|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   javite se tiste s spogostim imenom ali izkušn...
25.2.2010 11:35:12   
tetkazima
Izbiramo ime, pa ne vem koliko je za nosilca imena moteče, če je to ime pogosto. Moj mož je namreč Mare, v njegovi generaciji je bilo to zelo pogosto ime, pa ga to nikoli ni nič motilo. Ena od mojih prijateljic pa je Maja, pa pravi, da ji že od nekdaj gre na živce, da ima tako pogosto ime, ter da so jo v šoli dostikrat klicali le po priimku. Zanima me, kako je s tistimi od vas, ki imate pogosto ime, ali vas je to motilo. A je možno, da to bolj moti punce kot fante? Lahko pa svoje izkušnje s tem napišete tudi tiste, ki poznate koga s pogostim imenom. Hvala, zelo mi boste pomagale pri odločitvi glede imena.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 11:47:39   
špelin@
Jaz imam za "svoje" čase kar pogosto ime. Na srečo v OŠ v svojem razredu nisem imela sošolke z istim imenom, sem pa jo imela v srednji šoli in mi je bilo ful bedno, ker so naju klicali izrecno le po priimku, kot v vojski user posted image , ostale sošolce pa po imenih... Frfoks matematike se je drl: "Sašo, Jerneja, Novak, Petra, Kuhar, Sergej,..."

Moja srednja hči ima v vrtcu 2 "sovrtičkarici" z istim imenom in se vzgojiteljica zadere Nika Novaaaaak ali Nika Kuhaaaaaaar. Z možem sva kar precej gledala na to, da najini otroci nimajo pogostih imen.

Moje osebno mnenje.

Op.p.: imena in priimki, ki jih omenjam, so izmišljeni, nisem napisala pravih!

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 12:11:49   
ljupka
Moje ime je eno najbolj pogostih,v mojem razredu smo bile 4 s tem imenom,ampak me ni nikoli motilo,a klicali smo se tko z nadimki,ki smo si jih dali!
Pa ne spomnem se da bi me učitli klical po preimku,ampak po imenu in je mogoče dodal preimek zraven!Nobena od nas se ni pritoževala al da bi nas motilo!
Imam pa rada stara imena in ne teh modernih,tako da tudi moji otroci imajo popolnoma navadna imena,starinska,ki bodo kmal postala retka,a ta moderna podo postala pogosta,in dam takšno ime ,ki mi je všeč in bodo tudi mojim otrokom všeč!In moji otroci so zelo zadovoljni z svojimi imeni!
Ne kot moj kolega ,ki si je šel pri 18 letih spremenit ime,ker so mu starši dal ime ,ki ga ni imel noben in je bilo moderno,sam njemu ni bilo všeč,verjeli ali ne si je spremenil ime v Martin!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 12:13:14   
zmajaz
Jaz sem tudi Maja - v šoli smo bile vedno vsaj 2, včasih tudi 3 Maje v razredu, pa me to sploh ni nič motilo. user posted image Se pa spomni, ko em prišla na faks in prvi dan, ko se itak še nismo poznali med sabo, profesor pokliče "Maja", jaz pa avtomatsko vprašam "Katera?", ker nas je vedno bilo več v razredu. Pa pravi: "A vas je več?" - js pa: "Ja, ne vem. " user posted image No in sem bila za spremembo edina v skupini. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 25.2.2010 12:15:36 >

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 12:21:34   
blak
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi Maja - v šoli smo bile vedno vsaj 2, včasih tudi 3 Maje v razredu, pa me to sploh ni nič motilo. user posted image Se pa spomni, ko em prišla na faks in prvi dan, ko se itak še nismo poznali med sabo, profesor pokliče "Maja", jaz pa avtomatsko vprašam "Katera?", ker nas je vedno bilo več v razredu. Pa pravi: "A vas je več?" - js pa: "Ja, ne vem. " user posted image No in sem bila za spremembo edina v skupini. user posted image


verjameš, da v celi moji paralelki (5 razredov), ni bilo nobene maje. mi je pa bilo to ime vedno všeč in sem vedno pravila, da če bom imela pupo bo maja. A ti šment, imam dva fanta! Oba s kar pogostim imenom, pa se zato ne sekiram.



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 12:56:11   
Anonimen
Ko sem se rodila, je bilo moje ime eno bolj redkih, zdaj je pa punčk s tem imenom zelo veliko in mi gre včasih kar malo naživce, ko kaka mamica kliče hčerko in se avtomatsko še jaz zraven obrnem ... samo ni pa to tako grozno moteče. Tut ne vem kolk bo šlo hčerki na živce, ker sva se z mojim vpičila v ime Neža in se mi zdi, da je bilo to ime nedolgo nazaj rezervirano bol za starejše ženske ... no pa sta se v porodnišnici na isti dan rodili še 2 Neži, pa prijateljica ima Nežo, pa od staršev prijatelji imajo vnukinjo Nežo, pa od mami sodelavka ima vnukinjo Nežo itd. No pa sem se sekirala nekaj časa, zdaj se pa ne več ...

(odgovor članu blak)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 13:23:43   
mateyka
mene je motilo. ker me noben ni klical po imenu v razredu, ampak sem bila priimkarica user posted image

aja, sicer mi je moje ime všeč. če grem čez mejo, sem pa veliko bolj unikatna - imensko mislim user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.2.2010 13:24:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:29:48   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi Maja - v šoli smo bile vedno vsaj 2, včasih tudi 3 Maje v razredu, pa me to sploh ni nič motilo. user posted image Se pa spomni, ko em prišla na faks in prvi dan, ko se itak še nismo poznali med sabo, profesor pokliče "Maja", jaz pa avtomatsko vprašam "Katera?", ker nas je vedno bilo več v razredu. Pa pravi: "A vas je več?" - js pa: "Ja, ne vem. " user posted image No in sem bila za spremembo edina v skupini. user posted image


Še ena Maja user posted image  Pa se kar podpišem pod tvoj komentar user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:36:16   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mene je motilo. ker me noben ni klical po imenu v razredu, ampak sem bila priimkarica

Mene pa nikoli ni nihče klical po priimku, čeprav smo v OŠ bile 3 Maje v razredu. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
25.2.2010 14:38:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu x_srečka_x)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:43:29   
Anonimen
imam pogosto ime. pa je kar lepo. se mi zdi, da še vedno aktualno. mi je kar všeč.
v vrtcu, OŠ in SŠ sem imela srečo, da v razredu nisem imela soimenjakinje, a tudi če bi jo imela, mi ne bi bilo v napoto.

sem se pa dolgo časa družila s soimenjakinjo in sva bile kar na kvadrat. in čudno - nikoli se nisva obe javile, če je kdo poklical katero od naju_se mi zdi, da že s samim tonom in izgovorjavo vsak posameznik naredi tvoje ime unikatno tudi če ni.

moja otroka imata imeni, ki sta mi všeč (in njunemu očetu)_

(odgovor članu tetkazima)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:52:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mene je motilo. ker me noben ni klical po imenu v razredu, ampak sem bila priimkarica

Mene pa nikoli ni nihče klical po priimku, čeprav smo v OŠ bile 3 Maje v razredu. user posted image


srečnica user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:56:46   
tix
V osnovni šolo smo bile tri z enakim imenom, klicali so nas po nadimkih, učitelji ime + priimek pa me to nikoli ni motilo. Hodim k zboru kjer smo celo štiri user posted image no pa ni panikeuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 14:56:57   
mayci
Še ena Maja...user posted image Ja, tudi nas je bilo v srednji šoli kar 5 v istem razredu in me je malo motilo, moram priznat. Ker potem te hitro začnejo klicat po priimku, česar pa ne maram...user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 15:00:19   
Gina
Kamorkoli pridem je vse polno oseb z enakim imenom, kot ga imam sama. Juhuhu - bruhuhu. Pa kako hudiča sta mi starša lahko dala tako blazno dolgočasno, obrabljeno ime? Kako sta lahko razmišljala, da je en lahko srečen, če se skrije v množici? A sta mislila, da bom odrastla v eno zakompleksano bitje, ki bi ga bilo treba varovat s tem, da se ga ne izpostavlja? Ne vem, meni pogosta ali bolje rečeno zelo povprečna imena ne potegnejo. Enostavno mi ne potegnejo.

btw, mene so tudi klicali po priimku - a si to želiš? in seveda tudi sama kličem šolske otroke po imenu + priimku, če sta po dva v razredu, kako pa jih češ? Če uporabljaš za enega pomanjševalnico, za drugega pa ne, pa ni ravno fer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 15:02:01   
mayci
Gina user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 15:06:09   
Arwenko
V vrtcu smo bile 3 z istim imenom, v OŠ dve, v srednjo celo 4 in ja grozno me je motilo. Sicer mi je fajn samo toliko, ker imam pač dokaj internacionalno ime in je praktično za v tujino, kar se pogostosti tiče pa groza. Sicer tudi nisem pristaš tistih ultra unikatnih imen, ampak takšne pogostosti pa svojemu otroku niti približno ne želim. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 15:06:10   
livia
Jaz sem Maja in me je kar motilo, ker nas je bilo vedno 2-3 v razredu
Svojima otrokoma sem ravno zaradi tega želela dati bolj unikatni imeni, čeprav mi je bilo Nika zelo lepo, ki pa je dandanes tudi precej pogosto. Moji hčerkici sta Neli in Vita. Mislila sem kako smo domiselni, sedaj pa imata obe v majhnem kraju kot je Logatec po 3 sovrstnice istega imena. Malo me moti, ker sem upala, da bosta vsaj edini v generaciji s tem imenom, a žal zdaj ni kaj narediti. Punčki zaenkrat ne moti. Jih kličejo z imenom in priimkom, kot je že predhodnica napisala.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
25.2.2010 15:14:35   
mayci
Že v teh nekaj postih nas je veliko, skoraj same Maje..user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
27.2.2010 18:33:47   
ElaM
Meni osebno je pa Maja zelo lepo ime. Zdaj tudi ni več tako pogosto, kot je bilo 30 let nazaj.

_____________________________

:)

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
28.2.2010 12:30:29   
manna
image
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pa kako hudiča sta mi starša lahko dala tako blazno dolgočasno, obrabljeno ime? Kako sta lahko razmišljala, da je en lahko srečen, če se skrije v množici? A sta mislila, da bom odrastla v eno zakompleksano bitje, ki bi ga bilo treba varovat s tem, da se ga ne izpostavlja? 




Nevem kaj sta tvojadva razmišljala, ampak lahko povem, da je pri meni bilo obratno; imam redko ime, edina s tem imenom sem bila v celem mestu, kaj šele v razredu, in vedno sem bila zato zelo zakompleksana. Ko me je kdo vprašal kako mi je ime, sem bila raje tiho, ker me itak ni noben razumel kaj sem odgovorila...pa vedno so vsi še trikrat vprašali, ker jim ni bilo jasno. Skratka, ni bilo prijetno. Danes je to ime že bolj običajno, nas je menda celo okrog 70 v celi Sloveniji.. Ampak vseeno sem si obljubila, da svojim otrokom ne bom dala imena, ki jih bo spravljalo v tak položaj. In obljubo sem zaenkrat držala...



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
3.3.2010 9:23:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
4.3.2010 19:17:23   
katrinka
imam za svojo generacijo kar pogosto ime, v oš smo bile 3, v srednji tudi...razlikovali so nas tako da so nas klicali po priimku, kar meni osebno nikoli ni bilo vsec - bi bilo vseeno ce imam se tri imena zraven, vedno so me vsi poznali le po priimkuuser posted image
tako da meni je ljubse tisto ime ki ni tako pogostouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
8.3.2010 12:06:56   
Tonchka
Imam ime, ki je bilo 20, 30 let nazaj zelo popularno, ampak meni je bilo vedno všeč in tudi danes mi je všeč, ga ne bi menjala. user posted image Tudi zelo dobri prijateljici, s katero sva bili v otroštvu in mladosti veliko skupaj, je tako ime in nama se je to vedno zdelo zabavno. V bistvu ne razumem, zakaj ljudje delajo cele študije in fame okoli imen, pa saj ime je samo ime (ajd ne rečem, če imaš neko res čudno ime), zaznamuje te v življenju marsikaj drugega, bolj pomembnega. Človek je lahko nekaj posebnega zaradi njega samega in definitivni ne zaradi imena. Vsaj po mojem mnenju.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: javite se tiste s spogostim imenom ali iz...
24.3.2010 19:10:07   
Mia007
Jaz imam Luka, ki je na 1. mestu že vrsto let.

In imam Lana, ki je v lanskem letu bila na 1. mestu najbolj pogosto ime.


Ne moti me

_____________________________

Skozi bele oblake in tihe korake
občutim, ko se vračaš k nam.
Zaznam v najbolj samotni tišini
novega večera mesečinizvezdo, ki tam le za nas nežno tli.V vetru tvoji dotiki milo božajo nas
vem, da si tu, varuješ nas...

HVALA VSEM..


(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?