|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
13.4.2006 13:26:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 13:36:06   
muki1
Meni jih je lansko leto spokalo še najmanj do sedaj, ker sem jih že par ur prej dala v vodo, da se je temperatura vode in jajc zglihala. Potem naj ne bi tak pokala.


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 13:48:48   
al1*
Baje bi naj dal žlico kisa v vodo, v kateri kuhaš jajca.




_____________________________

lp


(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 18:32:54   
frutka_
Misli, da jih moraš dati oz. zeloooo nežno položiti v vodo, ker sicer počijo. Aja, pa kao "stara" jajčka moraš imeti. Kakšen teden dni stara, da se fajn lupijo.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 18:39:12   
sezam
Daj jih v hladno vodo in nato pazi, da ti počasi vrejo. user posted image

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 18:52:37   
soncece24
no, še trotlziher varianta: v posodo jih daj na žlici in jih kuhaj na njej (vsako na svoji žlici). Večina jajc se zlomi, ko jih položiš v pisker, potem pa popokajo ko se kuhajo. samo pazi, da potem ne primeš šlicbrez cote, ker se boš spekla user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
13.4.2006 21:02:17   
Anja**
Za liter vode nucaš olupke 5 čebul. Mi jih že cel april šparamo user posted image

Jajca naloži v pisker tak, da so na tesno, ne eno na drugo.

Boš barvala po tisti varianti z najlonkami? Če jih boš barvala s čebulo ti priporočam, da daš najprej olupke noter, pol jajca v najlonkah in šele potem , lepo, nežno nalij gor mlačno vodo. Pa počasi ti naj vrejejo.

Še kako vprašanje? user posted image

... Strokovnjak za jajca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 12:39:03   
gianja
Zjutraj sem na radio slišala, da bi naj olupke od čebule namakal že dan prej. Ali to drži?  Če drži pa me še zanima, če jih skuhaš v vodi tudi dan prej?

(odgovor članu Anja**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 12:53:12   
borovnička
Punce, tista varianta, nežno jajčka položit v hladno vodo in žlica kisa se ne obnese. Sem jih ravnokar dala kuhat po tem receptu, pa mi jih je točno pol spokalo.user posted image user posted image user posted image

No, samo tolk v opozorilo, da ve probate kako drugo varianto.

Pozdravček user posted image

(odgovor članu gianja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 12:59:24   
Anonimen
Eni pravijo, da je treba dati v vodo sol.user posted image  Ne vem, meni včasih, ko jih kuham, nobeno ne poči, ampak to na žalost ne za veliko noč. Po moje takrat prav taka jajca prodajajo, da ful pokajo.user posted image  Kure štrajkako ali kaj.
Meni je logično edino to, da naj bi bila jajca približno enake temperature kot voda, pa da jih je res previdno treba v vodo dati. Potem pa pomaga le še molitev.user posted image

(odgovor članu borovnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 14:16:28   
puncica
Js pa mislim da je fora v tem, da ko začnejo vret, da daš plin takoj na malo, ne da jih že razmetava po vsej posodi preden prideš do njih, da plin zmanjšaš in da vrejo na čist majhnem plinu. Ja pa še to, da je odvisno, mogoče pa imajo že kakšno majhno razpoko od prej ko so v hladilniku in potem ko jih daš kuhat beljak zakrkne in zgleda kot da so počile. No jaz sem jih zdejle kuhala 5, pa mi je en poču, a sumim, da je bil razpokan že prej, ker se je že penilo belo preden je sploh začel vret.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 14:33:16   
Barbs
Nekaj preizkušenih metod ( če bo ratalo, pa ne morem garantirat... men včasih tut neuser posted image  )

* z iglo drobno luknjico v tedebeli konc jajca, potem pa dat kuhat v mrzlo vodo. In čist na malem ognju kuhat, da ma zrak v jajcu, ki se segreva in razteza, dovolj časa da gre ven skozi luknjo in lupino

* Kuhat jih daš v hladno vodo, kateri dodaš malo kisa.

Pa še ena izven konteksta: Mi je rekel kolega kuhar ; če želiš, da se ti bodo jačka (pirhi) enostavno lupili, morajo bit stari vsaj 14 dni (nekuhani, da ne bo pomote user posted image )... potem ko jih skuhaš, se RES lahko lupijo... In sem vprašala  tega kolega še, če ima kakšen nasvet, kako naj od danes do jutri jajca postaram za 14 dni.In je modro povedal : "Nič lažjega. user posted image Če so moškega spola, jih poroči z jajčkami ženskega spola. V trenutku se bodo postarali za deset let. user posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
14.4.2006 15:10:57   
Andra
Jaz sem danes že kuhala jajčka in so mi počla samo tri. Sem jih pa dala v hladno vodo in jo solila.
Tudi čebulne sem delala. V posodo sem dala najprej olupke, čez naložila jajčka in prelila s hladno vodo. Dodala sem nekaj žlic kisa  ter dala kuhat. Dobila sem zelo lepa rjava jajčka in nič popokana.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako skuhati jajca, da ne počijo?
15.4.2006 7:50:52   
Lunca1
Mislim, da je to odvisno tudi od jajc samih, če so domača imajo bolj debelo lupino kot kupljena. Moja mami in moja prijateljica sta imeli domače in je mami počil en, prijateljici pa noben. Jaz sem imela pa kupljena, pa so mi počili 3 od 15. Sem jih dala pa že zjutraj v lonec, pa kis noter, pa zelo počasi sem jih kuhala na malem ognju. No ne vem a je 3 malo ali veliko?user posted image  

(odgovor članu Andra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?