|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hipotončki
21.10.2008 20:24:33   
lillchy123
Pozdravček,
mam sinčka, starega 8,5meseca, ki je hipotonček. Še ne sedi samostojno, pa me zanima, kdaj so vaši hipotončki sedeli, se plazili, kobacali...
Sej vem, da je odvisno od vsakega otroka, ampak da se malo potolažim... user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hipotončki
21.10.2008 20:29:07   
Doll
Sedel je pri 7,5
Plazil se je pri cca 12 mesecih,shodil je s 14 meseci

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hipotončki
21.10.2008 20:52:05   
Anonimen
sedela je pri 7. sedaj je stara 12 mesecev, pa še ne kobaca in ne hodi

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hipotončki
21.10.2008 20:52:41   
ana b
Sedel in splazil pri 9 mesecih, v bistvu je prej puzal kot sedel, je pa v istem času začel tudi vstajati na noge. Sedaj je 14 mesecev in že naredi nekaj samostojnih korakov.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hipotončki
21.10.2008 21:38:50   
Samrela
Plaziti je začela pri 11m , shodila pri 15m. Je pa nedonošenka (-2m).


(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hipotončki
21.10.2008 23:06:19   
vesel
moja hči je samostojno sedela pri 8.mescih,kobacala pri 9,5 mescih in shodila,ko je bla stara 12m in 2 tedna!user posted image

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hipotončki
22.10.2008 12:09:13   
sazi
Težko rečem, kdaj je samostojno sedel, ker je imel hrbtenico ukrivljeno, če je sedel, zato ga nismo posedali. Se je pa s pomočjo vaj in dela doma 1. sam usedel nekje pri enem letu, skobacal pri 13-14ih mesecih, izpilil tehniko plazenja do potankosti, shodil pa nekje pri 20ih mesecih.

(odgovor članu vesel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hipotončki
22.10.2008 12:18:09   
Doll
sazi zakaj otrok ne bi sedel,če je imel hrbtenico ukrivljeno user posted image
Saj mi jo imamo tudi,zato je pomembno da ko sedi ga popravljamo,drugače ne bo nič pomagalo

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hipotončki
23.10.2008 12:20:40   
sazi
sazi zakaj otrok ne bi sedel,če je imel hrbtenico ukrivljeno
Saj mi jo imamo tudi,zato je pomembno da ko sedi ga popravljamo,drugače ne bo nič pomagalo

Meni so v RA rekli, da je prešibek v hrbtenici za sedenje in je preveč puklast, čeprav sam bi sedel, ampak so rekli, naj ne - in sem poslušala strokovni nasvet.
Pa ni isto, če je puklast odrasela ali otrok. Pri otroku se hrbtenica in vse še oblikuje in če gre od začetka narobe, lahko ostanejo posledice. Zato je pomembno, da otrok že od začetka sedi pravilno.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hipotončki
23.10.2008 12:38:31   
Doll
ja sazi in povej kako boš ti naučila otroka pravilno sedeti,če ga ne pustiš da sediuser posted image user posted image
zato je pommebno da ko vidiš da otrok sedi ga popraviš v pravilni položaj!
če pa nisi vedela bi pa nazaj v RA šla kjer  bi ti pokazali

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hipotončki
23.10.2008 12:41:39   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

ja sazi in povej kako boš ti naučila otroka pravilno sedeti,če ga ne pustiš da sediuser posted image user posted image
zato je pommebno da ko vidiš da otrok sedi ga popraviš v pravilni položaj!
če pa nisi vedela bi pa nazaj v RA šla kjer  bi ti pokazali


Če nima dovolj močne hrbtenice, se nima kaj učiti, kako se sedi, dokler ni dovolj močen. Sem hodila v RA in na fizioterapijo, ja in povsod so mi vse pokazali in doma sva delala vaje, ampak sedel pa NI!!!! Sedel je, ko je bil dovolj močen in to nekje malo pred enim letom. Še več pa seveda takrat, ko je bil dovollj močen, da se je usedel sam in začuda, ga tega ni bilo treba učiti. Saj tudi hoditi otroka ni treba učiti - zna sam, ko je dovolj močen za to.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hipotončki
23.10.2008 12:48:49   
Doll
Nihče ni rekel da ga moraš učit sedet.
Ampak če otrok sedi nepravilno ga popravljaš ves čas.za takšne otroke se tudi svetuje da okrog 3 let gredo jahat konje.In je v Slo samo ena takšna dejavnost za takšne otroke.

Potemtakem bi tudi moj otrok še vedno moral ležati user posted image ,pa ni temu tako

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hipotončki
23.10.2008 14:55:39   
kaya2007
pa ni temu tako


čemu ni tako? user posted image  user posted image  sori, tale besedna zveza (nepravilna btw) mi vedno pade v oči.

mi smo se nekje pri 6h mesecih začeli učiti sedeti, normalno je sedela pri 8 mesecih in je istočasno tudi že kobacala in se plazila naokoli. shodila je pri 15 mesecih.
nam je pa zadnjič fizioterapevtka omenila, da ima malo krivo hrbtenico-ker je težo prenašala bolj na eno stran in da se bo to mogoče še popravilo user posted image  je kdo imel tudi tako težavo?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hipotončki
16.12.2008 19:25:33   
Doll
težo otrok ni nikamor prenašal.temu se reče skolioza.
če vtipkaš v iskalnik dobiš zadetke ven,tako da si poglej in se tudi naročite na pregled in še da vam zdravnik predpiše vaje
BTW: mi je vseeno če je nepravilna ;) besedna zveza.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hipotončki
16.12.2008 22:53:57   
Anonimen
Naša je prav tako imela nižji mišični tonus in asimetrijo. Če sem jo posedla je sedela pri 7,5 mesecu, sama pa se je vsedla pri 9 mesecih. Plazila se je pri 8 mesecih, dvigovati an noge pa se je začela pri 8,5 mesecih. Shodila je pri 13 mesecih. Pri takih otrocih je pomembno da jih ne silimo ne sedeti, ne stati in ne hoditi. Ko je otrok dovolj močan se sam vsede, dvigne in sam shodi.

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?