|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvršba na računu
10.9.2009 12:06:30   
princeska29
imam vprašanje glede izvršbe na bančnem računu
moja mami je dobila vrnjeno dohodnino 190 eurov in je šla na banko da bi to položla na račun pa ji je gospa povedla da ima izvršbo na računu v vrednosti 540 eurov in to baje od nekega kredita izpred ne vem koliko let!!zdaj pa me zanima ali  lahko oni njej poberejo ves denar iz računa ali ji mora ostat neki znesek za preživetje???

hvala za čimprejšne odgovore

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvršba na računu
10.9.2009 12:25:48   
baby22
odvisno od tega kdo naj bi ji ta kredit dal oz. komu je dolžna ta znesek, če je to banka, lahko to naredijo, vendar jo morajo o tem obvestiti pisno ali ustno... sem imela pred kratkim tako izkušnjo...so mi vse pobrali z računa kar je prišlo gor user posted image ... pa nisem nič mogla...pri meni se je šlo za otroški dodatek in dohodnino... za povrh sem bila pa še brezposelna, tako da so me fajn nateg...i .. ker sem mislila da si bom pa z dohodnino malo opomogla....pa sem dobila...prazen nič...no ubistvu sem se sama...
skratka, če gre za kredit izpred nevem koliko let ji morajo to dokazat...k ne morjo kar nekej za 10 let nazaj jemat...povpraša naj v banki...pa naj ji točno povejo za kdaj in zakaj mora to plačat, pa kako to da o tem ni bila prej obveščena...
l.p.


_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izvršba na računu
10.9.2009 16:28:17   
Anonimen
kolkor jaz vem, ti morajo pustiti na racuni zajamceno plačo. to je okoli 470 €. kar se tice socialnih pomoci in otroskih dokladov, pa tega ne smejo pipat in mora ravno tako ostati na racunu.

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvršba na računu
10.9.2009 17:55:16   
baby22
men so pobral ves otroški dodatek, ker je bil to edini vir dohodka na računu, so se na to obesili...jih ni zanimalo kako bom preživela user posted image ..pa je blo to slabih 60€...na mesec...sem bla 6 mesecev brez dodatka...da sm pokrila dolg do banke,čeprav je blo to edino kar sem dobivala...potem sem dobila pa še vrnjeno dohodnino 200€so mi še to pobrali...tko da sm bla pol leta brez vseh dohodkov...plus to, da na koncu še nisem bila upravičena do tiste pomoči, ki jo je država namenila kao za SOCIALNO ŠIBKE...očitno za državo sploh ne obstajam...

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izvršba na računu
11.9.2009 12:53:17   
Metuljček Cekinček
Glede na to, da je bila izvršba, je verjetno kakašna stara tožba, ki je postala pravnomočna.

Če se mama ni odzivala na vabila s sodišča, je verjetno sodnik odločil, da se obravnava nadaljuje brez njene prisotnosti in če noben ni ugovarjal na predloge tožnika, potem je tožnik dobil vse, kar je zahteval.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvršba na računu
11.9.2009 13:00:25   
Kerensa*
Meni se tukaj zdi, da mama ne pove nečesa, kar ve. user posted image

Ampak vseeno... socialnih transferjev (DSP, IDSP, pomoč Občine), otroških dodatkov in preživnine ti NE SMEJO VZETI NITI 1€, pa četudi imaš tega nakazanega po 1.000€ na mesec. Govorim iz osebnih izkušenj. Istočasno pa ti MORAJO pustiti tudi minimalni dohodek, povišan za vsakega vzdrževanega družinskega člana, za katerega lahko pisno dokažeš, da si ga dolžan vzdrževati. V praksi to pomeni, da ti morajo pustiti minimalno plačo plus cca. 65€ za vsakega mladoletnega otroka, ki ni zaposlen.

Nobena izvršba (ne od DURS-a, ne od upnikov preko sodišča) ti tega ne more vzeti. Zakon o izvršbi je pri tem zelo jasen. Če imaš pa dolg do banke, potem ti pa lahko požrejo vse do zadnjega centa, vključno z odobrenim limitom.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvršba na računu
11.9.2009 13:26:32   
princeska29
včeraj sva premetali in preklicali vse poprek in ugotovili od česa je ta kredit!!obvestila iz sodišča ni dobila (vsaj meni je tako reklauser posted image )pobrali so ji tistih 189 eurov ki je dobila vrnjene dohodnine!!!zanima pa me kako bo s plačo ki jo dobi 18??upam da ji bo ostal minimalec vsaj da bo mela s čim se preživet

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvršba na računu
11.9.2009 13:34:35   
Kerensa*
Če ima blokiran TRR s strani DURS-a ali preko sodišča (zaradi drugih upnikov), potem gre dohodnina v maloro. Zakonito.

Od plače (pokojnine) pa ostane minimalec. Zagotovo.

Če ni dolžna banki, seveda.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izvršba na računu
11.9.2009 13:47:23   
princeska29
ne računa nima blokiranega niti banki ne dolguje ker nima minusa na računu in danes je lahko še normalno dvigovala na bankomatu


hvala za odgovor kerensa

in ostale sevedauser posted image


_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izvršba na računu
12.9.2009 11:41:21   
power girl
Pozdravljena!
imam sveže novice glede tega,saj so tudi mojemu očetu stopili na račun.NE SMEJO ti odvzeti otroških,ne smejo ti odvzeti preživnine, od plače pa ti lahko odtegnejo vse kar je več od 459 evrov(459 evrov ti mora ostati za preživetje).Je pa res da ti lahko vzamejo vso dohodnino,ves regres in vso božičnico.

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izvršba na računu
12.9.2009 11:53:39   
Kerensa*
To v bistvu ni sveža novica, ampak razmeroma star zakon o izvršbi, ki prepoveduje tudi rubež vseh socialnih transferjev, poleg plače pa ti morajo pustiti cca. 65€ za vsakega mladoletnega/polnoletnega otroka, katerega si še dolžan preživljati in ki še ni zaposlen. In tudi cca. dvojni znesek za partnerja, če upravičeno ni zaposlen in ga moraš preživljati po zakonnu. Tako, da se mimogrede zgodi, da ti morajo na TRR pustiti tudi nekje do cca. 700€.

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izvršba na računu
14.9.2009 2:44:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29

imam vprašanje glede izvršbe na bančnem računu
moja mami je dobila vrnjeno dohodnino 190 eurov in je šla na banko da bi to položla na račun pa ji je gospa povedla da ima izvršbo na računu v vrednosti 540 eurov in to baje od nekega kredita izpred ne vem koliko let!!zdaj pa me zanima ali  lahko oni njej poberejo ves denar iz računa ali ji mora ostat neki znesek za preživetje???

hvala za čimprejšne odgovore



Zakon je zakon. Preživetje je preživetje. Zakon, tu smo. Vse je logično, zakon pravi o preživetju. Če je kaj prililo na račun, ne bo šlo v mamino denarnico. Ker je dolžna banki. Če gledaš davčne predpise, ti bodo zagotovili za preživetje, kot zakon določa, če je človek dolžan davčni, gre na sodišče in je vse po zakonu, da je davčna pred zakonom, za toliko, kot lahko vzame, če je pa tvoja mama vedela, da ima neporavnane obveznosti in bo šlo preko sodišča, ker je taka proceduraa, ja imajo vse pravice in obveznosti, da sterjajo. Žal.

Davčna je na prvi listi, ne smejo te za preživetje ogubiiti, če je davčna na listi, si na prvem seznamu, kar se tiče položnic. Izogibajte se davčne, ker imajo odurne obresti.

< Sporočilo je popravil Repka -- 14.9.2009 2:48:14 >

(odgovor članu princeska29)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izvršba na računu
14.9.2009 2:59:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: princeska29

včeraj sva premetali in preklicali vse poprek in ugotovili od česa je ta kredit!!obvestila iz sodišča ni dobila (vsaj meni je tako reklauser posted image )pobrali so ji tistih 189 eurov ki je dobila vrnjene dohodnine!!!zanima pa me kako bo s plačo ki jo dobi 18??upam da ji bo ostal minimalec vsaj da bo mela s čim se preživet


Ajde, da se ne razkurim z grdimi izrazi. Zadnjič je tu pisala oseba, tudi nekaj v zvezi s sodišči., ki po stotih letih nekaj naredijo in ne obveščajo strank, če jih bi pač že morali. Pa da me ne prime nekam, ko imajo ljudje kredite, potem  pa ne vedo zakaj se gre. To so bolne fore, ko potem bližnjemu nekdo reče, da ne ve, zakaj se je šlo in potem je davčna, sodišče, pa še služba kriva, ker so jo odrli, ker pač človek ni plačal obrokov kredita.

Meni so glupe stvari, ko zagusti, ko v primeru 18 € plače ni kriva služba, če ne more plačevati. Je logično, če ima toliko plače, da se ji bo nekdo vsedel za vrat. Nihče drobnega tiska pri pogodbah ne bere? V takih primerih se gre na banko, da se dogovori. Po toči zvoniti je prepozno.

Krizno situacijo imate.

(odgovor članu princeska29)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izvršba na računu
14.9.2009 3:02:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baby22

men so pobral ves otroški dodatek, ker je bil to edini vir dohodka na računu, so se na to obesili...jih ni zanimalo kako bom preživela user posted image ..pa je blo to slabih 60€...na mesec...sem bla 6 mesecev brez dodatka...da sm pokrila dolg do banke,čeprav je blo to edino kar sem dobivala...potem sem dobila pa še vrnjeno dohodnino 200€so mi še to pobrali...tko da sm bla pol leta brez vseh dohodkov...plus to, da na koncu še nisem bila upravičena do tiste pomoči, ki jo je država namenila kao za SOCIALNO ŠIBKE...očitno za državo sploh ne obstajam...


Kriza, kake dogodivščine. Žal mi je. Res.

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izvršba na računu
14.9.2009 5:38:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: baby22
men so pobral ves otroški dodatek, ker je bil to edini vir dohodka na računu, so se na to obesili...jih ni zanimalo kako bom preživela user posted image ..pa je blo to slabih 60€...na mesec...sem bla 6 mesecev brez dodatka...da sm pokrila dolg do banke,čeprav je blo to edino kar sem dobivala...potem sem dobila pa še vrnjeno dohodnino 200€so mi še to pobrali...tko da sm bla pol leta brez vseh dohodkov...plus to, da na koncu še nisem bila upravičena do tiste pomoči, ki jo je država namenila kao za SOCIALNO ŠIBKE...očitno za državo sploh ne obstajam...

Neprijetna situacija, res je, a kljub temu - NIKOMUR (pustimo izjeme birokratskih napak, ki jih je, povprečno gledano, izjemno malo) ne blokirajo TRR brez razloga (beri: brez lastne krivde) in nikomur ne trgajo sredstev s TRR, če ni nekomu nečesa dolžan. V citiranem primeru, ko so vzeli VSE, očitno ni šlo za blokado TRR s strani DURS-a ali sodišča, temveč za direkten dolg banki, torej prekoračeno dovoljeno negativno stanje ali direkten dolg banki (npr. neplačan kredit ali drugi obroki nečesa, npr. trajnik, vnovčeni čeki ali podobno). Primer: dovoljen limit 100€, stanje pa - 500€ (včasih se bankomatom malo podere sistem in nimajo dostopa do stanja, pa kar dajejo denar - če nimaš dnevnega limita, si v enem dnevu "zmagal"). Naslednji dan banka to seveda ugotovi in potem "požre" tvoj denar, kakor si ti prej njihovega. Izgovor "kar dajal je" ni smiseln, daj mora vsakdo sam vedeti, kolikšno je njegovo stanje in ga ne sme prekoračiti, četudi bi ga lahko (npr. zaradi tehnične napake). V takšnih in podobnih primerih gre pa s TRR ves denar, ja.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izvršba na računu
14.9.2009 14:12:37   
princeska29
veš repka sem ves petek tekala po sodišču in banki da smo ugotovili zakaj je do tega prišlo!!in na banki m je povedala da ji nisi mogli en obrok potegnit dol ker je imela prenizko stanje in takrat se ji je trajnik kar prekinil in nehal tisti znesek odtegovat!nato se je presesila in vsa obvestila so bila vrnjena najprej na tisto podjetje potem pa na sodišče in zato ni obvestila prejela dokler se ji niso vsedli na račun!in to tudi to je zvedla na banki ko je šla tisti denar položit!in to je bila laična razlaga od delavke na sodišču!nisem pa pisala gor da bi me tolažle temveč zato da dobm pač določeno informacijo napadanja pa tudi ne rabim!!lep dan še naprej

_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izvršba na računu
15.12.2009 22:27:35   
karmy85
Pozdravljeni!

Mene pa zanima,če ti banka lahko pobere dol,če bi mi kolegica nakazala denar?
Imam izvršbo na računu,ampak so mi na banki rekel,da morm jaz eno izjavo podpisat,da je potem poravnana izvršba.

lp

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izvršba na računu
16.12.2009 10:48:29   
itata
karmy: če imaš blokiran račun, ti bodo sigurno ta denar "pobrali"...
princeska 29: to je točno to kar je napisala karensa: vsak mora vedet koliko denarja ima na računu. vem, da določene banke ti trajnike potrgajo pač v nedovoljen minus in te pisno same obvestijo, določene pa ne - in imaš potem tako stanje, da ne veš, da trajnik ni bil plačan - ampak ker je "napaka" na tvoji strani, ker ti nisi imel dovolj denarja za plačilo obveznosti, ne vidim nobene hude moralne obveze, da bi te pa banka o tem še obveščala... ne vem no. vsak mora paziti na plačila! to če je trajnik podpisan, še ne pomeni, da je tudi plačan! banka samo zagotavlja odtegljaj iz računa in prenakazilo na drug račun, AMPAK če imaš dovolj kritja!

_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
16.12.2009 11:07:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karmy85)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izvršba na računu
16.12.2009 11:45:01   
Klemy82
No, bom pa še jaz tukaj vprašala za kak pameten ansvet, da ne odpiram nove teme.
Gre se za mojega sorodnika, ki ima že dve leti izvršbo na računu od sodišča. Dolg je kar precej star, vendar je bil človek dolgo časa brezposelen ali je delal za res minimalno plačo (skrajšan delovni čas zaradi zdravstvenih težav) in mu niso imeli kje kaj vzeti, tudi rubežnik je prišel pogledat, kaj mu lahko zaplenijo, pa je ugotovil, da nima nič. Seveda pa se upnik terjatvi ni odpovedal in je raje čakal, obresti so tekle in je nastal kar precej velik znesek. Tisti moment, ko se je sorodnik zaposlil za polni delovni čas, so se mu vsedli na plačo. In tu se pa začnejo dogajati zanimive reči. Namreč, sorodniku nihče ne ve, ali noče, povedati, koliko je on pravzaprav točno dolžan. Njemu pač jemljejo denar dol, in vzeli so ga že precej, ko pa je hotel izvedeti, koliko so mu že vzeli in koliko mu še bodo, pa so ga iz banke pošiljali na njihovo centralo, iz tam na sodišče, sodišče ga je napotilo na upnika, upnik ne mrdne nič in pravi, da vodi evidenco sodišče.... ma za user posted image ..... Kdo je tisti, ki ti je dolžan povedat, koliko so ti vzeli in koliko ti še bodo???
Poleg tega me zanima, če katera ve, kako je z zneskom izvršbe- se rubi znesek od izvršbe ali na ta znesek še vedno tečejo obresti?
Mislim, človek se mi res smili, itak nima nič, prvič v življenju ima normalno službo zanedoločen čas in ok plačo in bi si rad uredil življenje že enkrat, pa mu tole visi nad glavo. Rad bi  vzel kredit, da bi z njim poplačal tale dolg(čeprav očitno niti sam ne ve, koliko ga točno sploh je) in imel mir, pa na svojo plačo bi ga dobil brez problema, ampak ga seveda ne dobi, ker ima blokiran TRR. Ko je pa šel na sodišče vprašat, če bi mu umaknili izvršbo, da bi on dobil kredit pa plačal, so pa rekli, da ne.user posted image Ja, a ni njim v interesu, da se dolg povrne čimprej??
Kaj res ni nobene druge opcije, da se rešiš izvršbe na račun, kot da ti pač v nedogled trgajo???


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
16.12.2009 12:02:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izvršba na računu
16.12.2009 12:23:31   
itata
bom še jaz nekaj dodala: obresti tečejo od glavnice do poplačila. to so zakonske zamudne obresti. če mi poveš točno glavnico in od kdaj tečejo (to piše na odločbi sodišča - sklep o izvršbi) ti jih lahko zračunam brez težav, ampak na današnji dan. tekle bodo pa še naprej do poplačila glavnice, tako da je dejansko težko povedat koliko bo to na koncu zneslo.
sem prepričana, da ti tudi na banki pokažejo ali skopirajo sklep na podlagi katerega ti trgajo znesek z računa. če ne pa dobiš vsaj številko in greš na sodišče pogledat.


_____________________________

www.pravni-nasvet.si

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izvršba na računu
16.12.2009 12:44:17   
Klemy82
Hvala itata in Dada. No, saj tako nekako sva z mojim tuhtala včeraj, kot sta vedve napisale. Se pravi, da na glavnico še vedno tečejo obresti in bodo tekle do poplačila. Moj je rekel, da zna biti, da on sploh še ne odplačuje glavnice, ampak mu trgajo obresti... saj nima prav, ane? Ker če ima, potem pa bogi revež res lahko celo življenje ta dolg plačuje, glede na to, da je zadeva toliko let stala.user posted image
Koliko ima glavnice, ne vem točno. Predvidevam pa, da če on plača glavnico, mu potem še naračunajo obresti do dneva plačila, ane?



< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 16.12.2009 12:45:50 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu itata)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
16.12.2009 12:47:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
16.12.2009 12:48:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Klemy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?