|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 9:40:53   
naja78
punce zanima me kaj priporočate:


-prekuhavanje v vodi
-mikrovalovko
-aventov sterilizator za v mikrovalnovko
-kaj drugega
-ali celo pomivalni stroj,ki je čist dost

pa še nekaj:katere dude in katere flaške,in koliko...ne bi rada pretiravala

pozdravček in hvala za pomoč
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 9:42:44   
CUKRČEK
Nikoli nisem nič sterilizirala oz. prekuhavala. Vedno le pod tekočo vodo ročno oprala. Pa je moje  dete še kar živo in zdravouser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 9:55:54   
Anonimen
nič ne prekuhavam. nove dude operem pod vodo isto flaške. moja je od rojstva na flaši pa sem jih sterilizirala samo 1x in to v tekočini za steriliziranje.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 10:03:04   
Ninica77
Ojla,
jaz uporabljam aventov sterilizator za v mikrovalnovko. Dudo in flaske najprej operem pod tekoco vodo, potem jih pa se v mikrovalovko fliknem za boljsi filing.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 10:36:17   
dskubin
Jaz tudi pod vodo splaknem, potem pa v sterilizator v mikrovalovko. Če ga ne bi imeli, bi verjetno vsake tolko prekuhala v vodi.

(odgovor članu Ninica77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 10:49:24   
andrejka82
Naja, sprasujes, koliko flask, dud in katere....
Na trgu je ze veliko proizvajalcev, ki ponujajo zacetniski paket, s tem, da nekateri zelo pretiravajo pri kolicini. Priporocljivo je, da imas flasko (260 ml) in eno flasko (125 ml). Za vsako imej na zalogi se dodatni rezervni cucelj ( ti se spet razlikujejo med sabo, imas navadne in pa taksne, ki imajo ob cuclju tudi stevilke 1,2,3 to pomeni primernost odprtine in pretoka tekocine - zelo prakticno). Za dude pa tako, ena je cisto dovolj, za ziher imej doma se eno na zalogi, ISTO. Zakaj sem to poudarila? Rado se zgodi, da se duda tekom dneva kam zalozi ali celo izgubi na sprehodu, dete je brihtno in pogrunta user posted image , da nova duda ni iste barve in oblike..... potem je pa drenje tu.... tako, da nabavi dve isti. To se je zgodilo pri mojemu bratu.user posted image
Firme ne bi izpostavljala nobene, vse moje kolegice imajo nekaj od ene firme, spet drugo imajo od tretje.

Lep pozdrav, Andrejka.

(odgovor članu Ninica77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 11:31:40   
SašaR
Prekuhavam samo prvič. Vmes sem mogoče enkrat ali dvakrat prekuhala vse, ker se mi je zdelo, da bi bilo potrebno.

Glede flaš: ena 260 in dve 125 ml. Ena mala za čaj in ostali dve za mleko (če ne boš dojila, sicer jih ne potrebuješ).
Dudice: kot je že predhodnica rekla ena od ene firme + druga enaka. Moj primer iz porodnišnice: doma pripravim eno silikonsko dudo in jo v porodnišnici dam mali - ni je marala, ker je bila pretrda. POtem mi moj prinese kavčukovo isto dudo, pa jo je takoj sprejela, ker je mehkejša. Sedaj smo počasi prešli nazaj na silikonske, ker se meni bolj zdijo po izgledu.

Odločitev glede flaš in dud je prepuščena tebi.



_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu andrejka82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 12:23:15   
BLAŽIKA
Mi smo redno enkrat tedensko po umivanju flašk dali vse v sterilizator za mikrovalovno. Že zaradi boljšega občutka. Flaške pa če neboš dojila ene 3. Dve mali 125ml in eno veliko 260ml. Pa v tisti flaški ko boš imela mleko ne davaj čajev in sokov ker rado ostane v njih vonj in okus katerega ne opereš in odstraniš niti z sterilizatorjem. Glede izbire pa se sama odloči, mi imamo vse od nuk first chois in tudi nuk dudice nekaj iz silikona in nekaj iz lateksa, smo zeloo zelooo zadovoljni z njimi.user posted image user posted image

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 13:56:05   
srki
Prekuhali smo samo pred prvo uporabo, drugače pa smo umivali flaške in dude (še sedaj)  pod tekočo vodo.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 16:35:10   
Anonimen
Prekuhala sem samo 1. Nato pa sem jih samo s Prilom umivala, zvečer pa itak romajo v pomivalni stroj.

Jaz sem si kupila Aventovo črpalko za prsi in tam sta noter že dve mali flaški. Čisto dovolj. NIč si ne kupuj veliko, ker če ga boš dojila, jih ne boš rabila.

Glede dud pa je pri nas tako bilo. JAz sem mu kupila 3 različne dude in mu jih potem izmenično dajala, da se je vse navadil. Ker so mi tako mamice svetovale, ker ponavadi, če eno izgubi, potem nočejo več druge vzeti. PA moram povedati, da je ta taktika super, ker ni bilo nobenih problemo. Zdaj vzame kakšno koli dudko, cucelj, magični lonček, pa tudi dojila sva se.

< Sporočilo je popravil URSKA -- 27.7.2006 16:40:24 >

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
27.7.2006 23:52:49   
Nattka
Mi pa prekuhavamo dude in flaške vsake par dni, drugače jih tudi peremo s prilom. Glede količine flašk pa je pri nas  tako, da zdaj, ko je pupa stara 3 mesece, že rabimo večje flaške in te 125 ml ne pridejo več v poštev, ker pupa že tolko poje (se pa ne dojimo). Meli smo pa od začetka 3 flaške 125 ml in dve 260 ml. Bo še kr treba kupit kakšno večjo, da ni treba vsakič takoj pomivat flašk user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
28.7.2006 6:37:59   
naja78
oh,punce hvala!ful ste zlate.

malo se mi zdaj sanja kako in kaj,no in neki tazga sem imela tudi v mislih.user posted image
torej brez pretiravanja!!

(odgovor članu Nattka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
30.7.2006 16:32:33   
irena111
vsake tolko prekuham, sploh zdaj poleti

_____________________________


(odgovor članu andrejka82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
5.8.2006 12:19:59   
Anonimen
Jaz sem kupila sterilizator.

(odgovor članu irena111)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
5.8.2006 12:29:15   
KIRA
jest sem sterilizirala v mikrovalovki. če oprano flaško daš not (vlažno), se itak voda upari in sterilizira flašo. mikrovalovko uporabljajo za sterilizacijo tudi v mikrobiološkem laboratoriju, tak da je to ziher metoda. jaz glih zato nisem zapravljala denarja za aventov sterilizator, ampak če katera meni, da ga rabi, je to tud o.k. user posted image user posted image user posted image karkoli že uporabljate je v redu, sam da so vaši sončki zadovoljni in imajo polne trebuščke. user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil KIRA -- 5.8.2006 12:30:07 >

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
9.8.2006 13:09:44   
ada2
a moja zgodba o zažganih dudah pa ni nobene izučila? od takrat nič več ne prekuhavam! če pa katera ni prebrala naj pa to stori pod naslovom Zažgane dude - štorija današnjega dne.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
9.8.2006 14:48:28   
Anonimen
daj link na te zažgane dude

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
9.8.2006 15:04:17   
sazi
Pred porodom sem kupila 1 večjo in 1 manjšo stekleničko.
Ko pa sem po nekaj časa ugotovila, da nimam dovolj mleka in sem začela dodajati čedalje več mleka po stekleničkah, se je te opreme nabralo kar precej.
3 stekleničke so absolutno premalo, če želiš kje zunaj preživeti dan - sploh poleti in če ne moreš res dobro pomiti že umazanih stekleničk.
Pri nas je zdaj, ko smo samo na flaši že zelo dolgo obvezna! oprema za na pot:
- prilagojena mleko
- termovka polna vrele prekuhane vode
- ena velika flaška hladne prekuhane vode (potem z mešanjem teh dveh naredim primerno temperaturo za mleko)
- vsaj 2 ali bolje 3 flaške s cuclji za 3 obroke (če grem na izlet ne morem pri 35 stopinjah v umazani flaški po 4 urah spet narediti mleka - mleko in primerna temperatura za razvoj bakterij)

doma sem pa vse s črpalko vred sterilizirala v el. sterilizatorju (nimamo mikrovalovke) - zdaj ne steriliziram več

dude - smo jo imeli samo nekaj tednov pred spanjem, tako da, najbolje, da kupiš vsaj 1, potem boš pa videla, če jo boste sploh potrebovali (ali pa 2, ker se res zgubljajo)

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
9.8.2006 19:48:19   
Bonnie_RR
Imam Aventove flaške (3 - po eno vsake velikosti, od tega je najmanjša že iz uporabe) in grelec. Dudi imamo 2 Nukovi, s silikonskim cucljem.

Jaz flaške in cuclje umivam z vročo vodo in ščetko takoj po uporabi. Tudi, če smo kje dlje časa zunaj.

Prekuhala sem vedno vse pred 1. uporabo, drugače pa že kakšne 3 mesece teh stvari ne prekuhavam. Prej pa sem to počela približno 1x na 14 dni.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
9.8.2006 20:07:16   
ada2
evo vam zažgane dude:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=935808&mpage=1



_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj pa sterilizacija dud in vlašk????
15.8.2006 13:51:51   
anjaa
mi smo dvakrat uporbili aventovega za mikrovalovno paj e najina ava stara 2 meseca. kupovala ga nisem, čeprav stane le 7.500 sit. enkrat na mesec si ga sposodim od moževe sestrične. imam srečo da živimo v isti hiši pa si lahko take malenkosti sposojamo med sabo ko pač potrebujemo user posted image user posted image user posted image  





(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?