno ujela, ko ga je spet nekaj fehtal, da mu je naš rekel, naj kar sam vpraša, da njemu mami to ne dovoli.
Učimo se, učimo....

Lep pozdrav!

Saša

(odgovor članu Pandi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Psihično nasilje nad otrokom
19.5.2010 15:04:19   
zMAJcekINluka
To, da mu rece za kekse, se ni NOBENO PSIHICNO NASILJE
psihicno nasilje bi bilo, ce bi ga žalil ali ostrahoval v kolikor ga ta nebi ubogal.
in nobene faze ni v zivljenju otroka , ki jo lahko kar tako izpustimo in jo ignoriramo . Tvoj sin se vrjetno postavi zase ker je to opazil tudi pri tebi in zato le pazi, da nebos delal grdo ali grobo z sosedovim fantom ker bo v nasprotnem primeru tvoj otrok postal enak...

(odgovor članu Pandi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Psihično nasilje nad otrokom
19.5.2010 20:25:28   
Gina
Meni se tudi tole vse skupaj zdi del normalnega odraščanja. Ne gre za neke strahotno drastične skrajnosti (ja logično da vpraša, če je lahko pri vas ali če je še kaj sladoleda - to je del moderne vzgoje, ki ni vzgoja, ne pa psihičnega nasilja, tudi to, da se ne nosi ščitnikov in podobno je del ne-vzgoje). Eden proba, drugi odreagira kot odreagira. Tako se nauči najti svoj prostor v družbi. Vsak od njiju mislim. In ja, lahko mu namigneš, kaj naj reče. IN ja, lahko tuid ti kdaj vmes kaj rečeš. Nič hudega, tudi tega se morata naučiti. Skratka, normalen del odraščanja se mi zdi to.

(odgovor članu zMAJcekINluka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Psihično nasilje nad otrokom
22.5.2010 21:52:06   
frutka_
Meni se to tudi zdi nekaj normalnega. Spomnim se svojega otroštva, ko smo se cele dneve klatili okoli in pol po igriščih spraševali če ma keri kakšen čigumi ali kaj denarja za sladoled. Pa kolesa smo si izposojali, ker jih niso vsi imeli. Meni je bilo to OK.
Glede zafrkavanja pa si bo mali moral sam narediti red. Na žalost je tako, da mu celo življenje ne moreš stat za vratom in reševat konflikotv namesto njega. Namesto tega, mu doma povej kako naj reagira, ko ga zafrkavajo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?