|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hormoni in cyclo-progynova
11.1.2006 9:59:31   
rebeca
user posted image Pozdravljene.

Nevem kje bi začela. Imam zelo neredne menstruacije dvakrat letno. Naredila sem vse krvne preiskave hormonov in ginek. mi je predpisal klomifen. A žal klomifen ni imel pravega učinka. Folikli so zrasli a niso počli in menstruacije spet ni bilo. Zato se je ginek. odločil za 3 mesečno terapio s cyclo.progynova, potem pa spet klomifen + inekcija.

Zanima me ali je možno v času cyclo-progynova zanosit.
Je mogoče že katera dala skozi tako terapijo in ali je učinkovita?

Lahko kmalu pričakujem user posted image .

Moja želja je prevelika in sem neučakan kdaj bom zagledala user posted image .


Rebeca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hormoni in cyclo-progynova
11.1.2006 10:05:22   
corfu
V času cyco-progynove je možna zanositev, sicer pa ta zdravila uravnavajo menstruacijo, da jo boš sploh imela in s tem tudi ovulacijo.

Toplo ti priporočam, da iz svoje glave vsaj pozkušaš zbrisati željo in pričakovanje, kajti s tem celo stvar samo zaviraš in delaš napetost tudi med vama s partnerjem. Zapolni si čas in se s čim ukvarjaj. Meni osebno je ginekologinja svetovala nakup psa, zdaj imam psa in sinauser posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hormoni in cyclo-progynova
11.1.2006 12:33:40   
pani
Rebeca pozdravljena!

Tudi sama imam z user posted image zelo podobne probleme kot ti. Tudi sama po prenehanju kt  nisem dobila menstruacije 3 mesece (prej čisto normalno). Pa sem šla do svojega g, mu povedala da bi rada imela user posted image  in mi je predpisal tabletke. Vendar v malu drugačnem vrstnem redu. Najprej sem dala čez enomesečno terapijo s cyclo-progynovo, peti dan po prvemu dnevu m. pa sem imala še 5 tabletk klomifena. Sedaj čakamo na rezultate in upam da 19. zagledamouser posted image user posted image .
V vsakem primeru sem pa potem naročena pri svojem g. na ultrazvok.

Lepo se imej in čimprejuser posted image user posted image .


(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hormoni in cyclo-progynova
11.1.2006 12:44:14   
Mijavček
Ejla!

Cyclo proginova je, mislim da, za uravnavanje drugega dela ciklusa in ne zavira nosečnosti, kvečjem obratno. Klomifen pa je za prvi del ciklusa oz. za rast foliklov.
Jaz sem trenutno na Klomifenu + injekciji. Glede na to, da so ti folikli zrasli, počili pa ne, je injekcija kot nalašč zate (laično sklepam). Saj injekcija (verjetno gonadotropin - jaz sem dobila dve po imenu Pregnyl) sproži ovulacijo oz. poskrbi, da folikel poči in se jajčece izplavi. Po prvi injekciji, ki jo dobiš, ko na UZ ugotovijo, da je jajčece zrelo (jaz sem imela folikel 22 mm na 13. dan ciklusa) dobiš navodilo, da naj čez 34-36 ur imata spolne odnose, očitno lahko s tako natančnostjo napovejo, kdaj po injekciji točno bo O user posted image   Jaz sem potem dobila še eno injekcijo 20. dan ciklusa. Ampak ta druga ni nujna (odvisno od primera do primera, verjetno v povezavi s hormonsko sliko).

No, upam, da sem te vsaj malo pomirila. brez skrbi, kot ti je že ena prej napisala, stres ne naredi nič dobrega, zato se poskušaj čimmanj obremenjevati s tem (sej vem, da je težko). zaupaj zdravnikom, da vedo kaj delajo, zgleda, da si v dobrih rokah in uživaj življenje normalno!
Srečno!

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hormoni in cyclo-progynova
9.11.2008 22:32:53   
srcica82
Helow,

sicer sem nova ampak vseeno bi rada vprašala, če katera od vas mogoče ve, kako je s temi tabletami cyclo-prodynova. Ko poješ vse iz prve škatle a preideš takoj na ta drugo oz. kolikšen je zamik za ponovno jemanje?

Hvala za odgovor že vnaprej.

lp.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hormoni in cyclo-progynova
9.11.2008 22:39:34   
Jančika_
7-dnevna prekinitev je.

(odgovor članu srcica82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hormoni in cyclo-progynova
10.11.2008 13:55:29   
horvat
Rebeka,
naj ti še naz napišem moje izkušnje s temi tabletami.

Sicer mi jih je predpisala iz drugega razloga - neurejeni ciklusi in tanka maternična sluznica.
Imela sem trimesečno terapijo, vendar mi je v tem času odsvetovala nosečnost.

Lep pozdravček!

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hormoni in cyclo-progynova
10.11.2008 19:32:00   
Jančika_
Meni so v bolnici pred dvema tednoma izrecno rekli, da lahko zanosim ob jemanju CP. Pušenjak piše, da smeš zanositi, da pa jih je ob pozitivnem testu treba nehati jemati. Jemljem pa jih za krepitev sluznice po odstranitvi pregrade (naj bi jih 2-3 cikluse). Jemala jih bom 2 ciklusa, potem pa skušala zanositi, tako sem se odločila.

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hormoni in cyclo-progynova
10.11.2008 19:34:26   
sončekm
Rebeca, kakor sem jaz seznanjena je klomifen za spodbujanje ovulacije, cycloproginova pa menstruacije. Jaz cyclo jem že zelo dolgo, ker brez nje ne dobim menstruacije in je zanositev možna, menstruacije po teh tabletih v tem primeru ne dobiš. Sama delam na user posted image  že več kot eno leto in sem cyclo( menstruacija) jedla v kombinaciji s klomifenom(ovulacija).


Srcica82, ko prvo tablico poješ imaš 7 dni premora, v tem času dobiš menstruacijo, 8. dan po zadnji tabletki začneš novo tablico.

(odgovor članu horvat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hormoni in cyclo-progynova
18.11.2008 11:56:36   
rebeca
Vsem skupaj en lep pozdrav!

Kot ste videle sem to temo odprla pred dvemi leti, sedaj pa imam doma 9-mesečno punčko.
Zanosila sem s klomifenom v 6. ciklusu.

Želim vam veliko sreče in da bi čim prej zagledale magični user posted image user posted image .

L.p.
Rebeca

(odgovor članu sončekm)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hormoni in cyclo-progynova
18.11.2008 12:32:16   
neoslišana
Živijo rebeka! Mi lahko poveš če je kaka razlika med klomifeinom in cyclo??  Jaz imam cyclo pa mam probleme po jemanju tablet dobim M, če pa jih en mesec ne jemljem pa je nimam. Če ima sončekm prav bi morda mogla jemati klomiferin ali v kombinaciji z cyclo???

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hormoni in cyclo-progynova
19.11.2008 15:12:07   
rebeca
Neoslišana pri meni je bilo enako, brez cyclo nisem imela menstruacije.

Potem pa se je moj G odločil za 6-mesečno terapijo s klomifenom in če mi nebi v tem času ratalo bi morala iti na umetno. Ampak na srečo je v zadnjem ciklusu uspelo.

Prej pa sem pila vse možno dabroston, bromegon, cyclo klomifen, aglurab.....

(odgovor članu neoslišana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hormoni in cyclo-progynova
19.11.2008 15:14:05   
rebeca
Cyclo ti vzpodbujao menstruacijo in lahko tudi zanosiš, če imš ovulacijo, to pa si kontroliraj s temperaturo ali pa kupi ovuilacijske teste.

Klomifen pa vzpodbuja ovulacijo, kar je zelo večja možnost, da zanosiš, če je problem v ovulacijah.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hormoni in cyclo-progynova
21.11.2008 13:22:57   
jer.za.
Cyclo ti vzpodbujao menstruacijo in lahko tudi zanosiš

Točno tako kot je napisala rebeca.
Tudi jaz jemljem cyclo-proginovo, teče tretji mesec. Dobila sem jih zato ker nisem imela svoje menstruacije več kot eno leto, diagnoza pa je mena.
Tako da jaz bom te tablete jemala dolgo, zelo dolgo. Mi je rekel moj G da tio ni zaščita, še vedno se lahko zanosi. V primeru zanositve je potrebno prenehati z jemanjem tabletk. Po te recepte je potrebno hoditi vsake tri mesece. In vedno-vsaj v mojem primeru sledi še pregled.


(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hormoni in cyclo-progynova
15.8.2009 20:07:10   
Bgirl
Pozdravljene vse "forumašice" user posted image  


Tudi jaz jemljem že 2 meseca Cyclo-Progynova tabletke.. zdaj, ko sem končala z drugo škatlico sem sicer dobila menstruacijo, ampak imam nenormalno napet trebuh - sploh spodjni del trebuha in vpredelu jajčnikov. Pa tudi zadnja dva tedna me spremlja slabost, sploh ob večerih, da o bolečinah v trebuhu sploh ne govorim..

Morda gre le za stranske učinke omenjenih tablet, ker pa se čudno počutim, sem kljub temu, da sem dobila  user posted image  naredila test Clearblue.. in pokazal je: zelo debelo minus črtico, tista za plus pa je tanka kot las, skoraj nevidna - vidi se pod lučjo, pa še to zelo malo.. zdaj pa sem ZELO zmedena ?!!?!!

Je imela katera podobne izkušnje? user posted image

Za vsak odgovor se že vanprej zahvaljujem!

No, naj še povem, da si s partnerjem zelo zelo želiva user posted image

LP

(odgovor članu jer.za.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hormoni in cyclo-progynova
18.10.2009 11:00:22   
Anonimen
Pozdrav!

Tudi jaz sem dobila te tablete, ker sem imela M na 50-60 dni in danes začnem z jemanjem.

Zanima me zdaj nekaj glede ovulacij,... je možno, da jih nimaš, čeprav dobiš M? saj bi naj bila ovulacija nekje 14 dni pred M, ali!? Sem še malo neveda, ker ta ciklus začneva prvič delati na user posted image  in sem zdaj malo brala, pa me je vse zmedlo. user posted image

Prosim za odg.

(odgovor članu Bgirl)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?