|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zobni impalntat ali umetni zob
8.3.2006 18:35:48   
Anonimen
Po operaciji,ki me čaka v naslednih mesecih na zobeh,bom ostala brez enega zoba.Ker bo prostor očiten,mi je kirurg dal na voljo dve možnosti:ZOBNI IMPLANTAT ali UMETNI ZOB IZ PORCELANA.Zdaj pa imam nekaj vprašanj?
  • Kaj je zobni implantat?Kako ga vsadijo?Kakšna je cena?Kakšen je rezultat-a je zob potem enak,kot tisti,ki mi manjka?
  • Umetni zob iz porcelana-a ti morajo res opiliti najmanj en zob,da ti ga lahko vstavijo?Kakšne so cene?Videz je naraven?Problemi?
  • Imam še kakšno drugačno možnost?

Za odgovore že v naprej hvala!

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
8.3.2006 19:33:46   
gamini
http://www.zobozdravstvo.com/implantati.html

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
8.3.2006 21:04:13   
urška
po moje je, sploh če ti manjka samo en zob implatant, boljša izbira.

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
8.3.2006 22:35:22   
Anonimen
Jaz imam umetni zob iz porcelana in sicer zgoraj spredaj. Mi ga je zobozdravnica uničila, ko sem bila še v srednji šoli, nakar je postal črn in mi ni preostalo drugega. Ja, moj zob je zbrusila na konico oz. na špic in mi potem gor nataknila novi zob. Držal je 10 let, kot je rekla, da bo. Potem mi je moj zob zbrusila do konca, do dlesni, dala noter štift in na to gor pritrdila novi zob, ki je držal 5 let, ker mi je dala zanič štift noter in se mi je vse zagnojilo. No, potem pa mi ni več preostalo drugega kot mostiček. Tako da mi je novi zobozdravnik izpulil moj zob, zbrusil sosednja dva zoba na špic in na oba nataknil 3 nove porcelanaste zobe, za katere nihče ne verjame, da niso moji, tako lepo izgledajo. Upam, da mi bodo zelo dolgo držali.

Torej, toliko z moje strani o porcelanastih zobeh, o implantatih ne vem nič. Jaz bi priporočala porcelan, če le imaš dobrega zobozdravnika.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
9.3.2006 7:36:50   
SaaS
Jaz imam podoben problem. Spulit bo treba enico zgorajuser posted image . Po prvem otroku je nastal ta problem. Zdaj sem noseča drugič in med nosečnostjo mi tega zobar ne bo delal, šele po porodu. Moram se pa ta čas odločit kaj potem; implantant, štift ali mostiček. Tudi mene zanima kaj so prednosti in kaj slabosti.. Vem, da je implantant najdražji ampak naj bi držal pa do konca. Drugi dve varianti sta bolj ko ne začasni, kakšnih 10 let, kot omenja anonimna. Pri mostičku ti zbrusi in načne še sosednja dva zoba. Ne vem, tudi jaz še nisem odločena. Pa še enka je, ko bi bil vsaj kakšen zob bol zadaj..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
9.3.2006 9:01:06   
April
Ene možnost bi bila tudi ortodontsko zdravljenje. Vendar to traja do dve leti in tudi cena ni zanemarljiva.

Drugače pa bi se jaz odločila za implantat. Cena je približno 180 000 SIT pri kirurgu, približno toliko daš tudi za zob, ki ti ga potem izdelajo.

Razni mostički pa men niso všeč, ker se žrtvujejo sosedji zobje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
9.3.2006 9:12:09   
natasa0307
Cenovno ugodnejši je porcelanasti zob, ki ti ga natakne na sosednji obrušen zob. Če imaš sosednje zobe bolj slabe, je včasih potrebno obrusiti tudi dva. Cena tega je okoli 100 000 SIT. Če pa daš implantant ti na mesto, ki je brez zoba vsadijo štift ( mislim, da iz titana ). Ko se ta štift vraste v dlesen pa na njega vsadijo porcelanast zob. Cena tega pa je okoli 1 000 EUR. Je pa to vsekakor boljša možnost, saj ti pri tem nič ne brusijo sosednjih zob.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
9.3.2006 20:20:47   
Anonimen
No moje še mnenje.
Implantati  so kovinsli  "štifti", ki se "všravfajo" v kost (čeljust). Zdaj pa to je za telo tujek in je riziko, ali ga telo sprejme ali ne, torej ali je vredno toliko denarja zato.
Glede porcelanastih zob pa tako, odvisno kateri zob ti manjka, lahko da je soseden naprej ali nazaj že zalit - ima plombo, tako se izbere tisti, ki je bolj poškodovan. Cena enega porcelanastega zoba je nekje 50000 sit, kar pomeni, da bi za tak poseg odštela 100000 sit, če najdeš pravega zobozdravnika. Predvsem pa tu ni pomemben zobozdravnik ampak tehnik, ker njegovo delo je, da naredi zob najbolj pristen. Zato je dobro, da najdeš takšnega, kjer je zdraven tehnik in ko je izdelek gotov, ga skupaj s tehnikom še barvata, da je enak kot ostali.

Lep pozdravček!

(odgovor članu natasa0307)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
9.3.2006 21:40:08   
A-N-J-A
Ha,ha,ha kolk sem se nasmejala nekaterim vašim izjavam!Kako en lajik opiše kaj mu je delal zobar in kako mu je zob uničil.... smešnouser posted image .
Sem zobotehnik,tako da rečmo da imam nekaj pojma o stvariuser posted image .

-implantat se uporabi tam kjer ni zoba,kjer se ga spuli.Jaz nisem ravno zagovornica implantatov,ker je to tujek in rado se zgodi da ga telo zavrne.Pa četudi ga sprejme je pri implantatu zelo zelo pomembna higiena.Na implantat se namontira porcelan.Se pravi plačaš implantat+porcelanska prevleka.

-porcelanska prevleka se cementira na obrušen zob oz.nazidek(če ni več zoba je pa ohranjena korenina zoba se v le-to cementira nazidek)


-če zoba ni več se obrusita sosednja dva zoba in s naredi mostiček(če manjka en zob plačaš 3x porcelan).Izjema je le en status,če ti manjka dvojka le-to lahko nosi samo trojka in stem prišparaš brušenje enega zoba.

Če imate še kakšna vprašanja,kar na plan z njimiuser posted image user posted image user posted image !


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zobni impalntat ali umetni zob
16.3.2006 22:38:09   
Anonimen
A-N-J-A, predvidevam, da je to letelo name, kar si napisala.
Pa mi ti razloži, kako to, da ti zobozdravnik po tvoje ne bi mogel uničiti zoba????? Namreč, ista zobozdravnica je to storila meni in moji sošolki. Bila je šolska zobozdravnica, ki je delala kot mesar z našimi zobmi, zraven klepetala o kozjem mleku in o vse drugem. Delala mi je zgornjo enko, ki se takoj vidi, ko odprem usta. Spravila se je delat plombo in pri tem zadela živec, ki je kasneje začel odmirat in je zato zob postajal vedno bolj črn. Enako se je zgodilo pri sošolki. In ko je končala, mi sploh ni naredila desnega roba,ker ji pač ni uspelo in je kar tako zadevo pustila. Torej, izgledalo je, kot da imam zob odlomljen in nimam enega roba. Pa je rekla: No, pač ni mi ratalo najboljše, pa bo že. In ko sem se zagledala v ogledalo, me je skoraj pobralo. Jokala sem cel teden skupaj in nisem upala odpreti ust. In s tem se je šele začela moja kalvarija pri zobozdravnikih.
Mogoče ti ne sodiš med tiste, ki se ne potrudijo čisto nič, če niso posebej plačani za to, a hvaliti pa tudi vseh ne moreš kar tako. Vsi imamo take in drugačne izkušnje z zobozdravstvom.

(odgovor članu A-N-J-A)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?