|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 13:51:16   
Anonimen
Danes sem anonimna iz varnostnih razlogov...ko boste prebrali moj post, boste razumeli.
Pred kratkim sem srečala štiri člansko družino; starejši sestrici se je lani pridružil bratec in od takrat ima punčka vidne težave. Sama sebe tepe, mežika z očkami, se grize, vleče za ušesa in že bi lahko naštevala. Satrši pa tej punčki samo grozijo in sicer na način: v vrtcu tega ne smete, v vrtcu morate v kot, drugih otrok se ne tepe( a sebe pa lahko!!!!).... punčka poje čokolado, je v hiši halo....v bistvu tole je zelo na grobo opisano kaj se dogaja, ampak jaz res celo noč nisem spala, ko se je otrok pred mojimi očmi začel tepst...zelo me je prizadelo. To opisano družino poznam zelo dobro, ker so naši sorodniki.
Da zaključim: meni grožnje otroku v vsakem stavku niso normalne, se delat pred otrokom pametnega in iz stavkov ustvarjati cele filozofije...
ma ne vem no, jaz kaj podobnega še nisem slišala niti videla...zelo težko je nazorno opisati kaj se dogaja...

Pa me čisto tako zanima, kaj mislite o tem in če ste že kdaj slišale za take težave.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 13:59:27   
Anonimen
Ja, eni so res teroristi. Moja znanka svojemu 3 letnemu sinu kar koli je al pa pije skoz grozi, da če se bo popackal ne bo smel tega in onega, če sta zunaj in se popacka mora za kazen domov. Jaz se kdaj popacam, ne da se triletnik ne bo user posted image user posted image user posted image user posted image Sem pa že ugotovila, da to dela zato, ker ji ni cot za prat, ker doma ma tudi svinjsko štalo - pa ne pretiravam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 14:14:42   
Anonimen
Anonimna mislim,da bi se mogla pogovorit s to družino,nič ne de ,če so sorodniki.Povej,kar misliš,brez olepšav.
Jaz zagotovo ne bi bila tiho.
Punčki bi pa pomagala,kakorkoli bi lahko.
Sicer pa halo,kateri otrok se pa ne zamaže in ne dela bedarij?
Mislim... moj ko začne sam jest,moram še na koncu okna pomivat,pohištvo s krpo očistit,pobrisat po tleh hmm kaj bi šele potem jaz mogla delat otroku.
takšnih staršev res ne razumem.
Imela sem nekoč sošolko,ki ni smela sedet na tleh,klečat,da si obleke tudi ne bi zamazala in moram po resnici povedat,da je tale punca oz. sedaj je že ženska,saj je stara 23 let,zgleda kot da je prizadeta.
Nikoli ji mama ni dovolila nič.Še komaj spregovori in jo moraš čakati tudi po 5 minut ali ji pa še najmanj 2x zastavit vprašanje.

In taka je samo zato,ker je njena mami tako delala z njo in ni smela nič delati,kar delajo drugi otroci

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 14:22:27   
KODA
user posted image user posted image
Ubogi otroci.
Ukreni kaj,če veš,da bo za otroka bolje.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 14:35:10   
CatJa
Res si pregrobo opisala, da bi lahko človek konkretno komentiral. Lahko, da je reakcija punčke samo stres ob prihodu bratca in ne ravno kakšno diktatorstvo nad njo. Tudi Jan je sebe udaril po glavi, nohte si je začel grist, pa še kakšen izpad bi se našel. Pa ga resnično noben ne maltretira. Ne vem, kolk je punčka stara, smo pa tudi mi našemu začeli 'grozit', da če ne naredi tega, se bo zgodilo to pa to. Pa ne kakšna fizična kazen, ampak odvzem dol. privilegijev.
Tako da, kot pravim, situacije ne poznamo in je težko rečt ali res grdo ravnajo z njo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 14:40:45   
Anonimen
Tudi Jan je sebe udaril po glavi, nohte si je začel grist, pa še kakšen izpad bi se našel.



No, to me je najbol zanimalo...če se to še komu dogaja....

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 20:13:38   
frutka_
Jaz bi se v prvi vrsti brigala zase, ker so stvari ki jih opisuješ zelo občutljive. Tebi kot zunanjemu opazovalcu in še posebej zdaj, ko si opisala zadeve vzete iz konteksta se zdijo zadeve grozne...morda pa sploh ni tako. Poznaš njihovo dnevno rutino, stil življenja, vzgojne stile...ne vem, če nimaš svoji otrok (po možnostih ne-pridnih v vseh pogledih) potem raje ne sodi...samo moje mnenje...ne mislim nič slabega ampak včasih je bolje biti tiho.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 20:49:10   
Marogica
Mislim, da je bila pred kratkim tema, če se tudi drugi otroci tepejo. In kar nekaj nas je odgovorilo, da se je našim otrokom to dogajalo in da so to pač faze v otrokovem razvoju. Kot so že ostale povedale, je punčka še v dodatnem stresu zaradi prihoda novega družinskega člana.
Se pa strinjam z frutko, da je dostikrat težko realno presoditi, kaj je prav in kaj ne, če ne poznaš celote oz. ozadja zelo dobro. V določenem obdobju je potrebno otroka kar dosti opozarjat npr. ne jej tega, kako sediš, nad krožnik se drži, ne jej toliko čokoloade..., in če to zunanji opazovalec vidi oz. sliši, je lahko zanj moreče, je pa tudi to način vzgoje, če žeilš, da otrok nekaj odnese od le-te. Tako, da eno so grožnje eno pa opozorila oz. učenje.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 21:34:17   
Seven*
Ja. Se strinjam z Marogico in Frutko. Recimo, mi se nad tamalim vcasih tak deremo, da bi nam ga socialna najbrz odnesla, ce bi videla ta cirkus. Ampak, vcasih ne gre drugace. Danes je glih sosedi vrgel lonec v glavo in se nemarno smejal. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 21:58:34   
Anonimen
Jaz bi se v prvi vrsti brigala zase, ker so stvari ki jih opisuješ zelo občutljive. Tebi kot zunanjemu opazovalcu in še posebej zdaj, ko si opisala zadeve vzete iz konteksta se zdijo zadeve grozne...morda pa sploh ni tako. Poznaš njihovo dnevno rutino, stil življenja, vzgojne stile...ne vem, če nimaš svoji otrok (po možnostih ne-pridnih v vseh pogledih) potem raje ne sodi...samo moje mnenje...ne mislim nič slabega ampak včasih je bolje biti tiho.


Se fino brigam zase, to se je dogajalo v družbi( da se je punčka tepla), starši pravijo da je doma še hujše in imam svoje otroke. In nisem direktno sodila, resnično me je zanimalo.če se to še kje dogaja, ker me je punčkin odziv in ravnanje, pogovor njene mamice z njo, v bistvu način pogovora z njo ( hčerko) močno pretresel. Ker iz lastnih izkušenj vem, da se odnos mama- hči ohlaja, ker pri svoji mami ne najdeš zaupanja.

The end.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 22:00:05   
Pilar
Danes je glih sosedi vrgel lonec v glavo in se nemarno smejal.


Oprosti - ni smešno.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 22:02:38   
Seven*
Aja tocno. Za razjokat je, ce 22 mesecni otrok v hecu vrze lonec v glavo nekomu.user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 22:06:58   
Pilar
Ja, valda, takoj druga skrajnost. Ma brez veze.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a je to diktatorstvo nad otrokom? Zame ja!
31.3.2006 23:01:09   
urbancek
A se morate zmerom skregat.

Glede punčke je pa čisto mogoče, da na tak način želi pritegniti pozornost zaradi prihoda bratca. Tudi našega je kar vrglo, pa se zelo veliko ukvarjam z njim, pravzaprav še več kot s ta malim, da se ne bi čutil odrinjenega. Pa mi ga včasih tako našpiči, da ga tudi okregam. Najraje tuli in nori naokoli ravno takrat, ko uspavam ta malga.

LP

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?