|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 13:58:30   
Darči76
Prosim za nasvet: naš mali user posted image  je danes star 4 mesece in 1 teden. Trenutno se še samo dojiva. Tehta 7,33 kg in je velik 66 cm.

Že ca. 1 teden se hoče dojiti čez dan na vsaki 2 uri, včasih in to največ 2x dnevno zdrži brez hrane 3 ure (običajno v vozičku).

Mleka imam dovolj (mislim, da zaradi pogostega dojenja vedno več, ker so me začele dojke pošteno boleti!?). Problem je, da se tudi ponoči zbuja vsake 2 ure, proti jutru pa celo vsako uro. Predpostavljam, da se ne naje dovolj, ker mi na dojki zaspi. Pred tem je ponoči spal 5 ur skupaj in nato se je prebujal na 3 ure.

V posvetvalnici so mi rekli, da mu ne rabim dodajat, ker se lepo redi in je celo na zgornji meji za svojo starost. Vendar je dojenje predvsem ponoči vsako uro zelo utrujajoče. Uvajanje goste hrane pa se priporoča šele pri 6 mesecih!?

Kaj narediti? Dodajati adaptirano mleko ali začeti z uvajanjem goste hrane pri večernem obroku pred spanjem? Kakšne so vaše izkušnje?

Želim si, da se ritem hranjenja malo umiri, ne bi pa rada, da ima user posted image  zaradi prezgodnjega uvajanja probleme z alergijo....

Hvala za nasvete!
Darči
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 14:15:00   
tulip
Jaz bi rekla tako: mogoče gre za preskok v rasti in je samo bolj lačen, pa se bo stanje umirilo in spet vzpostavil prejšnji ritem. Če pa misliš da ni tako-ker traja že 1 teden-,  in se ti zdi, da je pripravljen na gosto hrano (te gleda ko ješ, zraven odpira usta, steguje rokice...) pa bi lahko poskusila dopoldan z malo sadne kašice, da premostiš eno dojenje oz. da ga malo zamakneš, ker je to res izčrpajoče. Ali pa mu zvečer daš malo riževe kašice. Če imaš mleka dovolj po mojem ni smiselno dodajat adaptiranega mleka, ker ni potrebe...
Se mi pa po tvojem opisu ne zdi, da bi pri njemu šlo prav za lakoto, mogoče res gre za eno tako obdobje..
LPuser posted image

< Sporočilo je popravil tulip -- 14.6.2006 14:17:38 >

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 14:24:19   
Darči76
Da dodam še to: vsak dan mu dajem AD3 kapljice skupaj s čajčkom po žlički. Do 3 mesecev sem mu jih dajala po šprici, ker stekleničko zavrača. Skratka, ko vidi, da pripravljam žličko, je celi navdušen in tudi ko mu žličko nesem v usta, steguje rokice in si jo poskuša prijeti oz. jo prime ter mi jo pomaga nesti v usta.

Včeraj sem mu popoldan poskušala dat čajček po flaški, pa mi seveda ni uspela, ker noče vlečt. Je pa podobno kot pri žlički, bil zelo navdušen in vesel, ko je videl flaško, ter jo je prijel z rokicama in si jo nesel v usta.

A mogoče to pomeni, da si želi kaj več od mlekca?!user posted image

Pozdravček!

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 14:32:37   
Anonimen
Na tvojem mestu bi mu poskusila dati gosto hrano - mlečno kašico od 4. meseca naprej. Mogoče je res lačen in bi mu gosta hrana dala občutek sitosti?

Poskusi nekaj dni zaporedoma zvečer pa boš videla razliko, ali spi bolje ali ne.

Adaptiramega mleka mu ne bi dajala dodatnega, saj praviš, da ga imaš sama dovolj.

(odgovor članu Darči76)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 15:09:03   
šnucika
kot je že napisala mič-poskusi s kašicami...riževe so odlične in ne vsebujejo glutena!
pripraviš jih lahko z adaptiranim mlekom ali pa s svojim,tako smo mi začeli.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
14.6.2006 15:09:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 15:53:52   
Darči76
Kaj pomeni preskok v rasti?user posted image Zadnji mesec je zrastel za 4 cm, v 4 mesecih od rojstva pa kar 13 cm. Meni se zdi to ful dosti!?
Potrebo po več hrane zaradi preskoka v rasti pa si predstavljam kot da je to zaradi še hitrejše rasti? Ja ali ne?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 15:57:18   
soncicaT
Darči pri nas je popolnoma isto, samo da je star user posted image  3m.

Tulip..katerp žitno ali riževo kašico ponudit in koliko?

Jaz razmišljam da bi čez kak mesec poskusila samo zvečer dat kašico.

Lp

< Sporočilo je popravil soncicaT -- 14.6.2006 15:59:09 >

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 16:14:46   
tulip
Jaz sem začela z Rižolinotom ( Kolinska menda) z mojim iztiskanim mlekom, ker ta kašica niti ni kašica, ker nima noter mleka, so samo riževi kosmiči.. Koliko- kolikor poje!user posted image

< Sporočilo je popravil tulip -- 14.6.2006 16:15:50 >

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 16:21:44   
šnucika
mi pa smo začeli z riževo kašico od Alnature...dobiš jo v DM...ki je čisto brez dodatkov,mešala sem s prekuhano vodo ali pa mojim mlekom...potem pa smo poskusili Bebi riževo kašico s slivo-to obožuje!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 17:17:05   
natalia
jaz ji dam okrog 11.00 sadno kašico, zvečer pa v adaptirano mleko dve,tri žličke rižolinota, zdrži cca. 8 ur. poskusi zmešat malo rižolinota noter, prej ko gre spat, samo ne preveč, da ga ne bo tiščalo.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 17:30:23   
monja79
Mi smo bli stari pet mesecev in je tudi naš začel kazati navdušenje za hranjenje po žlički. V užitkom naju gleda ko jeva in zraven odpira usta. Pa sem mu skuhala malo korenčka. Z veseljem je spil sok - prej ni hotel nič drugega pit kot samo iz zize - pa tudi pretlačen korenček mu je tekniluser posted image . Se mi je zdelo, da mu ne more škodit.

Danes pa sem bila v posvetovalnici in se pohvalila kako imamo pridnega fanta, ki že rad je korenček, sem bila pa kreganauser posted image user posted image . Mi je zabičala: "Če se dojita, se kar naprej še lepo dojta in počakajta z gosto hrano do dopolnjenega šestega meseca. Nič prej!" Me je čist potolkla.

Zdej pa res ne vem, nouser posted image . Sej ga nisem mislila kar nehat dojit in tistega malo korenčka mu tudi ne more škoditi. Kaj naj pa sedaj, neham s korenčkom in počakam še en mesec, al naj bom tiho in mu počasi uvajam gosto hrano?user posted image

A je še kje kakšna pediatrinja, ki je tako huda?

Tako da Darči76 ti ne znam prav svetovat, ker sem še sama bila kregana in tudi mene sedaj zanima kaj naj?

(odgovor članu Darči76)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 17:33:17   
Seven*
Uvajanje goste hrane po 6 mesecu ima svoj smisel!! O tem smo ze ogromno pisali tudi tukaj. Ce otrok lepo napreduje, ga je izkljucno dojiti do 6 meseca. Predvsem pa opazovati znake kot so: stabilno sedenje, izguba refleksa izplazenja jezicka ipd.

Monja, tvoja pediatrinja ima prav.. Pocakaj..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 17:34:48   
natalia
poslušaj sama sebe, ti najbolj poznaš svojega otroka, ko sem bila jaz dojenček, me je mama dojila nekje 2 meseca, prešla na razredčeno kravje mleko, nato pa takoj po 3,5 mesecu na gosto hrano. trendi se spreminjajo. ti boš najbolje vedela, če je otrok pripravljen ali ne.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 18:08:59   
tulip
Monja, tudi zate: poslušaj sebe in svojega otroka, če je pripravljen jesti gosto hrano, boš gotovo videla. In tudi korenček mu pri taki starosti ni mogel nič škoditi...
Teorij je veliko in niso vse dobre za vsakogar!user posted image

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je čas za gosto hrano?
14.6.2006 21:53:36   
sazi
Darči76, moj sinko je le 1 teden starejši od tvojega. Se ne dojiva, zato je verjetno pri tebi malo drugače. Jaz mu goste hrane še ne dodajam, razen zvečer dobi v flaško raztopljene riževe kosmiče (Milupina bio-riževa kašica, ki se meša z mlekom - lahko tvojim, lahko adaptiranim).
Jutri sem zmenjena s patronažno, da pride in da se pogovoriva o uvajanju goste hrane.
Pravijo, da če se otrok samo doji do 6. meseca, da se s tem zmanjšajo možnosti pojavljanja alergij.
Poznam precej mamic, ki imajo toliko stare otroke (nekaj v živo, nekaj pa le tu na RR). Ravnamo zelo različno, je pa tako, da je res pomembno, kako se obnaša tvoj otrok. Moj (se mi zdi) zaenkrat še ne kaže pretiranega navdušenja za hrano, otročki nekaterih znank, pa kar cmokajo zraven, ko oni jejo in jim lezejo v krožnik.
Kaj pa vem. Lahko malo pogledaš pod "starši čvekamo" k februarčicam in februarčkom 2006 - sicer boš tam prebrala še ogromno drugih naših problemov, samo se zadnje čase pogovarjamo tudi o uvajanju goste hrane.

pa srečno

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A je čas za gosto hrano?
16.6.2006 5:54:15   
Eviii
meni je pediatrinja že ob prvem pregledu rekla, nej dejana dojim čimdlje. trenutno ima dejan 3,5 mesecev. predvsem mi je rekla, da je pomembno, da ga dojim čez poletje. dejan bo na začetku septembra star 6 mesecev in do takrat se bova samo dojila. sicer mu vsake tolko ponudim kak košček hrane, ampak samo po končanem dojenju in le enkrat na teden dobi kako drobtinico. daleč od tega, da bi nadomestila obrok. zakaj dojenje? kot so že punce povedale, zmanjša se možnost alergij. poleti je predvsem pomembno, ker na ta način otrok dobi ravno pravšnjo kombinacijo hrane in pijače. poleti se namreč tvoje mleko precej zgosti in postane bolj tekoče, da se otrok bolj odžeja. pri tako malih otrocih namreč obstaja velika možnost dehidracije, predvsem poleti. zato ti priporočam, da ogromno piješ in čim dlje dojiš. sicer je pa to le moje mnenje. vsaka ravna po svojem občutku in upošteva otroka. dejana moje odločitve niti najmanj ne motijo. pravzaprav zelo uživa v dojenju.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?