|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 13:01:15   
simin
punce, kako izgleda jedilnik vašega polletnika?
koliko obrokov GH imate? ste že uvedli gluen in/ali mlečne izdelke?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 13:26:44   
jajula
mi smo imeli pri pol leta en sam GH obrok, ker je imela vsega skup le 4 obroke in je P svetovala naj bodo ostali mlečni (no dvakrat dobi AM, enkrat mlečno kašico na žličko).
mlečne izdelke in gluten bomo začeli uvajati okoli 8meseca.

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 17:34:17   
Jelcy
Nas bo imel cez 10 dni 6 mesecev, pa je se vedno samo dojen oz. mu 3 dni dajem par zlick stisnjenega sokca od korencka ali jabolka, skratka zaceli smo z uvajanjem. Mislim, da bo cez kak teden pojedel kasico kot samostojen obrok...torej bo imel en obrok, ostalo dojenje. 

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 17:53:41   
madasa
mi smo pri 6m začeli z uvajanjem, pa mi še sedaj pri 7m ne poje niti en sam obrok, malo več že kot na začetku (10 žličk). ampak dojima se pa še vedno non stop oz po želji.
Uvajam pa ji za malico sadje popoldan pa meso in zelenjavo.
Lp

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 21:34:32   
Naja31
2 dni nazaj je bil star 6 mesecev in včeraj sem začela z uvajanjem sadje za dopoldanski obrok. Danes je pojedel 3 žličke pa še to je šlo več ven kot je ostalo v ustih.

Gluten pride na vrsto po 8. mesecu, mlečni pa po 7., a ne?

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 7.10.2008 21:35:03 >

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
7.10.2008 21:39:50   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

2 dni nazaj je bil star 6 mesecev in včeraj sem začela z uvajanjem sadje za dopoldanski obrok. Danes je pojedel 3 žličke pa še to je šlo več ven kot je ostalo v ustih.

Gluten pride na vrsto po 8. mesecu, mlečni pa po 7., a ne?


ah ne se sekirat, naša je rabla dober teden da je dojela kako jest z žličko. smo pa začel vadit z mlečno kašico kar ji je blo po okusu zlo všeč.
z glutenom in mlečnimi začneš loh tud prej, al pa kasnej. mi mamo nekaj alergikov v familiji, tko da se nam s tem ne mudi.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
8.10.2008 9:59:29   
andrejkam
Včeraj je imel 6 mesecev, zdaj mu par dni dopoldan dajem sadje, nekaj žličk. Zaenkrat je probal jabolko in banano. Gluten in mlečni izdelki pa bodo še malo počakali, prej pride še zelenjava na vrsto. Tako so mi svetovali.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
8.10.2008 14:20:29   
inesc
Naš user posted image  je star 6,5 mesecev in ima obroke razdeljene takole:
okoli 5.00-6.00 dojenje
okoli 8.00-9.00 dojenje
okoli 11.00-12.00 polni obrok GH, zaenkrat še zelenjavo
okoli 15.00 obrok GH (zaenkrat sadje) + dojenje, čeprav sem opazila, da ne rabi dojenja, ker mu je preveč in začne polivat
okoli 18.00 riževa kašica pripravljena z vodo
okoli 19.30-20.00 dojenje

Včasih se pred riževo kašico še dojiva. Odvisno od njega samega. Midva z uvajanjem nimava težav, ker zelo pridno je. Trkam! Zaenkrat je jabolko, korenje, krompir, cvetačo, bučke in kolerabo. Uvajam več zelenjave, ker bom počasi prešla z zelenjavo na popoldanski obrok (kosilo), sadje bo pa imel dopoldan.

Začela sva uvajat, ko je bil star 5 mesecev in 3 tedne. Z žličko nima problemov. Gluten začneva uvajat kasneje, mlečni izdelki pa pridejo na vrsto ko bo star 7 mesecev. Mi je pa patronažna rekla, da počasi gluten lahko začnem uvajat, vendar bova raje še malo počakala.

Koliko pa dejansko 6 mesečnik še rabi dojenja oz. materinega mleka v kolikor je dojen???

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
8.10.2008 16:56:50   
simin
inesc, po moje tvoj otroček dobi dovolj mleka, tudi mi že kar pridno jemo GH, pri nas je dan  nekako takole sestavljen:
ob 6.00-6.30 - dojenje
ob 9.00 - dojenje
12-00-12.30 - kosilo - včasih zelenjava, včasih sadje
15.30-16.00 - dojenje + malo mlečne kašice
19.00 - dojenje, in to je zadnji obrok, ker gre pol spat.

bomo pa počasi tudi popoldne za malico prešli na sadne kašice, pa bo zelenjava bolj za kosilo.
gluten in mlečne izdelke pa bomo začeli čez slab mesec, ko bo star 7 mesecev.
sadje ima raje kot zelenjavo in kar pridno je, rad ima pa tudi mlečne kašice, kupim tiste, ki se z vodo zmešajo, pa pol še mami malo pomaga, če ne gre...user posted image
 

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
9.10.2008 8:18:27   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Koliko pa dejansko 6 mesečnik še rabi dojenja oz. materinega mleka v kolikor je dojen???


v paparici piše da med 500-800ml dnevno plus GH (to je navedeno za AM, ampak glede na pogostost dojenja pri vas se mi to tud zdi ok)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
10.10.2008 10:35:19   
tasyo
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Koliko pa dejansko 6 mesečnik še rabi dojenja oz. materinega mleka v kolikor je dojen???


v paparici piše da med 500-800ml dnevno plus GH (to je navedeno za AM, ampak glede na pogostost dojenja pri vas se mi to tud zdi ok)


Pa tole je bolj okvirno, da ne bo katera popadla kot suho zlato. Naša ni spila 800ml, ko je bila še samo na AM. Zdej pa zjutraj dobi mleko, dopoldne sadje, za kosilo zelenjavo, popoldan mlečno kašico in zvečer še melkec. Pa je stara 5,5 meseca in se lepo razvija.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
13.10.2008 14:12:40   
tejč29
Naš Matija (6,5 m) je tudi priden jedec. Kjub dojenju sem mu začela dodajati GH pred 5 mesecem (nasvet pediatra), tako da zdaj je že veliko raznolike hrane (vključno z glutenskimi inmlečnimi izdelki). Naš jedilnik izgleda tako:
ob 7h dojenje
ob 9h sadje (npr. banana in jabolko ali hruška in jabolko)
ob 12h dojenje
ob 14h kosilo (npr. zelenjavna mineštrica ali grah in krompir ali ohrovt s krompirjem in piščančkom, makaroni s paradižnikovo omako, zelenjavna rižota...)
ob 16h dojenje (ta obrok zadnjih nekaj dni ne mara več)
ob 17.30 mlečna kašica + 2 plazma piškotka (kar vmešam v kašico)
ob 19.30 dojenje
Spimo pa celo noč do 7h zjutraj - dokler sem ga samo dojila me je pa zbujal na vsaki 2 uri za hranjenje....

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
14.10.2008 7:53:36   
kvačka
oprostite moji nevednosti, ampak imam vprašanje: a zelenjavo samo skuhate in pretlačite in kako naredite mlečno kašico pa riževo kašico. a je kje mogoče kaj napisano o pripravi hrane; kaj se skuha, kaj se da surovo, kaj in kako.
najin malček je star 6 mes. in en teden in sva začela dodajat najprej jabolčni sokec, pa hruškov sokec, pa pol pretlačeno banano in v kombinaciji z jabokom. pa včeraj sem mu korenček skuhala in pretlačila.  zdaj nameravam dodati krompir, pa cvetačo, pa kolerabo...


(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
14.10.2008 9:48:18   
simin
jaz mu zelenjavo skuham, zdaj že po dve stvari skupaj, npr. korenček in krompir, ali pa bvetača in tiž, pa dodam malo AM, nato s paličnim vse skupaj zmiksam v kašo, zadnje dva dni pa mu na koncu dodam tudi žličko kisle smetane za boljši okus. in ima zelo rad!
sadje pa tudi še kuham, v bistvu samo toliko da zavre, pol pa spet zmiksam, pa mogoče kakšen piškotek noter nadrobim, da je bolj gosto in ima tudi rad.
mlečne kašice pa imam kar tiste, ki se zmešajo z vodo, so dobre in fajn nasitijo.
drugače pa na RR-ju veliko piše o uvajanju, kuhanju..., ampak sčasoma boš videla, da hitro padeš noter in sama najbolje veš kdaj in kaj ponuditi svojemu malčku, kaj mu najbolj paše in kaj ne. veliko uspeha!

(odgovor članu kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
14.10.2008 10:03:58   
Libra
2 dni nazaj je bil star 6 mesecev in včeraj sem začela z uvajanjem sadje za dopoldanski obrok. Danes je pojedel 3 žličke pa še to je šlo več ven kot je ostalo v ustih.

Moj je bil prejšnji teden star 6 mesecev. In kakšne je njegov jedilnik? Dojenje po njegovi želji user posted image . Vsi poskusi uvajanja GH so neuspešni. Zaenkrat ne odpre ust ne pri mlečnih kašicah, ne pri zelenjavi in ne pri sadju.
Ko berem forum, vedno piščem tebe Naja, da vidim, če tvoj že kaj je. In potem sem kar potolažena, ker vidim, da sva skoraj na istem. Tudi moj je bolj konkreten, saj je imel pri 5 mesecih 9300g. Upam, da bo enkrat v bližnji prihodnosti ugotovil, zakaj je žlica in hrana na njejuser posted image .

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
15.10.2008 20:18:46   
inesc
Kvačka, moj user posted image  je star 6,5 mesecev in mu vse kuham in nato pretlačim (NIKOLI ne pasiram s paličnim mešalnikom) in sedaj že lepo žveči, kolikor mu dopuščajo usteca brez zobkov. Seveda ne pretiravam z velikimi kosi.

PAtronažna mi je rekla, da lahko ponudim surovo kar se pač lahko surovo je, vendar se meni osebno zdi, da je rahlo prekuhano vseeno bolje za prebavit. Nekaj časa bom še kuhala.

Vprašanje: Kdaj ste začele pripravljati živila tudi na olju oz. na maslu???

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
16.10.2008 23:53:12   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Vprašanje: Kdaj ste začele pripravljati živila tudi na olju oz. na maslu???


Moja bo čez 2 dni stara 7m in smo z oljem začeli kakih 10 dni nazaj. Ji dam žličko olivnega olja v zelenjavni obrok in ga zmaže z dosti večjim užitkom. Včasih pa pozabim in ji nič ne dam. Sem pa tudi že pražila por na olju, pa je bilo kul.

Zaenkrat mi je obrok zanjo dosti lažje skuhati, tako, da ne pražim ampak olje dodajam.


(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
18.10.2008 22:24:58   
Peli
Jest sm tud dala v jabolčno čežano žlico masla, pa je blo vse v redu.

Jest sm mojemu okrog 4. meseca začela dajat sokce, nato pa sadje in zelenjavo, sva pa zdej tud mal prehitela in mu dam že tud skuto s sadjem. Z dojenjem sva prenehala okol 2. meseca.
Ponavadi zjutraj dobi sadje ali skuto s sadjem, al mlečno - žitno kašico,
opoldan mleko,
popoldan zelenjavo,
proti večeru mleko,
pred spanjem mlečno - žitno kašico,
včasih po kopanju še malo mleka, zadnje čase pa tudi ponoči mleko.


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
20.10.2008 10:11:08   
inesc
V čem je fora dodajanja olja (predvsem olivnega) k prehrani?? Meni je pediatrinja rekla, da ga ni potrebno dajat, ker nima nobene funkcije. Vidim pa, da ga kar veliko dodajate.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
21.10.2008 14:25:20   
jgb
Mi smo začeli z uvajanjem GH po 6 mesecih. Nismo imeli nobenih težav z uvanjem. Prvi dan sem dala živila bolj malo in če je bilo ok je imel kaj hitro to kot samostojen obrok. Vse delam s paličnim mešalnikom.
7:00 150-180 ml Aptamil AR
10:00 150ml jabolčne kaše zgoščene z riževimi kosmiči (hruška ga je napenjala, z banano pa tudi nima najboljših izkušenj)
13:00 150 ml zelenjava + riževi kosmiči (dokler nismo uvedli krompirja ali riža)
zelenjava (korenček, bučke, koleraba, špinača, cvetača, brokoli, ...)
16:00 150-180 ml Novalac IT + riževa kašica (na flašo) - imamo refluks
19:00 100 ml gresove kašiče + 100-120 ml Aptamil AR (počasi povečujem kašico in zmanjšujem flašo)
Spimo v povprečju od 20:30 do 6:30.

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
6.12.2008 14:46:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jgb)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
6.12.2008 15:10:13   
Naty*
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

V čem je fora dodajanja olja (predvsem olivnega) k prehrani?? Meni je pediatrinja rekla, da ga ni potrebno dajat, ker nima nobene funkcije. Vidim pa, da ga kar veliko dodajate.


V večini knjig o dojenčkih piše ista stvar o dodajanju olja ... pomaga pri absorbciji vitaminov v organizem (predvsem vitamina D) in daje otroku energijouser posted image . Kot veš imamo tud odrasli spodnjo mejo koliko maščob moramo pojesti na dan. Ker jih otrok ne dobiva več z mlekom, porabi pa jih čedalje več (puzanje, igranje, več budnosti....), se priporoča dodajanje. Najboljše je sončnično ali olivno olje in pa maslo.

auroraa sicer nisem jgb user posted image , ampak ti povem, da js recimo kupujem riževe kosmiče v dm-u in sicer od alnature. So brez mleka, glutena, sladkorja (mam namreč alergika), so dobri, naravni in cenovno ugodni. Moj mali je čist nor na njihuser posted image . Sadna kašica brez kosmičev se mi zdi mal premalo nasitna.

Drugače je pa naš jedilnik približno tak kot pri jgb, s to razliko, da je pri nas ziza namesto flaše user posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
6.12.2008 15:29:21   
pob@linček
Kaksni so to plazma piskotki in nasploh katere piskotke jim dajete.Kaksne polnozrnate bi mu rada dala pa me zanima katere kupujete?LP

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu tejč29)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jedilnik 6-mesečnikov
6.12.2008 16:51:07   
Nagajučk
Midve sva začeli z GH pri 4,5M in prva hrano je zmazala, pa je bil samo korenček. In tko sva imeli od tistega dne dalje ze en obrok GH/dan. Cez ene 14 dni pa sem zacela tudi z drugim samostojnim obrokom. Zaceli sva z zelenjavnim, nato s sadnim obrokom (dop. je sadnje, pop. zelenjavo oz. zdej je to kosilo). Pol pa mal primesam glutenska zivila in nove vrste sadja ipd.


Zdaj ima 8 M in ima dva samostojna obroka GH + popoldanska malica, ki se tudi zgodi vcasih, da se mal podojiva.
Tko, da se zdej dojiva 3x/dan (zjutraj, med zajtrkom in kosilom - ce je casovno mogoce in ce zeli, zvecer pred spanjem).

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
11.12.2008 21:35:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nagajučk)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?